Wątek: Policy - karty w wielu językach  (Przeczytany 3978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zeref

Policy - karty w wielu językach
« 11 Maj, 2019, 23:27:25 »
+1
Raporty raportami, słyszałem, że komuś sędzia chciał wlepić dyskwalifikacje za granie kartami w języku niemieckim.
Sędzia kazał mu grać tylko angielskimi kartami i zabronił grac kartami w języku niemieckim.
Co więcej dostał match losa za niemieckie karty.
Co się dzieje w tej warszawie?

Kanashimi Tomo

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #1 11 Maj, 2019, 23:38:50 »
0
Raporty raportami, słyszałem, że komuś sędzia chciał wlepić dyskwalifikacje za granie kartami w języku niemieckim.
Sędzia kazał mu grać tylko angielskimi kartami i zabronił grac kartami w języku niemieckim.
Co więcej dostał match losa za niemieckie karty.
Co się dzieje w tej warszawie?

Z tego, co słyszałem to deck lista miała wpisaną angielska nazwę kart, gdy przy innojezycznych musisz mieć też innojezyczna nazwę wpisana (czytaj. Masz niemieckie sztuki to wpisujesz ile ich masz i niemiecka nazwe), a osoba grała Niemczurami wpisując nazwę angielska, co według nowego Policy jest przekroczeniem.

Zeref

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #2 11 Maj, 2019, 23:40:51 »
+1
Tomo ale nie na match losa, a co najwyżej sprawiedliwy byłby warn, max. jak sędzia ... to game lose. Ale nie match lose i zabronienie grania nimi. Proponuje zapoznać się z zasadami jakie planują, a nie poleganiu na czyjeś ich interpretacji.

@Trzeba jasno to wyjaśnić by nikt więcej z tym problemu nie miał, bo ta społeczność zawsze polega na innych w rulingach i nigdy nie doszukują się swojej racji.

@By nie robić doubla. Kali, również polecam z zapoznaniem się wszystkich europejskich dokumentów. Nie tylko jednego :)
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 00:47:18 Zeref »

Kali

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #3 12 Maj, 2019, 00:26:44 »
0
Chłopie, wg. Policy nie powinno się dograć turnieju, były od 2 rundy deck checki, i ten o którym jest mowa został potraktowany po przyjacielsku, chociaż Policy wskazuję inaczej, serio, wcq to nie MP żeby komuś robić taka przykrość robić, a wcq to wcq

Ja proponuję zapoznania się z Policy europejskim.zamiast rzucać puste oskarżenia, update był na początku kwietnia
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 00:28:39 Kali »

Izorist

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #4 12 Maj, 2019, 03:44:31 »
+9
Chłopie, wg. Policy nie powinno się dograć turnieju, były od 2 rundy deck checki, i ten o którym jest mowa został potraktowany po przyjacielsku, chociaż Policy wskazuję inaczej, serio, wcq to nie MP żeby komuś robić taka przykrość robić, a wcq to wcq

Ja proponuję zapoznania się z Policy europejskim.zamiast rzucać puste oskarżenia, update był na początku kwietnia

(kliknij aby pokazać/ukryć)

Kłamstwa i kalumnie.

Wg najnowszego Policy Documents (s. 44) gracz ma obowiązek (jeśli pozwalają na to warunki) podać na deckliście nazwę karty taką jak jest wydrukowana na karcie którą gra, a nie angielską (jeśli są inne). Za takie wykroczenie, zgodnie z Penalty Guidelines (s. 13), należy się kara maksymalnie ostrzeżenia (Warning) i powinny zostać naniesione ewentualne poprawki w deckliście.

W tej konkretnej sytuacji doszło do dwóch innych wykroczeń, które skutkowały Game Lossem (2 niezapisane w extra decku karty i nieodsideowanie się).

Ktoś tu jednak stwierdził, że jest świętszy od papieża i doszedł do wniosku, że karta w dwóch różnych językach to nie jest ta sama karta! Na podstawie tego absurdalnego stwierdzenia nie pozwolono graczowi grać dalej posiadanymi przez niego kartami, stwierdzając, że są "nielegalne"! Zażądano od niego znalezienia kart w języku angielskim, grożąc, że w przeciwnym wypadku zostanie zdyskwalifikowany. Po interwencji osoby trzeciej kara została zmniejszona do Match Lossa.

  • W Penalty Guidelines nie istnieje kara za błąd w deckliście (DE) wyższa niż Game Loss, doszło tu więc do wymyślenia kary.
  • Kara została zmniejszona z dyskwalifikacji do Match Lossa - dyskwalifikacja jest zarezerwowana dla oszustów. Albo ta kara nie powinna być brana w ogóle pod uwagę, bo do wykroczenia nie doszło celowo, albo kara nie powinna być zmniejszana, bo oszustwo to oszustwo.
  • Graczowi zabroniono grać kartami w innym języku niż wskazany na deckliście. Karty te były pod każdym względem legalne, gracz ma prawo ich używać. Jedyna kara jaka może go za to spotkać to maksymalnie Warning (w Penalty Guidelines nie ma w ogóle uwzględnionego takiego przypadku, co oznacza że jest to wykroczenie niewymagające kary, co zresztą nie jest pierwszym takim przypadkiem - przed kwietniową aktualizacją dokumentów tak właśnie traktowało się brak tłumaczeń kart).
  • Sędzia eventu upiera się, że zapis w Policy o konieczności podania nazwy widniejącej na karcie jest wiążący i podstawy do wystosowania kary, jednocześnie ignorując zapisy w Penalty Guidelines.
  • Sędzia upiera się również, że ta sama karta w innym języku to inna karta. Idąc tą logiką można by grać w decku więcej niż 3 sztuki tej samej karty posiadając kolejne sztuki w innych językach!
  • Dodatkowym argumentem miał być zapis, że zgłoszona decklista jest finalna i niezmienna. To prawda, ale dla gracza. W chwili znalezienia błędów w liście konieczne mogą być poprawki ze strony sędziego, co ma miejsce przy niektórych przewinieniach.
  • Jako dodatkowy dowód absurdu sytuacji - w przypadku niezgodności decklisty z deckiem (do czego tutaj nie doszło!) gracz ma obowiązek sprawić by deck pokrywał się z decklistą. Może tego dokonać za pomocą kart w dowolnych językach - tak jest sędziowane na YCSach. Dlaczego my mamy wymyślać własne zasady?

Na powyższym evencie doszło więc do poważnego zaniedbania ze strony sędziego. Co więcej biorąc pod uwagę długą historię znajomości i negatywnych stosunków pomiędzy sędzią a ukaranym graczem można wręcz sądzić, że dany sędzia dopuścił się zaniedbania z niechęci, wykazując się jednocześnie arogancją, a może i nawet chamstwem.

Szczególnie ubolewam, bo po wytknięciu wyżej opisanego błędu, nie otrzymałem żadnych konkretnych wyjaśnień. Zostałem obrzucony falą negatywnych wiadomości i ataków, mających udowodnić że nie mam w całej sytuacji ani krzty racji i dodatkowo jestem niewystarczająco kompetentny. Winowajca tylko powtarzał wraz z grupką swoich znajomych jak mantra "tak jest w policy". Z ich słów jednak wynikało, że nie rozumieją ani tego zapisu, ani też tym bardziej nie sięgnęli do drugiego ważnego dokumentu, którym jest Penalty Guidelines. Potraktowali więc wytyczne turniejowe wybiórczo i na swoją korzyść.

Jeżeli w powyższym tekście dopuściłem się nieprawdy proszę o konstruktywne argumenty. Mam dość oszustw. Jako gracze róbcie sobie co chcecie. Bawcie się w kotka i myszkę w nadziei, że nikt was nie przyłapie. Jednak oszustwo takiego kalibru, kłamstwo w żywe oczy i wycieranie sobie ust dokumentami turniejowymi to znaczna przesada i nie zamierzam tego tolerować.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 05:08:09 Izorist »

Yano

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #5 12 Maj, 2019, 07:54:00 »
+2
Ja myślę, że Miki tutaj po prostu upgradował 2 poprzednie warny. Takie jest moje wytłumaczenie nad którym się zastanawiałem (próbując wyłączyć z tego oczywiście niesnaski między tymi dwoma osobami i znaleźć sensowny powód tego), że po prostu dołożył sobie te dwa związane z deckiem do tych dwóch wcześniejszych za illegal playe (jeden to był nielegalny summon, a drugi bodajże za wezwanie extra monstera nie mając dostępu ani do strzałek, ani extra monster zone. Wiadomo, że jak już zrzucił kartę pod ten summon to wyjawił trochę private knowledge przez tę akcję, ale to chyba raczej nie ma znaczenia. Nie wiem czy coś w międzyczasie załapał kolega, znam tylko te rzeczy). Czyli łącznie z brakiem poprawnie zapisanej karty oraz niekompletną decklistą to byłyby łącznie 4 warny na cały turniej. Nie wiem jak to liczą sędziowie, bo nie mam otwartego dokumentu ale chętnie się dowiem czy warny z różnych sfer gry się kumulują ze sobą i można na tej podstawie dać tego match lossa w  przypadku np. 5 różnych przewinień drobnych za różne rzeczy czy muszą one być z jednej "kategorii", by móc je upgradeować.

Wiadomo, że nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania. Jest w sumie coś co można po takim evencie zrobić jako gracz jeśli decyzja Head Judge była niesprawiedliwa według nas bo doszło do naruszeń policy?

I nie chce mi się bawić w przepychanki, gdzie jeden tłum obrzuca drugi błotem bo to nie ma sensu większego. Myślę, że po prostu jesteśmy na tyle dorośli by porozmawiać w normalny sposób nawet jeśli gramy w kolorowe smoki i płonące zwierzątka.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 08:23:36 Yano »

brzezik

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #6 12 Maj, 2019, 09:55:59 »
+4
No dobrze innym sie zgadzało, ale kuros powinien zostać ukarany, a został niestosownie, od tego jest guidelines, tak jak wspomniał Izo.

Co do wypowiedzi Yano, warnów możesz dostać kilka, każdy w innej kategorii i nic sie nie dzieje, później są upgrade. Może się myle nie zaprzeczę, ale z tego co rozumiem kuros miałby dostać 3(?) warny za nielegalny deck w jednej interwencji. W jaki sposób? Deck był trzykrotnie nielegalny? Deck jest albo legalny albo nie, nie ma troche legalny, albo bardziej legalny. Kuros powinien otrzymać kare GL, tak jak jego przeciwnik otrzymał, który miał, także nielegalny deck. Zapis w Policy mówi jasno, ma to pomóc działaniom sędziego. Nie ma nigdzie, że ta karta jest nielegalna. A skoro na liście jest Fantastical Dragon Phantazmay a decku Fantastischer Drache Phantazmei tutaj nie ma raczej problemu z identyfikacją karty. Gdyby na deckliście było Aschenblüte & Freudiger Frühling a decku Ash Blossom & Joyous Spring to tutaj przykładowo użyłbym tłumaczenia, bo spodziewam się, że to Asha, po samym zapisie, ale nie masz 100% pewności.

Kali

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #7 12 Maj, 2019, 10:05:02 »
0
Ale nie rozumiesz że tam były 3 errory nie jeden? Anti spelle w mainie nawet xd

Arashel

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #8 12 Maj, 2019, 10:24:08 »
+2
zgadza się, wg penalty guidelines odpowiednią kara za brak możliwości dostosowania decku do listy jest drop z turnieju, a kuros dostał match lose i pozwolenie na dalszą grę...

Izorist

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #9 12 Maj, 2019, 10:34:20 »
+1
brzezik dobrze napisał. Wszystko się zgadza. Patrzcie! Posty z przeszłości odpowiadają na pytania z przyszłości? brzezik jasnowidz? A może ktoś uparcie zadaje pytania na które już odpowiadano?

Ale nie rozumiesz że tam były 3 errory nie jeden? Anti spelle w mainie nawet xd
W jaki sposób? Deck był trzykrotnie nielegalny? Deck jest albo legalny albo nie, nie ma troche legalny, albo bardziej legalny. Kuros powinien otrzymać kare GL, tak jak jego przeciwnik otrzymał, który miał, także nielegalny deck. Zapis w Policy mówi jasno, ma to pomóc działaniom sędziego. Nie ma nigdzie, że ta karta jest nielegalna. A skoro na liście jest Fantastical Dragon Phantazmay a decku Fantastischer Drache Phantazmei tutaj nie ma raczej problemu z identyfikacją karty. Gdyby na deckliście było Aschenblüte & Freudiger Frühling a decku Ash Blossom & Joyous Spring to tutaj przykładowo użyłbym tłumaczenia, bo spodziewam się, że to Asha, po samym zapisie, ale nie masz 100% pewności.

Wiadomo, że nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania. Jest w sumie coś co można po takim evencie zrobić jako gracz jeśli decyzja Head Judge była niesprawiedliwa według nas bo doszło do naruszeń policy?
Kontakt z organizatorem turnieju. Zadośćuczynienia raczej nikt nie dostanie, ale TO może się następnym razem zastanowi nad wyborem kadry.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 10:39:25 Izorist »

Arashel

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #10 12 Maj, 2019, 10:45:25 »
0
ale przecież ustaliliśmy że lista była nielegalna i na każdym evencie o randze wyższej niż lokal kuros musiałby zastąpić karty żeby grać dokładnie te które ma wpisane, a jeśli nie to uzupełnić kartami z side. jesli nie byloby to możliwe to czekałby go drop z eventu

Kali

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #11 12 Maj, 2019, 10:49:10 »
+1
Anti spelle w mainie na ycsie były by potraktowane jako cheating, więc Miki też powinien tak to interpretować i nie dać Kurosowi grać? Nikt nie sądzi że miał zle intencje, ale płaci się za błędy i niedopatrzenie w życiu. wydaje mi się że match loss to niski wymiar kary. Tak samo granie Phoenixa na oczach sędziego po grę z Geistem, to też kwestia nielegalnego decku czy cheating? Ja w ogóle nie czaje co Ci się nie zgadza. Chyba to że to Miki v Kuros. Zobacz na cfy i odpowiedź co całej sprawy. Znanie Policy to obowiązek każdego gracza. Napisanie poprawnej listy to tyle samo czasu co kulawej, tylko wystarczy się przyłożyć i zobaczyć czy to co zrobiłeś jest dobre. Inni jakoś przeszli deck check bez problemów, po po prostu mieli poprawne listy XD
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 10:50:55 Kali »

Miki

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #12 12 Maj, 2019, 10:52:39 »
+2
To ja nie będę się nie wiadomo jak rozpisywał. Izo myślał że ma okazje pokazać jaki to jestem zły bla bla bla jego prawo. Nawet napisał zapytanie na grupie sędziowskiej szukając podparcia ale nie wyszło, a tu odpowiedź miłej lektury :)


I załącznik do odpowiedzi


Moim błędem, do którego się przyznają i obiecuje następnym razem naprawić że z godnie z powyższą odpowiedzią Kuros powinien zostać dropniety z turnieju jako że jego deck nie miałby 40 kart w main decku.

Co do Tego że lista kurosa wylądowała na górze to moją uwagę zwrócił fakt 13 kart w extra decku, nie gram trochę ale wydaje mi się że od dłuższego czasu jest problem z miejscem a nie że jest go za dużo, oraz fakt że wydrukowana lista stanowiła znaczy postęp od ostatniej która dostarczył Kuros. Grał wtedy Sky Strikerem i nie dopisał do listy Super Polymerization ale z faktu że nikt nie miał robionych deck checków to nie został on za to ukarany. Znanym jest brak dobrych kontaktów między nami ale nie będzie to wpływało na to że będę omijał jego stół, deck etc bo ewentualna decyzja będzie "zemsta" a nie kara za przewinienie.


A co do Ciebie izo straciłeś resztki godności w moich oczach. Rozumiem że nie podobała Ci się moja decyzja bo była ona moja. Ale można zachować się trochę lepiej i normalnie rozmawiać. Gdy napisałeś o zmianie decklisty a ja wrzuciłem fragment policy to odpisałeś cytuje "Co Ty p********z?". Mój cytat/wypowiedz można znaleźć na 22 stronie policy "Once a Deck list has been submitted, it may not be altered or changed." co jest wyboldowane wiec pewnie ważne xD.

« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 11:03:36 Miki »

Izorist

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #13 12 Maj, 2019, 11:01:23 »
+1
Anti spelle w mainie na ycsie były by potraktowane jako cheating, więc Miki też powinien tak to interpretować i nie dać Kurosowi grać? Bo wydaje mi się że match loss to niski wymiar kary. Tak samo granie Phoenixa na oczach sędziego po grę z Geistem, to też kwestia nielegalnego decku czy cheating? Ja w ogóle nie czaje co Ci się nie zgadza. Chyba to że to Miki v Kuros. Zobacz na cfy i odpowiedź co całej sprawy. Znanie Policy to obowiązek każdego gracza. Napisanie poprawnej listy to tyle samo czasu co kulawej, tylko wystarczy się przyłożyć i zobaczyć czy to co zrobiłeś jest dobre. Inni jakoś przeszli deck check bez problemów, po po prostu mieli poprawne listy XD
Co jest nie tak z twoim postem:
- cheating jest stwierdzany poprzez dochodzenie i nigdy nie jest zakładany z góry
- jeśli faktycznie cheatował to NIE WOLNO zmniejszyć kary dyskwalifikacji, mieszacie się w zeznaniach, bądźcie konsekwentni
- nie ustala się kary w oderwaniu od przewinień. kara jest na podstawie wykroczeń, nie na odwrót
- później nie wiem o czym mówisz
- znów wycierasz sobie usta policy kompletnie ignorując penalty guidelines

EDIT
O, Miki wkleił screen z penalty. Jak sobie go przeczytacie to zobaczycie że ni ma tam nic o karaniu za posiadanie kart w innym języku niż wypisane na deckliście :)

Miki

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #14 12 Maj, 2019, 11:07:49 »
+2
xD a Ty dalej klapki na oczach. Dla mnie karta wpisane w innym języku to inna karta. I tak jak Black Luster Soldier - Envoy of the Beginning trzeba zmienić na Black Luster Soldier jeśli wpisało się tylko Black Luster Soldier. Co wprowadza konieczność doprowadzenia decku do zgodności z decklista przez procedury opisane na początku zdjęcia a jeśli nie jest to możliwe to dany zawodnik powinien zostać drapnięty jako że jego deck jest nie legalny mniej niż 40 kart.

Dostałeś odpowiedź na grupie sędziowskiej że opisana przez Ciebie "okropna, zła i podła" sytuacja nie jest nie zgodna xD, ale to widać Ci nie pasuje do Twojej argumentacji i dalej brniesz w swoją wersje. Co jest z Tobą nie tak?

MateMatyk

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #15 12 Maj, 2019, 14:42:13 »
+6
Skoro wreszcie usiadłem do komputera, chciałbym również wypowiedzieć się publicznie na ten temat. Zanim przejdę jednak do głównego wątku...

Jest taki dowcip:
(kliknij aby pokazać/ukryć)

To co napisałeś autorze tematu w pierwszym poście nijak ma się do prawdy. Coś usłyszałeś od kogoś kto również coś usłyszał, więc nie wiem po co dzielić się tą wiedzą publicznie i wprowadzać zamieszanie. Co więcej, kończysz post słowami "Co się dzieje w tej warszawie?", jakby sugerując że istnieje jakiś większy problem z naszą sceną. Być może o czymś nie wiem, ale regularnie przychodzę na turnieje w Warszawie i jakiekolwiek problemy są rzadkością, a poprzednie WCQ w listopadzie również przebiegło bez zarzutów.


A teraz przechodząc do głównego tematu, prawdą jest, że wg. policy najwyższą karą za błędy w liście jest Game Loss. Jednak zapis o musie dostosowania decku do listy też istnieje. Decklista Kurosa była legalna, nie było więc podstaw do wprowadzania do niej poprawek. Dopasować należało więc deck do listy. Kuros nie był wstanie znaleźć angielskich kopii, a uzupełniać kart kartami z side'a nie chciał i w takiej sytuacji dropowałby z turnieju (co sam dzisiaj przyznał). Zgodnie z Policy kontynuować gry takim deckiem nie mógł. Zapisy te macie kilka postów wyżej. Miki więc podwyższył mu karę, ale w zamian pozwolił grać swoim deckiem i wprowadził poprawki do listy. Jasne, nie było to do końca zgodne z Policy, ale miało na celu w miarę sprawiedliwe rozwiązanie sprawy - Kuros mógł dalej uczestniczyć w turnieju, z pełnym swoim deckiem.

Oczywiście wszystko to ma sens pod warunkiem, że założymy, że inny język = inna karta, w kontekście pasowania talii do decklisty. Ten nowy zapis w policy, który nakazuje zapisywać karty na liście w takim języku w jakim ją gramy sugeruje taką interpretację. Faktycznie, pojawia się tu kontrargument, że nie można tego tak interpretować, bo wtedy można by uznać że da się grać więcej niż 3 kopie tej samej karty, byle w innych językach. Nie uważam go jednak za słuszny, bo mówimy tu o inności karty w po prostu innym kontekście i nie można tego tak przenieść - dla gry jest to ta sama karta, jednak zasady pisania decklist w tej konkretnej sytuacji nakazują nam jednak traktować je jako różne i zapisywać na deckliście oddzielnie. To Konami wymyśliło te zapisy, i to zresztą dopiero 2 miesiące temu, dlatego też nie przemawia do mnie argument że na YCSach pozwalano uzupełniać deck kartami w dowolnym języku - na żadnym poprzednim YCSie te zapisy jeszcze nie istniały.

Na koniec napiszę tylko, że dziwi mnie i smuci ton w jakim prowadzona była ta dyskusja, uważam że kilka napisanych rzeczy powinno iść bezpośrednio na PW osób do których były kierowane, a nie wyciągane publicznie. Ja nie jestem autorytetem jeśli chodzi o sędziowanie więc moje zdanie tutaj ma mniejsze znaczenie niż Izorista czy Mikiego, ale znam dosyć dobrze wszystkie zamieszane osoby, chciałem więc przedstawić swoje zdanie.« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 19:52:55 MateMatyk »

Zeref

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #16 12 Maj, 2019, 16:00:41 »
+4
1. To co napisałeś autorze tematu w pierwszym poście nijak ma się do prawdy. Coś usłyszałeś od kogoś kto również coś usłyszał, więc nie wiem po co dzielić się tą wiedzą publicznie i wprowadzać zamieszanie.

2. Co więcej, kończysz post słowami "Co się dzieje w tej warszawie?", jakby sugerując że istnieje jakiś większy problem z naszą sceną. Być może o czymś nie wiem, ale regularnie przychodzę na turnieje w Warszawie i jakiekolwiek problemy są rzadkością, a poprzednie WCQ w listopadzie również przebiegło bez zarzutów.

1. Nie stwierdzaj czegoś co jest tylko twoim domniemaniem - bo potem jest właśnie jak sam napisałeś "Coś usłyszałeś od kogoś kto również coś usłyszał". Przecież sam od kogoś usłyszałeś, że ktoś coś powiedział, że post przez moderatora został przeniesiony i został z niego zrobiony nowy wątek  :|
     Wiedzą trzeba się dzielić i to publicznie zwłaszcza gdy ma ona znaczenie dla większego grona społeczności - granie kartami w różnym języku takim własnie jest, bo nie powiesz mi, że są u nas wyłącznie gracze którzy mają tylko karty w języku angielskim.
Podsumowując wasze wypowiedzi (z tego tematu) apropo kart w innym języku mógłbym grać nawet i 18 kopii tej samej karty - bo przecież każdy playset byby w innym języku i na deck liście była by oryginalna nazwa jaka jest na karcie.
     Sami przecież stwierdziliście, że inny język to inna karta. Na deck liście i w decku wszystko by się zgadzało  ;)

2. Zapytanie podsumowuje odniesieniem się również do sytuacji w tym wątku: CRS vs reszta. Chyba więcej nie trzeba dodawać.


Po za mantrą "tak jest w Policy" (chyba wasze ulubione), a nawet jak już wyciągacie Penalty Guidelines z wątku na grupie sędzioweskiej to chociaż je przeczytajcie.

Co więcej proszę o stanowisko osób które znają rulingi (takie RC2 przynamniej, mamy takich kilka podobno) o swój oficjalny standing odnośnie kart w różnych językach - decklista vs deck. Żeby uciąć już nie potrzebny spam, a by reszta zwykłych graczy (poniżej RC2) dowiedziała się czegoś nowego.

Illidan

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #17 12 Maj, 2019, 16:25:37 »
+1
W temacie nie chcę się wypowiadać, ale zamiast tego chciałbym zadać pytanie, które chyba większość wolałaby by było rozstrzygnięcie przed MP.

Jak będzie wyglądało podejście do tego punktu na MP?
Jakie będzie to karane na MP?

Co w takim razie z literówkami w nazwach (zawsze się może takowa pojawić) gdy karta jest spisywana odręcznie na listę? - Wiem lepiej wydrukować,  ale też może być literówka w takim wypadku?

W jakim scenariuszu wpisana odręcznie karta będzie uważana przez sędziów na MP za źle wpisaną (nie mówię tu o języku) ?

Co z szablonem decklisty, gdy mosntery się nie mieszczą w swojej kategorii?
 
 

Raviael

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #18 12 Maj, 2019, 16:45:49 »
+1
W temacie nie chcę się wypowiadać, ale zamiast tego chciałbym zadać pytanie, które chyba większość wolałaby by było rozstrzygnięcie przed MP.

Jak będzie wyglądało podejście do tego punktu na MP?
Jakie będzie to karane na MP?

Co w takim razie z literówkami w nazwach (zawsze się może takowa pojawić) gdy karta jest spisywana odręcznie na listę? - Wiem lepiej wydrukować,  ale też może być literówka w takim wypadku?

W jakim scenariuszu wpisana odręcznie karta będzie uważana przez sędziów na MP za źle wpisaną (nie mówię tu o języku) ?

Co z szablonem decklisty, gdy mosntery się nie mieszczą w swojej kategorii?

Zapoznam się szczegółowo z tymi zagadnieniami i skonsultuję je ze składem sędziowskim. Oficjalne stanowisko przedstawimy na dniach w temacie Nationalsów.

Pozdrawiam,
Rav

kuros

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #19 12 Maj, 2019, 17:45:32 »
+1
Kolejny łgarz? gdzie tu widzisz 3 antispelle w mainie?


Zaczynając od początku
Wchodzę do strefy i Ilidian pierwsze słowa szkoda że nic nie ugrasz na wcq bo miki sędziuje...Co do całej afery
w deck liście 13 kart w extra a miałem 15, wynika to z faktu , że grałem na db borrelsworda i hinte, jednak w nocy przy układaniu kart wybrałem sobie jednak borreloada i phoenixa , niestety tam skasowałem i zapomniałem dodać .
Mój błąd
co do odsidowania , wydaje mi się że się odsajdowałem . Nie ma na to dowodów że tego nie zrobiłem .A słowo Mikołaja można sobie wsadzić...

Co do decklisty pisałem na cfy:
Mikołaj rozkazał mi szukać kart angielskojęzycznych , gdyż mam takie w deckliscie. Jeśli nie znajde tych kart aby dały razem 40 kart nie będę mógł grać . Poleciałem do glinki i się zapytałem . Czy ma karty . Szymon się odezwał że On ma core do Saladów
Oznajmiłem , że dam rade zlożyć deck
Po czym Mikołaj , wyciągnął 3 Phantasmeye i oznajmił z uśmiechem , ale tego raczej nikt Ci nie pożyczy.
Wtedy zapytałem się szymona , ile elo mi spadnie jak dropnę.
Odpowiedział , że nie ma pojęcia . Trzeba się flashera zapytać
No to odparłem w takim razie , że drop . Nie było sensu grać bez 3 tanosów 2 mining veilera i 2 buffalo na rzecz 3 anispell 3 twtw i 3 lancea.
Wtedy Kali , powiedział . Może rzeczywiście zbyt ostra kara, przymknij na to oko i niech dostanie match lose. Tak się stało.


Praktycznie cały CRS stoi murem za Mikołajem , mówią żeby grać według policy
A sami tego nie robią .
Mam podać przykłady?
Stacking?
Koleś z CRS( nie będę mówił kto) mówi po bro, nie wiecie jak nie dobrać garneta?
Po prostu przy tasowaniu decku / side . Ustawiasz go na samym dole , rozkładasz na kilka kupek i ostatnią kupkę ustaw z garnetem . Wtedy dajesz oppowi do tasowania. ludzie czesto przekładają a jak nie , to i tak o wiele zmniejsza szanse dobrania go na 1 rękę...
Po tym tipsie , zdałem sobie sprawe , że jak jednemu z chlopaków z teamu , nie potasowałem tylko dotknąłem deck , to przełożył w pół i dał mi jeszcze raz. Bo że na dużych eventach można potasować jeszcze raz...
Granie na remisy.
To samo , " Ale trudno było grać na remis , jak izo stał pomiedzy nami"
Wkurza mnie taka hipokryzja, z jednej strony udupmy go ale po koleżeńsku niech dostanie match lose , po czym zróbmy gorsze rzeczy i zabezpieczmy się w razie czego kłótnią lub znajomością rullingów i szulerskich zagrań przez co w topach będzie sam team...

Zawsze starałem się do nich podchodzic po koleżeńsku
Lampart zapytał się o borówke, doradziłem  mu tak jak bym sobie sam sadził .
Shiroo napisał o commony , nie widziałem problemu
Panda również,
Zawsze proponowałem chłopakom jakąś pizze, czy coś .
 A tu chłopaki ewidentnie czepiają się pierdół , za które realnie powinno się dostać ostrzeżenie, gdyż o tym wiedziało może z 5% graczy prócz CRS , jak nie mniej.Masa osób mówiła mi później , dobrze że mnie nie wzieli bo bym nie miał kart.
Koniec tego dobrego .
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 17:57:08 kuros »

SaSuKe

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #20 12 Maj, 2019, 18:30:21 »
0
A tu chłopaki ewidentnie czepiają się pierdół , za które realnie powinno się dostać ostrzeżenie, gdyż o tym wiedziało może z 5% graczy prócz CRS , jak nie mniej.Masa osób mówiła mi później , dobrze że mnie nie wzieli bo bym nie miał kart.

Lampart

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #21 12 Maj, 2019, 18:47:53 »
+4
Ok widzę, że naprawdę zrobiła się tu na nas spora nagonka.

Cytuj
Wchodzę do strefy i Ilidian pierwsze słowa szkoda że nic nie ugrasz na wcq bo miki sędziuje...
Po czym Ilidian wygrywa WCQ xD

Cytuj
Mikołaj rozkazał mi szukać kart angielskojęzycznych
Bo taka jest procedura.

Cytuj
Szymon się odezwał że On ma core do Saladów
No to jednak ten crs chcę pomóc czy udupić

Cytuj
Praktycznie cały CRS stoi murem za Mikołajem , mówią żeby grać według policy
To jest wynikiem burzilwej dyskusji wczoraj, czytaniem policy, pentaly guidelinesów oraz kontaktem z sędziami z niemiec. Dlatego stoimy za nim murem. Jakby się mylił to byśmy mu nie przytakiwali. Sam chyba ostatnio goniłem pande, za moim zdaniem niesłuszny game lose na pomorzu.

Cytuj
Stacking?
To już jest pomówienie. Nigdy nikogo nie stackowaliśmy. Ale tak wiemy jak to robić, a dlaczego? Żeby nie dać się oszukać, grając na zagranicznych turniejach. polecam z resztą fajny guide farfy do tego:Cytuj
Granie na remisy.
Czy jest na to jakiś dowód?

Cytuj
Zawsze starałem się do nich podchodzic po koleżeńsku
No i my tez nic do Ciebie nie mamy. Jesteś mocnym graczem a nas cieszy obecność mocnych graczy bo sami możemy podnosić nasze umiejętności jeszcze bardziej. Jedyną otwartą wojnę masz z Mikim ale cała reszta teamu się do tego nie miesza. Serio powiedz, czy nie dajemy ci buildów, porad itp. jak ciśniemy razem na zagraniczne turnieje?

Cytuj
A tu chłopaki ewidentnie czepiają się pierdół , za które realnie powinno się dostać ostrzeżenie
Sam osobiście myślę, że to jest głupota w policy. Tak samo jak nowe match end procedure itp. No ale że takie są zasady to musimy się ich trzymać. Realnie na YCS miałbyś DQ jakbyś nie zanlazł angielskich tanosów, ale nie uzupełnił main sidem.

Cytuj
Moim zdaniem zabrakło dokładnej informacji jeśli chodzi o te same karty w innych językach
Było wrzucane info na forum, że jest nowe policy. Każdy kogo gra interesuje mógł się z nim zapoznać.

Cytuj
IZO przedstawił czarno na białym że Miki się "pomylił"
Masz racje, tylko że NIE. podrzuciliśmy całą argumentację zarówno w tym temacie jak i na cyfy. To, że uważasz kogoś za autorytet nie oznacza, że ma on automatycznie zawsze rację.

Cytuj
Ciekawi mnie fakt że to nie pierwszy raz Miki z CRS są oskarżani o oszustwo
To się nazywa efekt wyparcia. Ludzie oskarżający nas o oszustwa nie mogą przyjąć, że byli po prostu gorsi i szukają wymówek na swoją porażkę. W tym to, że przeciwnik oszukiwał.

Cytuj
My vs CRS moze wynika to z tego że ślepo idziecie za Mikim ,za miast napisac "no stary przesadziłeś z tą karą , mogłeś go łagodniej ukarać"
No przecież właśnie tak było. Szymon powiedział mikiemu by nie dropować kurosa xD

Cytuj
I twierdze że wszyscy z CRS są oszustami itp..
No to już kolego srogo przeginasz.

Chciałbym tylko przypomnieć jak dużo nasz team włożył w budowanie sceny YGO. Posiadamy w swoich szeregach najwięcej organizatorów/ byłych organizatorów turniejów. Przyciągnieliśmy do gry mnóstwo osób i uczyliśmy grać na najwyższym poziomie. Pożyczyliśmy mnóstwo decków/ kart zarówno nowym jak i starym graczom, pilnowaliśmy by nikt nie oszukiwał nowych na trejdach itp. Sam zaoferowałem się, że niedługo porobię wykłady/prezentację dla osób ze śląska o tym jak polepszyć swoją grę. I fakt nie robimy tego altruistycznie. Robimy to bo uwielbiamy tą grę, chcemy mieć jak najwięcej graczy, a także chcemy zwiększać ich poziom byśmy mogli zwiększać swój poziom.


Przepraszam, jeżeli komuś odpowiedziałem dzisiaj w zbyt agresywny sposób. Ale jest to dla mnie sprawa bardzo mocno emocjonalna. Bo włożyłem w karciankę Yu-gi-oh w polece mnóstwo serca, czasu i pieniędzy. A teraz ludzie oskarżają nas bezpodstawnie od oszustów. Tym bardziej po tym jak podaliśmy fakty na to, że Miki miał rację.« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 18:52:13 Lampart »

SaSuKe

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #22 12 Maj, 2019, 18:56:56 »
0
miało być że nie wszyscy sorka za niedopisanie zdania , częśc zdania mi się usuneła bo tekst poprawiałem by był obiektywny.Izo przedstawił dowody nie uważasz?Jeśli obiektywny sędzia przyzna wam racje to ok.masz racje to że nie jest autorytetem nie znaczy że ma rację ale Izo nigdy nie był stronniczy sędziował bardzo dobrze z tego co mi wiadomo.Nie podważam twoich kompetencji teraz ale sam napisałes że jesteś zaangażowany emocjonalnie w tą sprawę.Nie tylko CRS coś robi dla yuga np. jak ja zaczynałem byłem tylko ja i Ilidan a teraz jest mnóstwo graczy w Łodzi.Miki tak dużo zrobił że ludzie z Wawy do Łodzi jeździli na turnieje.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2019, 19:08:02 SaSuKe »

Lincoln

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #23 12 Maj, 2019, 19:07:18 »
+5
Cóż, policy to policy, ale dalej głos heada jest ostateczny. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i trzeba iść dalej; wziąć lekcje do serca.

A żeby rozluźnić atmosferę możecie się pośmiać ze mnie jak bardzo przekichane mam pisząc declisty w przyszłości. Miłego dnia.

(kliknij aby pokazać/ukryć)

SaSuKe

Odp: Policy - karty w wielu językach
« #24 12 Maj, 2019, 19:10:34 »
0
Skoro Izo stwierdził że to oszustwo to trzeba to bardzo dobrze sprawdzić kto ma rację!

Link sponsorowany