Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Serce Kart => Yu-Gi-Oh! Teoria => Zasady i rulingi => Wątek zaczęty przez: Rock w 05 Lipiec, 2017, 23:49:59

Tytuł: LINK FORMAT - Dwa szybkie pytania
Wiadomość wysłana przez: Rock w 05 Lipiec, 2017, 23:49:59
To tak:
1. Bahamut Shark summonujący z extra np. Toadally Awesome przyzywa ją bez linków? (Bahamut pierwszym stworem z extra) teoretycznie omija warunek, z drugiej to wciąż summon z extra
2.  Tatsunoko użyty pod materiał pod inne synchro np. Trishula, Dragon of the Ice Barrier nie mając linków na polu (tatsunoko przyzwany jako pierwszy monster z extra) przyzwie ją? Tutaj chodzi o moment zajmowania pola do extra decku.
Tytuł: Odp: [LINK FORMAT] Dwa szybkie pytania
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 06 Lipiec, 2017, 00:45:28
1. Dalej wymagana jest obecność Linków. Niezależnie czy jest to Summon z Extra poprawną metodą (Fusion/Synchro/Xyz/Pendulum/Link) czy też Special summon z Extra decku poprzez karty takie jak Starlight Road/ Ultimaya Tzolkin/ Metaltron XII, the True Dracombatant etc. to Monster w obydwu przypadkach idzie w Extra Deck zone bądź Main Monster Zone, na którą jest skierowana strzałka Link Monstera.

2. W momencie, gdy jest opcja przyzwania nowego potwora do Extra Deck Zone'y, używając poprzedniego potworka jako materiału, tak jest to możliwe.

Przykłady :
a) Fusion - Gladiator Beast Gyzarus w Extra deck Zone + Dowolny Gladiator - Gladiator Beast Essedarii
b) Synchro - Tuner i Synchro, spełniasz warunek, Extra deck zone staje się wolne, wstawiasz nowego potwora w miejsce starego.
c) Zoodiac Xyzy, Rodzinka Utopii etc.

EDIT : Racja, bardziej patrzyłem pod kątem Extra deckowych rzeczy, aczkolwiek przy pełnym polu Tribute Summon jest przecież możliwy ^^'
Tytuł: Odp: [LINK FORMAT] Dwa szybkie pytania
Wiadomość wysłana przez: Izorist w 06 Lipiec, 2017, 07:27:48
W przypadku każdej metody przyzwania:
-Effect monster (Red-Eyes Darkness Metal Dragon)
-Tribute summon
-Ritual summon
-Fusion summon
-Synchro summon
-Xyz summon
-Link summon
Materiał jest najpierw usuwany a dopiero po tym jest summonowany monster, choc poza SEGOCem jest to traktowane jako rownoczesne.