Wątek: Disaster vs Durendal, D.D Crow i Fluffal Wings.  (Przeczytany 324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SandoRo

0
Witam grono sędziowskie.

Z racji z tego że szukam jakiś fajnych pomysłów do negacji True King Lithosagym, the Disaster chciałbym się zapytać co by było gdyby:

Była tura przeciwnika i na swoim polu posiadam Artifact Durendal. Przeciwnik aktywuje efekt z ręki True King Lithosagym, the Disaster ja w odpowiedzi korzystam z 2 efektu Artifact Durendal. Pytanie:

1. Czy mogę w ogóle tak zrobić?
2. Jeśli tak to czy jak w tasuję True King Lithosagym, the Disaster do decku przeciwnika to jego efekt przepadnie, z powodu że nie jest on na ręku oraz jego targety też zostały w tasowane?Mam jeszcze jedną małą wątpliwość do innego przypadku z innymi kartami.

Gdy na swoim polu posiadam Toy Vendor i gdy na swoim cmentarzu leży wings z innymi fluffalami. Mogę Fluffal Wings wykluczyć z gry i innego fluffala by dobrać karty. Zakładamy że chcę wykonać operację doboru kart za pomocą wingsa a przeciwnik chce mnie powstrzymać za pomocą D.D. Crow. Na automacie (myślę że to bug ale się zapytam) jak wykluczam z gry Fluffal Wings występuje czas na reakcję przeciwnika. Jak nic nie zrobi to dopiero wtedy mogę na automacie wykluczyć z gry 2 fluffala i dobrać kartę.

Bo rozchodzi się o jedno słowo w zdaniu "then":

You can banish this card from your Graveyard, then target 1 "Fluffal" monster in your Graveyard;

Czy to mnie ratuje przed d.d crowem czy jednak jest tak jak myślałem, zwyczajny bug na pro.

Izorist

+1
Fluffal Wings vs D.D. Crow
Wings banishuje siebie jako koszt, ale innego fluffala jako część efektu, w dodatku targetuje go jako koszt, więc jeśli przeciwnik usunie tego targetowanego fluffala to nie możesz rozwiązać pozostałej części efektu Wingsów.

True King Lithosagym, the Disaster vs Artifact Durendal
1. Możesz.
2. Lithosagym nie targetuje. Po dobraniu nowej ręki efekt rozwiązuje na tyle na ile może - gracz niszczy 2 inne monstery, w tym jednego EARTHa i na tym kończy (Lithosagym, którego to był efekt już nie "istnieje", wiec nawet jeśli dobral tego samego to nie może go wezwać). Jeśli nie ma EARTHa, którego może zniszczyć musi to udowodnić pokazując karty na ręce (chyba, że ma tylko jedną i żadnych face-up monsterow na polu).

SandoRo

0
Thx za odpowiedź :) Durendal okazał się najlepszą kontrą na true kinga :)

Viet

0
Mam rosumie ze effekt True kinga wejdzie ttlko wtedy jak zostanie wezwany na pole nawet jak juz się aktywowal?  A to ciekawę

Kanashimi Tomo

0
Mam rosumie ze effekt True kinga wejdzie ttlko wtedy jak zostanie wezwany na pole nawet jak juz się aktywowal?  A to ciekawę
"[...]and if you do that,"

That explains everything

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 29 Wrzesień, 2014, 00:42:32
Izorist
Ostatnio 30 Listopad, 2015, 23:08:05
SandoRo
Ostatnio 07 Styczeń, 2017, 01:28:55
Kanashimi Tomo
Ostatnio 02 Czerwiec, 2018, 21:18:19
Devil