Wątek: The time has come. Dyskusja na temat kwietniowej banlisty.  (Przeczytany 5021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kali

Ban:

Rekindling - samo czytanie efektu mówi "coś tu nie gra"
Chain Strike - chyba nikt nie lubi z tym g****m przegrywać, a sam deck psuje przyjemnosc z gry, ewentualnie Limit Just Desserts mógłby być ok.

Limit:

Abyss Sphere - bo to najlepsza arta w Mermailu, a deck bez 2 sztuk nadal będzie grać
Coach Soldier Wolfbark - bo jest once per turn a nie when summoned
Infernity Barrier - bo 3 się nie da przejść xD
Bujin Crane - bo za łatwo się go recykluje, a Budżyny i tak dostają więcej supportu
Reckless Greed - bo dobranie 2 wygrywa grę?

Semi:

Fire Formation - Tenki - byłaby ok jakby szukała tylko fistów, a teraz za dużo jest spashowana, dałbym na 1 ale to by za bardzo ubiło fisty.
Magician of Faith - bo sux i nie ma co wracać xD

Unli:

dunno XD

oczywistych rzeczy jak unban storma, steina czy chaos emperor dragona nie piszę bo wiadomo że zrobiłoby to dobrze całej grze. Pozdrawiam ;D

 
MLEKO3429423049234023 napisał:
Cytuj
Excition - BAN, albo chociaż limit który z resztą i tak nic by nie dał. Co prawda nie możliwe ale kurde ludzie to jest za bardzo broken, łatwość przyzwania i tak zjeb*** efekt!!! Tego wszystko może używać! Ile razy przez to gunwo przegrałem!!!
Wolfbark - limit or semi
No to jak osłabiamy FFy 4-ki to może też 3-ki? No to może rooster na limita albo horse prince?
Plejada na limita, może to nie aż taki broken jak wolf czy excition ale to jest za mocne! Co więcej każde 5-tki lighty mogą tego używać, yyy Cydry?
Artifacty na bana! Najlepiej zanim jeszcze wyjdą w TCG bo to jest za mocne, za dużo plusów z du*y, nie wspominając o plejadzie.
Monster Reborn na unli!!! Haha, marzenia...

Ty tak serio?
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2014, 23:34:36 Afrykański Czarodziej »

Yuri

Mhymm
Budyni raczej nie ruszą dlatego myślę że tenki na 3 zostanie
Coach Soldier Wolfbark- myślę że jest to pewniak jeśli chodzi o limit/semi
Abyss-sphere- to chyba jedyna możliwość żeby rybki osłabić choć osobiście mi nie przeszkadzają
Upstart Goblin/Reckless Greed- no ostatnio ludzie masowo tego używają nie zdziwię się na semi, taki Hobaning xD
Reinforcement of the Army- czas najwyższy na 2 bo ile to można na 1 NK by na tym skorzystały
Rekindling- lubię to kartę ale nie zdziwiłbym się nawet banem daje mega plusy w polu dla Lavali, Fire Kingow/Fistów i Hazy Flamów
Evilswarm Exciton Knight- ta karta dla mnie jest wielką nie wiadomą bo jak dla mnie jest OP nie zdziwie się banem
Number 101: Silent Honor ARK- na limita bo i tak gwałci
Infernity Barrier- bo trzy to za dużo

Reinforcement of the Army- czas najwyższy na 2 bo ile to można na 1 NK by na tym skorzystały

...

Czy naprawdę musimy przez to przechodzić co banlistę?

Itachi

Ban?
Lol, na pewno nie excition, plaides czy inne duperele.
Hmm..
Na bana może teraz nic nie pójść, bo jest nawet dobra decklista ew mermailla będą chcieć udupić albo cute FF.
Limit?
Rekindling najbardziej, zbyt dużo SS u kochanych ognistych pięści
Może wróci jakaś zbanowana karta na dziwne kochane nationalsy? xD
wylosujmy... Destiny HERO - Disk Commander, pamięta ktoś to?  ;D
o, można też coucha xD
Semi?
Tenki, musowo tenki, może i mst działa ładnie na niego no ale to jest dobry seacher do kilku decków xD
no i myślę że TT może wrócić na 2, przydałoby się <3
Un?
Card Trooper? ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2014, 08:38:22 Flasher »

Cytuj
Limited (1):

- Bujingi Crane - niby to nie Honest, ale bądźmy szczerzy... niewiele mu do niego brakuje. Mało który potwór w grze potrafi się przebić przez 3.6k+ ATK. Do tego ma banalny search oraz bardzo łatwy recykling z grave'a.

W Japonii mają 2 honesty, a ty chcesz limitować dużo słabszego Crane'a? :p Może jest searchowalny, ale dodatkowo działa tylko na 1 atak (a jak widzę wiele ludzi tego nawet nie zauważa wrzucając go na przewidywalną banlistę), działa tylko na beast-warriory (które nie zawsze trafiają na rękę, szczególnie z moim "szczęściem") i nie można odpalać przy direct attacku jak w przypadku np. Kaluta, który od jakiegoś czasu siedzi na 3 kopiach. A, i jeszcze nie będą bić decku dla którego jeszcze wychodzi support.

Cytuj
- Sangan - wiem, że Sangan tu stronk, ale myślę że jednak są jakieś szanse

Wątpię by tak się stało, trochę zbyt dużo przydatnych targetów obecnie siedzi. Veiler, Maxx "C", TGU, etc. Chociaż ja bym nie miał nic przeciwko, to by było naprawdę potężne w Spiritach, gdzie możesz prawie wszystko z niego searchować. xD

Cytuj
Excition - BAN, albo chociaż limit który z resztą i tak nic by nie dał. Co prawda nie możliwe ale kurde ludzie to jest za bardzo broken, łatwość przyzwania i tak zjeb*** efekt!!! Tego wszystko może używać! Ile razy przez to gunwo przegrałem!!!

Nie wszędzie jest on łatwy do wyprowadzenia i do odpalenia efektu. Po pierwsze, przeciwnik musi mieć więcej kart od ciebie, a po drugie, zamiatasz też swoje karty. W Spiritach ciągle robisz plusy i rzadko kiedy masz mniej kart od oppa (tam znacznie bardziej OP jest arka, która umożliwia zrobienie rank6 w 1. turze), a w Fire Fiście wchodzi też problem niszczenia swoich własnych formacji. Poza tym nadal są decki, które się na rank4 nie skupiają. Nie wspominając o tym, że konami nie jest na tyle głupie, by banować dosyć świeżą kartę, która też im zwiększa sprzedaż Valianta.

Cytuj
Plejada na limita, może to nie aż taki broken jak wolf czy excition ale to jest za mocne!

Wut? Chcesz limitować kartę, która bouncuje karty w obecności comba Volca+Gaia, które też można wyprowadzić w każdym decku z rank5? :p

Cytuj
Evilswarm Exciton Knight- ta karta dla mnie jest wielką nie wiadomą bo jak dla mnie jest OP nie zdziwie się banem
Number 101: Silent Honor ARK- na limita bo i tak gwałci

To zbyt świeże karty, by je wrzucać na banlistę.. Poza tym limit Shark Knighta wiele nie da, bo i tak mało kto gra na więcej niż 1 kopii.

Regis

Cytat: Wilk
...

Czy naprawdę musimy przez to przechodzić co banlistę?


this.


naprawde nie będzie loży?

Leo

@Agreel: Zauważ jednak, że nasza lista już od ponad pół roku drastycznie różni się od ichniej. To co w OCG jest nietykalne, wcale nie musi takie być w TCG. :P A Honest jest na semi, bo ich ludzie od banlisty mają za mało oleju w głowie. :P
@Wolfenstein: Tak jest zabawniej ;D
_____________________
Kocham ten temat. Zero stronniczości w tych typowaniach, ZERO. ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2014, 09:13:49 Leo »

Entelarmer


naprawde nie będzie loży?

Zróbcie prywatne loże, nikt sie nie czepi chyba (poza bezpośrednio zainteresowanymi :P).

W tej chwili z banlistą mam mały problem, bo dwie ostatnie zrobiły więcej niż jakakolwiek inna od czasu pierwszej z Chaos Emperor Dragon - Envoy of the End i spółką - trudno wskazać dziesięć kart, które bezdyskusyjnie powinny znaleźć się na banie. Niemniej parę rzeczy można by poprawić, choć to już raczej kwestia decków niż kart.

Top 3 to dla mnie Chain Burn, Infernity oraz - w mniejszym stopniu - Lightsworn, przy czym tego ostatniego zapewnie nie ruszą. Dwa pierwsze ograniczają interakcje między graczami do stwierdzenia "jak walnę combo to nie żyjesz, jak nie to ja nie żyję" - chain burna najchętniej bym zabił, przy Infernity wystarczyłby ban/limit Infernity Barrier, a najprawdopodobniej oberwie Infernity Archfiend natomiast LS to głównie problem ich bossa - Judgment Dragon NIGDY nie powinien schodzić z listy, to nadal jeden z najlepszych boss monsterów w grze. Na semi byłby irytujący, na 1 może nawet za mocno, ale nie ma raczej co liczyć na to, bo wyjda nowe LSy (chociaż Monster Reborn zbanowali jak wychodziło w SD BEWD).


Poza tym na pewno oberwą decki, które są z nami już od dłuższego czasu, a więc Prophecy, Geargia Mermail i Fire Fist. Obstawiam, że Konami pójdzie utartymi ścieżkami i walnie po konsystencji, chętnie zobaczyłbym hit podobny do limita Spellbook of Fate. Upstart Goblin niby dośc prawdopodobny na limit/semi, ale Pot of Duality dali nam na 3, a dziala podobnie, także obstawiam, że goblin zostanie. Za to Reckless Greed ma duże szanse na semi, a może nawet na limit.

A co wróci? Sangan raczej odpada dopóki Tour Guide From the Underworld jest na 3 i nawet wtedy byłby za bardzo uniwersalny. Reszta to w większości toksyczne karty albo potencjalnie porąbane. Sinister Serpent wydaje mi się względnie bezpieczny...

Poza tym chętnie ograniczyłbym listę zastęptw dla Heavy Storm - A Wingbeat of Giant Dragon w szczególności. Nie wiem jak będzie działał Full House bez FF, ale nie wydaje mi się, żeby go to drastycznie osłabiało.

Moja lista - ani życzeń, ani przewidywań, takie 50/50:

Ban:
- Solemn Warning - opcjonalne, karta dość często nie daje grać w yugioh i wieńczy setupy.
- Chain Strike/Just Desserts - let the Burn burn in hell!
- Evilswarm Exciton Knight - najprawdopodobniej nie pójdzie i chyba jakieś palącej potrzeby nie ma. Limit byłby bez sensu, bo poza Verzem nic nie gra dwóch chyba. Co nie zmienia faktu, że dwukrotny nuke pola będący pseudo quick effectem jest op.
- Spellbook of Fate - myślałem, że na jeden starczy, ale recykling w Spellbooku jest jednak za duży. Także jedno z dwojga trzeba walnąć, nie wykluczam, że limita dostanie Spellbook Magician of Prophecy.


Jakieś BLSy, DADy i inne stare brokeny też bym chętnie tu widział, ale na to chyba jeszcze mniejsze szanse niż na pana wyżej.

Limit:
- Gaia Dragon, the Thunder Charger - pomijając nawet Volca-Gaia Combo, to karta jest po prostu chora - użyj broken efektu rank 5/6 i omiń wszystkie restrykcje by wbić piercing. Karty tego typu powinny mieć jakieś restrykcje, a już na pewno nie powinny tkwić na 3.
- Infernity Archfiend/Infernity Barrier - patrz wyżej.
- Blackwing - Kalut the Moon Shadow - tak, wiem, co to Blackwing? Ja mam po prostu szczerą awersję do wszystkich kart tego typu, zwłaszcza gdy nie mają "once per turn" czy innej restrykcji.
- Abyss-sphere/Mermail Abysslinde/Mermail Abyssteus - tu serio nie wiem, który hit lepszy, sfera zabiera searchowalną obronę i ułatwia comba, Linde jest trochę za silna jak na rekrutera (nie missuje, nie musi być w walce, nie ma ograniczenia poziomu/statów), Teus jest częścią sporej części zagrań. Pewnie jest jakiś lepszy hit, ale za mało tym grałem. :P
- Judgment Dragon - połudzę się.
- Skill Drain - prędzej semi bym widział, ale większość gra 2 anyway.
- Bujingi Crane - patrz kalut.
- Rekindling - tu też się połudzę, wolałbym ban, ale zapewne nie dostanie nawet semi.
- Constellar Ptolemy M7 - Gishkiloop.
- Geargiarmor/Geargiaccelerator - z cyklu "zabić stare decki".

Semi:
- Fire Formation - Tenki - chyba najprawdopodobniejszy hit w Frajer Fisty, a przy okazji w kilka starszych decków, zejście na 3 to najglupszy ruch poprzedniej banki. Przeczuwam i wolałbym limit, nie wiem czemu to jest na 3 skoro Reinforcement of the Army na 1.
- Magician of Faith - to co z Tsukuyomi, karta jest tak dobra jak spelle w grze. A tych za wiele nie ma.
- Coach Soldier Wolfbark - jednokartowy XYZ na +1 (Tiger King), do tego teoretycznie można go użyć co turę, jest wyszukiwany przez Tenki i ma bardzo solidne staty w porównaniu z innymi kartami tego typu. Limit to przesada, trzy to za dużo.
- Fiendish Chain - Dimensional Prison i inne tego typu karty poszły na 2 lub 1, Fiendish jest grany. Ogólnie to byłbym cholernie zdziwiony i zły jakby Konami tak zrobiło, ale kto wie?
- Torrential Tribute - karta bardzo fair, nie tworzy raczej chorych setupów i kara za overextending. 3 to chyba byłaby lekka przesada.
Evilswarm Kerykeion/Constellar Sombre - lekki hit w kolejne stare decki, kolejne jednokartowe XYZ. W sumie niekoniecznie.

Unlimited:
- Tragoedia - w teorii broken, w praktyce dość średnia karta.
- Summoner Monk - tu nie jestem pewien, ale wszechobecne Veilery i Fiendish Chainy raczej nie pozwalają mu żyć.
- Card Trooper - jest jakieś chore zagranie o którym nie wiem?

Dla odmiany (bo chyba nigdy nie dawałem) "co bym chciał, ale wiem, że to kiepski pomysł":

Spoiler
Torrential na 3
Sangan na 1-2
Allure na 2
Chaos Sorc na 3
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2014, 11:39:49 Entelarmer »

Lampart

Ent chcesz oberwac 5700 od trzech trooperow?

Entelarmer

Ent chcesz oberwac 5700 od trzech trooperow?

A właśnie, thx za przypomnienie. Machine Duplication na limit - problem fix'd

Soul

Dobra, pośmiałem się, czas walnąć posta. To będzie wishlist a nie przewidywania co zrobią.

Pytanie pierwsze: po co jest banlista? Dla mnie banlista jest po to, by naprawiać grę. Dlaczego trzeba naprawiać grę? Bo jest dużo niesprawiedliwych kart, które nie dbają o interakcję z oppem i wygrywają gry same, bo tak. Jest parę niestabilnych decków, które bez swoich degenerate kart byłyby za słabe, by robić wyniki, a ich gra opiera się na tym czy je dobiorą i zresolvują czy nie. Po drugie jest parę degenerate decków, które kompletnie nie dbają o jakąkolwiek interakcję z oppem. Po prostu albo robią co robią, albo mają deady / opp ma kontrę i cały deck pada. Ale jeśli im wyjdzie to robią niesprawiedliwe rzeczy.

Na początek przeszedłbym się po grywalnych deckach formatu:

Fire Fist: Tak się akurat składa, że to chyba najbardziej fair ze wszystkich decków w stawce (mówię o +1 wersji). To nie robi żadnych chorych combosów, po prostu korzysta na tym, że jest najbardziej stabilne w stawce i na niestabilności innych talii. Wszystkie potwory w talii są bardzo dobre i standalone. Może Bear i Wolfbark to bardzo dobre yugioh, ale mieszczą się w granicach rozsądku. Imo Fire Formation - Tenki na 90% wróci z powrotem na 2, to zdecydowanie najprostszy sposób na osłabienie FFów. Niejednokrotnie chciałem wyszukać 4 Tenki z decka, albo wracałem Cardinalem zużyte, by je mieć, tak mocno się je abusuje. 2 a 3 Tenki to imo będzie BARDZO duża różnica, tbh nawet nie jestem pewny czy będzie potrzebny jakikolwiek dodatkowy hit w tą +1. Obviously najprostsze targety to Bear i Wolfbark, któryś na 2 pewnie by wystarczył, bo tej talii już brakuje dobrych normal summonów. Jeśli chodzi o Dual wersję to Tenki na 2 jeszcze bardziej uwala konsystencję. Poza tym imo to obvious, że Rekindling od lat powinien być na 0, bo jest degenerate as f**k.

Mermail: Mermail również moim zdaniem to bardzo fajny combo deck, który nie ma specjalnie niesprawiedliwych playów. Nie wiem czemu wszyscy uczepili się tej Abyss Sfery. Najlepszą kartą w Mermailu jest Tidal, na pewno nie Sfera... To jest coturowe +1, które bardzo ułatwia robienie Rank7 i powinien iść na 0, proste. Poza tym nie tylko Mermaile grają 3 Reckless Greed. Od paru banlist wypisuje tą kartę w sekcji semi-limited, jako iż dobieranie dwóch to free win, dzięki Hobanowi może zostanę wreszcie wysłuchany. Jeśli to nie wystarczy, to jeszcze Abyssteus na 2.

Prophecy: Tu mam pewnego rodzaju urwanie głowy. Jeśli zbanujemy Spellbook of Fate, to ten deck nie żyje. On ma tylko dwie opcje na grę: dobiera boss monstery lub gra Fate+Tower cycle. Tykanie Magika, Secretsa będzie w ich stylu, ale jak j4 pisał pół roku temu, lepiej jest uderzyć w główny problem niż konsystencję. Przydałoby się jednak przy tym nie zabić decka. Imo dobrym kandydatem do ucięcia więc The Grand Spellbook Tower. Wydaje mi się, że dodatkowe Draw Phase to całkiem dobry efekt! Poza tym... Na początku wspominałem coś o unfair o kartach yugioh nie dbających o interakcję i dających free winy... Have you read World of Prophecy? Tbh jestem mocno zdziwiony, że chyba nigdzie u nikogo czy tutaj czy na zagranicznych forach nie przeczytałem, że ta karta powinna siedzieć na 0. Like, hello... Resolve Worlda to zwykle koniec gry, a to, że czasem dojdzie na rękę mnie średnio obchodzi. To jest definicja unfair karty, mimo swoich wad jest tak powerfull, że i tak się nią gra, bo free winy są fajne.

Geargia: Oh well, imo ten deck wchodzi do kategorii degenerate xD. Have you read Geargiarmor? Bo to niezbyt dobry design. Fakt, że utrzymanie go turę i flipnięcie = mam 8k na boardzie jest trochę słaby, no ale ok, niech będzie. Jak hitnę Armora to ubiję cały deck, a ja jestem przeciwny takim praktykom. Ale Geargiagear? No chyba kwa nie. Wróćcie parę linijek wcześniej. Gram słabe karty yugioh, po to by broken karta yugioh dawała mi free winy jak ją dobiorę! Co prawda nieraz dobiorę za dużo geargiano i będę zły, ale to nadal dobry deal. Jednokartowe Rank4 prowadzące do OTK nie są dobre dla gry. Ewentualnym targetem jest też Birdman, bo to chyba on prowadzi do większości OTK.

Hieratic Ruler: Kolejny unfair deck, po drodze już załatwiłem mu Recklessa i Tidala. Imo nie stanie się nic złego jak wszystkie Rulery pójdą na zero, są broken, sad but true. Jak pójdzie Tidal, to pójdą też wszystkie inne. Dlaczego ten deck jest unfair? Bo Atum + Stardust / Dracossack na dzień dobry to jest game. Nie o to chyba w yugioh chodzi, żeby od pierwszej tury patrzeć na karty w stole i móc tylko scoopnąć. Ubicie Rulerów zabija deck. Cutnięcie Convocation zabija deck. To już jest niestabilne. Atum powinien być na 1 nawet ze względu na czyste Hieraty, które są degenerate otk. To jest kwa Wind-Up Zenmaity. Jeśli nie Atum to ktoś wspomniał Gaia Chargera... Moim zdaniem Gaia Charger od dawna powinien być na zero i oczywiście nie chodzi o to, że jest broken, tylko o to, że Atum i Volcasaurus mają restrykcje for a reason. Combo Volca+Gaia jest za dobre, a szykuje się więcej decków na rank5...

Infernity: Can we just ban the whole deck pls? Bezsprzecznie najidiotyczniejszy deck w stawce, nie ma się co rozpisywać, zapraszam do mojego raportu z YCS!

Bujin: Wszyscy pieprzą o Cranie, ale Agreel napisał już co o nim myślę. Crane to nie jest problem. Problem to Yamato, tj. niestety cały deck. Robią Samuraja 4.0, tj. wstaw Yamato, męcz się, często i tak nie dasz rady, gg. Tenki na 2 już zmniejszy prawdopodobieństwo tych smutnych rzeczy, jakoś przeżyję mordercze walki z tym panem... Co jednak jest moim zdaniem problemem poza Yamato? Pamiętacie Plant format z 3 (chyba) Pot of Avarice? To uczucie gdy przeszedłeś wszystkie Tengu, a opp odpala PoA i ma cię w d***e? Grając z Bujinem przypominam sobie co to za uczucie. Bujincarnation nie jest zdrową kartą yugioh. Namęczysz się by zdjąć Yamato, tylko po to by dostać jednokartowego Susanowo i +2 (liczę search i Hare'a na grave). Od kiedy karty robiące coś takiego są ok ^^"? Imo Bujincarnation powinno być na zero, seriously. To coś w stawia cię w sytuacji niemożności wygrania gry, odbudowuje im resourcy za free. Honest też od dawna zasługuje na zero, Crane+Honest w ręce = smutek.

Chyba przeszedłem wszystkie grywalne decki, teraz jeszcze parę innych perełek:

Rescue Rabbit - piszecie na Ophion na 1. W sumie jestem za xD. Opening z Rabbitem to często free win, to powinno być na 0.

Solemn Warning - pisałem nieraz... Otwarcie z tym daje HUGE advantage nad oppem i basically nie ma na to żadnych kontr. Lepiej dać Torrentiala na 2, a zabrać to, bo sprzyja robieniu setupów nie do przejścia.

Instant Fusion - gdziekolwiek to gra, służy klejeniu degenerate combosów. Limit, dziękuję.

Machine Duplication - gdziekolwiek to gra, służy robieniu degenerate combosów. Ban, dziękuję.

Wszystkie floodgate karty z Skill Drainem na czele: limit, dziękuję. Skill Drain to często Royal Opression, robię pole, mam Skill Draina, gg.

Uwalić Burna, nie obchodzi mnie jak. Jakoś. Poza tym wychodzi jakiś nowy shit to Nurse Burna...

Zestaw kart podstawowych! Royal Tribute, Morphing Jar (żeby można było ze spokojem BoMa wrócić xD), BLS, Limiter Removal.

Tu powinien być osobny akapit o Lightswornach! Kto pograł sobie już trochę na DN z Raidenami i spółką wie, że LSy wkraczają na nowy level wkurwiania xD. Czego ja tam nie widziałem... Z jakimkolwiek źle zbudowanym deckiem grałem, nie miało to znaczenia jak akurat dobrze zmillował. Przy dobrym millu potrafilem dostać 2/3 JD w drugiej turze, no coś chyba jest nie tak... Judgment Dragon, no kaman. A jak nie on to sorry, ale Charge of the Light Brigade na zero, bo odnoszę wrażenie, że bardzo trudno jest przegrać LSem gdy się z szarżą otworzy.

Hysteric Sing... Have you read that card? Problem w tym, że bez niej Harpie nie grają, ale nie zmienia to faktu, że w głupszy sposób zrobić z tego coś grywalnego chyba nie mogli...

Jeśli chodzi o zejścia. Torrential na lajcie może iść na 2. Gale przydałby się na 2, bo Shura nie ma czego szukać, A BW TO FAJNY, ZDROWY DECK. Bestiari nie wiem czemu siedzi na limicie, jego obecność na 3 nic nie zmieni. Shien też już niepotrzebnie siedzi na limicie. Six Samurai United to jednak Pot of Greed, więc wypadałoby coś z tym zrobić, a wtedy Shien niech sobie będzie na 3.

Pragnę nieśmiało zauważyć, że zbliżają się nowe brokeny, na przykład Madolche. Nie wiem jeszcze jak bardzo to jest broken, bo tym nie grałem, ale uhm, fajnie byłoby to hitnąć zanim będę zły.

Nie chce mi się dalej myśleć, więc to sum up (bez większości zejść z listy, bo mi się myśleć nie chce) :

BAN:

Black Luster Soldier - Envoy of the Beginning
Blaster, Dragon Ruler of Infernos
Gaia Dragon, the Thunder Charger
Honest
Lavalval Chain
Morphing Jar
Redox, Dragon Ruler of Boulders
Rescue Rabbit
Tempest, Dragon Ruler of Storms
Tidal, Dragon Ruler of Waterfalls
World of Prophecy
Bujincarnation
Chain Strike (coś z burna xD)
Charge of the Light Brigade
Limiter Removal
Machine Duplication
Rekindling
Royal Tribute
Geargiagear
Solemn Warning


LIMIT:

Coach Soldier Wolfbark
Constellar Ptolemy M7
Hieratic Dragon King of Atum
Darklord Nurse Reficule
Instant Fusion
The Grand Spellbook Tower
Deck Devastation Virus
Gozen Match
Imperial Iron Wall
Infernity Barrier
Light-Imprisoning Mirror
Mistake
Rivalry of Warlords
Shadow-Imprisoning Mirror
Skill Drain
Vanity's Emptiness

SEMI:

Blackwing - Gale the Whirlwind
Judgment Dragon
Legendary Six Samurai - Shi En
Mermail Abyssteus
Fire Formation - Tenki
Six Samurai United
Reckless Greed
Torrential Tribute

Edit: Zapomniałem o Obedience School. f**k that card ^^.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2014, 12:48:56 Soul »

Soul

A teraz jaką banlistę przewiduję!

BAN:

All Rulery
Fate

LIMIT:
Tenki

Semi:
Reckless

Koniec.

Leo

Nie myślałeś czasem od kandydaturze do loży? xD
Ban dla wszystkich e-smoków? ;o
EDIT: Jak smoki były T1 to było ich po 3 sztuki i dominowały- to zrozumiałe, że wtedy ludzie sugerowali ich uwalenie (od semi aż po bana), ale teraz? Nareszcie są supportem do mono-atrybutowych decków tak jak być powinny. Rozumiem, że uderzyłeś we wszystkie 4, bo ban tylko dla Tidala mógłby zostać odebrany za uprzedzenie do mermaila? ;p
EDIT2: Jeśli chodziło jednak o Hieraticki to jest 100 innych i bardziej skutecznych sposobów na dokopanie im ;D
EDIT kolejny: O matko jedyna, nawet Mistake'a nie oszczędziłeś! :o
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2014, 13:18:24 Leo »

Soul

No wiem, że boli cię uwalenie BLSa xD.

A czemu nie? Jak były T1 to co drugi pisał, że na zero, bo to chory design, efekty im się nie zmieniły xD.

Regis

Smoki na 0 jak najbardziej. Mermail bedzie pod mniejszym odstrzałem hejtu, Hieratic straci to co winien stracić i co nagle go wywindowało- choć i tak zapewne skończy się na limicie Lindy i Konwokacji :p


Cytat: Leo
EDIT kolejny: O matko jedyna, nawet Mistake'a nie oszczędziłeś! :o

Soul przez Mistake popełnił mistake i teraz się odgryza xD

A do tematu wracając- chciałem tylko przypomnieć wszystkim chcącym RoTe na semi by przeczytali jakie decki obecnie wychodzą, albo jakie pojedyncze karty (jak chociażby ta dzisiejsza z japońsko/chińskiego-bo w sumie nie wiadomo z którego- Startera)^^

Soul

Wszystkie floodgaty są głupie dla gry. Masz s/t removal albo nie możesz grać kartami, tyle skilla.

MarcinX

ooo Soul, chyba pierwsza bańka gdzie nie widzę banu Horneta xD

Regis

Jak dla mnie to postepowanie z Inzectorem jest adekwatne do postępowania z Infernity -  usunąć cały deck xD

Soul

ooo Soul, chyba pierwsza bańka gdzie nie widzę banu Horneta xD

Zacząłem sidować D.D. Crowy xD.

Meh... Starzeje się ;/ Nie jestem w stanie nic głupiego wymyślić;/

Dobra to i ja się wypowiem...
Czepiają się ludzie Ophionów, Constellarów a jak dla mnie jest jedna karta, która dużo bardziej denerwuje a mianowicie Herald of Perfection... Ludzie! Kto te karte wymyślał jak dla mnie powinna iść na semi albo limita zwłaszcza, że teraz oddalli Archlord Kristya na trzy...
Na semi bym widział takie kart jak Coach Soldier Wolfbark
Czemu bo to nie ma rzadnego kosztu a jak ktoś wcześniej wspomniał Konami na Fiście już nie zarobi.
Na bna bym dał wszystkie Rulery... Piszecie, że Constellar Sombre czy Evilswarm Kerykeion
to darmowy Xyz... A rulery w late game przy zapełnionym gravie nie mają żadnego kosztu summonu. Było by okej gdyby, gdyby ich summon możliwy był tylko z ręki, lecz niestety tak nie jest. Poza tym już dość długo u nas były :)
Evilswarm Ophion na semi. Czemu? Bo w mecie będzie dużo decków na specjal summon a Ophion jest strasznie nie sprawiedliwą kartą. Byłby okej, gdyby nie miał searchowalnej Forbidden Lance, ale spoko.
Rescue Rabbit na semi ;D Czemu? Bo to moje marzenie a przy semi Ophiona byłby okej, poza tym support to Evolsaurów się szykuje a grają na Dolkach i Lagiach, więc czemu nie :D
Gaia Dragon, the Thunder Charger na bana, żadnych limitów atumów czy innych kart... To ta karta jest nie zdrowa i droga, więc Gaia może sobie tylko na normalnym koniku jeździć
Dragon Ravine na unlimited skoro rulery na bana to wrócić tę kartę :P Jeśli by owa karta pola mogla by uwłaszczyć naszej godności swoim jakże potężnym efektem to niestety, lecz może wrócić na bana, gdyż i Konami ma na tyle mocne genitalia, wierzę że Adriano, pewien użytkownik forum byłby wszelako uradowany jak i ukontentowany...
Solemn Warning na bana, ta karta jest cholernie nie sprawiedliwa tak samo jak Black horn... W Yugim nie powinno być negacji summonu bo nie po to wymyślono karty jak: Infestation Pandemic, Forbidden Lance  czy Legendary Six Samurai - Shi En.
Instant Fusion na semi bo właśnie przez tę kartę nie mogą zdjąć tych fajnych Fusjii jak Thousand-Eyes Restrict.
Właściwie jest jeszcze wiele kart mniej lub bardziej przegiętych ;)
Tak wiem, że Rabbit na dwa to do Evili, ale gdzie on jeszcze gra? Poza tym kto bym tam króliczka na bana chciał :D
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2014, 17:13:05 Sergio »Oprócz Loży Pajaców należą się jeszcze Jastrzębie Gramatyki.

Ja widzę tylko sens w Limicie Brotherhood of the Fire Fist - Bear i coś z Infernity ukrócić, bo 1 turowe ustawianie gry jest średnio zabawne :)

Chodziło mi Wilczy o płakał, ale nie doczytałem własnego zdania. Długo zajęło Ci robienie tego mema? Mnie by się nie chciało, ale to twoja sobota :)
Ja bym to bardziej podporządkował pod składnie zdania, ale w sumie też tym się gramatyka zajmuje...
No nic tam dzięki za wyłapanie błedu, ale już go poprawiłem :P


Regis

Przewidywanie banlisty przez pryzmat ceny kart i bycia/nie bycia fanboyem danego decka op<3

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 26 Czerwiec, 2014, 23:06:51
adriano
Ostatnio 03 Marzec, 2016, 19:44:20
Miki
Ostatnio 01 Marzec, 2016, 18:45:29
Secior
Ostatnio 09 Marzec, 2016, 21:08:46
Benger
Ostatnio 06 Grudzień, 2018, 08:51:07
Panda