Wątek: Supply Unit  (Przeczytany 583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chris Cornell

Supply Unit
« 28 Marzec, 2014, 13:29:00 »
+3
Supply Squad
Once per turn, if a monster you control is destroyed by battle or a card effect: Draw 1 card.

W temacie dot. nowego Startera karta raczej furory nie zrobiła, delikatnie mówiąc, a większość nawet nie zwróciła na nią uwagi. Z kolei na zagranicznych forach wrze dyskusja. Jedni mówią, że crap, bo MST, bo przy aktywacji teoretyczne -1, dopóki nie wejdzie efekt, bo i tak w deckach nie ma miejsca. Inni twierdzą, że nowy staple, bo czymkolwiek byśmy nie grali (pomijam Burny itd., wiadomo) to opp i tak będzie dążył do zniszczenia naszych potów, więc karta będzie użyteczna prawie zawsze, a w deckach, które niszczą własne poty, jak FK czy te nowe Dragonstary, to już w ogóle broken.

Mnie ten spell mocno zaintrygował i chciałem poznać Waszą opinię. Crap (dlaczego?), staple, a może coś pośrodku?

Discuss.

j4

Odp: Supply Unit
« #1 28 Marzec, 2014, 13:38:20 »
+1
Widzę to tylko właśnie tylko w deckach typu Fire King, inaczej jest za wolna i robi mniej więcej tyle co Shard of Greed którego jakoś nie widać w wielu listach

Los

Odp: Supply Unit
« #2 28 Marzec, 2014, 14:18:30 »
0
Dobra karta do decków kontrolnych. To zawsze darmowa karta jeśli coś nam zniszczą. Czasem warto zrobić suicide xyza bez materiałów. I Diamond Dire Wolf od razu jest lepszą opcją.

Karta nie jest brokenem bo once per turn. Co do MST to jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ktoś próbował rozwalić to jeśli mam inne sety. Jest znacznie szybsza niż Shard of Greed - potrafi się zwrócić w turę a potem leży i robi plusy a Shard... czekaj dwie następne tury żeby wysłać mnie na grave.

Ta karta nie ma wiele wspólnego z Recklessem i Upstartem do których porównywana jest na takim pojo. Nie pozwala dobrać szybko kart do combo, nie jest typowym deck thinnerem. Służy zachowaniu card advantage. Jest chyba bezużyteczna w deckach innych niż kontrolne/destroy abuse.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2014, 14:20:21 LostPlanet »

Link sponsorowany