Wątek: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight  (Przeczytany 1566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Belizariusz

Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« 23 Grudzień, 2013, 18:02:53 »
+8

I Wprowadzenie

Czy zawsze wkurzały Cię tak zwane "plusy z d**y"? Czy miliard Fire Formacji na polu budzi u Ciebie obrzydzenie? Czy zawsze marzyłeś o wystawieniu Black Rose Dragona przeciw tym wszystkich stworom i tisom oppa ale nie byłeś w stanie, gdyż Twój deck jest oparty na rank 4? Jeśli tak, to właśnie karta dla Ciebie - Evilswarm Exciton Knight is coming!

II Nazwa/art
(kliknij aby pokazać/ukryć)

No właśnie, skąd w ogóle ta nazwa? Tak jak wielu innych użytkowników internetów zdecydowanie wolałem pierwotną wersję - Nobleswarm Belzebuth, ale umysły ludzi tłumaczących nazwy kart chodzą ścieżkami niedostępnymi dla zwykłych śmiertelników i ostatecznie miast Belzebuba otrzymamy jakiś dziwny Exciton. Próbowałem sprawdzić cóż to właściwie znaczy, niemniej moja wiedza z fizyki okazała się niewystarczająca. W każdym razie Ekscyton to coś ala para-elektron. Yhm. Ehh, Belzebubie, wróć!


Na arcie widać yyyy... Coś. Co to jest? Najśmielsi odważają się jedynie zgadywać niemniej czy nie przypomina wam postawą pewnego pana?

(kliknij aby pokazać/ukryć)

Niemniej są duże oczki, jest stylowa pelerynka, czego chcieć więcej.

III Lore

Są dwie teorię na temat pochodzenia Excitona, jednak różnią się niewiele. W obu pochodzi on od Steelswarm Roacha z którym łączą go identyczne statystyki i podobny wygląd. Różne są jednak poglądy na temat sposobu jego przemiany. Według jednych jest to Roach oczyszczony przez moc Constellarów, który stworzył pomost do zgody między rasą Wojowników Gwiazd a Iswarmem. Natomiast druga teoria mówi, iż jest to Roach wskrzeszony i wykrzywiony przez rytuały rasy Gishki - coś jak Gishki Zielgigas jest odrodzonym Steelswarm Herculesem.

IV Effekt i staty

2 Level 4 monsters
Once per Chain, during your Main Phase or your opponent's Battle Phase, if your opponent's cards in the hand and on the field outnumber yours: You can detach 1 Xyz Material from this card; destroy all other cards on the field. If you activate this effect, your opponent takes no damage for the rest of this turn.

Dobrze widzicie. To Generic Xyz 4. To znaczy, że wystawić go jest w stanie (na oko) 60 % mety. W połączenie z faktem, iż jego efekt ma spell speed 2 oraz z brakiem w nim frazy "once per turn" sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę niezłym brokenem.

Na temat samego efektu: Karta czyści pole jeśli tylko przeciwnik łącznie w ręku i na polu ma więcej kart niż my. Jest zatem prawdopodobnie pierwszą kartą, która karze nas za card advantage:) No i oczywiście za overextending. Ważny jest fakt, że chociaż karta nie posiada frazy "once per turn" to posiada "once per chain", dzięki czemu nie jest AŻ TAK broken. Cóż oznacza zamiana jednego słowa? Tyle, że co prawda możemy użyć efektu 2 razy w jednej turze(oczywiście jeśli nadal mamy mniej kart niż przeciwnik) ale nie jesteśmy w stanie zrobić na przykład czegoś takiego:

CL1: Effekt Excitona CL2: Veiler na Excitona CL3: Exciton raz jeszcze

Jednak dzięki temu, że jego eff ma spell speed 2 możemy zrobic taki myk:

Wzywamy Excitona, opp odpowiada BTH, TT czy inny CED a my chainujemy efekt i nukujemy pole tak czy tak.Co do zdania: "if your opponent's cards in the hand and on the field outnumber yours". Wyprowadzę prosty wzór żeby to wyjaśnić. X to liczba kart w ręku, Y to liczba kart na polu. Jeśli nasze X+Y jest mniejsze niż X+Y przeciwnika możemy aktywować eff.

Karta posiada jeszcze jedną restrykcję - jeśli aktywujemy efekt, przeciwnik nie otrzyma obrażeń przez resztę tury. Ważny jest fakt, że jeśli jednak Exciton oberwie Veilerem/Fiendish Chainem/Skill Drainem przeciwnik będzie mógł otrzymac DMG w tej turze - wynika to z połączenie w tekście karty zniszczenia pola i restrykcji na temat obrażeń słówkiem "also".

Wartym wspomnienia jest fakt, że karty możemy użyć także w BP przeciwnika. Sprawia to, iż możemy znukować oppowi pole i zostawić Excitona z jednym materialem. Zmusi to przeciwnika do pozbycia się jednego z dwojga przed BP: albo swojego Card Advantage albo samego Knighta.

Aha, zwrot "all other cards on the field" sprawia, iż Exciton, w przeciwieństwie do Black Rose'a, na polu zostaje.

Statystyki Exciton ma słabe - 1900/0 to zdecydowanie jedne z najsłabszych wśród xyzów 4 ale jak wiadomo, nie o to w nim chodzi :)

V Zastosowanie

Jak już wspomniałem, jako, że jest to Generic Xyz może być wystawiony w praktycznie każdym topowym decku formatu i wielu innych: Fire Fist(tutaj rzadko, FF prawie zawsze ma,choćby nieprawdziwy, card advantage), Bujiny, Harpie, Dragon Rulery(Debris po Mythic Earth dragona), Noble Knighty itd. itp.

VI Wady i zalety:

zalety:
+quick effekt
+nie ma once per turn co sprawia, że możemy, dzięki drugiemu nukowi, pozbyć się na przykład Noble Knighta z kompletem equipów
+banalny do wystawienia
+idealny gamebreaker i niwelator przewagi przeciwnika

wady/kontry:
-słabe staty
-podatny na wszelką negacje efektu: veiler/fiendish/felgrand/skill drain
-opp nie otrzyma dmg - nici z wyczyszczenia pola i wbicia OTK

VII Podsumowanie

Evilswarm Exciton Knight zapowiada się na niezłego brokena, gotowego zamieszać w świecie YGO. Czekamy na jego premierę wraz z dodatkiem LVAL z niecierpliwością, ale i lękiem. Łatwość w jego wystawieniu sprawia, iż będzie częstym gościem na stołach na całym świecie. W Polsce pewnie rzadziej, gdyż ma byc to ScR (swoje będzie chodził zapewne). Jedno jest pewne - będzie ciekawie!

Belizariusz spółka z.o.o. ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2014, 01:20:08 Belizariusz »

Soul

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #1 23 Grudzień, 2013, 19:19:42 »
+3
To summony zaczynają chain xD?

Polecam wziąć przykład z arta o noble knightach. Połowa tekstu to zbędne lanie wody. Chyba, że tylko mnie nie obchodzi skąd się wzięła nazwa :P.

A to, że karta jest broken as f*ck i powinna z marszu iść na 0, to każdy chyba widzi. Zważywszy na to, że w TCG zaczęli robić inteligentne listy, wcale bym się nie zdziwił, jakby już w kwietniu zeszła, stąd kupowanie jej (60$, calling it now) jest dość ryzykowne ;p. Cholerne japończyki będą wydawać brokeny, a u nas, mam nadzieję, będą je banować po tym jak będą psuć cały format. Wymusza zupełnie inne granie, karanie za wygenerowanie CA nad oppem jest na równi chore z karaniem za granie kart, pozdro Inzektory. Mnóstwo sposobów by ją zbalansować... powinny być poty / spelle do wyboru, albo chociaż zabrać quick efekt i działanie w turze oppa... No ale po co.

Regis

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #2 23 Grudzień, 2013, 22:03:14 »
+2
Cytat: Sól
Polecam wziąć przykład z arta o noble knightach. Połowa tekstu to zbędne lanie wody. Chyba, że tylko mnie nie obchodzi skąd się wzięła nazwa :P.

Calm down - Ty już swoje internety dziś wygrałeś xD

Mnie osobiście historia ciekawi tylko przez pryzmat tego czy będzie kontynuowana seria Duel Terminali i czy może tym sposobem wprowadzą jakiś nowy archetyp/archetypy. Przyznam szczerze, że archetyp bazujący na spaczonym Constellarze/oczyszczonym Evilswarmie dla mnie byłby w pytke


Co zaś do samej karty- nie do końca jestem pewien, czy tylko nie liczni w Polsce bedą ja mieli bo:

1) Albo szybko dostanie reprint (co zdaża się coraz częściej)
2) Albo zgnije na banie i problem rozwiąże sie sam

Już w obecnej chwili nie do końca lubię tę karte. Jak najbardziej jestem zwolennikiem kart karających za overextending, jednak  z drugiej strony 3 kopie takiej uniwersalnej, nieco slabszej wersji JD, którą może zrobić każdy praktycznie deck to już lekka przesada. W LVALu to Ark Knight zdobył moje serce, nie karaluch.

Kali

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #3 23 Grudzień, 2013, 22:22:25 »
+2
karta jest strasznie denerwująca i w kwietniu bym ją chciał zobaczyc na 0, kara za granie w karty i jest dziecinnie łatwa do zrobienia w większosci decków

Frey

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #4 23 Grudzień, 2013, 22:36:54 »
+3
Zmiana nazwy byłą niestety oczywista. W ameryce nigdy chyba by nie przeszedł Belzebub na karcie. A co do podobieństwa, to oba to insekty, Roach karaluch, a Belzebub to mucha (Belzebub to ogólnie diabeł/demon od much, a dodatkowo oczy mi przypominają muchy, komuś jeszcze? xD )
Ogólnie fajny artykuł, ale w przeciwieństwie do Soula chciałbym więcej "lania wody" i rozwodzenia się nad nazwą i wyglądem ^^"

Belizariusz

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #5 23 Grudzień, 2013, 23:16:08 »
0
Mam nadzieję, że art się podoba mimo wszystko, włożyłem w niego sporo pracy ;)

Soul, wychodzę z założenia, że jak kogoś nie interesuje nazwa czy tam lore to pominie te akapity, po to są numerowane i tytułowane :)  A jak widac niektórych interesują.

Minik

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #6 23 Grudzień, 2013, 23:34:02 »
+9
Trochę naukowego bełkotu ;):
Exciton lub po polsku ekscyton jest to kwazicząstka składająca się z pary elektron-dziura elektronowa. Cząstka ta powstaje przez wzbudzenie elektronu będącego w pasmie walencyjnym do pasma przewodnictwa np. przez foton. Wzbudzony elektron nie jest w stanie od razu wrócić do stanu początkowego, ponieważ jest odpychany przez inne elektrony znajdujące się w pobliżu dziury.

Dlaczego użyli ekscytonu w nazwie tej karty? Może, dlatego że tworzy właśnie ekscyton składający się z pustego pola przeciwnika i jednego potwora po swojej stronie, który nie jest w stanie zadać przeciwnikowi dmga do końca tury. ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2013, 13:45:30 Minik »

Maras

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #7 23 Grudzień, 2013, 23:55:04 »
+3
Trochę naukowego bełkotu ;):
Exciton lub po polsku ekscyton jest to kwazicząstka składająca się z pary elektron-dziura elektronowa. Cząstka ta powstaje przez wzbudzenie elektronu będącego w pasmie walencyjnym do pasma przewodnictwa np. przez foton. Wzbudzony elektron nie jest w stanie od razu wrócić do stanu początkowego, ponieważ jest odpychany przez inne elektrony znajdujące się w pobliżu dziury.
Dlaczego użyli ekscytonu w nazwie tej karty? Może, dlatego że tworzy właśnie ekscyton składający się z pustego pola przeciwnika i jednego potwora po swojej stronie, który nie jest w stanie zadać przeciwnikowi dmga do końca tury. ;)

:D
 ::)

Izorist

Odp: Card of the Week #4: Evilswarm Exciton Knight
« #8 24 Grudzień, 2013, 00:14:54 »
0
Trochę naukowego bełkotu ;):
Exciton lub po polsku ekscyton jest to kwazicząstka składająca się z pary elektron-dziura elektronowa. Cząstka ta powstaje przez wzbudzenie elektronu będącego w pasmie walencyjnym do pasma przewodnictwa np. przez foton. Wzbudzony elektron nie jest w stanie od razu wrócić do stanu początkowego, ponieważ jest odpychany przez inne elektrony znajdujące się w pobliżu dziury.
Dlaczego użyli ekscytonu w nazwie tej karty? Może, dlatego że tworzy właśnie ekscyton składający się z pustego pola przeciwnika i jednego potwora po swojej stronie, który nie jest w stanie zadać przeciwnikowi dmga do końca tury. ;)
nice ;o propsy, fajna interpretacja ;D

PS wytłuść te tytuły poszczególnych akapitów i daj czcionkę jakąś większą (12-14, może jeszcze kolor jakiś?), będzie lepiej widać, a nie taka ściana tekstu ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2013, 00:22:49 Izorist »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 09 Sierpień, 2013, 12:20:18
Belizariusz
Ostatnio 24 Sierpień, 2013, 22:36:55
Izorist
Ostatnio 30 Listopad, 2013, 13:42:05
Belizariusz
Ostatnio 18 Luty, 2014, 23:36:33
Phanth
Ostatnio 07 Sierpień, 2014, 13:28:35
j4