Wątek: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare  (Przeczytany 1316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blacks

Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« 09 Sierpień, 2013, 14:39:36 »
+12

Karta, którą chciałbym dziś omówić, pochodzi z najnowszego dodatku Judgment of the Light. Mam na myśli Traptrix Trap Hole Nightmare. Efekt widoczny na obrazku. When a monster your opponent controls that was Special Summoned this turn activates its effect: Negate that effect, and if you do, destroy that card. W skrócie, mówimy efektom Special Summonowanych potworów, duże NIE w twarz.

Karta należy do archetypu Traptrix, które swoje efekty opiera na optymalnym używaniu Normal Trapów z Hole w nazwie. Czyli jedna spellowa dziura, która jest dość popularna, w przeciwieństwie do tej, którą posiada twoja stara, odpada.

Artwork! Tak więc, mamy te trzy laski… One mają ciała pająków… (kill it with fire) wpieprzają jakichś ludzi… yyy… I orków… Tak… (Nothing to here) Przejdźmy dalej!

Skupmy się (ang. Toilet now) na efekcie karty. Negacja efektów, czyli kolejna karta obok Effect Veilera,Fiendish Chaina czy Breakthrough Skilla. (meh) Jednakże to co ją różni od tych trzech jest... NISZCZENIE, PALENIE, GRABIEŻ. Tylko to pierwsze niestety. (nie mówimy tu o Dragon Rulerach) jest dość przyjemne. Pomyślmy, uwalamy każdego XYZ (rasizm) i Synchro (poprawne politycznie). Pisząc każdego, mam na myśli prawie każdego, no są XYZ (hello Acid Golem), które efektów nie używają, jednakże jest ich niewiele. Główne zło jak: Mecha Phantom Beast Dracossack, czy Number 11: Big Eye, karta ta zatrzyma. (biorąc pod uwagę, że nie dostałeś Heavy Storma na twarz)… (i tak pewnie rzuci Super Rejuvenation po 4 czy 6, więc whatev.)

Tak więc jej głównym atutem jest to, że przy Veilerze przeciwnik dalej zostaje z potworem w stole, zaś tutaj mówi się nara i spadasz na cmentarz. (nic osobistego, ale wkurzasz) Oczywiście, fakt że jest to Trap, w dodatku Normal, sprawia, że karta nie ocieka zaje…(Flasher filter) dobrym yugioh. Musisz tę kartę setnąć, przez co Veiler jest o niebo lepszy. W dodatku Spell Speed 2, czyli wszystkie złe karty pokroju Infestation Pandemica czy Spellbook of Wisdom działają. (oh well) A restrykcja odnośnie tylko Special Summonowanych potworków ostro skłania do zastanowienia się czy lepiej nie wrzucić jednak tych Breaków czy od biedy (POLSKAAAAA) Fiendishów.

Playe związane z kartą: Po prostu setujesz i odpalasz. (kładziesz kartę odwróconą stroną w miejsce, gdzie jest spell&trap zone, w momencie kiedy twój przeciwnik dla przykładu Sól, śmiejąc ci się w twarz, odpala efekt Dragossacka, summonujący 2 tokeny w stół, odpalasz kartę, czekasz aż Sól przestanie się śmiać jakim syfem grasz, a potem on wysyła Dragossacka na grave, simple as that)

Rullingi: Szybko, prosto i wygodnie, nie targetuje(więc nie, nie targetuje) i nie można odpalać w Damage Stepie. (zapomnij o negowaniu Lightpulsara… wait czego?)

Podsumowując. Osobiście karta mi się podoba, jednakże wiem, że nie łamie gry, ba nawet nie ma takiego potencjału, jednakże może całkiem nieźle zaskoczyć. Można nią grać wszędzie. Oczywiście w przyszłości może być całkiem dobra, kiedy to wyjdzie porządny support  do Traptrixów (o ile dostaną) gdzie trapy (te z dziurą, nie mylić z tajskimi kobietami) za sprawą Traptrix Atrax mogą być aktywowane z ręki, co jest całkiem miłą opcją. Cóż, ja tej karcie dam szansę i wrzucę ją do testów. Jeśli macie czas i chęci to też zachęcam do tego, a jeśli nie, to możecie testować swoje Spellbooki zmieniając jedną kartę, (bo inaczej leci konsystencja) co mnie to.

Z góry przepraszam za błędy, jeśli jakiś znajdziecie, wytknijcie mi go, poprawię. Stylistyka się nie zmieni, więc nie narzekać :)
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2013, 17:56:34 Flasher »

Izorist

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #1 09 Sierpień, 2013, 21:18:55 »
0
a ja lubię Twoje poczucie humoru :D więc na +
od razu przypomniał mi się Justice Bringer, ale on nie niszczy xP

Soul

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #2 09 Sierpień, 2013, 23:47:16 »
0
Karta sucks xD. Ma w nazwie wyryte "SYTUACYJNY CRAP".

Ale tekst się fajnie czytało, plus. Gdyby tak komuś się częściej chciało ;p

jona

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #3 10 Sierpień, 2013, 00:02:04 »
0
Fajnie, dobrze się to czyta ;)

Entelarmer

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #4 10 Sierpień, 2013, 09:17:28 »
0
Nie widzę tej karty w niczym poza traptrixami, gdzie można ją dać na rękę i z niej odpalić. W sumie śmieszna kontra na jakieś random decki (Gladiator Beast?:D), na resztę lepiej włożyć Breakthrough lub Fiendisha.

Plus za sposób napisania, trochę mi się gramar nazi włącza, ale poprawiłeś mi humor na dzień dobry. xD

Blacks

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #5 10 Sierpień, 2013, 13:50:55 »
0


Plus za sposób napisania, trochę mi się gramar nazi włącza, ale poprawiłeś mi humor na dzień dobry. xD

Jak pisałem, stylistyki nie mam zamiaru zmieniać, a jeśli chodzi o ortografię i interpunkcję, to starałem się wszystko wyeliminować, choć mam w zwyczaju tworzenie ogromnych zdań, zamiast dzielenia wypowiedzi na krótsze zdania :)

Greycat Bakura

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #6 24 Sierpień, 2013, 13:54:40 »
0
szczerze moim zdaniem moze sie szykować powtórka z Solemn Warninga. Wszyscy na początku grali najwyżej w side i karta chodziła 7$. Potem ludzie sie skapneli że jest opłacalna i stała się prawie staplem i chodziła 50$.

Ta karta jest bardziej sytuacyjna od Warninga, ale moze sie okazać, że sytuacje w której ją używasz będą wskakiwać na tyle często że ludzie będą ją grać.

j4

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #7 24 Sierpień, 2013, 21:57:01 »
0
Jako że nazwa się jeszcze nie pojawiła w tym temacie, to chciałbym zauważyć, że Void Trap Hole zdejmie 90% rzeczy które byśmy chcieli zdejmować Nightmarem, a jest znacznie mniej restrykcyjny

Izorist

Odp: Card of the week #2 Traptrix Trap Hole Nightmare
« #8 24 Sierpień, 2013, 22:36:55 »
0
Właśnie coś doczytałem, Traptrix działa tylko na stwory SSowane w tej turze. Nie zauważyłem tego wcześniej. Teraz jest jeszcze bardziej meh.

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 30 Listopad, 2013, 13:42:05
Belizariusz
Ostatnio 24 Grudzień, 2013, 00:14:54
Izorist
Ostatnio 06 Luty, 2014, 00:40:58
j4
Ostatnio 17 Kwiecień, 2016, 16:20:10
Kanashimi Tomo
Ostatnio 24 Listopad, 2016, 14:22:19
Icarus