Wątek: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades  (Przeczytany 1461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lampart

Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« 26 Lipiec, 2013, 10:27:39 »
+1

Mistrz ostrzy ukazał się w lipcu w spin-offowym dodatku Number Hunters. Jak i czy zmienił oblicze gry? Tego dowiemy się w pierwszym Card of The Week na nowym Forum yugioh.com.pl

1. Statystyki oraz Level/Rank
Master ma 7 rank i 2700 ataku co na generyczną rank 7 jest na razie najwyższą poprzeczką, Atak ten praktycznie pozwala na przebicie wszystkich silniejszych potworów w metagame. Od pozostałych granych rank 7 Mecha Phantom Beast Dracossack oraz Number 11: Big Eye po każdą rank 4,High Priestess of Prophecy, Mermail Abyssmegalo, Constellar Pleiades, wszystkie smoki prócz Blaster, Dragon Ruler of InfernosRedox, Dragon Ruler of Boulders w defie.2300 obrony pozwala przetrwać Maestroke the Symphony Djinn czy Book of Moon'a(Oczywiście w sytuacji bez materiałów).

2.Typ i Atrybut
Psychic mimo iż ma całkiem niezłe karty do supportu to i tak Master of Blades raczej z niego nie skorzysta,mógłby być wzywany przez Silent Psychic Wizard ale przez jego summon raczej nie zagości w decku z psychickami więc ogólnie typ na minus. Inaczej jest za to z Atrybutem,Earth daje nam się wykorzystać przy powtórnym przywołaniu Redox, Dragon Ruler of Boulders jakbyśmy smoków mieli mało, dalszych zastosowań tak jak z typem nie widzę przez naturę tej karty.

3.Efekt
Mistrz jest świetnym uzupełnieniem Mecha Phantom Beast Dracossack,to co ludzie zaczęli mainować przeciw niemu czyli głownie Compulsory Evacuation Device,Dimensional Prison itp.Czyli każdą kartę która go będzie targetować Master niszczy oraz w nagrodę pozwala zniszczyć dodatkową kartę oponenta.Warto też wspomnieć że jest to quick Effect więc możemy go używać w każdym momencie gry, zarówno przy wezwaniu jak i w turze przeciwnika.

4.Grywalność
Karta ta jest uboga do grania bo widzę możliwości jej wezwania i użycia głownie w dwóch deckach Mermilach i wspomnianych już wcześniej Dragon Rulerach.W Mermilach to zaledwie kolejna opcjonalna rank 7(zazwyczaj częściej będzie się opłacało wezwać Mermail Abyssgaios) w smokach natomiast stanowi świetne uzupełnienie extra Decku, zamiennik Thought Ruler Archfienda który był często pierwszoturowym dropem np. Z Evilswarmami.

5.Gra przeciw
Pozbyć się Mistrza jest najlepiej masowym removalem jak Dark Hole czy Torrential Tribute, należy także przy tym pamiętać że Bottomless Trap Hole nie targetuje.

6.Dostępność i cena
Karta rzadkości SCR jednak z setu w którym w każdym boosterze trafia się SCR, mimo tego na tą chwile kosztuje 27$ czyli około 85 zł. Ponieważ karta ta nie jest zbyt często grana jej cena zmaleje z czasem.

7.Ocena Końcowa
Master Of Blades to mocna Karta, Solidny beater z efektem dającym nam plusy, jednak przez to że można efektywnie go przyzwać w bardzo niewielu deckach czyni go mało uniwersalnym.
Dla mnie 6,5/10
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2013, 17:15:46 Flasher »

Illidan

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #1 26 Lipiec, 2013, 10:43:00 »
0
Jak na pierwszy artykuł, jest nie najgorzej, ale mimo wszystko popracowałbym nad formą. Po za tym widzę, że research w sprawie karty zastał dość słabo przeprowadzony, gdyż nie wspomniałeś o wielu innych deckach, które  mogą grać tą kartę np. Samolociki, Harpie po za tym brak opisu jakichkolwiek zagrań z jego użyciem.
Mimo wszystko powinieneś trochę to rozwinąć. 

Lampart

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #2 26 Lipiec, 2013, 10:53:19 »
0
J Po za tym widzę, że research w sprawie karty zastał dość słabo przeprowadzony, gdyż nie wspomniałeś o wielu innych deckach, które  mogą grać tą kartę np. Samolociki, Harpie
Harpie jako Takie jeszcze nie są deckiem w tcg i nie wiadomo czy będą(czy wyjdzie dancerka),Samoloty to zupełny for fun,już prędzej powinienem wspomnieć o machinach lub prohepcy na priestkach ;p.

Cytuj
po za tym brak opisu jakichkolwiek zagrań z jego użyciem.
Nie rozumiem o jakie zagrania ci chodzi.O to że możesz sam go targetować i zniszczyć karte sobie i oppowi(albo sobie nie zniszczyć jak masz dragossacka ale imo takie zagranie mija się z celem)czy o listę kart które zaneguje?

Panda

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #3 26 Lipiec, 2013, 11:36:59 »
0
Jak i czy zmienił oblicze gry?
Skoro najpierw pytasz jak, to znaczy że zmienił i drugie pytanie zbędne. Najpierw jest pytanie ogólne(Czy?), a potem szczegółowe(Jak?).

Atak ten praktycznie pozwala na przebicie wszystkich silniejszych potworów w metagame
Pozwala na przebicie większości, a nie wszystkich. Zresztą kawałek dalej sam sobie zaprzeczasz. Wypadałoby jeszcze wspomnieć o takich kartach jak Crimson Blader, który jest obecnie chyba jedną z najbardziej grywalnych synchro generic 8.

raczej nie zagości w decku z psychickami więc ogólnie typ na minus.
Raczej nie zagości. Raczej. I to na chwilę obecną, bo kto wie, co wymyślą za jakiś czas. I czemu typ na minus? Może to akurat dobrze, że karta o takich statystykach i efekcie została dobrana tak, aby jej typ (i atrybut) nie pozwala na aż tak duże kombinacje.

I dlaczego pozwala przetrwać Book of Moona w sytuacji bez materiału? Zupełny bezsens jak dla mnie, bo wszystko zależy od tego, co przeciwnik ma na polu. Wypadałoby doprecyzować, albo pominąć.

Karta ta jest uboga do grania bo widzę możliwości jej wezwania i użycia głownie w dwóch deckach Mermilach i wspomnianych już wcześniej Dragon Rulerach.
Machina Gadget, również ma możliwość jej zrobienia. Sam nie wiem jak w praktyce by to wyglądało, jak często by wchodził i w ogóle, ale osobiście uważam, że przynajmniej jedna sztuka tam zagości na stałe. Bo jak sam wspomniałeś, jest dobrą alternatywą, jeśli wiemy, że przeciwnik ma karty targetujące, jak np. Dimensional Prison w secie, bądź to my mamy kartę targetującą i chcemy się pozbyć karty przeciwnika

Pozbyć się Mistrza jest najlepiej masowym removalem jak Dark Hole czy Torrential Tribute, należy także przy tym pamiętać że Bottomless Trap Hole nie targetuje
Tutaj sugerowałbym drobną zmianę:
"Pozbyć się Mistrza jest najlepiej masowym removalem jak Dark Hole czy Torrential Tribute, bądź kartami, które nie targetują, jak np. Bottomles Trap Hole."


Co do efektu, warto byłoby wspomnieć następujące rzeczy:
* mimo iż on niszczy dwie karty, to nie niszczy ich w tym samym momencie, więc karty pokroju Starlight Road są bezużyteczne.
* możemy negować także własne karty, które targetują, jedynie po to, aby móc zniszczyć kartę na polu.
* druga część efektu, która mówi o zniszczeniu jednej karty, nie targetuje, tak więc żeby chronić swoje stwory kartami pokroju Safe Zone, czy też Forbidden Dress należy nimi odpowiedzieć w momencie, kiedy deklaruję negację karty.
* Nie ma once per turn, ani zadnych innych takich ograniczeń.

Jak dla mnie troszkę niedokładnie zrobione, oraz zaniżona ocena mimo wszystko. Zwłaszcza, ze jest to jeden z ciekawszych xyz.
Osobiście uważam, że cena zmaleje, ale nie dlatego, że  nie jest zbyt często grana, ale dlatego, że trafia się tak często. Ale to jeszcze zobaczymy po banliście, po której może się wiele zmienić.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2013, 11:42:45 Kelpie »

Lampart

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #4 26 Lipiec, 2013, 12:00:06 »
0
Ciesze się ze komentujecie też kartę,nie jestem omnibusem i czasem też może zdarzyć mi się o czymś nie wspomnieć ale po to mamy społeczność żeby razem coś tworzyć dla graczy :)
Cytuj
oraz zaniżona ocena mimo wszystko
'
A jaka by była twoja ocena?
Ja to skaluje mniej więcej tak
7-Magician of Prohepcy
7,5-FF Bear
8-Dragossack
8,5-big eye
9-Reju
10-PoG

Wydaje mi się że 6,5 to dobra oceny dalej lecą już karty znacznie bardziej porypane

Panda

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #5 26 Lipiec, 2013, 12:20:28 »
0
Osobiście zastanawiałbym się gdzieś między 7 a 8. Dopiero jak nią więcej pogram, będę w stanie dokładniej określić. Bo mimo wszystko uważam, że te kilka meczy na dnie to tak mało trochę. To jest karta, która zjada big eye`a, zjada dracossacka, czy też FF Beara. Żadna z nich, nie da rady przeciw tej karcie. Są za słabe, a ich eff targetuje, więc turek się tylko cieszy. Lecimy dalej... większość obecnych kart  najczęściej używanych w obecnej mecie targetuje, przynajmniej z tego co kojarzę. To nie jest karta pokroju dracossacka, czy big eye`a, że wstawia się ją zawsze i wszędzie. To jest bardziej karta, która... Przydaje się w konkretnych momentach i w tych konkretnych momentach robi istną sieczkę. Albo przeciw konkretnym deckom. I jakby nie patrzeć, jesteś w stanie samemu wymusić jego eff, co także jest ogromnym plusem.
Ta karta, w przeciwieństwie do większości innych stworów, śmieje się w twarz kartom takim jak veiler, czy też Breakthrough Skill, bo może.

Soul

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #6 26 Lipiec, 2013, 13:13:16 »
0
Tak jak pisałem Flasherowi, dla mnie karty tygodnia są bez sensu, bo o pojedynczych kartonikach mało co da się napisać ciekawego, wspominanie o jakichś Harpiach i wyszukiwanie jakichś cute zastosowań nieistotnych dla metagame jest irrevelant i ostatecznie jak zwykle w takich tematach czytam o samych obviousach typu co dana karta niszczy w walce. Także to ostatnia karta tygodnia której op przeczytałem xD.

A oceny końcowe to ja nie mam pojęcia skąd można brać, dla mnie to świetna karta, 10/10 xD. W Extra siedzi, więc nie zawadza, jak jest potrzebna to wpuszczam, proste xD. Nie ma żadnych wad.

Najważniejsze w tej karcie:

- Constellary wywoływały u mnie ból d**y, to jeden z najtrudniejszych matchupów dla smoków, basically muszą po prostu broken dobrać i liczyć, że Constellary sfizzlują. Z Evilswarmem można chociaż zacząć i wywalić takie pole, że Evile się obsrają. Z Constellarem było przerypanie zarówno jako 1st jak i jako 2nd, bo Pleiades z pola robił jesień średniowiecza i nie licząc Blastera, trzeba było próbować wstawić Tidala i Blastera w pole i dwukrotnie atakować by dziada obejść, a Constellar ofc ma jeszcze solidny backrow, więc Pleiades to często gg. Teraz w pierwszej turze mogę wstawić Bladesa i wygrać, bo poza Holem, którego nie zawsze grają, basically nie mają outów. Jak Pleiada jest już w polu to wystarczy mi wstawić z dzieciaków smoki i opp już musi któregoś wracać do łapy jeśli w setach nie ma outu na Bladesa i mogę się sypać dalej.

- Evilswarm - ta karta to prawdziwy potwór, właściwie nie da się jej obejść. TRA można było chociaż Bahamutować. Jedyne outy na Mistrza już w polu to Hole, Ouroborous, Cowboy (a jak Evil krzyżuje któreś z nich tzn., że przegra w następnej turze xD). Akurat teraz tydzień grałem Evilami i z tym ziomkiem były gigantyczne problemy. Compulsy straciły moc, bo teraz jak opp ma 2 smoki w polu, to jesteś praktycznie zmuszony wracać któregoś z nich, bo jak wpuści Bladesa zamiast Ssacka to gg. Nie zaskoczą go też jakieś Virusy czy Vaskii po side. Podstawowy 1st turn drop.

- W obecnej mecie nieistotne, ale to też świetny ziomek na Monarchy - też praktycznie brak outów, SEX, EC, Caius, Raiza nie działają, grając smokiem niezbyt rozsądnie było zostawiać Ssacka na polu, tym bardziej po side, gdzie 3 Electric Virusy wchodzą. Teraz mam opcję na obchodzenie tego całego syfu.

Mógłbyś jakieś odstępy porobić, by estetyczniej wyglądało. O gramatyce i interpunkcji już nawet nie wspominam ;p...

Blacks

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #7 26 Lipiec, 2013, 14:50:54 »
0
Już po pierwszym "artykule" widziałem, że teksty zanim trafią na stronę najpierw muszą przejść przez sprawdzenie pod względem merytorycznym i ortograficzno-estetyczno-interpunkcyjnym. Dopiero potem można wrzucać.

Lampart

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #8 26 Lipiec, 2013, 16:42:24 »
+2
W sumie racja na ciul ja sie produkuje jak każdy zrobi to lepiej .widocznie granie w karty wychodzi mi lepiej niz pisanie ;) a ci co potrafią to lepiej niech to robia ;)

taka tam cenzura - W
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2013, 18:09:24 Wolv »

Michał

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #9 26 Lipiec, 2013, 16:57:04 »
0
Ja tam nic nie mam do CotW, ale zamiast tego wolałbym sobie poczytać np. artykuły o for funowych deckach nie granych na najwyższych stołach niż o pojedynczych kartach - zamiast pisać o oczywistych rzeczach (bo nie oszukujmy się - nic nowego z takiego artykułu się nie dowiemy) można by było przedstawić mało grane, ciekawe decki.

Cyfry

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #10 26 Lipiec, 2013, 17:19:05 »
+1
Pomijając wszystko, ale potraficie motywować ludzi do pisania czegokolwiek nie ma co :/

Flasher

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #11 26 Lipiec, 2013, 19:22:56 »
0
Ok :) jak juz kilka razy zwracalem uwage prosze o przesylanie do mnie tekstow takich przed publikacja, puszcze to przez podwojna korekcje i bedzie spoko. Co do pomyslu: ja popieram. Fakt, w przeszlosci roznie z tym bywalo... ale nie ma co zabijac checi w zarodku. Z tego moze wyjsc cos naprawde fajnego.

Fire Fist

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #12 26 Lipiec, 2013, 19:37:47 »
0
też skomentuję :) pomysł jest fajny ale niedopracowany jak stwierdzili poprzednicy Kelpie i Soul. Z artykułu nie dowiedziałem się praktycznie niczego czego nie przeczytałbym w efekcie karty. Ogółem po przeczytaniu całego tematu moja wiedza z zakresu zastosowań tej karty i jej użyteczności to jakieś 20% z artykułu, 30% z postu Kelpie i 50% z postu Soula ;) może jakby nie ogarniał kart ogólnie granych to bym zrobił WOW ale nie udało mi się. na plus obrazek :)

Mod: Master of Blades jak Prince of Persja  8)
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2013, 19:40:07 Fire Fist »

Belizariusz

Odp: Card of the week #1 Number 74: Master of Blades
« #13 09 Sierpień, 2013, 12:20:18 »
0
Od siebie dodam, że w Mermailu dość dobrze chodzi choć mimo wszystko zwykle rzeczywiście lepszy jest Gejos, chyba, że opp ma solidny backrow. I dodam też, że jego effekt odpaliłem kilka razy ale za każdym razem targetując go sam - jeszcze się nie zdarzyło, żeby opp mi go targetnął:(

A sam CotW jest fajnym pomysłem i szkoda, że nie ma żadnych nowych artykułów z tej serii:(

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 12 Lipiec, 2013, 10:02:32
Flasher
Ostatnio 24 Sierpień, 2013, 22:36:55
Izorist
Ostatnio 30 Listopad, 2013, 13:42:05
Belizariusz
Ostatnio 24 Grudzień, 2013, 00:14:54
Izorist
Ostatnio 18 Luty, 2014, 23:36:33
Phanth