Wątek: Banlista już się zbliża, już puka do... listopad 2015?  (Przeczytany 2046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leo

+7
Dzień dobry, cześć i czołem. Oto kolejny odcinek kwartalnego tasiemca pod tytułem "Moda na Banlistę"! Jak co (średnio) 3 miesiące można będzie się tutaj wypowiedzieć zarówno na temat nadchodzącej banlisty jak i obecnej (w końcu są ze sobą bezpośrednio związane ;) ). Można dyskutować na temat limitów/banów jakie przewidujecie, że zostaną wdrożone, można pisać o tym jak poszczególne (głupie i złe) decki powinny zostać zbalansowane na bańce, a jeżeli ktoś bardzo chce - może po prostu sobie ponarzekać jaka ta gra jest głupia. :D
Jedna zasada: Trzymajcie swoje chamstwo i głupotę na smyczy. Flejm i głupie docinki pozostawcie na CFY. Każdy ma prawo do własnego zdania (choćby nie wiadomo jak głupie miałoby ono nie być z naszego punktu widzenia) i należy je uszanować. Co najwyżej można przedstawić dobre konrt-arguementy i zmiażdżyć malutką prawdę drugiej osoby swoją własną - lepszą prawdą. ;D A zatem... do dzieła! Zabawę czas zacząć! :P


Na początek przedstawię własne przewidywania (oraz poniekąd trochę pobożne życzenia :D):

BAN:

Raigeki - Czasami działa jak Dark Hole jednak  nie raz i nie dwa ukradnie grę, której Dark Hole by nie ukradł.
Apoqliphort Towers - bardziej marzenie, by ta idiotyczna karta zniknęła z Advanced, by nie trzeba było się więcej nią przejmować.

LIMIT:

Cir, Malebranche of the Burning Abyss LUB Graff, Malebranche of the Burning Abyss - jak już puszki się sprzedadzą przyjdzie nieuchronny czas sprzątania czy raczej... resetu mety. To oznacza także osłabienie BA. Jeden z tych potworów prawdopodobnie oberwie po rogach.
Tribe-Infecting Virus - Stara karta zajmująca niepotrzebnie miejsce na banie. Nawet w mermailu nie robiłaby niczego nowego bądź szczególnie okrutnego. :D. Myślę, ze może wrócić na 1, jeśli nie od razu na 3.
Witch of the Black Forest - już dawno się przeterminowała. Archetypy i inne poważne decki mają własne, szybsze i skuteczniejsze searchery. Najgorsza rzecz jaką może wyszukać to Dark Armed Dragon i hand trapy... i to właściwie koniec listy :P Właściwie tylko w synchro deckach można zrobić jakichś większy użytekz jej efektu.
Chicken Game - Cios w FTK oraz głupią modę składania decków złożonych w połowie z kart dobierających karty, które dobierają karty.
Shaddoll Fusion - źle zrobiona karta, nieprawdaż? ;o Shaddoll to stary deck, możliwe, że go w końcu ruszą (nieważne, że grubo po czasie ;D)
Stellarnova Alpha - Czy ten cios jest konieczny, czy też nie, nie ulega wątpliwości, że tellary zostaną na najbliższej liście zjedzone. Nie mam pojęcia od której strony uderzy Konami, ale z pewnością będzie  to spory cios. Biorąc pod uwagę jednak całkiem niedawne odlimitowanie Wolfbarka, jakoś nie wierzę w limit czy nawet semi-limit Altaira. Pozostaje jeszcze Deneb jako druga potencjalna możliwość. Pożyjemy - zobaczymy. :D

SEMI:

Dandylion - Plant synchro wywołuje już tylko uśmiech politowania na twarzy, a inne plant decki chyba nawet tego nie grają. Raczej gry nie spali. :D
Neo-Spacian Grand Mole - przestał być dobry już lata temu. Nawet Bestiari poszedł już na 3 więc czemu nie kret? :D
Wind-Up Magician - kość rzucona w kierunku Win-Upów (które bez Carriera i tak dużo nie porobią ;D)
Book of Moon - chyba najbardziej uniwersalna, a przy okazji  zbalansowana karta defensywna w grze. Na próbę.
Gold Sarcophagus - nie ma smoków, nie ma szalonych zagrań. Na próbę.

UNLIMITED:

Chaos Sorcerer - przestarzały, efekt zbyt słaby jak na dzisiejsze agresywne granie.
Tragoedia - j/w
Dark Hole - Jeśli Raigeki wróci na bana, a komuś będzie brakowało mass removalu :kappa
Dragon Ravine - Oprócz Dragunity nic już chyba tego nie używa. Na próbę. Jak się nie spisze (czy raczej spisze zbyt dobrze ;D) to wraca do kąta. :D

Dodatkowo: Stałe problemy w postaci BLSa, JD, Reasoninga w Infernoidach itp. czy Denko Sekki nie dającej grać deckom używającym trapów. Zdzwię się jednak, jeśli którakolwiek z tych kart trafi na listę. ;'[

To by było na tyle. Piszcie, ino mądrze! ;D
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2015, 12:15:00 Leo »

Lampart

Przecież jest bardzo mała szansa że bańka jest w październiku, w obecnej polityce konami możemy przewidywać listy codziennie, ale IMO na razie nic z obecnych kart nie będą ruszać

Leo

Nic nie szkodzi! Dyskutuj ;D

kuros

Gold Sarcophagus przy kozmotown? oraz kart które do kozmo dojdą?

KoU

Ja myślę że po tinach ruszą satelle

Kanashimi Tomo

Nie jest nowością fakt, że rok czasu zrobił wiele odnośnie samej gry, a power creep wlazł na next level. Moje choice'y będą momentami stykać się z tym, co zaprezentował Leo, jednak mogą pojawić się też różnice.

FORBIDDEN :
Apoqliphort Towers - Karta jest durna w swym założeniu. O ile metadecki mają z nim problem, a non-meta może stwierdzić "chrzanić go" tak podzielam zdanie, że Unnafected monster 3k i obniżaniem ataku SSowanym potworom to jednak za dużo, a 3 trybuty to w.e
Raigeki - Tutaj ciężko mi stwierdzić co na ten temat powiedzieć. O ile comeback jest możliwy przy jej pomocy (jak kiedyś dawał to Dark Hole) tak z drugiej strony decki OTK dobierające to i czyszczące board przeciwnikowi nie są wesołe. Kara za overextending, ale też umie być niesprawiedliwa.
Stellarknight Triverr - Tutaj będę inny w swym zdaniu. O ile DUEA dało durną podstawę to deck nie był aż tak straszny jak Shaddoll czy BA w swych początkach. NECH dał bossa, który nie dość, że pozbywał się extra deckowego shitu i czyścił board to także resetował martwe Face-up karty (Fiendish, COTH, Oasis hello), co dawało masę możliwości i nieograniczony spam (Triverr Loop hello). Dodatkowo syndrom Wind-Upa (czyli Send 1 card from opponent's hand to the grave) oraz revival stuff jak u Delterosa. Bez niego Tellar poradzi sobie, ale straci bardzo mocnego XYZa

LIMITED :
Cir, Malebranche of the Burning Abyss bądź Graff, Malebranche of the Burning Abyss - Uwalenie upierdliwego motywu do spamu DO WOLI. Bardziej jestem skłonny za tym drugim, bo ożywianie nawet bezmateriałowego Dante jest... niekiedy koszmarem.
Fishborg Blaster - Karta naprawdę nie ma wielkiego zastosowania. Fish OTK/FTK/W.ETK nie istnieje. Dałbym szansę
Chicken Game - To albo Life Equalizer na bana. W pierwszej kwestii Exodia to deck, który korzysta z kurczaka. Dodatkowo karta robi za gorszego Upstarta dla wielu decków. Z drugiej strony Equalizer wystarczyłby, aby zabić niewygodnego raka.
El Shaddoll Fusion - Aby deck miał mniejsze możliwości na wciskanie OTK oraz nie był tak eksplozywny. Ostatecznie można uciąć El Shaddoll Constructa zamiast tego
Satellarknight Deneb bądź Stellarnova Alpha - Leo powiedział wszystko odnośnie tematu tych dwóch kart. Dodałem tylko dodatkowy scenariusz banu dla Triverra. Oh well
Wind-Up Carrier Zenmaity - Wind-Up nie wróci do formy, Shocka nie ma, a deck jest niestabilny (Side Note : TGU jest na 1).
Denko Sekka - O ile jest to mało prawdopodobne to ta karta zasługuje na los podobny do Rai-Oha. Kto spotkał tą panią twarzą w twarz to nie musi znać mojego dalszego komentarza.

SEMI LIMITED :
Infernity Archfiend - Aby Synchro Infernity istniał. Lavalval nie żyje, Bariera jest na 1, a Brionac siedzi na banie, więc nawet ten pierwotny zamysł grania Infernity nie będzie możliwy w 100%. Dałbym szansę
Wind-Up Magician - Razem bądź bez Carriera. Power Creep jest tak do przodu, że nakręcanki nie będą już dobre jak kiedyś. Deck odzyska parę kart, aby móc "grać" w YGO.
Geargiagear - Jak dla mnie zmieni to naprawdę niewiele. Niech mają...

Unlimited :
Stuff nie mający impactu na metę : Ceasefire, Dragon Ravine, Advanced Ritual Art, Legendary Six Samurai - Shi En (xD), Tragoedia, Summoner Monk, Chaos Sorcerer.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2015, 11:26:40 Fallen Angel Tomo »

Cloud

W sumie wszyscy ci co chcą banować czy limitować Chicken Game zapomnieli jeszcze, że istnieje taka karta jak Royal Magical Library i to ją należałoby tknąć żeby ukrócić ten problem choć w pewnym stopniu także jak dla mnie to właśnie ta karta powinna trafić na bana a nie ruszać dopiero co wychodzącej karty (chyba że już jest to prosze mnie poprawić).

Co do moich typów to nie mam zbyt wiele pobożnych życzeń co do banlisty czy też jakichś określonych typów, ale te 3 karty mogłyby wrócić żebym mógł w końcu ze spokojem grać w te grę a mianowicie:

Heavy Storm, Number 16: Shock MasterElemental HERO Stratos

Te karty mi są niezbędne wręcz do aktualnej gry, więc dziękuje wszystkim dobranoc.

PS jak chcecie możecie mnie dodać do loży pajaców, ale to jest moje szczere zdanie na ten temat :P

Hiruma

Shock master przy tylu deckach na rank 4 nie jest dobrym pomysłem
Limit biblioteki jest wręcz wymagany(psuje krew)

Bahamut

Black Luster Soldier i Dark Armed Dragon nie są problematyczni jak lata temu. Też są troszkę przedawnieni, mimo że są dobrymi kartami. Dawanie ich na bana to marnowanie miejsca, a jak już widzieliśmy po tym jak Konami znerfowali kilka legendarnych kart tak że są teraz do bani (chociaż są pewne wyjątki może), chcą się raczej pozbywac kart z banów, a nie dawac więcej. I Raigeki ma prawo byc na 1. Może i roztwiera pole opponenta jak nogi dziwki za przeproszeniem, dając szansę na skończenie gry tu i teraz, ale niszczenie stworów to nie jest aż takie optymalne, co świadczy też o tym że Dark Hole jest do 2.

Hiruma

Black luster solider to na ban by mógł pójść
DAD jest na dobrym miejscu jego stan na bam liście nie powinien się zmienić

Entelarmer

Raigeki powinien gnić na banie dla samej zasady. Owszem, wiele decków bardzo łatwo obchodzi destro, a karta ta często działa jak DH. Ja jednak uważam, że im więcej skilla w grze, tym lepiej, a Dark Hole wymaga nieco więcej myślenia. Raigeki pozwala na wysypanie się, poczekanie na chociażby TT i dopiero wtedy rozwalenie pola przeciwnika (na przykład mając własnego Abyss Dwellera czy innego Diamonda). (Pomijam już fakt, że karta mająca w efekcie "zniszcz wszystkie karty kategorii x u przeciwnika za darmo" nie ma prawa istnieć w grze turniejowej).

Resztę dopiszę później.

Rock

Panie i panowie zaraz zacznie się linczowanie ;D
Forbidden:
Chicken Game, Głupia, Bezsensowna karta, która nie pozwala zabijać opa.
Raigeki, Już lepszy ten dark Hole
na 2, trzy karty typu mass removal i TT to zdecydowanie o jedną za dużo. Plus na uparyego można wrzucić Needle Ceiling.
Aqliphort Towers, Przegięta karta, jakby Qliphorty były za mało skuteczne.


Limited:
Heavy storm na majoneza. Przecież dzisiaj albo gra się backrow albo decree/denko. Zakłada się, że trafi się na drugą wersje. Jeden HS w side nie zaszkodzi.
Denko Sekka: za bycie głupią kartą, której nie rozumie połowa graczy na DN.
Sattelarknight Alpha to samo co denko
Cir i/lub Scarm, Melabranche of the Burning Abyss, Moim zdaniem nie wiele to zmieniłoby, ale zawsze jakieś osłabienie.
Spellbook of Jugmendt, Ich czas minął, niech wróci.


Semi
Sattelarknight Deneb, Altair i Triver. Swoje już pograł, może trochę za ostro to traktuje, ale mam dość małej ilości myślenia opa przy zajestych akcjach.
Shaddoll fusion i El Shaddoll Fusion. Obie troche głupie, Ciężko mi powiedzieć która bardziej wnerwia.
Dante, Travelling of the Burning Abyss, Główny twórca powercreepu decku, jego osłabienie lekko wpłynie na metę
Nekroz of Clausolas i Unicore, Valkyrus też jest chory, a jak już objeżdżamy wszystkie meta decki, to ten również. Do Grona może też dołączyć Trishula :3
Suprise: performage Trickclown. Wkurza mnie ta talia, łatwa i bardzo łatwa to użycia w innych deckach.
Royal Magicial Library, Już dawno tu powinno być.
Shockmater (żart :D )
Infernity Archiefend, nie wiem jak to gra, boje się dawać na unli
Artifact Moraltach, jego czas minął, Shaddoll ma mocniejszych kumpli.


Unli
Geargiagear, Geargia Too slow, więc może wrócić
Evigishki Soul Ogre, Gishki nie mają prawa bytu w mecie (chyba że dostaną 3 baye ;D ) i Mind Augus.
One Day of Peace, bo Konami musi coś głupiego odstrzelić ;D

iiii to chyba wszystko. Teraz się czepiajcie, niech tradycji stanie się zadość :D
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2015, 21:57:29 rockmaniak »

KoU

Triverry i tak gra się 2 rocku ;P

Agreel

Cytuj
Chicken Game, Głupia, Bezsensowna karta, która nie pozwala zabijać opa.
...kto gra kurczaka tylko by nie być zabitym? xD Poza tym wiesz, że ty też możesz odpalić efekt drawujący z karczaka przeciwnika? ;D

Cytuj
Plus na uparyego można wrzucić Needle Ceiling.
Wat? Ceiling na bana? XD Tą akcją najwyżej osłabisz niewinne Chain Beaty albo Ghostricki, żaden metowy deck nawet tego nie tyka. xD

Cytuj
Heavy storm na majoneza. Przecież dzisiaj albo gra się backrow albo decree/denko. Zakłada się, że trafi się na drugą wersje. Jeden HS w side nie zaszkodzi.
"W side"? Dude... xD

Cytuj
Denko Sekka: za bycie głupią kartą, której nie rozumie połowa graczy na DN.
Co masz na myśli pisząc "nie rozumie"? To zwykły Cold Wave na nogach ułatwiający robienie otk, nie ma w tej karcie nic nadzwyczajnego. :P

Cytuj
Cir i/lub Scarm, Melabranche of the Burning Abyss, Moim zdaniem nie wiele to zmieniłoby, ale zawsze jakieś osłabienie.
Wspominasz o Scarmie, o Cirze, a nie wspominasz o Graffie który jest imo najgroźniejszy z całej trójki? Interesting.. xd

Cytuj
Dante, Travelling of the Burning Abyss, Główny twórca powercreepu decku, jego osłabienie lekko wpłynie na metę
Semi raczej nie zmieni aż tak dużo, jak już chcesz jego bić to prędzej na limit, ale raczej Graff/Cir powinien starczyć.

Cytuj
Suprise: performage Trickclown. Wkurza mnie ta talia, łatwa i bardzo łatwa to użycia w innych deckach.
Zdajesz sobie sprawę że semi clowna praktycznie nic nie zmieni bo i tak jest searchowalny i resummonowalny ze swojego efektu? xd Zresztą jest ewidentnie za wcześnie by po clownach bić.

Viet

rocku chicken game nie jest aż taki broken.  karta nie pozwala zabić przeciwnika? wystarczy ze zapłacisz 1000 lp i to zniszczysz nie widzę problemu :)

Hiruma

Rocku heavy storm to się mainowało  , prędzej harpie father dustera oddadzą z bana

Agreel

Czemu mieliby oddawać Dustera podczas gdy Heavy jest na banie? Jesteśmy w TCG a nie OCG, że tego typu akcje są możliwe. xd

Hiruma

raigeki mimo chorego efektu wróciło z bana więc czemu nie duster

GieHa

Ale still posiadaliśmy DH na 1

Agreel

O dziwo punkt dla GieHy. Duster nie ma zupełnie sensu na limicie podczas gdy jego słabsza wersja jest na banie od dobrych 2 lat. Zresztą nawet w OCG nie mają Raigeki I Dustera naraz na limicie. xd

Regis

Zaraz zostanę wytypowany do loży pajaców, obsmarowany od noobów, ochrzczony rockmaniakiem v2.0 etc. ;D ale osobiście na banliście poza kosmetycznymi sprawami typu Raigeki na bana nie ruszałbym zbyt wiele. Całkowity reset mety w postaci hitów dla Nekro, Shaddolli, Statell, Qli, czy Ba, w niedalekiej perspektywie wyjścia SD29 + Dimension of Chaos i dominacji tworów typu Performage and Pals with Magicians/Majespecters to nie do końca dobry pomysł. Ktoś mi zarzuci, że dramatyzuje, bo w przeciwieństwie do OCG nie mamy Shockmastera na limicie, wydanego Inifinity czy Rafflesi etc. Ok, ale mamy miliard innych równie problematycznych kart na czele z rank 4, z nich rank 5 czy rank 7 które szybko wpuszczone i tak uniemożliwiają grę. Nawet głupia Odd-Eyesowa rodzinka po wyjściu Vortexa będzie problematyczna za sprawą ww. engine'ów.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2015, 09:01:22 Regis »

kuros

Co wy się uparliście na to Raigeki
Nie wróci na bana.Powód?
Przez takie karty ludzie nie grają full atakiem.
jest to świetna odpowiedz na Qli, która balansuje rozgrywkę z tym deckiem ,wyrównując przy tym przewagę.Zmusza w jakimś stopniu granie na jakimkolwiek defie.
już większym problemem jest trivier który usuwa karty z reki ,


PS: Denko też nie jest problemem(zawsze można się powołać na to, że opp nie deklaruje mp1 ???)

Leo

Akurat rozgrywkę z tym deckiem może balansowac już tylko side deck i kolejne ruchy na banliście. :D
Co do Raigeki to z pewnością widzisz różnicę między całkowitym zniszczeniem całego pola (Dark Hole), a jednostronnym wyczyszczenia pola przeciwnikowi (Raigeki). W tym pierwszym wypadku trochę częściej trzeba pomyśleć, zrobić jakiś bilans zysków i strat, itp. W drugim w 90 % przypadków można rzucić to Raigeki na pałę i przejść do radosnego atakowania (OTKowania? ;D). Mało myślenia, praktycznie żadnych strat ani skutków ubocznych...
I dlatego uważam (nie tylko zresztą ja), że Dark Hole powinien pójść na 3, a Raigeki na bana. Po co trzymać bardziej zbalansowaną kartę na semi przy jednoczesnym limicie karty mniej zbalansowanej skoro mozna tę proporcję zmienić z 2:1 na 3:0. Myślę, że wszyscy na tym skorzystają. :)

@Denko: Ten argument o nie deklarowaniu przejścia do każdej kolejnej fazy jest trochę słaby i mało przekonujący. Owszem, powinno się deklarować każdą zmianę fazy gry, ale byłoby to szalenie nudne i dodatkowo  wydłużałoby grę (która i tak już często dochodzi do terminacji). Zresztą, to co tutaj sugerujesz odnosi się jedynie do odpalania jakichś continuous trapów. W przypadku zwykłych trapów czy counterów już nic nie daje. Jak dla mnie, Denko jest takim pseudo-Cold Wavem, który dodatkowo może atakować (za to "marnuje" normal summon, ha!) często wyłączając całkowicie możliwość obrony przeciwnikowi. Trochę to takie smutne, że gracz nie może się w żaden sposób bronić i dostaje OTK na twarz. Zero interakcji - praktycznie taka sama sytuacja jak blokada przez floodgates. Dlatego, uważam, że Denko zasługuje na limit, a być może nawet i na bana.

Izorist

Kuros, słaby argument, dzisiejsza meta pozwala Ci zrobić overextend w stół i nawet raigeki Cię za to nie ukarze :P
Co więcej, Raigeki zachęca do grania full aggro - wszak jeśli zrobisz board 8k, to wystarczy je rzucić i już masz grę :P

Denko - to zwyczajny Cold Wave, który pozwala Ci zagrywać spelle, ban jak nic.

Viet

kuros dlaczego niby raigeki ma iść na bana? Może sama w sobie jest broken ale bez przesady zgadzam się z izoristem. Po drugie zapomniałeś chyba o towersie :D

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 25 Wrzesień, 2014, 20:24:10
Izorist
Ostatnio 11 Grudzień, 2015, 23:17:59
Hacker
Ostatnio 12 Grudzień, 2015, 10:00:03
Flasher
Ostatnio 19 Listopad, 2018, 21:21:46
Yano
Ostatnio 01 Październik, 2019, 04:53:09
Kanashimi Tomo