Wątek: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)  (Przeczytany 5223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leo

(nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« 17 Listopad, 2014, 23:28:40 »
+6
Przed państwem kolejny odcinek kwartalnego kabaretu "Lista listę lista poganiała". Cel dyskusji? Taki sam jak zawsze - piszemy o tym co nam się na obecnej liście podoba lub nie podoba oraz co (naszym zdaniem) powinno ulec zmianom w styczniu. Wypisujcie swoje przewidywania, oczekiwania oraz żale. ;D Proponuję trzymać chociaż minimalny poziom kultury i treści :D
(kliknij aby pokazać/ukryć)
A zatem, do dzieła!
________________________________

Co ja o tym myślę?

Bany:

Nic nowego

Limity:

Dark Magician of Chaos - Mofka na sterydach, stąd limit a nie bezpośrednio 3. Brak głównych broken spelli (za wyjątkiem Raigeki i może Soul Charge'a?), które byłyby warte zachodu jakim jest jego summon sprawia, że nie powinien narobić ambarasu.

Dark Strike Fighter - wyszedł już reprint z erratą (czy raczej efektem zmienionym o 180*) więc pewnie zejdzie już forbidden.

Sangan - zbyt wolny, żeby miał jakiś większy wpływ na kształt gry. Myślę, że te kilka sezonów na banie były dostateczną karą dla futrzaka ;p

Phoenix Wing Wind Blast - ta karta pojawia się wszędzie tam, gdzie discard jako koszt nie boli, a wręcz pomaga. Kiedyś grana w smokach, obecnie w BA, które wykorzystują chyba maksymalny potencjał tej pułapki.

Skill Drain - wraz z wyjściem Qliphortów karta nareszcie osiągnęła swój szczyt upierdliwości. Skoro jest nie tylko upierdliwa, ale też grana w decku T1, to może już czas najwyższy na limit?

Vanity's Emptiness - łatwiejsza do obejścia wersja Royal Oppression. Obecnie grana najczęściej w 3 sztukach (kto ma ten gra ;p) i wspomagająca to co miała zwalczać. Owszem, zatrzymuje jakiekolwiek special summony, ale jednocześnie zabezpiecza już "zrobione" setupy, mocno utrudniając przeciwnikowi pozbieranie się, o kontrataku nie wspominając.

Semi:

Dandylion - Powrót Bulba nie zmienił praktycznie niczego w sytuacji Plant decków/synchrocentric. Dodatkowy Dandyl też nie powinien zbyt mocno namieszać.

Debris Dragon - na próbę. Jeśli nie zniszczy planety to może zostać ;p

Tour Guide From the Underworld - wstępny hit w BA, bez ruszania ich głównego silnika (którego pewnie banlista nie podetnie przez długi czas...). Otwarcie z TGU jest jednak dosyć potężne - wampirzyca pozwala wyciągnąć dowolnego BA z decka ze zngowanym efektem na polu (dzięki czemu nie eksplodują). Jeśli deck zacznie używać Crane Crane to prawdopodobnie potrzebne będą hity z innej strony xD

Book of Moon - Wielofunkcyjna karta oraz dobra kontra na różnorakie zagrania, która jednocześnie nie generuje wymiernej przewagi.

Unlimited:

Standardowo już, liczę, że trafią tutaj karty, których okres przydatności już dawno minął xD np.
Tragoedia, Reasoning czy The Transmigration Prophecy oraz Glow-Up Bulb, który działa tak samo niezależnie od tego czy jest na 1, czy tez na 3.

To chyba wszystko z prawdopodobnych/realnych zmian na banliście. Są jeszcze nierealne (bardziej marzenia i pobożne życzenia), które prawie na pewno się nie spełnią, jak chociażby: Judgment Dragon na 1, czy BLS na bana oraz cała masa mniej lub bardziej chorych kart, którą zabierają przyjemność z gry lub doprowadzają do niezasłużonych wygranych ;D
Tyle ode mnie. Berek!
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2015, 23:29:03 Izorist »

j4

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #1 17 Listopad, 2014, 23:32:34 »
+8
Ta karcianka jest tak połamana że nawet nie jestem w stanie powymyślać jakichś względnie nieprzewałkowanych absurdalnych zmian w formie żartu

Wizard

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #2 17 Listopad, 2014, 23:37:17 »
0
A Może by tak zbanować tą tonę tych nowych połamanych kart co psują resztki zabawy z gry i przystopować z wydawaniem nowych t1?

Izorist

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #3 17 Listopad, 2014, 23:40:07 »
+12
A Może by tak zbanować tą tonę tych nowych połamanych kart co psują resztki zabawy z gry i przystopować z wydawaniem nowych t1?
poszła petycja do konami, dam znać jak odpiszą

Chichotek

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #4 17 Listopad, 2014, 23:50:54 »
0
Bany:
Raczej nic

Limit:
- PWWB - Za dobry trap na teraźniejszą metę (chociaż to jest małe zło)
- Sinister Shadow Games skoro w OCG dotał to czemu nie?
- El Shaddoll Construct j/w
- El Shaddoll Winda limit tego widzę bardziej niż tego powyżej (jako dobry hit)
- Skill Drain Hmmmm... jak była tylko opcja antymety albo jakichś wolnych decków to było spoko ale teraz coman.
- Vanity's Emptiness - już pisałem bańkę wcześniej dlaczego.

I reszta mnie nie interesuje dlaczego? Bo reszta limitów udupia T1 decki a to jeszcze nie ta bańka
Lista marzeń:

Limit:
Satellarknight Deneb I satelle są 0 totalnym

Scarm, Malebranche of the Burning Abyss
Dante, Traveler of the Burning Abyss  dam szansę TGU udupię searchera i głównego krzyża

Qliphort Scout ta za wcześnie ale widzimy co się dzieje - więcej wyszukiwarek plx. (Walić to że DIsk jest gięty)


Smutek że lista marzeń nigdy się nie spełni (bo albo era je przyćmi i będą do d**y, albo zrobią coś innego np. udupią Altaira bo to mniejsze zło).

W każdym razie najbardziej zagrożony jest Shaddoll, a szkoda bo to chyba najbardziej skillowy deck z tych T1 (no nie wiem jak teraz BA stoi ale wcześniej to prawie satelle- auto piloty)West

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #5 17 Listopad, 2014, 23:54:21 »
0
A Może by tak zbanować tą tonę tych nowych połamanych kart co psują resztki zabawy z gry i przystopować z wydawaniem nowych t1?

Konami:
(kliknij aby pokazać/ukryć)
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2014, 00:05:25 Izorist »

Kanashimi Tomo

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #6 18 Listopad, 2014, 00:07:28 »
+1
Czemu tu wypowiadam się? Nie mam pojęcia, ale spoko. Skoro już tutaj jestem to ze spekulacji/marzeń :

Forbidden :
-Nie widzę takowych kart, może przezornie Limiter Removal, ale raczej to się nie stanie-

Limited :

-Tribe-Infecting Virus - Destroy w tej grze już naprawdę mało znaczy (np. Raigeki), Mermaile nie pokazują się, a to Normal Summon 1600 atk. Czemu nie w sumie.

-Shaddoll Fusion/Sinister Shadow Games - lekki hit Shaddolla wyczuwam pomimo faktu, że Qli jest w grze (a ten jest świeży, więc znikoma szansa na uwalenie). Dwie karty, które są jakie są w obecnej postaci. Jedna kara za granie Extra Deckiem, druga dochainowana w odpowiednim momencie podkręca temperaturę, oh well...
*Ewentualnie można zrobić hit po Extra decku, ale to kwestia sporna.

-Dragon Ravine - Próba dla Dragunity. Deck nie jest już na tyle groźny, smok w teorii na jednej Ravine nie wymodzi dużo jak kiedyś. Głównie na próbę, aczkolwiek to tylko spekulacja.

-Phoenix Wing Wind Blast - Karta istnieje od tak długiego czasu, że doczekała się już tylu decków, w których znalazła zastosowanie. Pół-żartem jest typowym Time Sealem, który blokuje tobie draw + triggeruje efekty BA bądź po prostu CED niosący dodatkowe zyski. Więcej nie trzeba mówić.

-Skill Drain - Qliphorts, i tyle wystarczy (czyt. zapobiegawczy idąc losem Super Poly). Sama w sobie jest wystarczająco upierdliwa i zabija fun gry (tworzy niejednokrotnie sytuację bez wyjścia) Niby Yang Zingi tym grają, ale who cares about Yang Zings ;D

-Vanity's Emptiness - Wstaw do Setupu. Przeciwnik się nie przebije? Oh well, Scoop Phase.

-Dark Strike Fighter - Leo powiedział wszystko. Nie jest już straszny jak kiedyś + istnieją karty, które statami przypominają naszego robota ( Yazi, Evil of the Yang Zing ), więc w/e


Semi :

-Tour Guide From the Underworld - Hit w BA po konsystencji. Mały, ale zawsze.

-Gladiator Beast Bestiari - Gladiatorzy nie są jakoś specjalnie silni. Idąc krokiem oddawania kart dla starszych decków (BW już dostało swoją działkę) to byłby dobry czas na oddanie Bestii na 2.

-Wind-Up Magician - Tak jak wyżej. Sam z siebie nie jest w stanie nic zrobić (Wymaga innego Wind-Upa do odpalenia efektu, tak jak w przypadku Factory), a deck nie wstanie i tak na nogi (Zenmaighty i Shock Master na banie, OTK zbyt powolne i łatwe do zatrzymania).

-Sacred Sword of Seven Stars - Smoki nie są już mocne, możliwość użycia jednego na turę + banish Instead of Discard. Czemu nie w sumie...

-Legendary Six Samurai - Shi En - Nikt nie dba o Samuraje anymore. Idąc krokiem lekkiego ożywiania starych archetypów.


Unlimited :

- Gorz the Emissary of Darkness - oddanie na 2 nie zrobiło niczego, na 3 też nie powinien sprawić kłopotu.

-Tragoedia - j.w

-The Transmigration Prophecy - j.w


Zostają jeszcze inne kwestie stawiane pod znakiem zapytania (np.Engine Artifactowy, losy Tellara). Kolejny temat dyskusyjny ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2014, 00:39:51 Fallen Angel Tomo »

Frey

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #7 18 Listopad, 2014, 02:56:06 »
0
To ja będę tym niepoważnym głosem banlisty :P

Forbidden:
nic nie przychodzi mi do głowy xD

Limited:
Divine Wind of Mist Valley, mogliby zlimitować jakąś inną kartę tego tego chorego OTK które ktoś wymyślił, a i harpie mogłby na tym skorzystać odrobinę ;)
Dragon Ravine bo smoki też potrzebują swojego pola, a ostatnio coraz mniej o nich słychać.
Qliphort Disk wydaje mi się, że to właśnie ona jest jedną z najbardziej przegiętych kart z Qlipów, dając kolejne qlipy do extra by można przyzwać jednoczenie w następnej turze.
Poza tym wszystkie tzw generic trapy. Coś jest aż tak dobre? To powinno być na jednym, jak kiedyś reborn, heavy i inniejsze takie karty
Przy okazji to w sumie mogliby już oddać Sangana lub wiedźmę, ale pewnie jest to nierealne ^^"

Semi:
TGU - bo nie lubię kart które same z siebie robią wielkiego kloca, a jeszcze z BA potrafi o wiele bardziej namieszać, aż się przypominają czasy jak Sangan zrzucony z XYZ aktywował swój efekt, jeszcze z początków mechaniki.


Więcej grzechów nie pamiętam aktualnie, za wszelkie serdecznie żałuję :P
Potem może cosik dopiszę ;)

grabczas

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #8 18 Listopad, 2014, 07:21:34 »
0
Skoro destroy niemal nic znaczy a BTSów jak psów to może inzektory do reszty zejdą z banlisty? :P Wind Upy bez limitów jako jedyne chyba miałyby szansę z Qliphortami przy dobrej startowej ręce ale wtedy BA wróciłyby do łask Kappa

Chciałem jeszcze wrzucić oddajcie Elemental Dragony jako deck i dorzućcie Future Fusion ale to faktycznie byłby szczyt niedorzeczności, nawet nie chcę myśleć co to może wykręcić.

Regis

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #9 18 Listopad, 2014, 08:35:10 »
0
Cytuj
A Może by tak zbanować tą tonę tych nowych połamanych kart co psują resztki zabawy z gry i przystopować z wydawaniem nowych t1?

I co w zamian za to? Wydajemy następne 3 dodatki ze świecącymi się Normal Monsterami, czy z jakimś miernym T3, żeby tylko sobie było i nikt tego nie kupował? A może w ogóle nie wypuszczać niczego przez najbliższy okres czasu? xD


Cytuj
- Sinister Shadow Games skoro w OCG dotał to czemu nie?
- El Shaddoll Construct j/w
- El Shaddoll Winda limit tego widzę bardziej niż tego powyżej (jako dobry hit)

Po co chcesz ruszać lalki, które g***o grają w zestawieniu z takim BA czy Qli? xD

Chichotek

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #10 18 Listopad, 2014, 09:08:01 »
0
Po co chcesz ruszać lalki, które g***o grają w zestawieniu z takim BA czy Qli? xD

Bo taka jest logika Konami? Patrz każda bańka... albo np. hit w Infernity bo wygrały mistrzostwa ;D. Jeśli liczysz że nie będzie hita w lalki to żyjesz nie w tym świecie. BA albo dostaną jakiegoś hita, albo na następnej...

Powiedz mi kiedy Cashnami banowało jakiś deck 2 miechy po wyjściu?

Leo

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #11 18 Listopad, 2014, 09:40:30 »
0
To, że Infernity wygrały mistrzostwa jest akurat bez większego znaczenia - co najwyżej pokazało to co wiele osób mówiło od dawna - mianowicie, że jako deck są strasznie niesprawiedliwe. Bardziej chodziło o to, że robiły furorę na turniejach aż do wyjścia DUEA (zresztą, zdaje się, że Infernity miały jakieś topy nawet po wyłonieniu się wielkiej trójcy z DUEA i dopiero ostatnia bańka je zabiła). Tak czy siak były już przeznaczone na odstrzał. Starym deckom nie wolno regularnie topować turniejów (wg Konami ;p ).
Co do Shaddolli to może być różnie. Albo lekko przytną jedną, góra dwie karty bezpośrednio z decku (bo jeszcze całkiem niedawno to właśnie shaddolle miały najwięcej miejsc w top16 na dużych turniejach), albo lista uwali coś co nie należy do archetypu, ale za to dobrze z nim współpracuje (np. Sanctum/Moralltach albo BLS). Nie mogą jednak jeszcze załatwić shaddolli "na cacy", bo ciągle dostają nowy support - decyzja czysto biznesowa. Skończy się support, to może, MOŻE shaddoll dostanie po d***e (tyle, że wtedy będzie już niczym na tle innych nowszych  i silniejszych decków ;D). Konami zawsze działa z takim opóźnieniem. Osłabiają deck, który jeszcze niedawno był T1, pomimo że w momencie wejścia banlisty w życie, ów deck już wcale nie jest najlepszy (tak jak np. teraz: shaddoll ledwo kuśtyka za BA oraz Qliphortami).
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2014, 09:43:59 Leo »

Viamortis

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #12 18 Listopad, 2014, 10:09:14 »
0
W 100% popieram leo, lalki na na tle qliphotow i BA są po prostu dobrym deckiem, nie robią gietych zagrań, i nie robią plusów ze wszystkiego, Winda limit spoko rzadko kiedy się wpuszcza drugą, dominację w extra raczej ma Construct który napędza zagranie przy wejściu i niszczy wszystko SS (śmiech qliphortow)
Shaddollom zabrano Super Poli to teraz niech BA zabiorą PWWB, to będzie sprawiedliwe.
Jeśli już w jAkiś sposób mają ruszyć lalki to BLS lub artifact engine choć i tak teraz wzbija się chaos wersja z 3ema  techowymi Denko.
Hit również może dostać TGU bo jest tu stronk na otwarciu.

Limit Emptinesa jak najbardziej, za dużo blokuje, odpowiednio użyty jest po gre. Tylko jest jedno ale, decki T1 będą rozbestwione na amen.

Co do reszty się nie wypowiadam bo nie interesuje mnie :D
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2014, 10:10:56 Viamortis »

jona

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #13 18 Listopad, 2014, 10:11:54 »
+2
Skoro destroy niemal nic znaczy a BTSów jak psów to może inzektory do reszty zejdą z banlisty? :P

Jeeej tak, genialne, jeej.
Destroy nic nie znaczy, a najlepiej o tym świadczy nowe win condition BA, tj.  Fire Lake. Pewnie, zamiast podcinać nowe decki, oddawajmy stare brokeny, 'żeby mialy sznase' z czołówka.

Flasher

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #14 18 Listopad, 2014, 10:20:49 »
+8
Co do reszty się nie wypowiadam bo nie interesuje mnie :D
(kliknij aby pokazać/ukryć)

Hiruma

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #15 18 Listopad, 2014, 10:52:06 »
0
Odbanują stratosa jeśli nie teraz to nigdy
Z resztą hero utraciło super polimerke więc jak wyjdzie struktura to dla sprawiwdliwości powinny odzyskać chociarz stratosa

grabczas

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #16 18 Listopad, 2014, 11:05:15 »
0
Skoro destroy niemal nic znaczy a BTSów jak psów to może inzektory do reszty zejdą z banlisty? :P

Jeeej tak, genialne, jeej.
Destroy nic nie znaczy, a najlepiej o tym świadczy nowe win condition BA, tj.  Fire Lake. Pewnie, zamiast podcinać nowe decki, oddawajmy stare brokeny, 'żeby mialy sznase' z czołówka.

Naprawdę potrzeba przetransportować emotkę Kappa z twitcha bo :P mimo że powinno spełniać podobną rolę to jednak mało kto o tym pamięta jak widać...

Wolfbark wrócił tak na 3 tak a propo oddawania brokenów więc żarty żartami ale kto ich tam wie czy nie wpadną na tak durny pomysł. Zenmaity na 1 byłby chyba tylko głupszy ;)

Regis

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #17 18 Listopad, 2014, 11:25:11 »
0
Cytuj
Bo taka jest logika Konami? Patrz każda bańka... albo np. hit w Infernity bo wygrały mistrzostwa ;D. Jeśli liczysz że nie będzie hita w lalki to żyjesz nie w tym świecie. BA albo dostaną jakiegoś hita, albo na następnej...

Powiedz mi kiedy Cashnami banowało jakiś deck 2 miechy po wyjściu?

Nie łapiesz. Nigdzie nie napisałem, że nie dostanie hita, tylko, że Twoja wizja hita to głupota, bo

a) jak sam stwierdziłeś Cashnami nie zarżnie złotojajecznej kury, w postaci lalek w trakcie gdy nie wydali jeszcze całego supportu dla nich

b) sugerowanie się rakiem jakim jest banka OCG jest złe, bo ostatnimi czasy "nasze" hity są znacznie bardziej przemyślane, niż "ich" hity (nie idealne, ale w mojej opinii mają większy sens), rzadko kiedy nasze i ich hity się pokrywają. To co przedstawiłeś jest zarżnięciem Shaddolla na wzór zarżnięcia Planta sprzed 3 lat. Decki, które w dodatku nie zostały całkowicie wydane powinny być balansowane, a nie ubijane. Problem Shaddolli to idiotyczne ultility idiotycznego Shaddoll Fusion, a nie Winda czy Construct same w sobie.Skoro destroy niemal nic znaczy a BTSów jak psów to może inzektory do reszty zejdą z banlisty? :P

Jeeej tak, genialne, jeej.
Destroy nic nie znaczy, a najlepiej o tym świadczy nowe win condition BA, tj.  Fire Lake. Pewnie, zamiast podcinać nowe decki, oddawajmy stare brokeny, 'żeby mialy sznase' z czołówka.

Naprawdę potrzeba przetransportować emotkę Kappa z twitcha bo :P mimo że powinno spełniać podobną rolę to jednak mało kto o tym pamięta jak widać...

Wolfbark wrócił tak na 3 tak a propo oddawania brokenów więc żarty żartami ale kto ich tam wie czy nie wpadną na tak durny pomysł. Zenmaity na 1 byłby chyba tylko głupszy ;)


Trochę kiepskie porównanie. Wolfbark jaki jest taki jest, ale w zestawieniu jego i decku w którym siedzi z wesołymi sytuacjami i brokenami sprzed 2 lat, gdzie były 4 decki T1 (w Japonii 5- nam się udało nie dostać Gustava xD), wygrywała kostka (masz Rabbita- wygrałeś, masz Horneta- wygrałeś, masz Huntera- wygrałeś, masz FF- wygrałeś :P), w którym side nie istniał to naprawdę złe porównanie- piszę o tym dlatego, bo wydaje mi się, że jednak Konami uczy się na błędach i raczej nie dopuszczą do sytuacji sprzed 2 lat, poprzez masowe oddawanie brokenów jak rownież w sumie do niedawnej sytuacji z Dragon Rulerami, gdzie istniał jeden deck i nic pozatym.

P.S- popieram zaanektowanie kappy, jak również keppo i keppuccino!

Cytuj
Odbanują stratosa jeśli nie teraz to nigdy
Z resztą hero utraciło super polimerke więc jak wyjdzie struktura to dla sprawiwdliwości powinny odzyskać chociarz stratosa

To byłaby niewątpliwie sprawiedliwość i słuszny ruch :E

Leo

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #18 18 Listopad, 2014, 11:28:53 »
0
Stratos. SD HERO coraz bliżej... będzie beka jeśli nie tylko nie odbanują Stratosa, ale jeszcze wytną go z listy TCG Structure Decka ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2014, 11:31:43 Leo »

Chris Cornell

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #19 18 Listopad, 2014, 11:48:55 »
0
Każdy z top decków ma nowy support czekający na wydanie. Nie ma opcji, żeby cokolwiek ucięli, chyba, ze jakieś bezsensowne hity, typu limit Matematyka, żeby było cokolwiek, ale nic na poważnie.

Ja się zgadzam z Wizardem, najlepsze, co Konami może zrobić, to zastopować ten cholerny power creep, a  w przyszłości, gdy już wycisną kasę z aktualnych i zapowiedzianych t1, niech posprzątają ten bajzel. Sytuacja, gdy mamy tak porypane rzeczy, jak BA czy Qlipy, że nawet decki pokroju Tellarów i Dolli - z dziecinną łatwością ogrywające każdy rouge (czyli niedawne t1 i t2 notabene) - nie mają za wiele do powiedzenia, to jakaś groteska.

Z rzeczy, które bym chciał i uważam za w miarę możliwe:
Artifact Moralltach/Artifact Sanctum - niech coś zrobią z tym engine'm
Skill Drain
Vanity's Emptiness
Judgment Dragon (wuj mnie, że to nie problem, będę chciał jego hita nawet, jak LSy zostaną t88)
Black Luster Soldier - Envoy of the Beginning (wcale nie jest mniej problematyczny, niż kiedyś, jest grany w top decku, a niedługo pewnie i w następnym >>tellare, jeśli wierzyć plotkom<<, ale no właśnie - power creep. Nikt już się nie przejmuje BLS-em, skoro jest gwałcony przez 20 innych rzeczy)
Blaze Fenix, the Burning Bombardment Bird - z niewiadomych powodów to jest ciągle na 3, a Genex Ally BirdmanDivine Wind of Mist Valley zajmują jego zasłużone miejsce na liście. Nowe loopy już dawno powstały, zwłaszcza z Nodenem, i są o wiele lepsze, niż Harpie Dancer + Divine Wind of Mist Valley. Poza tym DWoMV to boost dla Yosenju i Harpii (support zapowiedziany), więc miałoby to jakiś marketingowy sens.
EDIT: Jak mogłem zapomnieć o Soul Charge'u? Na bana to!

Do tego unban tak na oko z 15-20 rzeczy, które nie wiadomo dlaczego siedzą na liście.

Na resztę poczekam sobie do następnej listy, kiedy hity dla top decków będą choć w pewnym stopniu realne. Ale dziwią mnie wypowiedzi o Shaddollu. Po co limitować Nepha, Midrasha, Sinistera i co tam jeszcze? Nie wystarczy Shaddoll Fusion? Co jest takiego strasznego w robieniu fuzji bez głupich minusów? Tak właśnie powinien być zrobiony dobry fusion-deck. Co innego robienie ich z +2 z jednej karty i poprzez to powstrzymywanie Cię od grania, żeby tego nie dostać na twarz. Trzeba uderzać w problematyczne rzeczy w danym decku,  a nie w sam deck, nie patrząc, co się limituje, dopóki to jest osłabienie.

Co do Stratosa - może, żeby promować Hirołsy, ale pytanie - czy jest on w ogóle tak potrzebny? 3x E-Call, 3x ROTA i do tego Shadow Mist. Deck ma tyle searchu, że niektórzy nawet nie grają tych 3 Calli. Gdyby Stratos był faktycznie aż takim boostem dla decku, to pewnie jego unban byłby pewny, coby trochę kaski wpadło, ale tak, to wątpię.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2014, 12:21:14 Chris Cornell »

grabczas

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #20 18 Listopad, 2014, 11:51:45 »
0
Trochę kiepskie porównanie. Wolfbark jaki jest taki jest, ale w zestawieniu jego i decku w którym siedzi z wesołymi sytuacjami i brokenami sprzed 2 lat, gdzie były 4 decki T1 (w Japonii 5- nam się udało nie dostać Gustava xD), wygrywała kostka (masz Rabbita- wygrałeś, masz Horneta- wygrałeś, masz Huntera- wygrałeś, masz FF- wygrałeś :P), w którym side nie istniał to naprawdę złe porównanie- piszę o tym dlatego, bo wydaje mi się, że jednak Konami uczy się na błędach i raczej nie dopuszczą do sytuacji sprzed 2 lat, poprzez masowe oddawanie brokenów jak rownież w sumie do niedawnej sytuacji z Dragon Rulerami, gdzie istniał jeden deck i nic pozatym.

P.S- popieram zaanektowanie kappy, jak również keppo i keppuccino!

Niby tak ale teraz byłoby jak budować side na te decki ;) Ale fakt, Hornet na 3 może jednak nie powinien wracać. Ladybug jednak można przyrównać do Wolfbarka więc może ją zwrócą, zwłaszcza że potrzebuje dodatkowych kart żeby kręcić plusy.

I tak największym błędem Konami jest przesadne przyśpieszenie gry, wprowadzenie pendulumów jest takim point of no return a nawet w Vanguardzie zagrasz co najmniej 4 tury, w YGO z tym bywa coraz gorzej tak patrzę :/

Belizariusz

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #21 18 Listopad, 2014, 12:14:17 »
+2
Jeśli Shaddoll i Tellar uchodzą w obecnej mecie za fair decki to wiedz, że coś się dzieje :)) a tak serio - przemyśleń mam od groma, zobaczymy jak wyjdzie przelanie tego na klawiaturę.

Na początek uwagi wstępne. Czy sens ma bicie Shaddolla za dawne topy? Według mnie średnio, tym bardziej, że najbardziej unfair karta dolla( Super Polymerization) już oberwała. Czy porównywanie z banką ocg ma sens? Ni c***a, tam doll bił wszystko jak leci bo miał 3 super poli, mega konsystencje z Seraphami itp. (u nas pewnie też by był w sporo lepszej sytacji z super polimerkami na miejscu). Czy uważam, że nic mu nie zrobią? Mała szansa. Chociaż HAT nie oberwał wcale więc jest nadzieja( dla mnie :)) ).

Generalnie idea tych szybkich banlist jest średnia bo one tak naprawdę nie rozwiązują problemów w momencie gdy co dodatek jest t1. Konami jest konsekwentne w niebanowaniu kart z najnowszych dodatków co prowadzi do takiej sytuacji jak teraz - sprawiedliwymi wydawały by się hity w dolla i BA ale czy naprawdę mają one sens wobec szaleństwa Qlipho(pomijając oczywiscie opcje, że do Dolla brak po prostu dobrego buildu a z Qlipho nikt nie umie grac i w dalszej części sezonu proporcje się zmienią - ale nie sądzę)?  Mamy 3 top tiery ale shaddoll jest z nich najsłabszy niczym Krassuss w pierwszym Triumwiracie a i BA bardziej przypomina Pompejusza niż Juliusza Cezara. Sądzę, że prędzej czy później oddadzą qli pola. Co w tej sytuacji zrobią hity w dolla i BA? zabiją całą konkurencje międzydeckową i do lutego będziemy oglądac tylko mirrory qlipho. To raczej średnio wpłynie na atrakcyjnosc karcianki tym bardziej, ze qlipho to nie ruler i ma c*****e i powtarzalne mirrory.

Dobra, koniec uwag wstępnych, przejdźmy do dream listy:

Limit:

Phoenix Wing Wind Blast - mówiłem o nie hitowaniu BA ale... ta karta jest autentycznie powalona. Ilosc przewagi jaką może wygenerowac poprzez cofnięcie high level pota czy backrowu/innego deda jest kosmiczna. A co w sytuacji gdy koszt nie jest tak naprawdę kosztem ale stworzeniem jeszcze większej przewagi? Totalne szaleństwo. Bardziej sprawiedliwy byłby ban ale nie sądzę. BA sobie poradzi bez pwwb, po prostu przerzuci się na znacznie uczciwsze breaki.

Vanity's Emptiness - z oczywistych względów a czy to zrobią tuż po premierze 5ds lc to inna sprawa.

Summoner's Art - za kazusem limitu dla super poli czyli indirect hit w qlipho - konami na Arcie nie zarabia więc czemu nie? hit w konsystencje wyrównałby top3.

Dragon Ravine - na moje może nawet isc na 3, chociaż Adi se draganity pogra :)) rulery na limitach bez charga i tak nic nie pograją, najwyżej wpadną na t2 więc co szkodzi?

Elemental HERO Stratos - względy marketingowe, oczywiście.

Skill Drain - mega upierdliwy trap, który sprowadza grę do epoki kamienia łupanego i tego, kto ma dłuższą maczugę tudzież więcej ataku. Ujebcie to wreszcie!

Sinister Shadow Games/ El Shaddoll Winda(jedno z dwojga) - napisałem, że średnio jest sens karac za dawne topy ale myślę, że coś w tym stylu dolle dotknie. Sinister byłby bolesnym hitem w konsystencje a strata windy... cóż zrobiła by miejsce w extra na nagi i grysty, które oczywiście konami z przyjemnością nam sprzeda :))

Wind-Up Carrier Zenmaity - ryzyk fizyk, Wolfbark poszedł na 3 to czemu by jednego carriera nie oddac? prawdopodobny impact na metę - znikomy, ale na W-U się nie znam więc traktujcie to z przymrużeniem oka.

Trishula, Dragon of the Ice Barrier - zbliżająca się premiera nekroz to chyba dobra okazja, żeby uwolnic trishkę? :))

Satellarknight Deneb - tak z czystej złośliwości :)) a serio - jak wszyscy to wszyscy, satelle dalej są dosc blisko topki i w razie ujebania wszystkich innych t1 gotowe jeszcze zostac best deckiem, onienienie :)) propozycja raczej w kategorii żartu, prędzej się spodziewam limitu Call of the Haunted żeby promowac tego wyrmowego Cotha.

DSF

Semi:

The Monarchs Stormforth - kontrowersyjna propozycja ale zaraz uargumentuje. Przede wszystkim - służy do robienia chorych setupów na czele z duetem fiendów Vanity's Fiend Majesty's Fiend. Po drugie pod wieloma względami przypomina super poli - poświęcę któregokolwiek twojego potwora będę chciał i nic na to nie poradzisz(nawet nie targetuje!). Po trzecie może prowadzic do generacji chorej przewagi typu pozbawiasz oppa mocnej karty wbija raiza cofająca backrow na topa i jeszcze zabija potka. i po czwarte super poli chociaż ma koszt :))

dandyl

Unli:

Chaszcz


Nad innymi nie myślałem, do rozważenia takie opcje jak oddanie sanganów itp.

Miki

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #22 18 Listopad, 2014, 12:43:53 »
+2

Trishula, Dragon of the Ice Barrier - zbliżająca się premiera nekroz to chyba dobra okazja, żeby uwolnic trishkę? :))


ARE YOU MAD?

Soul

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #23 18 Listopad, 2014, 14:36:41 »
+1
Odniosłem wrażenie, że najbardziej unfair kartą lalek jest Shaddoll Fusion, że Shaddoll nie jest ani trochę fair, że był T1 bez 3 El Shaddoll Fusion i że powinien dostać po mordzie.


Soul

Odp: (nie)Poważna dyskusja o banliście (styczeń 2015)
« #24 18 Listopad, 2014, 14:39:02 »
+3
Oh, i fakt, iż nikt nie wspomniał o tym, że Soul Charge jest nadal na 1 pokazuje jak bardzo gra jest obecnie do d**y xD.

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 13 Grudzień, 2013, 19:17:45
Leo
Ostatnio 13 Marzec, 2015, 22:33:31
kuros
Ostatnio 01 Luty, 2017, 13:08:09
Izorist
Ostatnio 21 Styczeń, 2019, 23:01:31
Nimrod
Ostatnio 21 Grudzień, 2019, 00:42:18
Izorist