Wątek: "Prima Aprilis czy koniec żartów" czyli dyskusja o banliście kwiecień 2015  (Przeczytany 3549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leo

Nowa banlista wejdzie w życie już za niespełna 4 tygodnie, a poznamy ją zapewne jeszcze wcześniej. Jakie waszym zdaniem zmiany nastąpią? Które decki zostaną osłabione, a które wzmocnione? Czy Konami znowu "zapomni" o jakichś połamanych kartach? I wreszcie... jakie karty tym razem powrócą z zaświatów? ;D
Cokwartalną dyskusję o banliście uważam za otwartą! Oddaję mikrofon publiczności! 8)
(kliknij aby pokazać/ukryć)

Loża powróciła i będzie uzasadniana - W
(kliknij aby pokazać/ukryć)
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2015, 23:26:09 Izorist »

Razmus

logicznym posunięciem (dla Konami) byłoby oddanie Premature Burial na 1, Goyo Guardian na 3, Dark Strike Fighter na 3 i na litość boską Elemental HERO Stratos na 1

Wizard

Zapewne wróci wszystko co dostało errate i może zlimitują mniej ważne karty do necro

Kanashimi Tomo

Odnośnie pomysłów jakie karty mogą mieć szansę na daną "szufladę" :

Forbidden :
Pomysłów brak

Limited :
Fishborg Blaster - Era Rybek zakończona, a karta jest i tak już meh. Superancient Deepsea King Coelacanth OTK nie jest już groźny, Rulling do Armory ArmColossal Fightera jest już ok, a Mermail może jako tako się tym pobawić. Czemu nie
Tribe-Infecting Virus - Raigeki mamy to ta karta ma być pokrzywdzona? Hyhy. Why not xD
Dragon Ravine - Stopniowo oddajemy kolejnego bana. Smoki nie żyją, więc w/e
Premature Burial - Snatch jest w grze, czemu więc nie oddać Premki? #KonamiLogic
Summoner's Art - w toola nie wierzę. Limit bądź Semi-Limit. Małe uszkodzenie sprzedanego już topa to zabieg Konami jak z Rescue Zającem.
Wind-Up Carrier Zenmaity - jak na każdej banie proponuję go na 1, bo Wind-up nie jest już siłą wielką, więc w/e. Wind-Up Loop nie będzie możliwy i tak.

Semi-Limited :
Denko Sekka - Mam dziwne przeczucie, że ta karta może mieć losy podobne do Rai-Oha. Mylić się rzecz ludzka, ale mimo wszystko...
Gladiator Beast Bestiari - no ile można go trzymać?
Wind-Up Magician - Mimo wszystko Wind-Upy dalej nie są metą i się nie zakręcą długo.
Dark Strike Fighter - Stopniowo oddajemy, right?
Legendary Six Samurai - Shi En - Wolałbym jego na 2 niż Gatewaya, still Samsy nie będą jakoś specjalnie mocne.
Sacred Sword of Seven Stars - Karta ma "Once Per turn" + nie jest obecnie widywana w grze. Na 2 może już robić za jakiś sensowny engine.
Preparation of Rites/Manju of the Ten Thousand Hands - Mały pstryczek w nos dla Nekroza. I tak tego jest od ciula i ciut ciut.

Unlimited :
-Masa kart, które nie są już wybitnie Overpowered : Tragoedia, Chaos Sorcerer, Gorz the Emissary of Darkness, Ceasefire.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2015, 14:46:47 Fallen Angel Tomo »

Panda

i na litość boską Elemental HERO Stratos na 1
Mają serczera. Po co im kolejny? Tylko nie wyskakuj mi z argumentem, że Deneb jest na 3, bo to argument inwalida jeśli chodzi o stratosa. Jak dostanie erratę, wtedy ok - możemy rozmawiać o tym, aby zszedł z bana.

Unlimited :
-Masa kart, które nie są już wybitnie Overpowered : Tragoedia, Chaos Sorcerer, Gorz the Emissary of Darkness, Ceasefire.
Ceasefire. Wytłumacz mi ten punkt. Burna powinno się tępić, a nie oddawać mu. Zwłaszcza, jeśli ruszą denko.

Kanashimi Tomo

Przyznaję się do błędu, napisałem to na odpie*dol. xD

West

i na litość boską Elemental HERO Stratos na 1
Mają serczera. Po co im kolejny? Tylko nie wyskakuj mi z argumentem, że Deneb jest na 3, bo to argument inwalida jeśli chodzi o stratosa. Jak dostanie erratę, wtedy ok - możemy rozmawiać o tym, aby zszedł z bana.

Żeby mieć sensownego Winda do maina!  ;D

Izorist

Unlimited :
-Masa kart, które nie są już wybitnie Overpowered : Tragoedia, Chaos Sorcerer, Gorz the Emissary of Darkness, Ceasefire.
Ceasefire. Wytłumacz mi ten punkt. Burna powinno się tępić, a nie oddawać mu. Zwłaszcza, jeśli ruszą denko.
bo jak już wcześniej pisałem, burn nawet nie zauważył, że ceasefire poszło na 2 :P

Leo

Meta jest do bani i banlista też. xD Moje oczekiwania:

BANY:

- Snatch Steal - raczej nie muszę tego nikomu tłumaczyć - każdy widzi co ta karta potrafi. Raigeki bywa idiotyczne, bo czyści pole bez kosztu ani wymagań. To jest gorsze, bo nie dość, że potwór znika z pola to jeszcze potencjalnie zwiększa ilość obrażeń jaką zbieramy, bo ukradziony potworem można bezproblemowo zaatakować. Gratisowe lp w standby niewiele znaczą, bo i tak zwykle ich nie doczekamy. Sporadycznie może posłużyć jako narzędzie do top-deckowego comebacku, ale moim zdaniem nieskontrowany zbyt drastycznie przechyla szalę wygranej w drugą stronę. Mam nadzieję, że SS nie dostanie reprinta w Premium Goldzie, bo inaczej pozostanie z nami przynajmniej na jeszcze jeden format. ;o

LIMITY:

Jakiś Burning Abyss monster - oczywiście, któryś z tych wydanych w Duelist Alliance, bo to głównie one są odpowiedzialne za power playe w BA. Czemu nie TGU? Bo i bez niej deck wywala po dwa Dante w stół w pierwszej turze. Najchętniej widziałbym limit dla Dante, Traveler of the Burning Abyss, ale to byłoby zbyt brutalne. :D Cir lub Graff na 1 wystarczy. BA wydane w późniejszych setach są tylko dodatkowymi opcjami na różne okazje więc nie ma sensu ani potrzeby ich podcinać.

Sangan lub Witch of the Black Forest - czas najwyższy, aby choć jeden z tych uniwersalnych searcherów powrócił do gry. Ich era minęła już dosyć dawno - teraz są najzwyczajniej w świecie już za wolne. Bardziej skłaniałbym się ku odbanowaniu wiedźmy, gdyż Sangana może abusować na dużą liczbę sposobów: na oczywistej TGU rozpoczynając, poprzez jakieś Crane Crane aż po Crush Card Virus, który ze względu na erratę również niebawem powróci do gry (Sangan byłby idealnym, splashowalnym potworem pod jego aktywację). Wiedźma z drugiej strony ma trochę większy i ciekawszy zakres wyszukiwania (monarchy, Fiendy czy chociażby DAD), ale nie ma zbyt wielu dobrych (i darmowych) sposobów na jej summon/search bezpośrednio z decku czy darmowy revival.

Tribe-Infecting Virus - dawniej niesamowicie potężny Lightning Vortex na nogach, obecnie jedynie ciekawa opcja do side decku (lub support dla mermaila?...). Raigeki czy nawet Dark Hole zdeklasowały tę kartę o lata świetlne. Myślę, że powinna wrócić, nawet jeśli tylko na próbę. Nie sądzę, żeby była bardziej niezdrowa niż Snatch Steal czy Raigeki...

Dragon Ravine - dosyć dobry, co turowy searcher/dumper dla smoków (i dragunity). Zapewniał naprawdę solidną konsystencję kiedy był na 3, być może nawet trochę zbyt dużą. Na 1 nie powinien sprawiać problemów

Super Polymerization - co tu dużo mówić - pomimo swojego kosztu jest to naprawdę potężna karta w Shaddollu czy HERO, jednak nie na tyle potężna, by ją banować. Shaddolle przestały się już właściwie liczyć, a HERO są raczej stun deckiem. W jednej sztuce nie będzie chyba zbytnio kłopotliwa.

Crush Card Virus - wraz z erratą oraz przedrukiem w Premium Gold moc CCV drastycznie spadła przez co staje się ona dobrym kandydatem na limit. Najprawdopodobniej wróci w kwietniu, jednak znając powściągliwość Konami TCG nie da się wykluczyć powrotu o jedną liste później. ;D

Ring of Destruction - kolejna ofiara erraty (przynajmniej w OCG), jednak nadal szalenie silna karta. Narazie nic nie wiadomo o potencjalnym przedruku ( ani oficjalnej erracie) więc nie ma pewności kiedy i czy wróci. W dalszym ciągu jest mocnym, chainowalnym trapem bez kosztu, a to oznacza, że wcale nie musi wracać. Czas pokaże.

Skill Drain - sugeruję ten ruch co 3 miesiące i nigdy do tego nie dochodzi xD Może jednak tym razem bogowie (Monami?) wysłuchają tych setek jęków na tę kartę i spadnie ona w liczebności. Dopóki była grana tylko w antymetach (oraz DW) nie było większej tragedii, jednak kiedy jest grana przez silny i agresywny deck zdolny do wyciosania dużej ilości obrażeń (czy wręcz otk), staje się dużym problemem. Bardzo często skutkuje sytuacją 'MST or die' co jest cholernie niezdrowe (jak w przypadku zresztą niemal każdego floodgate'a). SD Można ominąć na kilka sposobów, co nie znaczy jednak, że karta jest zbalansowana.

SEMI:

Dandylion - karta już właściwie bez znaczenia... plant engine i tak już nie wróci do łask...

Debris Dragon - dobra, solidna karta do synchro decków. I to tyle... wszystkie jego odpowiedniki dla XYZów są na 3, a on pomimo kilku restrykcji jest nadal na 1. Czy tylko ja tu widzę nieścisłość? :D

Thunder King Rai-Oh - potężny potwór zapewniający 2-stopniową kontrolę. Jego przydatność zależy w głównej mierze od rodzaju decków obecnych w mecie. Imho przy całym tym szale wyszukiwania powinien być dostępny na 2.

Book of Moon - uniwersalna kontra oraz karta do łamania locków. Zbalansowana aż do bólu. W kopiach raczej nie wskrzesi żadnego deck-out.deku czy innych dziwnych rzeczy...

Sacred Sword of Seven Stars - nie dość, że raz na turę to jeszcze ciężko to splashować. Ze smokami na 1 spokojnie może zmierzać w kierunku drzwi z napisem 'unlimited'.

Torrential Tribute - trapy są zlimitowane dla zasady, ten jednak pomimo efektu a'la Dark Hole jest paradoksalnie najsłabszy, bo zniszczone potwory w tych czasach mają często drugie życie na cmentarzu (lub w przypadku Pendulumów - na extra decku) :P

Vanity's Emptiness - karta wydojona po 2 reprintach to można przycinać. ;p Na początek zapewne semi, a w przyszłości limit.

UNLIMITED:

Sporo rzeczy już albo zupełnie niegrywalnych, albo dobrych lecz wypartych przez coś lepszego ;o Przykładowo:

- Chaos Sorcerer, Dark Strike Fighter, Glow-Up Bulb, Goyo Guardian, Gorz the Emissary of Darkness (aczkolwiek akurat tutaj nie mam całkowitej pewności), Tragoedia, Dark Hole?


Przydałoby się jeszcze zrobić coś z innymi problematycznymi lub źle zrobionymi kartami, które są w niewłaściwych miejscach na liście... jak chociażby Honest (z powrotem na 1) czy wiecznie niezbalansowany BLS (oczywiście na 0 ;D). Denko Sekka także bywa kłopotliwa, bo zbyt łatwo potrafi wyłączyć przeciwnikowi całą obronę w naszej turze i właściwie skutecznie zatrzymuje ją tylko Warning. TGU również prosi się o obecność na liście z winy BA, jednak nie musi to wcale być konieczne, w przypadku gdyby udało się skutecznie osłabić główny silnik decku.

To byłoby na tyle. Nie oczekuję nawet wcielenia jednej trzeciej z tych zmian w życie, ale... pomarzyć zawsze można :D

Wizard

Chaos Emperor Dragon - Envoy of the Endwróci prawdopodobnie w goldzie będzie reprint

Rock

podam taką wymarzoną bańkę ;D
BAN:
snatch, raigeki i czemu nikt nie wymienił Honesta???
LIMI:
superpoly,  goyo guardian, TGU, może jakiegoś djinna rituala...
SEMI:
evigishki mind augus i soul ogre, qliphort scout, diva i dragoons, dark law lub mask change, bo to ciężko obejść ie szukając kart i soul drain...
UNLI:
hieratic seal of convocation, smoki podrasuje, ROTA poszła na 3 więc czemu nie?
one day of peace
tragoedia

w spoilerze bańka obstawiona
(kliknij aby pokazać/ukryć)

GieHa

Rock, właśnie wyszedłeś po za wszystkie granice bycia retardem ;D

Kanashimi Tomo

Nie ma minusów.... ehh....

(kliknij aby pokazać/ukryć)

kuros

gojo limit?
co on takiego robi na dzisiejszą metkę żeby był na limicie?
jest tylko 15 kart w ekstra
ccv na limit ,przez co będa musieli dać  pocisk w BA

Agreel

Rock, co ty masz do Raigeki, Honesta i Goyo że chcesz je bić? xD Poza tym takie kwiatki jak unlimit one daya czy bezsensowny semi Dark Lawa. Ofc jak co bańkę od ponad roku życzę by Skill Drain dołączył do swojego "zasolonego" kolegi.

kuros

skill drain nie może dostać bańki ,napewno nie przy tak natężonym trap removalu.
teraz prawie każdy ma w sajdzie fairy windy mst i nawet handy.
Ocg dostało Fader dustera, to czemu my nie dostaniemy?

Belizariusz

Trick leo ze skasowaniem i wstawieniem ponownie swojego posta zadziałał perfekcyjnie - od razu objawiło się dwóch kandydatów do loży pajaców :))

kuros

Ty oraz?

I: Ty :P
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2015, 22:18:09 Izorist »

Agreel

Cytuj
skill drain nie może dostać bańki ,napewno nie przy tak natężonym trap removalu.

To skoro jest aż taki natężony trap removal to może jeszcze wpakować do tego 3x Royal Oppression, 3x Imperial Order, 3x Mirage of Nightmare, a nawet z bardziej realnych 3x Dimensional Fissure, 3x Macro Cosmos i 3x Soul Drain? xd

Cytuj
Ocg dostało Fader dustera, to czemu my nie dostaniemy?

Ocg wcześniej dostało jeszcze ZNACZNIE bardziej zbalansowaną Trish czy Steina, a TCG nie jest tak szalone by mieć zlimitowanego Dustera podczas gdy taki Heavy gnije na banie.

Hiruma

skill drain limit albo ban ta karta dość już się nagrała i na negowała gry
qliportowi coś zlimitować dla zasady bo się sprzedał np summoners arta albo sqauta
necroza jakoś trochę osłabić bo jest zbyt doskonały a inne decki tez powinny mieć mimo wszystko małe szanse
djjina albo brionaka na limit

Noblun

Cytuj
TCG nie jest tak szalone by mieć zlimitowanego Dustera podczas gdy taki Heavy gnije na banie

Oj, uważaj bo wykraczesz  ;D

Regis

Chciałem coś napisać tak jak zwykle, ale czytając niektóre posty stwierdzam, że to bez sensu..

P.S - ktoś naprawdę się łudzi, że świeży Nekroz czymś oberwie?  :o

P.S 2 - gj Wilku! xD

Chris Cornell

Z Nekrozem to jednak trochę inna sytuacja, niż była z BA czy Shaddollem etc., gdy były świeże. Nekroz nie ma zapowiedzianego supportu do wydania (Sephiry i Sophię pomijam, bo to nie support), to skończony, przynajmniej na razie, deck i Konami już ma go odfajkowanego, swoje zarobiło. Nie mówię, że go hitną, bo wciąż pozostaje pytanie, czy zaledwie kilka zdominowanych turniejów to dla nich wystarczający powód, żeby coś ucinać, ale zwyczajowy argument "tego nie cutną, bo muszą zarabiać" przy Nekrozie już raczej nie działa.

Soul

Dużo lat zajęło mi zrozumienie, że pisanie w tym temacie nie ma żadnego sensu ;D.

Oby mieli słabe zioło w tym sezonie ;D.

(kliknij aby pokazać/ukryć)

Rock

Dużo lat zajęło mi zrozumienie, że pisanie w tym temacie nie ma żadnego sensu ;D.

Oby mieli słabe zioło w tym sezonie ;D.

(kliknij aby pokazać/ukryć)
a pamiętasz by kiedykolwiek mieli słabe?
btw zaznaczyłem że o takiej bańce marzę, a nie że taką obstawiam
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2015, 14:20:51 rockmaniak »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 13 Grudzień, 2013, 19:17:45
Leo
Ostatnio 17 Grudzień, 2014, 23:49:13
Kanashimi Tomo
Ostatnio 21 Czerwiec, 2015, 19:36:28
West
Prima Aprilis

Zaczęty przez Rock Offtop

Ostatnio 18 Marzec, 2016, 21:50:29
Rock
Ostatnio 30 Marzec, 2019, 11:19:13
Secior