Wątek: "Mind Crush!" czyli dyskusja o nadchodzącej banliście styczeń-kwiecień 2014  (Przeczytany 10272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leo

Witam wszystkich serdecznie w kolejnym odcinku "Napraw Yugiego, daj upust zlości" czyli dyskusji na temat nadchodzącej wielkimi krokami banlisty. Jak już zapewne wiecie banlista ulega zmianom nie dwa razy w roku jak to było do tej pory, ale aż trzy razy w roku. Co to oznacza? Większe możliwości poprawy gry przez Konami (lub jedna okazja więcej ku jej ostatecznemu zepsuciu xD) oraz częstsza forumowa dyskusja na ulubiony temat narzekań, zażaleń oraz zachwytów każdego szanującego się gracza Yugioh! ;D
Pamiętajcie, celem tego tematu jest konstruktywna dyskusja na temat banlisty. Można opisywać swoje przewidywania, typy na najbliższe bany lub un-bany oraz ogólne opinie na temat bańki za całokształt. Naturalnie nie każdy musi się z naszymi poglądami zgadzać, więc nic nie stoi na przeszkodzie by używać rozsądnych i sensownych argumentów, aby to nasze poglądy wypadły przekonująco. Rozsądne i sensowne argumenty? Otóż to, ograniczmy flejmy do minimum. W końcu od czego jest Flejm box or PW . :)

Ok, koniec tego przydługawego wstępu, dyskusję uznaję za otwartą!
_______________________________________________________

Bańka jaka jest każdy widzi - jednym się podoba, a drugim niekoniecznie. Ban/limit wielu kluczowych z pewnością miał ogromny wpływ na sposób prowadzenia dueli, jednak pewnego problemu nie udało się rozwiązać do końca... smoki jak były T1 do września, tak dalej są T1 aż do chwili obecnej. Same smoki być może nie są aż tak niesamowicie trudne do skontrowania, jednak w połączeniu z kilkoma kartami, ich skontrowanie staje się mocno utrudnione. Dlatego też moim zdaniem tak bym widział nadchodzącą banlistę:

TL:DR
(kliknij aby pokazać/ukryć)

BANY:

- Return from the Different Dimension - bardzo często odnoszę wrażenie, że mogę ze smokami wygrać, albo wręcz widzę, że wygrywam kiedy nagle... BACH! Przeciwnik odsłania returna! Przegrałem? Kontr na to jak na lekarstwo (chyba, że akurat mainujecie 3x Seven Tools jak zwycięzca ostatniego YCS-a), a denerwuje niesamowicie... jak nie mamy BTH albo jakiegoś TT (a przeciwnik akurat nie ma choćby Stardusta) to najprawdopodobniej jesteśmy w głębokiej, czarnej d***e. Na stos!
- Sixth Sense - oczywisty zabieg marketingowy Konami, by popchnąć do przodu sprzedaż LC: Joey's World. Karta niesprawiedliwa, w 99 % przypadkach nagradza gracza za samo jej użycie niezależnie od wyniku rzutu czy trafionego efektu. W smokach podwójnie denerwująca. Na stos!


Innych kandydatów na złote banany moim zdaniem już nie ma, dlatego:

LIMITY:

- Sangan - No ja was proszę... Sangan już odpokutował za swoje winy. Jego obecnośc na artach kilku kart też o niczym świadczy. ;D
- Rekindling - Broken. Jak cholera. Udupiłbym bez wahania, ale limit wystarczy. U nas zbytnio nie grane ze względu na brak Quasara :P
- Infernity Barrier - Infernity stały się dużo trudniejsze do skontrowania po ostatniej bańce. Brak Heavy, nadwyżkowych CEDów, TT i BTH. Dopóki te karty są na limicie, IB również powinien mieć limit imho
- Abyss-sphere lub Linda - irytująca karta, a Mermaile/Atlanteany mogą być DUŻE po osłabieniu smoków...

Kurczę, no coś mało jest naprawdę przegiętych kart granych w 2+ sztukach w tym sezonie :P Przejdźmy do:

SEMI:

- Chaos Sorcerer - Powinien iść na 2 niezależnie od pozycji BLS-a na banliście imho - już nie ma takiej siły przebicia jak kiedyś.
- Deep Sea Diva- Niepotrzebny limit imho... nie odgrywała aż tak ważnej roli w Mermailu... obecnie równie silna co TGU (chyba?)
- Duże e-smoki? Na 2 nadal służyłyby jako dobry attribute support dla innych talii, a granie e-smokami w obecnej postaci byłoby mocno utrudnione - najprawdopodobniej trzeba bylo by kombinować jakieś mieszane warianty np. z Plantami czy BEWD supportem. Nie mam pojęcia co Konami może zrobić z tym fantem...
- Book of Moon - kolejna elastyczna kontra będąca -1 sama w sobie. Na pewno nie boli tak bardzo jak Warning czy BTH...
- Reinforcement of the Army - Warriory właściwie nie mają już żadnych broken targetów. Maly boost dla samuraja i E-Hero czy też NK, które i tak mają już masę szukajek...

To są moje pewniaki lub niemal pewniaki. Wszystkei te zmiany oczywiście dotyczą bańki, na której Heavy Storm w dalszym ciągu znajdowałby się na banie. Osobiście uważam, że miło było by jakby jeszcze mała krzywda spotkała Black Whirlwind czy Limiter Removal (tutaj niekoniecznie mała xD). Judgment Dragon pod żadnym pozorem nie powinien schodzić z semi, a wręcz ociera się o limit, ale dopóki nowe lightsworny nie zaczną robić jakiejś turniejowej masakry, to zapewne zostanie tam gdzie jest.
To tyle ode mnie! Następny do zbawiania świata proszony do postowania! ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2015, 23:34:35 Izorist »

Maras

Jedną z kart, która balansuje na krawędzi ban/limited jest z pewnością Limiter Removal, jednak wydaję mi się, że z perspektywy wyjścia nowego SD opartego na archetypie Cyber Dragon Limiter pozostanie tam gdzie jest. Ja się cieszę :D.

Marksman

Miałem nic nie pisać, bo nie mam ostatnio tyle czasu na grę ile bym chciał ale co mi tam  :P Na podsumowanie kończącego się formatu wystarczy jedno słowo S-M-O-K. Chcesz wygrywać, złóż smoka, - proste czyż nie? Miałem nie robić odnośników do tematów ale nie mogłem się powstrzymać ( czytać ostatnie 3 posty, jakieś wnioski ? xD) : http://www.shadowforum.pl/viewtopic.php?f=6&t=21948&start=195    Drugi text:
(kliknij aby pokazać/ukryć)
  To tak na podsumowanie naszego kraju i graczy XXD   
Wracając do tematu banlisty support do decków typu GK,  Koa'ki , czy też nowe decki typu Bujin powinny dać do myślenia. Moim zdaniem przyszły format zwolni i albo zrobimy locka dla przeciwnika, albo on zrobi nam  :P Mam cichą nadzieję, że KONAMI szybciej rozprawi się ze smokami niż z Wind-Upami na poprzednich bańkach, bo takie cięcie decka to jak znęcanie się nad umierającym zwierzęciem... Jeśli nie dobiją smoków to chyba zrobię sobie przerwę w grze na dłużej niż planuję.

Miała być krótka wypowiedź więc moje typy:

BANY:
- Return from the Different Dimension
- Sixth Sense
- Dark Hole
- Limiter                                                       

Limity:
- Sangan jak najbardziej na tak. Wraca moda na synchro. Jest Plaga więc why not ?
- Jak pisał Leo: Infernity Barrier  albo  Infernity Archfiend
- Fire Formation - Tenki - ( już widzę te hejty Fist/Constellar playerów).
- Abyss-sphere
- Spellbook Magician of Prophecy / Secrets ( ale dostanie pewnie dopiero w kwietniu bo Battle Pack i Hajs... :P).
Karakuri Strategist MDL 248 'Nishipachi' lub limit  Karakuri Komachi mdl 224 "Ninishi"
Skill Drain śladem Soul Draina.
Sacred Sword of Seven Stars
Instant Fusion
- Solemn Judgment  no proszę -_-  (już wole BTH na 0). TT na 2. Solemna na 1 i będę happy.

Semi :
- Book of Moon ? ( Ghostricki i Prophecy się cieszą xD)
- Torrential Tribute ( KONAMI Proszę), jeden z bardziej uczciwych trapów jakie są w tej karciance ( taki MAXX C w trapie)
- Rota na 2 to przesada -_- (Już widzę Noble Knight po supporcie + rota na 2, jako T: 1,5)
- Duże e-smoki - Potwierdzam. Jak wrzucą, na któryś z limitów miecze ( ban Returna + Szóstego zmysłu) to limit styknie. Tak poza tym smoki to świetny support w synchro deckach  ( Blaster w fire, Redox = reborn w earth-ach)
- Compulsory Evacuation Device
 
Jest jeszcze sporo innych  ale to tak na szybko.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 16:38:47 Marksman »

Chris Cornell

Ja bym to widział tak:

BAN:
Honest
Blaze Fenix, the Burning Bombardment Bird
Limiter Removal
Sixth Sense
Return from the Different Dimension

LIMIT:
Duże smoki
Bujingi Crane, Blackwing - Kalut the Moon Shadow
Sangan
Magician of Faith
Glow-Up Bulb
Judgment Dragon
Wind-Up Carrier Zenmaity
Evilswarm Ophion
Fire Formation - Tenki
Rekindling
Abyss-sphere
Skill Drain

SEMI:
Gladiator Beast Bestiari
Chaos Sorcerer
Foolish Burial

UNLI:
Reborn Tengu
Genex Ally Birdman
Tribe-Infecting Virus
Magical Stone Excavation
Reasoning
Monster Gate
Wall of Revealing Light

Komentarz:
Bany chyba są oczywiste. Do tych najważniejszych dodałem Honesta, bo jest porypany i Fenixa, żeby udupić to głupie FTK, które trzyma Birdmana na limicie.

Co do limitów - duże smoki na 1, nie jestem pewny czy danie ich na 2 by wystarczyło. Wcześniej uważałem, że ban małych to wszystko, co było konieczne i się oszukałem, nie chcę kolejnego smoczego formatu. Crane i Kalut na 1, bo nie dość, ze theme'owe Honesty to jeszcze searchowalne. Takiego wała. Sangan, Maity i MoFka nie zrobią nic strasznego, jestem tego pewny. Bulb na próbę (tak wiem, darmowy tuner itd., ale formaty są krótsze, więc można różnych rzeczy próbować) i tylko, jak zabiją smoki. Ophion - wiem, że to meta call itd. ale sorry, to jest lock które zazwyczaj bezproblemowo wchodzi w pierwszej turze i udupia wiele decków. A jak się człowiek pozbędzie jednego, to już dawno jest następny. Przy 1 Ophionie ESwarmowcy będą się musieli trochę nagimnastykować. Tenki na 1 to pewnie przesada, ale po prostu nie widzę lepszego hita dla FF, a one będą topować w posmoczej zawierusze. JD i Rekindling dostały to, na co od dawna zasługiwały (choć Rekindla mi szkoda, bo to zabija Lavale). Sfera - nuff said. Skill Drain - śladem Soul Draina, Macro itd. Jak sprawiedliwość, to pełna.

Semi - nic nie powinno być problematyczne, delikatny support dla kilku decków.

Unli - Tengu, tak jak Bulb, na próbę. W erze XYZów, jak dla mnie to nie broken. Birdman - nuff said, FTK nie ma, więc on musi wrócić. TER - ułomne Raigeki, co marnuje normal summon i robi -1. A przecież Vortex jest na 3, więc o co chodzi?. Jedynie nie wiem czy byłby grany w Mermailu (pewnie nie), ale ze względu na krótki format można próbować. Stone - nuff said. Reasoning i Gate - ja nie widzę z nimi żadnego problemu. Może mnie ktoś oświeci, a jak nie, to powinny zejść dawno. Wall - wiadomo, nic strasznego.

Nie uwzględniłem żadnego hita dla Infernity, bo imho otworzyłeś z Veilerem/Maxxem - wygrałeś + są podatne na backrow. W Prophecy bez Judgmenta też nie widzę nic problematycznego.

Tyle ode mnie, bardziej wishlist, niż realne przewidywanie, ale co tam. Takiego formatu bym sobie życzył.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 14:05:32 Chris Cornell »

Marksman

Cytuj
W Prophecy bez Judgmenta też nie widzę nic problematycznego.

Ja również nie widzę nic problematycznego. Jak ludzie nie wiedzą jak obchodzić kontrolkę to nie mój problem
( z Judgmentem była to kontrolka na sterydach, teraz jest łatwo). Napisałem tylko obiektywnie jak moim zdaniem się stanie i co dostanie limita. KONAMI zwykle na każdej z banlist robi jakąś gafę i ta jest bardzo prawdopodobna.

Hiruma

Miałem nic nie pisać, bo nie mam ostatnio tyle czasu na grę ile bym chciał ale co mi tam  :P Na podsumowanie kończącego się formatu wystarczy jedno słowa S-M-O-K. Chcesz wygrywać, złóż smoka, - proste czyż nie? Miałem nie robić odnośników do tematów ale nie mogłem się powstrzymać ( czytać ostatnie 3 posty, jakieś wnioski ? xD) : http://www.shadowforum.pl/viewtopic.php?f=6&t=21948&start=195    Drugi text:
(kliknij aby pokazać/ukryć)
  To tak na podsumowanie naszego kraju i graczy XXD   
Wracając do tematu banlisty support do decków typu GK,  Koa'ki , czy też nowe decki typu Bujin powinny dać do myślenia. Moim zdaniem przyszły format zwolni i albo zrobimy locka dla przeciwnika, albo on zrobi nam  :P Mam cichą nadzieję, że KONAMI szybciej rozprawi się ze smokami niż z Wind-Upami na poprzednich bańkach, bo takie cięcie decka to jak znęcanie się nad umierającym zwierzęciem... Jeśli nie dobiją smoków to chyba zrobię sobie przerwę w grze na dłużej niż planuję.

Miała być krótka wypowiedź więc moje typy:

BANY:
- Return from the Different Dimension
- Sixth Sense
- Dark Hole
- Limiter                                                       

Limity:
- Sangan jak najbardziej na tak. Wraca moda na synchro. Jest Plaga więc why not ?
- Jak pisał Leo: Infernity Barrier  albo  Infernity Archfiend
- Fire Formation - Tenki - ( już widzę te hejty Fist/Constellar playerów).
- Abyss-sphere
- Spellbook Magician of Prophecy / Secrets ( ale dostanie pewnie dopiero w kwietniu bo Battle Pack i Hajs... :P).
Karakuri Strategist MDL 248 'Nishipachi' lub limit  Karakuri Komachi mdl 224 "Ninishi"
Skill Drain śladem Soul Draina.
Sacred Sword of Seven Stars
Instant Fusion
- Solemn Judgment  no proszę -_-  (już wole BTH na 0). TT na 2. Solemna na 1 i będę happy.

Semi :
- Book of Moon ? ( Ghostricki i Prophecy się cieszą xD)
- Torrential Tribute ( KONAMI Proszę), jeden z bardziej uczciwych trapów jakie są w tej karciance ( taki MAXX C w trapie)
- Rota na 2 to przesada -_- (Już widzę Noble Knight po supporcie + rota na 2, jako T: 1,5)
- Duże e-smoki - Potwierdzam. Jak wrzucą, na któryś z limitów miecze ( ban Returna + Szóstego zmysłu) to limit styknie. Tak poza tym smoki to świetny support w synchro deckach  ( Blaster w fire, Redox = reborn w earth-ach)
- Compulsory Evacuation Device
 
Jest jeszcze sporo innych  ale to tak na szybko.
Jak zlimitują Infernity Archfiend ten deck nie będzie już miał żadnych szans on jest jego motorem

Entelarmer

Słowem wstępu powiem, że mnie się ten format jako całość podoba - choćby dlatego, że wiele gier przegrywa się przez jeden błąd, bo zniknęły karty w stylu Reborna czy Solemn Judgmenta.

Sa jednak dwa problemy. Pierwszy był już wspomniany - Smoki. I to wcale nie jest kwestia Returna czy Zmysłu - E Dragony łamią grę na zbyt wiele sposobów. Gdyby można je było przyzwac tylko przez usunięcie atrybutu, to bylyby bardzo dobrym wsparciem dla monoatrybutowych talii. A tak dochodzi do chorych rzeczy, gdy smok zaczyna z czystym polem i jedną karta w ręce, a nadal może wpuścić za darmo 1-4 poty ze statami powyżej 2k i mieć możliwość wyszukania kolejnych smoków, w tym wygrywającego gry Debris Dragon. Dla mnie to przebija Glow-Up Bulb, który nie bez powodu jest na banie. Nie mówiąc juz o tym, że mają hybrydę Pot of GreedReinforcement of the Army, jaką jest Sacred Sword of Seven Stars, a także o dodatkowych efektach smoków. Także zgadzam się z Leo, że powinno się dać smoki na Semi, ew. limit Swordsów, ale to już od biedy.

Oprócz tego jest jeszcze problem innych "wesołych" talii. Smok zdecydowanie niszczy konkurencję, ale to tylko dowód na jego skrajne przegięcie. Infernity, Mermail, Hieratic  nawet Karakuri, Prophecy czy Lightsworn - wszystkie te decki są mnie spójne od Dragon Rulerów, ale nadal przekraczają akceptowalne normy. Nie mówiąc o pojedynczych kartach, jak chociażby Kalut w Blackwingach.

Moje typy i komentarze:

Ban:

- Sixth Sense - chyba najpewniejszy, karta zdecydowanie nie fair i w niektórych deckach praktycznie bez minusów.
- Return from the Different Dimension - w sumie niekoniecznie, poza Rulerem nie jest aż tak przegięta - ale może lepiej nie czekać na kolejnego...
-Dark Hole - po co? Karta karająca overextending, do tego wolna (Normal Spell). Nie ma DH - Trap Stun, czyszczę pole, robię wysyp, wygrałem. Zabieg podobny jak z Heavy jest niewykonalny, bo wysypów jest za dużo.

Znalazłoby się więcej - Dark Armed Dragon, Black Luster Soldier - Envoy of the Beginning, Limiter Removal etc. - chciałbym, ale nie oczekuję.

Limit:

-Judgment Dragon - nadal nie rozumiem - PO CO NA 3?! To nadal jedna z najbardziej przegiętych kart w grze, nawet bez priorytetu. Lightsworn i tak dostanie nowe zabawki, a dostanie 3 JD w jedną turę...
-Infernity Barrier - nie mam nic do wysypów, ale wysyp i 2-3 Solemny i 2-3 Infernity Break? Won!
- Blackwing - Kalut the Moon Shadow - praktycznie lepsza wersja Honest, bez restrykcji aktywacji? Przy 3 Black Whirlwind? Na 3? Nie (semi może być, ale nie bardzo. ;F).
- Rekindling - ta sama liga co Return i Infernity Launcher, a Shooting Quasar Dragon to zło.
- Hieratic Seal of Convocation - ROTA ma limit, Tenki ma semi - nie widze powodu, żeby to nie miało Semi, a biorąc pod uwagę, że Hieratic to deck na wysypy, to limit byłby BARDZO ok.
- Fire Formation - Tenki - w sumie niekoniecznie, semi mi nawet pasuje, ale chętnie bym na limicie zobaczył.
- Vanity's Emptiness - teoretycznie zbalansowana wersja Royal Opression - w praktyce nie wymagająca lp kontra na większość talii, którą bez większych problemów usuwamy, gdy chcemy się sami sypać. Albo jak opresję - stawiamy po własnym wysypie i baw się. Haha.
- Spellbook of Fate - Spellbook nie jest taki zły - Fate jest. Karta niewiarygodnie trudna do skontrowania i uniwersalna w zastosowaniu. W sumie nie wiem nawet, czy się gra więcej niż 1 teraz, także można tu wstawić dowolnego spellbooka (przy czym raczej ich nie ruszą - przedruk High Priestess of Prophecy incoming)
Sangan - w sumie mógłby zejść, chociaż nadal jest bardzo uniwersalny. Raczej mało prawdopodobne, ale kto wie.

Poza tym może Evilswarm Ophion albo Infestation Pandemic i coś z Mermaila (Mermail Abysslinde albo Abyss-sphere), coś pewnie jeszcze by się znalazło (Burn).

Semi:

- Torrential Tribute - Mass removal, ale w przeciwieństwie do BTH, Vanity Emptiness czy Compulsory nie tworzący chorych setupów poza kilkoma wyjątkami (Ophion + Pandemic).
- Skill Drain - może nawet limit, nie pozwala czasem grać yugioh, ale jednak do ominięcia (koszt i zabawy ze znikaniem z pola. :x)
Pot of Duality - plus do konsystencji, w sumie nie wiem, czy coś gra 3. xD
Dragon Rulery lvl 7 - patrz wyżej.

Reszta albo zbyt nowa, albo do przełknięcia. Jakby się uprzeć to nawet z zombie można by coś ruszyć. ;P

Unlimited:

Nie mam pomysłów.

Ogólnie mogliby wrócić pare starych kart, chociaż miejscami nie podoba mi sie interakcja z nowymi (Ghostrick MansionMagician of Faith czy Tribe-Infecting Virus z Mermailami chociażby). A sporo tych zmian jest jednak dość subiektywnych (choć bez przesady - chciałbym Foolisha na semi albo TGU na 3, ale to raczej kiepski pomysl), bo poza oczywistościami jak Zmysł czy Bariera nie ma tak wielu skrajnych brokenów.  Osobiście chętnie widziałbym zniszczone wszelkie pasjanse jak Final Countdown czy Exodia, ale to fikcja i pobożne życzenie. Jak większość tej listy. Ale że to samo mówiliśmy w sierpniu...

Tyle na teraz, enjoy and laugh.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 19:43:43 Entelarmer »

jona

BAN:
Honest
Limiter Removal
Sixth Sense
Return from the Different Dimension
Rekindling

Ile można z tym Honestem, jakby dostał bana to nawet BLS imo mógłby zostać xd Limiter Removal to głupia karta jest, szczególnie w perspektywie structura na Cydrach. Sixth Sense i Return. No i Rekindling, so damn broken - na tego bana szczerze mówiąc nie mam nadziei, ale to zbyt łatwy Quasar. 

LIMIT:
Judgment Dragon
Skill Drain
Evilswarm Ophion
Sacred Sword of Seven Stars

Jeśli JD nie zostanie w jakiś sposób ograniczony, to Lightsworny z dodatkowym supportem będą bardzo, bardzo denerwujące, szczególnie z Macro i Fissurem na limicie. Skill Drain śladem Soul Draina i kilku innych kart niepozwalających określonym deckom na granie w yudżio może iść na limit. Ophion to zwyczajne marzenie, Verz i tak by pewnie pozostał grywalny. Sacred Sword jako środek zaradczy na smoka.

SEMI:
Chaos Sorcerer
Book of Moon
Torrential Tribute
Deep Sea Diva
duże smoki

Chaszcz może iść na semi, byle tylko JD w jakiś sposób oberwał. Book of Moon to zdrowa karta dla tej gry, chętnie włożyłbym w talię 2. TT jako najuczciwszy trap, karci overextending, jednocześnie nie zabijając przyjemności z gry xd Deep Sea mogliby oddać Mermailowi, bo deck nadal jest łatwo kontrowalny, a semi Tidala (czy nawet gorzej) na pewno by mu nie pomogło. Duże smoki jako środek zaradczy na smoka.

Soul

Cytuj
Karta niesprawiedliwa, w 99 % przypadkach nagradza gracza za samo jej użycie niezależnie od wyniku rzutu czy trafionego efektu.

Druga część zdania to bzdura, nie licząc decków, które czerpią z millu dużą korzyść (a mill nadal jest random i można zmillować same spelle) Sense to albo "I win", albo -1. Dlatego ja np. tej karty nie lubię, bez niej we Wro na lokalach się wygrywa anyway, bo smok > all, Sense jest zwykle win-moar, albo wolnym trapem, który mógłby być czymś co robi / polepsza setup. Nie jest nawet w połowie tak broken jak Return.

A że jest niesprawiedliwa i idiotyczna to druga sprawa... Czynnik szczęścia powinien być chyba minimalizowany, nie odwrotnie...

Imo jak smoki pójdą na 1, a tak obstawiam, tj. Tidal pójdzie na 1, to Mermaili nie trzeba ruszać więcej. Diva niech siedzi na 1, bo dwukartowe OTK są złe.

Dark Hole na 0? Why? Przecież to sprawiedliwa karta yugioh, karcenie overextendingu zawsze spoko. No i łatwy out na Yamato się przyda.

Tenki na 1? Keep dreaming guys.

Limit Secretsa / Magika uwala cały deck, wcale nie zdziwię się jak właśnie to mają w planie, ale każdy bardziej ogarnięty gracz wie, że największym problemem w Prophecy jest Fate, który powinien iść na 1.

Marksman, oddajesz Boma, Solemna i CEDa, czyli +3 karty pomagające robić idiotyczne turn1 setupy nie do przejścia (a Solemn to już w ogóle zło, imo Warning powinien iść na 0). Ban Heavy i uwalenie do minimum kart, które na to pozwalają, było jednym z lepszych posunięć na bance ever. Przeciwieństwem tych kart jest właśnie Torrential, który ze 2 w ogóle nie powinien schodzić, a i na 3 pewnie wielkiej krzywdy by nie robił.

Ten Zenmaity coś mi się na 1 nie widzi, ale nic nie piszę, bo nie pamiętam jakie jest teraz ratio Mag&Shark xD. Tak samo jakaś zła aura jest nad Monster Gatem i Reasoningiem, to wydaje się mieć potencjał do robienia głupich rzeczy (nawet jeśli nie wiem jakich).

Cytuj
Nie uwzględniłem żadnego hita dla Infernity, bo imho otworzyłeś z Veilerem/Maxxem - wygrałeś + są podatne na backrow.

Jak na razie hit kolejki xD. Nie otworzyłeś z Veilerem/Maxxem - opp ma combo - przegrałeś. Good game, pozdro. Ten deck jest idiotyczny i mam nadzieję, że go podetną na tyle, by nie mógł wywalać w 1 turze takich setupów, nie rusza mnie, że nie ma szans być top tierem.

Ad smoków to będę przecierał oczy ze zdumienia jak nie pójdą na 1 lub 2, ale wcale nie uważam, żeby było to konieczne (no ale tak będzie szybciej i na 100% skutecznie). Nie ma aż tak ogromnej różnicy w poziomach talii między smokiem a resztą. Jest tylko Return. Prawda jest taka, że Return spsuł format, przecież ta karta wygrywa nie mniej jak 25% gier za nic, a jak gra się z jakąś wolną kontrolką to zwykle zdąży się go dociągnąć i wygrywa gry jeszcze częściej. Chciałbym zobaczyć wyniki YCS gdyby Returna nie było. Poza tym karty klucze to Ravine i Pot of Greed Swordy. Niektórzy chyba mało ze smokiem grali, albo mocno wyolbrzymiają skoro piszą o tonie smoków wchodzących z grave all the time. Te wszystkie kolory ot tak hop siup nie są nagle w ręce, a grave się sam nie napełnia. Ravine, Terraforming / Consonance, Swordy robią z decka kosmos, bo łatwo się dokopać do wszystkich kolorów. Zanim ludzie grali na ten wzór, grali tymi śmiesznymi PlantoSmokami bez Ravinów i to już wtedy było wolne w ciul i nieraz miało takie handy że ojajeb, a miało 3 Swordsy. Uwalić Returna, Sense, Swordy i Ravina na 1 i można by było grać.

No ale tak fajnie mieć nie będę :P! Ale szkoda mi tego decka, bo bardzo fajnie się nim gra (nie licząc Returna), tak samo spx jak Plantem niegdyś, jeden z best formatów, byłby może i the best gdyby nie Return i Sense. Ja bardzo lubię formaty z jednym top tierem. Uwalą smoka i wysypię się tona t2, w tym mindlessowe, robiące turn 1 setupy kontrolki (mam nadzieję, że nie z Bujinem na czele, pochlastam się jak to ma być top tier) z którymi nie raz, nie dwa się przegra, bo kostka + z reguły granie mirrorów podchodzi pod masochizm. Do tego ofc problem z 15 kartowym side i niemożnością dobrania na 100% optymalnego spisu, bo nie będzie decka, który nie będzie miał jakiegoś słabego matchupu i będzie jazda na turniej z nadzieją, że akurat na coś się nie trafi. Dużo bardziej odpowiadają mi takie regularne (UHUH POLSKA) plantosmoko mirrory (minus Return :P) gdzie niemal z każdą ręką da się coś zrobić, ma się dużo opcji na playe i missy, a gracze mają basically te same zasoby, tj. na końcu zwykle wygrywa lepszy, zamiast wojen na kostkę, konkursu na farta z trafieniem na korzystne matchupy i błaganiem o dobre wciągi. Nie przychodzi mi na myśl deck, który mógłby dorastać do pięt smokom jeśli chodzi o stabilność, większość otwiera łapą ze strong opening playem, albo ma zbiór nieklejących się do siebie w danym momencie kart. Chyba Fire Fist najstabilniejszy z tego wszystkiego, ale nie lubię tym grać. Stąd też jak zabiorą mi deck to nie mam zielonego pojęcia czym grać, póki co nic mi nie leży, smutek :(.

Phanth

Trochę się powtórzy, trochę się odniosę, ale cóż:
Bany:
Sixth Sense - +5/6 z d**y? + do grave w smokach? + do w grave w lightswornach? Pewnie coś pominąłem.
Return from the Different Dimension - Umieraj.
Honest - Mógłby być, bo czasami jednak sprawia, że "ups mam 100 atk, a nie czekaj honest" :E
Bottomless Trap Hole - Umieraj, w*******z. Jeśli nie, to Solemn Warning, chociaż Solemn lepszy, bo jakiś koszt jest.

Limit:
Blackwing - Kalut the Moon Shadow w*****a, jest dobry, mogliby go zdjąć bo nawet bez niego dałoby się bww grać, no a jak nie to chociaż samo bww na semi?
Sangan - Fajnie się nim grało ;_;
Trishula, Dragon of the Ice Barrier - Why not? Dobra, zapewne wiem czemu, ale musiałem.
Compulsory Evacuation Device - Nie. Ruszać. Kompulsa. Jasne? Chyba, że zdejmą na bth, solemna,

Semi:
Reinforcement of the Army - Jak dla mnie mógłby zostać na limicie, ale jak wejdzie na semi nie będę płakać, chyba.
Hieratic Seal of Convocation - Bardziej na semi, nie na limit, chociaż myślę, że zostanie.
Black Whirlwind - Proszę cię Boże.
Smoczki, świat się nie zawali.

Na Czy:
Torrential Tribute - W sumie to dawno tej karty w grze nie widziałem.

Cytat: Soul
konkursu na farta
Sixth Sense?

Co do Evilswarm Ophion, wątpię, że go zdejmą, jeśli już to max na semi, bo z 1 Ophionem mówimy bye bye do evilswarmów.

Chris CornellCytuj
Nie uwzględniłem żadnego hita dla Infernity, bo imho otworzyłeś z Veilerem/Maxxem - wygrałeś + są podatne na backrow.

Jak na razie hit kolejki xD. Nie otworzyłeś z Veilerem/Maxxem - opp ma combo - przegrałeś. Good game, pozdro. Ten deck jest idiotyczny i mam nadzieję, że go podetną na tyle, by nie mógł wywalać w 1 turze takich setupów, nie rusza mnie, że nie ma szans być top tierem.

Ej tam, w metce z mainowymi hand trapami z Infernity nie jest ciężko. Do tego raz na jakiś czas sam się udupia wciągiem. Do tego porno na 3 barriery - graj też wcale nie jest tak bardzo często, jak ludzie myślą. No i wypadałoby wygrać kostkę, bo nie dociągniesz tis removalu i wpadniesz w jakieś TT albo innego CEDa i pograłeś. Trochę pograć Infernity i widać, ze to wcale nie jest takie wspaniałe, jak się wydaje. Tylko, że robi porypane setupy, a to się graczom nie podoba. Ale obiektywnie nie widzę potrzeby, żeby to tykać, a i sam przyznałeś, z czym się zgadzam, że T1 to nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 16:41:18 Chris Cornell »

Belizariusz

Ja się szczerze dziwię - naprawdę jeszcze ktoś wierzy w ban/limit rekindlinga? Przeglądałem kilka starych threadów na temat przewidywań banlisty, i co? Format w format ludzie piszą "teraz na pewno zlimitują to broken g***o". Ale od kilku dobrych formatów nic... Zresztą, to naprawdę taki duży problem? Nic top tym nie gra, najblizej jest T3 Fire King a i tam rekindling jest często olewany bo za mało targetów. Problemem może być Laval ale ten deck tak naprawdę jest 100 % właśnie pod rekindling. Niby łatwy Quasar ale Synchrony robią go równo łatwo ale Quasara nawet u nas nie ma a w USA, gdzie go mają, też jakoś nie topuje z tego co wiem.

No to teraz część właściwa:

Ban:
BLS - chyba już starczy tego pana, on nawet nie wymaga elementu kombinowania/fuksa obecnego w DADzie
Limiter Removal - starczy tych random OTK(choć tutaj można przepisać to samo co w przypadku rekindlinga) +Cydry będą już dość OTK xd
SS,RfDD - oczywista rzecz
Tutaj bym proponował małą wymianę - Soul Drain na 2, Macro i Fissure na bana - są mega toksyczne, w wielu deckach blokują 100% możliwości zagrania - po prostu patrzysz co robi Opp aż dobierzesz MST, to idiotyczne.

Limit:
Ophion - zabierzcie to ode mnie, proszę, toksyczny a przy tym bardzo silny. Alternatywą byłoby zejście Infestation Pandemic na 1
Bujingi Crane - searchowalny Honest? O nienienie, Bujiny sobie poradzą bez tego brokena. 4 Honesty w jednym decku, bez jaj.
Sacred Sword of Seven Stars - bo to nowoczesny PoG i już
Trishula - taki mały kaprys+Japońce ją mają, wiem, że listy się rozeszły na dobre chyba, ale jednak mogli by dać, czemu nie. Po odpaleniu effa jest po prostu klockiem 2700 złożonym z minimum 3 kart.
FF Cardinal - jest bardzo mocny a gra się zwykle 2 więc semi nic by nie dało.
Spellbook of Fate - Banish z tak banalnym kosztem? Nie targetuje? Searchowalny? Co to robi na 3, god damn it.
Vanity's Emptiness - zbyt silny i tyle, zakłada koszmarne locki i choć teoretycznie jest dość łatwy do zdjęcia to w praktyce różnie z tym bywa. Paskudztwo, zwłaszcza jeśli Opp wystawił full pole przed odpaleniem go w naszej turze.
Solemn Judgment - skillowa karta, być może nieco zbyt uniwersalna ale przydałaby się z powrotem.

Semi:
Duże smoki - tak dyktuje logika ale czy tak będzie? Mam spore wątpliwości bo jednak smoki bez RfDD,SS i ze Swordem na 1 zjeżdżają do poziomu obecnych T2. No i to by poważnie kopnęło niektóre decki Atrybutowe jak Mermail przede wszystkim :)
JD - w sumie to coś między Semi a limitem bo jednak często dedzi w łapie naprawdę długo zanim wejdzie... Mam mieszane uczucia, niemniej głupio byłoby gdyby Lucksworn zaczął nagle topować
Deep Sea Diva - nawet Mermail jej nie gra xd co do samego Mermaila... Za słaby żeby go drastycznie ubijać, dość go zaboli nawet Semi tidala ale jeśli miałbym strzelać to strzelałbym limit Sphery.
TT - za przedmówcami, uczciwy trap, nie to co cholerne VE


Tyle ode mnie, jak coś mi się przypomni to dopiszę :)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 16:34:03 Belizariusz »

jona

Ja się szczerze dziwię - naprawdę jeszcze ktoś wierzy w ban/limit rekindlinga? Przeglądałem kilka starych threadów na temat przewidywań banlisty, i co?

Na Monster Reborn też ludzie długo psioczyli i część straciła nadzieję, ale w końcu zbanowali, więc czemu nie? Szczególnie jeśli mielibyśmy w końcu dostac quasara.

Marksman

@ Soul BoM to była ironia. Leo podał ją na 2 więc miałem bekę. Btw jak powiesz, że BoM jest zły a DH nie, to nie wiem ocb? Imo DH = HS  bliźniaczki, proste. Nie mówię, że Judgment jest dobry. Mówię, że jest uczciwy bo ma zrównoważony koszt aktywacji. Może i mirrory smoków są skillowe ( grałem jedynie kilka na DN). W realu kompletnym smokiem nie grałem. Z obserwacji gier na DN powiem tyle: smok zjadał/-a wszystko i zabiera przyjemność z gry. Nie lubię grać czymś co wygrywa za mnie a smok często to robi. Ma zasoby, jest uniwersalny, ma mainowane odpowiedzi na większość problemów jakie może Ci opp zaserwować. Gdzie przyjemność z gry, gdy  grasz z kimś, kto operuje t-2, t-3 ?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 16:36:35 Marksman »

Phanth

Kiedyś mst był na limicie, więc czemu nie?

Belizariusz

Ja się szczerze dziwię - naprawdę jeszcze ktoś wierzy w ban/limit rekindlinga? Przeglądałem kilka starych threadów na temat przewidywań banlisty, i co?

Na Monster Reborn też ludzie długo psioczyli i część straciła nadzieję, ale w końcu zbanowali, więc czemu nie? Szczególnie jeśli mielibyśmy w końcu dostac quasara.

MR był grany wszędzie i był 100 % bardziej niesprawiedliwy więc tak na oko był z dwa razy większym problemem niż rekindling. Zresztą jak już mówiłem Quasar nawet w USA nie topuje a Synchrony robią go równie łatwo.

Phanth

Tak teoretycznie... skoro był grany wszędzie i każdy go grał to był niesprawiedliwy tylko dlatego, że twój przeciwnik miał go w lepszym momencie i przegrywałeś? Każdy chyba wygrał chociaż jedną grę tylko dzięki MR i myślę, że niesprawiedliwość polega na tym, że każdemu przeszkadzało, że ktoś też tym gra i akurat dzięki temu mu się to udaje.

Tasse

Mi się obecna banka podoba, jedyne co bym zmienił w niej to
Honest na 2 bo BW mają Kaluta ;_;
Solemn Judgment na 1
Book of Moon na 2
Dark Armed Dragon ban

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

jona

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Bo Smok to nie problem :D

(kliknij aby pokazać/ukryć)

Chris Cornell

Mi się obecna banka podoba, jedyne co bym zmienił w niej to
Honest na 2 bo BW mają Kaluta ;_;
Padłem :D Zajebiste rozumowanie.

Panda

@ Soul BoM to była ironia. Leo podał ją na 2 więc miałem bekę. Btw jak powiesz, że BoM jest zły a DH nie, to nie wiem ocb? Imo DH = HS  bliźniaczki, proste. Nie mówię, że Judgment jest dobry. Mówię, że jest uczciwy bo ma zrównoważony koszt aktywacji. Może i mirrory smoków są skillowe ( grałem jedynie kilka na DN). W realu kompletnym smokiem nie grałem. Z obserwacji gier na DN powiem tyle: smok zjadał/-a wszystko i zabiera przyjemność z gry. Nie lubię grać czymś co wygrywa za mnie a smok często to robi. Ma zasoby, jest uniwersalny, ma mainowane odpowiedzi na większość problemów jakie może Ci opp zaserwować. Gdzie przyjemność z gry, gdy  grasz z kimś, kto operuje t-2, t-3 ?
HS poszedł na banam razem z ograczniczeniem tisów. Jestem ciekaw jak chcesz ograniczyć special sumon? Ban DH spowoduje format kostki - Wygrałem, spamuję ile wlezie, a Ty się potem męcz jak to zdjąć.

Przyjemność gry smokiem z t2, t3? Żeby daleko nie szukać i wziąć jakiegoś ogarniętego gracza... Soul, jak Ci się grało z SixSamami Blacksa ostatnio? Chyba nawet całkiem nieźle, co? Smok w obecnym formacie zabiera przyjemność gry, ale z powodu podejścia graczy. Ludzie przychodzą, siadają i najczęsciej już nawet nie myślą, bo spisali wynik na straty. A side na smoki zerowy, albo nie bardzo usefull.
Po za tym złożenie całkiem przyjemnego smoka, to nie są przecież miljony monet. Ssack, big eye,  3 sacred swordy. A i to nie zawsze przeciez. Jedyne bardziej kosztowne karty. Reszta kart nie jest jakoś mega droga, a porównując z niektórymi innymi deckami, smok wychodzi naprawdę dużo taniej. Plus większosć extra podlega recyklingowi do późniejszych deców.

Marksman

Cytuj
HS poszedł na banam razem z ograczniczeniem tisów. Jestem ciekaw jak chcesz ograniczyć special sumon? Ban DH spowoduje format kostki - Wygrałem, spamuję ile wlezie, a Ty się potem męcz jak to zdjąć.


- Maxx C
- Veiler

Po wygranej kostce:
- Solemn (wiem nie ma go)
- TT
- Wspominany BoM
- Black Horn
- BtH
- Fiendisch
- CeD

To tak w skrócie. W zależności co opp chce wysypać i co akurat masz w setach ( co grasz). 
Cytuj
Przyjemność gry smokiem z t2, t3? Żeby daleko nie szukać i wziąć jakiegoś ogarniętego gracza... Soul, jak Ci się grało z SixSamami Blacksa ostatnio? Chyba nawet całkiem nieźle, co?

Jeden Mecz na 5/6 ? Jak opp miał / dobrał emptinessa  ( + wiedział czym gra opp) ?, spoko.
(kliknij aby pokazać/ukryć)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 17:07:43 Marksman »

Soul

Cytuj
MR był grany wszędzie i był 100 % bardziej niesprawiedliwy więc tak na oko był z dwa razy większym problemem niż rekindling.
To przebija dotychczasowy hit tej kolejki xD.

Reborn po do 5 potów bez żadnego kosztu? Are u fucking kidding me xD? Jeśli mamy się kierować dobrem gry, a nie tym co w danym momencie topuje, to to jest obvious ban.

Storm a DH to dwie zupełnie różne karty. Za dużo pisania.

Nieśmiało zauważam, że DH nierzadko się teraz nawet nie gra, bo jest wolnym, nie broniącym setupu / nie robiącym setupu spellem, zwykle jest zwykłym 1 za 1, ja go wsadzam tylko jak idę drugi do eliminowania upierdliwych rzeczy jak Yamato, Fossile, Kycoo, Raiohy, Pleiadesy, a jeśli robisz na nim więcej niż +1 to chwała yugioh za to, że ktoś wywala w stół milion potów, nie robi otk i można go jakoś skarcić. W dodatku co drugi deck ma opcje na łatwe obchodzenie go.

Przyjemność z gry z t2 / t3? Ja tam czerpię olbrzymią przyjemność z wygrywania ;D. Granie samymi smokami jest spoko, miałem parę bardzo fajnych gier już. Odpalanie Returna for game jest już mniej spoko i na miejscu oppa byłbym dość mocno sfrustrowany na jego widok, ale nie poradzę!
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2013, 17:27:01 Soul »

Chris Cornell

Ban DH nie spowodowałby nic.

jona

Ban DH nie spowodowałby nic.

Ah, marzenia, te wysypy bez zagrożenia DH :3

A serio to DH jest potrzebne, straszy swarmiące decki samą obecnością w talii.

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 28 Lipiec, 2020, 11:01:47
don_chaka
Ostatnio 21 Luty, 2014, 20:03:17
Kehen
Ostatnio 17 Grudzień, 2014, 23:49:13
Kanashimi Tomo
Ostatnio 01 Grudzień, 2014, 23:36:07
Korni
Ostatnio 13 Marzec, 2015, 22:33:31
kuros