Połączone Zdarzenia

  • [Czechy][Praga][YCS] Yu-Gi-Oh! Championship Series: 28 Luty, 2015 - 01 Marzec, 2015

Wątek: [Czechy][Praga][YCS] Yu-Gi-Oh! Championship Series  (Przeczytany 3111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flasher

+2

Już 28 lutego odbędzie się turniej, którego ogłoszenie było dość nagłe. Kolejny z serii YCS! Tym razem w Pradze u naszych Czeskich sąsiadów.

Ze względu na to wzywamy polskich graczy do stawienia się tam i godnego reprezentowania naszej małej, ale za to coraz bardziej wesołej i skillowej gromadki!

Adres: Incheba Praha. Areál Výstaviště 67, 170 90, Praha 7 – Holešovice, Czech Republic.
Impreza rozpoczyna się w sobotę 28 lutego o 10:00.

Nie czujesz się na siłach na główne wydarzenie? Na terenie turnieju organizowane będą liczne mini turnieje typu miniWCQ, gra o wielkie karty, gra o maty...

Nagrody są warte świeczki. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.yugioh-card.com/uk/events/ycs_prague.html

Wszelkie kwestie organizacji wyjazdów, pytań itp. poruszajcie proszę w tym temacie.

« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2015, 19:10:41 Flasher »

Illidan

0
Ktoś się wybiera przez Łódź?

MarcinX

0
ktoś już wie, że jedzie i by chciał hotel rezerwować?

Rock


Kanashimi Tomo

+1
Nagrody są warte świeczki. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.yugioh-card.com/uk/events/ycs_prague.html

Analfabetyzm zbyt silny. Z nieczytania kart przeniosło się na nieczytanie ogłoszeń ;D

Flasher

0
jest jakaś cena wpisowego?

Wszystko masz tu! http://www.yugioh-card.com/uk/events/ycs_prague.html
€ 20 za main event i w ramach wpisowego dostajesz 5 boosterów SECE

Miki

+1
Ja oczywiście jadę:) tym razem top 32;) a nie tylko day 2.


Jakby ktoś chciał zabrać się ze mną do Pragi to jadę pociągiem z warszawy
Wyjazd czwartek 26.02 21. Na miejscu jestem Piatek 7.47

Powrót
Wyjazd w niedziele 23. W warszawie w poniedziałek rano
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2015, 11:59:13 Miki »

MarcinX


Miki

+4

Kilka porad na YCS i imprezy DUŻEGO formatu. Czyli sprawy których nauczyłem się w 2014;p.

Dla wszystkich którzy wybierają się na YCS w Pradze kilka pora i "trików" mniej lub bardziej uczciwych. Czy jak łapać i nie dać się złapać.

Na początek polecam zapoznać się z dwoma bardzo istotnymi artykułami.

http://www.yugioh-card.com/en/gameplay/fasteffects_timing.html graf który nie raz uratuje wam tyłek jeśli go zapamiętacie

https://yugiohblog.konami.com/articles/?tag=problem-solving-card-text info jak to wszytko działa.

I jeśli myślicie że to już znacie to super. Możecie przeczytać to jeszcze z 10 razy.

I. Deck i przygotowanie

Na imprezach takiej rangi ciężko znaleźć decki t3 i niżej choć i takie się zdarzają. Tak jak pisał Izo jeśli taki deck jest dobrze złożony na dana metę może dać rade. Na pewno część lokalnych będzie grała takim deckiem. Co do własnej tali polecam przeczytać każda kartę po x im więcej tym lepiej. Kilka razy sam się przejechałem na tym że "myślałem" że znam swoje karty. To samo się dotyczy czytania kart przeciwnika. Przy budowie należy założyć że będziecie grali z topowy tierami. Sprawdźcie czy wasze karty się nie wyginają  co do protków polecałbym zaopatrzenie się w nowe main deck i side w jednakowych, extra może być w innych ale wszytkie protki w extra musza być takie same.

II. Gra i przygotowanie

W czasie gry musicie unikać sytuacji spornych które w u nas są puszczane z grzeczności:
- Jeśli coś wyszukujecie w grave/deck to odłóżcie karty z ręki na stół. W innym przepadku mogą was posądzić o cheat
- Nie zmieniajcie kolejności setów/ kart w grave.
- Nie pokazujcie swoich kart z ręki/setów to również może być odebrane jako forma cheatu. Przeciwnik tego nie zgłosi ale jeśli będzie przechodził sędzia możecie dostać warna.
- HP jest wiedzą ogólną i nie opierajcie się na tym co pisze przeciwnik prowadźcie własne notatki o HP. Jeśli przyjdzie sędzia racje ma ten który ma zapiski.
- Między grami starajcie się nie sprzedawać kart :) ewentualnie pod stołem. Ogólne jest zakaz sprzedawania kart.


III. Mechanika

Tutaj bardzo łatwo jest dostać warna albo przegrać grę bo się zrobiło coś w złej kolejności i tu kilka przykładów. Główna zasada która jest tego przyczyną to że w TCG karta która pierwsza "spotka" swój triger musi być pierwsza w chainie. I tak:

W Qlip:
Jęśli przeciwnika ma Qliphort Carrier i pod nim Saqlifice to po trybucie na Qliphort Disk to Disk musi być jako chain link 3 a carrier i saq jako 1/2. Co to daje? Jeśli macie TT to nie możecie go odpalić na summon nowych potów z eff Diska. Ale np jeśli przeciwnik nie powie jasno że chce aktywować eff diska a dobierze kartę z saqlifice i/albo cofnie sobie  kartę carrierem ( target waszej karty sie nie liczy) to już nie będzie mógł użyć eff disk ponieważ zaczoł rozwiązywać chain.

W BA:

Tu bardzo łatwo jest zobaczyć nie doświadczonego gracza BA.
Przykład 1. Dante, Traveler of the Burning Abyss ma pod sobą Graff, Malebranche of the Burning Abyss. Dante odpala eff odczepiajać graff miluje 3 w tym Cir, Malebranche of the Burning Abyss. Jako że graff trafił pierwszy do grave w chainie musi być jako Chain link 1. I jeśli przeciwnik NIE ZADEKLARUJE NA GŁOŚ eff obu potów i wezwie z decku z eff graff to nie może już użyć eff CIR.

Przykład 2. Nie bezpośrednio związany z zasadą o której mowa ale nadal bardzo istotny. Vanity's Emptiness vs BA. Vanity jest dziwną karta i jej eff który ją niszczy odpala się jako C1 w nowym chainie gdy jakas karta trafi do grave. Co to znaczy? Załóżmy ze mamy Vanity's Emptiness a przeciwnik 2 BA na polu Graff, Malebranche of the Burning AbyssCir, Malebranche of the Burning Abyss a w secie Fire Lake of the Burning Abyss. Odpala lake by zniszczyć nam 3 karty które nie są vanity. I sytuacja po tym wygląda tak. MUSICIE (by potem nie mógł już odpalić innych cir i graff) czy chce odpalić ich eff? Jeśli stwierdzi że tak to chain wygląda następująco. Vanity jako C1 cir/graf jako c2/3 a że chain rozwiązywany jest od tyłu przeciwnik nie może nic wezwać i nie będzie mógł już użyć eff graff i cir w tej turze.

W Nekroz.
Nekroz. Przeciwnik odpala Nekroz Cycle/ Nekroz Mirror by wezwać Nekroz of Trishula i jako koszt tribute Shurit, Strategist of the Nekroz. Jako że Shurit trafił do grave pierwszy musi być C1 a trish C2. I znów jeśli przeciwnik wyszuka karte z decku a wcześniej jasno nie zadeklarował eff trish nie może jej odpalić.

IV. Kilka innych spraw.

-Jeśli gracie uważajcie by nikt za wami nie stał i nie rozmawiał w obcym języku z waszym przeciwnikiem. W ogóle nie pozwólcie nikomu za waszymi plecami rozmawiać w innym języku niż angielski.  Akira, Fenix, Fifi I reszta ekipy z Berlina wie czym to grozi:) teksty typu Forbidden Lance Zakazana dzida etc etc.

- Przy tasowaniu możecie przetasować swój deck po tym jak zrobił to przeciwnik jednak musi on potem go jeszcze raz przełożyć i może nie być to już normalne długie tasowanie. 

- Po każdej grze zanim wstaniecie i zacznie krzyczeć zę wygraliście ODSAJDUJCIE SIĘ!!!!!!!!!!! przeliczcie 3 razy said i dopiero potem się cieszcie.

- Jeśli przeciwnik nie stara się być zgodny w 100% z zasadami i pozwala wam też rozgrywki przeprowadzać płynniej tzn np rzuć 2 upstart i od razu dobrać 2 karty to też nie polecam łapać go za małe "udogodnienia" bo karma jest dziwką i do was wróci.

- Uważajcie na swoje rzeczy, karty, klasery i wszytko inne.

- Jeśli nie chcecie wydać tony monet to polecam zabranie ze sobą prowiantu. Terminacje potrafią być dłuższe niż rundy.

- Vendorzy jeśli chcecie coś kupić a nie potrzebujecie tego na turniej nie kupujcie w sob, w niedziele będzie taniej czasem nawet o 30%. I to samo przy trade jeśli nie musicie czegoś mieć na teraz to może znajdziecie taniej.

- jak rozegracie mecz, wypełnicie i podpiszecie match slipa to zawołajcie sędziego i czekajcie na niego. obaj gracze powinni być obecni przy zgłaszaniu wyniku. sędziowie mają obowiązek odebrać match slipy gdy obaj gracze są obecni (a tak przynajmniej mi mówiono w Berlinie)  by IZOJeśli macie jakieś pomysły albo pytanie o sprawy których nie poruszyłem pytajcie.« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2015, 20:06:05 Miki »

Izorist

+1
UWAGA

sytuacja:
CL1 Nekroz Kaleidoscope/Nekroz Cycle/Nekroz Mirror
CL2 Vanity's Emptiness

przy normalnych ritualach ritual spell resolvuje bez żadnego efektu, ale w przypadku nekrozowych wygląda to trochę inaczej.
póki co nie wiadomo, czy materiały do rituala są trybutowane/sendowane mimo wszystko, więc miejcie się na baczności.
niestety będę miał info co do tego jak będzie to rulowane dopiero w sobotę, więc na YCSie starajcie się jakoś ze mną zobaczyć, żeby mieć pewność. przekażcie też wtedy całe info reszcie :P

Miki

0
UWAGA

sytuacja:
CL1 Nekroz Kaleidoscope/Nekroz Cycle/Nekroz Mirror
CL2 Vanity's Emptiness

przy normalnych ritualach ritual spell resolvuje bez żadnego efektu, ale w przypadku nekrozowych wygląda to trochę inaczej.
póki co nie wiadomo, czy materiały do rituala są trybutowane/sendowane mimo wszystko, więc miejcie się na baczności.

niestety będę miał info co do tego jak będzie to rulowane dopiero w sobotę, więc na YCSie starajcie się jakoś ze mną zobaczyć, żeby mieć pewność. przekażcie też wtedy całe info reszcie :P

Cytuj
Jackson Casanova No you do not.

Cytuj
Merlin Schumacher ritual spells all work the same: 1 you need to have an approppriate ritual monster in an approppriate location (mostly hand but for nekroz cycle grave is fine as well) 2. you need to be able to complete the ritual spell's requirement for the ritual summon (e.g. tribute monsters from your hand or field/send monsters from your extra deck to the graveyard that have levels equal to the ritual monster your are attempting to summon) 3. if nothing interferes with the ritual spell's activation or resolution you reveal the ritual monster you are summoning fulfill the requirement and special summon it on your side of the field. Note: the sending/tributing happens during resolution and ONLY if the summon takes place as well.

:)

Izorist

+2
jak rozegracie mecz, wypełnicie i podpiszecie match slipa to zawołajcie sędziego i czekajcie na niego. obaj gracze powinni być obecni przy zgłaszaniu wyniku. sędziowie mają obowiązek odebrać match slipy gdy obaj gracze są obecni (a tak przynajmniej mi mówiono w Berlinie)

kuros

0
a może ktoś samochodem przez warszawe
https://www.google.pl/maps/place/Sadpol.+FH/@51.733521,20.914213,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47191c504c7a4285:0x660aadfc386ec59d
by się wybierał i miał 2 wolne miejsca to mogli byśmy się zrzucić na paliwko;)

Miki

0
My z wawy jedziemy pociągiem.

kuros

0
Via jest za delikutaśny i nie bedzie chciał pewnie

Viamortis

0
Zgadzam się z tobą w stu procentach ta lobuzerka w Pradze jest zbyt niebezpieczna ,a szczególnie lubią spedalonych także Kamil jedz i walcz o swoje :)


Fifi

+1
nawet ja będę sędziował xD co gorszego może się stać ? XD

Izorist

+1
spokój misiaczki ;P
kto nie jedzie ten mientka fryta, koniec kropka. ;D

Miki

0
Nie wiecie co tracicie yugi nabiera zupełnie innego charakteru na takim turnieju i imprezie gdzie jest z 1000 osob.

http://yugioh.pl/raporty-i-relacje/ycs-berlin/50/ polecam lekturę.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty, 2015, 08:00:03 Miki »

Flasher

0
Nie wiecie co tracicie yugi nabiera zupełnie innego charakteru na takim turnieju i imprezie gdzie jest z 1000 osob.
Potwierdzam. Plus dodatkowo fakt, że gra się na żyw z osobami z różnych krajów i to nie tylko EU to jest świetna sprawa.

Lampart

+1
Plus wieczory spędzone na wspólnym lamentowaniu i szukaniu taniej pizzy ;p

Flasher

0
Plus wieczory spędzone na wspólnym lamentowaniu i szukaniu taniej pizzy ;p
I kupowaniu polskiego piwa za granica :D

edit: a nie, to czechy, czeskie budziem pić

Viamortis

+1
Tak chyba też jest marihuana legitna czyż nie ?

Korni

0
Z przyczyn losowych zwolniło się nam miejsce w aucie oraz w pokoju 5 osobowym, wyjazd z Wrocławia, zainteresowanych zapraszam na PW.

Izorist

0
Dostałem info, że wszystkie kwestie rulingowe, których interpretacja może być przeróżna, zostaną wytłumaczone najszybciej w piątek.
Do kwestii rituali do nekrozów dochodzi Black Horn vs Pendulum summon kilku monsterów.
Jeśli znacie inne takie nieścisłości to piszcie tutaj, przekażę je head judge'owi, żeby na pewno się na nie przygotowali :)

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 02 Marzec, 2015, 18:20:23
Fifi
YCS Praga

Zaczęty przez Zeref Offtop

Ostatnio 01 Luty, 2016, 11:32:04
Zeref
Ostatnio 21 Marzec, 2017, 15:51:30
Kali
Ostatnio 03 Listopad, 2017, 18:56:49
Izorist
Ostatnio 25 Listopad, 2017, 10:00:02
Miki