Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wiadomości i nowości / Odp: Next V-Jump Promo- December 2018 OCG
« Ostatnio Razmus dnia Dzisiaj o 22:22:06 »
VJMP-JP157
God-Eyes Phantom Dragon
Level 10 LIGHT Dragon [Special Summon] Pendulum Effect Monster
3000 ATK
2500 DEF
Pendulum Scale 0
Pendulum Effect:
(1) Once per turn, if a Dragon Pendulum Monster you control attacks an opponent’s monster, at the end of that Damage Step: You can activate this effect; that monster you control can attack again in a row. You cannot declare attacks the turn you activate this effect, except to have that monster attack.
Monster Effects:
Cannot be Normal Summoned/Set.
Must be Special Summoned (from your hand or Extra Deck) while you control 2+ monsters, including a Dragon Pendulum Monster, by Tributing all monsters you control. You cannot Special Summon “God-Eyes Phantom Dragon” more than once per turn this way.
(1) Once per turn, if this card battles an opponent’s monster, during damage calculation: Double this card’s ATK until the end of the turn.
(2) Once per turn, when your opponent activates a Spell, Trap, or Spell/Trap effect (Quick Effect): You can send 1 Spell/Trap you control to the GY; negate that activation.
2
Wiadomości i nowości / Odp: VJUMP Festa Promo OCG
« Ostatnio Razmus dnia Dzisiaj o 22:19:19 »
JF19-JP002
Sanbika / Festive Flame
Level 3 FIRE Pyro Effect Monster
ATK 800
DEF 200
You can use the (2)nd effect with this card’s name only once per turn.
(1) When this card is Normal Summoned: You can send to the GY, from the top of your opponent’s Deck, cards equal to the number of cards your opponent controls.
(2) If this card is Special Summoned: You can send to the GY, from the top of your Deck, cards equal to the number of cards your opponent controls.
3
Dla początkujących / Odp: Proste pytania
« Ostatnio Jacollo dnia Dzisiaj o 17:19:58 »
Usystematyzujmy to co powiedzieli moi poprzednicy w przypadku pytania nr 8.

1) niestety, pytanie jest niedoprecyzowane, przez co odpowiedź będzie długa i może wydać się zniechęcają

2) Potwory wezwanie z Extra Decku można wezwać ponownie z Cmentarza/Banisha, chyba, że mechanika mówi inaczej, patrz synchro/Pendulum. Jest jedno małe, ale istotne, ale....

Ale) Potwory z Extra Decku są potworami typu Special summon-only, potocznie zwane semi-nomi. Jest to istotna właściwość, bo takie potwory MUSZĄ być pierwotnie wezwanie dzięki danej mechanice by można je było wzywać ponownie, np z Cmentarza. Zdarza się, że karta mówi inaczej, np. Elemental HERO Flame Wingman, i w takim przypadku nie wezwiesz potwora z Cmentarza.

Istnieją rowniez karty którą wzywają potwory z Extra Decku bez potrzeby użycia odpowiedniej mechaniki, patrz Starlight Road. Co wtedy? Jak wspomniałem wcześniej, te potwory muszą być wezwane z użyciem odpowiedniej mechaniki by można je było wzywać ponownie. Tak więc, jako że mechanika nie została użyta, nie można ponownie wezwać potwora. Ten mechanizm działania obejmuje również przypadek wysłania potwora z Extra Decku na cmentarz.

Mam nadzieję, że to rozjaśniło sprawę
4
Raporty i relacje / Odp: Gdzie się podziały, tamte banlisty~ 2018-12-08GdyniaADV
« Ostatnio Frey dnia Dzisiaj o 13:22:26 »
No i w końcu udało mi się przybyć na turniej.
Dość sporo osób, więc pewnie poziom wysoki już powoli robi się w trójmieście, dużo sobie nie pogram, tak sobie myślę. Szczególnie, że talia stara, nie testowana, złożona byle jak. Ale cel, to nie być ostatnim i troszkę spróbować pograć xD
Grałem Qli, nie pamiętałem wszystkich efektów kart dokładnie, więc musiałem sobie czytać podczas gry :P
Pierwsza gra była z HERO, więc dla mnie koszmar Dark Law. Ale o dziwo nie robił tylu problemów co kiedyś, gdy można było przywołać 5 potworów naraz i jakoś gra powoli poszła dla mnie.
Druga gra była przeciw koledze z Altergeist. No fajnie, nowa talia, nie znam efektów, pewnie jakaś topowa, to mnie od razu pokona. I tu moje zdziwienie, ponoć Qli blokowało jego potwory przez to, że są unaffected. Grał więc z myślą, że Qli to dobra kontra na to, a ja nie zamierzałem go wyprowadzać z błędu, by nie naprowadzić na jakąś straszną dla mnie kontrę, z resztą nie wiedziałem jak działa jego talia. I jakimś cudem udało mi się wygrać.
Trzecia gra była z kolejnym kolegą z Altergeist. Tutaj wieści przekazane od poprzedniego kolegi, że Qli blokuje tą talię, więc jest aspekt psychologiczny jakiś dla mnie na plus. Pierwsza gra dla mnie, druga gra dla kolegi, a trzecia terminacja. I tu wyszło szydło z worka, że nie ogarnąłem czasu i jak wygląda obecnie terminacja. Zaskoczyła mnie w moim MP1. Scout mnie pospalał, nie miałem żadnych szans na wygraną, więc postanowiłem coś zadać przeciwnikowi w akcie desperacji u przywołałem Cephalopoda, ale ciągle za mało :3 Tutaj przegrałem.
Czwarta gra była przeciw koledze z Infernoidem. Trochę już zmęczony, miałem ochotę w pewnych momentach się poddać, ale cóż, przyjechałem pograć, więc trzeba być twardym. Obydwie przegrane, przy czym z ciekawostek, byłem pewien, że infernoidy to darki i saidowałem lustra xD Plus jak kolega mówił na turnieju, infernoidy zjadły Qli i to się powtórzyło na turnieju ;)

Ogólnie 7 miejsce, nie jest źle. Nawet lepiej niż myślałem, że skończę.
Ogólne przemyślenia to:
Bardziej pilnować tego cholernego czasu;
Trochę bardziej się wyspać;
Obczaić metę;
Ogarnąć swoją talię i ją testować xD

Turniej na ogromny plus i mam nadzieję, że częściej uda mi się wpadać ;)
5
Turnieje i inne imprezy / Odp: Merry Christmas!! [2018-12-16] Kraków
« Ostatnio MarkBass dnia Dzisiaj o 12:02:17 »
Kupię 3x gozen
6
Dla początkujących / Odp: Proste pytania
« Ostatnio Gizmo dnia Dzisiaj o 10:03:28 »
8. Potwory z extra decku kiedy zginą idą na cmentarz, więc możesz je przyzwać jakimś efektem, zależnym od kart. Taki potwór powstaje na Main Monster Zone zamiast Extra Monster Zone.
7
Raporty i relacje / Odp: Gdzie się podziały, tamte banlisty~ 2018-12-08GdyniaADV
« Ostatnio Molie dnia Wczoraj o 23:16:54 »
Też coś skrobnę :D Grałam tym samym, tyle że z minimalną rotacją hand trapów na rzecz pojedynczego pożyczonego jesionowego dziewczątka. I muszę przyznać, że granie Ashką chyba uzależnia, aż mam ochotę, żeby odłożyć kasę na playsecik ;>

R1 vs Hubert (Zombie)

Obie gry kolega zaczynał, ale dwukrotne dobranie Ash na startową, plus blokowanie po drodze fielda i efektów w GY sprawiły, że nie miał za bardzo jak się wysypać z truposzami. W obu grach poszło OTK (G2 to UCT + Winda). 2:0

R2 vs Kacper (Altergeist)

Bałam się tego match upu i słusznie, bo Altery zjadły mnie bez problemu.
G1: Przegrałam kostkę, niby sczyściłam backrow, ale i tak dostałam z Warninga. Przy 3500 LP i dwóch Hexstiach scoopnęłam.
G2: Przeside'owałam się, ale side'u i tak nie dobrałam ;/ Bricknęłam dodatkowo jeszcze bardziej niż w G1 i znowu zobaczyłam Warninga xD. Trochę soli, ale co poradzić, nic nie byłam w stanie zrobić w tym meczu, kolega grał zdecydowanie lepiej ode mnie. 0:2

R3 vs Drzymorda (Yosenju)

G1: LP schodziło niemal po równo, więc stres dał mi się we znaki już na samym początku. Wjazd z Chanbarą i UCT przeważył jednak na moją korzyść.
G2: Festiwal missów z obu stron xD Każde z nas mogło to wygrać, znowu LP schodziło prawie tak samo. Mirror Force okazał się być tym niefortunnym dla mnie setem, którego mogłam się pozbyć, ale oczywiście nie wpadłam na to jak, geniusz.
G3: Do terminacji. Udało mi się wbić damage z Windy bodajże.
Wymagający mecz, jak już zostało wspomniane, ale bawiłam się świetnie, mimo strasznej presji czasu na koniec :D Hahahah i proszę tak nie kadzić, że tak dobrze gram, trzeba było zobaczyć to moje warzywienie na Altergeista chwilę wcześniej xD

R4 vs Mipus (Trickstar (pure?))

Jak już myślałam, że uda mi się wykręcić na koniec jakiś ładny wynik, to oczywiście trafiłam na Mipusa. I przegrałam kostkę, jak zwykle z Trickstarami xD
G1: Spaliło mnie strasznie, o czym świadczy wściekle nabazgrane w notatniku BURN AF. Aż szkoda gadać, 3 Trickstar Lycoris na polu to moim zdaniem zdecydowanie za dużo :D
G2: Tym razem dobrałam side w trakcie gry. I chwała za to, bo się wypstrykałam po drodze z całego Shaddoll engine'u i pewnie więcej jak połowy dino. No ale w jednym momencie na dobranie Souleating Oviraptora dostałam reinkarnację, która dodała mi kolejnego, ups, sorry not sorry, i tak tu wyszło na moje :D Poza tym przeciwnik średnio dobrał, musiałam przepuścić Desires (gdzie byłaś wtedy, jedyna Ashko w decku), ale na to, co dawał radę wystawić, miałam lepszą odpowiedź i stopniowo zbijałam LP. Gra zajęła na tyle czasu, że idealnie na samym początku trzeciej dopadła nas terminacja, także remis. 1:1

Ostatecznie byłam piąta, nie najgorzej, ale wiadomo, że chciałoby się więcej. Mini progres na Trickstary jest, na Altergeista będę się musiała lepiej przygotować, zwłaszcza, że trochę się tego naprodukowało tu teraz. Dzięki wszystkim za grę, do styczniowego turnieju :)
8
Dla początkujących / Odp: Proste pytania
« Ostatnio MateMatyk dnia Wczoraj o 23:15:43 »
7. Jeśli potwór opuści pole i zostanie przyzwany ponownie, gra "nie pamięta" że to ten sam potwór. Może więc zaatakować.
8. Twoje pytanie jest bardzo nieprecyzyjne. Dlaczego nie są na cmentarzu? W jaki sposób przyzwane ponownie?
9
Dla początkujących / Odp: Proste pytania
« Ostatnio DaViDoSeK99 dnia Wczoraj o 22:58:04 »
Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi :) Bardzo mi już to dużo pomogło poznać trochę podstaw tej gry. Natomiast mam jeszcze kilka pytań:

7.Sytuacja: Atakuję potworem, powiedzmy idzie na cmentarz, wyciągam go stamtąd przez jakiś efekt, to znowu mogę nim zaatakować w tej samej turze?
8.Czy potwór synchro/xyz i te które są w extra deck jeśli zginą, to mogą ponownie być przywołane skoro nie są na cmentarzu?

10
Wiadomości i nowości / Odp: January Forbidden & Limited List OCG
« Ostatnio Yano dnia Wczoraj o 21:41:21 »
Zrobili to prewencyjnie, bo w momencie gdy uwalisz inne decki to ten zacznie grać i podbije mu się tier. OCG nie lubi decków z 1 kartowymi starterami, invokeda też bili swego czasu więc przyszedł czas trickstara. W TCG pewnie wcale tego decku nie walną, a jeśli już to jakoś pośrednio typu właśnie firewall, terraformingi itp. Ja bym na naszej bani w styczniu chętnie zobaczył hity w obecną metę, bo już się nudzą w kółko te same decki.
Strony: [1] 2 3 ... 10