Wątek: [2020-08-01][Warszawa] Battles of Legends:Klątwa Chciwego Dzbana  (Przeczytany 995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Warszawa] Battles of Legends: Klątwa Chciwego Dzbana 2020-08-01 12 uczestników ORGANIZACJA WIĘCEJ INFO RANKING YUGIOH
Przebieg turnieju

Miejsce COSSY User Talia Punkty w turnieju Punkty rankingowe Ties
10302154725Jan W. (Yano)Dinosaur128512458651
20302154163Łukasz K. (Mugetsu)BA106310333583
30302154175Piotr G. (azhai)Dinosaur9569500526
40303198651Łukasz P. (sqeeswy)Eldlich7447708411
50302153264Mateusz Z. (MateMatyk)Salamangreat6386520489
60303198589Piotr K. (Petron)Gouki6386395541
70302151759Łukasz D. (Shadowcain)Salamangreat6386333557
80303198626Rene H. (Renoss)Dragon Link6386312520
90303201146Damian K. (Roxas)Salamangreat3193708375
100313076786Michał T. (Miht)Dinosaur3193687421
110303201329Jakub J. (Bucherlord)Gren Maju3193437484
120303198921Łukasz N. (Lukas7226)D/D01520354

Yano

Temat raportowy turnieju [2020-08-01] [Warszawa] Battles of Legends:Klątwa Chciwego Dzbana

Yano

Kolejny turniej pod znakiem Zielonego Goblina właśnie się zakończył. Trochę zmieniłem godzinę, by nikt się nie spóźniał i każdemu pasowało, więc nawet zdążyłem zjeść śniadanko. Przyszedłem tym co zeszłym razem, czyli Dino z Fibraxem, chociaż nadal testowałem sobie ostatni slot w extra, więc tym razem Coral Dragon zamiast desert locust. Dobra frekwencja była, bo aż 12 osób więc zagraliśmy sobie 4 rundy.

R1 Dinozaury
G1 wygrałem kostkę, a na ręce miałem bodajże Lost World, Miscellaneousaurus, Souleating Oviraptor, Ultimate Conductor Tyranno oraz małego dinozaura. No to jedziemy z haqlifibrax combo. Z formuły dobrałem giant rexa, więc szykował się dobry autyzm na polu a kolega nie otworzył handtrapem. Pobawiłem się trochę i skończyłem na Evolzar Dolkka, Ultimate Conductor Tyranno, Borreload Savage Dragon z 3 counterami, Herald of the Arc Light oraz Overtex Qoatlus. Łącznie 5 negacji + 1 przerwanie. Dosyć szybko przeszliśmy do G2. Tam opp zaczął od oviraptora, ale dostał na niego impermę więc setnął kartę i pass. Ja dobrałem na start Fossil Dig, Babycera i Raptora, więc dosyć szybko go zabiłem po wycombieniu się.

1:0

R2 Salamangreat

G1 zacząłem ale bił mnie handtrapami, więc skończyłem jakoś skromnie typu Savage w polu + tyrano czy coś takiego. Nie otworzył jakoś obłędnie, bo na dzbanek dostał ash, a potem zrobił jakieś tam małe rzeczy, ale to było za mało pod presją którą wywierał tyranozaur. W ciągu następnej tury po prostu OTK dostał. G2 zaczął, dostał najpierw DD crowa na gazele na GY jak chciał podnieść z wilka, a potem dostał kamieniem w twarz board. Setnął dwie, a ja miałem lost worlda i raptora, ale odpalił mi gozena. Zapomniał tylko, że nibiru, tyrano i archosaurus to lighty, więc w następnej turze dostał drugiego tyrano by zabić płonące zwierzątka na dobre.

2:0

R3 Dinozaury
G1 zaczął. Na extravagance dostał ash, coś tam porobił z lost worldem ale w zasadzie ten board sprowadzał się do tyrano tak naprawdę, więc jak już go rozbroiłem to było luźno, zwłaszcza że miałem na łapie maciejozaura więc nie bałem się za bardzo wielkiego złego dinozaura. Jeszcze tak rzucając sól i drawując 4 karty w turze (1 formula synchron oraz +3 z krokodyla synchro bo został zrobiony z 3 materiałów non tuner). G2 zaczął, dał mi tokena, coś tam porobił i dostałem lancę na swój standby. Ręka za bardzo mnie nie cieszyła, ale no cóż zrobić jak opp ma dolkę w polu, a na łapie mam evenly. Co może pójść nie tak hehe. Kuriboh poświęciłem, by wyzerować atak dolki, a potem wziąłem na twarz 3500 od tyrano. No luzik, evenly matched i został z dolką. Na swoją turę miałem żywego pilla, lost world oraz raptora, a on zero przerwań więc w zasadzie stopniowo go wygrindowałem.

3:0

R4 Eldlich
W zasadzie lubię ten matchup nawet, bo opp może spokojnie pomyśleć nad ruchami, a mój deck dosyć szybko zabija. Dostał bodajże impermę na fibraxa, rozwalił go sobie golden boyem by go wysłać na GY, setnął 3 i pass. No spoczko, otworzyłem lost worldem + raptorem, a on mi zniszczył konkwistadorem fielda, więc w zasadzie wezwałem z maciejozaura aeolo i zrobiłem combo. Troszkę go tam biłem, aż w końcu zabiłem. G2 znowu zaczął, ale dostał ogra na linkrossa, a potem oberwał kamieniem gdy wszedł w marchera. Dalej zacząłem się kręcić w swojej turze. Wstawiłem lagię, tyrano i bodajże overtexa, więc nie miał dalszej opcji obrony bo kamień-token był w ataku i miał zawrotne 800 atk, więc dosyć szybko go zabiłem, bo gdzieś tam wcześniej zapłacił 800 za eldlanda.

4:0

Wygrałem turniej, a z nagród Chaos Ruler, the Chaotic Magical Dragon. Ogólnie mogę podsumować to tylko tak - Fiber combo to rak, ale jeśli nie zbanują go to niech chociaż hitną jeta oraz O-liona. Fajnie ogólnie było też zobaczyć nowe twarze na turnieju, podrzucić tipy początkującym. A poniżej degeneracja, którą grałem.


Arashel

Dzień jak co dzień, pobudka o dziesiątej aby na godzinę dwunastą dotrzeć na miejsce. Dzisiaj będziesz miał okazję pograć w swoją ulubioną karciankę. Zapisanych osób w sam raz na cztery rundy, więc zdążysz sobie zagrać i wrócić do domu zanim cała Warszawa stanie w miejscu o piątej. Może nawet nie będziesz musiał iść po obiad na miasto?

Płacisz wpisowe, rozsiadasz się w krześle i czekasz. I oto są, pairingi na pierwszą rundę...

Poszło ci lepiej, niż się spodziewałeś. Twoje ostateczne miejsce jest chyba jednym z lepszych w twojej karierze! Godzina 16:00, jeszcze tylko szybciutko nagrody zostaną rozdane i możesz zawijać do domu.

Ale jak to? Nagród nie ma? Dopiero muszą zostać zakupione? No cóż, przecież to nie może zająć długo czasu.

Przy rozdawaniu nagród słyszysz syreny wyjące na cześć Powstania...


No i takim króciutkim wstępem chciałem rozpocząć ten niedługi rant na temat formy i funkcjonowania tego turnieju. Zacznę od tego, że jeśli chodzi o nagrody i wpisowe moim zdaniem niesamowicie ważna jest transparentność od samego początku, żeby każdy kto przychodzi miał świadomość co on tak właściwie opłaca. 20zł wpisowego za jeden booster do redraftu to moim zdaniem trochę kpina z graczy sama w sobie, ale największym problemem jest to, że podejrzewam większość obecnych taka pula nagród nie przeszła nawet przez myśl. 62.5% wpisowego w nagrodach za wpisowe wyznacza okrutną, 37.5 procentową prowizję zbieraną przez organizatora. No i pewnie, może i nie byłoby w tym nic złego, gdyby opisane to było w temacie turniejowym, a nie powiedziane w momencie rozdawania nagród.

I to nie jest tak, że jestem przeciwny wpisowemu przeznaczonemu na coś innego niż nagrody. Uważam, że sposób w jaki można to robić w barach, kawiarniach (tj. zebranie od każdego z graczy określonej kwoty, którą ten później może wykorzystać na barze) jest uzasadnione.

Nie widzę też nic złego w zapychaniu sobie pustego miejsca w grafiku turniejem, licząc na to, że może któryś z graczy kupi sobie jakąś colę. Albo nawet doliczając jakikolwiek napój do wpisowego, przy jednoczesnym opisaniu tego w zasadach.

Co mi się nie podoba, to robienie celowej, godzinnej przerwy po porze obiadowej dając ludziom ultimatum: albo kupisz coś u mnie w restauracji, albo jesteś głodny.

Nie podoba mi się też zbieranie pieniędzy na salę bez wspominania o tym komukolwiek. Tym bardziej, jeśli to ty jesteś właścicielem sali, a sala w wyznaczonym terminie stoi pusta. Bo nie oszukujmy się, stoi pusta. Dlatego turniej jest w tym dniu, nie innym.

Nie podoba mi się też odkładanie pieniędzy, również z wpisowego, na turniej w dalekiej przyszłości "bo będzie super". Okropnie zalatuje mi to taktykami Marcina P. I nie mówię, że turniej się nie odbędzie, po prostu jest to nieuczciwe w stosunku do graczy którzy przyszli na twój aktualny turniej i nie planują pojawić się w przyszłości/coś im wypadnie/nie będzie ich. Poza tym, jeśli z tych zebranych pieniędzy chcesz opłacać jedzenie w twojej restauracji to powinieneś dać ludziom wybór. Myślę, że postawienie kogoś przed wyborem "czy chcesz zapłacić 24zł w grudniu za żarcie" jest dużo uczciwszą strategią niż robienie obowiązkowych, ukrytych składek które opłaca każdy, niezależnie od jego obecności lub jej braku na wydarzeniu.

Moim zdaniem inicjatywy takie jak ta, gdzie na nagrody przeznaczane jest 60% wpisowego a reszta idzie na cele nieznane płacącym powinny być bojkotowane. Osobiście nie pojawiłbym się na żadnym wydarzeniu, gdzie na nagrody przeznaczane jest tylko 60%, niezależnie od transparentności organizatora i szczegółowości podanych informacji, ale każdemu jego i nic nie narzucam.

Yano

Właściwie to gwoli ścisłości uwinąłem się w około 30 minut by pójść i wrócić, a to normalna praktyka że idę po nagrody a w tym czasie ludzie mają przerwę, by sobie coś zjeść. Frekwencja zbliżona do locali w strefie, więc pewnie ludziom to pasuje inaczej by narzekali lub nie pojawiali się raz za razem. Zawsze idę po nie albo przed ostatnią rundą albo po ostatniej w zależności od tego jak szybko kończymy, czyli czy gramy 50 czy 40 minut.

37.5 to nie jest prowizja dla organizatora. 2.5 od głowy zbieram na booster boxa, który jeśli tendencja się utrzyma czyli te 10-12 osób pewnie będzie dodatkowo do draftu w ciągu tych 12 localów (w zależności od osób. Im więcej tym wcześniej). Więc ta kwota nie jest prowizją dla mnie, a po prostu odłożeniem na lepsze nagrody, bo nie czarujmy się kijowo draftuje się z boxa, w którym nie ma secretów, ani ciekawych UR więc lepiej po prostu kupić box raz na jakiś czas, by mieć pewność że będą minimum 2 scr na nagrody główne. Ostatnio sobie tak to liczyłem, więc odkładam skrupulatnie do koperty.

Nie jest to również tajemnicą, że lokale gastronomiczne pobierają opłaty za wynajmowanie sali. Nie idzie to do mojej kieszeni, a idzie do restauracji do której należy sala i jeśli ktoś myśli, że mając 1% udziałów w dochodach dostaje faktycznie 50 zł do kieszeni to jest naiwny ;p To nadal są zajmowane stoliki, na które mogła wpaść rezerwacja lub osoby wchodzące mogły zobaczyć, że nie ma tych ładnie nakrytych stolików na sali (trochę inaczej u mnie wygląda część salowa, a część z barem. Kto był ten wie). Każda osoba u mnie ma dodatkowo te 10% rabatu na wszystkie dania czy też picie w restauracji, więc to nie jest tak że nic nie dostajemy w zamian od restauracji za tą opłatę. Dla wiadomości, zwykle jednorazowe wynajęcie sali kosztuje 100 zł za połówkę na dzień. W tym czasie jeśli wpisuje turniej w grafik, to automatycznie też nie może tam wpaść żadna konferencja lub większy obiad, tudzież rezerwacja stolików czy inne typy wydarzeń wymagających takiej ilości stolików po tamtej stronie.

Mogłem podwyższyć cenę wpisowego, by uwzględnić tą wartość przeznaczoną na salę, ale nie chciałem tego robić bo raz że powyżej 20 będzie to średnio atrakcyjna kwota dla większości osób, a dwa... no nie czarujmy się jestem leniwy i łatwiej wydać jak są wpłaty w dwudziestkach oraz łatwiej mi to rozmienić sobie potem na recepcji. Popytałem osoby, regularni bywalcy nie mają z tym problemu, ba nawet o zgrozo wbrew temu co grzmią osoby na CFY, podoba im się opcja z boxem raz na jakiś czas po odliczeniu tamtej resztki.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2020, 16:34:16 Yano »

Lampart

Cytuj
Popytałem osoby, regularni bywalcy nie mają z tym problemu, ba nawet o zgrozo wbrew temu co grzmią osoby na CFY, podoba im się opcja z boxem raz na jakiś czas po odliczeniu tamtej resztki.

Wszystko spoko tylko czemu nie napisałeś w temacie turnieju? Takie zagrywki nie wyglądają Fajnie.

Cytuj
Nie jest to również tajemnicą, że lokale gastronomiczne pobierają opłaty za wynajmowanie sali. Nie idzie to do mojej kieszeni, a idzie do restauracji do której należy sala i jeśli ktoś myśli, że mając 1% udziałów w dochodach dostaje faktycznie 50 zł do kieszeni to jest naiwny ;p

W sensie no jeżeli miejscówka za droga to znam bary w wawie gdzie za 5 dadzą wam jakąś cole czy czy coś i będzie można taniej turnieje organizować. Bo nie oszukujmy się nawet jak hotel miał by być stratny 50 zł(xD) to wartością dodaną byłaby promocja miejsca. W momencie jak wychodzi takie dosłowne żydzenie to miejscówce robi się czarny pijar.

MateMatyk

Po pierwsze i najważniejsze, ani razu Yano, ani w usuniętej odpowiedzi, ani na CFY, ani w nowej odpowiedzi, nie odniosłeś się do głównego problemu - braku transparentności. Czy można się spodziewać, że jakaś część wpisowego zostanie przeznaczona na sprawy organizacyjne? Możliwe, i ja osobiście gdyby to była mała część, 5-10%, pewnie machnąłbym ręką, choć i tak uważam że powinno być to jasno napisane z góry. Ale tutaj opłata wyniosła 37,5% wpisowego i fakt że nie było to nigdzie napisane po prostu nie jest w porządku. Tym bardziej, że do niedawna taka opłata na Twoich turniejach nie występowała. Nie podwyższyłeś wpisowego, ale obniżyłeś nagrody, więc wychodzi na to samo.
Cytuj
37.5 to nie jest prowizja dla organizatora. 2.5 od głowy zbieram na booster boxa, który jeśli tendencja się utrzyma czyli te 10-12 osób pewnie będzie dodatkowo do draftu w ciągu tych 12 localów (w zależności od osób.
Pragnę zauważyć, że najpierw mówisz o 37,5% wpisowego, a następnie o 2,5 pln, czyli 12,5% wpisowego.

No i jeszcze odnośnie właśnie tych 2,5 pln na "przyszły duży turniej", choć to mniej ważna sprawa. Podajesz argumenty, dlaczego warto draftować z całego boxa zamiast z indywidualnych boosterów. Nie wiem w jaki sposób jest to argument za tym, żeby ludzie na turnieju A zrzucali się na nagrody na turnieju B o którym jeszcze nic nawet nie wiadomo. Argumenty dlaczego jest to nie ok podał już Arashel w pierwszym poście. A i tak przede wszystkim - to że zbierasz taką opłatę powinno być powiedziane z góry.

Yano

Cóż mogę też wam zepsuć zabawę i uciąć dramkę pisząc, że w następnej to po prostu napisze jeśli tak to zabolało Arashela, którego nawet nie było na evencie. Chyba że był duchowo, to przepraszam, następnym razem wezwę egzorcystów, bo jak to tak duch ma nie płacić wpisowego. Frekwencja zostanie taka sama, zepsuję wam zabawę w dramowaniu, a znacznej większości też ta kwestia nie przeszkadza. Myślę że znajdzie się takich osób znacznie więcej, ale whatever. Wszystko napisałem wyżej, jasno i klarownie co gdzie oraz ile na co, więc w dalszą polemikę nie będę wchodził.


MateMatyk

Cóż mogę też wam zepsuć zabawę i uciąć dramkę pisząc, że w następnej to po prostu napisze jeśli tak to zabolało Arashela, którego nawet nie było na evencie. Chyba że był duchowo, to przepraszam, następnym razem wezwę egzorcystów, bo jak to tak duch ma nie płacić wpisowego. Frekwencja zostanie taka sama, zepsuję wam zabawę w dramowaniu, a znacznej większości też ta kwestia nie przeszkadza. Myślę że znajdzie się takich osób znacznie więcej, ale whatever. Wszystko napisałem wyżej, jasno i klarownie co gdzie oraz ile na co, więc w dalszą polemikę nie będę wchodził.

Chcesz to odbieraj to jako atak i czystą złośliwość z naszej strony albo próbę wywołania dramy. Arashel po rozmowie ze mną uznał że warto będzie poruszyć ten temat publicznie. Wszystko co poddał ocenie miało faktycznie miejsce. A jeśli i tak widzisz problem w tym, że napisał post mimo że sytuację zna z drugiej ręki, to załóż że to moje słowa, bo tak jak nie zawsze się zgadzamy to pod tamtym jego postem się podpisuję.

Co najmniej jedna osoba na sali wczoraj była zdziwiona tak jak ja tym jaka część wpisowego została przeznaczona na nagrody. Zresztą nawet jakby nikomu kto wczoraj grał to nie przeszkadzało, to wcale nie czyni tego ok zachowaniem. I po rozmowie z kilkoma polskimi graczami, a także na podstawie plusów które dostały nasze posty stwierdzam, że przynajmniej mała grupa graczy w Polsce ma takie samo zdanie. Nie wiedziałem, że prawie 40% mojego wpisowego pójdzie na salę i jakiś turniej w grudniu aż do po turnieju. Większość też nie wiedziała. A każdy z nas miał prawo wiedzieć i zdecydować czy chce za to płacić czy nie. To, jaką podjęliby decyzję nie ma znaczenia.

Organizuj sobie turnieje na swoich zasadach, byleby na przyszłość były przejrzyste. Nie dlatego że Arashelowi czy mnie to przeszkadza, tylko dlatego że to po prostu tak powinno być, bo to uczciwe wobec uczestników zapisujących się na turniej.
W tym układzie nie dość że są turniejami w Polsce z najgorszym stosunkiem wpisowe/nagrody, to jeszcze jedynymi lokalami które mają w środku przerwę i ja np. zastanowię się dwa razy, czy jestem chętny w takowych uczestniczyć. Jeśli wszystkim innym będzie to odpowiadać, to zupełnie nie moja sprawa.

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 21 Styczeń, 2020, 12:51:18
Yano
Ostatnio 08 Czerwiec, 2020, 12:10:20
Yano
Ostatnio 19 Lipiec, 2020, 12:17:15
azhai
Ostatnio 31 Lipiec, 2020, 21:08:53
Roxas
Ostatnio 08 Sierpień, 2020, 20:17:34
Renoss