Wątek: [2020-02-22][Warszawa]Bitwa Legend: Dziadek Goblin  (Przeczytany 971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Warszawa] Bitwa Legend: Dziadek Goblin 2020-02-22 13 uczestników ORGANIZACJA WIĘCEJ INFO RANKING YUGIOH
Przebieg turnieju

Miejsce COSSY User Talia Punkty w turnieju Punkty rankingowe Ties
10302154175Piotr G. (azhai)Dinosaur128512583604
20302154212Wojciech P. (Vattghern)Cyber Dragon9569562633
30303201146Damian K. (Roxas)9569500566
40303201329Jakub J. (Bucherlord)9569375583
50303200651Adam W. (SetoIba)HERO6386687468
60311357238Konrad B. (jenning)6386625553
70302151759Łukasz D. (Shadowcain)Altergeist6386625517
80303198626Rene H. (Renoss)6386500568
90302154163Łukasz K. (Mugetsu)6386437571
100302154725Jan W. (Yano)6386437533
110303198638Kaspian K. (BastLover)3193625500
120303198993Bartosz T. (Aligatur)3193583431
130303198640Franciszek K. (Brionac)3193500500

Yano

0
Temat raportowy turnieju [2020-02-22] [Warszawa]Bitwa Legend: Dziadek Goblin

Vattghern

+1
Dzisiejszy dzień miał być pechowy, bo rano było słabo, ale okazało się, że strasznie dużo farta w nim było, nie tylko karcianego [i warzywienia]. Pierwszy mój turek u Yano, ale ekipa raczej standardowo podobna do tej, która jest w strefie więc masa znajomych twarzy i bardzo fajne warunki. Kilka Trade'ów, zdobycie m.in. dwóch Nibiru, the Primal Being i gramy. Grałem Cyber Dragonem z buildem podobnym jak tym na WCQ, chociaż bez Evenly Matched
R1 vs BastLover (mirror Cyber Dragon), kostka win.
G1) Kazałem oppowi iść pierwszemu i moje zdziwienie jak zobaczyłem przeciwko czemu gram. Zostawił na polu Cyber Dragon InfinityCyber Dragon Herz i dostał jeszcze na coś Ash Blossom & Joyous Spring. Niepotrzebnie zasetował Cyber Revsystem, gdyż w mojej turze go zbiłem z Twin Twisters. W mojej turze skleciłem z jego mobów Chimeratech Megafleet Dragon, ale nie wbiłem OTK, bo też dostałem na jakiś swój search Ashke i w następnej mojej turze też nią oberwałem. Nie pamiętam jak to dalej się potoczyło, ale wygrałem. Chyba udało się wstawić Chimeratech Rampage Dragon, ale nie pamiętam już czy było to G1 czy G2. W G2 udało się na pewno wbić OTK wraz ze sporą ilością cydr. W każdym razie obie gry win. Potem zobaczyłem build Oppa, no i niestety mam świadomość, że boli brak Cyber Emergency i próba zastąpienia go Symphonicami, doradziłem w kwestii kilku kart i bardzo spoko. Bast wspomniał, że dopiero 1 raz  grał tym deckiem na poważnie, więc moje doświadczenie możliwe, że trochę pomogło w grze w mirrorze, niemniej mam nadzieję, że dobrze mu się grało przez cały turek tym deckiem, bo jest fajny :D.
2:0
1-0

R2 Vs Shadowcain (Altergeist) Kostka win.
Mój "ulubiony" deck i teammate, więc wiedziałem, że dużo zależy od tego co się dobierze.
G1) Mimo wszystko puściłem Łukasza pierwszego. Dobrał z Pot of Duality Solemn Warning zasetował dwie karty i skończył turę. Sety rozwaliłem mu z Twin Twisters i powiedziałem, że mam OTK w łapie więc jeśli nie ma nic przeciwko możemy przejść do G2 na co się zgodził, bo szkoda tracić czas. Bez problemu zrobiłbym combo Cyber Dragon Sieger + Chimeratech Rampage Dragon
G2) Puścił mnie pierwszego. Miałem wrażenie, że ma w extra Megafleeta, dlatego wolałem nie ryzykować i wstawiłem chyba tylko Cyber Dragon Infinity i w secie Cybernetic Overflow i nic więcej. Wrzucił jeszcze Nibiru, the Primal Being, ale został zanegowany Infą. W swojej turze się obsetował i zasetował monstera. Tutaj gra była bardzoooooo długa, bo trwała chyba ze 30 minut w swojej 1 turze pamiętam, że nie byłem pewien co zrobić. Bicie samą Cyber Dragon Infinity nie mogłoby być zbyt dobre dlatego chciałem zrobić Cyber Dragon Sieger i kolejną infinitę, ale na summon 2 Infy dostałem Solemn Warning i sytuacja się skomplikowała, bo wyprzytkałem się za szybko z moich XYZ'ów z extra. 2 razy przyzwałem Infinity z Cyber Dragon Nachster z grave, ale szybko z powrotem tam wracała. Tak samo było z Linkuriboh, który przez Altergeist Silquitous chyba ze 4 razy wrócił do extra decku. Overflowem zniszczyłem mu 3 trapy, ale zrobił comeback i ciułał mnie delikatnie swoimi alterami. Denko Sekka doszedł za późno.
G3) mieliśmy jakieś 5 minut więc było trochę nerwowo. Zaczął z 4 setami i jedną kartą w ręku. W swojej turze odpalił Imperial Order i chain Altergeist Multifaker. Rzuciłem Na faker'a Ash Blossom & Joyous Spring i chciałem wrzucić jeszcze w chainie do Ordera Twin Twisters, (bo myślałem, że to wszystko rozpatruje się w jednym chainie) ale okazało się, że zmissowałem timing i nie znam rullingów..., bo chainlink Ordera był już rozpatrzony a Faker z summonem zaczął nowy. Z tego co zrozumiałem to na aktywacje ordera powinienem zadeklarować, chęć odpalenia TwTw zanim opp odpali Fakera (To jeszcze pokazuje jak bardzo "ogarniam" zasady tej gry, bo myślałem że Faker to Trigger do aktywacji i jest po prostu CL2... świetnie). No nic dobrze, że Matematyk siedział obok akurat i pomógł nam to rozwiązać. Ordera zdjąłem za pomocą Dinowrestler Pankratops a Twistera rzuciłem potem na 2 sety. Odpaliłem Foolish Burial, zrzuciłem Cyber Dragon Herz, dobrałem Cyber Dragon, summonowałem go, odpaliłem Overload Fusion po Chimeratech Rampage Dragon, zniszczyłem ostatniego seta i zaatakowałem 3x 2100 (jeden atak w Fakera w deffie). W swojej turze Kames nie dobrał nic co by mu pomogło odwrócić losy gry. To było ciekawe i pokazuje jak dużo jeszcze mam do ogarnięcia.
2:1
2-0
R3 vs Azhai (Dino) kostka win.
Stwierdziłem, że grałem na Dino i to chce iść 2 i nie zrobi nic ciekawego w 1 turze hehehehhehehehehehehehe........G1 i G2 były dość podobne. Piotrek w obu zaczynał i w obu kończył pole z Evolzar Dolkka (Dlaczego to nie jest OPT?..), Ultimate Conductor TyrannoDinowrestler PankratopsPentestag. świetnie....  W G1 Nibiru w łapie nic by mi nie dał bo Dolkka. Mimo, że udało mi się dobrać Jizukiru, the Star Destroying Kaiju, którego rzuciłem na Conductora i zrobiłem Megafleeta za 3600 ataku (2 monstery z extra monster zone) i wybaitowałem w końcu Pankratopsa to zmissowałem o tyle, że po resolve Machine Duplication na przywrócony z grave Cyber Dragon Herzposzedłem w Constellar Pleiades bo nie zwróciłem uwagi, że ten xyz dinusiowy nie jest OPT (wcześniej użył efektu chyba na Cyber Dragon Herz w grave), ale nawet jakbym wstawił Cyber Dragon Infinity to by mi potem zmienił ją w Chimeratech Fortress Dragon, o której nigdy nie zapomina... :P. W każdym razie w G1 powalczyłem trochę (Piotrek zapomniał, że mam Nibiru w łapie w swojej 2 turze, kiedy Dokka nie miała już materiałów), ale w G2 się przejechał po mnie. Brak evenly trochę bolał i ciężko obchodzić mi te kilka negacji bez tego. (Dla mnie Conductor to jak negacja)
0:2
2-1
Potem byla przerwa na posiłek i większość poszła jeść :D
R4 vs Setolba (Hero) Kostka Lose.
No to nadszedł pojedynek iście jak z anime feat. aka Judai Yuki vs Ryo Marufuji i chyba najciekawsze gry tego dnia, wcześniej oglądałem sobie jeszcze odcinki z graduation duel Ryo z końcówki 1 sezonu GX, więc tematycznie. Chwile wcześniej Setolba ćwiczył granie na Cyber Dragony grając for fun z BastLoverem. Jak zobaczyłem jakie to pole hero robi to huh... Liczyłem na Nibiru i wygranie kostki, ale nie udało się.

G1) miałem iść 1. Wstawiłem Cyber Dragon Herz + Machine Duplication i skleiłem z tego Cyber Dragon Infinity pod LinkuribohCyber Dragon Herz w deffie i set Twin Twisters i ten komentarz oponnenta "Myślałem, że zrobisz więcej" xDDD. Jakbym miał Summon Sorceress to bym zrobił... Wracaj Kochana z Shadow Realm <3. Potem on zaczął zabawę m.in. odpalając Reinforcement of the Army i 2 E - Emergency Call. Nie byłem porywczy, czekałem na normal summon z efektem żeby odpalić infę i się doczekałem. Dostał negacje na normal Elemental HERO Liquid Soldier, ale miał bardzo dobrą rękę. W pewnym momencie jak się kręcił dostał też Twistera na Vision HERO Increase, ale i tak kończył turę z: Masked HERO Anki, Destiny HERO - DangerousMasked HERO Dark Law w extra monster zone. Uhh zostałem wyczyszczony z monsterów, infa, kuriboh i herz na banie przez Dark Lawa. Było nieciekawie. W dłoni miałem Cyber Revsystem a na DP dobrałem Cyber Emergency z Revsystema przyzwałem cydrę zrobiłem Megafleeta z niej i dark lawa[Czyli zrobiłem nieświadomie Illegal play za co przepraszam przeciwnika], odpaliłem emergency po Cyber Dragon Core. Z Core'a dobrałem Cybernetic Overflow. Z obu kart zrobiłem Cyber Dragon Sieger i zniszczyłem Dangerousa. Dałem przeciwnikowi grać. Przyzwał bodajże Stratosa i odpalił Dark Calling po Evil HERO Malicious Bane. Fuzja zniszczyła mi Siegera, zbił mnie tak, że zostało mi 100 LP. W czasie BP zasetowanym Overflowem zniszczyłem Ankiego, bo by mnie dobił, a pomimo posiadania Cyber Dragon CoreCyber Dragon w grave wolałem zostawić sobie efekt core'a w grave na następną turę, więc zniszczyłem tylko jego. Dobrałem Galaxy Soldier. Odpaliłem Core'a w grave, przyzwałem Cyber Dragon Nachster z efektem po Cyber Dragon Normal Summonowałem Soldiera, skleiłem Cyber Dragon Nova, z efektu której przyzwałem Cyber Dragon Sieger z grave i potem poszedłem w Cyber Dragon Infinity, podebrałem Bane'a, zbiłem Stratosa a w swojej następnej turze opp nie miał już play'ów więc zasetował dobranego monstera. Ja dobrałemCyber Dragon Core po Cyber Repair Plant, po Jizukiru, the Star Destroying Kaiju na seta. Zrobiłem Chimeratech Fortress Dragon i dobiłem przeciwnika... Co to była za dzika gra!
G2) Znów szedłem 1, ale doszedł side czyli HonestDroll & Lock Bird summonowałem Cyber Dragon Core, na którego efekt dostałem Ash Blossom & Joyous Spring, ale no mam Honesta i drolla więc spoko. Oddałem turę i przeciwnik się wtedy ucieszył ;p. Odpalił A Hero Lives po Elemental HERO Stratos, po dobraniu dostał drolla i widać, że mocno go to zabolało. Przyzwał jakoś jeszcze 2 hero i skleił z nich Destiny HERO - Plasma. Podczepił sobie Core'a więc nie mogłem odpalić Honesta. W swojej turze summonowałem Cyber Dragon Herz i zostawiłem go sobie tak o samego licząc, właśnie, że go zaatakuje. Summonował Elemental HERO Stratos i tutaj żeśmy się chyba obaj walnęli bo stwierdził, że nie może odpalić swojego Stratosa pod Plazmą, a ja nie przeczytałem karty więc stwierdziłem, że skoro tak mówi (chyba, że to było jakoś inaczej? Może coś mylę). Plasmą zaatakował w Herza, a ja odpaliłem Honesta. W swojej turze wezwałem drugiego Herza i skleiłem Cyber Dragon Sieger. Potem udało mi się skleić Cyber Dragon Infinity i zaatakowałem nią zboostowaną 2 razy. W międzyczasie dobrałem drugiego drolla i Nibiru. Czyli jak tak teraz myślę to G2 wygrałem przez nasze niedoczytywanie kart... Chyba, że przeciwnik pamięta to inaczej.

Być może coś mylę jeśli chodzi o gry, jeśli tak to z góry przepraszam :) Turek bardzo spoko, w miarę możliwości będę wpadał do Yano na turnieje, bo super organizacja :D. Z nagród mi przypadł Achichi @Ignister a zwycięzca Azhai wziął Cross-Sheep Rare> Secret Rare. Sprzedałem też matę z WCQ to mam jak spłacić Goblina xD. Pozdro i do następnego.

EDIT. Zmieniam zdanie! Czyli jednak turek był pechowy i był doskonałym przykładem warzywienia XD
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2020, 13:11:20 Vattghern »

Illidan

+2
tak kończył turę z: Masked HERO Anki, Destiny HERO - DangerousMasked HERO Dark Law w extra monster zone. Uhh zostałem wyczyszczony z monsterów, infa, kuriboh i herz na banie przez Dark Lawa. Było nieciekawie. W dłoni miałem Cyber Revsystem a na DP dobrałem Cyber Emergency z Revsystema przyzwałem cydrę zrobiłem Megafleeta z niej i dark lawa, odpaliłem emergency po Cyber Dragon Core.

Nie można robi Chimeratech Megafleet Dragon jak jest Dark Law na polu - nawet jak jest w Extra Monster Zone, to tak jakbyś chciał odpalić Kajiu na Vanity Fienda
https://www.pojo.biz/board/showthread.php?t=1303568

BastLover

0
<3

Vattghern

0
tak kończył turę z: Masked HERO Anki, Destiny HERO - DangerousMasked HERO Dark Law w extra monster zone. Uhh zostałem wyczyszczony z monsterów, infa, kuriboh i herz na banie przez Dark Lawa. Było nieciekawie. W dłoni miałem Cyber Revsystem a na DP dobrałem Cyber Emergency z Revsystema przyzwałem cydrę zrobiłem Megafleeta z niej i dark lawa, odpaliłem emergency po Cyber Dragon Core.

Nie można robi Chimeratech Megafleet Dragon jak jest Dark Law na polu - nawet jak jest w Extra Monster Zone, to tak jakbyś chciał odpalić Kajiu na Vanity Fienda
https://www.pojo.biz/board/showthread.php?t=1303568

Prawda. to widzę, że kolejny miss ( a raczej illegal play) i nieuwaga z mojej i z oppa strony ;v
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2020, 01:16:50 Vattghern »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 27 Lipiec, 2019, 12:50:51
sqeeswy
Ostatnio 01 Luty, 2020, 10:00:07
Yano
Ostatnio 08 Luty, 2020, 10:00:01
Yano
Ostatnio 21 Luty, 2020, 09:52:08
jenning
Ostatnio 08 Czerwiec, 2020, 12:10:20
Yano