Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Scena Turniejowa => Raporty i relacje => Wątek zaczęty przez: KtoPyta w 25 Luty, 2017, 10:00:03

Tytuł: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: KtoPyta w 25 Luty, 2017, 10:00:03
Temat raportowy turnieju [2017-02-25] [Kraków] Koniec Lutego
Tytuł: Odp: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: Secior w 25 Luty, 2017, 18:31:32
Przybyłem, dostałem wpiernicz i pojechałem do domu, ale nie żałuję bo miejscówka jak i ludzie spoko. Polecam :)

Gratulacje dla świętokrzyskiej ekipy za 2 pierwsze miejsca i za uratowanie mi honoru :P
Tytuł: Odp: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: Zadyma w 25 Luty, 2017, 18:34:37
E to było do przewidzenia ;)
Tytuł: Odp: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: Wojas021 w 25 Luty, 2017, 18:40:27
Kiedy następny turniej będzie organizowany? :D
Tytuł: Odp: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: Secior w 25 Luty, 2017, 18:44:15
Chłopaki wstępnie coś mówili o 18tym marca.
Tytuł: Odp: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: Wojas021 w 25 Luty, 2017, 18:47:59
Będę musiał pamiętać w razie czego, chyba, że kupię kompa to mnie nie bardzo będzie stać :D Dziś się juz zastanawiałem, ale łóżko wygrało i nie zdążyłbym raczej zebrać 6 potrzebnych kart :"D
Tytuł: Odp: [2017-02-25][Kraków] Koniec Lutego
Wiadomość wysłana przez: Cienisty w 25 Luty, 2017, 23:07:12
Dobry Chrobry,
Dzisiaj trochę zaszalałem, postanowiłem cofnąć się w czasie do pamiętnego Nekrozowego formatu, w nieco odświeżonej formie XD. Początkowe pomysły nakreślał Zadyma jakiś czas temu, wykorzystałem nieco jego dorobek w obkminionych combosach, postanowiłem dodać coś od siebie, nieco nadać deckowi jednolistości i ogólnej stabilności. Mogłem zagrać D/D/D, ale chciałem zagrać czymś poza metą, bo gra w ten sposób stanowi wyzwanie i prawdziwą przyjemność, tak jakoś mam xD. Zmieniałem trochę choice'y po tygodniu testowania, wczoraj ostatnie szlify, i gotowość.

Round 1 - D/D/D (KtoPyta)
Jego ogólny build bardzo przypominał mój i Othella, wyglądał na kompletny, fajny stabilny w miarę możliwości build. Wiedziałem, że jak pójdę pierwszy to mam dobry match-up na ten deck, gorzej już jak przyjdzie mi się mierzyć z wystawionymi fieldami idąc 2nd.
Wygrałem kostkę i zaczynamy:
G1 - Combo Archlord Kristya + Herald of Perfection + Nekroz of Unicore + Nekroz of Valkyrus + 5 kart na łapie z czego 3 negacje , praktycznie najlepsze combo jaka ta wesja wystawia. Nie miał szans tego przejść.
G2 - Maxx "C", wstawił Number 38: Hope Harbinger Dragon Titanic Galaxy. Dostał baita Raigeki, później robiłem swoje. Gg.

Round 2 - ArchJ (Tellarknight)
Nie byłem zbyt zadowolony widząc Tellara, bo obawiałem się trapów, z którymi Nekroz radzi sobie średnio, ginie na floody i inne pierdoły. Ale wygrałem kostkę xD
G1 - Combo to samo co w G1 z DDD, przystallował 1-2 tury i scoop
G2 - Zaczął Satellarknight Deneb + 3 sety. Dobrałem wujowo, do tego dostałem Solemn Warning na Dawn of the Herald. Pass tury, potem dostałem Traptrix Rafflesia. Na szczęście Unicore był na łapie, to wezwałem. Trochę stallu, potem się przebiłem, dzięki top deckowi Pre-Preparation of Rites mogłem to wygrać. Gg.

Round 3 - kubus12374 (BA)
G1 - Wiedziałem o dobrym match-upie, trochę bałem się beatki i farfy, że mi popsują playe z Gale Dogry. Na szczęście wygrałem kość, dobrałem Dogrę, wywaliłem fielda z Krystynką + herald. GG.
G2 - Gdy po summonie Tour Guide From the Underworld dostał Maxx "C", wiedziałem już że gra będzie wygrana, porobił trochę special summonu w następnej turze chcąc przejść moje pole, niestety Nekroz of Valkyrus na łapie popsuł mu plan. Potem Brionac wbił na pole z Cycle'a, dostawiłem Abyss Dweller, przeszedłem 2 xyzy, Nekroz of Trishula na 3-ciego, kartę w łapie i cmentarzu. GG.

Round 4 - Othello (D/D/D)
Doskonale wiedziałem co jego deck potrafi, on wiedział co mój, więc oboje podeszliśmy do gry z przerażeniem xD. Doskonale znałem jego deck listę, tak jak on znał moją. Wiedziałem, że D/D/D już na pewno pełny, z dodatkowymi outami na lock fieldy. Wiedziałem, że to będzie najtrudniejsza moja gra, szczególnie że Mateusz grał dziś bardzo dobrze i kosił równo.

G1 - Trochę cieńkie otwarcie, Unicore + Herald + 2 negacje, bez follow-upów. No nic, yolo. No i z top decka dobrał Lava Golem... Taki to secret tech. Cały field w pimpum. Trochę potem kuśtykałem coś, ale na niewiele się to zdało.
G2 - Archlord Kristya.
G3 - Maxx "C", zablokowałem mu możliwość combo. Wstawił D'Arca. To ja dosłownie wywaliłem wszystko co miałem na ręce, Valka + Clauso + Heralda, coś tam jeszcze. Liczyłem że jak przejdę mu fielda, to się zatnie i wygram. Wuja xD. Przeszedł wstawiając D/D/D Cursed King Siegfried + D/D/D Duo-Dawn King Kali Yuga
. Musiał wpuścić Yugę bo inaczej nie przebiłby się przez poty, już nie pamiętam jak bo mam mishmash w głowie, ale tak było xD. Tak to ofc dostałbym Number 38: Hope Harbinger Dragon Titanic Galaxy. Na polu został Herald, w ręce Kaleidoscope, Brionac, Maxx. Odpalam Kaleido. Dostał negację z Zygfryda. To odpalam Brio, po Clauso, Cycle, trybut Heralda, Brio na pole, eff, shuffle 2 extra potów. Nie miał już nic więc top deck mu nic nie dał. Trochę farta przy tym było, wielkie GG.

To narazie tyle ode mnie, meta krakowska był zdrowa i różnorodna, to udało mi się coś pograć xD.

Deck lista dla zainteresowanych:

(http://yugioh.pl/DeckBuilder/share/decklist_Nekroz_f3b0a9f8_143594639.jpg)