Wątek: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen  (Przeczytany 3267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fervi

Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« 08 Listopad, 2021, 21:00:22 »
0
Murki - udało się :P A przynajmniej częściowo. Dzisiaj jest dzień w którym oficjalnie wydaję bętę mojej gry - Summoned Monsters.

Otóż jak już mówiłem wiele razy tutaj - jest to alternatywna, w pełni FLOSS gra inspirowana 1 generację gry Yu-Gi-Oh!, czyli jak ktoś grał w dzieciństwie w grę - to zapewne w tę wersję. Niestety na przestrzeni lat gra by utrzymać swoją popularność (to chyba ciągle najpopularniejsza gra karciana TCG) odpierdzielała szajs. Kart stworzyli ponad 12k, a dzisiaj nie jak ktoś chce komercyjnie grać, to buduje predefiniowane decki, a nie sam je składa, bo te predefiniowane są zrobione tak, by się wspierać.

Summoned Monsters ma opierać się na mechanizmie klasycznych odsłon, gdy decki budowało się samemu. Kart miało być 350, jest ponad 270, by po prostu usiąść, przejrzeć i opracować jakiś styl samemu. Dodatkowo część za łatwych kart nie pojawia się w tej wersji. Przykładem niech będzie Raigeki i Dark Hole. Raigeki niszczy wszystkie potwory przeciwnika, a Dark Hole wszystkie potwory. Tak więc DH jest kartą "trudniejszą" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co dostarcza projekt:
* Grę na czystym, oryginalnym silniku YGOPro. Jest mnóstwo zmodowanych wersji z zamkniętym kodem czy jakimiś kopyrajtami.
* Offline i Online AI (nie testowałem Offline na Windows, zrobiłem prosty skrypt windbot, który chyba zadziała). W skrócie zakładam, że gra może być niewypałem, więc można zawsze grać z botem. Bot może nie jest inteligentny, ale potrafi dokopać, bo gra trochę opiera się na szczęściu. Online - na serwerze z grą w drugim pokoju (ale czasem do 1 wpada, jeśli skończył walczyć) pojawia się Windbot, który wyzywa nas na pojedynek.
* Serwer gry SrvPro, w skrócie po prostu pozwala łączyć się do gry bez posiadania zewnętrznego IP itd. Serwer stoi na naszym polskim mikr.us ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* 272 karty

Gra na tym etapie jest grywalna. Spróbuję coś jeszcze wycisnąć, by lepiej wszystko działało, ale zobaczymy :P

Czemu w wersji beta, skoro grywalna?
* Gra może mieć niezrozumiałe opisy. Jeden typ pozwolił to ogarnąć znacznie, znacznie lepiej, ale ja rozumiem jak te karty działają, bo sam je robiłem - ale czy Wy zrozumiecie to nie wiem XD Po poprawkach tak, ale lepiej jakby ktoś skonfrontował wiedzę.
* Skrypty mogą działać niepoprawnie. Albo niezgodnie z opisem albo błędnie (chociaż raczej silnik by to wykrył).
* Brakuje dokumentacji i opisów jak zbudować grę (i wszelkie sztuczki z kompilacją)
* Brakuje strony internetowej.
* Wersję na Androida może?

**Skąd pobrać grę?**

Wersja skompilowana (Linux i Windows):
https://summonedmonsters.intinte.org/SM-beta.zip

Kod źródłowy i narzędzia:
https://github.com/IntinteDAO/Summoned-Monsters

Chciałem podziękować z tego miejsca deweloperom YGOPro i innym związanymi z tym projektem, grafikom którzy udostępnili w jakiś sposób grafiki (czy to z innych gier FLOSS, czy z OpenClipArt i innych źródeł), the_gauss za poprawienie opisów, K-Zet za grafiki i testowanie i wszystkim fanom wolnego oprogramowania.

MateMatyk

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #1 08 Listopad, 2021, 21:19:38 »
+1
Jedyne miejsce gdzie YGO był #1 to Japonia, a i tak nie przez cały czas, bo tam bezpośrednia konkurencja wydana przez Wizardsów, czyli Duel Masters, zrobił niemałą furorę. W naszym "zachodnim świecie" Magic zawsze był i jest numero uno pod względem popularności, a YGO i Pokemony walczą o miejsce drugie.

Nigdy grając "na poważnie" nie budowało się decków zupełnie samemu w tego typu grach, może w latach 90 w przypadku magica, gdy internet nie był jeszcze taki popularny i przepływ informacji ograniczony. YGO na zachodzie wyszło w 2002 roku, więc nawet na samym początku ludzie dzielili się topowymi decklistami. Granie na podwórku za dzieciaka to oczywiście inna bajka, ale serio, jak chcesz sobie grać z kolegą na zasadzie budowania decków zupełnie samemu, to ja nie rozumiem co Cię powstrzymuje, bo chyba tylko świadomość że w necie są decklisty, której się za dzieciaka nie miało.

Uważam ten pomysł, projekt, za kompletnie nietrafiony, bo wybór puli kart w taki sposób, żeby miało to ręce i nogi, grało się dobrze i po prostu trzymało się to kupy wymagałby kilkudziesięciu godzin testowania. A czytając to co piszesz wnioskuję, że "fanatykiem" gier karcianych jesteś co najwyżej umiarkowanym, a obraz tego jak działają karcianki masz w jakimś stopniu zaburzony, co tylko potęguje moje wątpliwości. Gdybym chciał pograć sobie w oldschoolowe YGO, naprawdę dużo lepszą alternatywą jest po prostu pograć w sobie w stare formaty - łatwo znaleźć, które ludzie uznają za najlepsze i najciekawsze.

Wyjdę tym postem na hejtera, ale cóż, po to jest forum by dzielić się opiniami.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2021, 21:22:22 MateMatyk »

Yano

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #2 08 Listopad, 2021, 21:30:40 »
0
Jak lubisz oldschoolowe formaty to możesz zobaczyć sobie progression series cimooo i zagrać sobie takie coś z kolegą gdzie draftujecie ze starych setów online i budujecie decki, a potem gracie na DB.

Ewentualnie możecie pograć goata lub jakiś inny legacy format który ludzie lubią.

jona

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #3 09 Listopad, 2021, 11:20:35 »
+2
Sugerowanie w ramach posta, że gra, której dotyczy forum, jest głupia to nie do końca trafione zagranie marketingowe.

Do przemyślenia na przyszłość.

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #4 09 Listopad, 2021, 16:07:13 »
0
@MateMatyk

Ogólnie nie jestem faktycznie jakimś graczem karcianym. W sumie tak z rozmysłem grałem tylko w Yu-Gi-Oh (1 generacja) i Duel Masters. Tylko DM moim zdaniem to crap jakich mało (może to zmienili) :P

Czy da się np. do mojej gry zrobić jakieś super talie - oczywiście talie będą lepsze czy gorsze, ale nie wydaje mi się, by taka lista była realnie dostępna. Bo Konami, czy inne firmy tworzące karcianki muszą zachęcić do kupowania nowych boosterów - najczęściej przez coraz silniejsze karty, że te stare to syf. SM to projekt non-profit, stworzony by się bawić, a nie inwestować oszczędności.

W każdym razie dziękuję za opinię!

@Yano

Niestety nie znałem. Ale zrobiłem to z paru pobudek (oprócz tego, że chciałem xD) to by Konami nie ściągnęło projektu jak YGOPro Percy, który teraz jest pod ziemią dystrybuowany. Ale nie wiedziałem, że dalej są puryści jednej słusznej wersji

@jano

Nie zgadzam się. Sam rozmawiałem przy tworzeniu gry z różnymi fanami gry i nie są oni oddanymi fanami i chętnie dzielą się wiedzą na temat co Konami tym razem spierdzieliło, albo co spierdzieliło kiedyś. Jest to moim zdaniem spowodowane tym, że gra przechodzi co chwilę rewolucyjne zmiany, by tylko sprzedać więcej kart i zarobić, niż cieszyć duszę czy co tam człowiek chce. Moim zdaniem świetnie to obrazuje ten filmikJa nie twierdzę, że moja gra jest jakaś rewolucyjna. Po prostu chcę trzymać się ścisłych zasad i osobiście chciałbym by gra wręcz stała w miejscu (może boty będą lepsze, czy coś takiego, ale nie że będą coraz lepsze karty - karty chcę robić i skończyć i niech się dzieje wola Boska. Żadnych nowych :P)

azaTHOT

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #5 09 Listopad, 2021, 18:06:06 »
0
Ygopro na mr4 z kartami na poziome formatu yugi-kaiba. Tak zwane nudy w c**j nie potrafie wyobrazic sobie w kogo wcelonowany jest produkt

jona

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #6 09 Listopad, 2021, 18:16:22 »
0
Z czym się nie zgadzasz? Mnie takie podejście odrzuciło po pierwszych kilku zdaniach Twojej próby promowania gry i zupełnie zniechęciło do klikania w link. Teraz mnie próbujesz dalej przekonać, że moja ulubiona karcianka jest do niczego. Po zerowym pozytywnym feedbacku reszty użytkowników forum wnioskuję, że mają podobne odczucia.

BTW nie jestem Yano pisanym przez małe j

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #7 09 Listopad, 2021, 20:50:00 »
0
@azaTHOT

Jedni się wychowali z Atemem, a inni z Jadenem :P

Natomiast przyznasz, że to zupełnie inne gry - to co kiedyś było, a to co teraz jest. Są fani jednego i fani drugiego

@jona

Wybacz za błąd w nicku

Np. mój kumpel co pomagał grafiki robić grał do Arc-V i chyba najbardziej mu się podobała generacja z Synchro Summonami, potem traktuje to na równie pochyłą. Koleś, który pomagał mi robić opisy (by były zgodne z PSCT, nawet nie wiedziałem, że takie coś jest - bo wyszedł mi badziew :D) stwierdził, że dalej lubi grę (bo w sumie gra cały czas), ale Pendulumy są skopane i dopiero VRains zmasakrowało Pendulumy. Ja sam próbowałem robić decki w YGOPro od Percy (Taka wskazówka - to nie są oryginalne wersje YGOPro :D) i ostatecznie zawsze wychodzi szajs, gdy zmierzymy się z prebudowanym deckiem typu Bujin czy jak ten szajs się nazywał.

Dla mnie YGO (to klasyczne) to była kwintesencja YGO - albo po prostu nostalgii. Gra była wolniejsza czy może mniej dynamiczna, ale te wszelkie głupoty typu serce kart działało poprawnie. Teraz jak chciałbym zagrać na starych zasadach poza moją wersją - musiałbym szukać graczy w domach spokojnej starości, bo ci nowi grają już zupełnie inaczej i albo ktoś chce się orientować w zmianach w grze - albo daje siana.

brzezik

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #8 09 Listopad, 2021, 21:33:38 »
+1
@azaTHOT

Jedni się wychowali z Atemem, a inni z Jadenem :P

Natomiast przyznasz, że to zupełnie inne gry - to co kiedyś było, a to co teraz jest. Są fani jednego i fani drugiego

@jona

Wybacz za błąd w nicku

Np. mój kumpel co pomagał grafiki robić grał do Arc-V i chyba najbardziej mu się podobała generacja z Synchro Summonami, potem traktuje to na równie pochyłą. Koleś, który pomagał mi robić opisy (by były zgodne z PSCT, nawet nie wiedziałem, że takie coś jest - bo wyszedł mi badziew :D) stwierdził, że dalej lubi grę (bo w sumie gra cały czas), ale Pendulumy są skopane i dopiero VRains zmasakrowało Pendulumy. Ja sam próbowałem robić decki w YGOPro od Percy (Taka wskazówka - to nie są oryginalne wersje YGOPro :D) i ostatecznie zawsze wychodzi szajs, gdy zmierzymy się z prebudowanym deckiem typu Bujin czy jak ten szajs się nazywał.

Dla mnie YGO (to klasyczne) to była kwintesencja YGO - albo po prostu nostalgii. Gra była wolniejsza czy może mniej dynamiczna, ale te wszelkie głupoty typu serce kart działało poprawnie. Teraz jak chciałbym zagrać na starych zasadach poza moją wersją - musiałbym szukać graczy w domach spokojnej starości, bo ci nowi grają już zupełnie inaczej i albo ktoś chce się orientować w zmianach w grze - albo daje siana.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Fani gowna, nie rozumiem po co grać w jakąś martwą gre, skoro istnieje żywy format + speed duel dla dzieci, który wspiera te Twoje Atemy, Jadeny i inne postacie, które obstawiam, że są z Anime, którego nie oglądałem praktycznie, bo jest na niskim poziomie.

Gierka to jakieś paradoks yugioh i zabawa w bycie stworzycielem nowej gry. Smiech na sali.

Pozdrawiam Cieplutko.

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #9 09 Listopad, 2021, 21:49:29 »
0
@MateMatyk

Racja (nie jestem fanem kupowania kart za tyle siana), ale należy pamiętać, że kupując wtedy karty mogłeś domniemywać, że kupujesz to na lata. Dzisiaj zapewne te karty są nic nie warte, bo wyparły je inne. Co prawda Konami próbuje na siłę czasem wykorzystywać stare karty (jakieś Dark Magician Deck itd), ale to bez większego sensu, bo to nie odtworzy starej wersji gry, a zbierane latami karty są bezużyteczne. Jak ktoś chce starą-starą, to chyba zostaje albo jakaś grupka osób, albo porzucenie marzeń.

Nawet jeśli poczytasz ten wątek to zauważysz, że osoby nie chcą starej wersji YGO, bo wydaje im się za wolna, za nudna. To ogólnie inne gry, które mają tę samą nazwę.

Trochę jakby porównywać Heroesy na przestrzeni czasu. Są fani 2, są fani 3, są fani 4, są fani 5. I to niby ten sam koncept, ale z powodu różnych ram czasowych itd. gra się w nie zupełnie inaczej i nie można (moim zdaniem) próbować udawać, że np. Heroes 5 jest obiektywnie najlepszą częścią. Są fani tego i tamtego. Ja przegrałem setki godzin (może tysiące, ale kto by to liczył) w 1 generację gry i uważam ją, że jest dla mnie najlepsza, rozumiem to jako tako i dlatego zrobiłem ten projekt. Z jednej strony się odnajduję, z drugiej analizowałem od lat YGO (1 gen ofc) i wyciągnąłem swoje wnioski xd I liczę, że fanom pierwszej odsłony potencjalnie ta wersja się spodoba.

Ale jest też drugi problem, czyli przyzwyczajenie. Ktoś kto grał od lata w YGO (nawet w klasyczne) też nie musi chcieć grać w jakąś alternatywną wersję (biedawersję :P), w której kart musi się uczyć od nowa (celowo chciałem by kart nie było za dużo, ale trzeba je przejrzeć, a nie na pałę lecieć)

@brzezik

> skoro istnieje żywy format + speed duel dla dzieci, który wspiera te Twoje Atemy, Jadeny i inne postacie, które obstawiam, że są z Anime, którego nie oglądałem praktycznie, bo jest na niskim poziomie.

Żywy format to przecież gra dla dzieci. Dlatego na YGO się mówi Children Card Game :P A sam Speed Duel to raczej żart i skok na kasę, ale to moje odczucie, taka bieda wersja gry (grałem w to, ale to na telefony jest, a nie do grania). Ale rozumiem, że są fani obu wersji gry.

brzezik

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #10 09 Listopad, 2021, 22:55:55 »
+1
@MateMatyk

Racja (nie jestem fanem kupowania kart za tyle siana), ale należy pamiętać, że kupując wtedy karty mogłeś domniemywać, że kupujesz to na lata. Dzisiaj zapewne te karty są nic nie warte, bo wyparły je inne. Co prawda Konami próbuje na siłę czasem wykorzystywać stare karty (jakieś Dark Magician Deck itd), ale to bez większego sensu, bo to nie odtworzy starej wersji gry, a zbierane latami karty są bezużyteczne. Jak ktoś chce starą-starą, to chyba zostaje albo jakaś grupka osób, albo porzucenie marzeń.

Nawet jeśli poczytasz ten wątek to zauważysz, że osoby nie chcą starej wersji YGO, bo wydaje im się za wolna, za nudna. To ogólnie inne gry, które mają tę samą nazwę.

Trochę jakby porównywać Heroesy na przestrzeni czasu. Są fani 2, są fani 3, są fani 4, są fani 5. I to niby ten sam koncept, ale z powodu różnych ram czasowych itd. gra się w nie zupełnie inaczej i nie można (moim zdaniem) próbować udawać, że np. Heroes 5 jest obiektywnie najlepszą częścią. Są fani tego i tamtego. Ja przegrałem setki godzin (może tysiące, ale kto by to liczył) w 1 generację gry i uważam ją, że jest dla mnie najlepsza, rozumiem to jako tako i dlatego zrobiłem ten projekt. Z jednej strony się odnajduję, z drugiej analizowałem od lat YGO (1 gen ofc) i wyciągnąłem swoje wnioski xd I liczę, że fanom pierwszej odsłony potencjalnie ta wersja się spodoba.

Ale jest też drugi problem, czyli przyzwyczajenie. Ktoś kto grał od lata w YGO (nawet w klasyczne) też nie musi chcieć grać w jakąś alternatywną wersję (biedawersję :P), w której kart musi się uczyć od nowa (celowo chciałem by kart nie było za dużo, ale trzeba je przejrzeć, a nie na pałę lecieć)

@brzezik

> skoro istnieje żywy format + speed duel dla dzieci, który wspiera te Twoje Atemy, Jadeny i inne postacie, które obstawiam, że są z Anime, którego nie oglądałem praktycznie, bo jest na niskim poziomie.

Żywy format to przecież gra dla dzieci. Dlatego na YGO się mówi Children Card Game :P A sam Speed Duel to raczej żart i skok na kasę, ale to moje odczucie, taka bieda wersja gry (grałem w to, ale to na telefony jest, a nie do grania). Ale rozumiem, że są fani obu wersji gry.

TL DR

Szkoda czytac to co ty gadasz, speed duel na telefony. Mam nadzieje, ze wytrzezwiejesz w swoim uposledzonym swiecie. Pozdrawiam.

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #11 09 Listopad, 2021, 23:19:35 »
0
@brzezik

> Szkoda czytac to co ty gadasz, speed duel na telefony. Mam nadzieje, ze wytrzezwiejesz w swoim uposledzonym swiecie. Pozdrawiam.

No według strony https://img.yugioh-card.com/oc/gameplay/detail.php?id=5618
Speed Duels to wersja gry, która pojawiła się w Duel Links, czyli to Yugioh Demo, z wersji na telefony. Oczywiście możesz powiedzieć, że jest też na Steam. Ale to dalej port z Androida i to niskiej jakości.

Grałem w Duel Links na początku, w to się grać moim zdaniem nie da. To nie jest alternatywa dla niczego - ani dla nowego YGO, ani dla starego.

Raviael

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #12 10 Listopad, 2021, 00:26:53 »
+3
No według strony https://img.yugioh-card.com/oc/gameplay/detail.php?id=5618
Speed Duels to wersja gry, która pojawiła się w Duel Links, czyli to Yugioh Demo, z wersji na telefony. Oczywiście możesz powiedzieć, że jest też na Steam. Ale to dalej port z Androida i to niskiej jakości.
Grałem w Duel Links na początku, w to się grać moim zdaniem nie da. To nie jest alternatywa dla niczego - ani dla nowego YGO, ani dla starego.

No właśnie widać najlepszy przykład "nie znam się, to się wypowiem" ;)

Speed Duel faktycznie bazuje na zasadach Duel Links, ale ma zupełnie inną pulę kart i głównie (ale nie tylko) skupia się na archetypach i strategiach znanych z anime/mangi. Pula kart jest znacznie bardziej ograniczona, a sam format obecnie rozwijany jest przez 200-kartowe boxy (np. obecnie dostępny Battle City Box, czy nadchodzący GX Duel Academy Box). Obecny sposób wydawania jest mega przystępny, bo dostajesz ponad 200 kart za ok. 100 zł, a starsze karty wydane wcześniej w boosterach pewnie dostaną reprint w OTSach i nadchodzących boxach. Na turniejach oczywiście jest meta, jak w każdej karciance, ale duża szansa na różnorodność po erracie 3 dominujących skilli. No i oczywiście, z założeń, format nadaje się idealnie do casualowej gry.

Tak jak przedmówcy - zamiast wymyślać koło na nowo, zainteresuj się jakimś wolniejszym formatem typu Goat, czy właśnie Speed Duel ^^
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2021, 02:36:45 Raviael »

Aligatur

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #13 10 Listopad, 2021, 10:18:51 »
+1
A ja rzucę autorowi małe wyzwanie. Przekonaj mnie - kogoś, kto szczerze gardzi erą DM i anime nostalgią - że ten projekt jest wart sprawdzenia i poświęcenia mu czasu. Jestem ciekaw argumentacji.
Also bawi mnie nazwanie Dark Hole "trudniejszym", kiedy realistycznie to po prostu kolejne kopie Raigeki.

Arashel

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #14 10 Listopad, 2021, 10:34:26 »
+2
dark hole lepszy bo z babycerasaurusem to cale combo pozdrawiam

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #15 10 Listopad, 2021, 15:40:01 »
0
A ja rzucę autorowi małe wyzwanie. Przekonaj mnie - kogoś, kto szczerze gardzi erą DM i anime nostalgią - że ten projekt jest wart sprawdzenia i poświęcenia mu czasu. Jestem ciekaw argumentacji.
Also bawi mnie nazwanie Dark Hole "trudniejszym", kiedy realistycznie to po prostu kolejne kopie Raigeki.

Zapewne więc projekt nie jest dla Ciebie. W sensie oczywiście możesz zagrać i może się wciągniesz. Natomiast to po prostu w pewien sposób trudniejsza wersja klasycznej wersji gry i jak ktoś nie lubi klasycznej wersji gry to najprawdopodobniej alternatywnej wersji nie polubi.

dark hole lepszy bo z babycerasaurusem to cale combo pozdrawiam

Może, ale u mnie nie ma żadnego odpowiednika babycerasaurusa. Raczej oferta jest skromna, ale też o to chodziło. Wydaje mi się też, że w mojej biedawersji nie ma tego rodzaju "glitchy", które odpalają nieskończone combo, które rozwala przeciwnika.

MateMatyk

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #16 11 Listopad, 2021, 00:51:31 »
+1
Niestety twoje odpowiedzi na posty tylko utwierdzają mnie we wcześniejszym przekonaniu: nie masz pojęcia o grach karcianych i tym jak działają, a także pojęcia o historii YGO i jak się rozwijało. I oczywiście spoko, nie każdy musi, ale to jednak to podstawowe rzeczy żeby w ogóle móc próbować rozkręcać taki projekt jak Twój.
Lubię stare YGO, bardzo dużo grałem w GOAT format z 2005 roku, a jednak Twojego projektu nie mam żadnej motywacji by próbować. Przy zerowym pozytywnym odzewie w tym temacie powinna zaświecić Ci się [moim zdaniem] lampka, że jednak gdzieś coś nie pykło zdecydowanie.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2021, 00:53:18 MateMatyk »

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #17 11 Listopad, 2021, 18:34:03 »
0
Niestety twoje odpowiedzi na posty tylko utwierdzają mnie we wcześniejszym przekonaniu: nie masz pojęcia o grach karcianych i tym jak działają, a także pojęcia o historii YGO i jak się rozwijało. I oczywiście spoko, nie każdy musi, ale to jednak to podstawowe rzeczy żeby w ogóle móc próbować rozkręcać taki projekt jak Twój.
Lubię stare YGO, bardzo dużo grałem w GOAT format z 2005 roku, a jednak Twojego projektu nie mam żadnej motywacji by próbować. Przy zerowym pozytywnym odzewie w tym temacie powinna zaświecić Ci się [moim zdaniem] lampka, że jednak gdzieś coś nie pykło zdecydowanie.

Sam wpis wrzucam w różne miejsca, chociaż faktycznie negatywnie tylko na yugioh.pl :P

Dzisiaj jak sam zauważysz (lub zauważyłeś) GOAT format jest martwy jak Atem. Można sugerować stwierdzić, że gra się kończy (ale wątpię by taka marka się kończyła) albo po prostu jak pociąg leci dalej masakrując swoje wcześniejsze wersje.

Ja sam muszę zająć się reklamą / promocją, usprawnieniem kodu (AI głównie, by miał dużo decków różnego rodzaju) i ewentualnie hajsem na turnieje.

MateMatyk

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #18 11 Listopad, 2021, 21:15:31 »
+1
Goat format nie jest martwy, to najpopularniejszy retro format i grany jest naprawdę sporo, czy to online czy nawet na żywo. Wyrażasz opinie o rzeczach, o których nie masz pojęcia, jak ktoś już wcześniej zauważył.

brzezik

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #19 11 Listopad, 2021, 21:22:58 »
0
Niestety twoje odpowiedzi na posty tylko utwierdzają mnie we wcześniejszym przekonaniu: nie masz pojęcia o grach karcianych i tym jak działają, a także pojęcia o historii YGO i jak się rozwijało. I oczywiście spoko, nie każdy musi, ale to jednak to podstawowe rzeczy żeby w ogóle móc próbować rozkręcać taki projekt jak Twój.
Lubię stare YGO, bardzo dużo grałem w GOAT format z 2005 roku, a jednak Twojego projektu nie mam żadnej motywacji by próbować. Przy zerowym pozytywnym odzewie w tym temacie powinna zaświecić Ci się [moim zdaniem] lampka, że jednak gdzieś coś nie pykło zdecydowanie.

Sam wpis wrzucam w różne miejsca, chociaż faktycznie negatywnie tylko na yugioh.pl :P

Dzisiaj jak sam zauważysz (lub zauważyłeś) GOAT format jest martwy jak Atem. Można sugerować stwierdzić, że gra się kończy (ale wątpię by taka marka się kończyła) albo po prostu jak pociąg leci dalej masakrując swoje wcześniejsze wersje.

Ja sam muszę zająć się reklamą / promocją, usprawnieniem kodu (AI głównie, by miał dużo decków różnego rodzaju) i ewentualnie hajsem na turnieje.


Wracam do punktu wyścia. Gadasz głupoty. Próbujesz stworzyć koło na nowo wykorzystując istniejące koło, ale je najpierw lekko uszkadzając, mówiąc, że tworzysz coś nowego. Jest to smutne, że próbujesz wzbudzić w nas jakimiś ckliwymi tekstami współczucie, lecz jeżeli promujesz g***o to nie można się spotkać z inną krytyką. Racja, że jak dobrze wypromujesz g***o, to tez sie może sprzedać, ale to Twoje g***o wygląda jak g***o z daleka i promujesz to c*****o. Nie wiem gdzie to wrzucałeś, ale strony typu YuGiOhMyHearth.xd albo KochamGryKarcianeAleJestemWarzywem.xd to nie są dobre portale do promowania tego typu rzeczy, bo spotkasz się z odpowiedziami warzyw a nie normalnych ludzi.

fervi

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #20 12 Listopad, 2021, 13:49:31 »
0
Goat format nie jest martwy, to najpopularniejszy retro format i grany jest naprawdę sporo, czy to online czy nawet na żywo. Wyrażasz opinie o rzeczach, o których nie masz pojęcia, jak ktoś już wcześniej zauważył.

Może, ale wszedłem na informacje o turniejach Goat i gra w nie ok. 100 osób (jak rozumiem), czyli tragedii nie ma, ale d**y nie urywa - jak kiedyś na YGOPro Percy Mod. Przy okazji wszedłem też tam na Discorda - ruch jakiś jest, ale nie jest spektakularny (no i Reddita przeglądałem). Z drugiej strony mówimy o alternatywnym YGO, więc już raczej zbiera zatwardziałych fanów, czyli grupę do której "chcę dotrzeć", czyli niedobitki.

Zdaję sobie sprawę, że dotrzeć mogę tylko do jakiejś małej grupy osób. Może do paru tysięcy. Ale też nie robię projekty komercyjnie, a wszelkie prawa są oczywiście otwarte (więc możesz grę sprzedawać, produkować koszulki itd - nawet jak nie robiłeś). Wiele celów, które sobie ustaliłem spełniłem - dodatkowo po to też robię AI, by w razie czego można było grać bez ludzi (:P), zobaczymy jak będzie; na razie to beta.

Cytuj
ale to Twoje g***o wygląda jak g***o z daleka i promujesz to c*****o. Nie wiem gdzie to wrzucałeś, ale strony typu YuGiOhMyHearth.xd albo KochamGryKarcianeAleJestemWarzywem.xd to nie są dobre portale do promowania tego typu rzeczy, bo spotkasz się z odpowiedziami warzyw a nie normalnych ludzi.

No tu wrzuciłem. Patrząc jak cię uwiera, to chyba dobrze robię ;) Natomiast proponuję się uspokoić, bo mama da ci bana na karty czy coś

MateMatyk

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #21 12 Listopad, 2021, 15:33:06 »
0
Cytuj
Zdaję sobie sprawę, że dotrzeć mogę tylko do jakiejś małej grupy osób. Może do paru tysięcy.

XD chciałem napisać coś mądrego, ale chyba nie da się tu już więcej powiedzieć nowego. Twoje opinie i oczekiwania są oparte na jakimś zaburzonym, wziętym z kosmosu obrazie karcianek, ich działania, popularności. Uwierz mi, że jak uda Ci się sklepać turniej na kilkadziesiąt osób, to już powinieneś rozpatrywać to w kategoriach sukcesu i to już zupełnie niezależnie od tego czy Twoja gra będzie faktycznie przyjemna, po prostu bardzo trudno będzie Ci znaleźć ludzi zainteresowanych czymś takim.

Arashel

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #22 12 Listopad, 2021, 16:02:45 »
0
nie, nie mozesz sprzedawac gry koszulek i akcesorii bo to wkraczanie na terytorium praw autorskich nas, konami i studia shueisha

Yano

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #23 12 Listopad, 2021, 16:35:30 »
0
Nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy. Nawet jak skleisz sobie pulę tych 270 kart to wśród nich będą te lepsze i gorsze. Nie da się perfekcyjnie wybalansować każdej karty. Ludzie by rozkminili sobie, które decki są najlepsze po % winrate i stworzyliby to na co tak bardzo narzekasz, czyli na metę.

Stare formaty są wspierane okazjonalnie w postaci reprintów. Goata chociażby konami lekko wsparło poprzez reprint starych stapli w legendary collection kaiba, gdzie przedrukowali chociażby zbanowane delinquent duo, które grało w goat formacie.

Są i entuzjaści formatu kaiba-yugi starter i pierwszego core seta, ale nie widzę powodu by robić do tego osobną aplikację, przy czym widać że kompletnie nie orientujesz się w tej karciance. Ktoś Ci powiedział, że karcianka obecnie ssie bo skok na kasę, bla bla bla. To jest normalne W KAŻDEJ GRZE KARCIANEJ, że firma produkująca wydaje lepszą wersję danej karty aby zachęcić do kupna produktu oraz zarobić. Nikt chyba nie miał przeświadczenia kupując starter deck yugiego, że będą to karty na lata. Produkt spoko, może przetrwać lata i jak ktoś go nie odpakował to może mieć wartość kolekcjonerską (zwłaszcza jak jest 1st edition) ale to nie znaczy że będzie miał znaczenie w mecie. Archetypy są robione pod określony playstyle decku i to, że łączą się lepiej lub gorzej z innymi kartami to również naturalna rzecz przy puli 10k+ kart. W przypadku Eldlicha nie widziałem chyba bardziej kreatywnych opcji łączenia archetypu, bo grał na początku w kilku wariantach i każdy z nich był dobry. Oczywiście znalazł się wśród nich ten najlepszy, ale każdy inny miał swoje plusy i minusy jak wszystko w życiu. Mogę zamówić drugiego kebaba, a plusem będzie to że się najem, zaś minusem że urośnie mi dupsko.

Ogólnie polecam przed rozpoczęciem projektu zrobić research. To, że pokolorujesz inaczej Blue-Eyes'a nie znaczy że nagle możesz czerpać z niego korzyści. Byś mógł to zrobić, praca graficzna musi się różnić w minimum 70% (info od znajomego na kierunku grafiki komputerowej), bo wtedy nikt się nie dopieprzy o plagiat. Nielegalnym jest korzystanie z czyjejś własności intelektualnej i sprzedawanie jej jako swojej, nawet jeśli zrobisz fanart dark magician girl w swoim stylu i go sprzedasz to jest to czyn bezprawny dopóki nie masz licencji na wizerunek dark magician girl. Więc jakbyś w apce opartej o ich własność intelektualną umieścił mikrotransakcje to gwarantuje ci, że jakby się znalazł ktoś życzliwy i podesłał konami namiary na appkę to bardzo szybko dostałbyś odpowiednie pismo od ich prawników. No chyba, że zrobisz to bardzo umiejętnie tak jak robi to ekipa duelingbooka.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2021, 16:38:38 Yano »

kuros

Odp: Summoned Monsters - Alternatywna wersja YGO-1gen
« #24 12 Listopad, 2021, 22:34:51 »
0
Ej, ale 2000zł na deck to nie jest dużo. Od stycznia w nowym ładzie(dzięki bogu) będzie minimalna ponad 3k, więc można sobie kupować i kupować decki. A co do mety najlepsza była za czasów shaddolli i BA tych prawdziwych nie podrabianych z podłymi kaiju na shizuku, fuj!

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 29 Listopad, 2014, 17:03:11
Rock
Ostatnio 07 Sierpień, 2017, 10:47:15
Oma
Ostatnio 13 Sierpień, 2017, 10:00:02
Oma
Ostatnio 07 Grudzień, 2018, 09:59:43
Kanashimi Tomo
Ostatnio 08 Grudzień, 2018, 10:00:03
Kanashimi Tomo