Wątek: Spina o Łódź  (Przeczytany 1803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GieHa

Spina o Łódź
« 12 Wrzesień, 2015, 22:13:00 »
0
Temat wydzielony; spinę rozpoczęło to, że łódzki turniej początkowo został ogłoszony z wpisowym dwukrotnie wyższym dla graczy którzy przyszli na niego z topową talią (lol). -j4

-clap clap- Na początku robicie turnieje podczas innych większych turniejów tylko po to, żeby ukraść graczy, a teraz jeszcze, żeby ponabijać sobie ELO zwiększacie wpisowe i tym samym sprawiacie, że nikt spoza waszej sceny nie przyjedzie. BRAWO!
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 22:32:56 j4 »

jona

Odp: Spina o Łódź
« #1 12 Wrzesień, 2015, 22:23:02 »
+2
Sugeruje, żeby turniej nie został zaliczony do rankingu forum, bo to chyba jakaś kpina.

Belizariusz

Odp: Spina o Łódź
« #2 12 Wrzesień, 2015, 22:23:47 »
+8
To chyba jest najbardziej kompromitująca, komunistyczna i dyskryminująca zasada jaką kiedykolwiek widziałem z tym wpisowym. Może jeszcze im decki zabierzcie w imię wyrównania szans? So Lacist

Razmus

Odp: Spina o Łódź
« #3 12 Wrzesień, 2015, 22:26:03 »
+2
widzę, że turniej zapowiada się na jedno z największych wydarzeń w naszym kraju...

(kliknij aby pokazać/ukryć)« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2015, 23:45:15 Razmus »

Dżimi

Odp: Spina o Łódź
« #4 13 Wrzesień, 2015, 00:07:04 »
+2
Genialnie. Jest tyle lepszych sposobów na to, żeby wspierać nowych graczy, a Wy wybraliście akurat taki. Wujek Hitler byłby dumny. Moim zdaniem to jest zupełna kompromitacja i ja bym nie wziął udziału w tym turnieju mimo, że mi by się to opłaciło. Turniej oczywiście nie ma prawa zaliczać się do rankingu skoro jest organizowany na takich zasadach.

Flasher

Odp: Spina o Łódź
« #5 13 Wrzesień, 2015, 00:10:01 »
+1
Genialnie. Jest tyle lepszych sposobów na to, żeby wspierać nowych graczy, a Wy wybraliście akurat taki. Wujek Hitler byłby dumny. Moim zdaniem to jest zupełna kompromitacja i ja bym nie wziął udziału w tym turnieju mimo, że mi by się to opłaciło. Turniej oczywiście nie ma prawa zaliczać się do rankingu skoro jest organizowany na takich zasadach.

Popełniłeś prawo Godwina Dżimi. Przegrałeś tę dyskusję.

Odnośnie sytuacji nie mozemy niestety tak dyskryminować graczy. Sasuke, skontaktuj się ze mną w wolnej chwili.

Lampart

Odp: Spina o Łódź
« #6 13 Wrzesień, 2015, 07:53:46 »
+1
Cytuj
Wpisowe:25zł dla nowych graczy i dziewczyn wpisowe 13zł dla graczy ktorzy beda grac deckami :nekroz,Ritual Beast,Kozmo,Burning Abyss,Shaddol,Satellarknight oraz jakim kolwiek Pendulumem wpisowe:50zł

To zdanie jest tak źle napisane że serio nie wiem kto jakie wpisowe płaci. 25 dła nowych i dziewczyn? 13 dla graczy z tierami? i 50 dla graczy pendulum? a jak sprawdzić techy w decku z tych archetypów? np. zagram clownami z techowanymi nekrozami to ile zapłacę?


Jeżeli chce się zachęcić nowych graczy to się robi dla nich żniżki(inwestując często z własnej kieszeni) a nie zwiększa wpisowe dla reszty. To tak jakby sieci telefonii komórkowych zwiększały abonamenty stałym użytkownikom żeby móc po promocyjnej cenie popisać nowe umowy-tak marketing nie działa :)

SaSuKe

Odp: Spina o Łódź
« #7 13 Wrzesień, 2015, 11:59:58 »
+1
Widze ze poruszyłem całe forum nie ma co się spinać po prostu zachęcam do gry słabszymi deckami aby nowi gracze nie dostawali szybkiego 0:2 przez cały turniej bo się zniechęcą i tyle doskonale wiem ze każdy przyjdzie słabszym deckiem i tyle. Taki miałem zamiar.Jesli chodzi o wbijanie ELO to zawsze ktos topowym deckiem przyjezdzał do nas i sobie wbijał ELO na nas takie turnieje nie powinny być uznawane a nie turnieje na wyrównanych deckach.

Fifi

Odp: Spina o Łódź
« #8 13 Wrzesień, 2015, 13:19:21 »
+6
to tak nie działa, że przyjedzie ktoś z topowym deckiem :) przykład ja i Białystok ostatnio, tudzież rok temu WCQ wrocław Miki :)

Liczy się pozyskiwanie umiejętności grania z innymi, czytanie zagrywek przeciwnika, dobre wybory kart w decku, tak aby dostosować do innych decków w puli. Deck zawsze można natechować na tiery. Po za tym zrobicie taki turniej i tak przyjedzie jakiś "PROS" który i tak wygra, bo złoży lepiej deck i znajdzie sposób, żeby złożyć Top tiera na wasz turniej ;)

Dając takie zasady zniechęciliście właśnie 3/4 sceny polskiej do przyjazdu do Łodzi kiedykolwiek swoim mało profesjonalnym podejściem. Turniej zrobiliście zupełnie na odwrót do powszechnie panujących praw i sposobu funkcjonowania jakiejkolwiek gry/sportu, który polega na rywalizacji z innymi. Powiedz jeszcze, że jak ktoś takie turnieje będzie regularnie topował to też mu podniesiecie wpisowe ?? bo się więcej wysilił od reszty i umie więcej ??.

wszyscy od dawna wiedzą, że żeby wejść w tą grę trzeba kupować decki, które niedawno wyszły, jeśli chce się mieć spokój na długi czas i nie wydawać zbędnie pieniędzy. Zabraniając grania topami cofacie ewolucję tej gry.

Soul już kiedyś pokazał, że można wygrać deckiem nie topowym tak jak wielu innych graczy, bo się po prostu przygotowali lepiej :).

A i jeszcze tak na koniec zapytam. Wolisz być najlepszy ze słabych, czy najsłabszy z najlepszych ? bo jeśli ja miałbym wybierać to raczej to drugie bo bym miał warunki do rozwoju ;)

SaSuKe

Odp: Spina o Łódź
« #9 13 Wrzesień, 2015, 14:43:51 »
+1
Zgadzam się z tobą jeśli chodzi o turniej i rywalizacje jak ktoś jest dobry to niech gra słabszym deckiem i pokaże umiejętność  o to w tym wszystkim mi chodzi aby wyrównać poziom rywalizacji z nowymi graczami wolisz wygrać turniej gdzie każdy  ma szanse wygrać czy wolisz wygrać turniej gdzie ty grasz np. Kozmo a reszta sklejkami? A odpowiadając na twoje pytanie to raz chciał bym zagrać z najlepszymi a raz ze słabszymi.Głownie chodzi o wyrównanie szans dla nowych graczy nie pozyskam nowych graczy jeśli co turniej będą baty i będą chodzić na turnieje jak na ścięcie.Jeszcze nie tak dawno temu było 2 graczy w Łodzi teraz jest 5-6 tylko dlatego ze Ilidan nie grał topami i każdy miał  szanse coś ugrać ,czasem trzeba nawet specialnie coś przegrać aby gracza podbudować.Ja z Ilidanem włożyliśmy dużo pracy aby w Łodzi było jak najwięcej graczy i efekty są nikogo z nas ELO nie interesuje gramy i organizujemy te turnieje aby było nas więcej i aby rywalizacja była wyrównana a do tego aby odgórne zasady się zgadzały chcieliśmy podzielić Łodzi na 2 grupy słabszą i mocniejsza ale tak się nie da ,a kiedyś właśnie tak w Łodzi było.Moje zachowanie służy jedynie wyrównania szans , zwerbowaniu i zachęceniu nowych graczy!!

jona

Odp: Spina o Łódź
« #10 13 Wrzesień, 2015, 15:29:40 »
+3
Chcesz zachęcać nowych graczy? Obniż dla nich wpisowe, tak jak robi to np. Wrocław.

Nawet nie potrafię wyrazić słowami jak głupim i szkodliwym zabiegiem się posłużyłeś. Mówisz o włożonej przez Ciebie i Illidana pracy, a właśnie w bardzo krótkim czasie (organizacja 2 turniejów w czasie DMOCa i teraz ta akcja) zrujnowałeś jakąkolwiek reputację, jaką Łódź miała/mogłaby mieć. Przykre, że nawet na tak małej scenie jak nasza nie potrafisz spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

Serio, jeśli ktoś nie jest w stanie wydać 300-500 zł na talię T2, to nie jest hobby dla niego i kto uważa inaczej sam się oszukuje. Uczmy nowych, że karty są drogie, że są lepsze i gorsze decki zamiast walczyć z tą starszną mityczną metą, bo inaczej poziom polskiej sceny będzie się tylko obniżał.

Chcecie grać sobie turnieje kupadeckami - proszę bardzo, ale nie macie prawa nazwać tego turniejem w formacie advanced i korzystać z promocji eventu, jaką daje forum.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2015, 15:31:53 jona »

Wizard

Odp: Spina o Łódź
« #11 13 Wrzesień, 2015, 15:40:31 »
+1
 Lepiej ogólnie jakbyś zrobił osobną bańke na taki event cosię sprawdzało dość dobrze i bez hejtu ze strony "prosów". Ale nie wiem czy nie zauważyłeś że w Polsce nikomu nie zależy na nowych graczach a jedynie na granie coraz to nowszymi i bardziej przegiętymi dekami w zamkniętym gronie, do którego należeć mosze tylko regularnie uczestnicząc w turniejach, a jeśli chcesz mieć cokolwiek do powiedzenia to musisz grać tylko i wyłącznie taliami które wygrywają a te do tanich nie należą. A jak znajdzie się jedna czy 2 nowe osoby co zaczynają grać, to wszyscy twiedzą, że jest wspaniale zupełnie ignorując fakt, że inne osoby mają już dośćikończą z tą grą. A jak ktoś zaczyna mówić o próbie jakichkolwiek zmian to jest wyśmiewany, co swoją drogą wygląda dokładnie jak w Polskiej polityce. Jeśli chodzi o nowych graczy to są od razu zachęcani do grania na turniejach pomimo że jeszcze ani tai ani umiejętności nie posiadają więc skutek jest oczywisty a pomoc nijaka. Konami tagrze nie zachęca niszcząc te gre przez nieustanną zmiane mechaniki (w rezultacie powinniśmy cięgle zmieniać nazwe tej karcianki) oraz zerowy balans między taliami i wysokim rarity grywalnych kart. Dlatego w Polsce próbowanie nawet robienia czegokolwiek z tą karcianką to walka z wiatrakami.
Dobra uciekam bo mnie poniosło i zaraz mnie zlinczują
pozdro

jona

Odp: Spina o Łódź
« #12 13 Wrzesień, 2015, 15:45:40 »
+2
Nikomu nie zależy na nowych graczach?

Próby zmian są wyśmiewane?

Otwórz oczy człowieku i zajrzyj czasami na forum, zobacz ile ostatnio zostało zrobione w dziale Dla Początkujących, w Deck Strategy, w Workstation...

Jeśli sugerowane przez was zmiany oznaczają tworzenie patologicznej sytuacji, gdzie ktoś chcący grać na dobrym poziomie zostaje za to ukarany podniesionym wpisowym i linczem to nie dziwcie się, że jesteście wyśmiewani i spróbujcie dorosnąć.

SaSuKe

Odp: Spina o Łódź
« #13 13 Wrzesień, 2015, 15:46:25 »
+3
po 1 robimy turnieje kiedy mamy czas i lokal
po 2 u nas zawsze jest super atmosfera i super zabawa
po 3 nie patrze na swój czubek nosa tylko na nowych graczy w Łodzi a i Wawa chętnie wpada do Łodzi
po 4 każdemu powinno zależeć aby było nas jak najwięcej
po 5 Yugi jest dla każdego a nie dla Bogatych i nie trzeba mieć decku za 500 zł aby nim dobrze grac i wygrywać

jona

Odp: Spina o Łódź
« #14 13 Wrzesień, 2015, 16:00:31 »
+2
Pomyśl, jakie to wrażenie pozostawia dla nowych graczy... Jak ich negatywnie nastraja do prawdziwego oblicza tej gry a nie takiego, które próbujesz kreować.

Tak to już jest na tym świecie, że wszystko kosztuje, hobby też. Im wcześniej to zrozumiesz, tym lepiej.

Pewnie, że każdemu powinno zależeć, aby było nas jak najwięcej, ale równie mocno powinno nam zależeć na grze na dobrym poziomie.

Wizard i SaSuKe, skoro tak Was martwi los nowych graczy - zachęcam do tworzenia contentu do wspomnianych przeze mnie wcześniej 3 działów. Do tej pory nie widziałem, żebyście mieli jakikolwiek wkład w tworzenie materiałów dla początkujących. To na pewno lepiej wpłynie na formę naszej sceny, niż Wasze pomysły.

Fifi

Odp: Spina o Łódź
« #15 13 Wrzesień, 2015, 16:01:44 »
+2
CO ja słyszę ?! Nic nie robimy ?!. Wypraszam sobie, to nowi gracze nic nie robią w kierunku, aby otrzymać od nas pomoc.

Dla przykładu jest cała lista tutorów, którzy sa gotowi poświęcić czas na wprowadzenie nowych do gry i wiecie co ?. Jeszcze nikt się nie odezwał :) Właśnie przez takie wasze podejście. Wy się po prostu boicie lepszych bardziej doświadczonych graczy... Popatrzcie na taki Wrocław, każdy nowy dostał pomoc... mniejsza lub większa, ale dostał. I robimy wszystko byście chcieli zostać z nami. My nie możemy cały czas latać za każdym nowym po kilka lat jak za dzieckiem. KAŻDEMU przekazujemy dokładnie te same informacje, dzielimy się doświadczeniami, radzimy, ale to tylko od NOWYCH GRACZY zależy czy posłuchają, czy będą na to głusi i będą dalej żyć w oparciu o bajkę. DLA PRZYKŁADU Wizard, już nie pamiętasz jak na początku dawałem ci karty, za free żeby cię zachęcić, ułatwić wejście w tą grę ?? a teraz takie coś mi i innym robisz ??. Proszę ot twoja wdzięczność Emotikon smile Dołożyłem sobie nóż do kolekcji od ciebie ;)

Lampart

Odp: Spina o Łódź
« #16 13 Wrzesień, 2015, 16:02:48 »
+1
O fifi przypomniał mi o tym że na większości turniejów ostatnie miejsce lub dwa ostatnie miejsca zgarniają całkiem sporą kupę kart które można przetradować na coś lepszego

SaSuKe

Odp: Spina o Łódź
« #17 13 Wrzesień, 2015, 16:04:02 »
+1
Ja uważam ze każdy kto organizuje turnieje ma swój wkład i każdego za to podziwiam bo wiem jaka to nie wdzięczna praca każdy z nas chce wprowadzić jakiś system pomocy dla nowych graczy!Nie boimy się mocnych graczy niech przyjadą czymś słabszym i niech klase pokażą jak Ilidan lub Tyson oni nie potrzebują Topowych decków aby wygrywać.

Lampart

Odp: Spina o Łódź
« #18 13 Wrzesień, 2015, 16:06:57 »
+4
Ale to nie od decków tylko od graczy zależą wyniki, przykładowo z waszą listą jakbym miał czas przyjechałbym z mermailem/dual axisem i wszystko pozamiatał tak samo jak tellarem czy nekrozem

Razmus

Odp: Spina o Łódź
« #19 13 Wrzesień, 2015, 16:07:56 »
+2
według tych ograniczeń można było też nawet hero czy yosena złożyć i byłby płacz dalej bo były nie fair decki, ehhh
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2015, 16:09:31 Razmus »

Wizard

Odp: Spina o Łódź
« #20 13 Wrzesień, 2015, 16:21:00 »
0
Fifi nie powiedziałem że jest kompletny brak pomocy a jedynie że jest nijaka , owszem nowi gracze często dostają jakeś niekoniecznie grywalne karty na wstępie oraz na forum znajduje się pare porad. Ale nie każdy kto zaczyna tą zabawe od razu ogarnia podstawowe rzeczy i too to się rozbija iż każdy jest traktowany jak by grał już ze 2 lata. Dla ogarniętych osób to co znajdzie na forum powinno wystarczyć fakt dajecie całkiem rozsądne rady, ale nie każdy jest ogarnięty(większość ogarniętych osób wcześniej już w coś głała lub jest to ktoś starszy) więc zachęcane od razu do wzięcia udziału na turnieju, gdzie potem mówicie nie miałeś hajsu na deck to trza było nie grać i morda. Na końiec mówie tagrze ogólnikowo o więkrzości a nie o każdym z osobna więc ogarnijcie swoje małe Grzybki jeśli aż tak to was boli.
pozdro

jona

Odp: Spina o Łódź
« #21 13 Wrzesień, 2015, 16:23:32 »
+1
potem mówicie nie miałeś hajsu na deck to trza było nie grać i morda.

Mógłbyś przytoczyć gdzie i kiedy coś takiego padło? Wypadałoby się tym zająć...
pozdro

Flasher

Odp: Spina o Łódź
« #22 13 Wrzesień, 2015, 16:24:33 »
+4
Krótko: wielka gebe kazdy widze potrafi miec. Jesli ktos uwaza ze cos moze byc prowadzone lepiej, to zapraszam do działania. Pisanie po raz nty o tym samym niczego nie zmieni. Szczególnie przez osoby, ktore sie na scene obraziły do tego stopnia ze 110% ich wypowiedzi to wlasnie narzekania, ktore moga zniechecic świeża osobe zamiast pomoc jej w ogarnięciu tematu.

Z sasuke sprawe przedyskutowuje na priv.

Secior

Odp: Spina o Łódź
« #23 13 Wrzesień, 2015, 16:42:52 »
+2
Wiem, że sprawa mnie bezpośrednio nie dotyczy ale wrzucę tu swoje 3 grosze.

Nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie ktoś płaci 25, a ktoś 13. Tzn, że ten kto zapłacił 25 dostaje potem 2 boostery a ten co 13 jeden booster do redraftu? Gdzie reszta tych pieniędzy idzie? Jakieś deckboxy, protektory?

Osobiście nie mam nic przeciwko temu aby turnieje dla mniej zaawansowanych graczy były organizowane i nie była w nim możliwość grania topowymi deckami. Niemniej jednak taki turniej nie może być zaliczony do rankingowych, bo wówczas ranking będzie totalnie nieadekwatny do tego ile ta osoba jest w stanie swoimi kartami ugrać.

Uważam też, że Yugi to gra dla wszystkich i tych zamożniejszych i tych mniej. Bawić się można nawet commonami. Randomowymi kartami można sobie popykać gdzieś przy piwku. Turniej jednak to jest turniej, tutaj wygrywają Ci którzy mają najlepszy deck i/lub największe umiejętności.
Wizard

Odp: Spina o Łódź
« #24 13 Wrzesień, 2015, 16:44:59 »
0
Jonaszu prawie za każdym razem gdy odbywa się tego typu spina podobne słowa padają może nie dosłownie ale dziś widziałem na forum cały długi wywód na temat tego iż na habby trza hajsy wydawać albo się go nie ma

ps. Dobra to jakończe na dziś nażekać zwłaszcza że to spina o Łódź a ja tu po chamsku wam przeszkodziłem w hejceniu
i tak pomysł że ten tur nie powinien być w rankingu to czysta prawda

pozdro
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2015, 16:50:09 Wizard »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 26 Wrzesień, 2014, 09:51:15
Illidan
Ostatnio 09 Wrzesień, 2014, 13:13:22
Fifi
Ostatnio 16 Kwiecień, 2015, 20:22:59
Illidan
Ostatnio 10 Październik, 2015, 07:34:06
OkazakiQq
Ostatnio 07 Czerwiec, 2016, 23:29:51
stw