Wątek: Idealny turniej  (Przeczytany 543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darecki

Idealny turniej
« 15 Czerwiec, 2017, 09:37:48 »
0
Jak według Was powinien wyglądać idealny turniej na jaki byście się chętnie wybrali ? Jaki typ nagród Wam najbardziej odpowiada oraz  w jakich granicach wpisowe uważacie za odpowiednie ? Temat ten powstał,gdyż palnowane jest zorganizować pierwszy turniej ygo w Płocku ale żeby zrobić to dobrze chciałbym mieć wiedzę chociaż teoretyczną. Oczywiście turniej nie byłby pod moją opieką tylko innego gracza z forum ale póki co zbudujmy podstawy teoretyczne by praktyka wypadła jak najlepiej :)

Rock

Odp: Idealny turniej
« #1 15 Czerwiec, 2017, 18:31:59 »
+1
Jeśli to ma być zwykły local, to nie ma co przesadzać i tylko karty. Dla top 4 najlepiej walnąć dodatkowe boosterki, żeby zachęcić do przyjeżdżania gdzieś dalej, lub mata dla pierwszego miejsca ;) Warto też przejść się po knajpach, pobrać karteczki z menu, pokserować i na turnieju umieścić je w widocznym miejscu -  Jeśli robisz  w turniej w jakimś centrum kultury/bibliotece.

 Zbliżają się ciepłe dni. Nie zawsze wpisowe zrekompensuje zakup Nagród (bo organizator je stawia, nie zawsze wyjdzie on na przysłowiowe zero). Jeśli nie jesteś super przy kasie, kup lody/napoje półlitrowe tam za 2/3 złote i sprzedawaj je po 2 złote drożej każdy (to jest moje podejście, ja urządzałem w bibliotece powiatowej i na takie coś mogłem sobie pozwolić. Możesz sobie znaleźć lokal i tam spróbować). To samo możesz zrobić z protkami. W takim przypadku dobrze jest ogłosić  że na turnieju będą takowe sprzedawane, ale chcesz listę osób, które będą chętne je kupić. Nie każdy będzie z dużego miasta gdzie ma sklep łatwo dostępny. Ty i tak zamawiasz nagrody i płacisz za przesyłkę znając twoją lokalizacje. Kupisz je za 12 zł paczka sprzedasz po 15. Taka osoba zarobi już 3 złote na przesyłce (jak nie więcej) a ty na nich też coś skubniesz.

Warto też "Dogadać się" z  dużym miastem by nie robiono w ten dzień turnieju. Wtedy nie ma co liczyć na frekwencję. Kiedy robiłem turniej próbowałem to uwzględnić, aby zyskać jak najlepszą frekwencję. Przepraszam za powtórzenie

Genialną sprawą jest rzutnik. We Wro Izo wykrzykuje kto z kim gra. nie jest to najwygodniejsze ani dla niego, ani dla uczestników. Taki rzutnik pozwala wszystkim zobaczyć... wszystko: wyniki, czas, paringi. Polecam do tego aplikację quick timer. Wyświetli ci ona czas na biało na czarnym tle.  W laptopie przyda się internet. Możliwe że ktoś z przyjezdnych będzie chciał sprawdzić swoje odjazdy. Zadbaj też o gniazdka. Mało kto dzisiaj na turniej wybiera się bez ładowarki. 

Fajną rzeczą są dodatki dodatkowo płatne przy wpisowym (np u Komóra jest to boosterek OTS 4 za dyszkę). Zawsze staram się skorzystać z takiej okazji i wiem że nie jestem w tym jedyny.  Mam nadzieje, że wypowie się tutaj Pan którego wymieniłem powyżej, bo ma zdecydowanie większe doświadczenie :)

PS: Mile widziane docenienie rad plusikiem ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec, 2017, 18:55:05 Rock »

Darecki

Odp: Idealny turniej
« #2 15 Czerwiec, 2017, 18:51:56 »
+1
Właśnie on zaproponował mi turniej w Płocku :)

Izorist

Odp: Idealny turniej
« #3 16 Czerwiec, 2017, 16:22:27 »
0
Jeśli to ma być pierwszy turniej dla Ciebie jako organizatora jak i dla sceny Płockiej to polecam nie robić żadnych fajerwerków. Wpisowe w wysokości od ceny jednego boosterka do ceny dwóch. Nagród tyle ile będzie wpisowego i z nich draft. Na start najważniejszym jest przede wszystkim zachęcić lokalnych i rozkręcić scenę.

KOMÓRCZAK

Odp: Idealny turniej
« #4 16 Czerwiec, 2017, 16:39:24 »
+1
Temat świetny i może rozpocznie większą dyskusję ;) Co do Twojego zapytania Darku :

TURNIEJ JEST PRODUKTEM.

Co do typu nagród - zależy co turniej ma na celu jeśli jest dla lokalnej społeczności nie można pozwolić żeby ktoś czuł się przy nagrodach pominięty - dlatego wtedy najlepsza forma jest draft. Jeśli jednak chcesz przyciągnąć topowych graczy musisz ich odpowiednio zachęcić.

Jeśli chodzi o wpisowe jest tutaj pewna zależność - jeśli turniej odbywa się w sklepie - wtedy jest niczym innym jak opcją sprzedaży wiekszej ilosci boosterków. Jeśli jednak chcesz robić niezależnie event warto wygospodarowac sobie odpowiedni budzet, niezaleznie od frekwencji i wtedy ustalic na co po prostu Cie stac ;)
Jeśli chodzi o konkretne liczby to naprawde temat rzeka moje turnieje wahają się od 15 (LA Arena dla VIPów) do 100 (LA Redemption w dzień eventu).

Ale jeśli chodzi o wiedzę teoretyczną są 4 must-have'y

1. Lokalizacja
2. Nagrody
3. Ludzie
4. Reklama

Niebawem napiszę trochę artykułów odnośnie właśnie turniejów więc myślę że znajdziesz coś dla siebie, nie mniej ważne jest żeby coś robić - zacząć jakoś , ć (ćwieczenie) dołożysz z czasem i będzie jakość ;)

Co do samego turnieju w Płocku absolutnym początkiem są lokalni jak pisze IZO ale żeby zrobić sensowny turniej warto przyciągnąć graczy z innych miast :)

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 01 Styczeń, 2016, 23:11:22
Dunkoro
Ostatnio 30 Styczeń, 2017, 22:13:44
Rock
Ostatnio 20 Październik, 2017, 18:23:27
superplus
Ostatnio 14 Maj, 2018, 20:28:14
Darek
Ostatnio 05 Czerwiec, 2018, 22:05:19
Variuss