Wątek: Czy [Tier 2] Trickstar straci na znaczeniu? Przepychanki słowne  (Przeczytany 857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kali


po exfo wrzucamy trickstara do t4 bo spyral juz nie będzie tierem ;DD

SandoRo

Przypominam że niejaki Star Pack: VRAINS tcg jest na choryzoncie.

Btw Kali co ma spyral do trickstara. Ogarnij się xd

T: Porządek przypilnowany, a karniak tylko za ortografię xd
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień, 2017, 01:44:26 Kanashimi Tomo »

Yano

Przed EXFO dostaniemy bańkę. Jak reincarnation poleci na 1 to trickstar będzie tier 3 lub niżej. Trickstar disruptuje spyrala bo ten deck gra w mainie drolle. Jak spyral zniknie a pojawią się decki odporne na drolla to trickstar przestanie być tier 2. Taki to ma związek ze spyralem, że Trickstar gra bo mamy obecnie tylko 1 tier 1.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień, 2017, 01:28:19 Yano »

SandoRo

No i niech zlimitują tę reinkarnację. Ja płakać nie będę. Serio sądzicie, że ludzie już nie składają Trickstara pod inne wariacje? Na razie bańki nie ma, a jak wyjdzie, to dopiero wszystko wyjdzie w praniu. Nikt mety nie przewidzi. Sam Syral był T4 do czasu nadejścia link ery. Wszystko się może zdarzyć.

Kali

Ale sęk w tym ze Trickstar nie robi nic dobrego w porównaniu z pendulum magicianem czy abc nawet, jego jedyna zaleta i powód dla którego teraz cos gra jest mały engine co daje dużo miejsca na hand trapy i to ze ma reinkarnacje, która jest jedyna bardzo dobra karta w decku bo daje chamski win condition i banishuje 1 offy spyrala na których polega jak quick fix czy sleeper, poza reinkarnacja deck to średni burn deck z mała mocą, co pokazuje granie scapegoatow, zeby przebić sie przez moby 1900+. A i jeszcze, metę da sie przewidzieć, tylkotrzeba patrzeć obiektywnie na deck którym sie gra i wiedzieć ze sukces trockstara i bycie t2 zawdzięcza głównie pozycji spyrala

Yano

Spyral nie był złym deckiem wcześniej. Z rogue tier to miał całkiem dobre consistency, brakowało mu tylko combo startera i tak naprawdę to linki przegięły ten deck. Pewnie takie coś wypłynie jeszcze z czasem jak inne starsze archetypy dostaną support.
Trickstar ma ten sam problem co gouki. Oba archetypy mają tak kijowe archetypowe bossmonstery, że żal je grać. Inne wariacje trickstara żyją bo istnieje taki rak jak np. firewall, który promuje loopy jak również grindergolem, który też jest rakowym combem. Jedyne co ma trickstar to reincarnation. Jeśli spyral dalej miałby quick fixa i drona na 3, to ten deck nie miałby z nimi nawet najmniejszych szans. Teraz utrata QF praktycznie zatrzymuje deck, ale już dwukartowego borreloada Trickstar nie zatrzyma bez kaiju albo swojego borrela. Nie ma żadnych outów na potwory, które mają więcej ataku. No chyba, że gra honesta. Combo z drollem jest niezbyt częste, bo albo dostaniesz gamme na drolla, albo dostajesz ash na reincarnation i całe combo leży.

Kali

ale Yano, co ma trickstar do spyrala ogarnij się xDDDDDDDDD

Yano

No Trickstar ma punkt wspólny ze Spyralem (przed helixem). Oba są meh deckami tylko jeden dostał combo starter i jest faktycznie dobrym deckiem. Nawet po oberwaniu banlistą  xDDDDDDD
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2017, 02:58:39 Yano »

Izorist

Idąc tą logiką możemy połączyć dowolne dwa decki, tylko po co? Spyral został zaprojektowany, żeby abusować linki, Trickstar nie.

Kanashimi Tomo

Idąc takim rozumowaniem to Trickstar jest jak Blackwing. Hurr Durr Special Summon cały dzień, Synchro od święta, a przegiętą kartą był Icarus Attack. Zaś istnienie Synchro (jak u Spyrala Linki) polepszyło sytuację i stworzyło Vayu Turbo xD
Hurr durr marna prowokacja na poziomie tematu, który nie ma sensu xddd

Link sponsorowany