Wątek: Zoodiac  (Przeczytany 2008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Izorist

Zoodiac
« 01 Marzec, 2017, 21:14:20 »
+6
Zoodiac


Zoodiac to archetyp, który swój debiut miał w Raging Tempest. Już pierwszego dnia przejął stołek Tier 1 i nigdzie się stąd nie rusza. Dodatkowo silnik Zoodiacowy jest na tyle kompaktowy, że można go grać niemal w każdym decku!

Archetyp ten bazuje na chińskim zodiaku, składa się więc z 12 potworów (jeszcze nie wszystkie wyszły w TCG). Część z nich to Effect Monstery level 4, część to Xyz rank 4 - wszystkie są Beast-Warriorami o atrybucie EARTH.

Zoodiaci to stosunkowo niewielkie potwory, każdy z nich posiada jeden efekt własny i jeden, który nadaje Beast-Warrior Xyz Monsterowi, którego jest materiałem. To co jest w Zoodiacach wyjątkowe to fakt, że ich Xyz można wykonywać z jednego materiału! Można tak zrobić raz na turę w przypadku każdego imienia, więc nie można ich nakładać na siebie w nieskończoność. Dodatkowo każdy Xyz ma atak i defensywę równą sumie tych statystyk wśród wszystkich materiałów, które są Zoodiacami. Co za tym idzie same Xyz też nie mają wysokich statów.

Zoodiac Ratpier jest najważniejszą kartą w decku. Dzięki niemu możemy wyciągnąć pozostałe 2 sztuki i zrobić z nich dowolnego Xyz rank 4. Zawsze chcemy z nim zaczynać, dlatego gramy dużo kart, które go wyszukują: Fire Formation - Tenki, Zoodiac Barrage a nawet Speedroid engine, który daje dostęp do M-X-Saber Invoker.

Kilka zagrań na pierwszą turę:


Tak wygląda typowa pierwsza tura i to wszystko z jednej karty! Dzięki temu pozostałe karty mogą być dobrymi trapami, które możemy od razu zasetować. Dodatkowo Zoodiac Drident jest bardzo dobrą kontrą na zagrania przeciwnika.

Zoodiac Whiptail sprawia, że Xyz stają się D.D. Warrior Lady, co rekompensuje ich niskie statystyki. Można go też w dowolnym momencie podpiąć jako materiał, co generuje dodatkowe obrażenia w battle phase i pozwala zmniejszyć straty z board cleara, którego przeciwnik rzuci przed walką. Zoodiac Thoroughblade pozwala dobrać dodatkową kartę, jeśli otworzyliśmy ze zbyt dużą ilością kart dających Ratpiera. Całe combo wtedy wciąż działa dzięki Zoodiac Tigermortar, która pozwala na podczepienie Ratpiera z grave.

Cały silnik Zoodiacowy jest bardzo mały, więc możemy pozwolić sobie na granie dużej ilości dobrych trapów i - innych silników. Najpopularniejsze są Kaiju, które pozwalają na rozbrajanie monsterów przeciwnika, jeśli idziemy drudzy.

Widzimy już, że deck jest bardzo stabilny. Potrafi też wyciągnąć dużo obrażeń, jeśli przeciwnik nie ma obrony, jednak większość gry to grind-game. Zwykły Book of Moon zmusza nas do oddania tury, a cały wygenerowany stół składa się od Dark Hole. Dlatego należy ostrożnie zarządzać zasobami, bo mimo, że OTK wygląda kusząco, to sporo ryzykujemy.


Przykładowa decklista
Jun2017 / YCS Rimini / TOP8 / Lorenzo Roma
Main Deck [ 40 ] [ 11 / 18 / 11 ]

1 Maxx "C"
2 Zoodiac Ramram
2 Zoodiac Ratpier
3 Zoodiac Thoroughblade
3 Zoodiac Whiptail

1 Book of Moon
2 Dark Hole
3 Fire Formation - Tenki
3 Pot of Desires
1 Raigeki
3 Shuffle Reborn
1 Soul Charge
1 Upstart Goblin
3 Zoodiac Barrage

3 Dimensional Barrier
3 Floodgate Trap Hole
3 Heavy Storm Duster
1 Torrential Tribute
1 Zoodiac Combo
Extra Deck [ 15 ]

1 Abyss Dweller
1 Zoodiac Boarbow
3 Zoodiac Broadbull
3 Zoodiac Chakanine
3 Zoodiac Drident
1 Zoodiac Hammerkong
2 Zoodiac Tigermortar
1 Missus Radiant

Side Deck [ 15 ]

3 Ash Blossom & Joyous Spring
1 Gameciel, the Sea Turtle Kaiju
3 Ghost Ogre & Snow Rabbit
1 Kumongous, the Sticky String Kaiju
3 Cosmic Cyclone
2 Enemy Controller
1 Macro Cosmos
1 Solemn Warning

Kontry
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2017, 22:25:07 Kanashimi Tomo »

MateMatyk

Odp: [Tier 1] Zoodiac
« #1 19 Czerwiec, 2017, 11:10:19 »
0
Są wszystkie decklisty top16: https://drive.google.com/file/d/0Bw7SUeVuf8uhbWd1c3BGWk9kVUU/view , 10 kaiju zoo i 6 true draco zoo

Izorist

Odp: [Tier 1] Zoodiac
« #2 26 Czerwiec, 2017, 09:03:05 »
+1

Izorist


Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 11 Luty, 2017, 02:46:31
Shiroo
Ostatnio 15 Luty, 2017, 19:08:29
Vardøger
Ostatnio 08 Maj, 2017, 21:46:14
Kanashimi Tomo