Wątek: Phantom Knights  (Przeczytany 1217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Razmus

Phantom Knights
« 25 Luty, 2016, 21:36:10 »
+8
Phantom Knights


Phantom Knights, archetyp, który swoją premierę miał w dodatku Wing Raiders, a w anime używa go Yuto, którego widzimy powyżej. Talia opiera się na spamowaniu rank 3 i zaraz przyjrzymy się zastępcy (pomocnikowi?) Burning Abyss.

Archetyp PK zawiera kilka potworów, kilka trapów i jednego spella. Potwory mają poziomy 3 i 4, ale zajmiemy się tylko tymi o niższym lvl. Wszystkie potwory mają efekt, których kosztem jest ich banish. The Phantom Knights of Ancient Cloak doda nam dowolną kartę "The Phantom Knights" i będziemy z niej najczęściej szukać kolejnej omawianej karty, The Phantom Knights of Silent Boots. Tego wojownika możemy raz na turę specjalnie wezwać gdy mamy już na polu przynajmniej jednego PK. Jego efekt pozwala nam na bardzo proste rank3. Kolejnym potworem z archetypu jest The Phantom Knights of Ragged Gloves, który zrzuca nam z tali do grave jednego potwora lub s/t PK. Co zrzucamy jest zależne od sytuacji i od tego których efektów w tej turze już użyliśmy. Dodatkowo po zrobieniu z niego XYZ jego effekt pozwala zamienić nasze 2000+ stwory w beatery 3000+. Ostatni jest archetypowy xyz The Phantom Knights of Break Sword, którego pierwszy efekt działa tak jak Scrap Dragon, a drugi daje nam dostęp do DARK Rank 4. Jego pierwszy efekt będziemy odpalać niszcząc jego samego aby wezwać nasze rank 4, bądź niszcząć  zużytego Phantom Knights' Fog Blade. Jeszcze jedną opcją jest target The Phantom Knights of Dark Gauntlets i potem odpalenie tego trapa w chainie. Innych kart lepiej nie marnować.

Następne są trapy. Phantom Knights' Fog Blade działa podobnie Fiendish Chain i szukamy go z Silent Bootsa. Phantom Knights' Wing jest mniej przydatny, ale tak samo jak Fog Blade wzywa nam potwora PK z grave po swoim banishu, więc pozwala nam spamować pole rank 3, dlatego ten trap jest grany. Ostatni jest The Phantom Knights of Dark Gauntlets, który zrzuci nam kolejnego PK s/t z talii do grave aby ukrócić deck oraz wzywać kolejne lvl 3.

No to nadeszła pora na karty spoza archetypu. Speedroid engine pozwala na jeszcze szybsze wyprowadzanie rank 3. Speedroid Terrortop nie wykorzystuje normaln summonu, a dodatkowo szuka karty, Speedroid Taketomborg, która działa tak jak silent boots w PK. Dodatkowo grany jest Speedroid Tri-Eyed Dice aby mieć łatwy dostęp do synchro.

Pewien engine, który zaczął być ostatnio grany w monarchu znalazł również miejsce i w tej talii. Emergency Teleport oraz Super Quantum Blue Layer. Krótko i na temat, pozwala nam to na jeszcze częstsze wzywanie rank 3, a z racji gry e-tele i chęci wzywania synchro grany jest też Ghost Ogre & Snow Rabbit.

Ostatnim potworem z maina zasługującym na wspomnienie jest Mathematician, który który jest po prostu dobrym lvl 3 i jednym z niewielu normal summonów w tej talii.

Z generic spelli gramy Reinforcement of the Army, Foolish Burial czy też Raigeki oraz Dark Hole. Dodatkowo możemy grać w mainie Twin Twisters, gdyż w zasadzie połowa naszej talii lubi przebywać na grave. Gramy dużo trapów, więc gramy też inne, dobre, a że takich jest niewiele to gramy wyłącznie Vanity's Emptiness, Solemn Strike oraz Solemn Warning.

Extra składa się z rank 3, dark rank 4 oraz synchro jeśli build nam na to pozwala. Dante, Traveler of the Burning Abyss to nasza go-to karta. Gdy zaczynamy wstawiamy najlepiej 2 sztuki tego xyz i millujemy jak najwięcej kart aby zrobić plusy i ustawić playe na kolejną turę. Grany w 2-3 sztukach. Leviair the Sea Dragon recykluje nam PK, a Super Quantal Mech Beast Grampulse pozbywa się s/t oppa jak i można się nim stallować. Ciekawą opcją jest też granie Number F0: Utopic Future, którego najczęściej zrobimy z naszych Dante.

Nasze rank 4 to wyłącznie DARKi, więc wybór jest zawężony, ale znajdują się tutaj pewne perełki. Evilswarm Nightmare działa niby jak BoM, ale nie targetuje, działa na cały summon oraz nie ma ograniczenia once per turn.  Potrafi nieźle przyblokować pendulum decki. Kolejny jest Steelswarm Roach, którego wartość jest zależna od tego z czym gramy. Number 50: Blackship of Corn to po prostu jeden z removali. Dark Rebellion Xyz Dragon to nasz największy potwór. Wraz z The Phantom Knights of Silent Boots jego atak będzie wynosił 3500 + to co zabierzemy potworowi naszego przeciwnika.

Nie ma za dużo miejsca na synchro, więc najlepiej ograniczyć się do Trishula, Dragon of the Ice Barrier, którego wstawimy bardzo prosto z 3 kart, najczęściej takich, które na grave będą mieć dla nas znaczenie, ale i tak będziemy go rzadko wzywać.

Inne grane karty:
- The Phantom Knights of Cloven Helm oraz The Phantom Knights of Fragile Armor - dostęp do rank 4 toolbox
- Kagemusha knight - kolejna karta pozwalająca na spamowanie rank 3
- Allure of Darkness - zwiększenie konsystencji
- Burial from a Different Dimension - recykling PK
- Mask Change II + Masked HERO Dark Law - banish boli większość talii, a PK ma opcje na jego granie
- Needlebug Nest - skracanie talii i potencjalne plusy

Kontry:
- Artifact Scythe/Imperial Iron Wall
- Flying "C"
- Masked HERO Dark Law
- Maxx "C"
- Twin Twisters
- Royal Decree
- Shadow-Imprisoning Mirror
- Vanity's Emptiness

Niektórzy mogą ciągle nie wiedzieć jak grać tą talią, więc przygotowałem taki mały pokaz gry Phantom Knightem, zapraszam ;)


Decklista:
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2016, 23:33:26 Izorist »

Promis

Odp: Phantom Knights
« #1 19 Czerwiec, 2017, 16:45:46 »
0

Kanashimi Tomo

Odp: Phantom Knights
« #2 29 Czerwiec, 2017, 18:39:57 »
0

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 18 Grudzień, 2015, 19:08:24
Shyshek
Ostatnio 09 Luty, 2019, 00:49:18
Kanashimi Tomo
Ostatnio 28 Kwiecień, 2019, 17:32:52
Izorist
Ostatnio 07 Sierpień, 2020, 05:07:14
Razmus
Ostatnio 06 Listopad, 2020, 15:31:58
Illidan