Wątek: Majespecter  (Przeczytany 1273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Razmus

Majespecter
« 02 Listopad, 2015, 14:48:22 »
+21
Majespecter


Majespecter, kolejny po Qli, liczący się w grze archetyp oparty na mechanice pendulum. Wszystkie potwory to spellcastery, a ich atrybut to wind. Nasze kochane pluszaki będą miały swoją premierę w nadchodzącym dodatku Dimension of Chaos, a dalszy support będzie dostępny w Breakers of Meta Shadows. W dalszej części artykułu posłużę się czasem skrótem "maje" co oznacza "majespecter".

Potwory z tego archetypu są bardzo do siebie podobne. Każdy z nich ma efekt, który nie pozwala przeciwnikowi ich zniszczyć przez efekty oraz nie pozwala mu też na ich targetowanie co czyni ich dość trudnym do zdjęcia problemem. Ale, ale! To nie wszystko. Większość z tych potworów po wezwaniu (nie ważne jak) ma efekt, który czegoś szuka. W przypadku Majespecter Raccoon - Bunbuku szukamy potwora Majespecter z talii (nawet samego siebie!), Majespecter Fox - Kyubi dodaje nam Majespecter Trapa, Majespecter Crow - Yata wyposaża nas w Majespecter Spella, a Majespecter Cat - Nekomata dodaje nam dowolną Majespecter kartę, jednakże dopiero w End Phase. No ale co z Majespecter Unicorn - Kirin? On jest troszkę odmiennym pluszakiem. Ma lvl 6, przez co nie wezwiemy go przez normal summon jak i przez pendulum summon używając skali z Majespecterów. Jego efekt nam to jednak rekompensuje. Raz na turę (quick effect), targetuje 1 pendulum potwora na naszym polu i 1 potwora na polu przeciwnika, a potem cofa oba do ręki, a samemu mając 2000 ataku oraz efekt, o którym wspominałem na początku, sprawia wrażenie trudnego orzecha do zgryzienia dla naszego przeciwnika.

Potwory czegoś przecież szukają, prawda? To teraz pora na przybliżenie themowych S/T. Wszystkie "Majespecter" S/T wymagają poświęcenia jednego wind spellcastera. Majespecter Tornado pozwala na banish 1 potwora przeciwnika. Majespecter Tempest pozwala na negację efektu, bądź special summonu (dodam też, iż jest counter trapem). Majespecter Storm pozwala na wtasowanie jednego potwora na polu do talii lecz z powodu bycia tylko zwykłym spellem nie jest grany, a Majespecter Cyclone to quick spell, który pozwala na zniszczenie jednego potwora. Oczywiście czym byłaby dzisiaj mocna talia bez własnego field spella? Majesty's Pegasus zwiększa atk i def naszych miśków o 300 oraz pozwala raz na turę poświęcić 1 potwora Majespecter aby wezwać z talii kolejnego o lvl 4 lub mniejszym. Pozwala nam on zapełniać nasze extra oraz pozwala nam szybko wezwać Majespecter Raccoon - Bunbuku, który jest naszym głównym searchem.

No to teraz przejdźmy do rzeczy. Majespectery chcą kontrolować przeciwnika. Szukają wszystkich swoich archetypowych kart. Staramy się szybko blokować naszego oponenta, aby móc znowu wezwać zużytego maje i ponownie szukać zużytego S/T. Staramy się po prostu nie pozwalać drugiej stronie na grę, samemu szukając kolejnych kart poprzez ponowne wezwanie zużytych przez nasze tisy maje. Kluczem do sukcesu jest ciągły recykling i powolne wbijanie obrażeń aż do zwycięstwa. Niestety, potworów jest mało, są słabe, archetypowe s/t mają pewne wady, w topdecku jesteśmy na niewiesołej pozycji, dlatego trzeba grać do pomocy również inne karty.

Luster Pendulum, the Dracoslayer pomaga nam zapełniać extra i pozwala na dodatkowy SS kolejnego maje. Daje nam też dostęp do Ignister Prominence, the Blasting Dracoslayer, synchro, które jest jedynym narzędziem do pozbywania się nie targetowalnych celów takich jak Harpie's Pet Phantasmal Dragon czy Kozmo Dark Destroyer. Jest to nasz boss monster wraz z Majespecter Unicorn - Kirin.

Kolejnym pendulumem jest Archfiend Eccentrick. Możemy się nią pozbywać s/t przeciwnika bądź też flooda na nogach, a skala 7 pozwala na wzywanie Majespecter Unicorn - Kirin bez używania normal summonu.

Z S/T, które są staplami, nie gramy nic co targetuje, gdyż od tego mamy archetypowe karty, a nietargetowalnego usuwania problemów nie mamy, więc na takiego typu kartoniki się nastawiamy. Raigeki, Bottomless Trap Hole czy Torrential Tribute, taki właśnie removal się gra, aby przeciwnik nie mógł nas pokonać wzywając jednego potwora z którym nie poradzą sobie nasze maje.

Do Extra decku zagląda się rzadko, jednakże są pewne karty na które powinniśmy zwrócić uwagę. Performage Trapeze Magician pozwala nam na zrobienie OTK, Majester Paladin, the Ascending Dracoslayer szuka nam dowolnego penduluma w End Phase, ale gdy już go zrobimy to zazwyczaj chcemy wziąć Luster Pendulum, the Dracoslayer lub Archfiend Eccentrick, a za odczepienie materiału wzywa nam odsłoniętego potwora Dracoslayer z Extra decku. Kolejną ciekawostką jest Lightning Chidori. Każdy maje to wind, więc nie ma problemu ze złożeniem tego ptaszka, a jego efekt pozwoli nam na pozbycie się natrętnych setów przeciwnika. Taką samą rolę pełni tutaj Ghostrick Alucard, ale jak już jakiś S/T zostanie aktywowany to możemy go zanegować używając efektu Totem Bird

UPDATE
Nowa decklista i trochę wyjaśnień. Doszedł Draco Face-Off, więc mamy szybszy dostęp do lustera niż wcześniej, gdyż mamy teoretycznie 4 lustery w talii (1 luster i 3 face-offy). Majespecter Toad - Ogama to kolejny search i mamy już teraz tak dużo maje, że możemy ukrócić crowa oraz cata. W trapach dochodzi Time-Space Trap Hole ponieważ teraz gramy w extra Traptrix Rafflesia. Za alucarda wpada trochę lepsza opcja, Super Quantal Mech Beast Grampulse. No i najważniejsza ze zmian. Możemy odważniej wchodzić w xyz gdyż teraz mamy jak recyklować nasze maje karty, potwory jak i s/t, a mianowicie za pomocą Majespecter Supercell, którego możemy wyszukać jednym z sześciu zwierzątek w naszej talii.

Inne grane karty
- Pot of Riches - do recyklingu naszych pendulumów
- Secret Village of the Spellcasters - aby nasz przeciwnik nie mógł aktywować spelli i kart pendulum w skali
- Spiritual Wind Art - Miyabi - działa prawie tak jak Majespecter Storm, nie można jej wyszukać, ale jest trapem, a nie zwykłym spellem
- Echo Oscillation - zapełniane extra i draw power

Przykładowa decklista
TOP32 / YCS MINNEAPOLIS / Aug2016 / Corey Roca
Main Deck [ 40 ] [ 22 / 14 / 4 ]

3 Archfiend Eccentrick
1 Luster Pendulum, the Dracoslayer
3 Magical Abductor
2 Majespecter Cat - Nekomata
3 Majespecter Crow - Yata
3 Majespecter Fox - Kyubi
3 Majespecter Raccoon - Bunbuku
3 Majespecter Toad - Ogama
1 Majespecter Unicorn - Kirin

1 Majespecter Cyclone
2 Majesty's Pegasus
3 Pot of Desires
1 Secret Village of the Spellcasters
3 Terraforming
3 Ties of the Brethren
1 Upstart Goblin

2 Majespecter Tempest
2 Majespecter Tornado
Extra Deck [ 15 ]

1 Blue-Eyes Spirit Dragon
1 Ignister Prominence, the Blasting Dracoslayer
1 Castel, the Skyblaster Musketeer
1 Dante, Traveler of the Burning Abyss
1 Gagaga Cowboy
1 Lightning Chidori
1 Number 30: Acid Golem of Destruction
1 Number 39: Utopia
1 Number 47: Nightmare Shark
1 Number S39: Utopia Prime
1 Number S39: Utopia the Lightning
1 Performage Trapeze Magician
1 Super Quantal Mech Beast Grampulse
1 The Phantom Knights of Break Sword
1 Totem Bird

Side Deck [ 15 ]

3 Barrier Statue of the Stormwinds
1 Ghost Ogre & Snow Rabbit
3 Ghost Reaper & Winter Cherries
3 Cosmic Cyclone
2 Dark Hole
1 Raigeki
2 Typhoon

Kontry
- Archlord Kristya
- Thunder King Rai-Oh
- Denko Sekka
- Poisonous Winds
- Spell Shattering Arrow
- Zombie World
- DNA Surgery
- DNA Transplant
- Fairy Wind
- Lose 1 Turn
- Mask of Restrict
- Mistake
- Vanity's Emptiness
- Masked HERO Dark Law
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 09:46:28 Izorist »

Razmus

Odp: Majespecter
« #1 20 Luty, 2016, 23:59:27 »
+2
UP
Nowa decklista jak i krótki opis zmian w updacie.

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 29 Sierpień, 2015, 08:12:54
Kuzuryu Daimyojin
Ostatnio 09 Luty, 2016, 11:31:43
OkazakiQq