Wątek: Hunder Family  (Przeczytany 2074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patrollbb

Hunder Family
« 11 Styczeń, 2014, 01:07:03 »
+13
Hunder FamilyRodzinka – Mahunder, Pahunder, Sishunder - ujrzała światło dzienne po wyjściu Return of the Duelist, jednakże pomyśleć o budowaniu z niej decku można było najprędzej po następnym dodatku – Abyss Rising, który wprowadził istotny support do tego decku - Thunder Sea Horse'a. Deck od zawsze uważany za typowy rogue - bagatelizowany i spisywany na straty, jednakże od niedawna zaczyna pokazywać pazur odnosząc drobne sukcesy na regionalkach.

Wbrew temu, co może się wydawać na pierwszy rzut oka po przeczytaniu efektów „rodzinki”, deck nie polega na mindlessowym swarmieniu. Hunder family jest deckiem kontrolnym – ideą jest wpuszczanie na ogół jednego xyz/synchro monstera na turę, który będzie stanowił dobrą odpowiedź na to co znajduje się na polu przeciwnika.

Prawie wszystkie stwory w decku są wyszukiwane przez konika w dwóch sztukach. Mahunder i 100ATK słabszy Pahunder dają dodatkowy normal summon odpowiedniego krewniaka, oprócz nich samych. Targetem może być jednak „druga połówka”, która odpali swój efekt i tak na zmianę mogą wchodzić do wyczerpania na łapie lub miejsca w polu. Zazwyczaj jednak albo nie mamy do tego okazji albo nie chcemy marnować tylu zasobów na jeden wysyp obawiając się odpowiedzi oppa. Zamiast tego, targetami pod Ma i Pa będzie recyklująca resource Sishunder albo Vylon Prism, który będąc tunerem o wymaganym przez rodzinkę typie i atrybucie daje dostęp do łatwych synchro lvl 8 dając im za 500LP boosta 1000ATK. Tym sposobem wprowadzamy stardusta z 3500, bladera 3800, Scrap Dragona niszczącego jedną kartę w praktyce kosztem jedynie 500LP. Z extra decku oprócz wymienionych synchro oraz generic rank 4 xyz – Maestroke, Cowboy, wkrótce Exition i Arc Knight - mamy możliwość wezwania Constellar Omega oraz Starliege Paladynamo.

Oprócz plusów z konika, w późniejszych etapach gry skorzystamy z salvage dla thunderów – Recycling Batteries. Całość wsparta jest jak większość decków backrow hatem w postaci 3 Mystical Space Typhoon, pokaźnym traplinem oraz kartami poprawiającymi konsystencję – Upstart GoblinPot of Duality. Ten drugi dodatkowo zgrywa się świetnie z konikiem dając kosztem jednego przestoju dwa efekty.

Perspektywy dla tego decku są jak najbardziej optymistyczne, pomijając nawet nie wydanego Brohundera. Hunderów ze stawki wyróżnia bardzo duża konsystencja i stabilność oraz zdolność odnawiania i generowania zasobów do coturowego wzywania xyz, co będzie szczególnie istotne post LVAL.

Mankamentami jest brak jakiegoś rank 4 "boss" monstera hunderów bądź dla całego typu thunder, którego będzie się wzywało na każdą okazję/otwierało nim jak ophionem/plejadą w evilswarmie/constellarze. Omega, choć użyteczna i dość wszędobylska, nie jest jeszcze tym co by się chciało wystawiać zawsze na start, natomiast pozostałe xyzy w extra stanowią opcje/odpowiedzi na sytuację w polu. Deck ma potencjał wzywania 3-materiałowych rank 4, który jest niestety niewykorzystany, ze względu na brak naprawdę dobrych i rekompensujących swój koszt takowych. Kolejną bolączką jest występowanie tur-przestojów bez special summonu, które bez odpowiedniej obrony/odpowiedzi mogą skończyć się źle.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że po wydaniu Sea Horse'a w tinach main deck jest śmiesznie tani, natomiast extra pomijając Excitona i Ark knighta to również wydatek nie bijący po kieszeni. Jeśli dodać do tego fakt, że deck nie jest zbyt skomplikowany i łatwo się nim gra oraz stosunkowo łatwo się jest na nim nauczyć grać, stanowi idealny wybór dla początkujących graczy.

Przykładowa decklista:

Inne grane mainowo karty:
Kontry:

Zalety:
+ Stabilny i płynny
+ Niespożyte zasoby przez ich odnawianie/generowanie
+ Łatwy dostęp do synchro lvl 8
+ Opcja tworzenia 3-materiałowych xyz rank4
+ Śmiesznie tani
+ Stosunkowo łatwy w obsłudze
+ Odporny na zmiany banlisty

Wady:
- Brak archetypowego/thunderowego xyz bossa
- Brak dobrych 3 materiałowych xyz rank4
- Konieczność występowania tur z przestojami w special summonie
- Ciężko obejść felgranda
- Na siłę decku wpływa dość istotnie występowanie/brak Excitona i Ark Knighta w extra, których obecność natomiast oznacza niemały wydatek
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2016, 23:14:49 Izorist »

Kuzuryu Daimyojin

Odp: Hunder Family
« #1 11 Styczeń, 2014, 11:50:30 »
+1
Ogólnie artykuł dobry, sam zajmuję się hunderkami od jakiegoś czasu (bodajże od września).
Ale
Cytuj
Wady:
- Brak archetypowego/thunderowego xyz bossa

Jest Number 91: Thunder Spark Dragon.
Są one używane przez Thunder Sparka z mangi Zexala.

Jeśli mowa o synchro lvl 8 to należy wspomnieć o Avenging Knight Parshath który może zostać zutylizowany w tym decku i jest w miarę dobry.

Istnieje też możliwość zrobienia wersji chaos z tego
tzn dorzucamy Kagetokage + może małe chaos smoki lub mandragorę i jeszcze w extra mamy darki. (+ oczywiście bls itd.)

Albo też wersja skupiona na synchro.
Tzn. poza Prismem dorzucamy Goblindbergh, Photon ThrasherMasked Chameleon

Są to tylko warianty, które mają swoje wady i zalety.

+ podsumowanie Thunder family z ARG

Edit

Number 102: Star Seraph Sentry - jest w miarę pożądnym 3 materiałowcem bo łączy maestro i paladynamo
+

Można powiedzieć że maxx nie boli tego decka.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń, 2014, 11:58:22 Kuzuryu Daimyojin »

Patrollbb

Odp: Hunder Family
« #2 11 Styczeń, 2014, 13:53:56 »
+1
Jest Number 91: Thunder Spark Dragon.
Są one używane przez Thunder Sparka z mangi Zexala.
Nie uznałbym Thunder Spark Dragona za bossa, który będzie sztandarowym xyzem decku wystawianym do walki gdy tylko mamy możliwość (jak wspomniane ophion/plejada). Nie czuję się też ani trochę lepiej z tym deckiem przez dostęp do numeru 91 xD tak jak np w harpiach dostęp do Chidori i Zerofyne. Niestety 91 jest również tylko odpowiedzią i to moim zdaniem mierną ;d Jego użyteczność (w formacie ze smokami) opierała się głównie na tym że obchodził Number 74: Master of Blades. Teraz to raczej najbardziej pożądane jest znalezienie odpowiedzi na felgranda, na którego Thunder Spark Dragon nic nie poradzi. A tak poza tym przecież Exciton wychodzi...Jeśli mowa o synchro lvl 8 to należy wspomnieć o Avenging Knight Parshath który może zostać zutylizowany w tym decku i jest w miarę dobry.
Wiem, że można xD haczyk w tym że teraz ssaków będziemy oglądać dużo mniej (bo mniej smoków, bo ark knight) i nie będzie tokenów na których Parshath mógł się najbardziej wyżyć :dIstnieje też możliwość zrobienia wersji chaos z tego
tzn dorzucamy Kagetokage + może małe chaos smoki lub mandragorę i jeszcze w extra mamy darki. (+ oczywiście bls itd.)
Tu natomiast nie wiedziałem, że można xD choć wydaje mi się że straci za dużo na konsystencji żeby się tak bawić ;p wspomnieć można...Albo też wersja skupiona na synchro.
Tzn. poza Prismem dorzucamy Goblindbergh, Photon ThrasherMasked Chameleon
Też wspomnieć można... Ta i powyższa jednak wydaje mi się zaburzać konsystencję + w odróżnieniu do czystych Hunderów będzie wypalać się z zasobów.Number 102: Star Seraph Sentry - jest w miarę pożądnym 3 materiałowcem bo łączy maestro i paladynamo
Moje zdanie - w jednej sytuacji pożądany jest albo maestroke albo paladynamo, bardzo rzadko obydwaj. Waste 1 materiału. + cytat:
Cytuj
ze względu na brak naprawdę dobrych i rekompensujących swój koszt takowych (mowa o 3 materiałowych xyz 4)
Powinno być może - z efektem współmiernym do poniesionego kosztu xD ale wiadomo o co chodzi mam nadzieję...Można powiedzieć że maxx nie boli tego decka.
Dokładnie tak, ale uznałem to za zbyt mały plus, żeby dodać, bo wypisywanie wszystkiego co nie jest dobre na ten deck jest po prostu głupie xD + maxxy będą mniej grane (chyba?) wspomnieć można chociaż ludzie, którzy mają wystarczająco oleju w głowie dojdą do tego w końcu:
Cytuj
dają dodatkowy normal summon
Może w tekście też to podkreślę ;d

Izorist

Odp: Hunder Family
« #3 11 Styczeń, 2014, 13:55:26 »
+1
Sęk w tym, że ten deck nie ma co wystawiać "na sucho" i właśnie o takiego bossa tu chodziło. Evil wystawia Ophiona, Constellar Pleiadę, Fist Tygrysa... a to ma właściwie karty które są kontrą. Trochę jak monarch, tylko monarch ma tego Vanity xD

Fakt, deck nie boi się Maxxa, robi swoje bo i tak zrobi jeden SS

EDIT: hanzo'd

Kuzuryu Daimyojin

Odp: Hunder Family
« #4 11 Styczeń, 2014, 14:03:15 »
0
W sumie racja.
Na sucho to jedynie thunder king ale tylko jeśli się go dobierze.

Patrollbb

Odp: Hunder Family
« #5 11 Styczeń, 2014, 14:09:12 »
+1
Porównanie do monarchów świetnie pasuje, a rolę Vanity's Fienda przyjmuje w tym decku Constellar Omega, bo ma 2400 z przodu i spelle/trapy jej nie ruszą, ale uh... chciałbym czegoś więcej x)

TKRO - w liście w temacie nie wpisałem, bo na listach z montreallu nie znalazłem xD choć sam gram i uważam że jest must be ze względu właśnie na to że na sucho nie ma co wystawiać czasami - wtedy thunder king najlepiej wypada + jest świetny do wspomnianych tur bez special summonu

grabczas

Odp: Hunder Family
« #6 14 Kwiecień, 2014, 23:17:51 »
0
Wspomniane jest że można wepchnąć do tego Watt Engine, jak konkretnie by to dobrze wygladało? :>

jona

Odp: Hunder Family
« #7 14 Kwiecień, 2014, 23:23:59 »
0
Gra się 3 Cobry i pewnie 2 Żyrafy, wyrzuca się Sisy/Batterymany, Prismy. Odpadają też CCD jak przypuszczam. Reszta decku raczej bez zmian. Search z Cobry jest fajny, za to problemem jest dobieranie łap pełnych potworów. + te wspomniane Messeneger of Peace można grać i bić kobrą xd
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2014, 23:25:53 jona »

Noblun

Odp: Hunder Family
« #8 08 Lipiec, 2014, 20:04:43 »
0
A ja mam pytanko - jakiś czas temu pojawiła się w OCG karta Batteryman 9-Volt, i otworzyła drogę do nowego wariantu - batteryman hunder. Jest on grywalny, czy też nie do końca?

Kuzuryu Daimyojin

Odp: Hunder Family
« #9 08 Lipiec, 2014, 20:15:12 »
0
Dobrze się sprawdza, bo może szukać sam siebie.
Ma/Pa + 9V = xyz za darmo

jona

Odp: Hunder Family
« #10 13 Lipiec, 2014, 14:11:05 »
0


Moja wersja wykorzystania batterymanów. Bardzo optymistycznie mnie to nastraja. Konik po Batterymana V9 + summon, search i wcisk za 2000 to coś pięknego. W dodatku współpracuje z Supply Squadem, robiąc miliony plusów. Sam Supply też świetnie grinduje. Rank 4 for days.

Kuzuryu Daimyojin

Odp: Hunder Family
« #11 14 Sierpień, 2014, 14:03:38 »
0
Samo Batteryman 9-Volt też działa dobrze :D

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 04 Czerwiec, 2014, 14:48:57
jona