Wątek: Constellar  (Przeczytany 2520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Soul

Constellar
« 01 Sierpień, 2013, 14:55:35 »
+9
Constellar

Constellary to seria LIGHT wojowników czerpiących moc z gwiazd. Pod względem działania bardzo przypominają Evilswarmy. Podstawa talii jest dostosowana pod wpuszczanie themowych potworów XYZ i kontrolowanie dzięki nim gry. Ich zestaw jest całkiem bogaty, pozwala zarówno na psucie szyków w polu przeciwnika jak i zapewnianie ochrony naszym wojownikom.

Najważniejszym ogniwem gwiezdnej układanki jest jeden z najlepszych XYZ w grze: Constellar Pleiades. Większość talii w Yu-Gi-Oh opiera się na XYZ, bądź Synchro Summonach. Pleiades jest strasznym nolifem, nie przepada za towarzystwem i od razu się od niego odpędza wracając natrętów na rękę, bądź do Extra Decka (tak się dzieje w przypadku wracania na rękę XYZ lub Synchro). Jako iż sam Pleiades do krasnali nie należy, przeciwnicy często nie mają opcji, aby go obejść. Ciężko znaleźć im w arsenale coś, co miałoby powyżej 2500 z przodu i nie było XYZem lub Synchro.

Rozpoczęcie gry od wstawienia Pleiadesa to norma. Constellar Pollux oraz Constellar Algiedi dają niezbędny drugi summon w kolejce, a najjaśniej święcący strzelec Constellar Kaus manipuluje levelami. Strzelca wyszukuje ponadto Fire Formation - Tenki. Po wstawieniu Pleiadesa możemy wrócić nim Tenki z powrotem na rękę, niwelując tym samym minus jeden w zasobach jakie ponieśliśmy na sklejenie Pleiadesa. Królowa nauk podpowiada, że nie uwzględniając kontr przeciwnika mamy około 45% szans na wstawienie Pleiadesa w pierwszej kolejce. W dalszych częściach gry staje się to jeszcze łatwiejsze za sprawą Constellar Sombre, która sama z siebie robi potwora z Rank od 3 do 5. Wykorzystane Pleiadesy zamieniamy w Constellar Ptolemy M7 i o ile ten przeżyje kolejkę, czerpiemy kolejne plusy!

Jeśli trafimy na deck, którego Pleiades mało rusza, to zawsze możemy skorzystać z innych opcji w Extra Decku. Pleiades blednie w starciu z taliami o dużej dawce monster removalu, rozbłyska z kolei Constellar Omega, która broni siebie i kompanów przed Spell / Trap niespodziankami. Ewentualnie możemy pójść również w Starliege Paladynamo - nie tylko położy wszystko w walce, ale i po jego zniszczeniu zwracają się koszty. Często kluczowym zagraniem z naszego Extra jest wykorzystanie comba Number 61: Volcasaurus + Gaia Dragon, the Thunder Charger, które w niezbyt sportowy sposób po prostu kradnie gry wklepując momentalnie nierzadko 5000+ damage.

Ze względu na Pleiadesa ważną częścią spisu jest nasz Trap Line-up. Pleiades pozwala resetować Continuous Trapy jak Fiendish Chain. Świetnie współgra z Vanity's Emptiness - wyłączamy przeciwnikowi wszystkie Special Summony, a w swojej turze sami możemy się odblokować. Tak czy owak MVP jest Safe Zone, które albo zapewnia  Pleiadesowi (przede wszystkim) niezniszczalność albo może być z nim użyte ofensywnie: podczepiamy pod potwora przeciwnika, Pleiadesem wracamy Safe Zone na rękę i voila - potwór z głowy. Można też bronić nasze mniejsze gwiazdeczki przed zniszczeniem i potem używać do XYZ summonów. Guess what? Safe Zone zostaje wówczas w polu, a Pleiades może go zresetować. Kolejną z ciekawszych zabawek jest Xyz Reborn. Przeciwnik pozbył się Pleiadesa i wstawił Synchro / XYZa? Śmiejemy mu się w twarz, wskrzeszamy Pleiadesa i możemy je od razu odprawić całkowicie psując gameplan przeciwnika.Przykładowa decklista:

17
3 Constellar Kaus
3 Constellar Pollux
3 Constellar Algiedi
3 Constellar Sombre
3 Constellar Sheratan
1 Thunder King Rai-Oh
1 Honest

12
3 Upstart Goblin
3 Mystical Space Typhoon
2 Fire Formation - Tenki
2 Forbidden Lance
1 Book of Moon
1 Reinforcement of the Army

11
3 Fiendish Chain
1 Compulsory Evacuation Device
1 Torrential Tribute
2 Vanity's Emptiness
2 Mirror Force
1 Bottomless Trap Hole
1 Solemn Warning

Extra Deck:

2 Constellar Pleiades
1 Number 101: Silent Honor ARK
2 Constellar Omega
2 Constellar Ptolemy M7
1 Number 61: Volcasaurus
1 Gaia Dragon, the Thunder Charger
1 Tiras, Keeper of Genesis
1 Starliege Paladynamo
1 Gagaga Cowboy
1 Abyss Dweller
1 Maestroke the Symphony Djinn
1 Evilswarm Exciton Knight

Inne grane karty:

Instant Fusion / Cyber Dragon / Solar Wind Jammer - dla łatwiejszego dostępu do Rank 5
Constellar Star Cradle
Brotherhood of the Fire Fist - Bear

Kontry:

Puppet Plant (kradniemy Pleiadesa i wracamy efektem do Extra Decka przeciwnika, a w najlepszym wypadku używamy efektu i zamieniamy na Gaia Dragon, the Thunder Charger
Soul Taker, Smashing Ground, różne formy monster removalu
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2014, 23:22:46 Soul »

Soul

Odp: Constellar
« #1 01 Sierpień, 2013, 15:17:25 »
0
Do tego doszedłem przez ostatni tydzień ;p:


Sheratan jest za wolny na ten format, 1 max, zdarzało mi się słyszeć głosy, że Bear nie jest tu potrzebny: nie jest, ale to za dobra opcja, za często mam Tenki i szukanie Kausa nie jest potrzebne. Maxxy sucks, ale nie widzę nic ciekawszego xD. Upstarty ten sam motyw co Evile + nie widzę nic ciekawszego. Mirror Forca nikt się nie spodziewa i nie trzeba z nim trząść portkami gdy smok idzie w Master of Blades. XYZ Reborn max 1, tu macie art Jeffa: http://articles.alterealitygames.com/urano-metria-power-of-the-stars/ . Mam dokładnie takie samo zdanie o Xyz Reborn... Albo jest broken, albo jest deadem, a ja nie trawię sytuacyjnych kart.

Pieprzyć Hobana, że wygrał sidując 3 Puppet Planty, bo ze 3 razy mecze przegrałem przez to g***o xD. Master of Bladesa też pieprzyć xD. Bez tych dodatków Constellar był prawdziwym Dragon Slayerem, teraz się trochę zepsuło, ale nadal nie jest źle, bo Pleiades tu stronk na Dracossacki, w przeciwieństwie do Evilswarmów mamy jak odpowiedzieć na smokowe pole. Wklejamy w to wszystko Emptinessa, a najlepiej 3 i lol wygrywamy ;p.

Z Prophecy też lepiej niż Evile, bo o ile Ophion nic Spellbookom nie robi, to wracanie singlowego Spellcastera na łapę sporo daje, wszystkie Mastery, Faty, Wisdomy, Powery, Towery ded, o ile nie wyciągną jakoś 3 counterów na Judgmencie to mają poważny kłopot. Ofc jeśli kostka w plecy to zwykle przerypane, ale tak ze Spellbookiem ma wszystko, więc w/e xD. Ofc tona side, też łatwy dostęp do EEV, imo extra jest za ciasny by bawić się w Crazy Boxy, 45% na Adreusa w pierwszej to też nieźle (chyba). Z Evilami ciężko przegrać gdy wygra się kostkę i zacznie Pleiadą. Ophion w drugą stronę nic nie robi, o ile nie wpadniemy w Pleiadą w Solemny to luzik. Z Mermailem w teorii w plecy.

Ogólnie bardzo przyjemny ten deck, wybitnie skillowy nie jest, ale ma parę cute zagrań. Niedoceniany. Nie aż tak drogi, właściwie tak jak w Evilach tylko Safe Zony to większy problem ;p.


Soul

Odp: Constellar
« #2 02 Wrzesień, 2013, 19:13:26 »
0


3 kaus
3 pollux
3 sombre
1 algiedi
2 sheratan
1 rai-oh
1 bear
1 honest
2 veiler
2 maxx "C"

1 rota
2 tenki
1 hole
1 book
2 pod
2 lance
3 mst

1 solemn
2 fiendish
2 prison
2 mirror
1 bth
1 tt
1 compulse

deck sucks ;p.

Speicher

Odp: Constellar
« #3 27 Kwiecień, 2014, 13:48:57 »
0
Pytanko - warto w ogóle wierzyć jeszcze w ten deck? Jest szansa nauczyć się nim grać tak bardzo i tak go dopieścić, aby na MP nie wyjść znowu na debila? Czy lepiej kupić coś innego?

grabczas

Odp: Constellar
« #4 27 Kwiecień, 2014, 14:37:20 »
+2
Ogarnij w takim razie wersję z artefaktami bo granie pure constellarem jest o tyle przegwizdane że ten deck jest zbyt honest i nie robi masy dzikich plusów jak reszta decków które się obecnie liczą ;)

Kanashimi Tomo

Odp: Constellar
« #5 27 Kwiecień, 2014, 15:03:28 »
+2


W kwestii tematu : Wierzyć da się, jednak trzeba na tyle go doprowadzić to normy. Spieprzenie Constellara na poziomie Deckbuildu może być bolesne. Wstawię tutaj random decklistę z random regionalsów, które odbyły się nie dawno (top2).

(kliknij aby pokazać/ukryć)

Kwestia extra to nie wiem... nie wypowiem się...
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2014, 15:32:06 Illidan »

Speicher

Odp: Constellar
« #6 27 Kwiecień, 2014, 16:26:14 »
0
Niestety Matt ma rację. Jest mega schematyczny i ma stałe playe bez możliwości rozbudowy czy dobrych techów. Już nie mówiąc o tym, że najlepsza karta decku to pieprzone fairy, którego nie można searchować...

Lampart

Odp: Constellar
« #7 27 Kwiecień, 2014, 16:34:17 »
0
W PL Player>Deck serio każdym deckiem można w pl ztopować tylko trzeba do tego odpowiednio dużej pracy włożonej

Lampart

Odp: Constellar
« #8 27 Kwiecień, 2014, 16:49:08 »
0
Niby racja nie znam tych twoich klas to się nie wypowiem ;p ale ogólnie zbyt dużo graczy w pl za mało jeszcze meczy na spotkaniach/dnie rozegrało bo często spotykam błędy w ich gameplayu. moim zdaniem za mało osób w pl traktuje ygo jako serious biznes i gra dla funu.

Także tego nie grać totalnym g****m i brać się za testowanie
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2014, 16:50:55 Lampart »

Soul

Odp: Constellar
« #9 28 Kwiecień, 2014, 09:00:00 »
+2
Fire Fist jakby nie patrzeć też był bardzo schematyczny a był t1 cały format. Z Artefakt enginem deck będzie sporo lepszy, a już teraz jest na tyle dobry, by topować nim w PL. No kman. W Brzegu w topach był Blackwing i Samuraj. Wystarczy zbudować stabilny deck i dobry side (a wierząc statystykom matta o deckbuildingu jakieś pojęcie ma u nas 5% graczy, a reszta umie tylko lamić niekoniecznie wiedząc co i dlaczego, nie umie uzasadniać swoich deckchoiców i jest ograniczona schematami, których nie umie złamać, co jest zwłaszcza problematyczne gdy nie grają top tierami, tj. nie mieli skąd zlamić optymalnego buildu). Najważniejszy jest deck, potem jest skill, przy czym u nas z tym drugim jest bardzo słabo, więc można topować nawet ze słabym deckiem ;p.

Phenix

Odp: Constellar
« #10 02 Maj, 2014, 18:55:56 »
0
deck który jest podany w 1 poscie jest już trochę przestarzały
macie może troszkę świeższą decklistę ?

Agreel

Odp: Constellar
« #11 02 Maj, 2014, 19:33:16 »
0
Jak uważasz decklistę z arką i excitonem w extra za przestarzałą... Ta decklista akurat jest przystosowana do obecnego formatu. :P Zwróć uwagę na to, że 1 post był odświeżany ponad miesiąc temu.

Soul

Odp: Constellar
« #12 02 Maj, 2014, 20:12:00 »
0
Post =/= decklista. Ale slrsy, wrzucić 3 Tenki, użyć googla i masz decklist, dużo tu się nie zmienia ^^'.

Avasil

Odp: Constellar
« #13 14 Sierpień, 2014, 10:47:36 »
0
Jakie są zalety grania czystymi Constellarami w odróżnieniu od dorzucenia artefaktów(Moralltach i Artifact Sanctum)?

Soul

Odp: Constellar
« #14 14 Sierpień, 2014, 11:33:25 »
0
Nie dobieranie Moralltacha ;p. Poza tym żadne.

Kuzuryu Daimyojin

Odp: Constellar
« #15 14 Sierpień, 2014, 14:01:18 »
0
Dodał bym teraz że constelary będą mieć w miarę match up przeciwko shadolą bo Constellar Pollux normal summonuje

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 26 Czerwiec, 2015, 11:38:35
Izorist