Wątek: Blackwing  (Przeczytany 1618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Izorist

Blackwing
« 30 Marzec, 2015, 23:24:46 »
+21
Blackwing


Blackwing to stosunkowo stary archetyp, swój początek miał w Crimson Crisis, należącym do ery 5D's (28.02.2009). Jest to jeden z najliczniejszych archetypów w całej naszej karciance. Monstery z tego archetypu to ptaki albo ludzie przebrani za ptaki. Imiona Blackwingów pochodzą od nazw wiatrów i legendarnych broni. Talia lata swojej świetności ma już za sobą (2009/10), ale dzięki nowemu supportowi, który właśnie otrzymaliśmy, może jeszcze pokazać szpony. Na potrzeby artykułu zamiast "Blackwing Monster" będę pisał "ptak".

Wśród ogromu kart archetypowych ilość kart, które faktycznie nadają się do gry (przynajmniej na chwilę obecną) jest niewielka. Talia skupia się przede wszystkim na kontrolnych zagraniach, choć potrafi też grać bardzo agresywnie. Wszystkie nasze potwory to Winged Beasty (z wyjątkiem Blackwing Tamer - Obsidian Hawk Joe) o atrybucie DARK (z wyjątkiem Blackwing - Aurora the Northern Lights).

Każda karta w naszej talii jest mniej lub bardziej zależna od innych, prawie żadna nie działa samodzielnie. Tak więc każda z ważniejszych zagrywek talii wiąże się z dobraniem pary kart.

Jednym z najważniejszych założeń decku jest generowanie zasobów za pomocą Black Whirlwind. Daje nam ono jednego ptaka za każdy sukcesywny Normal Summon. Dzięki temu, w teorii, nasze zasoby się nie kończą. Bardzo pomocny jest tu Blackwing - Kris the Crack of Dawn, który jest częściowo odporny na niszczenie. Do tego Blackwing - Nothung the Starlight pozwala nam skorzystać z efektu Whirlwinda dwa razy w jednej turze.

Nasze ptaki nie są również samodzielne w obliczu zagrożenia. Główną formą obrony jest Blackwing - Kalut the Moon Shadow, którego możemy z łatwością wyszukać. Innym sposobem na obronę ptaków podczas walki jest Black Sonic - nietargetujący i nieniszczący mass removal.

A jeśli już o trapach mowa, to ptaki mają dostęp do jednego z najlepszych trapów w grze, a jest nim Icarus Attack. Za cenę jednego Winged Beasta możemy zniszczyć 2 dowolne karty na polu. Icarus potrafi przerwać większość zagrań przeciwnika. Najczęściej staramy się wykorzystać dla jego kosztu ptaki, które i tak mieliśmy stracić, tak, aby upraszczać stan gry na naszą korzyść.

Są też inne sposoby na generowanie przewagi (tzw. plusów), np. efekt Blackwing - Blizzard the Far North, który zapewnia nam odpowiedni field presence dla Icarus AttackBlack Sonic. Kolejnym przykładem są zagrania z Blackwing - Zephyros the Elite - staramy się nim cofnąć Fiendish Chain, Blackwing - Kalut the Moon Shadow lub Blizzarda. Współpraca Blackwing - Pinaki the Waxing Moon i Icarusa to dwie pieczenie na jednym ogniu. Można też zagrać Delta Crow - Anti Reverse w End Phase przeciwnika na kilka świeżo zasetowanych S/T.

Ale nasz deck to nie tylko Main deck, posiadamy też Extra deck, a ten, jak przystało na talię z ery 5D's jest wypełniony białymi kartami. Głowny dostęp do synchro daje nam Blizzard. Jest to jednokartowe synchro poziomu 5 lub 6. Daje to całkiem przyzwoity wachlarz możliwości. Kolejnym tunerem jest Blackwing - Gale the Whirlwind, który daje nam dostęp do poziomu 6 oraz 7. Gale jest też dobrą odpowiedzią na większość kłopotliwych potworów przeciwnika.

W extra trzymamy też podstawowe Xyz rank 4, ponieważ mamy do nich stosunkowo swobodny dostęp. Oprócz kart generycznych gramy tu Ice Beast Zerofyne.


Przykładowy Build
Main Deck [ 40 ] [ 23 / 10 / 7 ]

3 Blackwing - Kris the Crack of Dawn
1 Blackwing - Shura the Blue Flame
2 Blackwing - Bora the Spear
1 Blackwing - Zephyros the Elite
3 Blackwing - Kalut the Moon Shadow
2 Blackwing - Gale the Whirlwind
2 Blackwing - Pinaki the Waxing Moon
1 Blackwing - Gladius the Midnight Sun
2 Blackwing - Blizzard the Far North
1 Blackwing - Oroshi the Squall
2 Maxx "C"
3 Effect Veiler

3 Black Whirlwind
3 Upstart Goblin
2 Instant Fusion
1 Allure of Darkness
1 Raigeki

3 Icarus Attack
1 Bottomless Trap Hole
1 Solemn Warning
1 Torrential Tribute
1 Vanity's Emptiness

Extra Deck [ 15 ]

1 Elder Entity Norden
1 Hi-Speedroid Chanbara
2 Blackwing - Nothung the Starlight
1 Ancient Fairy Dragon
1 Black Rose Dragon
1 Odd-Eyes Meteorburst Dragon
1 Blackwing Tamer - Obsidian Hawk Joe
1 Trishula, Dragon of the Ice Barrier
1 Ancient Pixie Dragon
1 Hot Red Dragon Archfiend Abyss
1 Super Quantal Mech Beast Grampulse
1 Abyss Dweller
1 Castel, the Skyblaster Musketeer
1 Ice Beast ZerofyneKontry


Przydatne rulingi


« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2016, 04:10:51 Izorist »

Izorist

Odp: Blackwing
« #1 19 Luty, 2016, 21:46:26 »
+2
Bawię się tym teraz więc przy okazji zrobiłem up decklisty.


Zapraszam do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2016, 21:48:23 Izorist »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 02 Wrzesień, 2013, 19:45:42
Izorist
Ostatnio 02 Grudzień, 2018, 22:51:22
MateMatyk