Wątek: [ROGUE] Lightsworn  (Przeczytany 1630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Izorist

[ROGUE] Lightsworn
« 27 Grudzień, 2016, 22:14:54 »
+2
Lightsworn


Lightsworn to archetyp, który jest z nami już od długiego czasu. Miał wiele wzlotów i upadków, dzisiaj dzięki Fairy Tail - SnowMinerva, the Exalted Lightsworn znów lata wysoko.

Kiedyś archetyp ten miewał spore problemy z nabraniem rozpędu (kluczowe karty zostały stosunkowo szybko podcięte na liście), jednak od czasu supportu w Structure Decku Realm of Light brakowało mu przede wszystkim celu, win condition. Tempo w pierwszych turach też nie było najlepsze, dlatego po utracie Dragon Rulerów deck jako taki szybko osunął się w cień. Minerva, the Exalted Lightsworn i engine rank 4 rozwiązuje problem rozpędu w pierwszej turze. Znacząco pomaga też Charge of the Light Brigade w dwóch kopiach. Fairy Tail - Snow z kolei pozwala na spożytkowanie zmillowanych spelli, dodatkową agresję jak i również obronę.

I właśnie mill jest (i zawsze był) w tym decku kluczowy, dlatego powinniśmy grać w nim wszystko, co może czerpać z niego korzyści przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej stabilności. Stąd też engine Performage Trick Clown - Heroic Challenger - Thousand Blades. Możemy też spotkać się z wersją poszerzoną o Performage Hat Tricker czy też Jigabyte. Idealnym tunerem jest tutaj Glow-Up Bulb, który pozwala wstawiać Naturia Beast oraz Trishula, Dragon of the Ice Barrier, niezwykle mocne synchro. Oprócz tego tunerem jest też Raiden, Hand of the Lightsworn, chyba najlepszy Lightsworn, pozwala on na synchro 7 i 8 czyli przede wszystkim Michael, the Arch-Lightsworn, PSY-Framelord Omega oraz Scarlight Red Dragon Archfiend.

Oprócz samych Lightswornów millować potrafi też kilka innych kart, oprócz najpopularniejszego Foolish Burial jest też Brilliant Fusion, dające dodatkowy Normal Summon, który znacząco poprawia pierwszą turę. Niestety sama Gem-Knight Seraphinite jest dość niezręczna i niewiele możemy z nią zrobić, jeśli nie gramy Minerva, Lightsworn Maiden.

Poza millem mile widziany jest też discard, ponieważ nasze karty z reguły działają lepiej (lub tak samo) na grave. Twin Twisters jest więc doskonałym sposobem na upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Ponieważ większość potworów to LIGHTy, dobrym pomysłem jest też Galaxy Soldier, dający możliwość wstawiania Cyber Dragon Infinity.

Sam deck nie jest zbyt skomplikowany, choć niewątpliwie dla niedoświadczonego gracza niektóre zagrywki mogą być zdradliwe. Cel jest prosty - zmilluj jak najwięcej kart, wstaw jak najwięcej potworów, zadaj jak najwięcej obrażeń!


Przykładowa decklista
TOP32 / YCS BOCHUM / Aug2016 / Marvin Weber
Main Deck [ 43 ] [ 25 / 17 / 1 ]

1 Blackwing - Zephyros the Elite
3 Fairy Tail - Snow
1 Glow-Up Bulb
1 Goblindbergh
1 Heroic Challenger - Thousand Blades
1 Jigabyte
1 Lyla, Lightsworn Sorceress
3 Performage Hat Tricker
3 Performage Trick Clown
2 Photon Thrasher
3 Raiden, Hand of the Lightsworn
2 Tin Goldfish
3 Wulf, Lightsworn Beast

2 Charge of the Light Brigade
1 Foolish Burial
3 Instant Fusion
1 One for One
3 Pot of Desires
1 Reinforcement of the Army
3 Solar Recharge
1 Soul Charge
2 Twin Twisters

1 The Phantom Knights of Shade Brigandine
Extra Deck [ 15 ]

1 Elder Entity Norden
1 Naturia Beast
1 PSY-Framelord Omega
1 Trishula, Dragon of the Ice Barrier
1 Abyss Dweller
1 Bahamut Shark
1 Bujinki Amaterasu
1 Bujintei Tsukuyomi
1 Castel, the Skyblaster Musketeer
1 Diamond Dire Wolf
1 Minerva, the Exalted Lightsworn
1 Number 106: Giant Hand
1 Number F0: Utopic Future
1 Performage Trapeze Magician
1 Toadally Awesome

Side Deck [ 15 ]

1 Crimson Blader
2 Maxx "C"
3 Retaliating "C"
1 Cosmic Cyclone
1 Dark Hole
3 Magical Spring
1 Raigeki
2 System Down
1 Twin Twisters

Kontry
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec, 2018, 16:30:08 Kali »

Yano

Odp: [Tier 3] Lightsworn
« #1 07 Wrzesień, 2017, 20:51:33 »
+1
To i ja się podzielę swoim buildem. Jako, że Minerva dostała reprinta to deck stał się znacznie tańszy i bardziej przystępny dla każdego. Obecnie gram dosyć stabilnym buildem 41 kartowym. Chociaż nadal eksperymentuje z dodatkową Ash Blossom to chyba zostanę przy tej liczbie w mainie. Deck w przeciwieństwie do jego poprzednich odsłon teraz gra mix XYZ i linki, a synchro są dosyć sytuacyjne. Zanim przejdę do dalszych komentarzy najpierw wstawie deckliste. Ostatnio topnąłem nim na localu. 3:1 i trzecie miejsce. Na wstępie zaznacze tylko, że deck wymaga dosyć sporego ogrania i złe decyzje bardzo bolą.

Main Deck [ 41 ] [ 31 / 10 / 0 ]

2 Ash Blossom & Joyous Spring
1 Black Luster Soldier - Envoy of the Beginning
2 Blackwing - Gofu the Vague Shadow
1 Eclipse Wyvern
2 Fairy Tail - Snow
1 Felis, Lightsworn Archer
1 Giant Rex
3 Goblindbergh
1 Jain, Twilightsworn General
2 Judgment Dragon
3 Lumina, Lightsworn Summoner
3 Lumina, Twilightsworn Shaman
1 Lyla, Twilightsworn Enchantress
1 Maxx "C"
1 Punishment Dragon
3 Raiden, Hand of the Lightsworn
1 Ryko, Twilightsworn Fighter
2 Wulf, Lightsworn Beast

3 Allure of Darkness
2 Charge of the Light Brigade
1 Foolish Burial
1 Reinforcement of the Army
3 Solar Recharge

Extra Deck [ 15 ]

1 Abyss Dweller
1 Cairngorgon, Antiluminescent Knight
1 Castel, the Skyblaster Musketeer
1 Daigusto Emeral
1 Decode Talker
1 Firewall Dragon
1 Leviair the Sea Dragon
1 Michael, the Arch-Lightsworn
2 Minerva, the Exalted Lightsworn
1 PSY-Framelord Omega
1 Proxy Dragon
1 The Phantom Knights of Break Sword
1 Topologic Bomber Dragon
1 Tornado Dragon

Zacznijmy od podstaw tego buildu i najczęstszych pytań. Najczęściej jest to kwestia o przycięcie wulfa do 2 i granie Giant Rex. Otóż Dinozaur w połączeniu ze Snow daje nam darmowe rank 4 jeśli go zbanishujemy pod jej koszt. Boss monsterów jest w tym decku kilka. Zacznijmy od najbardziej rozpoznawalnych czyli Minervy. Ona służy nam jako przygotowania zasobów oraz dodatkowy draw power jeśli dobrze zmillujemy. Czasami zezwala na kolejne combosy dzięki rzeczom, które zrzucimy. Drugim bossem jest Firewall Dragon tworzący loopy i pozwalający odzyskać takie karty jak Judgment Dragon czy Punishment Dragon. Oczywiście dragony również zaliczają się do boss monsterów, zaś największym upierdliwcem jest Topologic. Ten w połączeniu ze Snow pozwala nam wyczyścić pole oppowi w trakcie jego tury. Pierwsze skrzypce tutaj grają obie luminy. Potrafią one czynić cuda na boardzie, zaś Leviair służy nam za combo extender. Pamiętajmy, że Twilightsworny, które są w tym decku również pomagają nam millować. Ilekroć lightsworn monster aktywuje swój efekt, one millują określoną ilość kart raz na ture. Tyczy się to kart LIGHTSWORN oraz TwiLIGHTSWORN. W decku gram dwa Judgmenty i jednego Punishmenta. Takie proporcje uznałem za najbardziej optymalne, gdyż najmniej ceglą na ręce i da się coś ugrać. Punishment jest naprawdę irytujący dla oppa, którego deck floatuje, zwłaszcza, że efekt tego potwora to quick i możemy odpalić w każdym momencie. Przykładowo możemy dochainować się do akcji przeciwnika, a potem do darkowego smoczka dochainować Snow, by ją wezwać i odzyskać zbanishowane zasoby które nie są Lightswornami (no taki minus tej karty, ale gdyby go nie miała to byłaby za dobra).
Teraz słów kilka o Luminach. Twilightswornowa potrafi special summonować z banisha banishując 1 Lightsworna z ręki/grave. Nie może targetować siebie. Dlatego staramy się zbanishować LIGHTowy odpowiednik (Lumina, Lightsworn Summoner), by móc ją przywrócić na pole za pomocą DARKowej i kręcić się dalej. Ważne jest by rozsądnie wybierać karty pod snow, by nie wyrzucić za dużo swoich zasobów.
MVP decku jest również nowy Ryko, który banishuje NIE TARGETUJĄC. Jest znacznie lepszą wersją swojego złotego braciszka, który musi być flipniety by cokolwiek zrobić. Ten pieseł wystarczy że będzie normal summonowany.
Cytując klasyka: "Ten deck potrafi ceglić albo odprawiać karciane voodoo". Staram się znaleźć jak najbardziej optymalnego builda. Nie gram Glow-up Bulba głownie ze względu na to jak często ta karta jest po prostu martwa.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2017, 21:21:28 Kanashimi Tomo »

Yuri

Odp: [Tier 2] Lightsworn
« #2 26 Luty, 2018, 19:08:09 »
0
Top 16 Lightsworn YCS Bochum


Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 27 Marzec, 2018, 19:28:21
MateMatyk
Ostatnio 12 Kwiecień, 2017, 00:45:10
Razmus
Ostatnio 25 Listopad, 2019, 19:11:45
Icarus
Ostatnio 26 Luty, 2018, 20:02:00
tomeczkoo
Ostatnio 23 Wrzesień, 2019, 00:55:49
Izorist