Wątek: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017  (Przeczytany 2263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Razmus

Wypisane tylko zmiany:

FORBIDDEN
Elder Entity Norden ( 1 → 0 )

LIMITED
Speedroid Terrortop ( 3 → 1 )
That Grass Looks Greener ( 3 → 1 )

SEMI-LIMITED
Not this time folks!

NO LONGER ON LIST
Performapal Skullcrobat Joker ( 1 → 3 )
Wisdom-Eye Magician ( 2 → 3 )
Pendulum Call ( 1 → 3 )

Pełna lista:
Komoney strikes back!

To tak, poprzednia lista jest aktywna do 11 czerwca, a ta powyżej wchodzi w życie wraz z 12 czerwca. A teraz moje trzy grosze: bańka wyskoczyła jak Filip z konopi. Nikt się jej nie spodziewał. Dosyć dobre hity, niczego złego w nich nie widzę, za to ciekawsze są karty co wyszły na 3. Jak wiadomo w lipcu nadchodzi zmiana gry i wchodzą linki. Zmiany w mechanice sprawią, że wszystkie pendulum decki będą znacznie słabsze, a miesiąc wcześniej, w lipcu wychodzi SD zamieniony w booster pack z prawie samymi pendulumami, więc co Konami zrobiło aby go rozpropagować? 2 Karty zeszły z 1 na 3, a jedna z 2 na 3 i wszystko to support do magician pendulum talii, ahh Komoney :3
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2017, 23:09:54 Izorist »

Secior

Sporo osób się domagało banu Nordena no i macie :P Chyba koniec końców najlepszy sposób na pozbycie się substitute combo. Terrortopa chyba przewidywałem już wcześniej na 1, ale to nic, mamy Predaplanty :kappa: Ale, że Grassa tak szybko ucięli, to lekka niespodzianka. Chyba nie chcą tych infernoidów w topach :P Joker na 3 chyba ciut za późno. Magiciany w sumie też, do linków mogą trochę namieszać, ale czy po linkach to ciężko powiedzieć.

jund6

Terrortopa chyba przewidywałem już wcześniej na 1, ale to nic,

No, chyba że grasz WWSpeedroid ;)
Norden - ok. Zasłużył, a Zoo trochę ucierpią ;)
Pendulumy: Tak ze dwa miesiące wcześniej gdyby były, to jeszcze by namieszały ;)

Nimrod

Tak jak już powiedziałem na CFY, mam takie przeczucie, że Zoodiaki i tak wkrótce znajdą jakąś metodę na zrobienie +4 z jednej karty, to tylko kwestia czasu. :P Norden był do przewidzenia, bo już stanowczo za długo omijał go ten ban. Trawa w zasadzie też, chociaż popularność sześćdziesięciokartowców sprawiła, że już nie dawała tyle, co dawniej. O terrortopie jakoś specjalnie nie myślałem w kontekście banlisty, co podobno oznacza, że się nie znam :( W każdym razie niewielka liczba zmian i ogłoszenie tak szybko po poprzedniej daje jasny sygnał, że panowie z K.O.nami zdali sobie sprawę, że trochę pokpili sprawę i trzeba robić update. Zejście trzech kart od pendulumów z listy nie ma większego znaczenia, bo linki wyprują tej mechanice flaki tak czy inaczej...

PS
Brzezik, twojego wujka wywalili chyba z roboty, skoro Norden poszedł na bana. ;)
T: Prędzej został woźnym i sprząta teraz cały ten TCG syf xd
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2017, 20:40:22 Kanashimi Tomo »

Kali

brawo Konami ;DD i nie p********e mi tu proszę że hitnęli w speedroidy czy inne hero i mermaile bo to śmieszne xD

brzezik

Wujek juz nie dal rady trzymać Nordena na 1

Viet

Jak dla mnie bardzo dobrze norden powinien zdechnac juz dawno a co do Grass to tak banzai konami!

SandoRo

Eh Xyz mi zdechły :( Trudno żyje się dalej xD Bez Nornema też można żyć  XD

kuros

Kurde myślałem że Towellsa oddadzą :( :D

MateMatyk

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Najpierw okoliczności:

1) Nie podoba mi się, że banlista została wydana tak szybko po ostatniej, tym bardziej że wcześniej musieliśmy czekać pół roku dłużej. Przybliżone terminy wychodzenia banlist powinny być znane, a same listy wychodzić 3 lub 4 razy do roku.
2) Cieszy mnie, że banlista została ogłoszona sporo wcześniej. Ba, uważam nawet, że połowa tego czasu by wystarczyła. Były już bańki, które działały od momentu opublikowania i mam nadzieję, że to się nie powtórzy :)

A teraz sama bańka:
Elder Entity Norden na 0 to bardzo dobry hit w zoo, karta jest głupia i już dawno powinna się znaleźć w tej sekcji, gdzie jej miejsce.
Speedroid Terrortop zabranie lepszego enginu aby zmusić do gry Predaplantami, imo może być, tym bardziej że Fire Formation - Tenki zostało na 3.
Hit w That Grass Looks Greener nie podchodzi mi, jest to świeża karta i nie uważam żeby hity w takowe były uczciwe, nie po to kupujesz nowe karty aby dowiedzieć się po 3 miesiącach że nie można nimi już grać. Poza tym, nie za bardzo rozumiem jego sens, skoro na ostatnim YCS w top32 znalazł się jeden deck na trawie.

Karty na 3: Performapal Skullcrobat Joker cierpiał za grzechy innych kart i fajnie że wrócił, co do magicianów i tak nic nie zmieniają :)

Podsumowując: ogólnie naprawdę dobre zmiany i cieszy mnie, że przed linkami będziemy mieli jeszcze jeden format, ale nie podoba mi się ich nieregularność oraz hity w nowe karty.

kuros

hit w grasa jak najbardziej matma na + , ta karta wygrywała gry z d**y ... zmuszała inne decki granie 50kart+.
infernoid zaczynając grasem vs 40kart deck miał prawie autowina :) a jeszcze jak opp grał np takim abc i zaczynał zrzucił sobie z desires 10 kart powyszukiwał .To grasem nawet 35 kart można było sobie zrzucić...co do timingu (rat poszedł na semi w poprzedniej ) :)

chaisab

Powiem tylko tyle - zoo hitneli tyle co nic, nadal będzie topowal wszystko jak leci. Meta w ocg jest tego dowodem (jak tam deck typuje bez dridenta, barrage i z jednym ratem, terrortop zszedł już dawno a nordena nigdy nie mieli).
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2017, 23:05:10 chaisab »

Yano

Zoo będzie grane bo jako archetyp jest silne z racji tych xyz. Przy okazji Czajnik pamiętaj, że w OCG mają też inne karty na liście więc to może też mieć znaczenie.
Co do bańki samej:
Norden - ta menda powinna gnić na banie od roku.
Terrortop - ta sama sytuacja co norden tylko darmowe rank 3. Słuszny limit aczkolwiek to było do przewidzenia, że w tej kwestii zrobią kalkę z OCG.
Grass - karta, która z d**y wygrywała gry. Jak się zresolvowała to najczęściej był win, a by to skontrować inni musieli budować decki 50 kart+ osłabiając tym swoje consistency. Darmowe zasoby, nic dodać nic ująć.
No a odlimitowane pozycje mają jeden komentarz: "Konami. Jesteście jak internet explorer. ZA WOLNI. Te karty powinny zejść z listy 3 sety temu".

Kanashimi Tomo

No a odlimitowane pozycje mają jeden komentarz: "Konami. Jesteście jak internet explorer. ZA WOLNI. Te karty powinny zejść z listy 3 sety temu".

um...dis? ;P czyli prędzej "Konami, jesteście pazerni" xD

Regis

Magiciany trzeba jakoś sprzedać xD gj Komoney, gj ;)

Rock

O ja rockuje...
Norden: Wreszcie, szkoda że mam 2 w puszce i nic z nim nie zrobiłem :/
Terrapod - malutki ciso w konsystencje, pewnie znajdzie się coś ciekawego w te pare slotów
Grass - konami, nie wiem co jest, ale to jest doobry ruch!
NO LONGER LIMIT - Hmmm, sprawdzę czy coś się da grać magicianami teraz, może da się zrobić jakiś leło deck... szkoda że niedługo i tak pendulum odejdzie do lamusa

Szkoda że tych zmian tak mało, chciałbym żeby trochę bardziej przygotowali pod linki. Teraz Utrata pola będzie boleć, bo po zrobieniu Linka nie raz trzeba będzie strzelić Cały Setup od nowa (Czytaj limit DH i Slumbera). Spodziewam się tych zmian w sierpniu/wrześniu. Czyli na MŚ będzie ciekawie
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2017, 17:57:46 Rock »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 27 Grudzień, 2014, 11:43:08
Sergio
Ostatnio 17 Lipiec, 2015, 22:12:52
Regis
Ostatnio 05 Listopad, 2015, 20:20:50
michu93
Ostatnio 12 Kwiecień, 2016, 21:43:13
Lampart
Ostatnio 26 Marzec, 2017, 01:21:53
Viamortis