Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Serce Kart => Dla początkujących => Wątek zaczęty przez: j4 w 13 Czerwiec, 2014, 00:51:50

Tytuł: ROADMAP - najpierw zajrzyj tutaj!
Wiadomość wysłana przez: j4 w 13 Czerwiec, 2014, 00:51:50
Witamy! Ten temat ma za zadanie pomóc ci odnaleźć się na forum.

Po pierwsze: regulamin całego forum (http://yugioh.pl/regulaminy-i-sprawy-administracyjne/regulamin/), który można streścić jednym zdaniem - zachowaj kulturę osobistą i zdrowy rozsądek.

Po drugie: zarejestruj się. Naprawdę warto. Zyskujesz dostęp do wielu normalnie ukrytych opcji forum.

Po trzecie: regulamin tego działu (http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/regulamin-dla-poczatkujacych/).

Po czwarte: oficjalny rulebook (http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/najwazniejsze-zrodlo-informacji-official-rulebook-9-0/).

Poradniki dla początkujących w sugerowanej kolejności czytania:


W przypadku problemów ze zrozumieniem jakichkolwiek treści, z pewnością przyda Ci się słowniczek terminów i pojęć (http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/terminy-i-pojecia/), możesz też poprosić o pomoc jednego z naszych tutorów (http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/lista-tutorow/).

Gdy już zainteresujesz się sceną turniejową Yu-Gi-Oh!, zajrzyj tutaj: Organizatorzy turniejów w poszczególnych miastach (http://yugioh.pl/turnieje-i-inne-imprezy/organizatorzy-w-poszczegolnych-miastach/).

Jeżeli chcesz wypróbować grę nie wydając żadnych pieniędzy, zainteresuje cię poradnik gra on-line (http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/wstep-do-gry-online/), a także narzędzie do robienia proxy (http://yugioh.pl/index.php?action=deck_builder), czyli arkuszy z kartami które możesz wydrukować na zwykłym papierze i wyciąć. Takie proxy karty służą wyłącznie do testów, nie zagrasz nimi na żadnym turnieju! Możesz także zawsze liczyć na pomoc lokalnych graczy (http://yugioh.pl/fora-lokalne/), którzy chętnie ci zademonstrują i wytłumaczą grę na towarzyskim spotkaniu. Najbliższy ośrodek łatwo zlokalizujesz dzięki naszej mapce (http://yugioh.pl/index.php?action=googlemap), na którą możesz się dodać we własnym profilu.

Przydatne linki:

Stock check (http://yugioh.pl/index.php?action=stock_check), forumowe narzędzie do wyceny kart.

Baza kart (http://yugioh.pl/baza_kart), forumowa wyszukiwarka kart.

Zapraszamy równieź do polubienia naszego profilu na FB https://www.facebook.com/ygopl/ (https://www.facebook.com/ygopl/)

Wygodne wyszukiwarki kart znajdziesz także w programach do gry online.

Forum zawiera działy do wszystkiego, co będzie ci wkrótce potrzebne, jednak są już dobrze opisane same z siebie i nie wymagają tutaj dalszego tłumaczenia. Nie jest ich zbyt wiele, i wkrótce będziesz się tutaj czuł jak u siebie w domu.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, wal śmiało na CFY, czyli naszym forumowym shoutboxie. Znajdziesz go na dole głównej strony forum po zalogowaniu. Nie przejmuj się groźnie brzmiącym rozwinięciem tego skrótu - panują tam dużo lżejsze zasady niż na reszcie forum i czasem niektórzy lubią z tego skorzystać, ale nowi gracze są nietykalni ;)

Miłego zwiedzania, i mamy nadzieję że zostaniesz z nami na dłużej!