Wątek: Poradnik dla początkujących - ZASADY GRY  (Przeczytany 59135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Soul

Poradnik dla początkujących - ZASADY GRY
« 12 Lipiec, 2013, 21:53:55 »
+5
Poradnik dla początkujących
Zasady gry


Witaj w świecie Yu-Gi-Oh! Mam nadzieję, że zostaniesz w nim jak najdłużej. Jeśli jeszcze się w nim nie odnajdujesz, to dobrze trafiłeś. Specjalnie dla Ciebie stworzyłem nowy poradnik, który pomoże Ci zacząć grę w naszą wspaniałą karciankę i pozwoli ją lepiej zrozumieć. W poradniku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, linki, porady, które przydadzą Ci się na starcie Twojej przygody z Yu-Gi-Oh. Zaczynamy!


Najnowsze zasady gry w wersji angielskiej znajdziesz na oficjalnej stronie pod linkiem: Oficjalny rulebook

Zasady gry po polsku, (stare, ale nadal w większości aktualne): Zasady gry po polsku
Objaśnienie zasad gry, (przygotowane przez Razmusa na YouTube): Filmy na YouTube

Przydatne informacje: http://www.yugioh-card.com/uk/gameplay/

Oficjalna lista kart zbanowanych (kart, których nie można używać w grze) i zlimitowanych (można używać maksymalnie 1 lub 2 kopie danej karty w talii): Banlista

Na oficjalnych turniejach gra się w formacie Advanced Constructed, Twoja talia musi być na nich dostosowana do obowiązującej banlisty. Na turniejach możesz używać wyłącznie kart oryginalnych (jak je rozpoznać przeczytasz w innej części poradnika) oraz będących w języku europejskim.

Jeśli przytłacza Cię nadmiar zasad i wydaje Ci się, że jest ich tak dużo, iż wszystko się miesza i ostatecznie mało co rozumiesz, nie martw się! Możesz zadawać pytania w dziale Dla początkujących bądź też w tym dotyczącym zasad gry. Najprostszym sposobem na zrozumienie ich jest jednak praktyka, bądź oglądanie gry innych:

- Na oficjalnej stronie znajdziesz video prezentujące jak grać. Nie wyjaśnia on najnowszych mechanik: XYZ i Pendulum, ale te łatwo zrozumieć, znają ogólne zasady. Link: Gameplay video
- Nowsze anime, czyli Yu-Gi-Oh! 5D's,  Yu-Gi-Oh! Zexal i Yu-Gi-Oh! Arc-V również pomogą ci zrozumieć większość podstawowych reguł. (Pierwsza seria anime Yu-Gi-Oh!, którą możliwe iż oglądałeś w polskiej wersji językowej, nijak ma się do faktycznych zasad gry.)

- Kolejnym źródłem, które pozwoli zrozumieć mechanikę gry jest chociażby Youtube. Znajdziesz tam wiele nagrań pojedynczych gier.

- Do bardziej praktycznej nauki przydadzą Ci się również gry poświęcone Yu-Gi-Oh.

Nie masz z kim grać? Zapraszam do działu Yu-Gi-Oh Lokalnie na naszym forum. Ktoś na pewno wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń. Nawet jeśli jesteś młody, nie bój się przyjść na spotkanie! Większość z nas również zaczynała grę w młodym wieku.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma osób z którymi mógłbyś pograć, to nic straconego. Dzięki stronie duelingnetwork.com możesz grać z ludźmi umawiając się z nimi przez nasze forum, bądź też mierzyć się z graczami z całego świata. Masz tam jednocześnie dostęp do wszystkich kart, także strona ta daje Ci wspaniałą możliwość zapoznawania się z wszelakimi rodzajami talii.

Alternatywą są ygopro / devpro - programy te pozwalają na mierzenie się z graczami online, przy czym w przeciwieństwie do Dueling Networka rozgrywka jest w nich w pełni zautomatyzowana i poziom graczy jest niższy, więc dużo bardziej nadają się dla początkującego.Pamietaj, ze rejestracja na tym forum da Ci dostep do wielu ciekawych narzedzi zwiazanych z gra.
Więcej do czytania: http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/roadmap-najpierw-zajrzyj-tutaj!/
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2017, 17:33:58 Flasher »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 13 Lipiec, 2013, 13:07:08
Soul
Ostatnio 11 Maj, 2017, 21:45:38
Izorist
Ostatnio 31 Lipiec, 2013, 15:08:37
Soul
Ostatnio 11 Czerwiec, 2014, 11:39:00
j4
Ostatnio 30 Grudzień, 2016, 01:31:05
Kanashimi Tomo