Wątek: Dlaczego warto grać metadeckiem?  (Przeczytany 3489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jona

Dlaczego warto grać metadeckiem?
« 06 Sierpień, 2015, 01:36:25 »
+14
Dlaczego warto grać metadeckiem?

Dlaczego warto inwestować pieniądze w najlepsze i najpopularniejsze talie? Cóż, najprościej mówiąc - dlatego, że są najlepsze. Tylko co to znaczy?

Na początek musisz zrozumieć, że archetypy, o które oparte są talie w YGO, z założenia nie są sobie równe, ba,  niejednokrotnie już metagame dominowana była przez pojedynczy z nich, wygrywający wszystkie większe turnieje. Decki, które regularnie radzą sobie dobrze na zawodach w danym formacie zyskują miano 'Tier 1' lub właśnie 'metadecków'.

Dlaczego warto nimi grać?

Po pierwsze - stabilność. Metadecki odznaczają się na tle swoich słabszych kolegów przede wszystkim konsystencją. Najkrócej mówiąc, oznacza to, że używając talii z kategorii Tier 1 dużo rzadziej przegrasz przez słabe rozdanie. W YGO nie każdą patologiczną sytuację można wykluczyć, ale wybierając metadeck znacznie zwiększasz swoje szanse na dobieranie grywalnych zestawień kart. Brzmi nieźle, co? Jako doświadczony gracz mogę napisać tylko, że gra talią, która 'przegrywa sama ze sobą' - czyli jest niestabilna - nie ma nic wspólnego z dobrą zabawą.

Po drugie, nie trzeba być szczególnie błyskotliwym, aby zrozumieć, że granie taliami, które dominują turnieje pozwoli Ci częściej wygrywać zawody i zdobywać atrakcyjne nagrody. W praktyce, oznacza to, że metadeck - mimo wyższej ceny - niemal na pewno 'się zwróci', jeśli tylko będziesz brał regularny udział w oficjalnych zmaganiach - a okazji do tego w Polsce nie brakuje. Realna wartość nagród za wygranie większego turnieju to zwykle kilkaset złotych (przykład - TOP 8 Mistrzostw Polski: mata do gry o wartości niemal 200 zł, protektory warte ponad 60 zł, box boosterów - kolejne 250 zł).

Jednym z najlepszych argumentów pozostaje jednak fakt, że wygrywanie jest fajne. Powinieneś grać tak, aby wygrywać, jeśli jeszcze nie zdajesz sobie w pełni z tego sprawy. Yu-Gi-Oh! jest karcianką niezwykle złożoną i wymagającą sporych umiejętności od gracza, jednak nikt nie zaprzeczy, że dobra talia pomaga odnosić sukcesy - niezależnie od poziomu 'skilla'. Nowy gracz ze słabym deckiem będzie miał o wiele dłuższą drogę do odnoszenia zwycięstw, niż ten sam gracz z metadeckiem. To gra odpowiednią talią pozwala najszybciej zdobywać nowe umiejętności - tych będziesz potrzebował sporo, jeżeli chcesz wygrywać. Jeżeli poznasz mechanikę karcianki, zrozumiesz sposób działania każdego decku, ale to właśnie metadecki - poprzez swoją złożoność - dają największe pole do popisu, gdy chodzi o Twój rozwój.

Pamiętaj: bycie 'oryginalnym' (a raczej wyrażanie tego poprzez wybór talii) może być przyjemne na krótką metę, jednak pasmo turniejowych porażek potrafi zrazić każdego. Wierz mi - nieważne, jak wspaniałe będą Twoje umiejętności, słabym deckiem wiele nie zwojujesz. Gwarantuję, że swoją kreatywność lepiej wyrażać modyfikując dobre talie i usprawniając ich działanie - gra na wysokim poziomie sprawia masę radochy, a co dopiero odnoszenie w niej sukcesów. Popularność decków T1 ma też wiele zalet - dużo łatwiej uzyskać pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów z deckbuildingiem, czy działaniem poszczególnych kart.

Odnośnie kwestii finansowych - tak, talie T1 są wyraźnie droższe od pozostałych. Brutalna prawda jest jednak taka: nie masz pieniędzy, nie grasz w karty. To hobby - jak niemal każde - kosztuje. Nawet uniwersalne karty do extra decku to spory wydatek - a tych będziesz potrzebował niezależnie od wyboru talii. Zainwestowane pieniądze powinny się jednak zwrócić, o ile będziesz brał aktywny udział w turniejach i skutecznie walczył o najwyższe miejsca. Na karciance można zarabiać, ale wymaga to wkładu własnego, umiejętności i właśnie dobrej talii.


Na koniec kilka słów zachęty od jednych z najbardziej doświadczonych użytkowników forum:
(kliknij aby pokazać/ukryć)


Mam nadzieję, że Cie przekonałem i że - po zapoznaniu się z mechaniką gry i ewentualnych przymiarkach ze swoją pierwszą talią - nie będziesz bał się zainwestować większej kwoty w metadeck - gwarantuję, że warto.


O najlepszych taliach w obecnym formacie przeczytać możesz tutaj: Deck Strategy.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2015, 19:08:51 jona »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 12 Listopad, 2013, 20:42:56
Reaper
Ostatnio 26 Maj, 2015, 21:37:26
Whisper
Ostatnio 16 Sierpień, 2015, 23:31:32
jona
Ostatnio 02 Lipiec, 2022, 10:53:56
jona
Ostatnio 02 Styczeń, 2019, 23:13:49
Variuss