Wątek: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King  (Przeczytany 947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Regis

[TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« 22 Wrzesień, 2015, 19:46:43 »
+4
Monsters: 20

3x Edea the Heavenly Squire
3x Eidos the Underworld Squire
3x Ehther the Heavenly Monarch
3x Erebus the Underworld Monarch
1x Caius the Shadow Monarch
2x Majesty's Fiend
2x Vanity's Fiend
3x Maxx "C"

Spells: 15

3x Reinforcement of the Army
3x Pantheism of the Monarchs
3x Domain of the True Monarchs
3x Tenacity of the Monarchs
2x The Monarchs Stormforth
1x Return of the Monarchs

Traps: 5

3x The Prime Monarch
1x Escalation of the Monarchs
1x Solemn Warning

Extra: Empty

Przyznam szczerze, że nigdy nie lubiłem Monarchów w jakiejkolwiek formie. Dlatego nawet gdy zawartość Structure Deck R była znana to nawet nie raczyłem przeczytać efektów tych kart. Dzisiaj Organizacja raczyła mnie OCG deckami i ku mojemu zdziwieniu oprócz standardowych EmEmensów były tam świeżo wydane BA, oraz właśnie Monarchy, więc postanowiłem zlamić pierwszy lepszy deck i nim pograć. Nie sądziłem, że sprawi mi to tyle funu :P

Idea to moim zdaniem najważniejsza karta w tej talii, do której warto się jak najszybciej dokopać (stąd 3 Roty, bo możemy i nie musimy kombinować jak Nipońce z Reinforce Truth) z niej idziemy po Eidosa i potem można powiedzieć, że przez trybutu wzywamy co nam się żywnie podoba (czyt. to co mamy najlepszego na łapie :P). Erebus niewielkim kosztem wypieprza dowolną kartę oppowi do decku co jest nieziemsko frustrujące i równie niewielkim kosztem wraca nam z grave'a na łape, jeśli zostanie z pola zdjęty. Widziałem, że kilka decków nie grało Aitherki, ale moim zdaniem to trochę marnotrawienie dobrej karty, która za darmo wstawia nam w pole inne Monarchy + ma fajny Quick efekt, który nie raz udało mi się użyć. Którekolwiek z tej dwójki w polu chronione przez Dominion praktycznie mówi "nope" oppowemu Extra deckowi często pozostawiając go bez mozliwości zrobienia czegokolwiek poza liczeniem na to, że dojdzie mu jakiś mass removal. Jeśli o Dominionie mowa- bardzo fajny field, tym bardziej, że przy doskonałym utility Monarch Spell/Trapów nie muszę tracić slotów na gówniane Terraformingi a i tak dość łatwo się do niego dokopie. Fajny draw power z Pandeity (zastanawiam się dalej nad Upstartami, trochę mniej nad PoDami ze wzgledu na Idee i Eidosa). Trap lane na pałę wsadzony poza The Original Monarch, który świetnie recykluje nam spelle/trapy + w trudnych sytuacjach robi jako darmowy food pod trybut. Póki co z innych monarchów narazie wrzuciłem Caiusa (bo szczególnie pozostałych efektów Mega Monarchów nie znam ;D, inne sugestie mile widziane), bo go lubię. Vanity/Majestic dla dodatkowego zasolenia oppa.

Jedyny mankament tego decku to póki co fakt, że czasem otwieram tak, że płakać się chcę (same spelle/trapy; lub 2 Erebusy i 2 Vanity +cóś :P) i własnie nad tym trzeba pokombinować^^

Uff.. trochę się rozpisałem, mam nadzieje, że niektórym będzie się chciało czytać :P To jest ogólnie szkielet, więc rady (ogólnie dyskusja) jak najmilej widziane. Będę trochę więcej kombinował z pozostałymi Monarchami/Vassalami. Naprawdę fajny deck, agresywny, nie bez powodu będący na fali w Japońskiej mecie gwałconej przez rank4.

Illidan

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #1 22 Wrzesień, 2015, 20:03:48 »
+1
Na początku dam krótką radę z racji, że grasz dużo lvl 8 graj Trade-In.

Belizariusz

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #2 22 Wrzesień, 2015, 20:12:02 »
+2
Jony nie ma więc ja to powiem - GDZIE UPSTARTY? :D zwłaszcza, że mówisz, że przydedza. Może za maxxy? albo co Ci najbardziej dedzi wywal :D Also illi ma rację, Trade-iny wydają się solidnym pickiem.

Regis

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #3 22 Wrzesień, 2015, 20:48:41 »
0
O! Trade'y fajna opcja, bo z grave'a Erebusem te ósemki mogę sobie przywracać. Nie jestem przekonany do Returna i Eskalacji, dlatego raczej będą pierwsze do cięcia. Maxxy jednak lubie, szczególnie gdy ide jako drugi a opp mi się zaczyna sypać jakimiś Kaskami, bądź Nekrozem^^

j4

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #4 23 Wrzesień, 2015, 03:58:30 »
0
Dużo prędzej niż Return i Escalation grałbym 2 March of the Monarchs bo robi najwięcej z tej trójki, i to wyraźnie. Wręcz widziałbym to jako win condition.

Also yeah, Upstarty koniecznie, Terraforminga też bym upchał, PoDa albo dwa również, jak sam twierdzisz głównym problemem jest konsystencja więc nie mam pojęcia czemu się przed tym bronisz.

Kinka-byo będzie ci robił dzikie sustainable plusy, to kolejna warstwa zależności od setupu i potencjalnie martwa karta ale jednego bym stestował.

Razmus

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #5 23 Wrzesień, 2015, 09:55:20 »
+1
granie PoD mija się z celem, w tym monarchu chce się użyć Edea the Heavenly Squire zawsze do wezwania Eidos the Underworld Squire i potem do wezwania dużych monarchów, a PoD w tym przeszkadza

Regis

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #6 23 Wrzesień, 2015, 10:25:52 »
0
Dokładnie to co napisał Razmusen. W dodatku PoDy lubią zalegać mi w early czyli wtedy kiedy chce jak najszybciej wykonać kilka special summonów, głównie wspomniani wyżej Idea po Eidosa, lub inny Monarch z decku z efektu Aither wezwanej przez trybut. To bardzo ważne, by ten power play rozkręcić jak najszybciej, bo w innym wypadku pozostaje co najwyżej stallowanie się Majesty/Vanity.

Podobnie ma się sytuacja z Terraforming. To jest tak naprawdę dodawanie sobie kolejnego potencjalnego deda, który jest tak naprawdę niepotrzebny, bo za Terraforming w tym decku robi mi Tenacity of the Monarchs. W dodatku Terraformingi po użyciu zapychają nam grave i tyle, natomiast Tenacity podobnie jak wszystkie themowe spelle/trapy można banalnie zrecyklować za pomocą The Prime Monarch dodając sobie jednocześnie draw power.

Marsz i Kinka-Byo potestuje, szczególnie to pierwsze, bo dość często się przez decklisty przewija. Maxxy wywale do side'a kosztem Upstartów^^

j4

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #7 23 Wrzesień, 2015, 11:23:52 »
0
PoDy sugeruję dokładnie dlatego że chcesz się do jakichś playów dokopać jak najszybciej z czym miewasz problemy, głównie dlatego że masz też solidny play bez special summonu, Eidos/Stormforth into kloc albo Dominion und większy kloc. Oczywiście to w drugiej kolejności po Upstartach.

Co do Terraforminga, RotA też ci dedzi? Bo je grasz trzy a targetów tyle samo, może wywal. Tu chodzi o kolejny sposób zmniejszenia liczby kart w decku i poprawienie consistency, dobry tym bardziej że nadmiarowe Dominon zrzucisz sobie pod Pandeity. Piszesz tak jakbym sugerował grać to zamiast Tenacity, które nie działa samodzielnie i któremu innych targetów raczej nie braknie bo wyciąga pół decku. Powiedziałbym że Terraforming to czwarty Upstart ale z jakiegoś powodu jeszcze ich tu nie ma.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2015, 11:47:37 j4 »

Lampart

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #8 23 Wrzesień, 2015, 11:37:12 »
0
A ja się zastanawiam czemu nie grasz fiendów x3 i Caiusa zamiast mega caiusa. No i upstarty to mus.

Regis

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #9 24 Wrzesień, 2015, 09:02:44 »
0
Rota poszła na dwa i jest spoko, Upstarty są za maxxy, Fiendy również wrzuciłem na 3 dla asekuracji. Potem zaktualizuje listę, bo teraz czasu trochę brak

jona

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #10 25 Wrzesień, 2015, 00:04:44 »
0
Ze zmianami powinno to całkiem fajnie wyglądać.

Ad Maxxów to osobiście nie potrafię się przekonać do pomysłu mainowania tej karty - w gruncie rzeczy - w jakimkolwiek formacie, szczególnie w 3 sztukach w decku który jak sam piszesz potrafi zdedzić. Największy minus - poza byciem totalnym dedem w jakichś kilku match upach - to fakt, że Maxx pozostawia oppowi wybór, czy kontynuować, czy też nie. Po kartach defensywnych oczekiwałbym raczej ograniczenia opcji przeciwnika (np. do rozsądnego zera, patrz: floodgatey). Wiadomo, że znacznie tu upraszczam, ale wiecie o co mi chodzi.

Traktowanie tego jako draw engineu to IMO w ogóle bezsens i naiwność. No i zostaje kwestia, że w gruncie rzeczy z Maxxa dobierać chcemy karty reaktywne (czytaj: słabe karty) albo combo pieces, nigdy defensywne. No ale Maxx to słaby def, więc i tak przydałoby się mieć trapy, ale te będziemy z niego dobierać - a większość jest słaba na established boardy itd itd

PS Takie topici chce się oglądać w Workstation, propsy dla wszystkich.

Regis

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #11 25 Wrzesień, 2015, 17:31:55 »
0
Monsters: 16

3x Edea the Heavenly Squire
3x Eidos the Underworld Squire
3x Ehther the Heavenly Monarch
3x Erebus the Underworld Monarch
1x Caius the Shadow Monarch
3x Majesty's Fiend


Spells: 21

3x Upstart Goblin
3x Trade-In
2x Reinforcement of the Army
3x Pantheism of the Monarchs
3x Domain of the True Monarchs
3x Tenacity of the Monarchs
2x The Monarchs Stormforth
2x March of the Monarchs

Traps: 3

3x The Prime Monarch


Tak jak zapowiadałem- wywaliłem Maxxy, dodałem Upstarty i Trade-Iny, większość traplane'a poszła w odstawkę, bo przy tak agresywnym gameplayu nie ma sensu się zastawiać, cutnolem roty do 2, bo Idea często mi na dzieńdobry podchodziła. Wywaliłem Vanity i tutaj akurat nie wiem czy słusznie, ale wyjdzie w praniu.

Co do innych Monarchów/Vassal to do tej pory szczególnie fajnie się prezentuje Mithra the Thunder Vassal, z Mega Zaborgiem do trollowania oponenckiego extra, ale spokojnie da się bez nich przeżyć. Oceniajcie ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2015, 17:34:15 Regis »

Lampart

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #12 26 Wrzesień, 2015, 08:24:52 »
0
Cytuj
cutnolem roty do 2, bo Idea często mi na dzieńdobry podchodziła.

Moje oczy palą xD ty chcesz mieć zawsze Edea the Heavenly Squire na start zawsze, więc powinno się grać wszystko co umożliwi ci zobaczyć ją w ręce

Po za tym z tego powodu że często masz combo bym jednak grał Mega caiusa zamiast caiusa, co dwa banishe to nie jeden

Illidan

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #13 26 Wrzesień, 2015, 08:29:09 »
0
Jak uważasz, że brakuje Ci targetów pod rote graj Spell Striker, sprawdza się jako dodatkowy target pod trybut

Dunkoro

Odp: [TCG/OCG][July 2015] Kneel before the True King
« #14 02 Październik, 2015, 23:17:07 »
0
Jak sobie loopujesz monarchów to może Precious Cards from Beyond (to już tak bardziej joke'owo, ale widziałem decka który właśnie loopując monarchów robił sobie exodie  :D)

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 18 Listopad, 2015, 18:22:35
Regis
Ostatnio 23 Sierpień, 2015, 23:44:08
Izorist
Ostatnio 21 Sierpień, 2015, 22:40:58
jona
Ostatnio 24 Sierpień, 2015, 20:58:45
West
Ostatnio 03 Wrzesień, 2015, 16:27:31
Regis