Wątek: [TCG/OCG][July 2015] D/D/D  (Przeczytany 825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Entelarmer

[TCG/OCG][July 2015] D/D/D
« 09 Sierpień, 2015, 16:30:44 »
+10
Decklista OCG (July 25 Robinsons Galleria Pod 3D (OPEN) Winner, Joel Amad)


Decklista TCG (Kamiru)Decklista TCG (Entelarmer)


Deck jest nieobecny w TCG, a w OCG do niedawna się nie pojawiał (pomijam dziwactwa w stylu Infernity D/D), ale jako że to nie Deck Strategy, to nie podaje opisu talii, chyba że dużo osób uzna to za potrzebne. Także krótko:

- Nie mamy Harpie's Feather Duster ani Monster Reborn, także my (tj. ja i Kamiru) poszliśmy w wersję bardziej kontrolną niż Turbo. ;F

- Skupiamy się głównie na fuzjach, bo te wpuszczamy najłatwiej, robimy wyjątek dla Red-Eyes Flare Metal DragonD/D/D Wave King Caesar. Pierwszy potrafi sam wygrywać gry, drugi daję nam alternatywny search i zabezpieczenie + można go potem spamować. Pendulum prawie w ogóle nie robimy, bo brakuje wysokiej skali z dobrym efektem (D/D Proud Ogre sux).

- Istotna uwaga: każdy z naszych bossów może być przyzwany z grave, a poza D/D/D Duo-Dawn King Kali Yuga i tak mają najważniejsze efekty, także nie warto grać ich za dużo IMO.


Uzasadnienie kart z mojej decklisty:

Jak zwykle build ciągle zmieniam, ale jeśli chodzi o core, to mniej więcej tak to widzę. D/D/D Human Resources grałem na początku 2-3, bo można zrzucać pod Valkyrie i tak, a +1 i dodanie opcji do ręki niby powinno być OP. Szkopuł w tym, że nie wraca potworów Pendulum z Extra (D/D Savant Kepler!), w skutek czego NIGDY nie odpaliłem tego na +1. Co prawda, grałem wtedy zupełnie innym buildem i możliwe, że obecnie działałoby lepiej, ale jakoś nie czułem jak dotąd potrzeby przy banishowaniu z Dark Contract with the Swamp Kingczy D/D Swirl Slime.

D/D Necro Slime też IMO średni, dobra opcja awaryjna i... tyle. Nie współgra poziomem z niczym, nie jest tunerem i nie ma innego efektu.

D/D/D Doom King Armageddon nawet bym grał, bo jest fajny i na początku ratował mi czesto tyłek. Tyle że nie chcę rezygnować z 3 D/D/D Oblivion King Abyss Ragnarok, bo za dużo dobrych start handów z nim (Kepler+Slime+Ragnarok to 1st turn D/D/D Wave King CaesarD/D/D Oracle King d'Arc, przy zmianie Slime na D/D/D Rebel King Leonidas mamy 1st turn Red-Eyes Flare Metal Dragon), a nie wiem jeszcze, czy dodanie potencjalnie martwych Trade-In to dobry pomysł. :|

2 Fiendish Chain, bo za jednego wszedł trzeci D/D Nighthowl, coby zwiększyć liczbę potworów pod 141, fuzje czy nawet Allure. Breakthrough Skill jako alternatywa niezajmująca pola i działająca drugi raz w mojej turze. ;D

D/D/D Duo-Dawn King Kali YugaD/D/D Wave Oblivion King Caesar Ragnarok grałem po jednym, ale pomijając nawet wpadnięcie nimi w BTH czy inne Warningi, to po prostu bardzo dobre karty, a Number 11: Big Eye jednak bardzo rzadko się przydaje, bo praktycznie każdą kartę z przodu da się obejść (choćby wspomnianymi bossami). A jeśli nie, to Oczko też raczej nie pomoże. ;D Z tej samej przyczyny nie gram Raigeki.

Solemn Warning niby ryzykowany bo Covenanty, ale primo - Leonidas. Secundo - D'arc. Zwłaszcza ta druga, bo zdarzało mi się kończyć z życiem na poziomie powyżej 10 tysięcy, nawet po aktywacji Warninga (D'arc z Ragnarokiem na start daje 9k w pierwszej turze).

Enjoy :P
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2015, 19:05:48 Izorist »

jona

Odp: [OCG/TCG, August 2015] D/D/D
« #1 09 Sierpień, 2015, 17:17:03 »
0
No fajnie to wygląda, może zlamię którąś listę i zrobię turb0, jakbym coś osiągnął dam tutaj znać.

Oczywiście leci plusik, więcej takich postów chciałoby się widzieć ;D

Regis

Odp: [TCG/OCG][July 2015] D/D/D
« #2 18 Listopad, 2015, 18:22:35 »
0
Nazbierało się nam trochę Innowymiarowców ostatnimi czasy, więc pozwolę sobie odgrzebać topic i zapytać dwójkę naczelnych fanboyów tego decku o opinię (w większości bez uwzględnienia kart poznanych dzisiaj, bo nie ma gdzie tego testować :P). A więc:

1) W jakich proporcjach gracie Piernikami i Newtonami? O Keplera nie pytam, bo to obvious must have, o Galileusza też nie pytam, bo wciąż ssie i nie ma sensu go wkładać (?)^^

2) Wywaliłem nie themowe trapy, uciąłem Leonidasa zrobiła się odrobina miejsca, które zaraz zapewne będzie zapełnione w związku z tym od razu zapytanie theory mode- czy przy 1 Lami i przy dobrze zapowiadającym się Orthrosie zmieniać ilość Howlingów, bo mam wrazenie, że dwa spokojnie by styknęły.


I jeszcze zapytanie do prezesa Konami, który napewno czyta codziennie to co dzieje się na forum- kiedy zwiększycie ilość kart w Extra, bo grać się nie da?

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 23 Sierpień, 2015, 15:33:34
Speicher
Ostatnio 23 Sierpień, 2015, 23:44:08
Izorist
Ostatnio 21 Sierpień, 2015, 22:40:58
jona
Ostatnio 24 Sierpień, 2015, 20:58:45
West
Ostatnio 03 Wrzesień, 2015, 16:27:31
Regis