Wątek: [TCG][September/November 2018] Harpie Artifact Demise dla każula  (Przeczytany 892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Icarus

Main Deck [ 41 ] [ 12 / 11 / 18 ]

1 Artifact Moralltach
1 Artifact Scythe
2 Barrier Statue of the Stormwinds
1 Gendo the Ascetic Monk
3 Harpie Channeler
3 Harpie Harpist
1 Harpie Queen

3 Card of Demise
3 Hysteric Sign
3 Pot of Duality
2 Swallow's Nest

3 Artifact Sanctum
3 Dimension Guardian
3 Harpie's Feather Storm
2 Hysteric Party
2 Icarus Attack
2 Torrential Tribute
3 Trap Trick

Extra Deck [ 7 ]

1 Castel, the Skyblaster Musketeer
2 Harpie's Pet Phantasmal Dragon
1 Ice Beast Zerofyne
1 Knightmare Cerberus
1 Knightmare Phoenix
1 Raidraptor - Blade Burner Falcon

Cześć drodzy forumowicze! Dawno nie grałem harpiami, a jako że teraz już nawet trochę umiem grać (tak lubię sobie tłumaczyć) to postanowiłem ten deck sobie odświeżyć. Mój wstępny szkic widzicie powyżej, liczę że pomożecie mi go udoskonalić oraz na Wasze pomysły ;)

Zastosowanie Card of Demise w harpiach ma 2 zalety. Po pierwsze, pozwala dokopać się do Harpie's Feather Storm. Nikt tego nigdy nie zagrał, ale tak jak się wczytać to może być spoko :P Po drugie, pozwala triggerować Hysteric Sign.

Celem tego decku jest stun i uproszczenie gry, by w późniejszej fazie sięgnąć po Hysteric PartyHarpie's Pet Phantasmal Dragon.

Wydaje mi się, że Trap Trick może być solidnym wsparciem dla talii. Dorzuciłem też Artifact engine, ponieważ Sanctum to kolejny dobry target.

Teoretycznie pomiędzy tymi dwoma taliami może istnieć synergia na bazie Harpies' Hunting Ground, ale nie bardzo widzę jak ten pomysł dalej eksplorować i czy jest w ogóle sens.

Komentarza może wymagać obecność Gendo the Ascetic Monk. Karta jest prostym stunem, ale mam też taką teorię że może pomagać gdy przegramy kostkę, zabezpieczając odpalenie gozena i storminga. Generalnie obawiam się o skuteczność tej strategii przy nieplanowanym pójściu drugim, i w tej sferze również liczę na Wasze pomysły :)

Stormingi wsadziłem 2, by był żywy dla Trap Trick, choć może jest to kiepski pomysł zważywszy na fakt, że na deklaracje ataku można zrobić tylko 1 chain.

Zapraszam do dyskusji, uprzedzam jednak że ponieważ gry online nie trawię, żaden z waszych pomysłów nie będzie testowany, a jedynie poddany teoretycznym przemyśleniom ;DD


Edit 1 bo zapomniałem o statuetce ;DD
Edit 2: Wyszedł gozen i storming, przyszedł Torrential Tribute dla minusowania oppa i Dimmensional Guardian dla ochrony statuetek i gendo. Gendo póki co zostawiłem, bo zauważyłem że nie pozwala Pet Dragonowi odczepić materiałów.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2018, 13:02:45 Icarus »

MateMatyk

Cytuj
Komentarza może wymagać obecność Gendo the Ascetic Monk. Karta jest prostym stunem, ale mam też taką teorię że może pomagać gdy przegramy kostkę, zabezpieczając odpalenie gozena i storminga.

Nie czaję jak ma właściwie to zabezpieczać, szczególnie gozena. Gendo wydaje się po prostu słaby, wszystko 400+ ATK go ściągnie, do tego gryzie się ze wspomnianym gozenem.

Icarus

Chodziło mi o to, że przy Gendo opp nie mógłby zdjąć ani zanegować kart ściągających pole monsterkami. Choć mega boardów już teraz nie widuję tak często, więc może odpuszczę go jak i stormingi ;) I gozeny też myślę odpuszczę, nie chce mi się tego grać, no i gryzą się z artefaktem.

okej, wrzuciłem zmiany w pierwszy post
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2018, 13:05:16 Icarus »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 22 Lipiec, 2016, 09:16:31
Illidan
Ostatnio 15 Styczeń, 2017, 16:56:50
Kuzuryu Daimyojin
Ostatnio 02 Grudzień, 2018, 11:41:55
Yano
Ostatnio 28 Listopad, 2018, 23:46:28
Nimrod
Ostatnio 02 Grudzień, 2018, 17:30:30
Inquisitor