Wątek: [TCG][July 2015] Kozmo  (Przeczytany 661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panda

[TCG][July 2015] Kozmo
« 27 Sierpień, 2015, 10:55:45 »
0
--- main [40] 18 / 16 / 6

2 Archfiend Eccentrick
1 Ghost Ogre & Snow Rabbit
2 Honest
3 Kozmo Farmgirl
2 Kozmo Forerunner
2 Kozmo Goodwitch
3 Kozmo Sliprider
2 Maxx "C"
1 Thunder King Rai-Oh

1 Chicken Game
2 Dark Hole
3 Emergency Teleport
2 Forbidden Lance
3 Kozmotown
1 Raigeki
1 Terraforming
3 Upstart Goblin

1 Bottomless Trap Hole
2 Mind Crush
1 Solemn Warning
1 Torrential Tribute
1 Vanity's Emptiness
--- extra [15]

1 Abyss Dweller
1 Ancient Fairy Dragon
1 Black Rose Dragon
1 Castel, the Skyblaster Musketeer
1 Chimeratech Fortress Dragon
1 Clear Wing Synchro Dragon
1 Constellar Pleiades
1 Evilswarm Exciton Knight
1 Hi-Speedroid Kendama
1 Metaphys Horus
1 Number 101: Silent Honor ARK
1 Number 80: Rhapsody in Berserk
1 Scrap Dragon
1 Stellarknight Constellar Diamond
1 Tellarknight Ptolemaeus

--- side [15]

2 Cyber Dragon
3 Denko Sekka
1 Ghost Ogre & Snow Rabbit
3 Performage Damage Juggler
3 Retaliating "C"
2 Fairy Wind
1 Mind Crush


(kliknij aby pokazać/ukryć)

A więc tak. Deck ma 3 mst w postaci slipridera i naprawdę rzadko kiedy potrzebuje więcej niszczenia backrowu. Nie mniej zdarza się, stąd granie archfienda. Na skali jako mst, a w polu destroy stworka zawsze na propsie. No i naprawdę wiele osób nie umie grać z archfiendem przez co robię dodatkowe value :D

Monster line up raczej można pozostawić bez słowa komentarza, bo nie za bardzo jest co powiedzieć. Jednakże zaznaczę tylko że goodwitch jest beznadziejna i tylko czekam aż będzie ją można czymś zastąpić. A forerunner na 3 zbędny (i często wkurza że siedzi na tej ręce nawet przy dwóch kopiach)

chicken game - nasza dobierajka, która zawsze możemy zastąpić innym fieldem zawsze spoko. Do tego upstarty i teraforming w ilości jeden, bo mamy tak naprawdę 2 targety.

lance - nie tylko do obrony ale przedewszystkim do obniżania ataku o te 800, aby móc się przebić z pomocą farmgirl. Honesty to jednak ciut mało.

DH/Raigeki. Jak coś Ci wbija ponad 4k dmg z jednej karty, to wyczyszczenie pola może oznaczać grę, tak więc...
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2015, 19:05:33 Izorist »

jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #1 27 Sierpień, 2015, 11:49:11 »
0
Nie rozumiem cutowania engine'u, szczególnie, że do dyspozycji masz póki co tak mało kart.

Grasz bardzo dużo reaktywnych kart, 2 eccentricki, 2 DH, Raigeki, 2 Lance, w gruncie rzeczy też Maxxy, to daje 9 kart, które i tak musisz poprzeć jakimś playem. Dobierz je Ogrem, Honestami, Witch, samymi xwingami/forerunnerami albo fieldem bez potków i jesteś w bardzo głębokim tyłku. Jak rozmawialiśmy, to mówiłeś, że chcesz, żeby deck mógł działać nawet 'gdy jest źle' a jak widzisz ta 9 działa w sumie tylko, gdy masz już Kozmo Farmgirl (w sumie Honesty też, ale one są tutaj w gruncie rzeczy solidnym 'power playem' ;D).

TBH nie jestem pewny jak to można naprawić, póki co wskazuje jednak, jakie problemy dostrzegam. Na pewno grałbym pełen Engine, bo te karty dobrze współpracują z fieldem i ze sobą, grałbym też swordy bo jak testowałem były OP. Jak coś wymyślę więcej, dam znać.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2015, 12:07:32 Flasher »

Panda

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #2 27 Sierpień, 2015, 12:06:25 »
0
DH/Raigeki bardzo często mówią Ci: "wygrałem".
Co do reszty. Już nie raz dobierając tak myślałem sobie: "o ****". A potem karta z topa i jest dobrze. Bo dobrałeś prawie wszystko co potrzebujesz aby się bronić i móc robić swoje kosmiczne power playe :D
Za lance z chęcią widziałbym Juragedo ale to dopiero w grudniu.
eccentricki - to tak jak mst, tylko o ciut szerszym zastosowaniu. grasz mst bo musisz. Są dwa floody które nas bolą LiM i IIW. Po wyjściu juragedo będzie już tylko jeden i będzie można myśleć o ucięciu. Tymczasem eccentrick pozwala na całkiem niezłe playe w midgame. (i przyznaję, że byłaby to chyba pierwsza karta do cuta)

Swordy są OP. Jak masz wszystko. Bo jak masz swordy, a nie masz fielda to kicha. Podobnie jak masz swordy a nie masz siły przebicia, żeby sobie coś wyszukać. Chwilowo testuje za nie inny draw w postaci kurczaka. Może wrócą zamiast eccentricków, może nie. Zobaczymy.

Osobiście myślałem jeszcze o Battle Fader. Prawdopodobnie zamiast warninga.


jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #3 27 Sierpień, 2015, 12:29:53 »
0
Uzasadnij z jakimi deckami DH i Geki mówi, że wygrałeś i w jakich sytuacjach.

Napisałem Ci, że grasz dużo kart, które nie współgrają, Ty napisałeś, że wiesz, ale że będziesz grał je dalej. da hell

Lanca a Juragedo to taka drobna różnica, co nie.

eccentrici - możesz mnir oświecić, kto mainuje wspomniane przez Ciebie floody?

Swordy są OP tutaj jak tylko masz Forerunnera, pozwalają się dokopać do brakujących fieldów/farmgirl. W dodatku jeden Forerunner zwykle wystarcza do wykarmiania playsetu swordów.

Po cholere BF?

BTW, co robisz, żeby Cie nie Trishnęli? Bo negacji effów nie uświadczyłem.

Panda

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #4 27 Sierpień, 2015, 13:05:36 »
0
Uzasadnij z jakimi deckami DH i Geki mówi, że wygrałeś i w jakich sytuacjach.
Praktycznie z każdym, który nie gra heavy backrow. To nie robi OTKów. Ale wbija 4k+ z jednej karty. i kiedy w midzie/early przeciwnik ma już zbite część HP możesz zbić 4k z jednej karty, bądź 6k z dwóch. To najczęściej wystarcza żeby skończyć grę dużo szybciej.
Ewentualnie pozwala się przebić, aby ustawić sobie pole.

Napisałem Ci, że grasz dużo kart, które nie współgrają, Ty napisałeś, że wiesz, ale że będziesz grał je dalej. da hell
Bo to tak, jakby powiedzieć "grasz vanity? ale ty też nie możesz ss, a głównie na tym twój deck się opiera, więc granie tej karty nie ma sensu." Niektóre karty gra się bo trzeba, nawet jeśli nie do końca współgrają z deckiem. A zagranie DH Cię nie boli, bo niszcząc swoje stwory, dostajesz następne i znowu masz pole pod wbicie 4k dmg. Albo i więcej. Jeżeli pokażesz mi lepsze karty, to możemy dyskutować nad tym, abym ich nie grał. :)
eccentricki? MST to MST. Grasz bo musisz. Tutaj ma kilka zastosowań. Do tego destroy stworka też przydatna rzecz często.

eccentrici - możesz mnir oświecić, kto mainuje wspomniane przez Ciebie floody?
Kartę którą wiecznie muszę sidować i trzymać w g2 i g3, równie dobrze mogę trzymać w mainie. Serio. Jedna z mądrości Soula która sprawdza się bardzo dobrze. Zwlaszcza że eccentrick działa na więcej niż tylko floody. Ale też pozwala niszczyć stwory. Także swoje własne. A jak nie będę miał co z nim zrobić to zawsze mogę odpalić na random tisa albo nawet swojego fielda, jak będzie brakowało mi stworów.


Między lancą a juragedo jest drobna różnica. Dokładnie to 200 ataku. Ale zasada jest taka sama. Pomagają Ci się przebić i rozkręcić. Nie mam juragedo, więc szukam zastępstwa. Sprawa prosta.

Widziałem buildy na BF. Działały całkiem zabawnie. Nie mówię że jest to idealny pomysł. Ale zatrzymanie BP, coś pod trybut nie jest takie znowu najgłupsze.

BTW, co robisz, żeby Cie nie Trishnęli? Bo negacji effów nie uświadczyłem.
Nic nie robisz. A w zasadzie to grasz dookoła trish. Z reguły wystarcza. Zwłaszcza, że Valkyrus jest mocno średni przeciwko temu deckowi.

Swordy są OP tutaj jak tylko masz Forerunnera, pozwalają się dokopać do brakujących fieldów/farmgirl. W dodatku jeden Forerunner zwykle wystarcza do wykarmiania playsetu swordów.

Oświeć mnie, bo ja chyba czegoś nie wiem. Miałem problem i to nie raz żeby wykarmić 2 swordy. A ty stwierdzasz że jednym forerunnerem można wykarmić playset.
Znaczy się... owszem, można. Ale wtedy najczęściej cały czas trzymasz kontrolę pola i nie potrzebujesz takiego drawu. Ale jak jest źle to swordy częściej przeszkadzały. Albo był dylemat. Swordy żeby kopać, czy próbować się przebijać.
PS: poleganie na magii polowej to idiotyzm. Chociażby ze względu na castela. :) I tak, zdążyłem się już o tym nie raz przekonać.

jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #5 27 Sierpień, 2015, 13:57:29 »
+1
Czyli wrzucasz deck do Workstation, nie dajesz listy, nie dajesz uzasadnienia, dyskusje sprowadzasz do napisania, ze wszystko dziala. Ty chcesz to fixowac, czy tylko chciales sie pochwalic, ze masz playset Farmgirl? ;D

Chcialem żebyś mi pokazał przykładowe standardowe pole przeciwnika które Holeujesz, co dzieje się dalej i jaką to ma przewagę nad innymi opcjami.

O graniu MST i podobnych kart w mainie juz pisalem pod jakims innym postem,  nie chce mi sie powtarzac.

Mainowanie kart będących odpowiedzią na niemainowane przez nikogo floody mądrością Soula? A jakie to ma zalety, bo nie dostrzegam, oświeć.

Lanca różnie sie od Juragedo też kolorem karty... If u know what i mean.
+ to co Lampa w CFY pisal. Przez jakie pola przebijasz sie lanca? Bo nie Unicore, nie Valk, nie Con, nie Dante, nie tribute summonowany Qli.

Jak się tu gra wokół Trish, tak dokładnie? Co ma użyteczność Valka do bycia Trishnietym?

Skoro uwazasz ze poleganie na magii polowej to idiotyzm to cóż, chyba musisz zmienic deck.


« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2015, 14:05:29 jona »

Miki

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #6 27 Sierpień, 2015, 14:55:19 »
+1
Main
-2 Archfiend Eccentrick w tym decku sssssie. to jest poprstu gorsze wolniejsze mst.
-1 Chicken Game dla ciebie to 0 dla przeciwnika +1.Niechce mi się rozpisywać
Lance jeśli służy tylko do przechodzenia g***a to lepiej Shrink


Ewentualnie dodatkowo można upchnąć 2 Dark Hole to jest dobra karta w tym decku. A i TEN DECK ROBI OTK

jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #7 27 Sierpień, 2015, 15:10:52 »
+1
Szkoda, że Ci się niechce rozpisywać Miki, z drugiego screena bym wymienił np. Lance na Swordy i wyglądałoby całkiem całkiem

Miki

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #8 27 Sierpień, 2015, 15:12:47 »
+1
I znowu jona nie ogarniasz Lance/Shrinki musisz grac 1500 jest niestety za krótkie a nie możesz liczyć na honesta non stop. 2 screen to bardzo stary build ale nadal lepszy niż pandy niestety. Zauważ ze nie zależnie czy masz swordy czy nie lance są zawsze.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2015, 15:14:57 Miki »

jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #9 27 Sierpień, 2015, 15:18:02 »
0
No tylko, że Lanca jak juz ustalilismy nie przebija niczego sensownego, a Shrink to słaba karta, działająca wyłącznie z Farmgirl. Myślę, że gdybyśmy wymyślili 'jak grać, jak nie dobierzemy Farmgirl/etele' to problem 'jak grac, jak nie możemy zresolveować farmgirl' też by się - chociaz po czesci - rozwiazal.

Miki

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #10 27 Sierpień, 2015, 15:26:27 »
+1
Dlatego też mainowałem CD. Raz dodatkowa "lanca" jak opp ma pota powyżej 1500. Albo trybut pod Kozmo Sliprider i potem się kręci. Dodatkowo g2 g3 pod tribute fiendów

jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #11 27 Sierpień, 2015, 15:47:34 »
+1
Miki rzucił pomysłem z Artefaktami i to brzmi w sumie całkiem legitnie XD

Moral jest dobry jak zawsze, Lancea jest odpowiedzia na Trish, ktora jest dla tego decku wyjątkowo straszna. XWingiem mozna popowac swoje Artefakty pod ich summon w turze oppa. Dodatkowo Arty dają łatwe pleje po Plejadę, ew. tribute fodder pod Twoje summony. Moral outuje Mistake'a, czysci pole dla Farmgirl. Całkiem fajnie to wygląda w teorii.W side na pewno Artifact Scythe na BA/Satelle/Rank 4 spamy.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2015, 13:21:06 jona »

Fifi

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #12 27 Sierpień, 2015, 23:50:45 »
0
ten Thunder King Rai-Oh wydaje mi się tutaj bardzo naciągany, bo nie ma za bardzo czym go bronić jak się go wstawi w stół już.

Zastanawiał bym się również nad graniem mainowym Artifact Ignition bo mamy dość sporo jednak tych artfactów. No i wydaje mi się, że będzie spory wysyp Clown.deck wariantów, więc mozna by się pokusić nawet o granie mainowo Artifact Scythe.

Idąc dalej tym tropem przy takiej ilości fairy można by się pokusić o Archlord Kristya, bo będzie gwałcić nekroza, BA, sattele, i inne kozmo ( jeśli nie dobiorą Honesta)
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2015, 23:58:29 Fifi, Czak i Fifczak »

jona

Odp: [TCG][August 2015] Kozmo
« #13 28 Sierpień, 2015, 00:13:43 »
0
Mainowalbym sie jednak na najlepszy deck, clowny jako deck sa slabe, Scythe zostawilbym w side. Ignition nie wydaje sie potrzebne z XWingami, RaiOh to autowin z Nekrozem bo nie graja outow na djinna obv juz. Bronisz go Honestem, Nekroz i tak bez searchu ma problem z przebijaniem sie ;)

TBH calkiem sie podjaralem tym Artifact buildem XD

Krystyna wydaje sie strasznie win moarem i brickiem. Juz wystarcza brickujace Swordy XD
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2015, 00:18:52 jona »

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 24 Sierpień, 2015, 12:28:23
Regis
Ostatnio 03 Wrzesień, 2015, 11:44:46
Razmus
Ostatnio 15 Grudzień, 2015, 11:59:39
Gruid
Ostatnio 14 Listopad, 2015, 10:00:03
Miki
Ostatnio 23 Kwiecień, 2016, 17:12:58
Kali