Wątek: [TCG][August 2016]Felgrand  (Przeczytany 674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yano

[TCG][August 2016]Felgrand
« 05 Grudzień, 2016, 17:32:10 »
0
Złożyłem sobie taki deck i szukam sposobu jak go ulepszyć.
Main Deck [ 40 ] [ 18 / 20 / 2 ]

3 Arkbrave Dragon
3 Divine Dragon Lord Felgrand
2 Dragon Spirit of White
1 Effect Veiler
3 Galaxy Soldier
2 Gameciel, the Sea Turtle Kaiju
2 Maxx "C"
2 The White Stone of Ancients

1 Dark Hole
2 Dragon Ravine
2 Dragon Shrine
1 Foolish Burial
3 Return of the Dragon Lords
1 Silver's Cry
1 Soul Charge
3 Terraforming
3 Trade-In
2 Twin Twisters
1 Upstart Goblin

1 Solemn Warning
1 Vanity's Emptiness

Extra Deck [ 15 ]

1 Azure-Eyes Silver Dragon
1 Black Rose Moonlight Dragon
2 Blue-Eyes Spirit Dragon
1 Cyber Dragon Infinity
1 Cyber Dragon Nova
1 Divine Dragon Knight Felgrand
1 Galaxy-Eyes Full Armor Photon Dragon
1 Hieratic Sun Dragon Overlord of Heliopolis
1 Michael, the Arch-Lightsworn
1 Number 107: Galaxy-Eyes Tachyon Dragon
1 Number 38: Hope Harbinger Dragon Titanic Galaxy
1 Number 95: Galaxy-Eyes Dark Matter Dragon
1 Scarlight Red Dragon Archfiend
1 Stardust Spark Dragon


Side Deck [ 15 ]

2 Amorphage Goliath
2 Effect Veiler
3 Ghost Ogre & Snow Rabbit
1 Mystical Space Typhoon
2 Pot of Acquisitiveness
3 Fiendish Chain
2 Quaking Mirror Force

Głównymi kartami tego decka jest Felgrand, który pozwala banishować z pola albo grave potwora podczas special summonu z graveyardu. Dostaje on również steryd w postaci dodatkowego ATK zależnie od rangi/levela zbanishowanej karty jak również pozwala przyzywać smoki ilekroć coś zniszczy. Arkbrave jest kartą, która w następnym standby po wysłaniu jej do grave przyzywa smoka z grave. Sam Ark kiedy jest special summonowany banishuje face up spelle/trapy przeciwnika i za każdą kartę dostaje +200 ATK. Ważne w tym decku jest jeszcze Dragon Ravine, które pozwala wypełnić grave i pozbyć się niewygodnych kart z ręki. Galaxy Soldierrównież spełniają podobną rolę bo większość to light monstery a na dodatek można z nich zrobić Cyber Dragon Infinity. Myślę czy nie mainować Amorphage Goliath zamiast Kaiju oraz wymienić jednego veilera w mainie na Sage with Eyes of Blue by lepiej searchować i móc wypluć na pole Spirita. W tym decku ważna jest jeszcze karta Return of the Dragon Lords gdyż pełni rolę summona jak również ochrony. Number 95 za to pozwala ustawić sobie combo jeśli uda się go przyzwać (Ancients, Arkbrave i Felgrand na grave). Silver's Cry dołożyłem by móc wykorzystać do potencjalnych OTK Spirita. Nie wiem tylko czy ma to sens. 
Cały deck polega tak naprawdę na zrzucaniu kart i recyklingu z grave jednak w trakcie testów zauważyłem ja jak i parę innych, że czegoś mu brakuje. Brakuje mu dynamiki w dużej mierze i to właśnie chcę jakoś załatać albo zminimalizować.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2016, 04:34:11 Yano »

Panda

Odp: [TCG][August 2016]Felgrand
« #1 10 Grudzień, 2016, 08:36:49 »
0
Tak na szybko to ten deck az prosi sie o granie call of the haunted i oasisow pod special summon w turze przeciwnika. Osobiscie mainowalbym goliathy ale nie jestem pewny czy rezygnowalbym z kaiju.

Bahamut

Odp: [TCG][August 2016]Felgrand
« #2 10 Grudzień, 2016, 11:31:55 »
0
Silver's Cry jest według mnie świetną opcją też w takim przypadku że z DSOW działa jak turn end Cosmic Cyclone. Spróbuj grać choćby jednego BEWD żebyś miał kolejnego kloca do wystawienia (i przy okazji masz kolejny target pod White Stone). Widzę że ewidentnie to dragon deck skupiony wokół Felgrand i Arkbrave więc, więc może chciałbyś grać Dragunity Arma Leyvaten żeby wspólnie z Arkbrave robił złośliwego loopa? Tak z ciekawości raz widziałem na którymś filmiku jak ktoś grał Dragon Buster Destruction Sword żeby doczepiać do Leyvatena. To combo zastępuje grania Amorphage Goliatha. Sage With Eyes Of Blue jest dobrą opcją bo masz ewentualnie kolejny sposób na wystawienie DSOW lub BEWD (jeśli się na niego zdecydujesz). I zostaw lepiej tych Gamecielów.
PS: Może to nie ma za dużo sensu żeby grać 3 Terraforming do wyszukania Ravine i dodatkowo 2 Dragon Shrine. Coś mi się wydaje że mid- i late-game nie będziesz miał tyle targetów w decku do zrzucania na grave. Może pozbądź się 1 Dragon Shrine i być może 1 Terraforming i dodaj sobie jakiegoś właśnie Call Of The Haunted lub coś pokroju Breakthrough Skill/Fiendish Chain.

Yano

Odp: [TCG][August 2016]Felgrand
« #3 10 Grudzień, 2016, 17:48:19 »
0
Szczerze to całkowicie o lewiatanie zapomniałem, a faktycznie z Arkbravem robi tego loopa i jest level 8 więc do Xyz się nada. Chociaż wydaje mi się, że Buster będzie słabym rozwiązaniem z dwóch powodów. Pierwszym jest to, że to dark więc z Sage'a się tego nie wyszuka. Oczywiście można to zrzucać ale są o wiele lepsze targety. Drugim powodem jest to, że obecnie jest dużo kart, które rozwalają backrow. Goliath ma ten plus, że on musi być na polu i o wiele trudniej jest dobrać jakieś kaiju albo raigeki by się go pozbyć, zwłaszcza że np. takiego twin twistera często grają na 2-3 sztuki. Aczkolwiek muszę przyznać, że buster byłby też całkiem spoko do ewentualnych synchro plays :D Zawsze można też pograć do tego decka resztę silniku blue-eyes jak melody i Alternative'a. Wtedy nie trzeba będzie tak bardzo polegać na wyszukaniu Ravine i jednocześnie na backrow, a zachowa się elementy felgranda.
No i zamiast galaxy soldierów zagrałbym np. Divine Dragon Knight of Creation by poradzić sobie z jowgenem. Ta karta niszczy ten deck, a bez special summona nie ma się jak jej pozbyć. Dragon knight na 2 sztukach mógłby również rozwiązać sprawę brick handów i jowgena.

Gbyby zrobić to tak:
3x Arkbrave Dragon
2x Divine Dragon Lord Felgrand
2x Dragon Knight of Creation
3x Blue-Eyes Alternative White Dragon
3x Blue-Eyes White Dragon
1x The White Stone of Legend
2x The White Stone of Ancients
2x Dragunity Arma Leyvaten
3x Sage with Eyes of Blue
2x Maxx "C"
1x Dragon Spirit of White

Spelle:
3x Return of the Dragon Lords
2x Dragon Ravine
3x Trade-In
3x The Melody of Awakening Dragon
2x Dragon Shrine
2x Twin Twisters
Soul Charge

Extra deck zostanie taki sam poza tym, że zamiast cyberów wrzuci się Blue-Eyes Twin Burst Dragon i np. Ancient Fairy Dragon
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2016, 18:15:25 Yano »

Bahamut

Odp: [TCG][August 2016]Felgrand
« #4 10 Grudzień, 2016, 20:03:37 »
0
Ten nowy build bardziej mi się podoba, ale odradzam grania 3 Alternative White w decku z Felgrandem. Osobiście jestem w ogóle przeciwny tego by grać 3 Alternative White'ów w jakimkolwiek BEWD decku. Może to chodzi o styl grania, ale testowałem 3 kiedyś i często mi ta ilość przeszkadzała. Radziłbym wrzucić z powrotem drugiego DSOW. Będzie o wiele bardziej aktywny niż trzeci Alternative White. I nie ma to sensu według mnie żeby grać 3 Melody i White Stone Of Legend. Spuść Melody do 2 i zastąp Legend jakimś ewentualnie trzecim Ancients lub innym tunerem. A w miejscu trzeciego Melody daj Silver's Cry. Musisz trochę się proporcjami pobawić.

Yano

Odp: [TCG][August 2016]Felgrand
« #5 10 Grudzień, 2016, 20:50:40 »
0
Trzy ancients to większe ryzyko bricka. Nie gra się tego na 3 z powodu, że ciężko się tego pozbyć z ręki jeśli nie dobierzesz melody lub innej karty zrzucającej, a granie tego na pole jeśli nie masz sage w łapie mija się z celem. Melody jest potrzebne na 3 ze względu na możliwość zrzucania i przekopywania się przez talię. BEAWD jest kartą, która z martwego handa też umie coś zrobić. White stone of legend jest też targetem dla 95 lub ewentualną szukajką jeśli nie mamy melody a mamy BEAWD. DSOW dodatkowy to zdecydowanie większa szansa na bricka bo z ręki nic nie zrobisz z nim poza zrzutką do trade-in. Jeden znacznie zwiększa szansę, że będzie siedział w decku i będzie targetem pod Ancients.

Link sponsorowany
 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Ostatnio
Ostatnio 19 Sierpień, 2016, 11:18:17
Xionc
Ostatnio 21 Wrzesień, 2016, 20:08:53
Zadyma
Ostatnio 14 Wrzesień, 2016, 11:40:37
Illidan
Ostatnio 02 Grudzień, 2016, 13:46:12
Yano
Ostatnio 01 Styczeń, 2017, 00:12:25
chaisab