Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Serce Kart => Yu-Gi-Oh! Teoria => Deck Strategy => Wątek zaczęty przez: Soul w 14 Grudzień, 2013, 21:04:29

Tytuł: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 14 Grudzień, 2013, 21:04:29
W tym temacie możemy dyskutować o obecnej metagame i zmianach, które w niej następują / nastąpią.

Najlepsze decki:
Zoo w wariantach: Pure, Infernoid, Metalfoes, Kaiju

Nadal dobre decki:
Infernoid
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 14 Grudzień, 2013, 21:52:40
Ja może to ogarne jak mi czasu i braku lenia styknie.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 14 Grudzień, 2013, 23:00:30
Imo Harpie na przedzie, to i tak był mocny deck a dostał indirect buffy, Hunting Groundy/Icarusy generują olbrzymie plusy ze wszystkim w mecie, dodatkowo teraz najlepiej srają rank 7
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 15 Grudzień, 2013, 00:35:12
Imo nadal najłatwiej rank 7 robi się w mermailu, tam można nawet 2 xyz 7 w jednej, choc teraz będzie oczywiście trochę trudniej. Bujinów nie widzę w t2 na razie... Deck jest średni. Ale po LVAL wszystko możliwe niemniej z wręczaniem mu już laurów za najlepszy deck formatu bym się wstrzymał zdecydowanie.
Tak jak Janek stawiam na Harpie i na FF mimo wszystko jako T1. Aha, Ruler not dead, zdecydowanie nie.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 15 Grudzień, 2013, 01:08:47
Imo nadal najłatwiej rank 7 robi się w mermailu, tam można nawet 2 xyz 7 w jednej, choc teraz będzie oczywiście trochę trudniej. Bujinów nie widzę w t2 na razie... Deck jest średni. Ale po LVAL wszystko możliwe niemniej z wręczaniem mu już laurów za najlepszy deck formatu bym się wstrzymał zdecydowanie.
Tak jak Janek stawiam na Harpie i na FF mimo wszystko jako T1. Aha, Ruler not dead, zdecydowanie nie.
No plz, 1 Tidal strasznie ogranicza Mermaila z wielu powodów, 2 xyzy w jednej turze zrobisz może raz na 15 gier
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Frey w 15 Grudzień, 2013, 08:45:30
A ja bym dał Harpie na T2 xD (w sumie infernity też bym dał na T2)
Uzasadnienie?
Harpie posiadają o wiele mniej konsystencji niż Bujiny czy też FF. Mają parę "przegiętych" kart ale brakuje im szukajek. No dobra, jest Sign, ale żeby z niego dobrać, to musimy go pierw zrzucić na cmentarz i dopiero na koniec tury dobieramy 3 karty. Channeler, która jest jedną z podstawowych kart wyszukamy co najwyżej z zrzuconego signa, ewentualnie z Monka. Ale i tak by aktywować jej efekt potrzebna jest jakaś karta harpii na ręce, bez niej nic nie zrobisz. Harpies Pet Dragon także obniża konsystencje. Dobierzesz go na rękę i stanowi zazwyczaj deada. Co najwyżej zrzucisz go z efektu Channeler bądź pod jakąś pułapkę. W Bujinach/FF/Constellarach aktywujesz tenki i jeśli przeciwnik nie ma co zrobić, to jeszcze w tej samej turze masz nowego potwora na ręce. Harpie muszą całą turę przeczekać, by móc wykorzystać plusy z Signa (chyba, że zrzuca się go w end phase przeciwnika).
A co do infernity, to może ja się nie znam, może ja czegoś nie wiem, ale nie widzę tej talli jako T1. O ile mnie pamięć nie myli, to jakiś czas temu była dyskusja na ten temat, że jak masz kiepską rękę w infernity, to możesz się poddać.
Wszystko zależy od szczęścia głównie (od serca kart mówiąc inaczej) w tych taliach i chyba równie dobrze można by było dać Karakuri jako T1, z dobrą ręką te talie wygrywają, z kiepską przegrywają.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 15 Grudzień, 2013, 10:11:02
Zgadzam się, że na razie Bujin jest overhyped, ale po LVALu może być trochę inaczej. Poza tym wydaje się mieć niezły matchup z Fistem, które niby powinno być T1, ale bez zmarnowania wielu godzin na testy trudno to jednoznacznie potwierdzić, ALE ALE ALE nie wierzę, że to nie będzie T1 po tym jak wyjdzie Nobleswarm i Ark Knight.

Mermail chyba jeszcze bardziej będzie musiał się skupić na rank4, poza tym wydaje mi się, że musi grać więcej normalnych trapów zamiast tylko Sfer, bo OTK to już tym nie założysz i jest zdecydowanie zbyt underpowered, żeby grać yolo style. To już miało słaby matchup z Fistem poza tym, rank 4 format, Abyss Dweller to karta.

Nie grałem jeszcze ani razu Harpami, ale w theory-oh to jeden z bardziej unfair decków jakie zostały, ale też możliwe, że tak jak Frey napisał, to jest za mało stabilne. Poza tym dość mocno podatne na hand-trapy w razie czego. W każdym razie Fisty jako T1 obstawiam właśnie ze względu na best konsystencję, z wszystkich wymienionych decków Fist najmniej przegrywa z samym sobą i nie ma na niego żadnego naprawdę dobrego Side'a. Jednocześnie sam może sidować te wszystkie floodgate karty nie pozwalające grać w yugioh na czele z trzema LiMami.

Infernity - czas pokaże, jeśli już będzie granie, to na pewno kandydat na najbardziej znienawidzony deck formatu, ale, tak jak już chyba kiedyś wspominałem, nie widzę tego jako T1, bo mirror matche to parodia xD.

Ad rulera to widziałem ten build na BEWD, przecież to nawet z Ravinami dobierało dość często megadeady, teraz to już boję się to sobie wyobrażać ;p. Może i zakłada random OTK i Felgrand jest bardzo dobry, ale to zdecydowanie za mało stabilne, by móc coś wojować.

EDIT: Właśnie przeczytałem efekt Nobleswarma xD. To raczej zdecydowanie antyfist niż odwrotnie, mogą mieć z nim spore problemy, oh well.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 15 Grudzień, 2013, 11:12:43
Cytuj
Imo nadal najłatwiej rank 7 robi się w mermailu, tam można nawet 2 xyz 7 w jednej, choc teraz będzie oczywiście trochę trudniej.

Ke? Zgodzibym się w każdym wypadku jakiejkolwiek roszady na banliscie skierowanej w Mermaila, poza Tidalem. Już sobie tym pograłem i Big-Eye'a/SSacza z niczego (chciałem napisac z D**Y ale jak widac teraz się nie da :D) nie zrobisz tak jak to miało miejsce chocby w tym formacie. I to co Soul prawi- trzeba grać więcej trapów. Wracam sobie z musu do Genex Engine choć to juz nie do końca to samo no i czekam na LVALA i Ark Knighta.

Cytuj
Aha, Ruler not dead, zdecydowanie nie.

lol, kupa dedów, z przetrzebionym supportem do nich not dead? Ze smoków to teraz znacznie bardziej opłacalne i bezpieczne bedzie granie Hieraticiem.


Co do Bujinów to ja też patrze na nie przez pryzmat LVALA. Tsukuyomi- mały Card Desruction, z ss Bujinów po zejsciu z pola- ultra niesprawiedliwa karta jugioł. Ark Knight to chyba jeden z najwiekszych brokenów jaki wyjdzie od dawna- zkontruj się na attach xD Breakthrough Skill? Skill Drain? I co po za tym? Nobleswarm- drugi w klejce do ultra idiotycznych kart- kolejna karta karcąca za overextending.

FF spokojnie może być T1, bo wariant 4-Axis nie ucierpiał wcale a zyskał jeszcze dodatkowe Tenkii, zyska wyzej wspomniane brokeny rank 4 (serio modle sie by to ScR były). W dodatku wcale nie powiedziałbym, że to jeszcze czegoś nie dostanie patrząc na to co zaczyna wyłazić z Primal Origin.

Harpie jakos też do mnie nie przemawiają. Praktycznie grając tym kilka razy podpisałbym się obiema rękami pod tym co napisał Frey- mało szukajek a z tego wynika cała konsystencja.

Chronomaly i Heraldici jak najbardziej moga poszaleć. Im wiecej gram tymi deckami tym bardziej zaskakuje mnie ile mozna nimi wyciagnąć (szczególnie Nebulą w Chronomaly, która ma wypisane na sobie- ban me as fast as possible). Czekam na kolejny support Rycerzy Króla Artura w LVALu. Tym spokojnie da się już obecnie grac, a moze byc tylko lepiej. Importna do nas Chaosowe Gaie i bedzie juz mega cudownie.

No i bede konsekwentny w obawie przed wysypem BW, lub Graveyard BW po LVALu.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Marksman w 15 Grudzień, 2013, 23:07:14
Ja bym do stawki dodał GK, bo po supporcie będą ładne locki zakładać  :P Chronomale to najlepsza zabawka jakiej mogłem się spodziewać, a ich support przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Grałem tym już po REDU i były mega funnowe. Teraz dostaną w kolejnym secie pazur i mogą być czarnym koniem.  :D Jeśli będzie czas, to może coś o nich skrobnę, ( o ile Regis mnie nie wyprzedzi  :P). Noble mają potencjał ale jest na nie jeszcze więcej side opcji niż dawniej na Prophecy, + nie są na tyle silne by dominować ( narazie ?). Wygląda na to, że Fisty, Budyń, Constellary, Geargie  będą się bawić, ( No i jakieś Hieraty robiące OTK, bo jak pisali ludzie szykuje się krótki format rank 4 i chyba koniec mainowanych Maxx-ów xD). Osobiście czekam na te Shinra. Grałem już z tym kilka razy i o ile mają wolny start to w kolejnych turach ładnie się sypią, ( o ile dożyją xD). Lonefire Blossom na 2 napawa optymizmem  ;D, bo z reguły plant deckami przyjemnie się gra ( przynajmniej dla mnie  :P) 
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 15 Grudzień, 2013, 23:10:32
GK T1...?

(http://25.media.tumblr.com/tumblr_m26nvnNG5o1qkk10ro1_500.jpg)

Poza tym te nowe smoki faktycznie coś grają, beka xD.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Marksman w 15 Grudzień, 2013, 23:12:23
Do stawki w sensie do grywalnych, bo nawet ich nie dodałeś xD Nie, nie T-1 xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 15 Grudzień, 2013, 23:19:26
Nie wiem, nie ogarniam nowych kart, pamiętam tylko, że mają pseudo barierę, a jakby to miało być t1, to będę unikał grania w yugioh, bo to najbardziej schematyczny i nudny deck ever ^^".
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Blacks w 16 Grudzień, 2013, 00:53:44
Nie wiem, nie ogarniam nowych kart, pamiętam tylko, że mają pseudo barierę, a jakby to miało być t1, to będę unikał grania w yugioh, bo to najbardziej schematyczny i nudny deck ever ^^".

mają to :<
http://yugioh.wikia.com/wiki/Hidden_Temples_of_Necrovalley (http://yugioh.wikia.com/wiki/Hidden_Temples_of_Necrovalley)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Wojtas w 16 Grudzień, 2013, 15:01:41
Vampire
Fajne jest. Jak dostanie tcg exluzywa to nawet bardzo.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kulfonix w 16 Grudzień, 2013, 17:57:03
Mam pytanie (jestem w tej grze od niedawna i nie umiem sam sobie odpowiedzieć):
Czy nowe Cyber Dragony będą grywalne na jakimś poziomie po wyjściu SD?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 16 Grudzień, 2013, 18:42:36
Pewnie coś koło T2, zależy jak stabilne to wszystko będzie
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Mich w 16 Grudzień, 2013, 19:34:17
Nie zapominajmy jednak o ELEMENTAL HERO! ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 16 Grudzień, 2013, 20:33:39

Cytuj
Aha, Ruler not dead, zdecydowanie nie.

lol, kupa dedów, z przetrzebionym supportem do nich not dead? Ze smoków to teraz znacznie bardziej opłacalne i bezpieczne bedzie granie Hieraticiem.


Lol, nie. Polecam testy a nie opracowywanie do mistrzostwa teorii - "popatrzyłem na decklistę, to nie będzie działać".

Ad Wojas

Wampiry to dopiero ded na dedzie, dobierzesz czasem same lvl 5 albo dostaniesz MST na Fielda i tyle Cię widzieli, na ten moment.

Ad Yusei
Fajnie by było ale chyba nie:(
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Cloud w 16 Grudzień, 2013, 21:36:31
Nie zgodze się co do wampirów, odpowiednio zrobione dają rade :P.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 16 Grudzień, 2013, 21:48:29
Cytuj
Lol, nie. Polecam testy a nie opracowywanie do mistrzostwa teorii - "popatrzyłem na decklistę, to nie będzie działać".

Lol, juz testowałem więc twój argument to nawet nie inwalida (bo akurat ich bym tym sposobem obraził).
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 16 Grudzień, 2013, 21:52:13
Cytuj
Lol, nie. Polecam testy a nie opracowywanie do mistrzostwa teorii - "popatrzyłem na decklistę, to nie będzie działać".

Lol, juz testowałem więc twój argument to nawet nie inwalida (bo akurat ich bym tym sposobem obraził).

Po pierwszym dużym turnieju nowego formatu, któremuś z nas będzie glupio, że tak się upierał przy swoich błędach;) Imo na 90 % to będziesz Ty. W ogóle, załatwmy to Pojedynkiem!xd Zapraszam na DN:)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 16 Grudzień, 2013, 21:57:56
Jak będzie wolna chwila, to czemu by nie :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 16 Grudzień, 2013, 22:06:16
Smok jest niestabilny, ok. Smok jak dobierze dobrze, to cię zgwałci xD. Jak przegrasz kostkę to możesz mieć przerypane, bo to ot tak wywala 8k na board i jak na startowy hand nie masz outów to przegrałeś. Problem jest z dopchnięciem decka do 40, bo mam na razie 31 kart + 3 Upstarty, które z jednej strony chciałbym grać, z drugiej wbić 8k a 9k to duża różnica, a to jest jednak już bardziej OTK deck xD. Jutro powinno być już deck discussion :).
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 16 Grudzień, 2013, 23:28:30
deck nie ma prawa bytu po wyjściu dzbanu z krwią smoka który kopiuje smoki na cały pojedynek a później wraca do podstawowej formy :(
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 17 Grudzień, 2013, 14:17:53
.................................................................. Czo to iest dzban z krfiom smoka???
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 31 Grudzień, 2013, 14:04:56
http://duelistgroundz.com/index.php?showtopic=157733 (http://duelistgroundz.com/index.php?showtopic=157733)  - decklisty

Jakiś tam turniej, 79 osób, jak ktoś będzie miał większe tury to tu można wrzucać. Top8:
2 Fist
2 Mermail
1 Geargia
1 Evil
1 Smok
1 Burn
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 31 Grudzień, 2013, 14:17:19
Zastanawiam się na ile takie chociazby Mermaile, czy Smoki dostały sie tam bo były silne a nie np były to podchody przed wyczuciem i uformowaniem optymalnej mety. Mnie np brak jakichkolwiek Constellarów dziwi
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 31 Grudzień, 2013, 14:24:05
Mermail jest sporo stabilniejszy od smoka i gdyby nie przegrywał tak łatwo z Bladerem to byłby dobrym kandydatem na top tiera imo, ale póki co to chyba tak jak mówisz, wyczuwanie formatu and stuff.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 31 Grudzień, 2013, 15:24:12
skonczcie z ta stabilnoscia xd 3,5 axis wof. umiejętność smoka do broken setupow jest tak z 2 razu większa niż mermaila bo felgrand i azury; ) no ciekawy format będzie xd
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 31 Grudzień, 2013, 15:39:33
Nikt nie pisał o stabilności, a raczej o złych matchupach. Mermail jest stabilny i wiele by mu jeszcze musieli poodcinać by to zmienić. Bardzo mi się podobają obie decklisty zarówno Mermaila (jeden z genex Enginem, drugi bez) jak i FFów (jeden czyst 4-Axis, drugi mozna w sumie nazwać Duo-Axis).
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Wolv w 31 Grudzień, 2013, 16:16:25
Felgrand to jest jedyna karta, która jeszcze daje jakieś nadzieje grając smokiem, bo sporo decków nie ma jak przejść go w pierwszej turze. Jak idziesz drugi to dostaniesz tego Warninga/Black Horna albo po prostu ma już tyle trapów posetowanych, że sobie na spokojnie dochainuje.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 31 Grudzień, 2013, 16:30:29
No pewnie, dobrze, że setupy FF są takie nie do przejścia i nie obrywają trapami ani black hornami :) nie to co ten głupi Felgrand i Azura
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Wolv w 31 Grudzień, 2013, 16:39:08
No pewnie, dobrze, że setupy FF są takie nie do przejścia i nie obrywają trapami ani black hornami :) nie to co ten głupi Felgrand i Azura

Beli, z całym szacunkiem wiadra hejtu idź wylewać na jakieś forum dla gimbazy, albo dyskutujemy na poziomie, albo wcale.

Nigdzie nie napisałem nic o FFie, ale i tak będziesz doszukiwał się między wierszami. Spoko.

Natomiast chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że Felgrand jest JEDYNYM stworem w smoku, który faktycznie wywiera presję na przeciwniku bo jest hard to counter. Azure'a idzie przeczekać, gołe BEWDy są jakoś mało threatning. Smok już nie zakłada double Dracossacków w pierwszej, nie produkuje masowo Big Eye'ów. Jedyne co jeszcze może zaboleć to Giant Grinder, bo on po prostu jest ała.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Izorist w 31 Grudzień, 2013, 16:39:32
pytanie, ile resource'ów ma smok po zagraniu felgranda a ile ma FF po zagraniu tygrysa? ;D
smok musi się bardziej napocić, żeby zrobić swoje zagrywki, a tym samym kontra boli go bardziej ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 31 Grudzień, 2013, 16:39:36
Taki ładny black Horn szkoda że nie możesz użyć na moim dragonie/bearze/Gorylli-tak w fiście solo poty mogą grać nie to co dragon który musi krzyżować
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 31 Grudzień, 2013, 17:28:48
Ej, to był turniej na 79 osób.

Smok sucks, myślałem, że to już ustaliliśmy xD. Ten turbo build to prawie Karakuri / Hieratic. Niestabilne prawie OTK z elementami kontrolki, czyt. Felgrand, który jest broken (i jeśli Smok miałby regularnie topować to szedłbym w stronę czegoś co go częściej wpuszcza i ma jakiś def a nie yolo style), nie widzę dla tego buildu żadnej przyszłości. Może sobie randomowo topnąć, bo jeszcze ludzie tym grają i tyle. Tak niestabilny deck nie ma prawa być topem, to nie wytrzyma 1X rund. Jeśli topną to randomy, tak jak przed smokami topowały wspomniane wczesniej decki.

Ad tej kwestii to ciekawy jestem jak się potoczą losy Prophecy, bo deck World jest broken (akurat ze smokiem matchup jest tragiczny xD), ale wtapia rundy z samym sobą...

Kto będzie grał Black Horny? Z Prophecy 0 targetów, z Bujinem useless, z Fistem Goryla zjada i często useless, Marksman zjada w Mermailu + ignitiony z ręki, Harpie gwałcą. Na Geargie tylko bezpiecznie zresolvujesz, a tak jest strasznie sytuacyjne i przegrywa gry jak trafisz na nieodpowiedni matchup.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Marksman w 31 Grudzień, 2013, 17:41:34
Śmieszne te spinanie. Szczególnie ludzi, którzy  jeszcze niedawno chcieli wyzywać innych od pajaców,  a teraz      ,,dyskutują na poziomie".  Co do tematu:  tam turnieje na 70-80 osób, to jak u nas lokal i ludzie znają metę  xD Brak połowy decków w stawce = brak tematu do dyskusji.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Wolv w 31 Grudzień, 2013, 19:07:59
Śmieszne te spinanie. Szczególnie ludzi, którzy  jeszcze niedawno chcieli wyzywać innych od pajaców,  a teraz      ,,dyskutują na poziomie".  Co do tematu:  tam turnieje na 70-80 osób, to jak u nas lokal i ludzie znają metę  xD Brak połowy decków w stawce = brak tematu do dyskusji.

Niektórzy mają postanowienia noworoczne i starają się je wprowadzać już teraz. Obiecałem sobie, że będę prowadził merytoryczne dyskusje związane z YGO (chociaż pewnie komentarze niektórych będą mnie mocno prowokować). ;P

A i żeby nie było, nie spinam. Bawię się świetnie tłumacząc ludziom, że nie mają racji. Od spinania są duże turnieje typu ME, YCS albo MP (chociaż to można nazwać "dużym" turniejem). :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 05 Styczeń, 2014, 22:25:24
http://www.yugioh-forum.com/2013/12/die-decklisten-der-top16/ (http://www.yugioh-forum.com/2013/12/die-decklisten-der-top16/)

140 osób, Niemcy

Fire King top2 - this deck is real (um, jak i 30 innych xD)
Evilswarm win - haha

http://www.yugioh-forum.com/2013/12/die-top16/ (http://www.yugioh-forum.com/2013/12/die-top16/)
Tu metagame:
20 Fistów
18 Mermaili

Fire Fist  słabe win ratio. 14,29% stawki, 12,5% topów.
Mermail z kolei zadziwiająco dobre imo win ratio. 12,86% stawki, 37,5% topów.

Top16:
6 Mermail
2 Fire Fist
8 randomów
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Aerveor w 05 Styczeń, 2014, 22:27:14
Widzę, że w idealnym momencie pozbyłem się Fire Kingów... Nie no luz, bez Wolfbarków i tak bym nic nie ugrał :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 05 Styczeń, 2014, 22:49:25
Czyli w końcu taki format jak miał byc ostatnio? Czyli wszystko topuje, nic nie jest dużo lepsze od 30 innych t2? Zadziwia mnie tak dobra forma mermaila póki co, szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Tu też jakiś random smok w topie, da się tym grac jak widac. No to mam 3 t2 na ten moment, czy raczej mermail t1,5. Naprawdę ciekawe jak się rozwinie to dalej :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 06 Styczeń, 2014, 09:00:26
Bardzo by mnie taki format cieszył xD Mermail, FF, Fire King w Topach <3 (a ila godzin wcześniej zrobiłem up FK z tezą, że to i tak nie pogra xD)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Entelarmer w 06 Styczeń, 2014, 10:09:54
Ktoś mówił, że Mermail obsysa. xD Fire King - techowana jaszczurka? Verz miał co kontrować, + Mainowane EEV. W8, czy ja dobrze widzę, że on mainował Memory of an Adversary? xD 2 Safe zone, reszta deustch. ;x
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 06 Styczeń, 2014, 10:55:28
Mimo wszystko daje to do myślenia. No cóż- 18 dni do premiery LVALa. Zobaczymy co będzie po nim.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Blacks w 06 Styczeń, 2014, 15:08:17
W8, czy ja dobrze widzę, że on mainował Memory of an Adversary? xD
Czego ty chcesz, dobra karta yugioh ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 06 Styczeń, 2014, 17:11:11
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.364843153653035.1073741834.160907717379914&type=1 (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.364843153653035.1073741834.160907717379914&type=1)

regio Montreal, 8 rund swissa czyli 129-256 osób.

Top8:
4 Fire Fist (3 3-Axis)
1 Fire King
1 Dark World
2 Hunder

yugioh ^^'.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 06 Styczeń, 2014, 17:15:47
Hahaha, Hunder strikes again? XD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 06 Styczeń, 2014, 17:17:27
Wilku ktoś na świecie oprócz ciebie zagrał buffalo.

Ale lol że jeden mieszany fist ma 14 kart w extra xD

Generalnie to jest 1 4 axis,1 3 axis i 2 mieszane
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Wolv w 06 Styczeń, 2014, 17:33:58
Wilku ktoś na świecie oprócz ciebie zagrał buffalo.

Ale lol że jeden mieszany fist ma 14 kart w extra xD

Generalnie to jest 1 4 axis,1 3 axis i 2 mieszane

ON GRAŁ SEITO

KUR** O CO CHODZI (http://www.youtube.com/watch?v=zMIFGrKFzJ4#)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Aerveor w 06 Styczeń, 2014, 17:35:47
Fire King znowu w Topach?! KU***
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 06 Styczeń, 2014, 18:05:25
Tu brak Mermaila wynika chyba z ogromnej ilości Fistów xD

DW jestem zdziwiony, ale jak najbardziej pozytywnie^^

Hunder xD typowe jugioł :D


Gdzie te Phropecy, które miały być takie pro? ;>
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 06 Styczeń, 2014, 18:09:27
Phrophency wczoraj wygrało YGO Organization, zawsze coś
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Samanthar w 06 Styczeń, 2014, 19:12:17
DW w topach!

Jest dla mnie nadzieja!
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 13 Styczeń, 2014, 12:35:56
http://articles.alterealitygames.com/arg-1k-in-1-day-indy-top-8-decklists/ (http://articles.alterealitygames.com/arg-1k-in-1-day-indy-top-8-decklists/)

4 Geargia (wat xD, 1 Machina, 3 Karakuri)
3 Fire Fist (2 Dual Axis, 1 4-Axis)
1 Samurai

Istotne:
- Steelswarm Roach w grze  - cause f*ck Hieratic i guess
- ponownie Dual > 4-Axis -> Gyokkouuuuu

Czyli do T1 Duala i imo Mermaila dołączają Geargie I guess, Prophecy można ze stołka śmiało zrzucić, grałem tym dużo ostatnio, ten deck sucks dick xD.


Ah, uhm, ciągle potrzebne są teksty o Geargiach właśnie, Bujinach po supporcie i Madolche po supporcie - żeby ten dział miał wszystko co potrzeba i naprawdę ładnie wyglądał :).
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Entelarmer w 13 Styczeń, 2014, 12:58:36
Zabawne, była wczoraj dyskusja, że Roach sux. xD Dual trochę mnie zaskoczył, sądziłem, że to bardziej sklejka 3 i 4 ze średnią konsystencją. I weź sprecyzuj z Prophecy, chodzi o kontry czy po prostu za częste dedy na start? xd
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 13 Styczeń, 2014, 13:01:57
I weź sprecyzuj z Prophecy, chodzi o kontry czy po prostu za częste dedy na start? xd

Why not both?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Marksman w 13 Styczeń, 2014, 13:11:37
Ent, to co wyżej (słaba konsystencja się robi i startowe handy z Worldami dobijają xD)+ za wolne są  :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 13 Styczeń, 2014, 13:17:11
Ja bym chętnie zobaczył stawkę ile jest duali a ile 4 axisów xD ta przewaga wynika pewnie z tego że ludzie wolą dualem grać ^^

Up no i jeszcze w stanach mają vulcan a u nas bieda
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 13 Styczeń, 2014, 13:38:32
Prophecy:

- Zabija się samo

- Jeśli chcesz się rzadziej zabijać to wkładasz PoDy, Upstarty kosztem niestabilnych kart, zwiększasz konsystencję, ale masz gorszy dostęp do power playów + wspomniane spelle nieraz kłócą się z Crescentem, więc tak naprawdę konsystencji to nieraz nie dodaje wcale

- Popularne Veilery, po side wszystko gra jakieś Dust Tornado bo Fisty, DNA Surgery, Mistaki, Mind Crushe, ogólnie nie ma dużo kontr na Fisty i Geargie, tj. 2 z imo trzech T1, stąd też zostaje dużo miejsca w side by zabić Booki. Mistake albo Mind Crush to często gg z marszu. Wygranie meczu bez wygrania g1 jest bardzo trudne.

- Reusem Fate'a nie wygra się dużo gier, łatwo się to łamie + większość topów z łatwością to obchodzi, to jest za wolne, aby wygrać trzeba skupić się na Worldach, Stoicach i discard trapach, co jeszcze bardziej upitala konsystencję. Kontrolna gra Fatem skutek przynosiła z jakimś wolnym 4-axisem, Bujinem, z Geargią jak wygrasz kostkę ==. Dual i Mermail sobie nic z tego nie robią.

Imo dual jest dużo lepszy niż wolna, linearna w ciul czwórka z megasłabymi Tensenami i syndromem Glada.

4-axis niby w teorii wydaje się być bardziej stabilny, ale ja nie odczuwam prawie żadnej różnicy. W ponad połowie gier wywalisz dualem Horse Prince playa, który jest nieporównywalne lepszy niż słabe openingi 4axisa. Co ty mi tam zrobisz, Dragona i +1 wyszukanym Tesnesem ;p?. Tiger Kinga w pierwszej? Imo to za wolne, nudne i za mało w tym yugioh xD. Jak idę w Horse play, to zwykle wiem, że już wygrałem - to jest yugioh xD. Dostęp do najlepszych 4lv mobków w Dualu masz praktycznie taki sam i jak combo nie podchodzi to lajtowo można też grać Bear->pop>plusing game.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 13 Styczeń, 2014, 13:48:02
Za  to duala łatwiej się łamie post side, veiler/maxx do tego roach ;p
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 13 Styczeń, 2014, 13:53:33
No w tym pewnie jest racja, Dualem tylko single cisnąłem, żeby ogarnąć granie tym i comba, bo wstydziłem się kaleczyć mecze xD.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 13 Styczeń, 2014, 16:27:47
Ja wciąż jestem zaskoczony dobrą formą Mermaila na tle ilości FFów granych obecnie.

Dual to potwór, odrobinę mniej stabilny niż 4-Axis, za to sypie się jak piasek na polskich drogach zimą. Horse Prince robi gre.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 19 Styczeń, 2014, 19:23:12
http://articles.alterealitygames.com/argcs-nashville-top-16-decklists/ (http://articles.alterealitygames.com/argcs-nashville-top-16-decklists/)

Top16:

7 Fire Fist
4 Hieratic Rulers
2 Geargia
1 Mermail
1 Prophecy
1 Harpie
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Styczeń, 2014, 20:14:15
Czeladź 19.01.2013                                               

                                                             Drogie Dragon Rulery

                                   Już swoje wygrałyście. Usilnie proszę, abyście się nie podpinały pod Hieratici i nie sprawiały, że z dnia na dzień będą ugrywać znacznie więcej niż do tej pory. Swoją prośbę- wręcz żądanie- uzasadniam faktem potencjalnej przyszłej banlisty, która ma na Was alergię ogromną i która nie zawaha się uciąć Boga duchu winne Hieratici tylko dlatego, że wspólnie dzielicie z Nimi main deck. Wykończyłyście Dragunity, Blue-Eyesy również nie mają z Wami łatwo, udupiliście pół smoczego supportu. Dlatego apeluję o rozwagę i porzucenie Waszych imperialistycznych, tier 1 zachcianek. Pozdrawiam.

                                                                                                                             Regis
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 20 Styczeń, 2014, 19:13:54
Convocation na 1, calling it now xD.

Przynajmniej tyle, że to mało ma w sobie Hieratic herpderp otk, pyknąłem tym dzisiaj 20 gier, prawie połowę wygrywam, bo flipuję Skill Draina i dokładam Stardusta - baw się xD.

Poza tym u nas brak Stardust Sparka bardzo osłabia deck, opening z Atumem i Sparkiem to prawie autowin.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 20 Styczeń, 2014, 20:29:36
Cytat: Sól
Convocation na 1, calling it now xD.

Luke says No (http://www.youtube.com/watch?v=FSWiMoO8zNE#ws)

Cytuj
Przynajmniej tyle, że to mało ma w sobie Hieratic herpderp otk, pyknąłem tym dzisiaj 20 gier, prawie połowę wygrywam, bo flipuję Skill Draina i dokładam Stardusta - baw się xD.

Poza tym u nas brak Stardust Sparka bardzo osłabia deck, opening z Atumem i Sparkiem to prawie autowin.

Dokładnie, w 3/4 gier Atum + ten cholerny Duel Dragon sprawiały, że opp nie wiedział jak się za to zabrać. Jak znam życie to w realu nie dane nam będzie tym zagrać ze względu na wydanie Sparka.

A zanim to zrobią to deck pewnie podzieli los OTK Hieratica na Gustavach- bedziemy mogli sobie co najwyżej na streamach pooglądać jak to gra
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 02 Luty, 2014, 18:00:23
Top 32 YCS Atlanta

11 Fire Fist
6 Geargia
3 Mermail
3 Prophecy
3 Hieratic
2 Bujin
1 Dark World
1 Infernity
1 Lightsworn
1 Evilswarm
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Wolv w 02 Luty, 2014, 18:14:09
Wyszły 4-ki w LVALu i nagle husdabos? xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 04 Luty, 2014, 18:07:06
No to na moje oko wygląda to tak:
T1: FF
T1,5: Geargia, Hierat, Prophency, Mermail
T2: Budyń, DW, Harpie
T2,5-3: Reszta

I chyba już nic się do końca formatu nie zmieni, ew. zmaleje ilosc Fistów. PRIO jest po banliście, nie? Anyway, ciekawy, dosc różnorodny format.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: grabczas w 04 Luty, 2014, 18:54:17
Mnie też zastanawia o co chodzi z tym brakiem Constellara. Może kwestia tego że deck nie ma odpowiedniego derp factor i robienia chorych plusów ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 04 Luty, 2014, 21:30:58
o tyle dobrze, że nie bedzie potencjalnym targetem do obcięcia na bance^^
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 20 Marzec, 2014, 12:11:32
Zapraszam do dyskusji na temat metagame na nowy format! Zapraszam też do edycji tematów, bo inaczej zostaną wysłane w kosmos.

Top Tier Candidates:

Dual Axis
Bujin
Geargia
Hieratic Ruler
Dragon Ruler
Prophecy ala Brick City xD

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 20 Marzec, 2014, 12:32:33
Dual Axis- ten niestabilny deck co wszyscy w pewnym momencie stwierdzili,że jest gowniany i przerzucili się na controlke? Z dwoma uwalonymi kartami (jak ktoś gra dwa rekindle) ? Średnio go widzę w czubie stawki. Chociaż namieszac pewnie może. Zapomniales mermaila dopisać, któremu nic nie jest poza strata możliwości szaleństwa ala raigeki zrzucający gunde. Prophecy imo zbyt niestabilne na topy większych eventow. Hierat trochę oberwal ale nadal grywalny choć pewnie ustąpi miejsca pure rulerowi, wcale się nie zdziwie.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 20 Marzec, 2014, 12:37:03
Wydawało mi się, że Gunde po Tidalu to najlepsza karta w decku.

Dual topował bez Rekindlinków nawet zanim wszyscy zaczęli grać +1 wersją. Aczkolwiek Wolfbark to mocny cios, też nie sądzę, żeby to mógł być best deck.

A, Infernity też nadal gra, smutek.

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 20 Marzec, 2014, 12:40:52
Nie chcę ci przypominać co robiło większość topów na początku formatu....
Tak dual axis.
Rzadko który grał 2 świeczki, i tylko 2 wolfbarki cóż straciły tylko 1 kartę którą da się zastąpić dragonem.
Mówisz o niestabilności ale ten deck ma największe ratio wyłożenia swojego wombo combo w pierwszej turze ze wszystkich tu obecnych decków ^^

Wydaje mi się czy ostanio mermaile wręcz nastawione były na gre gundy bo nie ma co innego teraz im zrzucać ;p?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chris Cornell w 20 Marzec, 2014, 13:04:28
W wersji Hobana tak, ale przecież można za te dwie Gunde włożyć z powrotem Atlanteany, które on powyrzucał/coś innego i deck dalej gra. Poza tym Gunde jest recyclowalna z Turge i Salvage'a. No i, jak wspomniał Ent, wyjdzie jeszcze Fincess. Mermail raczej żyje i ma się dobrze.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 20 Marzec, 2014, 13:06:17
Tyle że atlanteany są zależne od pola przeciwnika z gundom można było robić bardzo mocne first turn playe ;p
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chris Cornell w 20 Marzec, 2014, 13:08:41
Wiadomo, chodzi tylko o to, ze to nie jest jakiś straszny hit, żeby syrenki przestały grać.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 20 Marzec, 2014, 16:09:28
Ugryziono synery i bractwo.

Ludzie rzucą się na Bujiny,smoki i geargie dzięki czemu veiler przestanie być grywany w mainie a to sprzyja 3,5 fistom, exction swarmowi oraz harpią ;p
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 06 Kwiecień, 2014, 22:14:51
Pierwszy YCS w tym formacie:

Top 32:

6 Geargia
7 Mermail
6 Bujin
1 Ruler
3 DW
3 FF
1 Bear Control??? (FF)
1 Evil
1 Racoon
2 Hieratic
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 06 Kwiecień, 2014, 22:31:06
tak dużo ryb, nieźle
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Zadyma w 06 Kwiecień, 2014, 22:36:33
Racoon top 32 GZ :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Armed7 w 06 Kwiecień, 2014, 22:41:48
Też jestem ciekawy, jakaś lista tego raccoona jest?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Miki w 07 Kwiecień, 2014, 07:52:45
Czekajcie czekajcie jak to było? Mermail z 1 gunda to g***o?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Speicher w 07 Kwiecień, 2014, 11:41:20
Racoon, nice. Mermaile mnie martwią, wolałbym coś innego w ich miejscu w topach. Nie lubię ich ;x
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 07 Kwiecień, 2014, 11:50:03
jak można nie lubić mermaili? :C przynajmniej nie wygrywają same z siebie (poza resolvem dwóch recklessów hehe) i opp musi pomyśleć xd i side łatwy też
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Entelarmer w 07 Kwiecień, 2014, 12:00:23
Czy mi się zdaje, czy odkąd zbanowali Card Destruction i zlimitowal EEV DW topuje częściej? :F
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Agreel w 07 Kwiecień, 2014, 13:36:57
Nie zapomnij o limicie fissurki z macro xp. A racoon w top 32? Jaka zwała. xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 07 Kwiecień, 2014, 13:47:14
Też dużo bardziej wolę Mermaila niż Bujiny i Geargie. Z tych trzech najbardziej skillowy, dużo efektywnych kontr i poza double Recklessem, którego chyba nawet niekoniecznie teraz grają (?) i Tidalem wszystko jest znośne. A Geargie i Bujin w gruncie rzeczy przede wszystkim opierają się na tym, że mają nielimitowane brokeny, których inne decki nie mają. To GGG i Karnacja robią różnicę. +Bujin w dodatku ma wyjątkowo irytujący i mindless playstyle =='. No i Mermail chyba ma najwięcej opcji i najrzadziej dopiera totalny shit, podczas gdy Bujin bez Yamato / Geargie bez Armora/Arsenala/GGX średnio grają w yugioh.

Tbh chciałbym zobaczyć decklisty wpierw, zwłaszcza side decki i ile na Mermaila było hejtu,bo  Debunki jednak robią różnicę :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Speicher w 07 Kwiecień, 2014, 13:57:13
Nie mówię "nie" dla tego co piszecie, ale mi się po prostu Mermaile nie podobają, mam jakiś uraz do nich ;P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: grabczas w 07 Kwiecień, 2014, 14:28:10
No ja też czekam na to jakie Geargie były grane bo albo to dobry moment na sprzedaż decku albo na granie x) Gearkuri złożyłem bo wydawały się najsilniejsze a na pewno były najtańsze ale cieszyłbym się gdyby znalazł się jakiś solidny build z Machinami wśród tych topów. Pure rank 4 jednak jest dla mnie za drogie :(
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 13 Kwiecień, 2014, 22:21:53
YCS Las Vegas

8 - Mermail
8 - Geargia
2 - Hieratic
2 - Mythic Rulers
1 - Bujin
1 - Spellbook
1 - Ghostricks Spirit
1 - Chain Beat
1 - Evilswarm
1 - Fire King
1 - Fire Fist
5 - Unknown
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 16 Kwiecień, 2014, 18:12:22
Tak patrzę na te 2 ostatnie listy z YCSów i jakoś nie mogę zrozumieć tak słabej dyspozycji FFa.

Naprawdę limit Wolfbarka zrobił z niego takie gunwo? I to ze wszystkich wariantów?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 16 Kwiecień, 2014, 20:41:48
Nope po prostu 90% ludzi cisnących FF przerzuciło się na inne decki ^^

Dziwić to może słaby dyspozycja bujinów na które był hype
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 18 Maj, 2014, 21:08:08
YCS Philadelfia
Top32:

10 geargia
9 traptrxohandyartefakty
2 evilswarm
2 madolche
2 bujins
2 Infernity
2 mythic ruler
1 inzektor
1 mermail
1 ??
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Speicher w 18 Maj, 2014, 22:13:19
Ani jednego Constellarka ;(
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Geralt w 23 Czerwiec, 2014, 17:46:53
Owszem te decki to dobre decki. Ale do tyvh grywalnych, ale rzadko spotykanych na turniejach należą X-Sabery i XX-Sabery. Te karty mają dość dobre eff, a w połączeniu z kartami typu:
Kaiser Colosseum, Mirror Force, Ayers Rock Sunrise, Scapegoat, Obedience Schooled, Reinforcement of the Army, Call of the Haunted, Crane Crane, Ryko, Lightsworn Hunter, Grandsoil the Elemental Lord, Enemy Controller, Forbidden Lance, D.D. Crow, Magnum Shield
tworzą całkiem niezły deck, którego trudno pokonać. Więc myślę, że warto by tez do tej listy tą kartę dopisać. 
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 23 Czerwiec, 2014, 17:55:41
Sabery pokrywa sformułowanie "wiele innych", decków tej rangi można wypisać kilkadziesiąt. Ani nikomu się nie chce tego robić, ani nie ma po co.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 23 Czerwiec, 2014, 18:25:43
Szable były solidnym deckiem (min. dlatego, że na przestrzeni lat nie zabrano im zbyt dużo) jednak czasy świetności mają już dawno za sobą. Nie są w stanie ustać coraz to nowszych archetypów, z coraz to bardziej przegiętymi mechanikami.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Geralt w 23 Czerwiec, 2014, 18:47:21
Regis,
Owszem rozumiem, ale X-Sabery i XX-Sabery nie muszą działać same. Jest wiele kart magicznych, pułapek czy nawet potworów, które podnoszą morale w postaci ATK i DEF danego potwora czy skutecznie uniemożliwiają przeciwnikowi wykonanie danego ruchu z korzyścią dla nas. Po za tym w mojej liście nie wymieniłem tylko szabli. Znajdują się tam karty współpracujące z nimi takie jak Grandsoil the Elemental Lord. Ponadto używając odpowiednich spelów, trapów do wykonania dobrego comba możemy przyczynić się do naszego zwycięstwa nie koniecznie używając samych szabli.  :P   
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 23 Czerwiec, 2014, 18:54:31
Jest wiele kart magicznych, pułapek czy nawet potworów, które podnoszą morale w postaci ATK i DEF danego potwora czy skutecznie uniemożliwiają przeciwnikowi wykonanie danego ruchu z korzyścią dla nas. 

Przeczytałem to, później twój podpis koło avatara... i wszystko zrozumiałem. To masz quest'a zagraj z kimś kto gra HAT'em, Geargią, Infernity (ale żeby umiał wykorzystać potencjał deck'u) ... wtedy wszystko zrozumiesz.

Ps. Efekty >>> Podnoszenie atk/def
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Geralt w 23 Czerwiec, 2014, 19:03:54
Może i ja jestem początkującym graczem, ale na swoim koncie mam już wiele wygranych w różnych pojedynkach nie tylko na DN, ale i na YGOPro. Widziałem różne decki nawet takie, w których się karty kupy nie trzymały. I co? Odpowiednio dobrana talia, szczęście i przede wszystkim umiejętność dobrego wykorzystywania efektów kart potworów, kart magicznych i pułapek ochroniły mnie przed druzgocącą klęską na oczach 15 obserwatorów meczu. Pamiętam to dobrze, bo był to jeden z najtrudniejszych pojedynków w całej mojej przygodzie z DN i YGOPro.  Wiadomo, że ktoś może sobie złożyć najbardziej skomplikowany deck, który będzie trudny do pokonania nawet dla mistrzów, ale nie ma takiej karty, której nie można by pokonać.
Dzisiejsze yugioh się tak rozwinęło, że można nawet mirror forc'a i jego efekt zablokować, można przyzwać za pomocą jednego potwora 3 inne niekoniecznie używając kart PENDULUM, także moje stwierdzenie co do potei X-Saberów jest jak najbardziej słuszne, dlatego, że w połączeniu z kartami o mocy małej, ale efekcie dobrym może zakończyć się tym, że przeciwnik zostanie z liczbą 0 LP.
     
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: grabczas w 23 Czerwiec, 2014, 19:22:43
Tak gwoli streszczenia, XX-Sabery są zbyt wolne. Powyższe decki zbyt dobrze blokują im możliwość sprawnego rozstawienia się jakby tego było mało więc zanim będziesz w stanie wprowadzić beatery czy XX-Saber Gottoms żeby pozbyć się ręki przeciwnika to przeciwnik dobrze więcej trapów czy speli typowo defensywnych (których notabene często więcej mieszczą niż Ty w Saberach) plus zdążą Cię zwyczajnie zabić do tego czasu ;) A zablokować gottomsa to nie jest duży problem żeby później wcisnąć Ci Arkę i go zabrać zwyczajnie. ^^ Ewentualnie w przypadku innych meta decków zablokują special summon i na samym normalu Cię wykończą (nie przejdziesz 3x Arsenal na stole niczym z szabelek co możesz normal summonować, bolesna prawda) zanim zdążysz rozstawić stół ;)

Inna sprawa że takie budynie mogą spokojnie grać z ręką zrzuconą na grave :P

Generalnie jesteś typem gracza z ideą a nie z suchą kalkulacją stąd uprzedzam że jeżeli dotrzemy do momentu że Pendulum Decki będą topami to w przypadku wielu graczy tutaj nie będzie brany argument "Bo to dla noobów/ bo sobie grę ułatwiasz/ wstaw cokolwiek innego" bo skoro działa to czemu ktoś ma sobie wiązać ręce żeby wygrać turniej. Więc o ile nikt nie twierdzi że szabelki to totalne dno i że zupełnie nie da się tym grać o tyle nie jest to deck który będzie teraz tierem jakimkolwiek. W pierwszym poście masz zresztą podkreślone słowo WIELE co chodzi o decki grywalne i gwarantuję Ci że są bardziej zakurzone archetypy którymi przy dobrym dobraniu kart też można dalej innym taliom krzywdę zrobić skutecznie ale nikt nie będzie tego wszystkiego próbował zliczyć zwłaszcza że nowym graczom którzy mają zapędy turniejowe to namąci tylko bardziej w głowie i utrudni życie bo coś spodoba im się na DNie i będą chcieli zbierać i nagle d**a zbita bo coś jest tak stare że nawet w USA znaleźć w jednym sklepie się nie da singli o naszej stronie Odry nie wspominając ...

Uff ale się rozpisałem x)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 23 Czerwiec, 2014, 19:30:02
Hakuło, szczerze powiem że nie wiem do czego dążysz albo o czym próbujesz nas przekonać.

Skoro sam przyznajesz że jesteś początkujący, to zapraszam do przeczytania artykułu, a w szczególności do myśli zawartych w krótkim, przedostatnim segmencie ("jeszcze o deckbuildingu"):
http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/poradnik-dla-poczatkujacych-git-gud-czyli-jak-myslec-zeby-ogarniac-gre/ (http://yugioh.pl/dla-poczatkujacych/poradnik-dla-poczatkujacych-git-gud-czyli-jak-myslec-zeby-ogarniac-gre/)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 23 Czerwiec, 2014, 19:41:06
Wymieniłeś Scapegoat i Magnum Shield.

Magnum Shield

Sabera można na luzie wypisać w "tym da się grać", takich decków jest milion, bo gra jest dziś dużo bardziej wyrównana niż kiedyś. Wygrana kostka i dobry opening i Szable z T1 też wygrają, tak jak i wiele innych decków. Tym bardziej, że mogą abusować Soul Charge.

Ale skończmy już o nich pisać pls!
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 30 Czerwiec, 2014, 00:29:18
top64 ME:
13 Geargia
10 H/A/T variants
8 Lightsworn
8 Mermail
4 Bujin
4 Dragon Ruler
4 Spellbook
3 Madolche
3 Sylvan
3 Evilswarm
1 Chain Burn
1 Artifact
1 Watt
1 Infernity
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 30 Czerwiec, 2014, 00:34:38
Fajna metka, sporo decków. Chciałbym zobaczyć decklistę Watta
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 30 Czerwiec, 2014, 00:39:45
top16 ARG Philadelphia:

5 Geargia (w tym jeden Karakuri, grał 5 tunerów i 1 Sanctum + 1 Moralltach, idk what is real)
2 Madolche
2 Lightsworn
1 Bujin
1 FF AT
1 Inzektor Artifact
1 Evilswarm
1 Sylvan
1 Mythic Ruler

1 brakuje, coś przeoczyłem albo nie dali
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Lipiec, 2014, 11:13:50
Cytuj
1 Inzektor Artifact


(http://lazythunk.com/img/kappa/03.png)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 16 Lipiec, 2014, 21:59:06
56/64 z NAWCQ znane

12 Geargia
7 FHAT (różnych wersji AT łącznie = 16)
6 Sylvan
6 Madolche
5 HAT
4 Artifact Traptrix
3 Infernity
3 Bujin
2 Dragon Ruler
2 Mermail
2 Lightsworn
1 Prophecy
2 Hieratic
1 Frog OTK

pełno wersji HATów, amerykanie tak je lubią? W ogóle FHAT, rly? Co jeszcze tam wrzucą :)) niemniej FF engine to dobre karty a wszystkie dobre karty prędzej czy później lądują w Hacie :)) co mnie dziwi dosc to sporo Madolchy i naprawdę mało LSów jak na cały hajp otaczający ten deck. No i to jak odmienne stosunki w topach w porównaniu z ME. Zapraszam do dyskusji i jak ktoś ma top64 z ME to niech wrzuci :)

@j4 - rzeczywiście, sorry, jakieś głupie obrazki mi zasłoniły. no to spore różnice w tych topkach są
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 16 Lipiec, 2014, 22:01:42
i jak ktoś ma top64 z ME to niech wrzuci :)
już wrzucałem, masz parę postów wyżej
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 20 Lipiec, 2014, 14:54:30
Mały up 1st posta.

I chcę jednocześnie stwierdzić, że gdyby do wyjścia Shadolli był jakiś YCS na który miałbym jechać, to moim pickiem byłaby Geargia, uważam, że byłby to najlepszy wybór na taki event. Dlaczego?

HAT był najlepszym deckiem na natsach USA i ma słaby matchup z Gearami. Geary dostały hita i w teorii byłyby mniej popularne. Mniejsza popularność Geargii = mniej hejtu w Side na Geargie oraz rośnie populacja decków, które z Gearami mają słaby matchup, tj. HAT. HAT byłby zapewne najpopularniejszym deckchoicem. Jednocześnie zmniejsza się ilość talii, która ma w teorii dobry matchup z Gearami, tj. Mermail i Sylvan (aczkolwiek Machina wariantem nie mam z Sylvanem jakichś kłopotów). Mermail odpada tym bardziej, bo matchup z HATem jest katastrofalny.

Geary straciły tylko GGG. GGG dawało przede wszystkim free winy jak szło się 1st i come backi gdy szło się 2nd. Deck jest nadal bardzo solidny jak idzie 1st, ma 9 solidnych opening playów (mówię o Machina wersji) + jakieś inne typu Accel + Accel. Gdy idzie drugi ma łatwiej niż kiedyś anyway, bo mniejsza szansa, że opp zasetupuje się like crazy i pozostanie tylko scoop phase, bo 5 kart na start i mniejsza szansa, że przebije Armora w 3 turze. Deck imo stracił bardzo mało na nowych zasadach, w każdym razie mniej niż wszystkie combo decki.

Nadal ma dobry matchup z HAT. Nadal ma dobry matchup z LSem, bo lolCycle Reader. Z Machina enginem i nowymi rulami ma imo lepszy matchup z Sylvanem niż na poprzedniej liście. Geary mogą grać floodgaty, ja trzymam chociażby 3 Rivalry. Mniejsza popularność Gearów i większa popularność HATów -> Black Horn of Heaven mainowo staje się średnim pomysłem, tym bardziej iż nie zachwyca ani na LSa ani na Sylvana.

tl;dr: Wydawać by się mogło, że Geary jako jedyne dostały solidny hit na liście, a nie jest on wcale aż tak znaczący a przewidywany metashift i nowe zasady sprzyjają graniu Gearami.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 25 Sierpień, 2014, 21:52:23
O Burning Abyssach ktoś coś krótko i zwięźle, aby było pls?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 25 Sierpień, 2014, 21:55:12
top 16 ARG

6 Shaddol(bodaj 4 artifact 2 dragon wersje)
4 Sattelle
4 BA
1 Bujin
1 Prophency

czyli totalna zmiana meta widoczna na pierwszy rzut oka niemniej jakieś głębsze analizy powinny imo poczekac na YCSa bo ARG to tylko turniej na 250 osób, tyle, że streamowany :)) Zobaczymy czy dalej BA będzie topowac jak ludzie ogarną jak z tym grac i jak kontrowac.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 25 Sierpień, 2014, 22:02:49
j/w + warto dodać parcie ludzi na nowy dodatek, bo są znudzeni starymi archetypami, także DUEA.decks stanowiły tam pewnie wielką część mety.

A jeśli chodzi o BA to PONOĆ ma dobry matchup z Shaddollami, stąd są grane. Nie grałem tym ani razu, więc nie wiem, mnie ten deck od początku nie jarał, bo cały floodgate hejt na Shaddolle wchodzi również na BA + ludzie jeszcze ogarną Chain Disy, także gl post side.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Entelarmer w 25 Sierpień, 2014, 22:13:02
Jakoś tego "dobrego matchupu" nie widzę, jak masz te PWWB albo/i Supply Squad i opp ci ich nie zdejmie to rzeczywiście, w innym przypadku ten deck praktycznie nie ma dobrych playów które nie wymagałyby dwóch ssów na turę (tyle co BLS), także yeah... Midrash FTW.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 25 Sierpień, 2014, 22:16:14
Ja do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, że BA tak dobrze się sprawowały, tym bardziej, że w ich przypadku najprawdopodobniej czeka nas tasiemiec na wzór NK jesli chodzi o support o.O
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 25 Sierpień, 2014, 22:22:59
Jakoś tego "dobrego matchupu" nie widzę, jak masz te PWWB albo/i Supply Squad i opp ci ich nie zdejmie to rzeczywiście, w innym przypadku ten deck praktycznie nie ma dobrych playów które nie wymagałyby dwóch ssów na turę (tyle co BLS), także yeah... Midrash FTW.

Karma Cut
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 25 Sierpień, 2014, 22:36:33
Jeff Jones on BA:
Cytuj
All of the decks from the arg event were terrible and going forward past Toronto the burning abyss decks will look completely different.

Tak, jestem fanboyem JJ, też człowiek ma łeb do robienia decków i jeśli topnie gdzieś z BA, to wszyscy zlamią jego build, który, nie mam wątpliwości, będzie lepszy niż te z ARG.

<wiem tylko, że nie gra Supply Squadów>

A jak już jestem świeżo po czytaniu dgz deck discussion to powtórzę słuszne imo twierdzenie, że Raigeki Break > Karma Cut, bo masz extra MST post side na tonę floodgatów.

Zrób ktoś BA temat :P.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Aerveor w 25 Sierpień, 2014, 22:48:40
Soul a on przypadkiem nie topnął jakis regio w Ohio na 400 osób? Tak mi się wydawało. Strasznie chcę zobaczyć jego listę bez Supply Squadów.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 26 Sierpień, 2014, 12:03:05
Jeff Jones on BA:
Cytuj
All of the decks from the arg event were terrible and going forward past Toronto the burning abyss decks will look completely different.

Tak, jestem fanboyem JJ, też człowiek ma łeb do robienia decków i jeśli topnie gdzieś z BA, to wszyscy zlamią jego build, który, nie mam wątpliwości, będzie lepszy niż te z ARG.

<wiem tylko, że nie gra Supply Squadów>

A jak już jestem świeżo po czytaniu dgz deck discussion to powtórzę słuszne imo twierdzenie, że Raigeki Break > Karma Cut, bo masz extra MST post side na tonę floodgatów.

Zrób ktoś BA temat :P.

Co i tak nie zmienia faktu Karma Cut >>> Raigeki Break vs Shaddoll, tzn. wg. mnie.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 07 Wrzesień, 2014, 12:55:15
YCS MADRID
TOP32:

16 Shaddoll (wariant z BA tutaj dałem)
6 Satellarknight
4 Burning Abyss
1 Artifact
1 Infernity
1 Mermail
1 Burn
1 Stun
1 Prophecy

111/460 decków to Shaddoll, tj 24,13%, 50% w topach
Satelle 13% w stawce,  18,75% w topach.

*dużo decków było unknown (bodajże ponad 100) i powątpiewam jakoś czy wszytko to random, więc te statystki to też może być fail.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Gret8 w 07 Wrzesień, 2014, 13:35:22
Burn
Wat?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 07 Wrzesień, 2014, 14:23:44
Mermail nie do zdarcia :) <3
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 07 Wrzesień, 2014, 19:44:48
Top32 Toronto o wiele bardziej wyklarowane i ładne, 0 random decków :))

16 Shaddolli
9 BA
7 Sattelli

Witamy w formacie wielkiej trójki! :)) (żartuje, Shaddoll format :D )
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Aerveor w 21 Wrzesień, 2014, 15:55:51
TOP 16 ARGCS Indianapolis:

7 Shaddoll
6 Burning Abyss
1 Satellarknight
1 Geargia
1 Madolche
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Viamortis w 21 Wrzesień, 2014, 16:13:45
Jednak Satelle nie odbiły się :P T1 może się zawęzić :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 21 Wrzesień, 2014, 16:53:29
195 osób. Większość pro zostawiła Satele. Nie miało co i kto topować.

a, i jakichś dwóch prosów topnęło regio w ten week ShadoSatelem xd.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Entelarmer w 21 Wrzesień, 2014, 16:55:40
195 osób. Większość pro zostawiła Satele. Nie miało co i kto topować.

Rozumiem, że "zostawienie" sztellarów związane jest z tym, że są nudniejsze niż shaddoll i ba, a nie słabsze od nich? ;F
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 21 Wrzesień, 2014, 17:03:22
Póki w Shadollach mają 3 Super Poly w main z Satelem nie ma co wychodzić z domu.

LSShaddoll poza tym to najgorsza dla Satela wersja, a że hype is real...
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 22 Wrzesień, 2014, 11:57:53
http://articles.alterealitygames.com/argcs-top-16-decklists/ (http://articles.alterealitygames.com/argcs-top-16-decklists/)

JJ strikes again, the f**k is spell ;p?

No i LS Shaddoll hype, także Satele w odstawkę, bo matchup z tym jest fatalny. Limit Soul Charge jest chyba nieunikniony także jeśli nie macie jeszcze Dante (ja nie mam :( ) to jest to błąd ;p.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 05 Październik, 2014, 19:42:43
(https://yugiohblog.konami.com/wp-content/uploads/2014/10/Top-32-Pie-copy.jpg)

Na oko:

15 Dolli
10 BA
5 Tellaknightów
1 60cards.dec
1 Prophency

także nic się nie zmieniło, dalej dominacja shaddolli z oddechem BA na plecach, tak już pewnie zostanie do NECH.
Tytuł: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Viamortis w 06 Październik, 2014, 08:11:45
Billy Brake winner dallas ycs
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/05/910cc5ba8ecb64832634c0dc5d195f5c.jpg)

Drugie miejsce
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/05/d2a2544b675fd6b0905514d0bc2e569f.jpg)

Ani jedno ani drugie nie w moim guście, nie wiem jak 60 kartowy deck może działać ale widać musi ;P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Leo w 06 Październik, 2014, 08:45:30
Straciłem resztki wiary w amerykańskie YCSy :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 06 Październik, 2014, 08:56:29
Straciłem resztki wiary w amerykańskie YCSy :P

może wygrał z każdym przez deck outa ? ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Illidan w 06 Październik, 2014, 09:33:50
A w stanach topy nie są grane Draftem?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 06 Październik, 2014, 09:35:59
A w stanach topy nie są grane Draftem?

top 16 tak, ale jakoś do topów musiał dojść, nie ? ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: FeniX w 06 Październik, 2014, 11:01:34
A ze mnie się śmiali jak chciałem grać 50+ kart xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 06 Październik, 2014, 12:10:21
Billy Breaker the Magical Warrior. On się Billy Brake nazywa xd
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Illidan w 06 Październik, 2014, 12:28:51
A w stanach topy nie są grane Draftem?

top 16 tak, ale jakoś do topów musiał dojść, nie ? ;D

Dlatego oczekuje pewnej precyzji, bo ten deck nie zajął pierwszego miejsca, a był jednym z 16 po swissie. Chwiałbym wiedzieć więc który ten deck był po swissie?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 06 Październik, 2014, 12:49:47
7
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: j4 w 06 Październik, 2014, 12:56:36
mnie ciekawi że przy 60 kartach stwierdził że nie warto marnować miejsca na TGU
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 06 Październik, 2014, 13:07:47
mnie ciekawi że przy 60 kartach stwierdził że nie warto marnować miejsca na TGU

Strzelam, że ba służyło przede wszystkim jako darmowy discard pod pwwb i raigeki wiec uznał, że tgu nie jest mu potrzebne bo rank 3 sucks tak czy siak.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Rysnig w 06 Październik, 2014, 16:53:44
Nie wiem jak was, ale mnie drażni uniwersalność nowych archetypów. Można je wrzucić gdziekolwiek i tak działają  ::) Najlepiej w ogóle zebrać wszystko w kupę i mamy bezapelacyjne T0
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Blacks w 07 Październik, 2014, 13:03:56
Nie wiem jak was, ale mnie drażni uniwersalność nowych archetypów. Można je wrzucić gdziekolwiek i tak działają  ::) Najlepiej w ogóle zebrać wszystko w kupę i mamy bezapelacyjne T0

Welcome to Yu-Gi-Oh! Where banlist are made up and archetypes don't matter.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Viamortis w 07 Październik, 2014, 13:20:31
Czepiacie się, obecna metka jest bardzo fajna ;P decki szybkie, dostęp do kart spory wybór tez jest nic tylko cisnac ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 07 Październik, 2014, 13:28:42
Czepiacie się, obecna metka jest bardzo fajna ;P decki szybkie, dostęp do kart spory wybór tez jest nic tylko cisnac ;)

hehehehe
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 07 Październik, 2014, 14:34:36
Ps. Tak wgl. czasami w USA nie ma tego motywu z missem Deneb i innych Satelli? Bo bez obrazy ale to wiele zmienia ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 07 Październik, 2014, 14:44:53
Ta, u nas tego nie ma.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 07 Październik, 2014, 14:49:48
To ja czekam na YCS w Londynie. Bo jak widać Blind MST na CotHa to jest op.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 07 Październik, 2014, 15:46:01
To ja czekam na YCS w Londynie. Bo jak widać Blind MST na CotHa to jest op.

Serio? Na turniejach gdzie gra elita graczy kluczowa według Ciebie jest sytuacja z blind mst? Nie wiem czy wiesz ale generalnie bindowanie mst w większości przypadków to jest missplay, wiec rzadko to uświadczysz (na top stołach tym bardziej) .  że przecież mało kto w ogóle gra mst.  Chichot plz,  która to już teoria na opak z rzeczywistością.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 07 Październik, 2014, 17:02:00
Beli - PWWB, Shaddoll Dragon, Raiza, Caius itp. też powoduje missowanie. Ale masz rację jestem tylko ignorantem.

Poza tym weźmy taką nawet głupią sytuację gdzie opp ma jednego seta a ty możesz zrobić OTK. Blind MST albo jakiś removal (bo nie wierzę że będziesz go kisić)na CotH... i w tym momencie jak ma Altaira i Deneba na grave to u nas ma ścianę z Deneba i +1 na łapie... w USA masz g***o.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 07 Październik, 2014, 17:09:20
Beli - PWWB, Shaddoll Dragon, Raiza, Caius itp. też powoduje missowanie. Ale masz rację jestem tylko ignorantem.

No to jeszcze pomijając dragona z sinistera i analogiczne pwwb do mst(walić w EP albo w chainie a nie blindowac jak noob) ale i tak nie jest to nic co miało by powodować ze deck topuje dużo rzadziej.

Co do edita. Nie twierdzę, że taka sytuacja się nie zdarza. Zdarza się ale może w kilku procentach przypadków. Nie twierdzę, że nie jest to  bolesny ruling dla sattelli bo jest bolesny ale ile mocy na tym tracą? Naprawdę niewiele. Dlatego też jeśli myslisz,ze w Europie stopuje dużo więcej sattelli tylko z powodu takiej bzdury to chciałbym uświadomic Ci, że jest to mylne rozumowanie :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 07 Październik, 2014, 17:59:10
jak testowałem stele to z takich sytuacji z 50 gier więcej bym wygrał ;p może to niewiele ale ten ruling jest c*****y xD anyway nie wpływa to tak mocno a metę
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 07 Październik, 2014, 19:42:41
A wiadomo ile osób przyszło z Satellami, BA, Shaddollami? Bo wiesz mówienie że tyle stopowało tyle decków to trochę słąbe rozumowanie same w sobie jak np. jest w cholerę BA, w cholerę Shaddolli, 50 satelli i np. jedne Spellbooki na turze 400 osób. Bo bez obrazy wtedy szaleć: bo ten deck topnął jest bez sensu.

Do czego się odnoszę bo sam lampart powiedział że więcej gier by wygrał niezmiennie ale by wygrał. Poza tym to Ameryka ogarnęli taki ruling i sprawdzili że to nie działa aż tak fajnie to zmienili decki bo ich stać. Dlatego nie zdziwię się jak tych Satelli na cały tur była 1/3 tego co BA czy tam Shaddolli.

@down. Tak zgadzam się ... chociaż Shaddoll jak LS potrafi przegrać z własną ręką
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 07 Październik, 2014, 20:31:59
Tak chichot tak też mogło być.

Co nie zmienia faktu że Shaddol>Stella bo to stele muszą grać pod shaddole a nie na odwrót
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 08 Październik, 2014, 11:42:08
Lista Brakea, ktora wstawil Via to fake, tu jest prawdziwa:
https://www.youtube.com/watch?v=Dx2JrbZvl8k (https://www.youtube.com/watch?v=Dx2JrbZvl8k)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 12 Październik, 2014, 14:31:04
Top16 ARG Columbus:
10 Shaddolli( w tym 2 shabbyssy :)) )
3 BA
2 Tellary
1 Madolcz Artefakt

decklisty jak kto ciekawy

http://articles.alterealitygames.com/?p=26268 (http://articles.alterealitygames.com/?p=26268)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 19 Październik, 2014, 17:35:46
BREAKIN NEWS!
Spoiler
(https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10610886_839260609440130_2340936382640659060_n.jpg?oh=f28d4d0d0072affff767190df5b7f1c0&oe=5496B323)

pierwszy raz od wyjścia DUEA w topach jest więcej BA niż shaddolli :))

ARG Iowa(150 graczy ledwo ale cóż):
8 BA
6 Dolli
1 Geary

1 gracz zdyskwalifikowany chyba. Ciekawe czy nie wynika to z uznania shabyssów za BA. W każdym razie 0 telli, hmmmm :))

P.S. Ciekawostka. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów dziewczyna w topach. Co dziwniejsze wygląda normalnie :))

Spoiler
(https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/p526x296/1609754_10152291621141511_4410830696477205539_n.jpg?oh=4f35c03ace5177b60565bcf5804dd09e&oe=54B89382&__gda__=1421022035_87ebaca5291d9f0b2094d79895c9925e)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 19 Październik, 2014, 18:23:02
Laska 2/10

po nazwiskach wydaje mi się jednak że BA to raczej czyste BA ;p
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 19 Październik, 2014, 18:28:25
Lampart - widzę że twoje ocenianie to poziom HARD ;D.

Ps. jak dla mnie to jedna z tych lepszych które pykają w YGO. W MTG niestety widywałem lepsze nawet w KRK ;(
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Październik, 2014, 19:51:05
Kot jest obiektywny, bo u nas w Polszy grają laski w skali 9/10 :E xD

Wydaje mi się, że BA teraz już tylko będzie rosnąć w siłę. Po New Challenger tym bardziej.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 19 Październik, 2014, 20:18:28
Czy to że jakaś dziewczyna gra w karty to odrazu jest dla was fajną laską ;p? osądziłem ją po wyglądzie dla mnie 2/10 would not bang
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 19 Październik, 2014, 21:08:56
A tutaj znienacka coś w tym stylu :

(http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2012/267/7/6/haku_by_scarecrow113-d5fqm43.jpg)

I miny wszystkich ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Chichotek w 19 Październik, 2014, 21:23:34
Lampart zazwyczaj właśnie tak nie jest dlatego szok że ona wygląda w miarę normalnie... lolz
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Październik, 2014, 21:27:47
Cytat: Kot
Czy to że jakaś dziewczyna gra w karty to odrazu jest dla was fajną laską ;p? osądziłem ją po wyglądzie dla mnie 2/10 would not bang

Jak mawiali dziadowie- "Kto wybrzydza ten..." :P

Nawet by siadła. Zazwyczaj na fotkach większe maszkary przebijały się na pierwszy plan :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Viamortis w 19 Październik, 2014, 22:12:14
Parę kilo mniej, więcej czasu na siłowni i ładna dziewczyna by była bo Buzie ma ładną + brunetka
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Nowik w 20 Październik, 2014, 00:39:12
Parę kilo mniej, więcej czasu na siłowni i ładna dziewczyna by była bo Buzie ma ładną + brunetka

Wie chłopak co mówi, kiedyś był podobną  ;D.

Lampart nie powinien oceniać d*p na forum dla stulejarzy, to nigdy się dobrze nie skończy ;D.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kuzuryu Daimyojin w 20 Październik, 2014, 03:02:08
Parę kilo mniej, więcej czasu na siłowni i ładna dziewczyna by była bo Buzie ma ładną + brunetka

Wie chłopak co mówi, kiedyś był podobną  ;D.

Lampart nie powinien oceniać d*p na forum dla stulejarzy, to nigdy się dobrze nie skończy ;D.

Dobrze prawi.
(http://new4.fjcdn.com/thumbnails/comments/3819840+_0dc2a854ebdda0565b7b879dc3a733cb.jpg)
Polać mu.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Drewko w 20 Październik, 2014, 14:16:49
A-a mi się dziewczyna w sumie podoba, ale ja się nie znam.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 25 Październik, 2014, 17:02:12
(https://tcg.konami-europe.com/coverage/yugicontentoh/uploads/2014/10/metagame_breakdown_day_1-600x337.png)

https://tcg.konami-europe.com/coverage/ycs-london-day-1-deck-breakdown/#more-23803

<3u Europe

Shabyss jest w others, 10 sztuk.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Rysnig w 25 Październik, 2014, 21:07:56
Na dole listy robi się śmiesznie: Morphtronic, Toon, Yugi-Themed. Pozdrawiam i życzę powodzenia  ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 26 Październik, 2014, 12:57:56
Ważniejszy chart:

(https://tcg.konami-europe.com/coverage/yugicontentoh/uploads/2014/10/metagame_breakdown_day_2-600x337.png)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 26 Październik, 2014, 13:12:18
25% Gearow gra drugi dzień, not bad at all.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 26 Październik, 2014, 13:24:55
% z day 1 na day2:
shaddoll 36 %
BA 30 %
Tellar 26 %
Geary 25 %

Ciekawe :)

P.S. Shabyss 140 %, przypadek? :D Prawdopodobnie jest to najlepszy wynik w historii, znamy więc już best deck w tym formacie :)) :)) :))
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 26 Październik, 2014, 14:38:13
k***a jak shabyss może być  ponad 100 procent(wszystkie się dostały) co rozmozyl się czy ktoś decki pozmienial
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 26 Październik, 2014, 14:44:57
JUDGE! ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 26 Październik, 2014, 14:48:04
top32:
19 Shaddolli
8 BA
3 Tella
1 Shabyss
1 Verz

https://tcg.konami-europe.com/coverage/top-32-deck-breakdown-2/ (https://tcg.konami-europe.com/coverage/top-32-deck-breakdown-2/)

Procent na wejście -> procent w topach:
Shaddoll 26 % ->60 %
BA 13 % -> 25 %
Tella 10 % -> 9 %

P.S. wygrał Shaddoll ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 09 Listopad, 2014, 16:20:03
top16 arga:
6 ba
6 qli
4 shaddoll

turniej mały, pierwsze koty za płoty a meta się kształtuje ale jak widac mamy nową wielką trójkę ;)

P.S. Jak widac qlipho żadnym t0 nie jest, co więcej podejrzewam, że jak hype opadnie i ludzie się nauczą grac na nie(jak wczoraj Leverett odpalał Virgila na normal summonowanego Diska to w ogóle bez komentarza) to zostaną w tyle ale może mi się wydawac :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 09 Listopad, 2014, 16:26:41
Oj strasznie mnie dziwi tak mała ilość shaddoli,  biorąc pod uwagę ich wcześniejsze ilości i to ze nech jest dopiero tydzień.

PS. Beli to zazwyczaj jest na odwrót po 1 evencie klaruja się decklisty
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 09 Listopad, 2014, 16:36:20
uff, bałem się, że ba jednak sucks i dante mi spadną do 40$ ;p.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 13 Listopad, 2014, 07:26:45
(https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10419619_10152332977671511_2169395876220300294_n.png?oh=470679e597cc098ac6ec377d5d278013&oe=551F448E&__gda__=1424265368_5f22311eea10131833e84b00f30ddadd)

Przekrój mety pokazuje że z shadolami jest gorzej niż myślałem, w procentowym udziale wszystkich decków do topów nasze Anioły z evangeliona mają ponad 5 krotną przewagę

Shadole 6% wszystkich decków na turnieju które wylądowały w topach
BA 19%
Qliporty 31%
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 13 Listopad, 2014, 10:23:57
Biedne Satelle ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 13 Listopad, 2014, 11:42:19
Nie  wiem co mają stelary do słabego występu shaddoli.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 13 Listopad, 2014, 12:13:44
Ja też nie mam pojęcia.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 13 Listopad, 2014, 13:01:30
Jona nie wie, co mówi. A to ci nowość xD

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 13 Listopad, 2014, 13:09:33
No tak lampart ma wyłączność na wyciąganie wniosków z wykresu i raczył zauważyć, że słabe ratio shaddolli i nic więcej o wykresie dyskutować nie można :)) bo ups 20 % tella na ewencie ups 0 w topach, ups nic nowego :))
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 13 Listopad, 2014, 13:15:48
No nic nowego dlatego nic o tym nie trzeba mówić :) Sam byłem przekonany że właśnie w tym evencie wiekszość topów ba nawet wina będzie mieć shaddol, jednak impact qlipo ma większe znaczenie niż przypuszczałem i shadole najzwyczaj w świecie nie wyrabiają się teraz a co dopiero potem gdy qlipów będzie przybywać :)

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 13 Listopad, 2014, 13:25:29
Możliwe ale rozpedzanie się z wnioskami po jednym małym ewencie to, jak już pokazały poprzednie arg, słaby pomysł :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 13 Listopad, 2014, 13:39:59
Niekończąca się dyskusja, fanboystwo, języczki i lolface'y ( :P  ;D ). To i wiele więcej w Yugi na Sukces! xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 13 Listopad, 2014, 19:36:46
Tym bardziej, że wcale nie jest powiedziane, że teraz tylko Qli będą dostawać tony stuffu, a Shaddolle tylko nowe atrybutowe kloce do Extra. Łudzę się, że kiedyś/coś do maina jeszcze im wrzucą (i będzie to lepsze niż Pies :P).

No i to co wszyscy już pisali- to dopiero pierwsze "Koty" za płoty i napewno te % zweryfikują się jeszcze^^
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 16 Listopad, 2014, 09:13:54
No to dramat shaddoli ciąg dalszy

Top 16
8 qli
4 BA
3 Shaddole
1 Satellar

i Wykres mety
(https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10731114_10152338351551511_6864989593947497430_n.png?oh=0723a6fdfa3eca24b8b76386bb5063ed&oe=551CCC63)

Co nam daję procentowo w topach:
Qli-40%
Ba-12,5%
Shaddol-6%
Satellar-7%

Jak widać Dominacja Qli nadal trwa
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 16 Listopad, 2014, 11:05:21
Najczarniejszy scenariusz...
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Leo w 16 Listopad, 2014, 13:01:17
Tylko polowa top16 to Qli - nie jest tak źle  ???
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 16 Listopad, 2014, 13:09:05
Pszemek sprzedal nie ten deck? ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Panda w 16 Listopad, 2014, 13:19:04
(http://www.troll.me/images/xzibit-yo-dawg/f**k-this-shit-im-leaving-thumb.jpg)

A beliego aż zatkało xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 16 Listopad, 2014, 13:37:39
Pszemek sprzedal nie ten deck? ;D

Nie, Qli za drogie jak na sezon bez natsów xd.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 16 Listopad, 2014, 13:39:14
No to dramat shaddoli ciąg dalszy

Top 16
8 qli
4 BA
3 Shaddole
1 Satellar

i Wykres mety
(https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10731114_10152338351551511_6864989593947497430_n.png?oh=0723a6fdfa3eca24b8b76386bb5063ed&oe=551CCC63)

Co nam daję procentowo w topach:
Qli-40%
Ba-12,5%
Shaddol-6%
Satellar-7%

Jak widać Dominacja Qli nadal trwa

#ygosucks
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Soul w 16 Listopad, 2014, 13:39:57
Spoiler
No to dramat shaddoli ciąg dalszy

Top 16
8 qli
4 BA
3 Shaddole
1 Satellar

i Wykres mety
(https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10731114_10152338351551511_6864989593947497430_n.png?oh=0723a6fdfa3eca24b8b76386bb5063ed&oe=551CCC63)

Co nam daję procentowo w topach:
Qli-40%
Ba-12,5%
Shaddol-6%
Satellar-7%

Jak widać Dominacja Qli nadal trwa

#ygosucks

dobrze prawi  ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 24 Listopad, 2014, 00:29:20
No szok, dostaliśmy meta breakdown, radujmy się, że amerykańskie konami było łaskawe chociaż taki ochłap nam rzucic :))

11 Burning Abyss
10 Qliphort
9 Shaddoll
2 Satellarknight

Well, jak widac rzeczywiście nie ma co sie za bardzo argami sugerowac, bo wnioskując z nich to qlipho t0, wszyscy zginiemy, #ygosucks i #playosu a jednak nie jest tak źle, wszystkie 3 główne decki z podobną reprezentacją w topach, nawet jakieś random sattelle wpadły.

source:

https://yugiohblog.konami.com/?p=19291
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Lampart w 24 Listopad, 2014, 01:02:09
Gorzej jakby się okazało że shaddoli było 900 a qli może z 40 ;p
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: MarcinX w 25 Listopad, 2014, 19:43:52
znalazł ktoś decklisty jakieś?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 25 Listopad, 2014, 19:55:22
znalazł ktoś decklisty jakieś?

Listy dwóch artoshaddolli:
http://www.unitedgosus.com/ug-decklists/


Squiddolls:
https://www.youtube.com/watch?v=GnQV6ueDJ-o

Rosty debil:
https://www.youtube.com/watch?v=x8cRbg5zOZ0

to co w tytule:
https://www.youtube.com/watch?v=QKwTlEtCBuE

Sehabi:
https://www.youtube.com/watch?v=JbYHi5guzLQ

pewnie na yt jest więcej

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 30 Listopad, 2014, 16:43:21
top16 ARGa:
10 BA
3 Dolle
2 Qli
1 Sattell

Umm, wtf? Czyżby ludzie się nauczyli grac na qli? Albo triangle meta się objawia bo pełno BA a shaddolli mało to qli ma gorzej? Ale lampart i tak powie, że to dlatego, że były tylko 2 qlipho na start i 200 shaddolli.

top8
6 ba
2 dolle

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 07 Grudzień, 2014, 14:49:18
Top32 YCS Milan(1440 osób)
Burning Abyss (11)
Shaddoll (11)
Qliphort (9)
Evilswarm (1)

https://tcg.konami-europe.com/coverage/top-32-deck-breakdown-3/
 (https://tcg.konami-europe.com/coverage/top-32-deck-breakdown-3/)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 07 Grudzień, 2014, 17:21:40
Tymczasem na irrelevantnym ARGu:

6 ba
5 qlipho
4 dolle
1 tellar
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 09 Grudzień, 2014, 19:51:51
Czy ktoś byłby miły i opisał Infernity deck?
Byłbym bardzo wdzięczny, bo ostatnio mi zaimponował :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 09 Grudzień, 2014, 19:57:50
Czy ktoś byłby miły i opisał Infernity deck?
Byłbym bardzo wdzięczny, bo ostatnio mi zaimponował :D

Już nie ma czegoś takiego, jak Infernity deck (na całe szczęście ;D). Limit Archfienda i Soul Charge'a sprawia, że archetyp ten jest kompletnie niegrywalny. Skoro nie znalazł się śmiałek, który opisałby go w poprzednim formacie, już nie ma sensu.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 09 Grudzień, 2014, 20:00:55
A to spoko ;) . Widzę, że sprawiał niemałe problemy :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 09 Grudzień, 2014, 20:34:34
A to spoko ;) . Widzę, że sprawiał niemałe problemy :P

Problemy problemami, talia była stara (czyli Konami na niej nie zarobi) i wygrała MŚ, a to wystarczające powody, żeby ukrócić jej żywot ;D (pomijając już, że była strasznie niesprawiedliwa).
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Maras w 14 Grudzień, 2014, 11:19:12
via The Organization:

Top 16 of YCS Sydney
9 Shaddoll
4 Qliphort
2 Burning Abyss
1 TellarKnight

Top 8 of YCS Sydney
3 Shaddoll
3 Qliphort
1 Burning Abyss
1 Tellarknight

Top 4 of YCS Sydney
3 Shaddoll
1 Burning Abyss
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 14 Grudzień, 2014, 11:22:07
Uzupełniając o top32

(https://tcg.konami-europe.com/coverage/yugicontentoh/uploads/2014/12/YCS-Sydney-II-Deck-Breakdown-Top-32-600x266.png)

https://tcg.konami-europe.com/coverage/ycs-sydney-ii-top-32-deck-breakdown/ (https://tcg.konami-europe.com/coverage/ycs-sydney-ii-top-32-deck-breakdown/)

YCS nie za duży, koło 600 osób. Winner: Shaddoll
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 14 Grudzień, 2014, 13:46:03
Jak to było? "Shaddoll w miernej kondycji"? :P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 14 Grudzień, 2014, 14:50:08
Jak to było? "Shaddoll w miernej kondycji"? :P

W Sydney zawsze dziwne rzeczy się dzieją, ostatnio wygrało Karakuri ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 04 Styczeń, 2015, 10:30:43
TOP 16 ARG Orlando

6 Qliphort
5 Burning Abyss
4 Shaddoll
1 Satellarknight

Czyli meta bez żadnych zmian. Śmieszne listy BA, na 6 trapach i bez PWWB XD

Decklisty:
http://articles.alterealitygames.com/arg-circuit-series-orlando-top-16-decklists/ (http://articles.alterealitygames.com/arg-circuit-series-orlando-top-16-decklists/)

Meta breakdown z wykresami:
Spoiler
(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1525391_10152447894451511_8375827892491867832_n.png?oh=95adf4d68414115c4a916d69da202b9e&oe=5531E8B9&__gda__=1428974976_6ed31a7b51c5237209418f21133952e3)
Wykresik TOP 16:
Spoiler
(https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10885019_10152447894446511_7455836500074421780_n.png?oh=8f495e18f14580fdd19f2c9a4fb0592a&oe=552D76B6&__gda__=1429924431_c27053efcf96654f516ea8fdee5502a7)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 01 Luty, 2015, 19:56:47
Shit go ridonculus, look at thiz:

https://yugiohblog.konami.com/?p=19470

18 BA
9 Qlipho
3 Telle
1 Doll
1 Volcanic(too stronk)

myślę, że BA powinno dostac jeszcze 5 malabranczów w następnym dodatku i dobrą fuzję :)) Biedny doll umiera bez supportu.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Luty, 2015, 20:17:32
No niestety Konami nie może wpaść na to, że sensowny support do main decku dla Lalek byłby mile widziany (w takie Satelle ładuje się znacznie więcej miłości. O BA nie wspomnę). Tej miłości za 12 dni nie przysporzy także wypuszczenie THSF.

Osobiście jestem również ciekaw kiedy u nas wyjdą importy kitajskiego Premium Packa 17. Interesuje mnie to, bo 1 karta z tej paczki w dość zaskakujący sposób wpłynęła na dotychczas beznadziejną kondycję Dragon Rulerów w Japonii i ciekawi mnie czy w TCG zaszłaby podobna sytuacja.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Illidan w 01 Luty, 2015, 20:29:35
Premium Packi będą w Goldzie naszym
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 01 Luty, 2015, 20:57:03
Illi dobrze prawi, a co do miłości Konami co do poszczególnych archetypów, to satelle w NECH dostały 1 xyz i teraz drugiego, do maina też nic nie dostały, więc nie przesadzaj Regis, to BA dostaje wszystko, a reszta mało bądź figę
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 08 Luty, 2015, 21:32:38
TOP 16 ARG Fort Worth

4 Qliphort
4 BA
4 Satellarknight
3 Shaddoll
1 Verz

(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/10922432_10152515450501511_3226168640172897137_n.png?oh=902a632dc741d9f94abda9fe7c56725b&oe=5551123A&__gda__=1431117668_0e16e0f974848580ff610d7e3c70fae9)


Bodaj 396 osób wzięło udział.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 15 Luty, 2015, 23:46:15
YCS Tacoma
 TOP 32:
22 Nekroz
6 Qliphort
4 Burning Abyss

https://yugiohblog.konami.com/?p=19784

Madness. Zmiana porównywalna z przewróceniem mety do góry nogami po DUEA. Power creep u szczytu.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 22 Luty, 2015, 08:37:41
top8 ARG Louisville
5 Nekroz
2 Qli
1 Yosenju

http://articles.alterealitygames.com/arg-louisville-metro-series-22115-top-8-decklists/
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 01 Marzec, 2015, 18:59:03
https://tcg.konami-europe.com/coverage/ycs-prague-the-decks-duelists-of-the-top-32/

5 qli
3 Ba
24 Nekrozy

Balans bardzo xd
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Panda w 04 Marzec, 2015, 08:52:38
https://tcg.konami-europe.com/coverage/ycs-prague-the-decks-duelists-of-the-top-32/

6 qli
3 Ba
23 Nekrozy

Balans bardzo xd
Zamieniłeś jednego nekroza na qli.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 04 Marzec, 2015, 10:11:01
Rzeczywiście 5 ale sprawdzałem kilka razy przed wrzucenie więc obstawiam, że coś im się jeblo a potem zeedytowali xd
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 12 Kwiecień, 2015, 20:43:05
Totals:

17 Nekroz Decks

6 Tellarknight Decks

3 Shaddoll Decks

3 Burning Abyss Decks

2 Qliphort Decks

1 Ritual Beast Deck

https://yugiohblog.konami.com/?p=20117
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 26 Kwiecień, 2015, 21:45:09
YCS Bochum TOP 32

21 Nekroz

5 Shaddoll (3 w wariancie Seraph)

2 Satellarknight

2 Qliphort

1 Volcanic Hero

1 Mecha Phantom Beast

W TOP 8 były 4 Nekorzy. TOP 4 to 3 Nekrozy i Seraph Shaddoll.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 26 Kwiecień, 2015, 21:53:56
YCS Bochum TOP 32

21 Nekroz

5 Shaddoll (3 w wariancie Seraph)

2 Satellarknight

2 Qliphort

1 Volcanic Hero

1 Mecha Phantom Beast!!!

W TOP 8 były 4 Nekorzy. TOP 4 to 3 Nekrozy i Seraph Shaddoll.

Nie było mnie raptem 3 dni... Coś przeoczyłem? ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: jona w 26 Kwiecień, 2015, 22:20:18
Mistake to karta YuGiOh.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 25 Maj, 2015, 03:29:14
no dobra, mamy tu nowy materiał do dyskusji:

(https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/19387_373564112849464_3597056094600089786_n.jpg?oh=37f56de695e7e0b808960382766f3168&oe=560199BB)

top32 YCS Colombus. Zaskakujące, nie? 0 dolli, 1 tellar, czyżby tierlista wymagała updejtu? ;) No i ba z qli znowu w formie
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 05 Lipiec, 2015, 14:42:55
https://tcg.konami-europe.com/coverage/top-64-deck-duelist-breakdowns/


Deck   Total
Nekroz   28
Burning Abyss   16
Qliphort   10
Shaddoll   7
Heros   1
Ritual Beast   1
Satellarknight   1

Czyli podobnie jak w USA ale jeszcze mniejszy dystans między BA a Nekrozem. Wynik Qli niby dobry ale warto pamiętać, że na starcie tylko nekro było więcej niż Qli także procentowo nie tak dobrze. I, o dziwo, w końcu mniej niż 50 % nekro w topach :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 30 Sierpień, 2015, 20:51:45
(https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/s480x480/10985497_1054339817939320_1722299800236201500_n.png?oh=cc2c134092377eb5dab68eb75e967671&oe=5665CEC4)

jedno się nie zmienia - Nekroz dalej blisko 50 % topów. Ale już poza nim? Nieźle randomowo, 0 qli, 1 tellar, kozmo czy nawet Infernoid i Yang Zing(kek). Shaddolli było mnóstwo a do topów nie tak dużo weszło, klałny widać nie wystarczyły.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 05 Październik, 2015, 00:46:26
(https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t1.0-9/12046721_914638781963033_675913639305553659_n.jpg?oh=4aa855090e7b71f518ebb8c438d9a83a&oe=56A443DF)


dominacja nekroza dalej obecna ale wydaje się słabnąć z każdym turniejem. Mało wersji na klaunach co mnie osobiście dziwi. BA potwierdza, że jest drugim najlepszym deckiem. Aha, wygrał Infernoid :D nie wchodźcie kilka dni na DN Kappa
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 28 Luty, 2016, 19:54:50
Top32 YCS Prague 2016
Draco Performapal (Dracopals)12
Kozmo7
Monarch6
Burning Abyss4
Atlantean1
Phantom Knights1
Monarch Explosion FTK1
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 28 Luty, 2016, 20:49:38
Dzięki stary, od jutra można juz powoli sklecic jakaś tabele i na jej podstawie zrobić uaktualnioną tier liste (bo Strzała się burzył xD).
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 29 Luty, 2016, 09:04:49
Dracopals flawless victory, fatality :P

Top 8:

(https://tcg.konami-europe.com/coverage/yugicontentoh/uploads/2016/02/Top-8-Deck-Breakdown-small1.png)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 14 Marzec, 2016, 19:06:14
YCS Las Vegas 2016

15 Performapal Dracoslayer (zwycięzca)
9 Kozmo
4 Monarch
1 Quantum Monarch (Xyz Monarch)
1 Phantom Abyss
1 Super Quantum

Performapal so dead ;D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 20 Marzec, 2016, 13:58:21
CCG Grand Open Cologne

Top16
11 Performapal Dracoslayer
2 Domain Monarch
2 PK BA
1 Magician

Top4
2 PK BA
1 Performapal Dracoslayer
1 Domain Monarch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 20 Marzec, 2016, 15:02:54
ARG Detroid top16

5 Dracopals
4 PK BA
3 Kozmo
1 PK
1 BA
1 XYZ Monarch
1 Domain Monarch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Belizariusz w 20 Marzec, 2016, 16:29:45
BA robi cumback PogChamp banlista is coming Keepo
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 20 Marzec, 2016, 19:45:01
YCS San Jose top16

9 Dracopals
4 Kozmo
2 Monarch
1 Majespecter Magician
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Yuri w 22 Marzec, 2016, 10:14:10
Decklista zwycięzcy z CCG jak ktoś nie widział :)

https://www.youtube.com/watch?v=VVaPJX4AGHg
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Rock w 22 Marzec, 2016, 14:43:42
A podobno BA czyste miało być lepsze od BAPK
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 24 Kwiecień, 2016, 10:02:21
ARG Pittsburgh Top16;

10 BA Variants (7 PK Fire on Speed, 3 BAiju (1 Pure, 1 Norleras, 1 Speedroid),
3 Monarch (1 Brilliant, 1 Quantum XYZ, 1 Domain)
1 Majemagician
1 Qliphort (bardzo stun)
1 Kozmo (Tincan Turbo)

https://drive.google.com/file/d/0Bw7SUeVuf8uhMFhGWGpDR2JVcTg/view?pref=2&pli=1

Rozumiem Kozmo jest aktualnie najlepszym deckiem i BA jest słabe bo nie może z nimi wygrywać? :v
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 01 Maj, 2016, 18:09:00
YCS Santiago Top16;
7 PK Fire
4 Monarch
3 Kozmo
1 Mermail
1 "Performapal"
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Maj, 2016, 18:55:37
Ten moment gdy zdajesz sobie sprawę, że warto by było ruszyć d**e i porobić update'y

(https://imgflip.com/readImage?iid=42159337)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 15 Maj, 2016, 11:12:32
ARGCS Charlotte Top16;
6 Monarch (6 Brilliant)
5 Kozmo (1 Standard, 1 Kaiju, 3 Fire King)
3 Pendulum (1 Odd-Eyes-Dracopal, 2 Normal Dracopals)
2 PK Fire

SOURCE (https://drive.google.com/file/d/0Bw7SUeVuf8uhYUtlT1N1Q3NKTEk/view?pref=2&pli=1)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: kuros w 15 Maj, 2016, 12:42:49
Ale różne te monarchy o ja ;P ;P ;P
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 15 Maj, 2016, 13:49:03
Belgium Nationals Top16;
5 Kozmo
5 Monarch
2 Dracopals
2 BA (chyba oba PK Fire)
1 Yosenju
1 Qli
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 17 Maj, 2016, 11:38:01
Top8 Spain Nationals;
2 PK Fire [winner]
3 Monarchs (2 XYZ, 1 Domain)
3 Kozmo (2 Fire King, 1 Normal)

SOURCE (https://nacionalygo.wordpress.com/2016/05/15/top-8-decklists/)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 29 Maj, 2016, 09:36:59
Duńskie Nationalsy TOP8:
3 Fire King Kozmo
2 Extra Deck Monarch
1 Domain Monarch
1 PK Fire
1 Pendulum

W finale mirror Kozmo.


Szwedzkie nationalsy TOP8:
2 Domain Monarch
2 Fire King Kozmo
1 PK Fire
1 Qli Demise
1 Ignight OTK
1 Extra Deck Monarch
Nie mam info co wygrało.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 29 Maj, 2016, 19:53:10
YCS Providence Top32;
13 Kozmo (11 Tincan Turbo, 2 FKI)
9 Pendulum (1 Magician, 2 Majespecter, 6 Performapal)
6 Monarch (5 XYZ, 1 Domain)
3 BA (1 Speedroids, 1 Pure, 1 PK)
1 Qliphort

SOURCE (https://yugiohblog.konami.com/?p=23633)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: OkazakiQq w 30 Maj, 2016, 14:39:37
YCS Providence Top32;
13 Kozmo (11 Tincan Turbo, 2 FKI)
9 Pendulum (1 Magician, 2 Majespecter, 6 Performapal)
6 Monarch (5 XYZ, 1 Domain)
3 BA (1 Speedroids, 1 Pure, 1 PK)
1 Qliphort

SOURCE (https://yugiohblog.konami.com/?p=23633)

First Place: (Burning Abyss with Speedroids)
Second Place: (Xyz Monarch)
Third Place: (Xyz Monarch)
Fourth Place: (PePe Majespecter)

https://yugiohblog.konami.com/?p=23695 (https://yugiohblog.konami.com/?p=23695)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: OkazakiQq w 31 Maj, 2016, 19:48:30
German National TOP4

First Place: Timo Hempel (Majespecter Performapal)
Second Place: Florian Behrend (Xyz Monarch)
Third Place: Andreas Gerlach (Burning Abyss Phantom Knight)
Fourth Place: Dominic Nivens (Yosenju)

TOP8
2 Burning Abyss
1 Fire King Kozmo
1 Xyz Monarch
3 Pendulum (Majespecete, Performapal, Odd-Eyes)
1 Yosenju

https://tcg.konami-europe.com/coverage/timo-hempel-ist-deutscher-meister-2016/ (https://tcg.konami-europe.com/coverage/timo-hempel-ist-deutscher-meister-2016/)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 12 Czerwiec, 2016, 22:25:47
WCQ Central America Championships 2016 top32

9 Monarchs (5 Brilliant, 3 XYZ, 1 Domain)
8 Burning Abyss (4 Pure, 2 Kaiju, 2 PK)
6 Pendulum (5 Performapal, 1 Majespecter&Pals)
6 Kozmo (3 Typical, 1 Demise, 2 FKI)
3 Demise (2 Qliphort, 1 Yosenju)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 19 Czerwiec, 2016, 19:13:21
YCS Origins – Top 32
10 BA (8 PK, 2 Pure)
9 Monarch (4 Brilliant, 2 Tzolkin, 2 Extra, 1 BA)
7 Pendulum (3 Performapal, 3 Apex Avian (Magicians?), 1 Majespecter)
6 Kozmo (5 TT, 1 FKI)

#DomainMonarchIsAsViableAsExtraDeckMonarch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 19 Czerwiec, 2016, 19:32:02
SA WCQ Top64
24 PK Fire
14 Monarchs (6 Tzolkin, 5 Domain, 2 Extra, 1 Artifact)
12 Kozmo (5 TT, 4 FKI, 3 Demise)
11 Pendulums (7 Majespecter, 4 Performapal)
1 Mermails
1 Qliphorts
1 Anti-Meta
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 11 Lipiec, 2016, 06:39:49
Top32 NAWCQ
    10 PK Fire
    10 Monarch (5 Extra deck, 4 Domain, 1 Burning Abyss)
    8 Pendulum (4 Performapal, 2 Majespecter Magician, 2 Odd-Eyes Magician)
    4 Kozmo (3 TT, 1 Fire King Kozmo)

#PendulumDead
#QliphortBroken
#PlsGibNewMeta
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 15 Sierpień, 2016, 16:13:22
Top 16 ARG:
4 Monarch (2x domain, 1x domain z 4 kartami w extra, 1x monarch z BA)
4 Magician pendulum
3 PK/BA
2 Dracoslayer Pendulum
1 Blue-Eyes
1 Kozmo
1 Mermail

PS. 5 talii grało Pot of Desires, a jeden z monarchów grał Super Hippo Carnival
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Panda w 15 Sierpień, 2016, 17:37:44
Hippo nie najgorsza karta, gdy się już okazuje, że nie trzeba summonować tokenów :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 28 Sierpień, 2016, 14:23:58
(http://i.imgur.com/o0Z7qw1.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Sierpień, 2016, 11:54:47
YCS Toronto Top 16

5x PK BA
3x BA
2x FK Kozmo
2x Domain Monarch
2x Extra Deck Monarch
1x Uranus Monarch
1x BA Monarch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Wrzesień, 2016, 22:17:41
Top 32 YCS Mexico

9x Blue-Eyes
8x Meatlfoes (5 bez qli, 3 z qli)
4x Kozmo
4x PK Fire
3x Atlantean Mermail
1x Zombie
1x Lightsworn
1x Odd-Eyes
1x Dark Hero Synchro
1x Dinomist
1x Gadget Artifact
1x Stun Deck
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: OkazakiQq w 19 Wrzesień, 2016, 11:43:27
http://www.complexitycardgaming.com/2016/09/top-16-deck-profiles-major-tour-stop-bologna-vol-2/
Deckilsy jakby ktos byl zainteresowany :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 19 Wrzesień, 2016, 14:29:18
ARG Oklahoma City Top 16

6 BA (3 PK Fire, 1 Pure, 1 Kaiju PK, 1 Infernoid)
2 Performapal (1 Majespecter Odd-Eyes, 1 Secret Village)
2 BEWD (1 Pure, 1 Galaxy)
2 D/D
1 Metalfoes
1 Madolche
1 Kozmo (1 FKI)
1 Lightsworn

SOURCE (https://drive.google.com/file/d/0Bw7SUeVuf8uhT1lzc1J0NkZZb1U/view)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 02 Październik, 2016, 10:41:06
ARG Springfield, MA Top 16
7 Blue-eyes
3 Metalfoes
2 Burning Abyss
3 Pendulum (1 Pure Maje, 1 Magicians, 1 Dracopals)
1 Lightsworn
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Dunkoro w 16 Październik, 2016, 22:07:02
YCS Minneapolis Top32

8 Blue-Eyes
6 Metalfoe
6 Majespecter
5 Burning Abyss Phantom Knight
2 Kozmo
1 Lightsworn
1 Mermail
1 Infernoid
1 Burning Abyss Monarch
1 Phantom Knight

SOURCE (https://yugiohblog.konami.com/?p=26140)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 30 Październik, 2016, 14:08:16
(https://i.gyazo.com/c4ae85f673836e332db785f0382710a8.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 30 Październik, 2016, 14:09:26
Top 32 YCS Liverpool:

(https://i.gyazo.com/9907be19583cf8d6cd1c584bce08e961.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: chaisab w 30 Październik, 2016, 14:31:00
Zaraz, ja się pytam skąd taki wysyp lightswornów?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 30 Październik, 2016, 14:44:03
Minerva, the Exalted Lightsworn sprawia, że talia jest po prostu tierem, a teraz jak już dużo YCS się odbyło to jej dostępność się zwiększyła (i na razie się nie zwiększy bo nowa promka nadeszła), więc ludzie sobie kupują i grają LS-em, a że optymalne buildy dopiero teraz wychodzą to wina dostępności samej karty

PS. do tego nie zapominajmy o Fairy Tail - Snow, która strasznie pomaga LSowi :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: chaisab w 30 Październik, 2016, 15:34:56
Czyli w sumie tak jak myślałem, wszystko przez minervę xD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 13 Listopad, 2016, 16:04:04
TOP 16 YCS Rio de Janeiro

10 ABC
4 Metalfoes
1 Blue Eyes
1 Paleozoic
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 20 Listopad, 2016, 17:29:34
TOP 16 ARG Charlotte

ABC 8
Metalfoes 4
Mermail 2
BEWD 1
Hero 1
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 28 Listopad, 2016, 16:18:48
TOP32 YCS ANAHEIM DECK BREAKDOWN:


9 ABC
7 Metalfoes
5 Paleozoic
3 Mermail
3 HERO
2 Yang Zing/Metalfoes
2 Darklord
1 Blue-Eyes
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 12 Grudzień, 2016, 20:16:20
TOP 32 YCS BOCHUM

(https://coverage.yugioh-card.com/wp-content/uploads/2016/12/Top-32-Deck-Breakdown-small.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 15 Styczeń, 2017, 02:14:27
YCS Sydney day 2 meta breakdown:

(http://i.imgur.com/IOXlaye.png)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 15 Styczeń, 2017, 15:46:30
Top 32 YCS Sydney

13 Metalfoes (12 Metalfoes, 1 Metalfoes Yang Zing)
7 ABC
5 Paleozoic Frogs
3 Mermails
2 Kozmo (1 Kozmo, 1 Kozmo Artifact)
1 BEWD
1 Awesome Heroes
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Styczeń, 2017, 17:56:36
TOP 16 ARG HARTFORD

5 Metalfoes (4 Metalfoes, 1 Metalfoes Yangzing)
4 Paleozoic Frogs
3 ABC
3 D/D
1 Blue-Eyes
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 12 Luty, 2017, 19:38:53
TOP 16 ARG SPRINGFIELD

12 Zoodiacs (5 Metalfoes, 4 Kaiju, 2 Infernoid, 1 Pure)
1 ABC Artifact
1 BEWD Kaiju
1 DDD
1 Grass Paleozoic
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 20 Luty, 2017, 23:03:27
TOP 32 YCS SEATTLE

31 Zoodiacs
(11 Pure, 9 Kaiju, 3 Artifact, 3 Infernoids, 1 Kaiju Artifact, 1 Kozmo, 1 Metalfoes, 1 Lightsworn Zombie, 1 Paleozoic Frogs)
1 Burning Abyss
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: MateMatyk w 21 Luty, 2017, 00:07:36
Skąd informacja, że 2 infernoidy były bez zoo? Bo wydaje mi się, że wszystkie infernoidy były z zoo engine.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 21 Luty, 2017, 00:12:04
Skąd informacja, że 2 infernoidy były bez zoo? Bo wydaje mi się, że wszystkie infernoidy były z zoo engine.

Na razie tak dodałem gdyż nie ma nigdzie informacji, że były z zoo, a jak takowe posiadasz to się nimi podziel ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: MateMatyk w 21 Luty, 2017, 00:31:06
https://www.youtube.com/watch?v=Bn97nzRC6vk decklista Lawsona, Brake też na pewno miał zoo engine, można sprawdzić na nagraniu ze streama. Trzeci infernoid chyba rzeczywiście był za to bez zoo, bo były informacje że 30 na 32 decki grały zoo engine, ale tego potwierdzenia nie mam.

EDIT 22/02: Wszystkie były z zoo, tak jak myślałem na początku, piszę żeby nikogo mój wpis nie zmylił :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 05 Marzec, 2017, 23:02:51
TOP 32 YCS ATLANTA

29 Zoodiacs (15 Pure, 7 Kaiju, 2 Infernoid, 1 Invoked, 1 Kaiju Invoked, 1 Majespecter Metalfoes, 1 60 card Paleozoic, 1 Shaddoll Burning Abyss)
2 Paleozoic Frog
1 Invoked Windwitch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Izorist w 07 Marzec, 2017, 17:32:25
Naprawdę jest sens to tak zapisywać? Dla mnie niewiele z tego wynika, tak jest imo przejrzyściej:

22 Zoodiac (7 z Kaiju w main)
3 Invoked (2 z Zoo, 1 z Windwitch)
3 Paleozoic (1 60-kartowy z Zoo)
2 Infernoid Zoodiac
1 Majespecter Metalfoes Zoodiac
1 Shaddoll Burning Abyss
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Zadyma w 07 Marzec, 2017, 17:44:07
Jak już tak patrzymy kto co gra... Shaddoll BA ZOO

https://www.youtube.com/watch?v=xhEUAshr0Ho
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 16 Marzec, 2017, 09:49:50
TOP 16 ARG ATLANTA

15 Zoodiac (11 Pure, 3 Metalfoes, 1 Infernoid)
1 Artifact Invoked Windwitch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Marzec, 2017, 14:44:58
(http://i.imgur.com/3tOfZMm.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: MateMatyk w 19 Marzec, 2017, 15:13:58
2x Shiranui zupełnie niespodziewane dla mnie. Reszta  zupełnie zrozumiała. Ciekawi mnie jeszcze, czym są te 2 "others" :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Marzec, 2017, 15:16:33
2x Shiranui zupełnie niespodziewane dla mnie. Reszta  zupełnie zrozumiała. Ciekawi mnie jeszcze, czym są te 2 "others" :)

jakby co to: niektóre Paleo grały zoo, Shiranui grało LS, Zoo i tutaj nie jestem pewien ale któreś grało grassa, a któreś brillinat engine, LS grał shiranui i zoo, metal grał zoo, a co do others to też nie mam pojęcie co tam jest ;o

EDIT: jeden z shiranui to Shiranui Zoodiac Brilliant LS Shaddoll, który gra jeszcze Manticore of Darkness, to już chyba jakiś Cookiecutter feat Zoo XDD

EDIT2: Jeden z other to jak wspomniał Kali: Invoked Kaiju Windwitches, a drugi to Yang Zing Zoo
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 19 Marzec, 2017, 15:47:00
1 other to na pewno ww invoked artefakt bo ten Samir Bacher ze streama topnal
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Marzec, 2017, 23:23:48
TOP 16 YCS GUATEMALA

13 Zoodiacs (1 Infernoid)
1 Frog
1 Metalfoes
1 Paleozoic
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Marzec, 2017, 23:41:48
TOP 16 UDS LAS VEGAS

11 Zoodiac (3 Kaiju)
3 Infernoid
1 Zombie Lightsworn
1 Paleozoic Frog
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 09 Kwiecień, 2017, 22:34:53
TOP 32 YCS DENVER

12 Zoodiac (w tym 1 Spyral)
7 Metalfoes
4 Infernoid
3 Paleozoic
3 Zombie Lightsworn
1 Invoked Lightsworn
1 Wind Witch Invoked
1 Kozmo

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 16 Kwiecień, 2017, 21:47:46
TOP 16 YCS BOGOTA, COLOMBIA

6 Zoodiac
3 Zoodiac Infernoid
3 60-Card Paleozoic
2 Zoodiac Metalfoes
1 Zoodiac Paleozoic
1 Invoked WindWitch
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Izorist w 25 Czerwiec, 2017, 15:47:41
(http://i.imgur.com/6oGbxdU.jpg)

(http://i.imgur.com/1mVcYsJ.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Rock w 26 Czerwiec, 2017, 11:48:58
Naprawdę w Topach nie było ani jednego Dino? :o Paleo chyba jednak jest martwe, 25 na 1000 osób to słabiutko... 53 decki grały zoodiac engine, 43 to ponad połowa (Sugestia t0). ZAskakuje niewielka liczba true draco. zaledwie 17 decków z tym enginem... CIekawie, nie powiem, ckieawie. Magician 1 w topach to i tak niezły wynik, ale widać że deck ma czasy świetności za sobą.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 26 Czerwiec, 2017, 11:49:35
Magician z Zoo enginem...
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 27 Sierpień, 2017, 15:38:02
Najprawdopodobniej ostatni duży turniej (wraz z dzisiejszym YCS Toronto) przed następną listą, patrzajcie! :D

(http://i.imgur.com/S6iPHKR.jpg)

PS. Other to chain burn :3
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 25 Wrzesień, 2017, 11:36:40
UDS Invitational - Summer 2017 Day 2 (Top 32)

13 Pendulum Magician (Pure and Performapal)
11 True Draco (Demise and Invoked)
4 ABC
2 Trickstar
1 Kozmo (with mini True Draco engine)
1 True King Dinosaur
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: KoU w 29 Wrzesień, 2017, 07:12:56
1 Kozmo (with mini True Draco engine)

Jakaś lista jest dostępna?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 22 Październik, 2017, 19:49:31
TOP 32 YCS Dallas

29 Spyral
2 Trickstar
1 Invoked
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Październik, 2017, 14:28:56
(https://i.imgur.com/1YoZNdp.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Rock w 29 Październik, 2017, 16:17:24
To co, SPYRAL T0?
Nie chce mi się wierzyć, że Konami tego nie widzi i nie szykuje jakieś AdJusted czy jakkolwiek się to pisze... bo to je porażka...
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Yano w 29 Październik, 2017, 18:08:45
Konami mówiło, że nie wcześniej niż w przyszłym miesiącu wrzuci bańkę. Możemy dostać w listopadzie, a równie dobrze w grudniu. Konami to widzi, ale nie dadzą adjusted, tylko dadzą temu pograć, a potem walną. Poza tym jakby nie patrzeć to spyral jest w miarę tanim tierem jeśli ktoś miał wcześniej agentów, bo helix jak pojawią się boxy to spadnie do normalnej ceny. Kwestia, że ma dużo brokenów w linkach, typu Firewall, a niedługo trigate wizard.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Październik, 2017, 18:17:31
bańka nastąpi na początku listopada albo w pierwszej połowie grudnie, tak przewiduję ponieważ po Londynie następny YCS jest 25 listopada, potem 4 grudnia i koniec YCS-ów na ten rok
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Październik, 2017, 20:17:16
Top 32 poprawione, Konami wcześniej się jebło, ale teraz już jest cacy^^
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Październik, 2017, 22:37:56
Top 4 UDS Invitational - Trinidad & Tobago

3 Spyral
1 Pendulum Magician


W sumie 85 graczy i wygrał Spyral
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 05 Listopad, 2017, 19:00:17
Top 16 ARG Circuit Series St. Louis/Collinsville, IL

7 SPYRAL
2 Pendulum Magician
2 Trickstar
2 Burning Abyss
1 Paleozoic Frog
1 True Draco
1 Infernoid

Dodam tylko, iż turniej odbywał się już na nowej banliście, więc Spyral dalej jest dominującym deckiem tyle tylko, że w trochę mniejszym stopniu.
EDIT. Wygrał Trickstar :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Listopad, 2017, 22:29:20
YCS San Diego 2017 Top 32 Meta Breakdown

17 SPYRAL
7 Trickstar
6 Pendulum Magician
1 SPYRAL Magician
1 ABC

Jak widać wykrystalizowała nam się meta trzech talii, z czego SPYRAL nawet po hicie na ostatniej banliście nadal jest najlepszy, Pendulum Magik i Trickstar równo depczą mu po piętach, a jedynym, niestety już rogue deckiem, jest ABC. Następne topy będą z niedalekiej nam Pragi, w której to YCS odbędzie się już w przyszłą sobotę! :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 27 Listopad, 2017, 19:24:44
YCS Praga 2017 Top 32 Meta Breakdown

16 SPYRAL
7 Trickstar
2 Pendulum Magician
2 Lightsworn Zombie feat Grass
1 ABC
1 Dino
1 Morphtronic
1 True Draco
1 Shaddoll Dino Zombie

Jak widać, SPYRAL dalej niepodzielnie rządzi metą, ale po za tym jest kilka zmian. Otóż Trickstar wybił się jako deck kontrujący SPYRALA, a Pend Magician spadł do kategorii jednego z lepszych, ale już rogue decków, wraz z Lightsworn Zombie. Dodam też, że poza tymi dwoma taliami było 5 innych, pojedynczych rogue decków. Najbardziej dziwi fakt pojawienia się Morphtronica na którego decklistę dalej nadal czekamy :). A teraz moje skromne trzy grosze: 2 decki w mecie, a reszta rogue przypomina mi format rulera i spellbooka, a niektórzy pamiętają, że był to jeden z najgorszych formatów w historii ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 03 Grudzień, 2017, 19:20:08
Top 16 YCS Buenos Aires

13 SPYRAL
2 Pendulum Magician
1 ABC

Jak widać na ostatnim YCS w tym roku, SPYRAL dalej dominuje. Dziwi brak Trickstara, a Pendulum Magician dalej kurczowo trzyma się miejsca w topach. Miło zobaczyć również tego 1 ABC. To ostatni news tego typu w tym roku i miejmy nadzieję, że po najbliższej banliście SPYRAL będzie już tylko niemiłym wspomnieniem :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Grudzień, 2017, 13:51:51
Top 16 ARG Circuit Series Orlando

(https://i.imgur.com/Np9lhsy.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 14 Styczeń, 2018, 13:44:06
Top 32 YCS Melbourne

22 SPYRAL
6 Trickstar
2 ABC
1 Dinosaur
1 Pendulum Magician
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 30 Styczeń, 2018, 23:33:17
W zeszły weekend odbył się turniej CardSportsLeague, na który zostali zaproszeni regional championi z europy plus mistrz europy, grało 8 osób, czyli niby mały turniej, ale jednak można wyciągnąć wnioski, gdyż najnowszy set, EXFO był legalny;

4 osoby grały Spyralem, 4 osoby grały Pendulum Magicianami, z 2 4-osobowych grup wyszły po 2 osoby, 3 Spyrale i jeden Pendulum Magician. Finał to mirror Spyrala. Na turnieju grało wiele wariantów, w tym Magik zbudowany aby iść drugim, Go 2nd Spyrale, Dark Spyral jak i Magik z Destrudo czy małym Abyss actor techem. Widać, że set doboostował Magiciana, ale mały turniej zdecydowanie na korzyść Spyrala, zobaczymy co pokażą większe regionalki, tutaj jednak można stwierdzić że każdy gracz był jakościowy i nie było zbyt dużo przypadku.

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Luty, 2018, 20:33:42
Top 32 YCS Atlanta

17 Pendulum Magician
5 Trickstar
2 LS Zombie Dinosaur
2 Invoked
2 True Draco
1 ABC
1 Metalfoes
1 SPYRAL
1 True Draco Invoked

I jak oceniacie pierwszy YCS w nowym formacie? Dominacja Pendulum Magiciana trochę straszy, ale za to ilość różnorakich talii cieszy oko. ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 25 Luty, 2018, 13:58:43
Top 32 YCS Bochum

(https://i.imgur.com/BBV3Tva.jpg)

I jak oceniacie tą metę? Poza dużą reprezentacją pendulum magiciana to reszta mety jest bardzo różnorodna i jeśli tylko ma się na to środki to można grać czym się żywnie podoba! :D

PS. W other są 2 Zefra Yang Zingi, 1 BA, 1 Gem-Knight FTK, 1 Shaddoll Dino, 1 World Chalice ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: SaSuKe w 25 Luty, 2018, 19:07:51
Aż miło było patrzeć na tak urozmaiconą metę !
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Darecki w 25 Luty, 2018, 20:32:23
...
 reszta mety jest bardzo różnorodna i jeśli tylko ma się na to środki to można grać czym się żywnie podoba! :D
...


I na tym właśnie powinno to polegać i u nas :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 26 Luty, 2018, 00:38:42

a nie polega? meta w pl jest zróżnicowana nawet w t0 formacie ;DD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Yano w 26 Luty, 2018, 02:56:46
Największe zaskoczenie, że wygrało world chalice. Magiki były najbardziej hajpowane i każdy budował się, by je rozwalić to na WC zabrakło side. Przyjemnie za to było popatrzeć na metę, która faktycznie była zróżnicowana, a nie tylko 3 decki.  Co do mety w PL to jak mówi Kali, da się grać wszystkim jeśli umiesz w deckbuilding. Możesz wykręcić jakimś twilightswornem albo gouki rokket 3:1 na localu przeciwko mecie, o ile dobrze się przygotujesz w kwestii maina i side.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Marzec, 2018, 19:43:05
Top 32 YCS San Jose, Costa Rica

10 True Draco
8 Dark Pendulum
7 Pendulum Magician
2 Trickstar
2 Zombie Lightsworn
1 Cubic
1 Mekk-Knight Invoked
1 World Chalice

Nie wiem jak wy, ale ja czekam na powód dla którego Dark Pendulum jest osobną kategorią no i decklista Cubica też jest równie ciekawa ;DD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 25 Marzec, 2018, 23:06:10
Top 32 YCS Salt Lake City, USA

11 Pendulum Magician
9 True Draco
4 Mekk-Knight Invoked
2 Dinosaur
2 Metalfoes
1 Trickstar
1 Burning Abyss
1 ABC
1 Zefra

PS. W top 8 nie ma żadnego pendulum magiciana!!! :D
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 22 Kwiecień, 2018, 20:40:35
Top 32 YCS Memphis, USA

12 Pendulum Magician
8 True Draco
4 Trickstar
3 Metalfoes
2 “60-card” Dinosaur
1 Zombie/Plants
1 Gem Knight
1 Mekk-Knight Invoked
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: brzezik w 29 Kwiecień, 2018, 20:10:13
YCS Santiago, Chile: Top 32

10 True Draco
7 Pendulum Magicians
4 Trickstar
3 ABC
2 Infernoid
1 Zefra
1 True Draco-Metalfoes
1 Dino-Zombies
1 Zefra-Metalfoes
1 Invoked Mekk-Knights
1 Invoked
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 06 Maj, 2018, 12:45:36
Top 8 WCQ Regional USA (322 graczy)


1st True Draco
2nd True Draco
3rd Elementsaber - Decklista (https://i.imgur.com/6MEd8tg.jpg)
4th Spyral
5th Pendulum FTK
6th Pendulum FTK
7th Mekk Knight Invoked
8th Pendulum
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 20 Maj, 2018, 09:23:58
TOP 16 ARG Hartford

5 Gouki - One,  (https://i.imgur.com/NKhCMuE.jpg)Two,  (https://i.imgur.com/yRnbZHd.jpg)Three,  (https://i.imgur.com/ptIzelN.jpg)Four,  (https://i.imgur.com/aXDP3NJ.jpg)Five (https://i.imgur.com/b4rL6Yy.jpg)
4 Altergeist - One,  (https://i.imgur.com/DnbJEvY.jpg)Two,  (https://i.imgur.com/OaTRErm.jpg)Three,  (https://i.imgur.com/BSS4EpN.jpg)Four (https://i.imgur.com/wK3vtgR.jpg)
3 Spyral - One,  (https://i.imgur.com/gkXF94j.jpg)Two,  (https://i.imgur.com/bs1vWpp.jpg)Three (https://i.imgur.com/8THReTa.jpg)
3 Trickstar - One,  (https://i.imgur.com/hPpMvah.jpg)Two,  (https://i.imgur.com/7YXs3D4.jpg)Three (https://i.imgur.com/omiEo4n.jpg)
1 Paleozoic Frogs - One (https://i.imgur.com/m9vxRrO.jpg)

Jest to pierwszy, większy turniej(61 osób) odbywający się już na nowej banliście.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: brzezik w 03 Czerwiec, 2018, 20:43:46
Top 32 YCS Secaucus:

16 Sky Striker Trickstar
3 Sky Striker
2 Trickstar
6 Gouki
2 Altergeist
1 ABC
1 Pendulum
1 SPYRAL
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 07 Lipiec, 2018, 20:10:33
Top 64 North America WCQ (Continentals):

27 Trickstar Sky Striker (19 zwykłych, 8 z Mekk Knight)
24 Gouki (13 pure, 11 z Sky Striker)
3 Spyral (1 pure, 2 z Sky Striker)
2 Sky Striker
2 Pendulum Magician
2 Altergeist
1 Invoked Mekk Knight
1 Paleozoic
1 Dinosaur Lost World
1 World Chalice
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 08 Lipiec, 2018, 16:12:19
Top 64 European WCQ (Continentals):

(https://i.imgur.com/y7oYync.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 23 Wrzesień, 2018, 14:30:10
Top 64 YCS Utrecht, Holandia:

35 Pure Sky Striker
8 Gouki
5 Altergeist
5 True Draco
3 Skystriker Trickstar
2 Burning abyss
2 Invoked Mekk-Knight
2 Trickstar
1 Cyber Dragon
1 Pendulum

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 23 Wrzesień, 2018, 20:41:59
Top 64 YCS Columbus, USA:

27 Pure Sky Striker
15 Gouki(w tym 4 DARK i 1 Danger!)
6 Altergeist
4 True Draco
4 Trickstar(w tym 2 z SS i 1 z Mekk-Knightem)
2 Dark Warrior
2 Paleozoic Frog
1 Cyber Dragon
1 Gem-Knight
1 Pendulum
1 SPYRAL

Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 24 Wrzesień, 2018, 03:23:18
(https://i.imgur.com/Kd4kWh3.jpg)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 21 Październik, 2018, 23:20:49
Top 32 YCS Niagara Falls, Canada:

9 Thunder Dragon
8 Gouki
4 Sky Striker
2 Danger! Burning Abyss
3 Danger! Dark World FTK
2 Altergeist
1 Danger! SPYRAL
1 Pendulum
1 Trickstar Mekk-Knight
1 Paleozoic Frog


Nowy dodatek i nowa meta, jak wam się podoba moi mili? :)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Icarus w 21 Październik, 2018, 23:54:32
Cytuj
Nowy dodatek i nowa meta, jak wam się podoba moi mili? :).

Tak na pierwszy rzut oka to wygląda lepiej niż ta wyżej ;DD
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 24 Październik, 2018, 16:17:33
Cytuj
Nowy dodatek i nowa meta, jak wam się podoba moi mili? :).

Tak na pierwszy rzut oka to wygląda lepiej niż ta wyżej ;DD

szczerze to wolę grać cały dzień mirrory Sky Strikerów niż grać w formacie z Dark Warriorem (bo tym się Gouki stało, gra się tam 4/5 Gouki maxiumum) albo z Dark World FTK napędzanym Summon Sorceress i Firewallem XD poza różnorodnością decków format u nich ssie dzięki tej jednej karcie, którą dostaniemy na początku grudnia
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Yano w 24 Październik, 2018, 21:46:12
Mirror sky strikera jest bardzo interaktywny i skillowy (czego nie mogę powiedzieć o grze z altergeistem albo true draco, gdzie flipujesz flooda i zwykle wygrywasz jak opp nie ma outa). Dark Warrior to po prostu jak nie otworzysz handtrapów to dostajesz gumblara po 4 i może nawet extralinka. Danger FTK to po prostu FTK, które pewnie zdechnie na następnej bani, ale oczywiście nie byłoby tego GDYBY ZBANOWALI TEGO CHOLERNEGO FIREWALLA ALBO CHOCIAŻ CANNON SOLDIERY. 4 format z rzędu z jakimś FTK.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 28 Październik, 2018, 14:14:21
Top 32 YCS Londyn, Wielka Brytania:

(https://i.imgur.com/7hZhj5y.png)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Variuss w 29 Październik, 2018, 01:12:54
Wiadomo co bylo w "other" ?
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Październik, 2018, 08:58:47
Tożsamość tali w "Other" to True Draco
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: MateMatyk w 29 Październik, 2018, 09:20:16
Tożsamość tali w "Other" to True Draco, a drugie to Trickstar

Tam na screenie od Kaliego jest błąd właśnie, bo wymienione są 33 decki łącznie. W other powinien być tylko jeden deck, tj. TD, bo Trickstar był już wymieniony oddzielnie.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 29 Październik, 2018, 09:41:22
Ok, dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione ;)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 19 Listopad, 2018, 21:51:55
YCS PASADENA 2018 TOP32

8 Sky Striker
7 Danger! DARK Warrior
3 Gouki
3 DARK Gouki
2 DARK Warrior
2 Cyber Dragon
1 Thunder Dragon
1 Thunder Dragon Dinosaur
1 Trickstar Sky Striker
1 Trickstar Artefact
1 Danger! Dark World FTK!
1 Altergeist
1 Pendulum Magician
Gdy wszyscy techowali się na na FTK, Gouki i Dark Warrior wykorzystało sytuację i wślizgnęło się do topów w o wiele większej ilości, przez to że robią podobne rzeczy, ale kontry na FTK bolą o wiele mniej te decki. Pomimo Firewalla i Gumblara z Summon Sorceress meta jest dosyć diverse, na dodatek topnęło wielu znanych i utytułowanych graczy, co pokazuje, że pomimo paru powalonych kart, w formacie nadal popłaca doświadczenie oraz ich skill. Koniec końców i tak wygrał "fair" deck, 1 miejsce zgarnął Sky Striker.
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 03 Luty, 2019, 22:23:57
Top 32 YCS Milan, Włochy:

12 Pure SS
8 Thunder Dragon
3 Altergeist
2 Dark Warrior
2 Danger! Turbo
1 Gem-Knight FTK
1 Trickstar
1 True Draco
1 Prankids
1 Gouki
1 Pendulum

Top 32 YCS Chicago, USA:

11 Sky Striker
9 Danger! Thunder Dragon
1 Thunder Dragon
2 Subterror
2 Crusadia
1 Trickstar
1 Prank-Kids
1 ABC
1 Cyber Dragon
1 Danger! Orcust
1 Danger! Lunalight
1 Pendulum Magician
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 24 Luty, 2019, 15:02:42
TOP64 YCS Dusseldorf 2019
(https://i.imgur.com/UiwgOnQ.png)
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Kali w 17 Marzec, 2019, 20:08:04
TOP48 YCS Atlanta 2019 (16 drużyn po 3 graczy)

18 Sky Striker
16 Salamangreat
10 Thunder Dragon
1 Danger! Zombie
1 Danger! Dark Warrior
1 Pendulum Magician
1 Trickstar
Tytuł: Odp: STATE OF THE GAME
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 04 Czerwiec, 2019, 07:32:34
Top 32 YCS Knoxville, USA:

10 Orcust PK
9 Danger! Thunder Dragon
8 Salamangreat
5 Sky Striker