Wątek: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)  (Przeczytany 569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Izorist

Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« dnia: 17 Maj, 2018, 23:36:43 »
+3
Z dniem 1 czerwca zasady terminacji zmieniają się! Gra w której skończył się czas będzie teraz przebiegała inaczej. Dodatkowa gra, mająca na celu nie dopuścić do remisu nie zmienia się.

Q: What happens if I am not done with my Match after 40 minutes? UPDATED!

A: Starting on June 1st, 2018, all Yu-Gi-Oh! TCG Organized Play will use brand-new End of Match procedures. Duelists should familiarize themselves with the new End of Match procedures prior to attending any event.
Sometimes a Match will not be finished when the time ends for a round. If this happens, it is both Duelists' responsibility to note whose turn it is when time is called. Duelists who require assistance with the End of Match procedures should raise their hand and call for a judge. The judge should be notified that the Match is ongoing and whose turn it is. The judge may or may not stay to supervise the End of Match procedure, but should ensure that both Duelists understand the following procedures.

End of Match procedures should follow these three (3) rules:

Rule #1: If time is called while Duelists are in the middle of a Game, the current Game must have a decision (Win, Loss, or Draw)

Rule #2: Once the current Game has concluded with a decision, determine the winner of the Match by determining the number of Game Wins (or Game Losses) each Duelist has for the current Match. The Duelist with the most Game Wins will win the Match.
  • Swiss Rounds: If both Duelists have the same number of Game Wins, or if time was called in between games of a Match when both Duelists had the same number of Game Wins, then the Match is a Draw.
  • Single-Elimination Rounds: If both Duelists have the same number of Game Wins, or if time is called in between Games of a Match while both Duelists have the same number of Game Wins, they will begin a new Duel with specific guidelines.

    • Neither Duelist may use his or her Side Deck. If time was called in between Games of a Match and at least one Duelist has already accessed his or her Side Deck, then both Duelists may use their Side Deck.
    • Duelists must use a random method (die roll, coin flip, etc.) to determine who will go first.
    • The Duel will continue for a total of four (4) turns, two (2) turns for each Duelist, unless a Duelist manages to win the Duel before the four (4) turns have concluded.
      • A "turn" is defined as the start of the Draw Phase until the end of the End Phase for a single Duelist.
    • Once the four (4) turns are completed, Life Point totals are compared and the Duelist with the highest Life Point total wins the Match.
    • If both Duelists' Life Points are the same after the four (4) turns are completed, then play will continue on a turn-by-turn basis, with the Duelist with the most Life Points at the end of a turn being declared the winner of that Game.

Rule #3: If a win condition occurs during End of Match Procedures, that Duelist wins the current Game.

Keeping these three (3) rules in mind, please follow these instructions when proceeding to End of Match procedures:

  • Continue with the current Phase of the Game. Once the Phase is over, stop the game.
  • Determine a Game Winner at this point, with the Duelist with the most Life Points winning the Game.
    • During Swiss Rounds, if both Duelists' Life Points are the same, the Game is a Draw. Compare Game Wins with the Duelist with the most Game Wins winning the Match. If the Game Win totals are the same, the Match is a Draw.
    • During Single-Elimination, if both Duelists' Life Points are the same at the end of the current Phase (Step 1 above), finish the current turn. If both Duelists' Life Points are the same at the end of the turn, then play will continue on a turn-by-turn basis, with the Duelist with the most Life Points at the end of a turn being declared the winner of that Game.

Match Draws cannot occur during Single-Elimination Rounds.


Źródło: http://www.yugioh-card.com/en/events/2018/YCS-Seacaucus_FAQ.html


GOAT FORMAT   /   WANT

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj, 2018, 10:09:33 »
0
Jak dobrze rozumiem na MP trakcie, gdy zakończy się czas. Z automatu wygra ten gracz, który ma większe win ratio, pomimo faktu, że jest 1-1 i gracz A prowadzi LP od gracza B, ale Gracz B ma więcej wygranych.

Dobrze to zrozumiałem czy jednak źle. Jeśli tak to pozdrawiam Konami za utrudnienie życia.
Tylko J-Rock i Metal reszty nie słucham ^^ Chętny na pojedynek ? Np xD https://www.facebook.com/SandroYGO/

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj, 2018, 10:13:33 »
0
wygra ten gracz, który ma większe win ratio, pomimo faktu, że jest 1-1

Jeżeli jest 1-1, to żaden nie ma większego win ratio przecież. Tu chodzi o to, że jak dawniej każdy grał dwie tury, a potem się porównywało LP, to teraz doprowadza się tylko do końca obecnej fazy (i też porównuje LP).
Another two down, one to go. Szukam Wightmare, tylko angielskiego.

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj, 2018, 10:17:50 »
0
Mi chodziło o to że masz R3 i po 1-1 dla każdego a Gracz A ma np 1-2 a gracz B 2-1 ;)Mogłem się bardziej się sprecyzować xD
Tylko J-Rock i Metal reszty nie słucham ^^ Chętny na pojedynek ? Np xD https://www.facebook.com/SandroYGO/

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj, 2018, 10:20:14 »
0
Nie, Game Wins to nie są zwycięstwa poprzednich rund turnieju, tylko zwycięstwa poprzednich gier tej rundy
Another two down, one to go. Szukam Wightmare, tylko angielskiego.

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj, 2018, 10:21:42 »
0
Jeżeli jest 1-1, to żaden nie ma większego win ratio przecież. Tu chodzi o to, że jak dawniej każdy grał dwie tury, a potem się porównywało LP, to teraz doprowadza się tylko do końca obecnej fazy (i też porównuje LP).

Grało się 4 (+ tzw. zerowa) na WCQ i innych takich, 2 grało się na lokalach.   5 + zerowa na WCQ. 3+ zerowa na lokalach, trochę pokiełbasiłem.

No i właśnie - czy zrównanie zasad terminacji na lokalach i turniejach wyższej rangi jest oficjalne i potwierdzone przez Konami? Bo czytałem o tym już w kilku miejscach, ale nie widziałem niczego co by to potwierdzało.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2018, 10:27:56 MateMatyk »

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj, 2018, 10:22:46 »
0
Grało się 4 (+ tzw. zerowa) na WCQ i innych takich, 2 grało się na lokalach.


Na lokalach grało się 3 + zerowa, czyli po dwie na gracza właśnie.
Another two down, one to go. Szukam Wightmare, tylko angielskiego.

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj, 2018, 10:26:12 »
0
Tutaj jest więcej pytań niż odpowiedzi xd Czyli z tego co piszesz kto wygrał r2 wygrywa r3.  Na mp się nie gra terminacji. ( byłem ostatnio 2 lata temu to mogę nie pamiętać)
Tylko J-Rock i Metal reszty nie słucham ^^ Chętny na pojedynek ? Np xD https://www.facebook.com/SandroYGO/

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj, 2018, 10:30:46 »
0
Nie ma wpływu na zwycięzcę R3 kto wygrał ani R2, ani R1.
Jeśli w trakcie meczu wybije koniec czasu, gracie do końca tylko fazę tury (MP, BP etc.) w której się znajdujecie. Ten kto ma więcej LP wygrywa tę grę, którą właśnie graliście.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2018, 10:32:21 MateMatyk »

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj, 2018, 10:32:52 »
0
No tak było na poprzednich mp. Tylko ta różnica że musi paść słowo ep.
Tylko J-Rock i Metal reszty nie słucham ^^ Chętny na pojedynek ? Np xD https://www.facebook.com/SandroYGO/

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj, 2018, 10:35:41 »
0
No tak było na poprzednich mp. Tylko ta różnica że musi paść słowo ep.

Nie było tak na żadnych z poprzednich MP, gdyż wcześniej grało się po wybiciu czasu turę w której się znajdowało + aż 5 następnych. Obecnie nie będzie kończyć się nawet tej, w której się znajdowało.

Nie musi paść słowo ep - kończy się fazę tury w której się znajduje. Może to być zarówno SP, jak i MP, jak i każda inna. Następnej fazy się już nie będzie grało.

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj, 2018, 10:37:04 »
0
No i wszystko jasne.
Tylko J-Rock i Metal reszty nie słucham ^^ Chętny na pojedynek ? Np xD https://www.facebook.com/SandroYGO/

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj, 2018, 11:16:15 »
+1
Moim skromnym zdaniem jest to po prostu debilna zmiana gdyż gracz A moze przeciągnąć grę a później gracz B nie ma nawet szansy by cokolwiek zrobić. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie a jak ktoś się nie zgadza i mu się to podoba to spoko.

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maj, 2018, 12:08:28 »
0
Izo z perspektywy sędziego, kiedy można śmiało wołać sędziego za slow Play?

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maj, 2018, 12:40:12 »
+1
Jeśli widzisz, że przeciwnik gra wolno. Kilka razy przegląda grave bez żadnej akcji, odpalenie Reinforcement of the Army i oglądanie decku jakie ma targety ręką znowu deck etc etc . Jak np nie ma nic na ręku jego pole nie ma przerwań a myśli nad każdym twoim zagraniem. Jeśli np gracie 2/3g i przeciwnik to samo co w g1 robi ale dużo wolniej też możesz mieć podstawę by wezwać sędziego.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2018, 12:48:58 Miki »

This is where the fun begins!

Yano

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maj, 2018, 13:47:31 »
0
No, teraz  gracze Ritual Beasta, którzy combią się 20 minut mogą mieć szansę w mecie xDD  Serio ta zasada promuje takie decki, bo nie możesz im zarzucić slow playa jeśli grają w sensownym tempie ale mają długie combo i kończą tym gagaga cowboyem by wbić jakiś burn.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2018, 14:08:37 Yano »

Izorist

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Maj, 2018, 15:11:03 »
0
Izo z perspektywy sędziego, kiedy można śmiało wołać sędziego za slow Play?
Dokładnie to co napisał Miki. Zanim zawołasz sędziego warto samemu pouczyć przeciwnika, czasami to wystarcza.


GOAT FORMAT   /   WANT

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Maj, 2018, 18:39:21 »
0
No, teraz  gracze Ritual Beasta, którzy combią się 20 minut mogą mieć szansę w mecie xDD  Serio ta zasada promuje takie decki, bo nie możesz im zarzucić slow playa jeśli grają w sensownym tempie ale mają długie combo i kończą tym gagaga cowboyem by wbić jakiś burn.

Jeśli zobaczę taki deck odpalę mu stoper na 3 min a potem wzywam sędziego xD
Tylko J-Rock i Metal reszty nie słucham ^^ Chętny na pojedynek ? Np xD https://www.facebook.com/SandroYGO/

Yano

Odp: Nowe zasady terminacji (End of Match Procedure)
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Maj, 2018, 19:45:09 »
0
Sęk w tym, że niektóre decki długo się combią. Patrz zoo z fusion sub combo robione w bardzo szybkim tempie. Chłopaki z CRS mierzyli i całość trwała powyżej 10 minut bodajże z tego co mówił Miki albo Kali (nie pamiętam, który z nich ale chyba Kali). Możesz też zawsze robić niepotrzebne playe, które i tak są overkillem a grasz na czas, by opp nie miał drugiej gry. Ludzie po prostu będą szybciej scoopować, by mieć czas na g2 i g3.

 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnio
42 Odpowiedzi
4314 Wyświetleń
Ostatnio 07 Marzec, 2014, 11:56:37
Izorist
13 Odpowiedzi
1227 Wyświetleń
Ostatnio 02 Lipiec, 2014, 16:12:23
Soul
37 Odpowiedzi
1563 Wyświetleń
Ostatnio 29 Styczeń, 2017, 11:52:42
Secior
2 Odpowiedzi
386 Wyświetleń
Ostatnio 19 Lipiec, 2017, 08:39:02
Frey
0 Odpowiedzi
158 Wyświetleń
Ostatnio 23 Lipiec, 2017, 10:00:02
Frey