Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Raporty i relacje / Odp: Król D. 2018-03-17WarszawaADV
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shiroo dnia Wczoraj o 23:27:11 »
Grałem True Draco Demise, bo:
a) Byłem po nocce w pracy i musiałem zagrać czymś wymagającym mało myślenia
b) Nie doszły mi dwie karty do Magika
c) Stwierdziłem, że można zagrać czymś innym dla odmiany (opłaciło się)

R1 Aligator ( Gradyle )
G1 i G2 Nie ma co dużo gadać zaważyła przewaga decku.

1:0

R2 Azhai ( Spryal )
G1 i G2 Cegła w wykonaniu oppa, no niestety albo stety konsystencja Spyrala boli przez brak spyral resort

2:0

R3 Yano ( Altergeist Inspect Border zabij mnie deck )
Ten człowiek zawsze wymyśli jakiś deck, gdy po każdym jego zagraniu muszę pytać co dana karta robi.
G1 Tutaj to chyba było Masterpeace beatdown
G2 Tutaj to flood game i Amano-Iwato ( MVP ) beatdown

3:0

R4 Duszekwiluszek ( True Draco Spellbook Invoked )
G1 Dobrałem bardzo dobrze, a także draw był po mojej stronie, dwa solemn i masterpece odporny na spell i monster WIN.
G2 Opp nie spodziewał się oberwania cherris na Mechabe, przez co zamiast niej musiał summonować Calige. Nastepęnie w mojej turze poszło Evenly, dostałem ogra na diagram i musiałem uzbierać materiały. Dwie tury później, z Masterem na czele poszedłem po wina.

4:0

-Deck tworzony w nocy w pracy, więc jest masa luk które zauważyłem w czasie gry.
-W ogóle nie przemyślałem, że będę grał cherris dlatego moje extra i targety pod nią to extra do Magika -Heavy Metalfoes + Mechaba
-Ashki w side i dobrze

Z nagrody Saryuja Skull Dread dla mnie, reszta było MEH.
 
14 osób miła odmiana i mam nadzieję, że lokale jak w Kato po 5 rund będą często.
2
Zasady i rulingi / Odp: Supreme King Starving Venom Infinty Omega
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zimon dnia Wczoraj o 23:25:22 »
w sumie o tym wariancie nie pomyslalem :)
3
Zasady i rulingi / Odp: Supreme King Starving Venom vs Cyber Dragon Infinty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Izorist dnia Wczoraj o 23:23:09 »
Fusion monster nie może posiadać Xyz materiałów, więc Venom, który skopiował efekt Infinity nie może w ogóle użyć żadnego z jego efektów.
4
Zasady i rulingi / Odp: Supreme King Starving Venom vs Cyber Dragon Infinty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nimrod dnia Wczoraj o 23:20:45 »
Czy fusion monster w ogóle może "podpiąć" coś pod siebie, skoro tylko kopiuje efekt xyza, ale jego typ potwora nie zmienia się na xyz?
5
Zasady i rulingi / Supreme King Starving Venom / Infinty / Omega
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zimon dnia Wczoraj o 23:18:57 »
1. Supreme King Dragon Starving Venom kopiuje efekt Cyber Dragon Infinity i podpina pod siebie jako material jedna z kart będących w ataku.
Co sie dzieje z tym materiałem na end phase kiedy efekt venoma sie konczy? trafia na grave czy zostaje podpiety pod venoma?

2. Venom kopiuje efekt PSY-Framelord Omega i uzywa tego efektu. Czy wróci na pole na nastepnym standby phase. Jesli nie czy karta zbanowane z reki przeciwnika wróci?

6
Anime i Manga / Odp: Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery) Anime
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SandoRo dnia Wczoraj o 22:55:10 »
Ciekawostka. Seiu podkładający głos pod Takerowi jest nr 1 wśród aktorów w Japoni. Studio mocno musiało się, szarpnąć na niego. Skoro go zwerbowali. Xd
7
Raporty i relacje / Odp: Pijoki z Katowic: Klątwa Czarnego Missa 2018-03-17Katowice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sachi dnia Wczoraj o 22:00:01 »
Cytuj
Sachiego trzeba było powstrzymywać przed uduszeniem go, a Korni już tylko chował twarz w dłoniach, kiedy widzieli, co wyrabia z biednymi magikami.

A jeszcze należy dodać, że generalnie sam gram dość słabo tym deckiem!~ XD


Dobra, klątwa czarnego missa i warzywienia trwa, może do czasu następnego eventu w końcu poświęcę więcej czasu przed turem żeby poćwiczyć a nie warzywić xD

R1 vs PN07 (Dino? Już nie pamiętam a nie zapisałem) Lose kostka.

G1 - Opp nie wystawił nic silnego, setnął tylko jednego pota i chyba S/T. Wrzuciłem Electruma, poszedłem po Starvinga, Astro i prawie zabiłem (a na bank mogłem otkować ale jak mówiłem, jestem debilem) ale Opp w kolejnej scoopnął.
G2 - Drogie dzieci, pamiętajcie że Lost World daje wam token i nie możecie jebnąć wtedy Evenly z ręki a po Evenly nie macie BP XD Anyway, w sumie to nie miało to żadnego znaczenia bo Evenly nie skasowało nic wartościowego a mój stół z Vortexem, Norito, Zefrą i chyba Astro nie był do przejścia dla oppa - a zatrzymać jego wejścia tak czy siak by nie mógł. Jednak głupio mi że robię takie debilne błędy i jeszcze ktoś mi na to pozwala.

R2 - vs Korni (Pendulum), Kostka win

Nie ma co wiele pisać, obie gry zwarzywiłem jak skończony idiota, powinienem iść do kąta na resztę turnieju i przemyśleć swoje postępowanie. Jak to Korni podsumował "Grasz jak g***o to masz g***o" z czym nie mogę się nie zgodzić po tej grze xD Ale pełen szacun za podejście do mnie po grze i wytłumaczenie mi krok po kroku dlaczego jestem debilem i co powinienem zrobić, bo podobnie jak w grze z Mikim kilka eventów temu, sam thrownąłem sobie grę. Wyciągać wnioski do cholery.

R3 - vs Mizuk (Mermail), kostka lose

Szaleniec pozwolił mi zacząć.

G1 obydwoje bricknęliśmy jak chore p****y. Nie kojarzę zbytnio tej gry poza tym, że żaden z nas nie miał zbytnio nic do roboty. Ale win bo jednak ostatecznie ja dobrałem cokolwiek, Mizuk nie.

G2 na dzień dobry dostałem Dimensional Barrier i Ghost Ogre & Snow Rabbit na mojego Heavymetalfoes Electrumite. Niemniej i tak ugrałem bo jeden Ogr to w sumie za mało, pobolał ale i tak nie zatrzymał wystarczająco. Z tego co widze kill poszedł w dwie tury, opp znowu bricknął dobierając chyba same HT.

R4 - vs Xari (Spritual beast)

Nie mam co tu wiele pisać, widze dwa gładkie winy bez większych trudności. W pierwszej mam zapisanego Starvinga z Astrographem i Purplem na skali które po prostu zrobiły mi grę. W drugiej tylko HP oppa spadające nagle o połowę i potem do 0.

R5 - vs Samanthar (Dino TK)

Chyba już tradycja, że gramy na siebie. Cieżko mi przypomniec sobie katowicki event na którym nie graliśmy razem. Wygrałem kostkę, dostałem Ash Blossom & Joyous Spring na Chronograph Sorcerer dzięki czemu mój darmowy stwór poszedł się kochać ale wykręciłem Electruma, poszedłem po Odd-eyesa i skończyłem z Zefrą i Vortexem. Taki stół sobie postał wsparty przez H/T i w T3 poszedłem po 8k.

G2 w pizdeczke przez tego cholernego True King of All Calamities, którego do tej pory nie potrafię obejść inaczej niż przez Kaiju

Których nie dobrałem

Bo nie włożyłem ich do side

A Evenly Matched spadły z Desires, razem z Ashkami. Wszystkie 3.

G3 w terminacji, zaczynam, robię gównostół bo kiepsko dobrałem, dostałem tylko Ultimate Conductor Tyranno i chyba jednego TK.  Sama zbił mnie tym do 3,1k. Ja w next pozbyłem się stołu, Sama pozdejmował mi kilka kart ale skończył tylko z Baby na set. No to ja wpuściłem [ygo]Supreme King Dragon Starving Venom, poprawiłem Astrographem i czymś jeszcze i zbiłem go do 2,7k wygrywając ostatnią turę na życie.


4 miejsce jest ok ale nie podoba mi się za cholerę moje warzywienie, muszę poświęcić zdecydowanie więcej czasu na treningi przed turami (a nie tylko grać w EU4, Dotę i inne goerlo xD)
8
Anime i Manga / Odp: Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery) Anime
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamiru dnia Wczoraj o 21:35:43 »
Obecny sezon jeszcze nie dobiegł końca, a my już zostaliśmy uraczeni kilkoma naprawdę interesującymi informacjami dotyczącymi drugiej odsłony Yu-Gi-Oh! VRAINS xD! I w ten oto sposób po krótkiej wzmiance dotyczącej przyszłości Link VRAINS zostają nam przedstawione aż trzy nowe postacie, a mianowicie ukrywający się pod pseudonimem "Soulburner" Homura Takeru, ubierający się równie idiotycznie co Go Onizuka, tajemniczy Bowman i kolejny, tym razem czerwony Ignis noszący imię Flame :D. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć w tym miejscu o planowanej zmianie endingu serii która ma dojść w kwietniu bieżącego roku, nowa piosenka będzie nosić tytuł "BOY", a jej wykonawcą zostanie japoński zespół uchuu :).

Przyszłość Link VRAINS
Nowe postacie

uchuu "BOY"

Źródło: YGO Organization i YGO Organization
9
Raporty i relacje / Odp: Pijoki z Katowic: Klątwa Czarnego Missa 2018-03-17Katowice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nimrod dnia Wczoraj o 21:05:52 »
Jako, że Lampart dokonał tryumfalnego powrotu, popełnię post:

Primo - W odniesieniu do raportu z krakowskiego "Ostatniego tchnienia lutego": Zolirex wydał przy mnie 220 złotych na kolejnego Electrumite'a, po czym w trakcie turnieju dowiedział się, że nie umie tym deckiem grać. XD Sachiego trzeba było powstrzymywać przed uduszeniem go, a Korni już tylko chował twarz w dłoniach, kiedy widzieli, co wyrabia z biednymi magikami.

Secondo - Muszę sobie kupić statyw albo coś, bo przez mój alkoholizm zmęczenie obraz na moim pseudo-streamie za bardzo się trzęsie. Albo to szok wywołany tym, że nie wygrałem ani jednej kostki.

Terzo - Dziękuję Sachiemu i Bengerowi za propozycję, ale osobiście uważam, że zdecydowanie mnie przeceniacie :P

Runda 1, vs. Matikers, Burning Abyss Phantom Knights

Kolega grał talią pożyczoną od Zolirexa, a to już zły znak. Wygrał kostkę i postawił Dantego, który oberwał na efekt Ashką. Z mojej strony wstawiłem Predaplant Ophrys Scorpio, który nadział się na Phantom Knights' Fog Blade, więc poświęciłem go pod Slayera. Matikers dobrał z allury Tour Guide From the Underworld, który oberwał z drugiej Ashki. Wobec tego wezwał Dark Armed Dragona, który zużył dwa potki z grave'a na zniszczenie slayera, a trzecim próbował usunąć mojego TiSa, którym okazał się Scapegoat. Czując Borrela nosem zaczął wzywać z ręki kolejne BA, które niszczyły się, szły na GY i dostarczały w ten sposób więcej paliwa dla DADa. Co prawda udało mu się wyczyścić kompletnie moje pole, ale został bez kart na ręce i potworów w GY. W swojej turze dobrałem pyszny combo piece pod postacią Solitaire'a, a następnie przejechałem się po nim nowym Slayerem i Shogunsagą z 5400 ATK, na co już nie dobrał odpowiedzi. W G2 bricknął, bo nie mógł zrobić niczego konkretnego po tym, jak wyrzuciłem mu jedyną grywalną kartę omegą. W następnej turze dostawiłem Trishulę, która zbanishowała m.in. Crane Crane i Fiendish Rhino Warriora. 2:0

Runda 2, vs. wsmbwsmb, Subterror

Pierwsza gra przypominała odwróconą sytuację z szybkiego morderstwa na początku listopada; wsmb zużył całą swoją rękę, stawiając pole złożone z The Hidden City, trzech subterrorów i Imperial Iron Walla. Normalnie ta ostatnia karta mocno by mnie przyblokowała, ale nie tym razem. W swojej turze użyłem Uni i Vendread Charge, aby znuke'ować pole Black Rose Dragonem, a następnie wstawić slayera. Przeciwnik dobrał następną kartę i scoopnął. W G2 bricknąłem, ale udało mi się pozbyć 3 jego potworów, podstawiając za nie Sphere Mode'a, a następnie jakimś cudem wykręcając Bagooskę. Przez tapira moja sfera nie chciała do mnie wrócić, więc wsmb poświęcił ją pod subterrora. Przez kolejne tury dobieraliśmy karty - ja czekałem, aż dobiorę jakiś element combo, a Wojtek budował pole, żeby wbić mi OTK, jak tylko Bagooska spadnie. Na jego nieszczęście, w tej samej turze, kiedy Bagooska wreszcie zniknęła, dobrałem w draw phase Evenly Matched. Zostawił sobie jednego face-down subterrora, więc dla bezpieczeństwa ponownie jeszcze zaorałem pole Black Rosem, a na koniec dodałem Omegę, który przywrócił mi Mezucza z banisha i pozwolił w następnej turze zbić jego LP do zera. 2:0

Runda 3, vs. Lampart, True Draco

Lekki brick, ale przynajmniej rzuciłem Ashkę na Pot of Deires. Wstawił Majesty Maiden, the True Dracocaster z dwoma setami. Kiedy w swojej turze próbowałem zacząć zabawę od Solitaire'a, odpalił TK Return i wezwał Master Peace'a, przerywając mi play. Niestety, nawet podwójny slayer nie mógł mnie w tej sytuacji uratować, chociaż pragnę podkreślić, że próbowałem. W G2 miałem dobre otwarcie, bo zrobiłem slayera banishującego backrow i podparłem go Zombie Worldem. To mocno przystopowało ambicje Lamparta, który nie mógł wzywać przez tribute swoich potworów. Jak na złość dobrał jednak dwie sztuki True Draco Apocalypse, którym niszczył swoje zasetowane spelle i trapy w momencie, w którym targetowałem je slayerem, zbijając mojemu ritualowi atak do śmiesznie niskich wartości. Udało mu się zniszczyć zombie world, ale natychmiast aktywowałem kolejny :P Trochę go poobtłukiwałem, ale zrzucił na GY Ignisa, a następnie wskrzesił go Returnem i zaczął bić. Odgryzłem się, montując kolejnego slayera, a potem wskrzeszając jeszcze jednego. Warto dodać, że przez cały ten czas nie dobrałem nic z shiranui ani predaplantów, więc mój wymarzony Beelze pozostawał poza zasięgiem :( W końcu wygrał, bo mój trzeci ritual spell został zanegowany przez Solemn Judgment i już nic konkretnego nie mogłem wezwać. 0:2

Runda 4, vs. Samanthar, True King Dino

G1 - Zrobił Agnimazuda, zbanishował mi Lonefire Blossoma Trishulą, postawił VFD i graj. Na preprepkę dostałem z Ashki, a w następnej turze dodał kolejnego Agnimazuda, UCT i mnie zgwałcił.

G2

Miałem taką cegłę na ręce, że mógłbym zgłosić się do Trumpa, że zbuduję mu ten mur na granicy z Meksykiem. Jedyna dobra karta to było Zombie World - miałem nadzieję, że przyblokuje Samanthara na tyle, żebym cokolwiek dobrał, ale ten już na początku swojej tury rzucił z plaśnięciem jak od celnego liścia Cosmic Cyclone, a potem zgwałcił dokładnie w ten sam sposób, co w G1.

0:2

Runda 5, vs. smokaczka, BLS

No i rewanż. W pierwszej grze miałem kompletne deja vu, bo znowu całość rozstrzygnęła się w taki sposób, że odpaliłem dwa Solemny na dwa efekty kolejnych Black Luster Soldierów. Co prawda tym razem udało mu się wyjść obronną ręką, czyt. z potworami w polu, ale w End Phase odpaliłem owce i w swojej turze zmontowałem Borreload Dragona, który je ukradł i poszedł po grę. W G2 smokaczka miał pecha, bo dobrał cegłę porównywalną z moją w poprzedniej rundzie - mógł tylko zasetować D.D. Crowa i oddać turę, co przy moim pakiecie standardowym Omega & Slayer było zdecydowanie za słabą obroną. 2:0

Tym razem udało mi się nagrać trzecią grę pomiędzy Samantharem a hidanem, który grał pożyczonym True Draco i tak mu się spodobało, że postanowił sam takie złożyć :)
Spoiler

Tak jak wszyscy podejrzewali, nagrody okazały się najlepszą częścią turnieju, ponieważ do wyboru były m. in. dwie ashki, dwa demisy, raigeki i inne dobra w postaci elementów ABC czy różnych handtrapów. Dzisiejszy turniej przyniósł powstanie prawdopodobnie pierwszej w Polsce drużyny z dwiema dywizjami - turniejową i 4funową, którą wspólnie stworzyli Sachi, Benger, Samanthar i MarkBass. Także ten, powodzenia :P
10
Raporty i relacje / Odp: Król D. 2018-03-17WarszawaADV
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DuszekWiluszek dnia Wczoraj o 21:02:49 »
00:00 - Dowiaduje się, że z pożyczenia kart nici.
8:00 - Dowiaduje się, że z pożyczenia kart nici, chyba że wykonam 60 kilometrowy trip.
9:00 - Dzwonie więc do Shiro okazuje się że zajebany po nocnej zmianie i go obudziłem - Na moje pytanie czy dziś się pojawi odpowiada "Luźno, luźno" i idzie spać XD
11:00 - Jadę po brakujące Diagramy rzeczone 60 kilometrów (protip: zamawianie kart z Bułgarii to nienajlepszy pomysł )

Rzutem na taśmę zdążyłem na turniej, stwierdziłem na miejscu że wezmę OTS'a i wpadła Invocation, więc zwrócił się taxify XD (kmwtw)

R1 vs Ziomuś z Ritual Bestami (Nie pamiętam nicku)
KOSTKA: WIN
Zrobiłem combo, wstawiłem Invoked Mechaba + Ignis Heat, the True Dracowarrior podparte Solemn Judgment, przeciwnik nie miał opcji na play, po odpaleniu Judgementa na Raigeki scoop i szybkie przejście do G2. Po przesidowaniu się dobrałem co trzeba, kolega wrzucił na pole Spiritual Beast Cannahawk, wyrzucona na banish Ritual Beast Tamer Lara, pamiętam że w pewnym momencie na pole wszedł Ritual Beast Ulti-Pettlephin, po oddaniu tury Cosmic Cyclone w Torrential Tribute i po wrzuceniu Master Peace'a zdjęcie Ritual Beast Ambush, przejechałem się po pingwinie i obiłem rywala do 5400, w następnej do 2450 i scoop.
2:0
1-0


R2 vs Kamez (Trickstar Invoked)
Kostka: WIN
Zacząłem, zrobiłem pole, Łukasz odpalił Trickstar Light Stage, które zniknęło z pola równie szybko jak się na nim pojawiło, po zdjęciu Candiny (?) efektem Masterpeace'a wcisk do 2450, rywal zdjął mi Dragonic Diagram, ale nie miał wystarczająco dobrej opcji na przejście boardu. G2 nie ma co opisywać - instant karma za granie Trickstarem i Dros przegrał z własną ręką, odpalił mi Scapegoata, ale True Draco dość skutecznie radzi sobie z tego typu zagrywkami, pamiętam, że dostałem ofensywną Ghost Reaper & Winter Cherries na Mechabę, ale moim zdaniem ciut za wcześnie zrzucona, więc zrobiłem Invoked Raidjin korzystając ze zrzuconego przez rywala Drolla, który trzeba przyznać trochę przedłużył grę, ale bez problemu z mojej strony i poddanie oppa.
2:0
2-0


R3 vs Ak1r4 (True Draco)
KOSTKA: WIN
G1 - zamiast zrushować Master Peace, the True Dracoslaying King, stwierdziłem, że zrobię Mechabę, jednakże na pole wszedł Amano-Iwato i z racji braku trapa do tributu poskładałem się wobec combo Akiry. G2 to wyczerpujący grind game - idąć pierwszy wykręciłem się i zgromadziłem kluczowe resourcy, które w late gamie przeważyły. Przed G3 złapała nas terminacja więc bez residu lecimy decider... Maurycy dobrał 2 Ashe i Ogra (?) XD. Ja True King's Return, True Draco Heritage i Master Peace'a, co prawda z Pot of Desires zbanishowałem sobie obie Invocation, ale still - kontrola Akiry niewystarczająca :P
2:1
3-0

R4 vs Shiroo dawniej Shiro242 aka Shiro222 (True Draco)
KOSTKA: LOSE
Moja talia postanowiła umożliwić mi zajęcie, wzorem Shiro, drugiego miejsca i w G1 dobrałem 2 Alistery i Invokację, Shiro zaczął, zrobił klasyczny play, z Desires dobrałem Desires, więc za długo nie pograliśmy. W G2 dobrałem dla odmiany 2 Desires + dostałem Cherries w momencie próby wstawienia Mechaby, toteż byłem zmuszony zmontować Invoked Caliga, która rzekomo miała przyblokować Shirosława, odpaliłem Anti-Spell Fragrance, rywal się go pozbył - dobrałem następny - również nie dane mu było zabawić długo na polu, dalsza część gry to mój brick i, po zdjęcia Antispella, pójście po grę przez Sebę. 
0:2
3-1


Z draftu wpadła Saryuja Skull Dread, więc Sebix ucieszony - GZ.


Dzięki wszystkim za obecność, dobrą atmosferę i udane transakcje,
Do następnego ;)
Strony: [1] 2 3 ... 10