Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Turnieje i inne imprezy / Turniej ADV "Fuzja Dusz" [2018-11-03] Wrocław
« Ostatnio Raviael dnia Dzisiaj o 01:07:04 »

  Zapraszamy na kolejny turniej ADV we Wrocławiu. ;)

  Miejsce: "Mag Planszowy", Szewska 31, Wrocław

  Sędzia: TBA

  Data i godzina: Sobota, 3 listopada 2018.
  Sklep otwarty jest od godziny 10:00, zapisy od 10:30, turniej startuje punktualnie o 11:00.

  Wpisowe: 26 zł (każdy uczestnik otrzymuje 2 boostery Soul Fusion - zachowuje na własność commony, a rarki trafiają do puli nagród)
  • Wpisowe można powiększyć o 12 zł, aby przy starcie turnieju otrzymać dowolny regularny booster
  • Wpisowe można powiększyć o 10 zł, aby przy starcie turnieju otrzymać booster OTS

  Format: Advanced Constructed, lista kart zakazanych i zlimitowanych

  Decklisty: Obowiązkowe, w formacie papierowym (wzór) lub elektroniczne (na górze tego tematu).

  Nagrody:
  - Draft z Soul Fusion

  Grupa Yu-Gi-Oh! Wrocław na FB: https://www.facebook.com/groups/ygowroclaw/

  Fanpage Maga Planszowego: https://www.facebook.com/magplanszowy/?fref=yugioh.pl

  Jesteś nowy i nie wiesz jak zacząć? Szukasz kart? Potrzebujesz talii?  Pisz śmiało w temacie.[/list]
  2
  Anime i Manga / Odp: Yu-Gi-Oh! Arc-V (możliwe spoilery) Manga
  « Ostatnio Kamiru dnia Wczoraj o 23:00:25 »
  Po długich miesiącach wreszcie doczekaliśmy się lekko zaskakującego, ale jednak finału pojedynku Yuyi z opętaną przez Genesis Omega Dragona Eve :D! Lecz to nie koniec interesujących wydarzeń których świadkami jesteśmy w Scale 39, zatytułowanym "Across Time and Space!", gdyż wygląda na to że teraz czeka nas kolejne bardzo interesujące starcie, a mianowicie rewanżowy duel pomiędzy naszym protagonistą, a jego dawno niewidzianym rywalem Reijim :).

  Karty, które pojawiły się w tym chapterze:
  3
  Turnieje i inne imprezy / Odp: WCQ Regionals - Sezon 2 [2018-11-03] WarszawaWCQ
  « Ostatnio Yano dnia Wczoraj o 22:38:40 »
  4
  Deck Strategy / Odp: YCS Hall of Fame
  « Ostatnio Razmus dnia 21 Październik, 2018, 23:58:21 »
  Up o YCS Niagara Falls, Kanada - Danger! Dark Warrior
  5
  Deck Strategy / Odp: STATE OF THE GAME
  « Ostatnio Icarus dnia 21 Październik, 2018, 23:54:32 »
  Cytuj
  Nowy dodatek i nowa meta, jak wam się podoba moi mili? :).

  Tak na pierwszy rzut oka to wygląda lepiej niż ta wyżej ;DD
  6
  Deck Strategy / Odp: STATE OF THE GAME
  « Ostatnio Razmus dnia 21 Październik, 2018, 23:20:49 »
  Top 32 YCS Niagara Falls, Canada:

  9 Thunder Dragon
  8 Gouki
  4 Sky Striker
  2 Danger! Burning Abyss
  3 Danger! Dark World FTK
  2 Altergeist
  1 Danger! SPYRAL
  1 Pendulum
  1 Trickstar Mekk-Knight
  1 Paleozoic Frog


  Nowy dodatek i nowa meta, jak wam się podoba moi mili? :)
  7
  Turnieje i inne imprezy / Odp: Pijoki z Katowic: Na nieznanych rulingach [2018-10-28] Katowice
  « Ostatnio Nimrod dnia 21 Październik, 2018, 20:29:39 »
  Kupię angielskiego Chimeratech Megafleet Dragon
  8
  Turnieje i inne imprezy / Odp: WCQ Regionals - Sezon 2 [2018-11-03] WarszawaWCQ
  « Ostatnio Kali dnia 21 Październik, 2018, 20:21:42 »
  Mam na pożyczkę wszystkie te karty ze spoilera.

  BTW znamy już wygląd maty na nowy sezon:  takie cacko dla top8, zapraszamy ;DD
  9
  Raporty i relacje / Odp: Październik pełen wrażeń 2018-10-20Warszawa
  « Ostatnio Entelarmer dnia 21 Październik, 2018, 16:45:39 »
  Raport, wersja skrócona:
  Spoiler
  W tygodniu parę razy kombinowałem nad deckiem, ale - jak zwykle - testy ograniczyły się do sprawdzania rąk startowych. Na miejscu zakupiłem Codebreaker o Linkuriboh, a że OTS-ów nie było, dla odmiany zapłaciłem najniższe wpisowe. Szybkie kminienie z ostatnimi slotami w Main Decku i - o zgrozo - Extra Decku (klasycznie - 15 wybranych, jedna Side Deck - dzięki za pomoc, Yano xD) i LET'S DUEL.

  Na marginesie: sorry, ale mam skrajną sklerozę, poprawię jak mi się przypomni co i jak dokładnie. (albo ktoś mnie poprawi, help)

  R1 vs Matematyk (Altergeist) 2:0

  Start z grubej rury, uh oh. G1 wygrałem kostkę i zbaitowałem Ash Blossom & Joyous Spring na D/D Savant Kepler, by odpalić Dark Contract with the Gate. Niewiele to pomogło, bo nie otworzyłem jakoś szczególnie, niemniej wystarczyło to, by wystawić Linkuriboh i - po chwili wahania - D/D/D Duo-Dawn King Kali Yuga. W efekcie zepsułem plan Matmie, który przekombinował i czekał z odpaleniem Infinite Impermanence w mojej turze, by wezwać Altergeist Multifaker. Nie pamiętam dokładnie tury oppa, ale chyba rzucił w końcu tego trapa i wymusił użycie Linkuriboh. W mojej wrócił mi Kaliego do extra (być może zrobiłem błąd, odpalając go przed użycie Gate'a). Niemniej Matmie skończyły się opcje, a ja wciąż miałem zapasowe, scoop.
  G2 Matematyk zaczyna od... setu 4 TiS-ów. Przewidując setup pod combo w następnej, dostałem na start Anti-Spell Fragrance, setnąłem Dark Contract with the Gate, wyszukanego Dark Contract with the Swamp King, Soul Charge i chyba już wtedy kartę niespodziankę, robię Linkuriboh z D/D Savant Kepler i MINDLESS AGGRO.   W turze Matmy... nie zobaczyłem nic. Później chyba mówił, że zrobił błąd nie setując... chyba Personal Spoofing [EDIT: nope, 0 starterów w g2. Błąd z setem był w G1, i to niekoniecznie był miss]. Dzięki matma]. No nic, w mojej dalsze agro Linkuriboh zastopował Altergeist Kunquery, w tej lub w następnej zrobiłem D/D/D Oracle King d'Arc, Matma coś chainował w pewnym momencie (skleroza)... i odpaliłem Eradicator Epidemic Virus. Na 6 trapów. Auć. Matma już się z tego nie podniósł. ;x Sorry.

  1:0

  R2 vs Sandoro (Trickstar) 2:1

  Gimme a break. D: Pierwsza gra dobry start, ale zostałem zbyt mocno skontrowany. Infinite Impermanence już zabolało, a Trickstar Reincarnation nie bolałoby mnie zbytnio... gdyby nie fakt, że nie dobrałem absolutnie nic sensownego. Wystarczył jeden Pendulum, ewentualnie opcje na fuzje, bym mógł coś jeszcze pograć. Nope. Wbiłem się Heavymetalfoes Electrumite w Blazing Mirror Force, wcisk Sandoro i lose.
  G2 start od D/D/D Cursed King Siegfried i F.A. Dawn Dragster z Wee Witch's Apprentice wystarczył na pseudo-ftk, Sandoro scoop phase.
  G3 Już bardziej zażarta, Trickstar Reincarnation + Droll & Lock Bird, na szczęście miałem dla odmiany Called by the Grave i tym razem nie dobrałem absolutnego szajsu z trapa. Nie pamiętam dokładnie dwóch pierwszych rund, ale paliłem się mocno z Trickstarów i swoich kontraktów. Niemniej Sandoro nie zaczął szczególnie dobrze, a kolejna Trickstar Reincarnation tylko mi pomogła, bo zamiast martwego D/D Savant Thomas dostałem D/D Savant Kepler. xD Wszedł D/D/D Flame High King Genghis i chyba dwa D/D/D Oblivion King Abyss Ragnarok (?), wcisk z jednym setem oppa - Blazing Mirror Force. Neguję Genghisem (ups) i od tego momentu spokojny win. Sandoro miał chyba Super Polymerization gdzieś blisko topa, choć nie wiem, czy wpłynęłoby to na wynik.

  2:0

  R3 vs Yano (Invoked Sky Striker) 2:1

  Well, po pierwszych dwóch rundach nie było opcji, by nie trafić na kolejnego prosa. Zacząłem G1 z Upstart Goblin i chyba samotnym D/D/D Cursed King Siegfried plus bodajże Linkuriboh, Dark Contract with the Gate i Solemn Strike, czyli mocno średnio. Gra trochę potrwała, ale nie pamiętam, co dokładnie się działo. W każdym razie wygrałem.
  G2 Yano chyba dał mi zacząć, albo dobrał słabo (skleroza). Weszło combo z Coach King Giantrainer po Zefra Metaltron, Number 38: Hope Harbinger Dragon Titanic Galaxy i bodajże D/D/D Cursed King Siegfried plus Dark Contract with the Gate i Dark Contract with the Swamp King, a w setach Rivalry of Warlords i Gozen Match i w ręce Dinowrestler Pankratops. Mimo to gra pociągnęła się dość długo, Yano zdjął Gozena zawczasu i wymusił negacje, by móc grać po m.in. Aleister the Invoker of Madness. Rivalry of Warlords trochę zepsuło mu plany, ale dał radę wstawić Invoked Mechaba. W swojej dałem radę wymusić negację, zniszczyć coś z D/D Orthros i wszedł duży damage (nie po grę, bo przepołowiony przez D/D/D Oblivion King Abyss Ragnarok... albo Thomasa), koniec chyba z D/D/D Flame High King Genghis, D/D/D Oblivion King Abyss Ragnarok i D/D/D Cursed King Siegfried. Yano został na 3050 i kombinował, ale musiał się rozbić Aleister the Invoker o D/D/D Oblivion King Abyss Ragnarok (1850), by móc zrobić Invoked Purgatrio. Rzecz jasna, nie mógł atakować, więc miałem turę na rozebranie tego. Well, wszedł D/D/D Duo-Dawn King Kali Yuga i to by było na tyle.

  3:0

  R4 vs Kali (Sky Striker) 0:2

  "Najlepszy gracz", to i wynik nie dziwi. W pierwszej chyba niepotrzebnie ryzykowałem summon D/D Savant Copernicus, na którego dostałem Ash Blossom & Joyous Spring. W efekcie skończyłem bardzo słabo (Number 38: Hope Harbinger Dragon Titanic Galaxy, Wee Witch's Apprentice i Kali bez problemu wcisnął FTK.
  G2 zrobiłem gigantycznego missa, ale po kolei. Zacząłem z combo, ale bez Called by the Grave (czemu nigdy nie dobieram tego z Kalim, gdy jest potrzebne? xD). Ku mojemu zdziwieniu nie dobrał hand trapów, więc combo z Coach King Giantrainer dało mi milion plusów i pozwoliło skończyć z Zefra Metaltron, D/D/D Cursed King Siegfried, Number 38: Hope Harbinger Dragon Titanic Galaxy i F.A. Dawn Dragster, do tego Called by the Grave w secie, Dark Contract with the Gate i w ręce Soul Charge. Niestety (na szczęście?), tu wyszedł mój brak ogrania. Zamiast negować 38, zacząłem negować spelle Siegmeyerem i Dragsterem:

  Kali: "A, to może negować tylko spelle, tak?"
  Ja (w myślach): "... Oh no. Why am i so dumb?" [na głos] "Tak".

  Dostałem jedyne sprawiedliwe Evenly Matched, jakie dotychczas widziałem. W tej sytuacji nawet Soul Charge nie wystarczyło do odzyskania przewagi. Nie pomogło też, że straciłem Called by the Grave na Sky Striker Ace - Raye. No, ale tak to jest, jak się tylko testuje handy.

  3:1, zająłem drugie miejsce za Kalim i zgarnąłem Trap Trick, z drafta padła też Morgan, the Enchantress of Avalon plus Danger! Mothman!. Nie narzekam, bo deck nawet działał, w przeciwieństwie do mnie, a dla odmiany rzeczywiście grałem z oppem zamiast jednostronnego gwałtu przedze mnie lub oppa (przynajmniej przez większość turnieju).

  Prawdy i wnioski:
  - Kali rzuca klątwy na Called by the Grave.:D
  - MVP: Linkuriboh oraz D/D/D Flame High King Genghis.
  - Fajnie choć raz nie pożyczać ani jednej karty. xD
  - Nie wiem, jak zamknąć proces warzywo.exe. ;x

  Tyle ode mnie, do następnego.
  10
  Raporty i relacje / Odp: Fusion Day 2018-10-20Kraków
  « Ostatnio Argus205 dnia 21 Październik, 2018, 01:16:26 »
  Jako, że na turku było fajnie, popełnię posta i raporta pierwszy raz:

  Po pierwsze: Dawno nie grałem na turku, więc pomału zaczynam wracać do grania turniejowo, a na pocieszenie parę dni przed nim, wydropiłem z booster'a Borrelsword Dragon'a, jak i kupując od Sachi'ego, przekazanego przez Arashel'a Saryuja Skull Dread'a znacznie umocniły mój deck jak i Extra Deck.

  Po drugie: Dzisiaj popełniłem miss'a którego nigdy nie zapomnę....
  Spoiler
  Pozdro Bowlin  :|

  Po trzecie: Jakby co nie grałem dosłownie Red-Eyes Pure'm.... Grałem Red-Eyes z Phantom Knight's Enginem, ale i tak klasykiem w mojej talii pozostanie to, że często na start, albo w drugiej turze będę dobierał jednego z trzechRed-Eyes B. Dragon, gdzie jest to moja jedyna wysokopoziomowa karta w talii....

  Runda 1 - Arashel (Crusadia)
  G1: Zacząłem, i pokazał mi OTK

  G2: Zacząłem, i dostawał głównie Phantom Knights' Fog Blade, oraz zabrany Link - 2 przez Red-Eyes Fang with Chain, aż później skomentował: "Mogę coś zrobić, ale ty masz tego j******o zakrytego Fog Blade'a", kiedy on sam miał Equimax'a pod Fog Blade'm, którego zabrałem Number 11: Big Eye'm

  G3: Patrz G1

  W skrócie: 1-2

  Runda 2 - graylife75 (Cyberse)

  G1: Nie pamiętam za wiele, lecz jedyne co, to warn od ulubionego organizatora, bo zacząłem za wcześnie.... Ale była runda dla mnie, choć przeciwnik się starał, i popełnił kilka miss'ów...

  G2: Jak opisał graylife powyżej. Zrobiłem takie pole bo mi się chciało, choć bylo mi trochę źle, że tak pocisnąłem. Fakt... Był miss z Topologic Bomber Dragon'em, bo Fog Blade ciągle go chronił (powód zbudowania pola bo nie miałem przez ten czas nic na out Fog'a), a jakby miał jeszcze potwora na łapie, to miss'a by nie było....

  P.S Tokeny o których mówiłeś to tokeny przyzwane z Mecha Phantom Beast Dracossack  ;)

  W skrócie: 2-0

  Runda 2 - Bowlin (Altergeist aka. Secret Village of the Spellcasters wiocha Turbo)

  G1 - jak opisane powyżej nazwa deck'u, Village w pierwszej turze, i ja nie mogłem co robić...

  G2 - całą tą rundę opiszę słowami:
  Spoiler
  O co chodzi:
  Spoiler
  W skrócie: od dzisiaj na Waking the Dragon mówię Waking the Falcon...
  A dosłownie:
  Spoiler
  Była druga jego tura, zagrał Village'a, a ja zagrałem Twin Twisters na jego Village'a i Seta, gdzie okazała się wspomniana karta...
  I na pocieszenie:
  Spoiler
  Wyrzuciłem jedną kopię Red-Eyes B. Dragon'a z talii podczas side'owania, ale i tak po tym miss'ie (moja druga runda), musiał przyjść mi jakiś jeden z nich....  :|

  W skrócie: 0 - 2 (był to najszybszy mecz na turnieju, więc uznałem to Bowlin'owi za bya....)

  Runda 4 - KtoPyta (D-HERO)

  G1 - Zatrzymałem Ashką jego RoTę, ale i tak ciągle karty dobierał (patrz. Allure of Darkness, Destiny Draw, E - Emergency Call, i inne tego typu rzeczy....), ostatecznie runda dla mnie po wystawieniu Borrelsword Dragon'a

  G2 - Trzy słowa: Dark Law Turbo.... Pozdro dla organizatora....

  G3 - Runda podobnie jak pierwsza tyle, że na polu mając Break Sword'a oraz The Phantom Knights of Rusty Bardiche, w Main Phase 2 zrobiłem Tribute Summon po Red-Eyes B. Dragon'a, gdzie jak się okazało wygrało mi to grę z powodu zakrytego Red-Eyes Fang with Chain, oraz mając jeszcze 2x Phantom Knights' Fog Blade w secie dzięki nowemu Linkowi.

  P.S - Czyli Tribute Summon 2 potworów po 2400 ATK czasem może wygrać grę  8|

  W skrócie: 2-1

  Podsumowanie: Spośród 12 osób jakie były, skończyłem na 6 miejscu z wynikiem 2-2, i mnie to cieszy, bo nie wiedziałem, że zajdę tak wysoko, i że moje Red-Eyes Phantom Knight's będzie tak dobrze działać. Z nagród niestety Crap (choć lepszy według mnie byłby draft z ciastek MarkBass'a ;), a wszystkie Secretki zgarnął Benger, choć Witchkę, sprzedał Nimrodowi), a jedyne co wziąłem to Extra-Foolish Burial na przyszłość, jak będę coś kombinował po wyjściu Borreload Savage Dragon'a.

  Była świetna atmosfera oraz niesamowita zabawa, która była najważniejsza,  i czekam na następny turniej ;)

  Pozdro
  Strony: [1] 2 3 ... 10