Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Raporty i relacje / Odp: Listopadowe Granie #2 2017-11-18Kraków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szefo09 dnia Dzisiaj o 19:30:30 »
Timelord, który przetrwał Paleozoic Canadia, Solemn Strike, Toadally Awesome i Standby, w którym miał wrócić do decku to na prawdę pracowity Timelord...  :* Z jednej strony nie wtasował backrowa Bowlina do decku, z drugiej wybaitował więcej negacji, niż Bowlin miał tam zasetowanych.

Nie zapominajmy również o początku pierwszej gry, gdzie to Bowlin zaczął, zasetował 4 + 1 set potwora (którym był Dupe Frog) po czym w moim draw phase postanowił przygasić mnie aktywacją Anti-Spell Fragrance. Nie wiedział jednak, że specjalnie na wypadek gry z paleozoicami mainowałem 3 Cosmic Cyclone,  a 2 z nich czekały na mojej startowej dłoni. I gdy tylko odpowiedziałem na znienawidzoną fragrancję, on odsetował Imperial Order, który zamknąłby mi drogę do wygranej, gdyby nie drugi Cosmic Cyclone. A potem to już Paleozoici zaczęły żałować, że nie zostały skamielinami.
2
Raporty i relacje / Odp: Listopadowe Granie #2 2017-11-18Kraków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bowlin dnia Dzisiaj o 19:26:27 »
Nimrod. Nie pozbieram się po tym wpisie  ;D
3
Raporty i relacje / Odp: Listopadowe Granie #2 2017-11-18Kraków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nimrod dnia Dzisiaj o 19:09:37 »
Jako, że Zolirex znowu wyciągnął Subterrory, popełnię post:

Primo - Co Bowlin dzisiaj wyczyniał to ja nawet nie. Szczegóły na koniec.

Secundo - Rozegrałem opóźniony o dwa tygodnie meczyk błyskawiczne morderstwo z Bengerem w FoWa. On nawet w innych karciankanch gra Kozmo.

Tertio - Nigdy nie grajcie z Soulstealer, kiedy Szefo09 ma bye'a za dużo wolnego czasu. Nigdy. Nie wiem, jak określić to, co on robił, ale sądząc po reakcji Marty, był to chyba jakiś taniec godowy. https://imgur.com/aP3IvAk

Runda 1, vs. Bowlin, Paleofrog

Zaczął i obstawił się setami. W swojej turze odkryłem, że mam opcję na wstawienie aż 2 slayerów, ale jeden oberwał z Paleozoic Dinomischus, a drugi z Canadii. W ogóle Paleozoic Canadia wpadała jeszcze dwa razy, żeby mi wszystko złośliwie posetować. Dzięki temu poprzerywał moje combosy i wstawił trio Paleozoic Anomalocaris, Mistar Boy i Daigusto Phoenix. Od siebie dałem Chimerę, a potem chciałem skosić wszystko na planszy Scarlightem, jednak kiedy w Battle Phase oberwałem Storming Mirror Force przy 700 LP, to wiedziałem, że już nic nie wykombinuję. W G2 zacząłem od Slayera, Omegi i Royal Decree. Bowlin zrobił Mistara i żabę, którą jednak szybko rozwaliłem. Wstawił wielką krewetę, ale przez 3 tury, kiedy była na polu, nie zdecydował się rozwalić z jej efektu Decree. Co prawda udało mu się zdjąć drugiego Omegę Ogrem, ale kazałem mu się przywitać z Beelzem, a do tego dodałem Slayera banishującego monstery i było na tyle. W G3 zastała nas terminacja. Znowu zasetował 4, a ja w swojej turze zdjąłem 2 z twistersów. Potem miałem pomysł na combo, które dałoby mi Borreload Dragona i Masked HERO Dark Lawa, ale normal summonowany solitaire oberwał z dinomischusa i poszedł się bujać na banishu, zatem poprzestałem na maskedzie z gofu i dwóch tokenach po jeo summonie. Dark Law ładnie się trzymał, ale wszedł trochę za późno, bo Bowlin miał już na tyle materiałów na gravie, żeby wstawić wielką krewetę i zdjąć go, a potem rąbnąć w jednego tokena. W swojej turze chciałem przejść do solidnej defensywy, żeby wytrzymać chociaż następną turę, ale jak na złość dobrałem Chimerę, co oznaczało brak opcji. 1:2

Runda 2, vs. KtoPyta, Dark Magician

Zaczął bardzo dynamicznie: dostał ashką na Magician's Rod i skończył turę :P W swojej turze wstawiłem slayera i chciałem bić, ale Apprentice Magician podbił temu cholerstwu atak do 3600, co nieco mnie przystopowało. Wyszukał Circle'a i dobrał z niego Eternal Soul, ale zanim zdołał na dobre wysypać się magicianami, wstawiłem slayera z Vendread Houndhorde'a i zbanishowałem mu Soula, przez co stracił całe pole. W G2 mój omega i slayer nadziali się na storminga. Przetrzymałem kontrę i dałem chimerę, którą jednak skradł Number 11: Big Eye i zbił mnie do 3700. Zmontowałem na szybko Diamond Dire Wolfa i zdjąłem nim Eternal Soula, co ponownie wyczyściło mu pole i umożliwiło dalszy atak (próbował ratować się nawigacją, ale nic to nie dało). 2:0

Runda 3, vs. Dragon Deck Master, Monarch

W pierwszej rundzie zrobiłem Borreloada, więc w zasadzie nie powinienem narzekać; DDM próbował się odciąć, ale jego Edea the Heavenly Squire oberwała ze Strike'a, zanim monarchy zdołały się rozkręcić. W swojej turze dostawiłem Beelze'a i biłem, a połączenie efektów tej dwójki znacząco utrudniło zorganizowanie jakiejś porządnej odpowiedzi. W G2 dobrał solidnego bricka, bo zobaczył na ręce startowej Jinzo i dwa Erebusy. Muszę jednak przyznać, że częściowo wybrnął z sytuacji, bo połączył Escalation of the Monarchs ze The Monarchs Stormforthem, żeby ztrybutować mojego Solitaire'a pod tego Jinzo, co zatrzymało mój synchro play i moje trapy jednocześnie. Jakoś przetrzymałem kontrę i w następnej turze dobrałem preprepkę, dzięki czemu pozbyłem się jinzo i mogłem znowu zdemontować monarchy moimi trapami. Potem doszedł jeszcze klasyczny omega i było pograne. 2:0

Runda 4, vs. Soulstealer, Trickstar

Cóż to była za G1! Wstawiłem najpierw Slayera z houndhorde'a i strike'a, który zanegował Trickstar Candina. Moim rytuałem banishowałem backrow (dziabnąłem w ten sposób reinkarnację), ale w mojej turze odpaliła Scapegoat, które pozwoliło jej wstawić Decode Talkera, podpartego dwoma Trickstarami w defie. W odpowiedzi przebiłem jej linkowe wyczyny, wstawiając Borreloada, który ukradł Talkera i wraz z kolejnym slayerem rozwalili jej monstery. Trickstar Lilybell i Trickstar Lycoris szybko wróciły na pole, a wtedy przejąłem tą drugą z efektu Borreloada, dzięki czemu nastąpił najprzyjemniejszy etap całego pojedynku, kiedy burnowałem Soulstealer jej własnymi Trickstarami XD Niestety, udało się jej wskrzesić z efektu reinkarnacji Lilybell, która z kolei wskrzesiła jej Lycoris, która ostatnim rzutem na matę spaliła resztki moich LP, zanim Borreload i Slayer pozbawiły ją reszty jej LP. W G2 z miejsca zaczęła się terminacja. Znowu zmontowałem slayera z houndhorde'a i znowu natknąłem się na scapegoat. Tym razem to Soulstealer zmontowała Borreloada, który ukradł mojego slayera. Planowałem jeszcze go rozwalić, ale przypomniałem sobie, że jest nietargetowalny, co popsuło moje plany, a przeciwniczce umożliwiło piękne OTK z Chain Summoning w roli głównej.

Z nagród nie padły żadne ScR, ale hidan zgarnął Double Helixa, czyli prawie jak ScR. Zdecydowanie najlepsza sytuacja miała miejsce podczas pojedynku Bowlina i Szefo09. Ten drugi summonował Zaphion, the Timelord, żeby pozbyć się wszystkich paleo setów i nie tylko. Bowlin uratował się Canadią, która flipnęła Timelorda face-down... po czym zupełnie zapomniał, co właśnie zostało przywołane, i swojej turze radośnie w****l się w niego żabą :D W M2 zasetował znowu ze 2 karty i oddał turę. Kiedy w swoim Stanby Phase Szefo09 powiedział "efekt Zaphiona", Bowlin natychmiast... zanegował go żabą, przez co Zaphion został w polu, zamiast wtasować się do decka, więc jego właściciel mógł użyć jego efektu drugi raz z rzędu XD

Pic related, to Bowlin rozważa właśnie swój drobny błąd dwa missy jak s*******n:
Brzeziu, masz konkurencję do tytułu Króla Missów
4
Raporty i relacje / Odp: Kryptonim "Magibullet Samurai Weather" 2017-11-18Wrocław
« Ostatnia wiadomość wysłana przez brzezik dnia Dzisiaj o 18:28:24 »
Klasycznie napisze raport.

Grałem Spyralem, którego testuje na turniej za tydzień. Miałem dzisiaj sprawdzić ile przygotowań jeszcze potrzebuje. Grało nas 12, także o wiele mniej niż się wpisało.

R1 vs Seweryn (Cyberse)

Seweryn pożyczył od mnie Solemn Strike przed turniejem, także wiedziałem, że mogę się tego spodziewać w setach.

G1 zacząłem klasycznie SPYRAL Quik-Fix + Double Summon z racji, że Seweryn nie ma zbytniej ilości Hand Trapów zrobiłem całe Combo.
G2 zrobił 2 Honeybot i jakiegos seta i oddal ture.  Zrobiłem Borreload Dragon, SPYRAL Sleeper i 2 SPYRAL Super Agent po gre.

1-0

R2 vs Izo (BA)

Tutaj nie chce się rozpisywać. G1 moje, G2 jego, bo zaczynaliśmy. G3 podczas sidowania, myślałem nad Raigeki + Dark Hole, ale przecież to bez sensu wszystkie efekty efekty się odpalą jak mu zniszcze. Izo zaczyna, pierwsza tura i tylko mówi "Jeszcze nigdy tak nie otworzyłem" i jeb Special BA i Tribut po Vanity's Fiend. Siedzę i takie 'k***a', jak to przejść, ani Raigeki, ani Dark Hole, przypał w c**j żadnej opcji kminie, kminie i w 2 turze SPYRAL GEAR - Drone, Double Summon, SPYRAL Tough i efekt po zniszczenie Vanity's Fiend.

2-0

R3 vs Spławik (Spyral)

G1 zaczynałem i Brick. G2 ograłem go po 2 jego Evenly Matched. G3 Spławik zaczyna, dobieram Terraforming, Terraforming, Double Summon, Double Summon i SPYRAL Super Agent, na spławika pełne Combo.

2-1

R4 vs Korni (Magician)

G1 zacząłem i po zrobieniu SPYRAL Double Helix doszedłem do poważnego wniosku, mianowicie 'Co ja k***a dałem na topa?'. Nie trafiłem ;v Następnie Korni dostał Drolla na swoje zagranie i też wiele nie zrobił prócz przejechania mi SPYRAL Double Helix i postawienie Number 41: Bagooska the Terribly Tired Tapir, w swojej turze zrobiłem mu otk odpalając zasetowane SPYRAL GEAR - Utility Wire, po summonowaniu z SPYRAL GEAR - Big Red martwego SPYRAL Double Helix.
G2. Korni set i set mooba i graj. Dobieram, Terraforming po SPYRAL Resort efekt Field i Ash Blossom & Joyous Spring, ja oczy jak 5 zł i odpalam drugi SPYRAL Resort, wiadomo jak się skończyło.

3-1

Śmieszna sytuacja po czwartej rundzie 5 osób miało 3-1 XD Koniec końców trafiłem na 2 miejsce razem z Kornim, ale program pokazał mnie wyżej przez co wziąłem z draftu Akashic Magician, które od razu opierdoliłem, bo spada ;v Spławik z pierwszego wziął Evenly Matched przez co miałem byłem smutny, bo przegrałem z braku możliwości zagrania :( 75% win ratio, także jeszcze 200 gierek na DB i mogę próbować nie zrobić 0-3 na Pradze ;v

PS. Pierwszy raz na turnieju wygrałem 4 z 4 kostek ;v

Decklista dla zainteresowanych
5
Raporty i relacje / Odp: Kryptonim "Magibullet Samurai Weather" 2017-11-18Wrocław
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hunt dnia Dzisiaj o 18:03:12 »
R1
vs Spławik (Spyral)

Spławik zaczynał i zrobił duże pole z SPYRAL Double Helix, SPYRAL Sleeper, Firewall Dragon, czymś tam jeszcze i jakimś setem. Ja zrzuciłem Destrudo the Lost Dragon's Frisson z Dragon Ravine discardując C-Crush Wyvern, aktywowałem Union Hangar i summonowałem B-Buster Drake z A-Assault Core, potem z Destrudo w Black Rose Dragon z efektem, ABC-Dragon Buster w pole i chwilę później Spławik uznał, że scoop.
W drugiej Spławik znowu zrobił duże pole, ja nie miałem ani hand trapów, ani w ogóle nic do grania i też scoopnąłem.
W trzeciej zacząłem z Dragon Ravine, zrzuciłem Destrudo, aktywowałem Hangar, dostałem w niego z Ash Blossom & Joyous Spring, zostałem z Pot of Acquisitiveness i Solemn Strike w ręce i mogłem się składać :<
1:2

R2
vs sorry, nie znam nicku :<

Gry bez problemu, kolega dopiero od niedawna się pojawia i gra po prostu tym, co ma.
2:0

R3
vs Seweryn (Cyberse)

Też gry w zasadzie bez większych historii (w sumie nawet za bardzo nie pamiętam, co tam się działo).
2:0

R4
vs Razmus (Pendulum Magician)

Zacząłem, Razmus nie grał hand trapów, zrobiłem swój board z zasetowanym Strike'iem. Razmus w swojej turze wpadł w tego Strike'a i scoopnął. W drugiej Razmus mówił, żebym zaczynał - ok, biorę. Znów wszystkie playe przeszły, bo nie było hand trapów, Razmus w swojej turze summonował dużo Magicianów, rozbijał się nawet Purple Poison Magicianem o mojego Decode'a, żeby coś mi tam zdjąć, ale nie mógł nimi przejść całego mojego boarda. W mojej turze jeszcze zanegowałem Decode Talkerem jego Time Pendulumgraph, wpuściłem 2 ABC, zbanishowałem pozostałe potwory i swing za 9300.
2:0

ABC jest super stabilne jeśli chodzi o opening handy, do tego board jest bardzo ciężki do zdjęcia, ale niestety jeden hand trap potrafi całkowicie zatrzymać ten deck. Skończyłem z 3:1, czyli tak, jak wszyscy na miejscach 1-5, ale oczywiście miałem najgorsze tiery :<
6
Turnieje i inne imprezy / Duchowi Wojownicy [2017-11-25] WarszawaADV
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OkazakiQq dnia Dzisiaj o 15:59:34 »

Data: 25-11-2017
Miejsce: al. Armii Ludowej 15, Warszawa 'Sklep Strefa MTG'
Godzina rozpoczęcia: 11:30
Zapisy:  11:00
Format: ADV  lista kart zakazanych i zlimitowanych
Decklisty: Mile widziane ;) (nie wymagane) (wzór)
Wpisowe: 15PLN/ 25PLN z OTS/ 27PLN z boosterem
Nagrody: Draft najnowszego dodatku (Circuit Break lub Spirit Warriors)

Zapraszam Nowych i Starych!! graczy ;)

Jeżeli masz jakieś problemy z budowaniem talii, napisz w
temacie turnieju.

Zaprszam też do polubienia FB https://www.facebook.com/pages/strefamtgpl-MTG-Gry-planszowe-Miejsce-do-grania/1429573007326142?fref=ts
Oraz odwiedzenia strony sklepu
http://strefamtg.pl/index.php?route=common/home

Miejsce: al. Armii Ludowej 15, Warszawa - Mapka

Jak dotrzeć do Strefy oraz otoczenie budynku?
Spoiler
Lokalizacja
Sklep Strefa MTG znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie trasy Łazienkowskiej dlatego dojazd z dowolnej części Warszawy nie powinien być problemem. Dojeżdża tutaj metro (stacja Politechnika), tramwaje (przystanek Trasa Łazienkowska) oraz autobusy (przystanki Metro Politechnika oraz Marszałkowska). Bez problemu można też dojechać samochodem.
Parkowanie jest możliwe na ul. Polnej około 30-40m o wejścia do sklepu. Miejsc jest sporo jednak dość często są zajęte dlatego sugerujemy wyjechać 5 minut wcześniej, aby móc na spokojnie zaparkować.

Otoczenie, jedzenie itp.
Jest to Centrum Warszawy, więc znalezienie jakiejś knajpki, pubu czy fast-fooda, żeby coś przegryźć nie stanowi problemu. W okolicy znajdują się m.in. Bobby Burger, Mleczarnia Jerozolimska, knajpa chińska, Krowarzywa czy Okienko.
30 metrów od wejścia do naszego sklepu znajduje się również Fresh Market, a około 100 metrów dalej sklep Wierzejki.

Kontakt:
Mail: turnieje@strefamtg.pl
Kom: 798-821-419 (Avenger)
Kom: 509-162-061 (stw)

Na miejscu można dostać większość przydatnych w trakcie gry akcesoriów itp.
7
Turnieje i inne imprezy / Turniej Mikołajkowy [2017-12-09] ŁódźShop
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Illidan dnia Dzisiaj o 13:52:04 »Miejsce: Piotrkowska 66 w podwórku

Data: 9 Grudnia, Sobota

Format: Advanced Constructed

Start: 11:00 zapisy pewnie szybciej - szczegóły będą później

Wpisowe: około 40zł  w zamian są gwarantowane X boxów bez względu na ilość graczy, sposób podziału będzie później 

Nagrody:   COTD, CIBR, BLLR i Muszkietery

Dodatkowo Sklep zapewnia zniżki do lokalu na przeciwko wejścia od strony piotrkowskiej na Burgery.

Reszta informacji nie długo

8
Raporty i relacje / Kryptonim "Magibullet Samurai Weather" 2017-11-18Wrocław
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raviael dnia Dzisiaj o 10:00:07 »
Temat raportowy turnieju [2017-11-18] [Wrocław] Kryptonim "Magibullet Samurai Weather"
9
Raporty i relacje / Listopadowe Granie #2 2017-11-18Kraków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KtoPyta dnia Dzisiaj o 10:00:06 »
Temat raportowy turnieju [2017-11-18] [Kraków] Listopadowe Granie #2
10
Wiadomości i nowości / Odp: Link VRAINS Pack OCG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Razmus dnia Dzisiaj o 09:26:45 »
no akurat nie do końca, Security Dragon wyjdzie u nas możliwe, że dość szybko albo i nie, Linkuriboh to już późny 2018, dostaniemy w jakimś SE, a ten ocg link vrains pack mogą rozłożyć i będziemy dostawać po kawałku, albo dostaniemy szybko na wiosnę, nie wiemy tego, a testować combo już można niezależnie od tego czy karta jest dostępna w OCG, TCG USA czy TCG EU :)
Strony: [1] 2 3 ... 10