Wątek: Oszust na forum karciankowym.  (Przeczytany 1043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oszust na forum karciankowym.
« dnia: 29 Sierpień, 2014, 13:03:09 »
0
W czerwcu chciałem kupić sobie kilka kart MtG, napisałem więc listę poszukiwanych kartonów na forum tejże karcianki. Zgłosił się do mnie koleś z propozycją sprzedaży, zgodziłem się. Dał numer konta, przelew w kwocie 29 złotych zrobiłem następnego dnia, w Czwartek bodajże. Teraz tylko czekać na karty.

Czekałem cały następny tydzień: karty nie przyszły. Wkurzyłem się, jako że w poniedziałek 30 czerwiec wyjeżdżałem na tydzień. Napisałem do kolesia. Okazuje się, że chore dziecko, nie mógł wyjść z domu, wyśle w następnym tygodniu. Ludzka sytuacja, zrozumiałem, ale poprosiłem o wysyłkę tydzień później, z racji mojego wyjazdu. Odpowiedział, że nie ma problemu: miał wysłać karty w poniedziałek 7 lipca. Wszystko umówione.

Czekałem do piątku, 11 lipca. Kart nie ma. Wkurzony piszę do kolesia. Dostałem odpowiedź, że karty wyśle w poniedziałek albo wtorek. Najwidoczniej zapomniał, mogłem przypomnieć mu w wiadomości. W mojej kolejenj wiadomości proszę o pewną wysyłkę, gdyż w Piątek będą mi potrzebne (planowałem FNMa, taki typowy turniej MtG w piątkowy wieczór). Już wtedy byłem lekko poirytowany prawie miesiąc oczekiwań. Ch, d, kamieni kupa. Kart w wyznaczonym terminie nie było.

Piszę wiadomość z pytaniem, czy nawaliła poczta, czy znów on: bo jeśli on, to będę prosił o zwrot pieniedzy. Odpowiedzi od niego nie było przez prawie tydzień. Kart też nie. Piszę więc drugą wiadomość. Podaję numer konta, na który powinny zostać zwrócone pieniądze. Odpowiedzi nie ma.

Po 3 dniach 3 próba dobicia się. Dostaję odpowiedź: wysłałem pieniądze 2 dni temu. Ok, więc pozostaje czekać, powinny wrócić.

Minął tydzień, pieniędzy ani śladu. Piszę wiadomość z prośbą o potwierdzenie przelewu na maila. Dostałem. Zrobił zwrotny. Mimo, że prosiłem i podawałem numer mojego konta. A jako, że musiałem zapłacić gotówką, pieniądze do niego wysyłałem z poczty. I tam właśnie trafił zwrotny: na rachunek poczty.

Wkurzony opisuję sprawę w wiadomości do niego. To była już końcówka lipca. Pan mówi mi, że pieniądze spróbuje odzyskać, ale teraz jedzie na wakacje z rodziną i nie ma drugich 30 złotych, żeby móc mi wysłać. Jak wróci, tj. koło 11 sierpnia zrobi drugi przelew. Ok, profesjonalne w miarę zachowanie. Już trudno, że tyle czasu. Może w końcu pieniądz wróci do mnie.

Minął wyznaczony termin, a parę dni później a pieniędzy wciąż nie ma. Piszę wiadomość. Dostaję odpowiedź "wysłałem pieniądze". Czekam, czekam... I nic. Pieniędzy nie ma, od dwóch tygodni.

Piszę do sprzedawcy. Ignoruje wiadomości ode mnie. Proszę o wysłanie potwierdzenia przelewu. Nie dostaję. Jestem w kropce: sprzedawca zaczął mieć na mnie po prostu wywalone.

Na Policję sprawy nie zgłoszę: będę musiał angażować rodziców, gdyż jestem niepełnoletni,  do tego stracę sporo czasu, a i tak przy kwocie 30 złotych sprawa zostanie umorzona. Całe szczęście, że była to tak mała kwota. Czekam na rozwój wypadków, dziś napisałem bodajże 4. albo 5. wiadomość i liczę, że tym razem dostanę odpowiedź.

Co sądzicie i radzicie?

Lampart

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień, 2014, 14:34:50 »
0
W MTG jest dużo oszustów. Dużo większe community łatwiej być anonimowym(Sam zostałem an SF oszukany na hajs przez gościa co grał w Yuga)

U nas taka sytuacja się zdarzyć nie może, tzn. może przez nowego użytkownika, większość Forum zna się osobiście panuje u nas naprawdę mega rodzinna atmosfera ludzie powierzają duże tysiące tu innym ludziom i nikt nigdy nie miał żadnego problemu, a przez jakiekolwiek oszustwo człowiek tu by został wyklęty nic więcej nie sprzedał itp.

Odnośnie sytuacji, trochę rozumiem gościa sam mam czasem problem znaleźć czas z pójściem na pocztę czy to z różnych zajęć czy po prostu z lenistwa(No chyba że ktoś mi napiszę że na turniej kart potrzebuje to lecę na drugi dzień z rana) ale argument że pracujący gościu z rodziną jadący na wakcję nie ma drugiego 30 zł żeby wysłać to trochę śmiech na sali.
Play hard or go home
Członek Kryzysu składowego
 

Number Hunting 41/100(46 TCG)

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień, 2014, 14:43:18 »
0
@Lampart farmazony gadasz w Maju przelałem hajs dla Fenixa (46 zł) 1.5 tygodnia temu się odezwał że miał trudności ok dał mi opcje:
1. Podam nazwy kart które brałem i on mi je wyśle.
2. Prześle na moje konto 46zł
Wybrałe  opcję 2 dałem numer konta i do tej pory czekam na hajs

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień, 2014, 14:50:59 »
0
argument że pracujący gościu z rodziną jadący na wakcję nie ma drugiego 30 zł żeby wysłać to trochę śmiech na sali.

Niby tak, z drugiej strony obiecał, że pieniądze w końcu wyśle, a skoro twierdzi, że teraz nie ma to kłócenie się o to byłoby bezcelowe.


Oszuści są wszędzie. Problem w tym, że za często pozostają bezkarni, co sprzyja takim zachowaniom.

Lampart

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień, 2014, 14:53:38 »
0
Królu podziemi, 1.5 tygodnia to serio nie jest dużo czasu, znam Fenixa osobiście jak duża część forum która jeździ po Eventach za granicę. I każdy z nich może cię zapewnić że Fenix na 46 zł nie robiłby oszustwa xD Serio może właśnie przez tą małą kwotę Fenix ma inne priorytety
Play hard or go home
Członek Kryzysu składowego
 

Number Hunting 41/100(46 TCG)

Izorist

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień, 2014, 14:57:22 »
0
Nie do końca się zgodzę z Tobą Lampart, oszustwa zdarzały się na tym forum i mogą jeszcze zdarzyć. Faktem jest jednak, że taka osoba szybko jest piętnowana. Niestety niektóre historie nie docierają do nowych i nie wiedzą oni do końca z kim mają do czynienia. Może nowy system giełdy trochę to zmieni. Bo jest kilka osób na forum, z którymi handluje się trudno i dobrze o tym wiedzieć trochę szybciej.

j4

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień, 2014, 15:10:03 »
+2
Problem jest w tym że koleś pewnie nie czuje się oszustem i zresztą najprawdopodobniej nie startował z planem żeby cię oszukać, takie rzeczy rodzą się z lenistwa, a nie ze złośliwości czy złych zamiarów. Szczególnie o to łatwo u kogoś kto postanowił z handlu kartami zrobić byznes i ma mnóstwo dealów. Patrząc po komentarzach w SOKu tak jest aktualnie z Fenixem, swego czasu tak było z Komórczakiem. Na karty albo nawet wiadomość od Komóra kiedyś trzeba było czekać miesiącami, a teraz się wyrobił i jest raczej bez zarzutów.

Nie bronię takich zachowań bo to bardzo nieprofesjonalne i najzwyczajniej w świecie nieprzyzwoite, ale jak go jeszcze trochę pomęczysz to masz spore szanse na to że go sumienie ruszy i odzyskasz pieniądze.

Napisz mu grzeczne sob story że masz 14 lat i dla ciebie te 30zł to nie jest mała kwota więc bardzo ci zależy żeby je odzyskać, powinno zadziałać :P
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2014, 15:51:09 wysłana przez j4 »
2005 - 2015
gra wspaniała, tylko karty k*

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień, 2014, 16:31:27 »
0
Napisz mu grzeczne sob story że masz 14 lat i dla ciebie te 30zł to nie jest mała kwota więc bardzo ci zależy żeby je odzyskać, powinno zadziałać :P

Szczerze mówiąc tu nie chodzi o mój wiek i to, że 30 złotych to dla mnie dużo, bo nie jest to dla mnie dużo. Wciąż, to jest pieniądz. Gdy handluje się z kimś, bierze od kogoś pieniądz i obiecuję wysyłkę czegoś w zamian, zapisuje się takie sytuacje w priorytetach. I też nie wydaje mi się, żeby koleś miał zamiar mnie oszukać. Tyle, że po prostu jawnie nie obchodzi go to sprawa. Można zapomnieć wysłać paczki, ludzka rzecz. Jednak gdy przypomną Ci o tym, uczciwa osoba wysłała by towar najszybciej jak może. Takie sytuacje jak ta opisana w pierwszym poście nie powinny mieć miejsca.

Drewko

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień, 2014, 23:47:10 »
0
Nieciekawa sprawa, szczególnie że koleś w sumie olał już tą sprawę i będzie utrudniał kontakt...
Nie wiem, może spróbuj zagadać do osób odpowiedzialnych za porządek na giełdzie tamtego forum?
Twojej sprawy to nie rozwiąże ale przynajmniej takie osoby zostaną ukarane i może przestaną robić innym problemy...
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2014, 23:49:40 wysłana przez Drewko »
"Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

KOMÓRCZAK

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Wrzesień, 2014, 16:41:21 »
+11
Bardzo fajny temat i uważam że powinien znaleźć się w dziele giełdy lub można by tak rozpocząć podobny ;) Odnośnie samego wątku - zdarzają mi się przypadki , gdzie moi Klienci - czy tutaj czy na allegro - proszą aby karty wystawić na allegro/ebayu. Szczególnie tyczy się to osób młodszych, którzy wkraczając w "świat dorosłych" są nieufni lub też są to osoby, które już się sparzyły. Wielkie serwisy aukcyjne mają pod sobą firmy windykacyjne. Wiele też zależy od samej osoby sprzedającego i miejsca w którym aktualnie znajduje się jego świadomość , a bardziej po polsku jakimi zasadami się kieruję.

Skoro już Janek przytoczył problem moich opóźnień często faktycznie trwających kilka-kilkanaście tygodni było to spowodowane kilkoma rzeczami, na które również inne osoby chciałbym przestrzec żeby nie robić sobie do tyłu ;)

1) Systemy wysyłki oraz kontroli posiadanych zasobów - w moim wypadku przeogromne ilości kart sprawiły że straciłem precyzję co do posiadanych kart i potrafiłem wydać karty, których już fizycznie nie miałem nie wspominając o tym że warto rozdzielać karty, które są dla kogoś (np. zamawiane) od tych którymi sami dysponujemy/handlujemy.

Przy okazji mogę Wam przekazać kilka sztuczek ;)

Spoiler
a) Wykorzystaj puste puszki po tinach - popytaj znajomych pewnie nie jeden będzie miał zalegające, które odda Ci za darmo lub kilka niepotrzebnych Wam kart/monet. Następnie kup w sklepie papierniczym czyste naklejki na zeszyty (kupuję arkusz za 1,5 pln) - bez problemu przykleicie je do puszki. Teraz pozostaje Ci opisać  puszkę np. "Rare 5D's" lub "CBLZ Commony". Usunięcie naklejki i przyklejenie nowej to bardzo prosta sprawa ;)

b) Miej zawsze listy/karty do wysyłki pod ręką - może to być szafka lub część biurka , ja osobiście mam wiklinowy koszyk do którego wkładam listy na wysyłkę. Gdy ja lub mój pracownik idziemy wysłać wystarczy złapać plik listów i ruszać do najbliższego Urzędu Pocztowego ;)

c) Wyznacz konkretny czas wysyłki - Lampart pisał o lenistwie jak się komuś nie śpieszy jednak, każdy z nas chciałby dostać zamówiony towar jak najszybciej. Dlatego określenie się przy aukcji/w rozmowie z klientem np. "Wysyłka w przeciągu 72h". Nie chodzi tutaj a piękne hasła, lecz przede wszystkim programujemy naszą podświadomość.

2) Ciągły kontakt z klientem - często jest tak że wśród nas mężczyzn nie umiemy się przyznać do porażki (Panie, wyłączam ponieważ ich umysły są wielozadaniowe) przez to cierpi nasza duma/ego Tradera/ego mężczyzny sukcesu. Najlepszym na to lekarstwem jest jednak walka i zmiana wew. dialogu. Pamiętajcie tylko jedno nawyki się zastępuje innymi ;) szerzej znajdziecie o tym w biblijnej historii Samsona :)

3) Miej pełną kontrolę nad zamawianymi kartami ale też zamówieniami u Ciebie - w mojej Zbrojowni jest to oldshoolowy notes na którym zapisuję każda transakcję a także daje Ci możliwość pilnowania rosnącej renomy. Pamiętajcie plusy oraz komentarze to nie dodatek do wymiany handlowej a jej istotna część. Daje feedback o jakości i innych czynnikach oraz buduje Twoją renomę ;) a to forum ma świetną mechanikę - dzięki Flasher! :)

4) Inteligencja finansowa - niestety w wielu domach tego nie ma co za tym idzie wiele osób podświadomie naśladuje wzorce od rodziców. W moim Domu kredyty i długi było rzeczą tak naturalną że stan zadłużenia był dla mnie stanem normalnym. Niestety. Ciężko nad tym pracowałem i zmieniłem wszystko w głowie co mnie blokowało. Odrobiłem lekcję i zmierzam konsekwentnie w kierunku pierwszego miliona - trzymajcie za mnie kciuki! ;) Jeśli masz takie problemy na początek polecam niesamowitą książkę autorstwa T. Harv Ekera "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie." wydaną ostatnio również w formie audiobooka (koszt jednego i drugiego ok 35 pln) oraz szkolenie tego samego Pana również w Polsce "Milionaire Mind Intensive".

Powiem tylko tyle że osobiście nigdy nie chciałem nikogo oszukać/okraść, wyznaję w życiu zasadę "Pacta sunt servanda" chociaż zajęło mi trochę czasu żeby zrozumieć że termin realizacji też jest częścią umowy! Przepraszam Was bardzo mocno za błędy przeszłości :-[ odrobiłem z nich lekcję i tych potknięć unikam jak ognia dzięki wykorzystaniu mózgu ;)

Mam nadzieję mat42e że osoba, z którą zrobiłeś transakcję się z Tobą rozliczy i sprawa będzie miała happy end tego Ci życzę z całego serca :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Marcin Pruszkowski
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2014, 22:33:40 wysłana przez KOMÓRCZAK »

Odp: Oszust na forum karciankowym.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrzesień, 2014, 17:39:45 »
0
Sprawa rozwiązana.

Udało mi się wreszcie skontaktować z Panem. Przeprosił. Okazało się, że wraz z przelewem płacił za rachunki, i ustawił termin wysyłki na... 10 września. Pieniądze przyszły, i są już w moim portfelu. Bardzo się cieszę, że Pan okazał się nie być oszustem, a zwyczajnie bardzo roztrzepaną osobą. Szkoda tylko, że dwa miesiące czekałem na 30 złotych.

Ale nie ma się co oszukiwać: przypadki oszustw zdarzały się i zdarzać będą. Pewnie gdybym poszukał, bez problemu znalazłbym kilkanaście osób oszukanych na forach karciankowych, więc proszę nie dziwić się moim podejrzeniom.

Pozdrawiam :)

 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[GFX] Moby w logo forum

Zaczęty przez Flasher « 1 2 3 » Offtop

69 Odpowiedzi
3572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2017, 17:30:44
wysłana przez Kuzuryu Daimyojin
6 Odpowiedzi
521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Październik, 2014, 16:00:42
wysłana przez Radzik
0 Odpowiedzi
344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Grudzień, 2014, 08:39:09
wysłana przez Flasher
4 Odpowiedzi
455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2015, 08:02:41
wysłana przez Izorist