Wątek: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician  (Przeczytany 603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kanashimi Tomo

[TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« dnia: 26 Sierpień, 2014, 03:10:28 »
+1

Ebon Illusion Magician
Xyz/Effect Monster
DARK Rank 7
Spellcaster-Type
ATK 2500 DEF 2100
2 Level 7 monsters
You can also Xyz Summon this card by using a Rank 6 Spellcaster-Type Xyz Monster you control as the Xyz Material. (Xyz Materials attached to that monster also become Xyz Materials on this card.) Once per turn: You can detach 1 Xyz Material from this card; Special Summon 1 Spellcaster-Type Normal Monster from your hand or Deck. When a Spellcaster-Type Normal Monster declares an attack: You can target 1 card your opponent controls; banish it. You can only use this effect of “Ebon Illusion Magician” once per turn.


Źródło : HERE
“Play interests me very much," said Hermann: "but I am not in the position to sacrifice the necessary in the hope of winning the superfluous.” - Alexander Pushkin

Odp: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień, 2014, 16:18:27 »
0
Episod z Yugim w Arc V? Celtic Pendulum Guardian i Marshpendullom!

Marik126p

Odp: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień, 2014, 16:40:15 »
0
kiedy on wchodzi do TCG?! KIEDY? KIEDY? KIEDY?!  <3 <3 <3
,,BO LEO!!!"

Drewko

Odp: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień, 2014, 17:01:04 »
0
Episod z Yugim w Arc V? Celtic Pendulum Guardian i Marshpendullom!

Japończycy dostali tą kartę na początku ZeXal ery :V Ta karta nie ma żadnego związku z Arc-V.
"Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień, 2014, 17:06:47 »
0
kiedy on wchodzi do TCG?! KIEDY? KIEDY? KIEDY?!  <3 <3 <3
Może przeczytaj nazwę tematu? :P

Odp: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień, 2014, 21:50:03 »
0
@Drewko, u nas wchodzi w Arc V, TCG exclusive pendulumy Yugiego też wejdą! Have faith in heart of the Konami :C

Regis

Odp: [TCG] Shonen Jump Promo Card : Ebon Illusion Magician
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień, 2014, 22:37:21 »
0
Yugi już w Japonii dostał ostatnio support w postaci choćby Dark Renewal. Więc nie sądze, że prędko coś podobnego pójdzie w tym kierunku.

 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Luty, 2014, 07:47:48
wysłana przez Flasher
8 Odpowiedzi
901 Wyświetleń