Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Serce Kart => Wiadomości i nowości => Wątek zaczęty przez: Razmus w 18 Maj, 2017, 19:46:40

Tytuł: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Maj, 2017, 19:46:40
Wypisane tylko zmiany:

FORBIDDEN
Elder Entity Norden ( 1 → 0 )

LIMITED
Speedroid Terrortop ( 3 → 1 )
That Grass Looks Greener ( 3 → 1 )

SEMI-LIMITED
Not this time folks!

NO LONGER ON LIST
Performapal Skullcrobat Joker ( 1 → 3 )
Wisdom-Eye Magician ( 2 → 3 )
Pendulum Call ( 1 → 3 )

Pełna lista:
Komoney strikes back! (http://www.yugioh-card.com/en/limited/index.html)

To tak, poprzednia lista jest aktywna do 11 czerwca, a ta powyżej wchodzi w życie wraz z 12 czerwca. A teraz moje trzy grosze: bańka wyskoczyła jak Filip z konopi. Nikt się jej nie spodziewał. Dosyć dobre hity, niczego złego w nich nie widzę, za to ciekawsze są karty co wyszły na 3. Jak wiadomo w lipcu nadchodzi zmiana gry i wchodzą linki. Zmiany w mechanice sprawią, że wszystkie pendulum decki będą znacznie słabsze, a miesiąc wcześniej, w lipcu wychodzi SD zamieniony w booster pack z prawie samymi pendulumami, więc co Konami zrobiło aby go rozpropagować? 2 Karty zeszły z 1 na 3, a jedna z 2 na 3 i wszystko to support do magician pendulum talii, ahh Komoney :3
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Secior w 18 Maj, 2017, 19:51:37
Sporo osób się domagało banu Nordena no i macie :P Chyba koniec końców najlepszy sposób na pozbycie się substitute combo. Terrortopa chyba przewidywałem już wcześniej na 1, ale to nic, mamy Predaplanty :kappa: Ale, że Grassa tak szybko ucięli, to lekka niespodzianka. Chyba nie chcą tych infernoidów w topach :P Joker na 3 chyba ciut za późno. Magiciany w sumie też, do linków mogą trochę namieszać, ale czy po linkach to ciężko powiedzieć.
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: jund6 w 18 Maj, 2017, 19:56:15
Terrortopa chyba przewidywałem już wcześniej na 1, ale to nic,

No, chyba że grasz WWSpeedroid ;)
Norden - ok. Zasłużył, a Zoo trochę ucierpią ;)
Pendulumy: Tak ze dwa miesiące wcześniej gdyby były, to jeszcze by namieszały ;)
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 18 Maj, 2017, 19:56:37
Tak jak już powiedziałem na CFY, mam takie przeczucie, że Zoodiaki i tak wkrótce znajdą jakąś metodę na zrobienie +4 z jednej karty, to tylko kwestia czasu. :P Norden był do przewidzenia, bo już stanowczo za długo omijał go ten ban. Trawa w zasadzie też, chociaż popularność sześćdziesięciokartowców sprawiła, że już nie dawała tyle, co dawniej. O terrortopie jakoś specjalnie nie myślałem w kontekście banlisty, co podobno oznacza, że się nie znam :( W każdym razie niewielka liczba zmian i ogłoszenie tak szybko po poprzedniej daje jasny sygnał, że panowie z K.O.nami zdali sobie sprawę, że trochę pokpili sprawę i trzeba robić update. Zejście trzech kart od pendulumów z listy nie ma większego znaczenia, bo linki wyprują tej mechanice flaki tak czy inaczej...

PS
Brzezik, twojego wujka wywalili chyba z roboty, skoro Norden poszedł na bana. ;)
T: Prędzej został woźnym i sprząta teraz cały ten TCG syf xd
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Kali w 18 Maj, 2017, 20:39:24
brawo Konami ;DD i nie p********e mi tu proszę że hitnęli w speedroidy czy inne hero i mermaile bo to śmieszne xD
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: brzezik w 18 Maj, 2017, 21:12:54
Wujek juz nie dal rady trzymać Nordena na 1
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Viet w 18 Maj, 2017, 22:01:11
Jak dla mnie bardzo dobrze norden powinien zdechnac juz dawno a co do Grass to tak banzai konami!
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 22:06:44
Eh Xyz mi zdechły :( Trudno żyje się dalej xD Bez Nornema też można żyć  XD
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: kuros w 18 Maj, 2017, 22:09:56
Kurde myślałem że Towellsa oddadzą :( :D
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: MateMatyk w 18 Maj, 2017, 22:12:10
Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Najpierw okoliczności:

1) Nie podoba mi się, że banlista została wydana tak szybko po ostatniej, tym bardziej że wcześniej musieliśmy czekać pół roku dłużej. Przybliżone terminy wychodzenia banlist powinny być znane, a same listy wychodzić 3 lub 4 razy do roku.
2) Cieszy mnie, że banlista została ogłoszona sporo wcześniej. Ba, uważam nawet, że połowa tego czasu by wystarczyła. Były już bańki, które działały od momentu opublikowania i mam nadzieję, że to się nie powtórzy :)

A teraz sama bańka:
Elder Entity Norden na 0 to bardzo dobry hit w zoo, karta jest głupia i już dawno powinna się znaleźć w tej sekcji, gdzie jej miejsce.
Speedroid Terrortop zabranie lepszego enginu aby zmusić do gry Predaplantami, imo może być, tym bardziej że Fire Formation - Tenki zostało na 3.
Hit w That Grass Looks Greener nie podchodzi mi, jest to świeża karta i nie uważam żeby hity w takowe były uczciwe, nie po to kupujesz nowe karty aby dowiedzieć się po 3 miesiącach że nie można nimi już grać. Poza tym, nie za bardzo rozumiem jego sens, skoro na ostatnim YCS w top32 znalazł się jeden deck na trawie.

Karty na 3: Performapal Skullcrobat Joker cierpiał za grzechy innych kart i fajnie że wrócił, co do magicianów i tak nic nie zmieniają :)

Podsumowując: ogólnie naprawdę dobre zmiany i cieszy mnie, że przed linkami będziemy mieli jeszcze jeden format, ale nie podoba mi się ich nieregularność oraz hity w nowe karty.
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: kuros w 18 Maj, 2017, 22:18:27
hit w grasa jak najbardziej matma na + , ta karta wygrywała gry z d**y ... zmuszała inne decki granie 50kart+.
infernoid zaczynając grasem vs 40kart deck miał prawie autowina :) a jeszcze jak opp grał np takim abc i zaczynał zrzucił sobie z desires 10 kart powyszukiwał .To grasem nawet 35 kart można było sobie zrzucić...co do timingu (rat poszedł na semi w poprzedniej ) :)
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: chaisab w 18 Maj, 2017, 23:03:03
Powiem tylko tyle - zoo hitneli tyle co nic, nadal będzie topowal wszystko jak leci. Meta w ocg jest tego dowodem (jak tam deck typuje bez dridenta, barrage i z jednym ratem, terrortop zszedł już dawno a nordena nigdy nie mieli).
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Yano w 18 Maj, 2017, 23:15:16
Zoo będzie grane bo jako archetyp jest silne z racji tych xyz. Przy okazji Czajnik pamiętaj, że w OCG mają też inne karty na liście więc to może też mieć znaczenie.
Co do bańki samej:
Norden - ta menda powinna gnić na banie od roku.
Terrortop - ta sama sytuacja co norden tylko darmowe rank 3. Słuszny limit aczkolwiek to było do przewidzenia, że w tej kwestii zrobią kalkę z OCG.
Grass - karta, która z d**y wygrywała gry. Jak się zresolvowała to najczęściej był win, a by to skontrować inni musieli budować decki 50 kart+ osłabiając tym swoje consistency. Darmowe zasoby, nic dodać nic ująć.
No a odlimitowane pozycje mają jeden komentarz: "Konami. Jesteście jak internet explorer. ZA WOLNI. Te karty powinny zejść z listy 3 sety temu".
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 18 Maj, 2017, 23:25:13
No a odlimitowane pozycje mają jeden komentarz: "Konami. Jesteście jak internet explorer. ZA WOLNI. Te karty powinny zejść z listy 3 sety temu".

um...dis? ;P (http://yugioh.pl/news/(tcg)-pendulum-evolution/) czyli prędzej "Konami, jesteście pazerni" xD
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: Regis w 18 Maj, 2017, 23:27:50
Magiciany trzeba jakoś sprzedać xD gj Komoney, gj ;)
Tytuł: Odp: [TCG][F&L LIST] FORBIDDEN & LIMITED LIST - June 2017
Wiadomość wysłana przez: rockmaniak w 18 Maj, 2017, 23:50:59
O ja rockuje...
Norden: Wreszcie, szkoda że mam 2 w puszce i nic z nim nie zrobiłem :/
Terrapod - malutki ciso w konsystencje, pewnie znajdzie się coś ciekawego w te pare slotów
Grass - konami, nie wiem co jest, ale to jest doobry ruch!
NO LONGER LIMIT - Hmmm, sprawdzę czy coś się da grać magicianami teraz, może da się zrobić jakiś leło deck... szkoda że niedługo i tak pendulum odejdzie do lamusa :(