Wątek: World Legacy storyline - moje spojrzenie  (Przeczytany 290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

World Legacy storyline - moje spojrzenie
« dnia: 05 Luty, 2018, 20:21:24 »
+9
Historia związana z archetypem World Legacy i pokrewnymi (World Chalice, Krawler, Mekk-Knight, Troymare i kolejne 3, których jeszcze nie znamy) jest o tyle wyjątkowa, że w przeciwieństwie do łączonych fabuł archetypów takich Shaddole, Qliphorty i Infernoidy, card designerzy starają się umożliwić poznanie wszystkich istotnych wydarzeń z samych kart, bez konieczności sięgania po Master Guide. W pewnym sensie jest to powrót do fluffu takich postaci jak D.D. Warrior Lady czy goblin z Upstart Goblin, które można było poznać po ułożeniu w odpowiedniej kolejności kart, na których występują. Przedstawiony tutaj lore jest oczywiście moją interpretacją, aczkolwiek starałem się wyraźnie zaznaczać, gdzie puściłem wodze fantazji bardziej, a gdzie raczej trzymałem  się tego, co zostało wprost pokazane ;)

Ponadto, ponownie, pieprzyć Konami za przetłumaczenie "Star Grail" jako "World Chalice", teraz polskie tłumaczenie wygląda jeszcze głupiej, niż mogłoby :P

I. Code of the Duelists (archetyp Kielicha Świata)

Nie bez powodu World Chalice, oparty na 3 normal monsterach, jest pierwszym archetypem w tym storyline: opisy pod kartami stanowiącymi młode wersje Ib, Aurama i Ningirsu stanowią bazę dla całej historii, wprowadzając nas w świat opowieści. Generalnie wydaje się być to typowa historia z fantasy anime lub gry jRPG, kiedy to trójka nastolatków wyrusza na epicką przygodę, a po drodze zdobywa różne fajne moce.

Ukoronowana przez Kielich Świata - Za pomocą magicznej laski, może wyzwolić żyjące serce jej świata, aby uchronić swój lud przed Mekkcerzami, którzy nad nim zapanowali.

Wybrany przez Kielich Świata - Zainspirowany legendami o Bohaterze Świata, które słyszał jako chłopiec, ten wojownik dodaje nowy element do swojej zbroi za każdą Mekktworność, którą zniszczy. Wyruszył na wyprawę z Wróżką Lee, aby odnaleźć Siedem Spuścizn Świata i ocalić ich świat.

Wezwany przez Kielich Świata - Jego walka z Mekktwornościami nigdy się nie kończy. Nawet gdy ich las został zaatakowany przez przez Mekktworne Owady, stawił im opór i stał się inspiracją dla pozostałych obrońców.

Japoński tekst kart potwierdza, że Ib jest młodszą siostrą Ningirsu i przyjaciółką Aurama z dzieciństwa. Cała trójka mieszka w niewielkiej wiosce na skraju starego i całkiem sporego lasu. Dlaczego wioska jest niewielka? Bo trójka nastolatków okazuje się być bardziej wykwalifikowana do ratowania świata niż jakikolwiek dorosły w okolicy. Dlaczego las jest stary i całkiem spory? Bo nikt przez dłuższy czas nie zauważył, że w jego środku leży wielki obiekt. Jeżeli wejdziecie na wikię, to pod frazą "World Hero" będzie odnośnik do Blue Sky, co sugeruje, że Mekkcerze istnieli od pokoleń, a jeden z nich (może pierwszy?) wykorzystał moce Spuścizn, żeby rozbijać się po okolicy i robić dużo heroicznych rzeczy.

Tutaj warto zauważyć, że "Mekk-" najwyraźniej jest zbiorczą nazwą funkcjonującą wśród ludzi z wioski protagonistów i dotyczy ona wszystkich quasi-biomechanicznych stworzeń (Krawlery) oraz tych, które korzystają z zaawansowanej, nieznanej im technologii (Mekkcerze). O ile Krawlery najpewniej nazywają się po prostu Krawlerami, o tyle nie mamy pojęcia, jak sami na siebie wołają Mekkcerze. Myślałem nawet, że "Mekkstrocities" są nazwą na kolejną, trzecią grupę przeciwników, których jeszcze nie poznaliśmy, ale historia Mekków chyba definitywnie zakończyła się we Flames of Destruction.

Odnośnie nazwy "Spuścizna Świata" - japońska nazwa dosłownie tłumaczy się jako "Gwiezdny Relikt", co daje nam wskazówkę co do ich pochodzenia: istnieje spore prawdopodobieństwo, że wszystkie 7 artefaktów spadło z kosmosu i zgodnie z trzecim prawem Clarke'a* zostały wzięte za źródła potężnej magii. Fakt, że znamy włócznię, tarczę i zbroję sugeruje, że są to części ekwipunku jakiejś olbrzymiej istoty, albo kawałki wielkiego robota. W tym drugim przypadku Kielich Świata stanowi źródło zasilania i/lub komputer pokładowy, co również wyjaśniałoby, dlaczego to właśnie w nim mieszka Lee, która nie wydaje się mieć żadnego odpowiednika siedzącego w pozostałych Spuściznach.

*"Każda dostatecznie zaawansowana technologia jest nie do odróżnienia od magii."

Wracając do fabuły: poza trójką nastolatków mamy też Imduka, małego smoczka, pełniącego funkcję strażnika lasu. Nie wiadomo, skąd się wziął, ale posiada jakąś mistyczną więź z Ib (japoński tekst Ukoronowanej), więc razem stanowią duet podobny do Arsenic i Old Lace z komiksu Runaways (może ktoś oglądał niedawny serial). Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że może on przechodzić pomiędzy formą "szczenięcą" a "dorosłą" (na życzenie lub tylko w odpowiednich sytuacjach), ponieważ np. art World Legacy Clash przedstawia go walczącego w wersji znanej z karty Imduk, ale na ilustracji dziejącego się ewidentnie później World Legacy's Sorrow jest z powrotem szczeniakiem. Ib pełni rolę kapłanki, opiekującej się magicznym kosturem, który chroni wioskę przed Mekkcerzami (z tego wynika, że Mekkcerze generalnie atakowali/podbijali nowe terytoria, prawdopodobnie w poszukiwaniu Spuścizn). W lesie żyją też biomechaniczne owady, które nie są jednak agresywne (japoński tekst Wezwanego). Pewnego dnia cała czwórka natknęła się w lesie na Kielich Świata (World Legacy Discovery) i go aktywowała, zapewne przy pomocy magicznej laski Ib. Pojawiła się przed nimi Wróżka Lee - na jej artworku widać wyraźnie, że jest to tak naprawdę hologram stanowiący interfejs Wirtualnej Inteligencji (pozdrawiam BioWare). Jak już wspomniałem, Kielich jako jedyny posiada coś takiego, zatem stanowi w jakiś sposób najistotniejszą ze Spuścizn.

Lee zmniejsza Kielich do postaci umożliwiającej transport i prosi dzieciaki, aby odnaleźli pozostałe 6 Spuścizn; najwyraźniej "żyjące serce jej świata" z opisu Crowned by the World Chalice to właśnie Kielich, toteż ochranianie go staje się priorytetem dla całej grupy.

II. Circuit Break (archetyp sKradaczy)

O ile COTD stanowił prolog i pierwszy rozdział historii, tak CIBR wprowadza pierwsze poważne wyzwanie i "opowiada" o dwóch misjach głównych bohaterów: obronie ich wioski oraz poszukiwaniach Zbroi Świata.

Jak wspomniałem, zgodnie z japońskim tekstem Wezwanego, sKradacze (tak, będę się trzymał tej nazwy :P ) nie stanowili większego zagrożenia niż inne stwory mieszkające w lesie. Jednak po odnalezieniu Kielicha przez Ib, Aurama i Ningirsu, stali się skrajnie agresywni i zaczęli raz za razem szturmować barierę ochronną wioski protagonistów. Artwork World Legacy Pawns wskazuje na to, że Mekkcerze w jakiś sposób wykryli aktywację najważniejszej Spuścizny i przejęli kontrolę nad sKradaczami, aby ci wykonali za nich brudną robotę. Nasi bohaterowie odparli wszystkie ataki (World Legacy Clash), zyskując doświadczenie i dobre itemy, przez co stali się podobni wersjom przedstawionym na kartach link monsterów. Zdali sobie jednak sprawę, że kolejne napaści to tylko kwestia czasu, więc postanowili sami wyruszyć w podróż, zaś drogę do kolejnej Spuścizny wskazał im Kielich (World Legacy Landmark). Najpewniej walczyli z coraz silniejszymi wersjami sKradaczy, aż odnaleźli Zbroję Świata, stanowiącą również gniazdo całego roju (World Legacy in Shadow).

To sugeruje, że sKradacze były kiedyś zwykłymi owadami, które w kontakcie z technologią Spuścizny przemieniły się w cyborgi. Niemniej jednak nie ma po co opisywać ich tu po kolei, bo poza nawiązaniami do układu nerwowego nie prezentują sobą nic ciekawego - przed wydarzeniami z tej historii miały zwierzęcy intelekt, a zaraz potem stały się bezwolnymi sługami Mekkcerzy, więc nie wykazały żadnej osobowości własnej.

Protagoniści w końcu zdali sobie sprawę, że za wszystkim stoją Mekkcerze, jednak po wielkiej bitwie ze sKradaczami i eKs-sKradaczami nie mieli już sił, aby zapobiec porwaniu Ib (World Legacy Trap Globe); nawiasem mówiąc, ta karta i WL Clash to pierwsze artworki, które sugerowały, że Wróżka Lee nie jest do końca taka, za jaką się podaje). Co ciekawe, Lee pozostała z Auramem i Ningirsu, co znaczy że jej program może funkcjonować nawet w oddaleniu od Kielicha.

III. Extreme Force (archetyp Mekkcerzy)

Gdyby dodatki były rozdziałami/tomami opowieści, to poprzedni zakończyłby się cliffhangerem: jak tylko protagoniści odkryli, że za sKradaczami stał ktoś silniejszy, Ib została porwana i w tym momencie, niepewni jej losu oczekiwalibyśmy na dalszy ciąg. Samo EXFO obejmuje drogę do fortecy Mekkcerzy i początek walki z nimi (bo samo starcie zostanie brutalne przerwane we Flames of Destruction).

Porwana Ib została zabrana do fortecy Mekkcerzy (World Legacy Key), gdzie okazało się, że jej magiczna laska jest kluczem do pełnej kontroli nad mocami Spuścizn Świata. Mekkcerze byli chyba tak przejęci, że jej nie przeszukali, przez co przeoczyli Kielich - na ich obronę można powiedzieć, że prawdopodobnie nie mogli wiedzieć, że Kielich może się zmniejszyć (Włócznia i Tarcza niemal na pewno nie mogą, bo inaczej nie tkwiły zagrzebane w piasku/wbite w budynek).

Naturalnie Auram, Ningirsu i Imduk ruszyli Ib na ratunek, docierając do miejsca, które kiedyś było nowożytnym miastem (World Legacy Scars). Tutaj jasne stało się źródło przewagi Mekkcerzy - mieli dostęp do technologii z dwóch Spuścizn na raz, czyli Tarczy Świata i Włóczni Świata (jeżeli przyjrzycie się lewemu górnemu rogowi WL Scars, zobaczycie cień rzucany przez Włócznię Świata oraz jej czubek, wbity w dno morza). Tutaj są dwie możliwości: albo obydwie Spuścizny spadły w to miejsce z kosmosu i w ten sposób zniszczyły miasto, albo porzucił je tutaj Bohater Świata (jak wspomniałem, mógł on być pierwszym Mekkcerzem) po jakiejś wielkiej bitwie.

Do tej pory (COTD i CIBR) dodatki sugerowały nam, że Mekkcerze są głównymi antagonistami, jakimiś agresywnymi zdobywcami, przed którymi wioska bohaterów musiała się ukrywać. Jednak teraz uprawniony wydaje się wniosek, że tak naprawdę są to antybohaterzy, którzy doszli do wniosku, że moc Spuścizn Świata jest zbyt niebezpieczna i destrukcyjna, aby ktokolwiek mógł nią władać (warto dodać, że WL Scars początkowo był tłumaczony na angielski jako "Destruction caused by the World Legacy", co jeszcze dobitniej podkreślałoby tę wersję). Dlatego tak naprawdę nie szukali Kielicha, a jedynie laski-klucza Ib (mogli podejrzewać, że tak istotny element będzie znajdował się gdzieś przy najważniejszej Spuściźnie); to tłumaczy także, dlaczego nie zabrali Zbroi Świata sKradaczom. Ponadto trzeba zauważyć, że nie zabili Ib, chociaż nie mieli powodów, aby pozostawić ją przy życiu. Ich plan najwyraźniej zakłada użycie klucza do permanentnego "wyłączenia" wszystkich Spuścizn, aby już nikt nigdy ich nie użył.

Pomówmy teraz o samych Mekkcerzach - czym oni w zasadzie są? Na pierwszy rzut oka przypominają ludzi w dziwnych zbrojach, jednak zauważcie, że żaden nie ma dłoni (ich ramiona przechodzą płynnie w broń lub kończą się kikutami; co więcej, Żółta Gwiazda nie ma ramion poniżej łokcia, zaś Zaćmieniu Indygo brakuje nóg. Nie są to jednak maszyny (na co wskazuje chociażby to, że ich Typ potwora to Psychic), bo inaczej Auram nie mógłby "ubrać" w następnym dodatku pancerza podarowanego mu przez Błękitne Niebo. Dodatkowy problem to Najwyższe Spektrum, czyli połączenie wszystkich 7 Mekkcerzy, które w jakiś sposób musi się odbywać. Osobiście sądzę, że Mekkcerze noszą coś pomiędzy zbroją a la Iron Man a pancerzem Dreadnoughta z Warhammera*. Najwyraźniej te pancerze podłapały jakieś tricki od Megazordów, chociaż tutaj jest pewien zgrzyt, jako że WL Whispers pokazuje, że Najwyższe Spektrum jest tylko nieznacznie większe od przeciętnego Mekkcerza, i nawet biorąc pod uwagę jego skrzydła, to Błękitne Niebo, Zielony Horyzont i Czerwony Księżyc już w trójkę są takiej samej wielkości, co Spektrum (WL Key). Nawet gdyby przyjąć, że z "oryginalnych" części wewnątrz tych zbroi jest już tylko mózg, to wciąż nie wiadomo, gdzie podziewa się w momencie transformacji reszta ich sprzętu. Cóż, trzecie prawo Clarke'a kontratakuje.

*Dla tych, którzy nie wiedzą - kiedy kosmiczny marine odniesie śmiertelne rany albo zostanie trwale okaleczony, może zostać zapakowany do podtrzymującej życie kapsuły, którą następnie umieszcza się we wnętrzu śmiercionośnej platformy ogniowej, przypominającej robota, żeby walczył przez kolejne setki lat jako zmechanizowane warzywo.

Wracając do fabuły: Auram, Ningirsu i Imduk atakują fortecę Mekkcerzy (tak, to to małe gówienko zbudowane na ruinach obok Tarczy). Ci łączą się, przyjmując postać Najwyższego Spektrum (World Legacy Whispers). Korzystając z zamieszania, Wróżka Lee odnajduje uwięzioną Ib i staje przed nią w swojej prawdziwej postaci, którą nazywam roboczo Wirusem Lee (World Legacy's Secret). Dlaczego teraz postanowiła się ujawnić? Być może od samego początku jej celem było takie pokierowanie protagonistami, żeby zniszczyli Mekkcerzy i w ten sposób nie dopuścili do wyłączenia przez nich Spuścizn. Artwork WL Whispers jest niejednoznaczny, ale można go odczytać tak, że Spektrum miał przewagę na Auramem i Ningirsu, więc Lee uznała, że musi sama zatroszczyć się o wykończenie swoich nemesis, nawet za cenę ujawnienia się przed pozostałymi. Co to właściwie oznacza, że jest czarna i zła? Najprawdopodobniej nawet Mekkcerze nie uświadamiali sobie, co takiego siedzi w Kielichu, ale teraz wyraźnie widać, że Spuściznom Świata bliżej do Pierścienia Zagłady niż do Świętego Graala.

IV. Flames of Destruction (archetyp Zniszcerzy)

Mała kwestia odnośnie tłumaczenia: "Troymare", o ile nie nawiązuje w jakiś sposób do Troi, jest połączeniem drugich połówek słów destroy i nightmare, co widać na przykładzie Destroymare Iblee, dlatego najpierw przełożyłem ją jako Zniszczmar Iblee, a potem uciąłem tylko pierwszą literę (bo ani "Iszczmar", ani "Szczmar" nie brzmią dobrze). Knightmare da się przełożyć w bardziej bezpośredni sposób, ale wolałem poprzednie brzmienie, bo "Zniszcerz" jest trochę trudne do wymówienia. I kojarzy się trochę ze zbójcerzami z Kajka i Kokosza.

Walka pomiędzy Auramem, Imdukiem i Ningirsu a Najwyższym Spektrum trwa w najlepsze, kiedy z fortecy wyłania się Iblee, czyli ciało Ib, które zostało opętane przez oprogramowanie Lee (pominę oczywisty żart o zarażeniu się wirusem komputerowym). Gdybyśmy mogli w tym momencie naprawdę obejrzeć tę scenę w całości, to prawdopodobnie dowiedzielibyśmy się wiele rzeczy na temat fabuły, których możemy się tylko domyślać, bo jestem na 99% przekonany, że miał tam miejsce maksymalnie kliszowy Monolog Głównego Złego. Co jeszcze na to wskazuje? Ano to, że pomiędzy pojawieniem się Iblee a jej atakiem Mekkcerze i protagoniści zdołali pojąć, że nie są swoimi wrogami (w przeciwnym razie Błękitne Niebo nie uratowałby Aurama). Raczej nie mieli okazji na pogaduchy, więc można spokojnie założyć, że to Iblee wpadła i zaczęła rozmowę od czegoś w stylu "nędzne pionki, cały czas tańczyliście tak, jak wam zagrałam!" :P Połączenie zdolności Wirtualnej Inteligencji i potencjału kapłanki Spuścizn Świata dało wybuchową mieszankę, ponieważ Iblee jednym atakiem rozbija Najwyższe Spektrum na pojedynczych Mekkcerzy, wyłącza ich zbroje (i najprawdopodobniej zabija). Artwork World Legacy's Corruption pokazuje nam także, jak wypasione sprzęty Aurama i Ningirsu (a zapewne też Imduka) znikają niczym wyłączane hologramy, co ma sens, skoro również bazowały na technologii Spuścizn. Przy okazji jej atak powoduje pojawienie się wielkiej szczeliny w ziemi, w którą wpadają Auram oraz Błękitne Niebo. Iblee przyzywa do siebie gwiazdy stanowiące najwyraźniej odpowiedniki rdzeni energetycznych/reaktorów łukowych, ale Błękitnemu Niebu udaje sie zachować swój (na artworku WL Corruption jasno widać, że do Iblee leci tylko 6 kamieni).

Błekitne Niebo ratuje Aurama przed upadkiem, a następnie przekazuje mu swoją "zbroję" (co, jak już wspomniałem, dowodzi że Mekkcerze nie są maszynami), a potem się już nie pojawia. Dlaczego zrobił coś takiego? Nie miał przecież powodu uważać, że Auram ma większe od niego szanse wygrać z Iblee. Są tu możliwe dwa wyjaśnienia:
A) Błękitne Niebo nie stracił swojej mocy, bo na skutek upadku do szczeliny znalazł się "poza zasięgiem" mocy Iblee, jednak podczas ratowania Aurama został śmiertelnie ranny, dlatego wkrótce po oddaniu zbroi zmarł. Wadą tej teorii jest to, że artwork WL Corruption pokazuje go tuż obok pozostałych Mekkcerzy w momencie ataku.
B) Błękitne Niebo oparł się rozkazowi Iblee wyłącznie dzięki sile woli, ale wyczerpało go to tak bardzo, że nie miał siły kontynuować walki, więc przekazał swój sprzęt Auramowi, który był w lepszym stanie. Fakt, że Auram nigdy zbroi nie oddał, sugeruje że Błękitne Niebo zmarł, co może być argumentem na rzecz teorii o tym, że zbroje Mekkcerzy służą przynajmniej części z nich jako systemy podtrzymywania życia.
C) Błękitne Niebo nie stracił mocy, ponieważ Iblee nie była w stanie mu jej zabrać (o tym później, kiedy rozpiszę się o naturze Zniszcerzy).
Osobiście wolę wersję B, ponieważ stawia Błękitne Niebo w roli przywódcy Mekkcerzy i najbardziej heroicznego z nich wszystkich, co ładnie wiąże się z legendą o Bohaterze Świata. Równocześnie nie uważam, żeby TEN konkretny Błękitne Niebo był dokładnie tym samym Mekkcerzem, o którym mały Auram słyszał w legendach - zbyt dużo naciąganego tłumaczenia wymagałoby wyjaśnienie, dlaczego nie znał wcześniej lokalizacji Kielicha Świata, jego zdolności do zmniejszania się i faktu istnienia Wirusa Lee, skoro kiedyś ponoć władał wszystkimi siedmioma.

Auram wydostaje się z rozpadliny i wraz z Imdukiem staje do walki, chcąc wyzwolić przyjaciółkę spod władzy Lee. Ta stwierdza, że przyda się jej wsparcie, zatem wykorzystuje odebrane Mekkcerzom gwiazdy, aby stworzyć 6 Zniszcerzy (World Legacy's Nightmare), których na klatę bierze Ningirsu. Zastanówmy się teraz, czym dokładnie są Zniszcerze? Projekty wszystkich sześciu składają się z 3 elementów: części zbroi Mekkcerza, z którego klejnotu zostały stworzone, jakieś losowe kawałki metalowego żelastwa, które uzupełniają formę (np. nasada ogona u Cerbera, pióra u Feniksa) oraz kolorystycznie jednolite ciało, którego centrum stanowi wspominany rdzeń energetyczny. Ciała Zniszcerzy są lekko prześwitujące, co pozwala podejrzewać, że mogą być hologramami; zwłaszcza, że wszystkie elementy służące do bezpośredniego ataku, takie jak broń Goblina, róg Kirina czy pazury Cerbera, są wykonane z elementów zbroi Mekkcerzy. Oczywiście ich ciała mogą być także hologramami z tzw. "twardego światła", czyli mogącymi wywierać normalny nacisk na materię. Kolejne pytanie brzmi, czy Iblee wybrała takie a nie inne formy dla Zniszcerzy "na chybił trafił", czy może konkretne potwory zawsze tkwiły "wewnątrz" konkretnych gwiazd. Oczywiście można założyć, że Iblee po prostu wywołała 6 postaci potworów, o których mała Ib nasłuchała się w legendach o Bohaterze Świata. Jednak rozważę tutaj nieco bardziej zagmatwaną (i ciekawszą) wersję: otóż w pierwszej części wspomniałem, że Kielich Świata może stanowić albo źródło energii (bo Zbroja ma dwie rękawice, w których już "trzymane" są Włócznia i Tarcza), albo twardy dysk/procesor (bo zawiera "program sterujący" pod postacią Lee). Co, jeśli jednak Lee nie jest żadnym wyjątkiem? Jeżeli każda z 7 Spuścizn miała własne WI? Zgodnie z legendą o Bohaterze Świata (a przynajmniej z tą wersją, którą tutaj przyjąłem) ostatnią osobą, która władała wszystkimi siedmioma Spuściznami, był założyciel (lub jeden z pierwszych) Mekkcerzy. Być może wyciągnął 6 programów z 6 Spuścizn i użył ich do stworzenia sprzętu dla swoich towarzyszy, w ten sposób zakładając "zakon rycerski" Mekkcerzy. Jedynie w jego własnej zbroi nie było uwięzionego takiego programu, przez co kiedy Iblee "uwolniła" spętane WI i wezwała je do siebie, Błękitne Niebo nie poniósł żadnej szkody, bo w jego pancerzu nie było niczego, co mogłoby odpowiedzieć na wezwanie Lee. W takiej wersji tej historii Zniszcerze to takie same programy, co Lee, które po wielu latach "zasilania" zbroi Mekkcerzy użyły ich do przyjęcia materialnych form bez opętywania kogokolwiek. Ta teoria bardzo mi się podoba, ale ma jeden słaby punkt: z jakiego powodu pierwszy Mekkcerz oszczędził Lee? Jeżeli zdawał sobie sprawę z prawdziwej natury tych programów (a to mogła być przyczyna uwięzienia ich), to nie powinien zostawiać jednego z nich na wolności. Nie można bronić go twierdzeniem, że po prostu nie znalazł Kielicha, skoro jego legenda jasno stwierdza, że dysponowała wszystkimi Spuściznami. A jeżeli został zmuszony do rozrzucenia Spuścizn po świecie, zanim dobrał się do Lee (np. na skutek bitwy, która zniszczyła miasto widoczne w WL Scars), to dlaczego reszta Mekkcerzy zapomniała, gdzie jest Kielich i niezbędna do spełnienia ich planu magiczna laska?

Wracając do fabuły: World Legacy Awakens pokazuje nam, że Auram i pozostała dwójka pokonała Zniszcerzy (jeżeli powyższa teoria jest prawdziwa, to Niszczmary były raczej słabsze, niż Mekkcerze), ale tak długa bitwa wyczerpała kompletnie ich siły. Iblee wkroczyła do walki osobiście i pokonała swoich towarzyszy; Ningirsu gdzieś przepadł, Imduk wrócił do postaci szczeniaka, a Auram leży przygnieciony jakimś cholerstwem. Iblee też jest już jednak najwyraźniej zmęczona (może przywołanie Zniszcerzy zużyło dużo jej energii?), bo zamiast swoimi czarami, próbuje wykończyć Aurama bronią Błękitnego Nieba. Pamiętacie, jak wspomniałem, że w japońskiej wersji tekstu karty Ukoronowana przez Kielich Świata jest wyraźnie wskazana "mistyczna więź" pomiędzy dziewczyną a Imdukiem? Otóż zmęczenie Iblee pozwoliło smoczkowi wykorzystać te więź, aby zbudzić duszę Ib, wciąż tkwiącą we wnętrzu ciała. W klasycznym motywie kapłanka walczy od środka z kontrolą Wirusa Lee, wykorzystując w końcu miłość do swoich przyjaciół i brata, aby zmusić Iblee do samobójstwa (World Legacy Struggle). Pozostali są teraz bezpieczni, ale Ib umiera na rękach Aurama (World Legacy's Sorrow). Oczywiście jest możliwe, że Ib przeżyła, ale dramatyzm sceny i przedstawienie jej poświęcenia na dwóch kartach (bez precedensu jak do tej pory) sugeruje, że jednak zginęła. Ta ostatnia karta pokazuje nam także, że Ningirsu przeżył.

Ostatnia chronologicznie kartą jak na dzień dzisiejszy jest Mekk-Knight Avram. Przyznam szczerze, że nie jestem pewien, co oznacza ta zmiana imienia z Auram na Avram, ale może się to wyjaśni, kiedy dostaniemy angielską wersję karty. Jasno natomiast można z niej wyczytać, że pomimo traumatycznych wydarzeń Auram nie porzucił swojej misji; tak jak Bohater Świata z legend był najprawdopodobniej pierwszym Mekkcerzem, tak teraz Avram jest ostatnim Mekkcerzem. Ningirsu i Imduk zapewne będą mu towarzyszyć. Oczywiście teraz należy zadać sobie pytanie, co dokładnie zamierza on zrobić ze Spuściznami, skoro Ib nie żyje, a Lee od początku ich wykorzystywała? Błękitne Niebo raczej nie miał czasu opowiedzieć mu o planie trwałego wyłączenia ich przy użyciu klucza-laski. Niemniej jednak bardzo szanuję Konami za wydanie tej karty: jest ona zupełnie niepotrzebna z perspektywy dodatku i mechaniki Mekk-Knightów, ale jednak została zaprojektowana i wydrukowana, aby pokazać kolejny etap rozwoju głównego bohatera tej historii.

Dear Konami,

Check this out: GO f**k YOURSELVES WITH A CACTUS.

Sincerely, Nimrod.


W kolejnych dodatkach dowiemy się, jakie są trzy brakujące Spuścizny (obstawiam, że będzie hełm/korona/diadem oraz buty, może także płaszcz albo pas), a także poznamy dalsze zamiary drużyny, dowiemy się, czy Lee zginęła wraz z Ib (bo jako program mogła w sumie zrestartować się w Kielichu albo coś w tym stylu), a także w końcu powinno okazać się, czym właściwie są Spuścizny.

Trafiłem z koroną :D Piąty epizod postanowiłem napisać, jak już będziemy mieli oficjalne angielskie tłumaczenia Palladionów, bo nie chce mi się potem wszystkiego poprawiać.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2018, 18:24:34 wysłana przez Nimrod »
It's not pay-2-win if you don't wi... o cholera.

Odp: World Legacy storyline - moje spojrzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty, 2018, 20:53:59 »
0
Kawał dobrej roboty, plus się należy!
"If illnesses could play yugioh, cancer would probably play Dark Worlds."

Odp: World Legacy storyline - moje spojrzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty, 2018, 21:21:51 »
0
Kawał roboty, przeczytałem kawałek, resztę dokończę w domu

Aczkolwiek wydaje mi się to bardziej nawiązaniem do storyline z Duel Terminali niż luźno połączonych kart z przeszłości (DDWL, Gagagigo czy jak mu tam, Dai Grepher etc)
No synchro xyz pend links duelist kingdom rules 2000 lp roleplay duel

Odp: World Legacy storyline - moje spojrzenie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty, 2018, 23:59:34 »
0
Ktoś powinien się uczyć od ciebie Nimrod :D
Zajebiste i wciągające.

 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
240 Odpowiedzi
19539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Luty, 2014, 11:56:33
wysłana przez Marksman
13 Odpowiedzi
1362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2014, 17:11:15
wysłana przez Leo
1 Odpowiedzi
744 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2014, 22:44:34
wysłana przez Kuzuryu Daimyojin
0 Odpowiedzi
248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sierpień, 2014, 19:01:43
wysłana przez Aerveor
1 Odpowiedzi
400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sierpień, 2015, 12:11:48
wysłana przez Flasher