Wątek: [Tier 3] ABC  (Przeczytany 2001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kali

[Tier 3] ABC
« dnia: 18 Wrzesień, 2016, 13:06:33 »
+13
A B C


Witam wszystkich graczy, ale szczególnie tych nowych, gdyż dzisiaj opiszę Wam przyszły tier 1 deck, do którego większość kart wychodzi w najnowszym Structure Decku Kaiby, którego premiera jest 21 października tego roku! Zatem jest to idealna talia do rozpoczęcia gry, gdyż będzie w miarę budżetowa, dość prosta w opanowaniu i odpowiednio pilotowana - gwarantująca sukcesy, co pokazuje meta OCG, gdzie ABC w dużych ilościach wdarły się na najwyższe stoły.

Czym są ABC? ABC to remake potworów X, Y, Z uzywanych przed Kaibę w pierwszej serii anime. Są to LIGHT maszyny o czwartym levelu skupiające się na mechanice Union. Oryginalne potwory grane przez Kaibę nie dały nigdy rady zabłysnąć na turniejowych stołach, więc Konami postanowiło ożywić koncepcję dobrego Union decku i trzeba przyznać zrobili to bardzo skutecznie.

Celem decku jest jak najszybsze wpowadzenie boss monstera decku - ABC-Dragon Buster. Do jego zbudowania potrzebujemy 3 materiałów - A-Assault Core, B-Buster Drake, C-Crush Wyvern, które musimy zbanishować z pola lub z grave. Kluczową kartą w uzbieraniu wszystkich trzech potrzebnych elementów jest nowy Field Spell dla Unionów, który daje deckowi konsystencję i rozwija zagrania Union Hangar. Gdy summonujemy dowolną literę, podczepia prosto z decku drugą, co daje nam juz 2/3 Dragon Bustera. Do zrzucenia pozostałych liter używamy najczęsciej Bujintei Tsukuyomi, do dokopania się do nich w przypadku braku Fielda przydatny jest też Gear Gigant X.

Z racji tego, że każdy z trójki A, B i C to level 4, deck gra też karty wspomagające rank 4 zagrania. Zazwyczaj są to po 2 sztuki Gold GadgetSilver Gadget jak i parę sztuk Photon Thrasher. Dodaje to drugi wymiar do decku, pomaga w tworzeniu rank 4, nie tylko pomagają nam w zrzucaniu materiałów pod summon ABC-Dragon Buster (jak wcześniej pisałem, chodzi o Bujintei Tsukuyomi) lecz daje również dostęp do klasycznego Rank 4 toolboxu, który daje outy na przeróżne sytuacje w grze. Szczególnie ważne dla decku są Diamond Dire WolfCastel, the Skyblaster Musketeer, gdyż przy użyciu ich efektu oba materiały spadają od razu na grave, co jest ważne gdy są nimi 2 litery, których potrzebujemy do summony naszego bossa.

Każdy z trójki A-Assault Core, B-Buster Drake, C-Crush Wyvern poza tym że jest unionem, a więc może się special summonować w następnej turze spod monstera do którego jest podczepiony, zniszczyć aby uratować przed zniszczeniem swojego hosta ma swój własny idnywidualny efekt, gdy jest podczepiony. A-Assault Core ma 1900 ataku więc jest największym beaterem z całej trójki. Gdy jest podczepiony do potwora, ów potwór jest uneffected przez efekty potworów przeciwnika. B-Buster Drake robi to samo tylko, że dziala na spelle, a C-Crush Wyvern na trapy. Gdy A spadnie na grave może dodać nam inną literę z grave do ręki co jest najmniej przydatnym efektem z całej trójki, gdyź chcemy mieć je właśnie tam by summonować Dragon Bustera. B po zejściu na grave dodaje nam inną literę z decku do ręki, co jest bardzo przydatne gdy robimy combo playe w pierwszej turze, a C po zejściu special summonuje inną literę z ręki na pole, co przedłuża niektóre combo playe. ABC-Dragon Buster jest niesamowity, raz na turę (przeciwnika też), możesz zrzucić kartę z ręki by zbanishować dowolną kartę na polu, przerywnik playów przeciwnika z 3000 ataku. Na dodatek w turze przeciwnika, można go poświęcić, aby przyzwać po 1 sztuce A, B i C z banishu, daje nam to 3 potowry na polu przed wejściem w swoją turę, gdy mamy @Hangar na polu i podczepimy kolejną literę z decku, mozemy w swojej turze przyzwać Podczepionego Uniona i mieć 4 potwory co daje nam dostęp do dwóch summonów rank 4 z Extra decku.

Spell line-up jest w ABC dość prostolinijny, lecz niezwykle skuteczny. Podstawą są 3 kopie Union Hangar i 3 Terraforming do szukania go, gdyż ta karta napędza nasze zagrania. Do tego gra się 2/3 kopie Pot of Desires, gdyż praktycznie wszystko co ważne w decku gramy w 2/3 kopiach, a więc zbanishowanie paru nic nam nie robi. Do tego Spell/Trap removal w postaci Twin Twisters do usuwania wszelkich Solemnów, które bardzo bolą ten deck. Gramy też pare trapów, gdyż deck po wygraniu kostki chce zawsze iść pierwszy. Często widzimy Anti-Spell Fragrance, by bardziej blokować przeciwnika w jego turze, oraz podstawowe trapy jak brygady Solemnów w postaci 2/3 Solemn StrikeSolemn Warning czy też jakieś Vanity's Emptiness czy Bottomless Trap Hole.

Extra deck to 3 kopie ABC-Dragon Buster, Gear Gigant XBujintei Tsukuyomi. Poza nimi gra się standardowe rank 4, które wypiszę w przykładowej deckliście.

Hmm, czyli parę Unionów, Thrashery i Gadgety żeby robić Rank4, super field spell i boss monster, czyli w ten sposób trzeba grać ABCkami? To co pisałem jest inspirowane OCG i tym jakd deck wygląda tam. Jednak istnieje również drugi wariant ABC, jest bardzo podobny do podstawowego lecz gra też 3 sztuki Galaxy Soldier i 3 Transmodify. Engine ten daje nam dostęp do Cyber Dragon Infinity czy też czasami Constellar Pleiades, efekt Soldiera pozwala nam na zrzucanie liter na grave pod summon ABC, a Transmod zgrywa się z A, B i C, by summonować Soldiera z decku, a zarazem do sciągania liter na grave. Deck w tej wersji tworzy o wiele lepsze pola w pierwszej turze, lecz jest też bardziej podatny na hand trapy przeciwnika czy też Solemny. W OCG wolą grać pure rank4 buildy, lecz mają też parę Rank4, do których nie ma dostępu w TCG jak np. Evilswarm Exciton Knight, nie wiadomo która wersja przyjmie się lepiej w TCG. Osobiście uważam, że obie działają bardzo dobrze, tylko jedna ryzykuje troszkę więcej na rzecz silniejszych zagrań.

Przykładowa decklista
Nov2017 / YCS San Diego / Top4 / Xinyu Jiang
Main Deck [ 41 ] [ 22 / 14 / 5 ]

2 A-Assault Core
3 Ash Blossom & Joyous Spring
3 B-Buster Drake
2 C-Crush Wyvern
2 Cockadoodledoo
1 Destrudo the Lost Dragon's Frisson
2 Droll & Lock Bird
3 Ghost Ogre & Snow Rabbit
3 Ghost Reaper & Winter Cherries
1 Maxx "C"

1 Dragon Ravine
1 Gateway to Chaos
2 Pot of Desires
1 Raigeki
1 Set Rotation
3 Terraforming
2 Twin Twisters
3 Union Hangar

1 Skill Drain
3 Solemn Strike
1 Solemn Warning
Extra Deck [ 15 ]

3 ABC-Dragon Buster
1 Ancient Fairy Dragon
1 Black Rose Dragon
1 PSY-Framelord Omega
1 Diamond Dire Wolf
1 Number 39: Utopia
1 Number 41: Bagooska the Terribly Tired Tapir
1 Number S39: Utopia the Lightning
1 Tornado Dragon
1 Akashic Magician
1 Decode Talker
1 Proxy Dragon
1 SPYRAL Double Helix

Side Deck [ 15 ]

1 Artifact Lancea
1 Artifact Scythe
2 Gameciel, the Sea Turtle Kaiju
2 Anti-Spell Fragrance
3 Artifact Sanctum
3 Evenly Matched
1 Imperial Order
2 Unending Nightmare

Kontry
Wyjście ABC na pewno wpłynie na metę na tyle drastycznie, że nawet w main deckach zobaczymy częsciej Effect Veiler, Maxx "C" czy Ghost Ogre & Snow Rabbit, aby już od pierwszej gry mieć większe szanse na wygraną. Poza tym, jak już wczesniej pisałem ABC kontruja grywalne Solemny, jak i również parę specyficznych kart jak:
- dobre Kaiju jak Kumongous, the Sticky String Kaiju, Gameciel, the Sea Turtle Kaiju
- Ally of Justice Cycle Reader/D.D. Crow, banishując literki zanim uda nam się wyzwać Bustera
- System Down
- Pot of Acquisitiveness, który zabiera tergety poświęcającemu się @ABC
- Ghost Reaper & Winter Cherries w mirror matchu.

Pozdrawiam, Kali ;DD
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 13:03:47 wysłana przez Izorist »

Izorist

Odp: [Tier 1] ABC
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń, 2017, 01:34:43 »
+1

Razmus

Odp: [Tier 3] ABC
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad, 2017, 04:39:00 »
+2
3 miejsce YCS San Diego

Tududu tududu

Odp: [Tier 3] ABC
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Marzec, 2018, 19:28:21 »
+2


TOP 32 YCS Salt Lake City, ten sam gracz co 4 miesiące temu w San Diego :)

 

Podobne tematy Yu-Gi-Oh!

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Październik, 2016, 23:58:23
wysłana przez Kali
20 Odpowiedzi
895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2016, 20:42:12
wysłana przez LazyFairy
4 Odpowiedzi
337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Październik, 2016, 18:55:11
wysłana przez SandoRo
5 Odpowiedzi
1344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2018, 19:01:48
wysłana przez Yuri
11 Odpowiedzi
1952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2018, 19:56:28
wysłana przez SandoRo