Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Serce Kart => Yu-Gi-Oh! Ogólnie => Anime i Manga => Wątek zaczęty przez: Kamiru w 17 Luty, 2017, 19:55:57

Tytuł: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 17 Luty, 2017, 19:55:57
(http://i.imgur.com/q10Iv1A.jpg)

Wydaje mi się że otrzymaliśmy już wystarczająco dużą ilość informacji o najnowszej serii Yu-Gi-Oh! by założyć dedykowany jej temat w dziale "Anime i Manga" :). W tym miejscu bez obaw możecie dyskutować o odcinkach, fabule, postaciach, czy o najnowszej mechanice LINK i tym jak wpisuje się ona w zarys owej serii :D.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: kiideny w 19 Luty, 2017, 16:17:29
Podstawowe pytanie.
Czy główny bohater będzie miał w końcu obu rodziców?  :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 19 Luty, 2017, 17:00:42
Nie wiem jaki ten fakt ma związek i wpływ na jakość fabuły, ale już od dwóch serii (ZEXAL i Arc-V) główny jej bohater posiada oboje rodziców. Obecnych przy nim czy też nie, biologicznych czy adoptowanych, ale jednak ich posiada :D. Więc jest to wielce prawdopodobne że Yusaku również będzie zaliczał się do grona protagonistów z kompletną rodzinką :).
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 20 Luty, 2017, 16:50:48
Klika japońskich stron właśnie rozpoczęło promowanie Yu-Gi-Oh! VRAINS :). Na razie nie jest to nic wielkiego, zaledwie parę grafik i kilka krótkich opisów, ale z pewnością im będziemy bliżej premiery serii zaplanowanej na wiosnę 2017 roku, tym będzie ich więcej :D. Na tą chwilę musi nam wystarczyć Yusaku w swoich 2 formach i jego tajemniczy kompan ;DD.

Yusaku realny i wirtualny
(http://i.imgur.com/uRt5MCG.jpg)
(http://i.imgur.com/M6UVIyN.jpg)
Tajemnicza istota
(http://i.imgur.com/cMmW9bf.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/areyoureadytomeettheplaymaker/) i Maxut (http://blog.livedoor.jp/maxut/archives/49519862.html)

PS
W przeciwieństwie do serii Arc-V emisja VRAINS będzie miała miejsce w każdą środę o godzinie 6:25 czasu lokalnego, pierwszy odcinek ma ukazać się 5 kwietnia. W przypadku Polski godziny emisji to odpowiednio 23:25 czasu letniego i 22:25 czasu zimowego. Tylko należy pamiętać że w naszym kraju to jeszcze będzie wtorek ;).
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 28 Luty, 2017, 21:52:39
Mnie zaciekawiła informacja, że seria ma się toczyć w liceum, oraz sugestie, że główny bohater ma być hakerem, który w karciankę wciągnie się w sumie przez przypadek - czyżby szykował się normalny protagonista, który ma życie? :O Poza tym podoba mi się jego design, który wygląda po prostu... zwyczajnie w normalnej wersji (od Zexala odpadłem, bo dosłownie nie mogłem patrzeć na Yumę), a w cyber-trykocie kojarzący się nieodparcie z Tronem, do którego chyba te cyber duele mają nawiązywać.

Ale poważnie, gdyby okazało się, że choć raz scenarzyści nie będą trzepać nas po twarzach ratowaniem świata od pierwszego sezonu (bo przecież da się wymyślić ekscytującą fabułę na mniejszą skalę), byłbym naprawdę pozytywnie zaskoczony. No chyba, że w drugim odcinku okaże się, że ta szkoła uczy głównie grania w karty, a w piwnicy jest zamknięty kamień filozoficzny czy inny MacGuffin.  :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 28 Luty, 2017, 21:59:42
Ja oczekuje dwóch rzeczy:

Że będzie to tak dobre jak 5d's

Że nie będzie to tak spieprzone jak Arc-V


Dziękuje, dobranoc :v
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Chris Cornell w 01 Marzec, 2017, 18:39:41
A mi nowy protagonista wydaje się jakiś taki... wychudzony? Spójrzcie na szyję, na twarz, na całą sylwetkę... Dlaczego on wygląda, jak uciekinier z Auschwitz w mundurku szkolnym? A, i ten "zacięty" wyraz twarzy jest trochę śmieszny.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Marzec, 2017, 20:39:07
Nic nie robi cały dzień poza siedzeniem w internetach na kolorowych smokach- też bym był na jego miejscu wychudzony :v
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 01 Marzec, 2017, 20:46:07
E tam, on mnie mało obchodzi tak szczerze. Bardziej się zastanawiam czy dostaniemy jakoś zacną główną drugą planową bohaterkę, która będzie umiała grać w kolorowe smoki i przy tym będzie można zawiesić oko na niej xD Na razie Akiza Izayoi (lub z polskim akcentem Izinska) nr 1 !
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Marzec, 2017, 21:10:47
A Asuka to co?  3:)

I wyglądała klawo i kartoniki ogarniała... No dobra.. w Arc-V nie ogarniała xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 25 Marzec, 2017, 17:50:50
Ostatnimi czasy coś tutaj za cicho, dlatego postaram się ożywić ten temat paroma ciekawymi newsami xD.
Jak już pewnie wiecie, przez okres całego kwietnia będzie emitowana w Japonii swego rodzaju miniseria wprowadzająca w fabułę VRAINS, zatytułowana Yu-Gi-Oh! VRAINS Complete Analysis! Yu-Gi-Oh! LABO. Pierwszy z jej odcinków ma ukazać się 5 kwietnia, a ostatni zapewne na tydzień przed premierą samego anime, zaplanowaną na początek maja bieżącego roku :D.
A gdy już jesteśmy przy samym anime, to wypada wspomnieć o tym że poza zaprezentowaniem składu ekipy przydzielonej do pracy nad Yu-Gi-Oh! VRAINS (w tym aktora podkładającego głos Yusaku), jak i już wcześniej znanych dwóch nowych postaci (Onizuka Go i Zaizen Aoi). Dostajemy również bardziej szczegółowy opis fabuły, który przy okazji ujawnia nam tożsamość głównych antagonistów, kryjących się za dość enigmatycznym określeniem "The Knights of Hanoi".
No i to by było na tyle w kwestii newsów. Na kolejną ich porcję przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do emisji pierwszego odcinka LABO za mniej więcej półtora tygodnia :).

Onizuka Go i Zaizen Aoi
(http://i.imgur.com/yr19Oy7.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/goisgoaoiisblue/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/finallymydigimonandyugiohfanficisareality/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 25 Marzec, 2017, 18:03:14
Czy... czy ten facet nosi na głowie złoty fez?! XD W ogóle wygląda jak jubiler z Maroka, który postanowił założyć całe złoto w sklepie na siebie. Dla odmiany dziewczyna wygląda aż zbyt normalnie, oby coś sobą prezentowała, a nie robiła tylko za ozdobę głównego bohatera.

Nazwa "Knights of Hanoi" przypomina mi legendę o mnichach z Hanoi, którzy przesuwają elementy łamigłówki, żeby doprowadzić kiedyś do końca świata.

Ale naprawdę, ten Onizuka przypomina jakiegoś superbohatera, narysowanego przez autora, który był akurat ostatni dzień w pracy i mu nie zależało :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 18 Kwiecień, 2017, 20:55:16
Temat znowu nam podupadł, czyli kolejny raz jestem zmuszony go ożywić :). Za nami już półmetek LABO, więc chyba wypadałoby przynajmniej pokrótce podsumować wszystkie dotychczasowo zaprezentowane w tym programie informacje :D. W sumie nie było tego za wiele, zaledwie parę szkiców przedstawiających Den City (miejsce akcji VRAINS) pochodzących z pierwszego odcinka tej mini serii czy też wirtualne wizerunki Zaizen Aoi (znanej wtedy jako Blue Angel) i Onizuka Go (w obu światach wyglądającego tak samo) pochodzące z odcinka numer dwa. Jedynym jak dla mnie interesującym faktem ujawnionym do tej pory w tym programie jest sposób w jaki mają być rozgrywane (przynajmniej niektóre) pojedynki we VRAINS, a mianowicie będą one prowadzone w formacie Speed Duel (http://yugioh.wikia.com/wiki/Speed_Duel_(format)) ;). Tylko czas pokaże czy ten ruch ze strony twórców anime okaże się być dobrym posunięciem, czy też pierwszym gwoździem do trumny dla ich najnowszego dzieła xD.

Den City realne i wirtualne
(http://i.imgur.com/Ohs6efI.jpg)
(http://i.imgur.com/uVNq0VH.jpg)
(http://i.imgur.com/W1eLJSq.jpg)
(http://i.imgur.com/6HrL0h6.jpg)
Zaizen Aoi, Blue Angel i Onizuka Go
(http://i.imgur.com/2yk0l80.jpg)
(http://i.imgur.com/x4AidtU.jpg)
(http://i.imgur.com/0Swd8GM.jpg)
(http://i.imgur.com/SHiil1v.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/isbeingwiththewindmeaningusingguardiangrarl/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/soblueangelisamagicalgirliguess/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 18 Kwiecień, 2017, 21:08:26
Stwierdzili, że chardesign Onizuki jest już tak porąbany, że nie trzeba go jeszcze bardziej udziwniać. :P No i okazało się, że Magical Girl Lyrical Aoi jednak umie się uśmiechać...
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Kwiecień, 2017, 21:59:18
Kamiru a co z anty bohaterami tej zacnej serii? xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 18 Kwiecień, 2017, 23:55:21
Nie ma plusów, więc nie ma też newsów :P. Nie no żartuję, już przechodzę do info z V JUMPa :D. Na samym początku wypada napisać o dacie premiery Yu-Gi-Oh! VRAINS która została zaplanowana na 10 maja bieżącego roku. Odcinki tej serii mają być emitowane w każdą środę o godzinie 18:25 czasu lokalnego (w Polsce odpowiednio o 11:25 czasu letniego i o 10:25 czasu zimowego). Warto również w tym miejscu wspomnieć o piosenkach wytypowanych do bycia pierwszym openingiem i endingiem tej serii, a są to odpowiednio utwory o tytułach "The Wind" i “Believe In Magic”. No i doszliśmy chyba do najciekawszych informacji zaprezentowanych w owym magazynie, a mianowicie do kolejnej porcji faktów dotyczących The Knights of Hanoi :). Tym razem poznajemy jednego z ich gruntów (nazwanego po prostu "Knight of Hanoi"), który będzie terroryzował cyberprzestrzeń przy użyciu Cracking Dragona. No i co chyba bardziej interesujące, ujawniona została również tożsamość lidera tej grupy, ukrywającego się pod pseudonimem "Revolver". Jak dla mnie to właśnie on okaże się być głównym rywalem Yusaku, szczególnie gdy spojrzymy na jego ace monstera, którym jest Topologic Bomber Dragon ;).

Premiera, Opening i Ending
(http://i.imgur.com/5HSy5lW.jpg)
(http://i.imgur.com/7x5vf2x.jpg)
(http://i.imgur.com/8QVJ7z0.jpg)
Knight of Hanoi i Revolver
(http://i.imgur.com/EwbTh3m.jpg)
(http://i.imgur.com/Dn1gREU.jpg)
(http://i.imgur.com/jy4Nd2q.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/finallyanairdatewoolawd/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 19 Kwiecień, 2017, 11:23:34
Mówisz i masz ;)

Moim zdaniem ten Revolver to chyba  nie do końca będzie tym liderer. Bardziej na zasadzie "ja tu rządzę ale mam nad sobą szefa".

Szkoda, liczyłem na lepszy wygląd tych złych. Dla mnie to taka kalka z yiliaster z 5 ds. Póki co i dam im szansę. O dziwo postacie negatywne lepiej wypadają od tych dobrych.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Kwiecień, 2017, 16:57:48
Cytuj
Jedynym jak dla mnie interesującym faktem ujawnionym do tej pory w tym programie jest sposób w jaki mają być rozgrywane (przynajmniej niektóre) pojedynki we VRAINS, a mianowicie będą one prowadzone w formacie Speed Duel.

I tak oto dzięki tej jednej informacji już wiem, że nie obejrzę nawet pojedynczego odcinka tego gunwa xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Kwiecień, 2017, 17:23:06
Cytuj
Jedynym jak dla mnie interesującym faktem ujawnionym do tej pory w tym programie jest sposób w jaki mają być rozgrywane (przynajmniej niektóre) pojedynki we VRAINS, a mianowicie będą one prowadzone w formacie Speed Duel.

I tak oto dzięki tej jednej informacji już wiem, że nie obejrzę nawet pojedynczego odcinka tego gunwa xD

Też przez to nie chciałem właśnie odcinków oglądać, ale będą też normalne pojedynki, więc się zastanowię
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 23 Kwiecień, 2017, 19:20:58
Na zakończenie tego jakże bogatego w newsy na temat VRAINS tygodnia zamieszczam poniżej obszerną zapowiedź pierwszego odcinka owej serii w raz z jego cast listą :D. Lecz to nie wszystko, mamy również za sobą trzeci epizod LABO, który podobnie jak jego poprzednicy nie wniósł za wiele, ale przynajmniej wyjaśnił nam znaczenie członu "VRAINS" (Virtual Reality Artificial Intelligence Network System) nie będącego, jak widać tylko zlepkiem przypadkowo dobranych liter ;D. Na koniec warto także wspomnieć o aktorach podkładających głos postaciom z tej serii, przy których prezentacji poznaliśmy dodatkowo parę nowych postaci, niestety bez szczegółowych informacji na ich temat :/.

Episode 1: 俺の名はPlaymaker – Ore no Na wa Pureimēkā
(My name is Playmaker)


Den City is where an advanced network has been developed. There, people Duel day and night in the VR space called LINK VRAINS, which is managed by a corporation known as SOL Technology. The main character, Fujiki Yusaku, is a cool-headed high school student who possesses superb observation skills. In order to defeat the Knights of Hanoi who plan to destroy LINK VRAINS, he transforms into his avatar, Playmaker, and conducts Duels against them in secret. Thanks to Kusanagi Shoichi, Yusaku was able to obtain info that SOL Technology is desperately searching for a mysterious lifeform. Having realized that the Knights of Hanoi are also searching for this lifeform, Yusaku spreads a trap in the network, and sets up an operation to capture it…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Specter: Kajimoto Daiki
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Bishop: IKKAN
Extras

Znaczenie członu VRAINS
(http://i.imgur.com/jTBjeTS.jpg)
Obsada i nowe postacie
(http://i.imgur.com/11eEQQW.jpg)
(http://i.imgur.com/FxmcQR8.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains001-2/), YGO Organization (https://ygorganization.com/icantpossiblyfigurethisoutcanyou/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/sowhendothejokesstart/)
Weekly Jump
(http://i.imgur.com/tKDhVIs.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 07 Maj, 2017, 20:30:47
Piąta odsłona LABO już za nami więc najwyższa pora na podsumowanie 2 ostatnich odcinków tej mini serii ;). Podobnie jak w przypadku pierwszych trzech epizodów tego programu nie dostajemy tutaj za wielu nowych informacji, lecz tym razem poza paroma screenami przedstawiającymi między innymi pracę na CGI modelami dla Decode Talkera i Cracking Dragona, otrzymujemy również trailer promujący pierwszy odcinek Yu-Gi-Oh! VRAINS, który znajdziecie w jednym z poniższych spoilerów :D. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o informacjach z Weekly Jumpa będących czymś w rodzaju uzupełnienia opisów postaci zaprezentowanych w moim poprzednim poście :).

Decode Talker CGI i Cracking Dragon CGI
(http://i.imgur.com/TMf5pvr.jpg)
(http://i.imgur.com/e5T2AcW.jpg)
(http://i.imgur.com/FdLK9rH.jpg)
(http://i.imgur.com/BefAc9E.jpg)
(http://i.imgur.com/CelDlw9.jpg)
(http://i.imgur.com/Ei5lK66.jpg)
(http://i.imgur.com/mzlr5qc.jpg)
(http://i.imgur.com/8c0oIJ5.jpg)
(http://i.imgur.com/0N4fWLY.jpg)
(http://i.imgur.com/duMpGvK.jpg)
Zapowiedź pierwszego odcinka VRAINS
https://www.youtube.com/watch?v=FYTTzmYVJDA
Obsada i nowe postacie
(http://i.imgur.com/5OFjAJJ.jpg)(http://i.imgur.com/eaH4tBp.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/sowhosbettingitstheastralofvrains/), YGO Organization (https://ygorganization.com/intothevrains/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/bewarethehotdog/)

PS
Ktoś poza mną jest skory do dyskusji w tym wątku, czy jednak mam tu tworzyć coś na wzór monologowej ściany newsowego tekstu xD?
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 07 Maj, 2017, 20:55:53
Żeby ci smutno nie było wydam na razie moją wstępną opinię.


Dostajemy kreskę z Arc V. Co mnie mnie osobiście trochę nie cieszy bo jest słaba niestety. Jak wszystko pójdzie dobrze dostaniemy nowego 5 ds'a. Co do dalszej wypowiedzi się wstrzymuję aż nie obejrzę rawa :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 07 Maj, 2017, 21:31:17
Nie wiem, co to za jeden, ale moją ulubioną postacią jak na razie jest ten typ, który za plecami głównego bohatera w spokoju smaży burgery.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 10 Maj, 2017, 23:40:12
Pierwszy odcinek serii już za nami, więc chyba najwyższa pora na opublikowanie zapowiedzi następnych epizodów VRAINS :). Ale to nie wszystko co przygotowałem tutaj dla was xD. Parę dni temu, przy okazji ujawnienia kolejnej dawki informacji o niektórych postaciach (głównie drugoplanowych), został również zaprezentowany nowy członek The Knights of Hanoi noszący pseudonim "Specter", który jak się okazuje jest prawą ręką samego Revolvera ;). No i na zakończenie wspomnę jeszcze o dość interesującym dzisiejszym newsie przedstawiającym relacje łączące poszczególne postacie, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym :D.

Episode 2: 風を掴め!Storm Access – Kaze o Tsukame! Sutōmu Akusesu
(Catch the Wind! Storm Access)


Yusaku managed to capture the mysterious lifeform that the Knights of Hanoi were chasing after. In order to defeat them, he logged into LINK VRAINS as Playmaker. He commenced a Duel while holding the lifeform hostage. However, the lifeform predicted that “Yusaku can’t win with his deck,” and generated a “Data Storm” in LINK VRAINS. Playmaker then experiences a new type of Dueling he’s never seen before: Speed Duel.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Extras

Episode 3: ファースト・コンタクト – Fāsuto Kontakuto
(First Contact)


Yusaku begins to examine the information hidden in the mysterious lifeform. On the other hand, after his Duel against one of the Knights in the network, he became famous as the hero who saved Link VRAINS. Learning that the lifeform is with Playmaker, SOL Technologies comes up with a plan to take it back. In order to defeat Playmaker, SOL Technologies’s Security Chief, Zaizen Akira, contacts GO Onizuka, a popular Charisma Duelist in Link VRAINS.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Bessho Ema: Kamakura Yuna
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Specter: Kajimoto Daiki
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Rook: Makishima Koichi
Knight: Yano Masaaki
Bishop: IKKAN
Kaeru/Hato (Literally: Frog/Pigeon): Seki Tomokazu
Roboppy: Takahashi Minami
Extras

Episode 4: カリスマデュエリストGo鬼塚  Karisuma Dyueisuto Go Onizuka
(The Charisma Duelist: Go Onizuka)


Na razie brak opisu.

Episode 5 鳴動のスリーカウント Meidou no Surii Kaunto
(The Bell Rings on the Count Of Three)


Na razie brak opisu.

Specter
(http://i.imgur.com/ZOKqfyc.jpg)
Pozostałe postacie
(http://i.imgur.com/ydKeGci.jpg)(http://i.imgur.com/Q1fMpEo.jpg)
(http://i.imgur.com/icUkHLo.jpg)(http://i.imgur.com/Nfb9P5f.jpg)
(http://i.imgur.com/YEY4Dio.jpg)
Relacje pomiędzy postaciami - Den City
(http://i.imgur.com/JOveaAM.png)
(http://i.imgur.com/L6xGsPM.png)(http://i.imgur.com/kyDOEfx.png)
(http://i.imgur.com/j30QcRa.png)(http://i.imgur.com/g9pYosM.png)
(http://i.imgur.com/MVHUS66.png)(http://i.imgur.com/yl2BDdn.png)
Relacje pomiędzy postaciami - Link VRAINS
(http://i.imgur.com/30U0EkC.png)
(http://i.imgur.com/9kevqWg.png)(http://i.imgur.com/iP4FT8W.png)
(http://i.imgur.com/WuX4hjI.png)(http://i.imgur.com/S5eF1qO.png)
(http://i.imgur.com/hzhrCZa.png)(http://i.imgur.com/J6ErxKR.png)
(http://i.imgur.com/25XzPxh.png)(http://i.imgur.com/AjhWAvZ.png)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/sothefirst3episodesarelikea60to70minutemovie/), YGO Organization (https://ygorganization.com/niceroleniceactorgo/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-character-relationships/)
Ogólne (ep. 2-5)
(http://i.imgur.com/CqHg8nD.jpg)
(http://i.imgur.com/esNaMBW.jpg)
Episode 2
(http://i.imgur.com/imDHg8l.jpg)
Episode 3
(http://i.imgur.com/xYq2Xry.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 10 Maj, 2017, 23:51:35
Ja nie chcę nic mówić, ale to nie jest przypadkowe podobieństwo
(http://i.imgur.com/DqfN4Ox.png)

Ciekawe wprowadzenie, postanowili nie walić na dzień dobry w twarz nową mechaniką i od razu najlepiej 4 potworami na raz (patrzę na ciebie, Arc-V), chociaż inteligencja tych Knights of Hanoi nie poraża - mieli szybko znaleźć uciekające AI, więc oczywiście skupili się na szczuciu smoków na wirtualne avki przypadkowych ludzi XD Dziękuję, dobranoc, nie mam więcej pytań. Protag nie wygląda jak skończony idiota (patrzę na ciebie, Yuma), więc napawa mnie to lekkim optymizmem. Niektórym coś strasznie nie pasują te Speed Duels, ale w takiej stylistyce kojarzą mi się z TRONem, więc nie narzekam.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 10 Maj, 2017, 23:59:39
Tak właśnie myślałem że tę gębę widziałem wcześniej xd

Seria wygląda spk. Dostaliśmy zawodowego hakera. Speed duel na latających deskach. Przerzyjemy choć wolę motocykle.
Jak tego nie zawalą dostaniemy mały powrót serii do korzeni. Plus ten Revolt wypadł nie głupio. Mało tego nie została ujawniona jego najlepsza karta. Jak widać ten cały topologic dragon ( piszę z telefonu i z pamięci) jako ace moster to zwyczajny blef.

Nie mogę doczekać się kolejnego odcinka i tłumaczenia serii xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Lost w 11 Maj, 2017, 01:36:21
Po obejrzeniu z napisami: Najbardziej ciekawił mnie charakter Yusaku i mamy protagonistę który przybija piąteczkę Lulu z Code Geass a nawet Light'owi z Death Note. Powiecie że jest podobny do Yuseia? Być może ale Yusei przy Yusaku to ciepły misio jeśli chodzi o ego i empatię. Jego kompanem jest Ignis który najwyraźniej lubi dołożyć do pieca swoją arogancją. Brzmi dobrze ale pytanie czy te perełki będą dalej świecić - a nawet jeśli - to czy nie utoną w jakichś nonsensach kolejnych odcinków/sezonów. Zobaczymy jak to się rozwinie bo poziom nudy/nonsensu to bardzo ważny wskaźnik przy serii na 150 odcinków.

Czy ktoś jeszcze zauważył że protagonistom rośnie powercreep strasznie? Patrząc na kilka pierwszych odcinków:
Yugi (ułożył puzzle 3D i dzięki temu) pokonał arcyrywala
Jaiden dostał się do szkoły i prawie pokonał arcyrywala
Yusei dostał się do miasta wbrew prawu i pokonał arcyrywala
Yuma dostał pomoc z innego wymiaru, stworzył tym 100 kart i pokonał arcyrywala
Yuya stworzył sobie nową mechanikę a jego arcyrywal technicznie zwiał
Yusaku uratował przed zamknięciem SERWERY YGOPRO sieć VRAINS, ukradł dość potężne AI czym zrujnował swojego arcyrywala i zdobył dostęp do Speed Duel - plus tego samego dnia miał czas chillować się jedząc hot-doga na skwerze.

Myślę że kolejny protagonista po prostu zacznie swoją przygodę od uratowania całej cywilizacji przed upadkiem. Właściwie już teraz ten motyw ratowania ukrytego Cybersu i technogadka o Data Material sprawiła że poczułem się jakbym oglądał starego dobrego Star Treka. (INTO THA VRAINS, SCOTTY!) Oczywiście ten VR setting może być dziwny dla wielu albo porzucony przez twórców szybciej niż Action Duele. Moje pierwsze odczucia co do serii są jednak pozytywne. Widać że mają historię którą chcą opowiedzieć i bohaterowie też wydają się być zróżnicowani a nie tylko wrzuceni po to żeby uśmiechać się/zapychać opening.

Co do openingu - muzyka super ale do samych scen to można się czepiać - większość z nich jest kropka w kropkę wzięta z poprzednich openingów YGO, jakby przed jego zrobieniem zrobili sobie ich maraton. Pomiędzy takimi scenami są wrzucone tylko jakieś statyczne plansze przedstawienia bohaterów. Trochę słabo. Chyba czekam na dobre AMVki z tym.

Oficjalnie najnowsze Duel Dyski korporacji SOL nie wymagają posiadania fizycznych kart (Duel Links jest przyszłością) i jest zaopatrzone w sztuczną inteligencję która pomaga w trakcie pojedynków (Astral dla każdego). Jednak żeby można było robić epickie animacje dobierania oczywiście Yusaku jest hipsterem jak Yusei i używa starszego modelu przypominającego oryginał Kaiba Corp. Ta moc fanservice'u.

Pytanie: komu jeszcze podoba się że w pierwszej scenie openingu na Zielonej Sieci Cybersu pojawia się nagle coś co przypomina Milenijny Przedmiot? :) TYLKO CZY TO TEŻ FANSERVICE CZY FABUŁA??? Wydaje się logiczną odpowiedzią że to pierwsze. Jednak wtedy możemy sobie przypomnieć że Yuya w pierwszej scenie pierwszego openingu pojawia się w czterech ujęciach obok siebie a potem na czterech kartach obok siebie. Przypadek? Nie sądzę. Milenijna Aplikacja potwierdzona.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: shiro242 w 11 Maj, 2017, 02:17:00
Po obejrzeniu pierwszego odcinka mam niedosyt, a nawet ogromny. Bierze się to oczywiście z powodu braku duelu.
Bohater na wielki plus. Porównując do Yuyi i tego dziwnego dzieciaka z Zexala, nareszcie jest postać godna oglądania. Czekam na drugi odcinek.

Czy ktoś zauważył Zoodiac Hammerkong? xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 11 Maj, 2017, 10:13:28
Po obejrzeniu z napisami: Najbardziej ciekawił mnie charakter Yusaku i mamy protagonistę który przybija piąteczkę Lulu z Code Geass a nawet Light'owi z Death Note. Powiecie że jest podobny do Yuseia? Być może ale Yusei przy Yusaku to ciepły misio jeśli chodzi o ego i empatię. Jego kompanem jest Ignis który najwyraźniej lubi dołożyć do pieca swoją arogancją. Brzmi dobrze ale pytanie czy te perełki będą dalej świecić - a nawet jeśli - to czy nie utoną w jakichś nonsensach kolejnych odcinków/sezonów. Zobaczymy jak to się rozwinie bo poziom nudy/nonsensu to bardzo ważny wskaźnik przy serii na 150 odcinków.

Czy ja wiem, jeżeli jest z niego Light to raczej taki bardzo wczesny, bo przecież podczas rozmowy z hipopotamem specjalnie go też pochwalił za miłość do gry, chillował się przy hot dogu, a potem uratował Blue Angel przed ogniem smoka. Jakoś nie widzę Yagamiego (tego na etapie "Zostanę Bogiem nowego świata!!!111oneoneone")  jak robi którąś z tych rzeczy. :P


Czy ktoś zauważył Zoodiac Hammerkong? xd


Paaanie, screen z nim to nawet na CFY trafił, jak tylko rawy się pojawiły. :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 11 Maj, 2017, 10:26:08
Nawiązując do tego co Lost napisał.

Problem z aroganckiego bohatera polega na tym że musi mieć jasny cel i dobre podłoże fabularne. Bo inaczej ludzie go po prostu dłuższym czasie oglądania   będą narzekać jaki on jest do kitu.  Właśnie Luluś jest taką postacią która jest arogancka i gardzi wszystkimi wokół aby zaspokoić swoje własne ambicje. Przebić Code Geass jest ciężko ale można utrzymać ten poziom fabuły. No pomijam 2 sezon bo był do kitu. Na razie ciężko stwierdzić jaką motywacją kieruje nam się Yusaku. Czemu zabrał się za walkę z Hanoi (chodzi mi o genezę) oraz po co to robi skoro mógł by ich olać?
Zaczekajmy parę odcinków a dowiemy się wszystkiego jak trzeba.

Tak zauważyłem milenijne oko w openingu oraz sama latająca gałka oczna naszego AI też jest nawiązaniem do tego.
Jednak to chyba bardziej puszczone oczko dla fandomu niż jakaś zapowiedź powrotu milenijnych przedmiotów.Btw  Zoodiac Hammerkong mnie nie dziwi. Co bądź oglądamy propagandę Konami która promuje swój produkt przez anime xD Przykładem jest pojedynek Yuriego który używa "struktur decku"  Anciend Golemów. O dziwo data struktury zbiegała się z emitowaniem tego odcinka. Przypadek ? Nie sądzę xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Darecki w 15 Maj, 2017, 12:39:56
Jak dla mnie seria zapowiada sie dobrze. Główny bohater nie jest pajacem i nie lata jak glupi rzucając wyzwania do pojedynku na lewo i prawo, koleś stonowany i chyba pierwszy raz bohater ma doła z którego pewnie będzie wychodził w miare rozwoju fabuly. Czekam na nowe karcioszki z tej serii  8|
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 18 Maj, 2017, 21:25:22
Drugi odcinek już ogólnodostępny, a jakoś nikt nie komentuje... Prawdopodobnie dlatego, że pozornie nie ma czego :P Ale jest to błędne wrażenie, wyciągnięte przez ludzi, którzy zanadto skupiali się na przaśnym CGI! Otóż bardzo pozytywną rzeczą w tym odcinku było to, że Zaizen Aoi Blue Angel, w zeszłym tygodniu uratowana przez Yusaku, nie siedziała cały czas, jarając się zajebistością głównego bohatera jak Onizuka, ani nie robiąc maślanych oczu do niego za tamten ratunek, ale wkroczyła do akcji i uratowała mu d**e w sytuacji, w której już miał przegrać Duel życie. Mała rzecz, a jednak cieszy :)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 21:51:51
Nie komentują bo czekają na tłumaczenie xd

Odcinek nawet spk tryb gry w końcu ma sens. Czekam na więcej mięska fabularnego :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Maj, 2017, 21:58:08
od rana jest po angielsku, więc jaki problem? :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 22:03:04
od rana jest po angielsku, więc jaki problem? :D

Życie? xD Dopiero teraz nad tym usiadłem xD Pochwalę się mam już 13 min skończone odcinka może za 1h skończę bez op i ed :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Maj, 2017, 22:07:42
No ja tylko wiem, że już jest, a sam obejrzałem na razie całe 0 min ;D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 22:30:45
Taka mała ciekawostka ale to może być naprawdę duży spolier więc dalsza część tego co napiszę czytacie na własną odpowiedzialność.


Spoiler
Yusaku wypowiada takie zdanie:
In order to save Kusanagi-san's brother from darkness!

Migawka pokazuje prawdopodobnie młodego Kusanagiego. Jeśli tak to co sądzicie o tej tezie że Bratem Kusanagiego może być sam Revolver lub jego prawa ręka??? W sumie mieliśmy by jeden jasny powód czemu tak Kusanagi z Yusaku uczepili się Hanoi.

Plus mam jeszcze inne tezy ale musiałbym je zweryfikować przy kolejnych odcinkach.

Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: jund6 w 19 Maj, 2017, 22:21:48
Czy ktoś inny też się zastanawia, skąd Blue Angel wzięła ten bicz? Czy ona go po prostu stworzyła, czy jak? :)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 19 Maj, 2017, 22:30:50
Pewnie wyjęła go z tego samego miejsca, z którego Knight of Hanoi wyciągnął deskę do surfowania, bo w pierwszym odcinku z Data Stormu wyleciała tylko jedna, na którą wskoczył Yusaku... Zatem albo mają jakieś okna ekwipunku w tym VRAINSie, albo system im podsyła, czego akurat potrzebują.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: jund6 w 19 Maj, 2017, 22:35:38
Podoba mi się wersja z oknami ekwipunku ;)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Raviael w 20 Maj, 2017, 01:55:44
Zatem albo mają jakieś okna ekwipunku w tym VRAINSie, albo system im podsyła, czego akurat potrzebują.

Brzmi rozsądnie, ale nie liczyłbym na takie intencje twórców. Od wielu serii w taliach bohaterów karty pojawiają się same (często w trakcie duelu), a wiele przedmiotów/wydarzeń nie ma głębszego sensu, czasem łącznie z motywacjami antagonistów (i nierzadko protagonistów) i ciągami przyczynowo-skutkowymi :D W skrócie - deska pojawiła się, bo miała być i tyle xD

Niemniej seria zapowiada się pozytywnie i liczę, że po X odcinkach nie stoczy się tak jak Arc-V.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 21 Maj, 2017, 10:30:12
To może i ja się wypowiem, przy okazji wrzucając parę newsów ;). Ogólnie jak na razie to jestem zadowolony z tego w jakim kierunku idzie ta seria :). Nawet ten Speed Duel (http://yugioh.wikia.com/wiki/Speed_Duel_(VRAINS)) w sumie mi nie przeszkadzał, poza tym całym Skillem (http://yugioh.wikia.com/wiki/), no ale czym byłaby seria YGO bez jakiegoś oszustwa :P? Ale i tak dobrze że nie porzucili całkowicie standardowego, stacjonarnego grania (określanego tutaj jako Master Duel) i zobaczymy je jeszcze we VRAINS. Właśnie o tych dwóch stylach pojedynkowania się chciałem tutaj napisać, ale anime chyba wszystko już wyjaśniło, mimo to poniżej możecie znaleźć screen i linki do źródeł mówiących o tych dwóch formatach :D. Kolejne informacje dotyczą już tylko Emy i Revolvera, nie jest tego za wiele, ale zawsze miło dolać trochę oliwy do ognia spekulacji xD. Jak się okazuje nasza tajemnicza motocyklistka to wolny strzelec, który nie obstaje za żadną ze stron konfliktu. A co do lidera The Knights of Hanoi to jak widać ma on jakieś powiązania z naszym małym wirtualnym stworkiem, pytanie tylko czy chodzi tu o sceny z pierwszego odcinka, czy też o coś więcej?

Ema
(http://i.imgur.com/Q6ALTBm.jpg)
Revolver
(http://i.imgur.com/OFatmKa.jpg)
Speed i Master Duels
(http://i.imgur.com/Sj1NxNJ.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/speedvsmaster/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/indianaema/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 25 Maj, 2017, 19:25:24
Lecimy z nowym odcinkiem: KoH próbuje odstawić Predatora, brakowało tylko takiego zachrypniętego śmiechu i miałbym flashbacki z Arnoldem S. W chwilę potem Ignis/Eye odstawił taki karnawał, że głowa mała. Teraz zamiast "twoja dusza idzie do Shadow Realm!" będziemy mieli "twoja dusza zostanie wpierdzielona bez popity przez kawałek porytego kodu!" No i OcZyWiŚcIe okazuje się, że ponieważ zostało z niego tylko oko, to stracił wszystkie wspomnienia (Astral, patrzę na ciebie). Tymczasem nasz marokański sprzedawca złota Onizuka ma straszny ból odbytu, że wszystkie telewizje nie gadają o nim 24h/dobę. Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że Revolver (który ZuPeŁnYm PrZyPaDkIeM ma podobny sposób wysławiania się, co Yusaku) potrafi przejść do realnego świata swoim avatarem z VRAINSa, żeby polatać sobie na smoku po okolicy i nikogo to najwyraźniej nie dziwi :P No i główny bohater w trzecim odcinku grozi świadomej istocie śmiercią, co każe mi myśleć, że może Lost wcale się nie pomylił, porównując go do Lighta Yagamiego

PS Sądząc po tej scenie z gołębiem(?!?), jednak jakieś okna ekwipunku we VRAINS funkcjonują.

PPS Okazało się, że miałem rację, wiążąc nazwę Knights of Hanoi z zagadką wież z Hanoi :D

PPPS Blue Angel na dzień dobry przylazła i kazała Yusaku się poddać. Taaak, my już dobrze wiemy, o co jej chodzi...
Spoiler
(http://i.imgur.com/BuAdoXi.jpg)