Yu-Gi-Oh! TCG Polska

Serce Kart => Yu-Gi-Oh! Ogólnie => Anime i Manga => Wątek zaczęty przez: Kamiru w 17 Luty, 2017, 19:55:57

Tytuł: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 17 Luty, 2017, 19:55:57
(http://i.imgur.com/q10Iv1A.jpg)

Wydaje mi się że otrzymaliśmy już wystarczająco dużą ilość informacji o najnowszej serii Yu-Gi-Oh! by założyć dedykowany jej temat w dziale "Anime i Manga" :). W tym miejscu bez obaw możecie dyskutować o odcinkach, fabule, postaciach, czy o najnowszej mechanice LINK i tym jak wpisuje się ona w zarys owej serii :D.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: kiideny w 19 Luty, 2017, 16:17:29
Podstawowe pytanie.
Czy główny bohater będzie miał w końcu obu rodziców?  :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 19 Luty, 2017, 17:00:42
Nie wiem jaki ten fakt ma związek i wpływ na jakość fabuły, ale już od dwóch serii (ZEXAL i Arc-V) główny jej bohater posiada oboje rodziców. Obecnych przy nim czy też nie, biologicznych czy adoptowanych, ale jednak ich posiada :D. Więc jest to wielce prawdopodobne że Yusaku również będzie zaliczał się do grona protagonistów z kompletną rodzinką :).
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 20 Luty, 2017, 16:50:48
Klika japońskich stron właśnie rozpoczęło promowanie Yu-Gi-Oh! VRAINS :). Na razie nie jest to nic wielkiego, zaledwie parę grafik i kilka krótkich opisów, ale z pewnością im będziemy bliżej premiery serii zaplanowanej na wiosnę 2017 roku, tym będzie ich więcej :D. Na tą chwilę musi nam wystarczyć Yusaku w swoich 2 formach i jego tajemniczy kompan ;DD.

Yusaku realny i wirtualny
(http://i.imgur.com/uRt5MCG.jpg)
(http://i.imgur.com/M6UVIyN.jpg)
Tajemnicza istota
(http://i.imgur.com/cMmW9bf.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/areyoureadytomeettheplaymaker/) i Maxut (http://blog.livedoor.jp/maxut/archives/49519862.html)

PS
W przeciwieństwie do serii Arc-V emisja VRAINS będzie miała miejsce w każdą środę o godzinie 6:25 czasu lokalnego, pierwszy odcinek ma ukazać się 5 kwietnia. W przypadku Polski godziny emisji to odpowiednio 23:25 czasu letniego i 22:25 czasu zimowego. Tylko należy pamiętać że w naszym kraju to jeszcze będzie wtorek ;).
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 28 Luty, 2017, 21:52:39
Mnie zaciekawiła informacja, że seria ma się toczyć w liceum, oraz sugestie, że główny bohater ma być hakerem, który w karciankę wciągnie się w sumie przez przypadek - czyżby szykował się normalny protagonista, który ma życie? :O Poza tym podoba mi się jego design, który wygląda po prostu... zwyczajnie w normalnej wersji (od Zexala odpadłem, bo dosłownie nie mogłem patrzeć na Yumę), a w cyber-trykocie kojarzący się nieodparcie z Tronem, do którego chyba te cyber duele mają nawiązywać.

Ale poważnie, gdyby okazało się, że choć raz scenarzyści nie będą trzepać nas po twarzach ratowaniem świata od pierwszego sezonu (bo przecież da się wymyślić ekscytującą fabułę na mniejszą skalę), byłbym naprawdę pozytywnie zaskoczony. No chyba, że w drugim odcinku okaże się, że ta szkoła uczy głównie grania w karty, a w piwnicy jest zamknięty kamień filozoficzny czy inny MacGuffin.  :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 28 Luty, 2017, 21:59:42
Ja oczekuje dwóch rzeczy:

Że będzie to tak dobre jak 5d's

Że nie będzie to tak spieprzone jak Arc-V


Dziękuje, dobranoc :v
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Chris Cornell w 01 Marzec, 2017, 18:39:41
A mi nowy protagonista wydaje się jakiś taki... wychudzony? Spójrzcie na szyję, na twarz, na całą sylwetkę... Dlaczego on wygląda, jak uciekinier z Auschwitz w mundurku szkolnym? A, i ten "zacięty" wyraz twarzy jest trochę śmieszny.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Marzec, 2017, 20:39:07
Nic nie robi cały dzień poza siedzeniem w internetach na kolorowych smokach- też bym był na jego miejscu wychudzony :v
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 01 Marzec, 2017, 20:46:07
E tam, on mnie mało obchodzi tak szczerze. Bardziej się zastanawiam czy dostaniemy jakoś zacną główną drugą planową bohaterkę, która będzie umiała grać w kolorowe smoki i przy tym będzie można zawiesić oko na niej xD Na razie Akiza Izayoi (lub z polskim akcentem Izinska) nr 1 !
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 01 Marzec, 2017, 21:10:47
A Asuka to co?  3:)

I wyglądała klawo i kartoniki ogarniała... No dobra.. w Arc-V nie ogarniała xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 25 Marzec, 2017, 17:50:50
Ostatnimi czasy coś tutaj za cicho, dlatego postaram się ożywić ten temat paroma ciekawymi newsami xD.
Jak już pewnie wiecie, przez okres całego kwietnia będzie emitowana w Japonii swego rodzaju miniseria wprowadzająca w fabułę VRAINS, zatytułowana Yu-Gi-Oh! VRAINS Complete Analysis! Yu-Gi-Oh! LABO. Pierwszy z jej odcinków ma ukazać się 5 kwietnia, a ostatni zapewne na tydzień przed premierą samego anime, zaplanowaną na początek maja bieżącego roku :D.
A gdy już jesteśmy przy samym anime, to wypada wspomnieć o tym że poza zaprezentowaniem składu ekipy przydzielonej do pracy nad Yu-Gi-Oh! VRAINS (w tym aktora podkładającego głos Yusaku), jak i już wcześniej znanych dwóch nowych postaci (Onizuka Go i Zaizen Aoi). Dostajemy również bardziej szczegółowy opis fabuły, który przy okazji ujawnia nam tożsamość głównych antagonistów, kryjących się za dość enigmatycznym określeniem "The Knights of Hanoi".
No i to by było na tyle w kwestii newsów. Na kolejną ich porcję przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do emisji pierwszego odcinka LABO za mniej więcej półtora tygodnia :).

Onizuka Go i Zaizen Aoi
(http://i.imgur.com/yr19Oy7.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/goisgoaoiisblue/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/finallymydigimonandyugiohfanficisareality/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 25 Marzec, 2017, 18:03:14
Czy... czy ten facet nosi na głowie złoty fez?! XD W ogóle wygląda jak jubiler z Maroka, który postanowił założyć całe złoto w sklepie na siebie. Dla odmiany dziewczyna wygląda aż zbyt normalnie, oby coś sobą prezentowała, a nie robiła tylko za ozdobę głównego bohatera.

Nazwa "Knights of Hanoi" przypomina mi legendę o mnichach z Hanoi, którzy przesuwają elementy łamigłówki, żeby doprowadzić kiedyś do końca świata.

Ale naprawdę, ten Onizuka przypomina jakiegoś superbohatera, narysowanego przez autora, który był akurat ostatni dzień w pracy i mu nie zależało :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 18 Kwiecień, 2017, 20:55:16
Temat znowu nam podupadł, czyli kolejny raz jestem zmuszony go ożywić :). Za nami już półmetek LABO, więc chyba wypadałoby przynajmniej pokrótce podsumować wszystkie dotychczasowo zaprezentowane w tym programie informacje :D. W sumie nie było tego za wiele, zaledwie parę szkiców przedstawiających Den City (miejsce akcji VRAINS) pochodzących z pierwszego odcinka tej mini serii czy też wirtualne wizerunki Zaizen Aoi (znanej wtedy jako Blue Angel) i Onizuka Go (w obu światach wyglądającego tak samo) pochodzące z odcinka numer dwa. Jedynym jak dla mnie interesującym faktem ujawnionym do tej pory w tym programie jest sposób w jaki mają być rozgrywane (przynajmniej niektóre) pojedynki we VRAINS, a mianowicie będą one prowadzone w formacie Speed Duel (http://yugioh.wikia.com/wiki/Speed_Duel_(format)) ;). Tylko czas pokaże czy ten ruch ze strony twórców anime okaże się być dobrym posunięciem, czy też pierwszym gwoździem do trumny dla ich najnowszego dzieła xD.

Den City realne i wirtualne
(http://i.imgur.com/Ohs6efI.jpg)
(http://i.imgur.com/uVNq0VH.jpg)
(http://i.imgur.com/W1eLJSq.jpg)
(http://i.imgur.com/6HrL0h6.jpg)
Zaizen Aoi, Blue Angel i Onizuka Go
(http://i.imgur.com/2yk0l80.jpg)
(http://i.imgur.com/x4AidtU.jpg)
(http://i.imgur.com/0Swd8GM.jpg)
(http://i.imgur.com/SHiil1v.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/isbeingwiththewindmeaningusingguardiangrarl/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/soblueangelisamagicalgirliguess/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 18 Kwiecień, 2017, 21:08:26
Stwierdzili, że chardesign Onizuki jest już tak porąbany, że nie trzeba go jeszcze bardziej udziwniać. :P No i okazało się, że Magical Girl Lyrical Aoi jednak umie się uśmiechać...
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Kwiecień, 2017, 21:59:18
Kamiru a co z anty bohaterami tej zacnej serii? xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 18 Kwiecień, 2017, 23:55:21
Nie ma plusów, więc nie ma też newsów :P. Nie no żartuję, już przechodzę do info z V JUMPa :D. Na samym początku wypada napisać o dacie premiery Yu-Gi-Oh! VRAINS która została zaplanowana na 10 maja bieżącego roku. Odcinki tej serii mają być emitowane w każdą środę o godzinie 18:25 czasu lokalnego (w Polsce odpowiednio o 11:25 czasu letniego i o 10:25 czasu zimowego). Warto również w tym miejscu wspomnieć o piosenkach wytypowanych do bycia pierwszym openingiem i endingiem tej serii, a są to odpowiednio utwory o tytułach "The Wind" i "Believe In Magic". No i doszliśmy chyba do najciekawszych informacji zaprezentowanych w owym magazynie, a mianowicie do kolejnej porcji faktów dotyczących The Knights of Hanoi :). Tym razem poznajemy jednego z ich gruntów (nazwanego po prostu "Knight of Hanoi"), który będzie terroryzował cyberprzestrzeń przy użyciu Cracking Dragona. No i co chyba bardziej interesujące, ujawniona została również tożsamość lidera tej grupy, ukrywającego się pod pseudonimem "Revolver". Jak dla mnie to właśnie on okaże się być głównym rywalem Yusaku, szczególnie gdy spojrzymy na jego ace monstera, którym jest Topologic Bomber Dragon ;).

Premiera, Opening i Ending
(http://i.imgur.com/5HSy5lW.jpg)
(http://i.imgur.com/7x5vf2x.jpg)
(http://i.imgur.com/8QVJ7z0.jpg)
Knight of Hanoi i Revolver
(http://i.imgur.com/EwbTh3m.jpg)
(http://i.imgur.com/Dn1gREU.jpg)
(http://i.imgur.com/jy4Nd2q.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/finallyanairdatewoolawd/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 19 Kwiecień, 2017, 11:23:34
Mówisz i masz ;)

Moim zdaniem ten Revolver to chyba  nie do końca będzie tym liderer. Bardziej na zasadzie "ja tu rządzę ale mam nad sobą szefa".

Szkoda, liczyłem na lepszy wygląd tych złych. Dla mnie to taka kalka z yiliaster z 5 ds. Póki co i dam im szansę. O dziwo postacie negatywne lepiej wypadają od tych dobrych.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Kwiecień, 2017, 16:57:48
Cytuj
Jedynym jak dla mnie interesującym faktem ujawnionym do tej pory w tym programie jest sposób w jaki mają być rozgrywane (przynajmniej niektóre) pojedynki we VRAINS, a mianowicie będą one prowadzone w formacie Speed Duel.

I tak oto dzięki tej jednej informacji już wiem, że nie obejrzę nawet pojedynczego odcinka tego gunwa xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 19 Kwiecień, 2017, 17:23:06
Cytuj
Jedynym jak dla mnie interesującym faktem ujawnionym do tej pory w tym programie jest sposób w jaki mają być rozgrywane (przynajmniej niektóre) pojedynki we VRAINS, a mianowicie będą one prowadzone w formacie Speed Duel.

I tak oto dzięki tej jednej informacji już wiem, że nie obejrzę nawet pojedynczego odcinka tego gunwa xD

Też przez to nie chciałem właśnie odcinków oglądać, ale będą też normalne pojedynki, więc się zastanowię
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 23 Kwiecień, 2017, 19:20:58
Na zakończenie tego jakże bogatego w newsy na temat VRAINS tygodnia zamieszczam poniżej obszerną zapowiedź pierwszego odcinka owej serii w raz z jego cast listą :D. Lecz to nie wszystko, mamy również za sobą trzeci epizod LABO, który podobnie jak jego poprzednicy nie wniósł za wiele, ale przynajmniej wyjaśnił nam znaczenie członu "VRAINS" (Virtual Reality Artificial Intelligence Network System) nie będącego, jak widać tylko zlepkiem przypadkowo dobranych liter ;D. Na koniec warto także wspomnieć o aktorach podkładających głos postaciom z tej serii, przy których prezentacji poznaliśmy dodatkowo parę nowych postaci, niestety bez szczegółowych informacji na ich temat :/.

Episode 1: 俺の名はPlaymaker – Ore no Na wa Pureimēkā
(My name is Playmaker)


Den City is where an advanced network has been developed. There, people Duel day and night in the VR space called LINK VRAINS, which is managed by a corporation known as SOL Technology. The main character, Fujiki Yusaku, is a cool-headed high school student who possesses superb observation skills. In order to defeat the Knights of Hanoi who plan to destroy LINK VRAINS, he transforms into his avatar, Playmaker, and conducts Duels against them in secret. Thanks to Kusanagi Shoichi, Yusaku was able to obtain info that SOL Technology is desperately searching for a mysterious lifeform. Having realized that the Knights of Hanoi are also searching for this lifeform, Yusaku spreads a trap in the network, and sets up an operation to capture it…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Specter: Kajimoto Daiki
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Bishop: IKKAN
Extras

Znaczenie członu VRAINS
(http://i.imgur.com/jTBjeTS.jpg)
Obsada i nowe postacie
(http://i.imgur.com/11eEQQW.jpg)
(http://i.imgur.com/FxmcQR8.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains001-2/), YGO Organization (https://ygorganization.com/icantpossiblyfigurethisoutcanyou/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/sowhendothejokesstart/)
Weekly Jump
(http://i.imgur.com/tKDhVIs.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 07 Maj, 2017, 20:30:47
Piąta odsłona LABO już za nami więc najwyższa pora na podsumowanie 2 ostatnich odcinków tej mini serii ;). Podobnie jak w przypadku pierwszych trzech epizodów tego programu nie dostajemy tutaj za wielu nowych informacji, lecz tym razem poza paroma screenami przedstawiającymi między innymi pracę na CGI modelami dla Decode Talkera i Cracking Dragona, otrzymujemy również trailer promujący pierwszy odcinek Yu-Gi-Oh! VRAINS, który znajdziecie w jednym z poniższych spoilerów :D. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o informacjach z Weekly Jumpa będących czymś w rodzaju uzupełnienia opisów postaci zaprezentowanych w moim poprzednim poście :).

Decode Talker CGI i Cracking Dragon CGI
(http://i.imgur.com/TMf5pvr.jpg)
(http://i.imgur.com/e5T2AcW.jpg)
(http://i.imgur.com/FdLK9rH.jpg)
(http://i.imgur.com/BefAc9E.jpg)
(http://i.imgur.com/CelDlw9.jpg)
(http://i.imgur.com/Ei5lK66.jpg)
(http://i.imgur.com/mzlr5qc.jpg)
(http://i.imgur.com/8c0oIJ5.jpg)
(http://i.imgur.com/0N4fWLY.jpg)
(http://i.imgur.com/duMpGvK.jpg)
Zapowiedź pierwszego odcinka VRAINS
https://www.youtube.com/watch?v=FYTTzmYVJDA
Obsada i nowe postacie
(http://i.imgur.com/5OFjAJJ.jpg)(http://i.imgur.com/eaH4tBp.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/sowhosbettingitstheastralofvrains/), YGO Organization (https://ygorganization.com/intothevrains/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/bewarethehotdog/)

PS
Ktoś poza mną jest skory do dyskusji w tym wątku, czy jednak mam tu tworzyć coś na wzór monologowej ściany newsowego tekstu xD?
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 07 Maj, 2017, 20:55:53
Żeby ci smutno nie było wydam na razie moją wstępną opinię.


Dostajemy kreskę z Arc V. Co mnie mnie osobiście trochę nie cieszy bo jest słaba niestety. Jak wszystko pójdzie dobrze dostaniemy nowego 5 ds'a. Co do dalszej wypowiedzi się wstrzymuję aż nie obejrzę rawa :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 07 Maj, 2017, 21:31:17
Nie wiem, co to za jeden, ale moją ulubioną postacią jak na razie jest ten typ, który za plecami głównego bohatera w spokoju smaży burgery.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 10 Maj, 2017, 23:40:12
Pierwszy odcinek serii już za nami, więc chyba najwyższa pora na opublikowanie zapowiedzi następnych epizodów VRAINS :). Ale to nie wszystko co przygotowałem tutaj dla was xD. Parę dni temu, przy okazji ujawnienia kolejnej dawki informacji o niektórych postaciach (głównie drugoplanowych), został również zaprezentowany nowy członek The Knights of Hanoi noszący pseudonim "Specter", który jak się okazuje jest prawą ręką samego Revolvera ;). No i na zakończenie wspomnę jeszcze o dość interesującym dzisiejszym newsie przedstawiającym relacje łączące poszczególne postacie, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym :D.

Episode 2: 風を掴め!Storm Access – Kaze o Tsukame! Sutōmu Akusesu
(Catch the Wind! Storm Access)


Yusaku managed to capture the mysterious lifeform that the Knights of Hanoi were chasing after. In order to defeat them, he logged into LINK VRAINS as Playmaker. He commenced a Duel while holding the lifeform hostage. However, the lifeform predicted that “Yusaku can’t win with his deck,” and generated a “Data Storm” in LINK VRAINS. Playmaker then experiences a new type of Dueling he’s never seen before: Speed Duel.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Extras

Episode 3: ファースト・コンタクト – Fāsuto Kontakuto
(First Contact)


Yusaku begins to examine the information hidden in the mysterious lifeform. On the other hand, after his Duel against one of the Knights in the network, he became famous as the hero who saved Link VRAINS. Learning that the lifeform is with Playmaker, SOL Technologies comes up with a plan to take it back. In order to defeat Playmaker, SOL Technologies’s Security Chief, Zaizen Akira, contacts GO Onizuka, a popular Charisma Duelist in Link VRAINS.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Bessho Ema: Kamakura Yuna
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Specter: Kajimoto Daiki
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Rook: Makishima Koichi
Knight: Yano Masaaki
Bishop: IKKAN
Kaeru/Hato (Literally: Frog/Pigeon): Seki Tomokazu
Roboppy: Takahashi Minami
Extras

Episode 4: カリスマデュエリストGo鬼塚 – Karisuma Dyuerisuto Gō Onizuka
(Charisma Duelist: Go Onizuka)


The true identity of the Knight of Hanoi who suddenly appears in Link VRAINS is GO Onizuka, a Charisma Duelist. GO grew up in an orphanage, and thus, he took on Dueling to earn money in order to repay the orphanage’s kindness and bring smiles to the children who live there. However, ever since Playmaker appears, the children only have their eyes on him! In order to win back the children’s hearts, GO challenges Playmaker to a Duel!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Mysterious Lifeform: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
MC: IKKAN
Roboppy: Takahashi Minami
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Extras

Episode 5: 鳴動のスリーカウント – Meidō no Surī Kaunto
(The Resounding Three-Count)


GO carries out his Duel in a manner similar to Pro-Wrestling, using Dueling as a means to entertain the audience. Playmaker seems to be interested in this playstyle, which is different from his calm and calculated playstyle. As if acknowledging GO Onizuka’s Dueling, Playmaker summons Decode Talker, despite taking a huge amount of damage. And thus, the two’s ace monsters clash!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
MC: IKKAN
Roboppy: Takahashi Minami
Knight of Hanoi: Endo Daisuke
Extras

Specter
(http://i.imgur.com/ZOKqfyc.jpg)
Pozostałe postacie
(http://i.imgur.com/ydKeGci.jpg)(http://i.imgur.com/Q1fMpEo.jpg)
(http://i.imgur.com/icUkHLo.jpg)(http://i.imgur.com/Nfb9P5f.jpg)
(http://i.imgur.com/YEY4Dio.jpg)
Relacje pomiędzy postaciami - Den City
(http://i.imgur.com/JOveaAM.png)
(http://i.imgur.com/L6xGsPM.png)(http://i.imgur.com/kyDOEfx.png)
(http://i.imgur.com/j30QcRa.png)(http://i.imgur.com/g9pYosM.png)
(http://i.imgur.com/MVHUS66.png)(http://i.imgur.com/yl2BDdn.png)
Relacje pomiędzy postaciami - Link VRAINS
(http://i.imgur.com/30U0EkC.png)
(http://i.imgur.com/9kevqWg.png)(http://i.imgur.com/iP4FT8W.png)
(http://i.imgur.com/WuX4hjI.png)(http://i.imgur.com/S5eF1qO.png)
(http://i.imgur.com/hzhrCZa.png)(http://i.imgur.com/J6ErxKR.png)
(http://i.imgur.com/25XzPxh.png)(http://i.imgur.com/AjhWAvZ.png)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/sothefirst3episodesarelikea60to70minutemovie/), YGO Organization (https://ygorganization.com/niceroleniceactorgo/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-character-relationships/)
Ogólne (ep. 2-5)
(http://i.imgur.com/CqHg8nD.jpg)
(http://i.imgur.com/esNaMBW.jpg)
Ogólne (ep. 4-5)
(http://i.imgur.com/dv7ru34.jpg)
Episode 2
(http://i.imgur.com/imDHg8l.jpg)
Episode 3
(http://i.imgur.com/xYq2Xry.jpg)
Episode 4
(http://i.imgur.com/q0KVMoB.jpg)
Episode 5
(http://i.imgur.com/0fIVR7s.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 10 Maj, 2017, 23:51:35
Ja nie chcę nic mówić, ale to nie jest przypadkowe podobieństwo
(http://i.imgur.com/DqfN4Ox.png)

Ciekawe wprowadzenie, postanowili nie walić na dzień dobry w twarz nową mechaniką i od razu najlepiej 4 potworami na raz (patrzę na ciebie, Arc-V), chociaż inteligencja tych Knights of Hanoi nie poraża - mieli szybko znaleźć uciekające AI, więc oczywiście skupili się na szczuciu smoków na wirtualne avki przypadkowych ludzi XD Dziękuję, dobranoc, nie mam więcej pytań. Protag nie wygląda jak skończony idiota (patrzę na ciebie, Yuma), więc napawa mnie to lekkim optymizmem. Niektórym coś strasznie nie pasują te Speed Duels, ale w takiej stylistyce kojarzą mi się z TRONem, więc nie narzekam.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 10 Maj, 2017, 23:59:39
Tak właśnie myślałem że tę gębę widziałem wcześniej xd

Seria wygląda spk. Dostaliśmy zawodowego hakera. Speed duel na latających deskach. Przerzyjemy choć wolę motocykle.
Jak tego nie zawalą dostaniemy mały powrót serii do korzeni. Plus ten Revolt wypadł nie głupio. Mało tego nie została ujawniona jego najlepsza karta. Jak widać ten cały topologic dragon ( piszę z telefonu i z pamięci) jako ace moster to zwyczajny blef.

Nie mogę doczekać się kolejnego odcinka i tłumaczenia serii xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Los w 11 Maj, 2017, 01:36:21
Po obejrzeniu z napisami: Najbardziej ciekawił mnie charakter Yusaku i mamy protagonistę który przybija piąteczkę Lulu z Code Geass a nawet Light'owi z Death Note. Powiecie że jest podobny do Yuseia? Być może ale Yusei przy Yusaku to ciepły misio jeśli chodzi o ego i empatię. Jego kompanem jest Ignis który najwyraźniej lubi dołożyć do pieca swoją arogancją. Brzmi dobrze ale pytanie czy te perełki będą dalej świecić - a nawet jeśli - to czy nie utoną w jakichś nonsensach kolejnych odcinków/sezonów. Zobaczymy jak to się rozwinie bo poziom nudy/nonsensu to bardzo ważny wskaźnik przy serii na 150 odcinków.

Czy ktoś jeszcze zauważył że protagonistom rośnie powercreep strasznie? Patrząc na kilka pierwszych odcinków:
Yugi (ułożył puzzle 3D i dzięki temu) pokonał arcyrywala
Jaiden dostał się do szkoły i prawie pokonał arcyrywala
Yusei dostał się do miasta wbrew prawu i pokonał arcyrywala
Yuma dostał pomoc z innego wymiaru, stworzył tym 100 kart i pokonał arcyrywala
Yuya stworzył sobie nową mechanikę a jego arcyrywal technicznie zwiał
Yusaku uratował przed zamknięciem SERWERY YGOPRO sieć VRAINS, ukradł dość potężne AI czym zrujnował swojego arcyrywala i zdobył dostęp do Speed Duel - plus tego samego dnia miał czas chillować się jedząc hot-doga na skwerze.

Myślę że kolejny protagonista po prostu zacznie swoją przygodę od uratowania całej cywilizacji przed upadkiem. Właściwie już teraz ten motyw ratowania ukrytego Cybersu i technogadka o Data Material sprawiła że poczułem się jakbym oglądał starego dobrego Star Treka. (INTO THA VRAINS, SCOTTY!) Oczywiście ten VR setting może być dziwny dla wielu albo porzucony przez twórców szybciej niż Action Duele. Moje pierwsze odczucia co do serii są jednak pozytywne. Widać że mają historię którą chcą opowiedzieć i bohaterowie też wydają się być zróżnicowani a nie tylko wrzuceni po to żeby uśmiechać się/zapychać opening.

Co do openingu - muzyka super ale do samych scen to można się czepiać - większość z nich jest kropka w kropkę wzięta z poprzednich openingów YGO, jakby przed jego zrobieniem zrobili sobie ich maraton. Pomiędzy takimi scenami są wrzucone tylko jakieś statyczne plansze przedstawienia bohaterów. Trochę słabo. Chyba czekam na dobre AMVki z tym.

Oficjalnie najnowsze Duel Dyski korporacji SOL nie wymagają posiadania fizycznych kart (Duel Links jest przyszłością) i jest zaopatrzone w sztuczną inteligencję która pomaga w trakcie pojedynków (Astral dla każdego). Jednak żeby można było robić epickie animacje dobierania oczywiście Yusaku jest hipsterem jak Yusei i używa starszego modelu przypominającego oryginał Kaiba Corp. Ta moc fanservice'u.

Pytanie: komu jeszcze podoba się że w pierwszej scenie openingu na Zielonej Sieci Cybersu pojawia się nagle coś co przypomina Milenijny Przedmiot? :) TYLKO CZY TO TEŻ FANSERVICE CZY FABUŁA??? Wydaje się logiczną odpowiedzią że to pierwsze. Jednak wtedy możemy sobie przypomnieć że Yuya w pierwszej scenie pierwszego openingu pojawia się w czterech ujęciach obok siebie a potem na czterech kartach obok siebie. Przypadek? Nie sądzę. Milenijna Aplikacja potwierdzona.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Shiroo w 11 Maj, 2017, 02:17:00
Po obejrzeniu pierwszego odcinka mam niedosyt, a nawet ogromny. Bierze się to oczywiście z powodu braku duelu.
Bohater na wielki plus. Porównując do Yuyi i tego dziwnego dzieciaka z Zexala, nareszcie jest postać godna oglądania. Czekam na drugi odcinek.

Czy ktoś zauważył Zoodiac Hammerkong? xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 11 Maj, 2017, 10:13:28
Po obejrzeniu z napisami: Najbardziej ciekawił mnie charakter Yusaku i mamy protagonistę który przybija piąteczkę Lulu z Code Geass a nawet Light'owi z Death Note. Powiecie że jest podobny do Yuseia? Być może ale Yusei przy Yusaku to ciepły misio jeśli chodzi o ego i empatię. Jego kompanem jest Ignis który najwyraźniej lubi dołożyć do pieca swoją arogancją. Brzmi dobrze ale pytanie czy te perełki będą dalej świecić - a nawet jeśli - to czy nie utoną w jakichś nonsensach kolejnych odcinków/sezonów. Zobaczymy jak to się rozwinie bo poziom nudy/nonsensu to bardzo ważny wskaźnik przy serii na 150 odcinków.

Czy ja wiem, jeżeli jest z niego Light to raczej taki bardzo wczesny, bo przecież podczas rozmowy z hipopotamem specjalnie go też pochwalił za miłość do gry, chillował się przy hot dogu, a potem uratował Blue Angel przed ogniem smoka. Jakoś nie widzę Yagamiego (tego na etapie "Zostanę Bogiem nowego świata!!!111oneoneone")  jak robi którąś z tych rzeczy. :P


Czy ktoś zauważył Zoodiac Hammerkong? xd


Paaanie, screen z nim to nawet na CFY trafił, jak tylko rawy się pojawiły. :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 11 Maj, 2017, 10:26:08
Nawiązując do tego co Lost napisał.

Problem z aroganckiego bohatera polega na tym że musi mieć jasny cel i dobre podłoże fabularne. Bo inaczej ludzie go po prostu dłuższym czasie oglądania   będą narzekać jaki on jest do kitu.  Właśnie Luluś jest taką postacią która jest arogancka i gardzi wszystkimi wokół aby zaspokoić swoje własne ambicje. Przebić Code Geass jest ciężko ale można utrzymać ten poziom fabuły. No pomijam 2 sezon bo był do kitu. Na razie ciężko stwierdzić jaką motywacją kieruje nam się Yusaku. Czemu zabrał się za walkę z Hanoi (chodzi mi o genezę) oraz po co to robi skoro mógł by ich olać?
Zaczekajmy parę odcinków a dowiemy się wszystkiego jak trzeba.

Tak zauważyłem milenijne oko w openingu oraz sama latająca gałka oczna naszego AI też jest nawiązaniem do tego.
Jednak to chyba bardziej puszczone oczko dla fandomu niż jakaś zapowiedź powrotu milenijnych przedmiotów.Btw  Zoodiac Hammerkong mnie nie dziwi. Co bądź oglądamy propagandę Konami która promuje swój produkt przez anime xD Przykładem jest pojedynek Yuriego który używa "struktur decku"  Anciend Golemów. O dziwo data struktury zbiegała się z emitowaniem tego odcinka. Przypadek ? Nie sądzę xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Darecki w 15 Maj, 2017, 12:39:56
Jak dla mnie seria zapowiada sie dobrze. Główny bohater nie jest pajacem i nie lata jak glupi rzucając wyzwania do pojedynku na lewo i prawo, koleś stonowany i chyba pierwszy raz bohater ma doła z którego pewnie będzie wychodził w miare rozwoju fabuly. Czekam na nowe karcioszki z tej serii  8|
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 18 Maj, 2017, 21:25:22
Drugi odcinek już ogólnodostępny, a jakoś nikt nie komentuje... Prawdopodobnie dlatego, że pozornie nie ma czego :P Ale jest to błędne wrażenie, wyciągnięte przez ludzi, którzy zanadto skupiali się na przaśnym CGI! Otóż bardzo pozytywną rzeczą w tym odcinku było to, że Zaizen Aoi Blue Angel, w zeszłym tygodniu uratowana przez Yusaku, nie siedziała cały czas, jarając się zajebistością głównego bohatera jak Onizuka, ani nie robiąc maślanych oczu do niego za tamten ratunek, ale wkroczyła do akcji i uratowała mu d**e w sytuacji, w której już miał przegrać Duel życie. Mała rzecz, a jednak cieszy :)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 21:51:51
Nie komentują bo czekają na tłumaczenie xd

Odcinek nawet spk tryb gry w końcu ma sens. Czekam na więcej mięska fabularnego :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Maj, 2017, 21:58:08
od rana jest po angielsku, więc jaki problem? :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 22:03:04
od rana jest po angielsku, więc jaki problem? :D

Życie? xD Dopiero teraz nad tym usiadłem xD Pochwalę się mam już 13 min skończone odcinka może za 1h skończę bez op i ed :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 18 Maj, 2017, 22:07:42
No ja tylko wiem, że już jest, a sam obejrzałem na razie całe 0 min ;D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 18 Maj, 2017, 22:30:45
Taka mała ciekawostka ale to może być naprawdę duży spolier więc dalsza część tego co napiszę czytacie na własną odpowiedzialność.


Spoiler
Yusaku wypowiada takie zdanie:
In order to save Kusanagi-san's brother from darkness!

Migawka pokazuje prawdopodobnie młodego Kusanagiego. Jeśli tak to co sądzicie o tej tezie że Bratem Kusanagiego może być sam Revolver lub jego prawa ręka??? W sumie mieliśmy by jeden jasny powód czemu tak Kusanagi z Yusaku uczepili się Hanoi.

Plus mam jeszcze inne tezy ale musiałbym je zweryfikować przy kolejnych odcinkach.

Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: jund6 w 19 Maj, 2017, 22:21:48
Czy ktoś inny też się zastanawia, skąd Blue Angel wzięła ten bicz? Czy ona go po prostu stworzyła, czy jak? :)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 19 Maj, 2017, 22:30:50
Pewnie wyjęła go z tego samego miejsca, z którego Knight of Hanoi wyciągnął deskę do surfowania, bo w pierwszym odcinku z Data Stormu wyleciała tylko jedna, na którą wskoczył Yusaku... Zatem albo mają jakieś okna ekwipunku w tym VRAINSie, albo system im podsyła, czego akurat potrzebują.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: jund6 w 19 Maj, 2017, 22:35:38
Podoba mi się wersja z oknami ekwipunku ;)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Raviael w 20 Maj, 2017, 01:55:44
Zatem albo mają jakieś okna ekwipunku w tym VRAINSie, albo system im podsyła, czego akurat potrzebują.

Brzmi rozsądnie, ale nie liczyłbym na takie intencje twórców. Od wielu serii w taliach bohaterów karty pojawiają się same (często w trakcie duelu), a wiele przedmiotów/wydarzeń nie ma głębszego sensu, czasem łącznie z motywacjami antagonistów (i nierzadko protagonistów) i ciągami przyczynowo-skutkowymi :D W skrócie - deska pojawiła się, bo miała być i tyle xD

Niemniej seria zapowiada się pozytywnie i liczę, że po X odcinkach nie stoczy się tak jak Arc-V.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 21 Maj, 2017, 10:30:12
To może i ja się wypowiem, przy okazji wrzucając parę newsów ;). Jak na razie to muszę przyznać że jestem zadowolony z tego w jakim kierunku zmierza VRAINS :). Nawet ten Speed Duel (http://yugioh.wikia.com/wiki/Speed_Duel_(VRAINS)) w sumie mi nie przeszkadzał, oczywiście poza tym całym Skillem (http://yugioh.wikia.com/wiki/), no ale czym byłaby każda "szanująca się" seria YGO bez jakiegoś oszustwa :P? Ostatecznie jednak cieszę się że całkowicie nie porzucili standardowego grania, określanego tutaj mianem Master Duel. Właśnie o tych dwóch stylach pojedynkowania się chciałem napisać w tej wiadomości, ale anime chyba mnie ubiegło i zdążyło już wszystko wyjaśnić :/. Mimo to poniżej zamieszczam screen jak i linki do źródeł mówiących troszkę więcej o tych dwóch formatach, dla każdego którego jeszcze to ciekawi :D. Kolejne informacje dotyczą już tylko Emy i Revolvera, nie jest tego za wiele, ale zawsze miło dolać trochę oliwy do ognia spekulacji xD. Jak się okazuje nasza tajemnicza motocyklistka to swego rodzaju wolny strzelec, najemnik, nie obstający za żadną ze stron konfliktu. A co do lidera The Knights of Hanoi to jak widać łączy go coś więcej z naszym małym wirtualnym stworkiem, pytanie tylko czy chodzi tu o sceny z pierwszego odcinka, czy jednak o jakąś inną, nieznaną na tą chwilę sytuacje?

Ema
(http://i.imgur.com/Q6ALTBm.jpg)
Revolver
(http://i.imgur.com/OFatmKa.jpg)
Speed i Master Duels
(http://i.imgur.com/Sj1NxNJ.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/speedvsmaster/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/indianaema/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 25 Maj, 2017, 19:25:24
Lecimy z nowym odcinkiem: KoH próbuje odstawić Predatora, brakowało tylko takiego zachrypniętego śmiechu i miałbym flashbacki z Arnoldem S. W chwilę potem Ignis/Eye odstawił taki karnawał, że głowa mała. Teraz zamiast "twoja dusza idzie do Shadow Realm!" będziemy mieli "twoja dusza zostanie wpierdzielona bez popity przez kawałek porytego kodu!" No i OcZyWiŚcIe okazuje się, że ponieważ zostało z niego tylko oko, to stracił wszystkie wspomnienia (Astral, patrzę na ciebie). Tymczasem nasz marokański sprzedawca złota Onizuka ma straszny ból odbytu, że wszystkie telewizje nie gadają o nim 24h/dobę. Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że Revolver (który ZuPeŁnYm PrZyPaDkIeM ma podobny sposób wysławiania się, co Yusaku) potrafi przejść do realnego świata swoim avatarem z VRAINSa, żeby polatać sobie na smoku po okolicy i nikogo to najwyraźniej nie dziwi :P No i główny bohater w trzecim odcinku grozi świadomej istocie śmiercią, co każe mi myśleć, że może Lost wcale się nie pomylił, porównując go do Lighta Yagamiego

PS Sądząc po tej scenie z gołębiem(?!?), jednak jakieś okna ekwipunku we VRAINS funkcjonują.

PPS Okazało się, że miałem rację, wiążąc nazwę Knights of Hanoi z zagadką wież z Hanoi :D

PPPS Blue Angel na dzień dobry przylazła i kazała Yusaku się poddać. Taaak, my już dobrze wiemy, o co jej chodzi...
Spoiler
(http://i.imgur.com/BuAdoXi.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 01 Czerwiec, 2017, 20:16:07
Odcinek czw-czw-czw-czwarty! Pogłębia się ból odbytu Onizuki, bo dzieci z sierocińca oglądają telewizję, zamiast się nim interesować. W ogóle to dopiero teraz zauważyłem, że ten facet ma do paska od spodni przyczepiony sztuczny, złoty sześciopak - czyżby pomimo konkretnych bicków nasz wrestler miał piwny brzuchal? W międzyczasie Ignis planuje rebelię maszyn, ale przerywa mu konieczność rozegrania kolejnego duelu. Yusaku jest dla mnie postacią odświeżającą pod tym kątem, że chyba jako pierwszy protagonista ma głęboko gdzieś rozrywkę, serce kart, emocje i motywację swoich przeciwników, tylko chce pozamiatać naprzykrzającego się dziwaka i wrócić do domu. A ponadto jest chyba jedną z niewielu postaci, które znają efekty kart swoich oponentów już podczas ich pierwszego pojawienia się :P W międzyczasie losowi goście na ulicy oraz sieroty, o które Onizuka najwyraźniej dbał od wielu lat, kompletnie go zlewają i chcą żeby przegrał. XD Gówniaki najbardziej radosne były wtedy, kiedy oberwał za połowę LP w jednym ataku i prawie spadł z deski ku pewnej śmierci. A tak nawiasem mówiąc, to w jaki sposób niby Zaizen zamierza wykorzystać przegraną Playmakera do odzyskania Ignisa? Spodziewa się, że jak Yusaku przegra z jakimś dziwnym typem, to pokornie prześle mu program na wskazany serwer, czy coś?

PS Being Onizuka is suffering.

PPS Definicją "dostarczania widzom rozrywki" jest w świecie VRAINS najwyraźniej ciągłe kręcenie tych samych, rakowych combosów. W przełożeniu na prawdziwy świat najwięcej radości powinno mi sprawić oglądanie dwudziestego szóstego mirrora miedzy dwoma True Draco Zoo :P

PPPS Konami i Shueisha wypuściło karty reprezentujące Skille, ale sugerują, żeby używać je tylko w "pojedynkach między przyjaciółmi". Taaa, jak na razie...
Spoiler
(http://i.imgur.com/lk8SRBa.jpg)
(http://i.imgur.com/tDmKd7r.jpg)
(http://i.imgur.com/is17KfF.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 07 Czerwiec, 2017, 18:46:19
Eh ale lipa. Liczyłem na pojedynek z Aoi a dostaniemy natarczywego fana. Przynajmniej odbędzie się 1 pojedynek standardowy. Plus ciekawe czy te plotki o depresyjnym stanie Aoi będą prawdziwe. Fabularnie to by dobrze serię nakręciło.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 07 Czerwiec, 2017, 21:35:34
Nie martw się Sandro, bo mam dla Ciebie dobrą wiadomość :P. Jak można było się spodziewać po walce z Go Onizuką nadejdzie czas na pojedynek Playmakera z kolejnym wirtualnym celebrytą, którym oczywiście okazuje się być nasza ulubiona Blue Angel (Zaizen Aoi dla znajomych) :D. Szkoda tylko że prawdopodobnie na finał tego starcia przyjdzie nam poczekać co najmniej 3 tygodnie, czego bezpośrednią przyczyną będzie przerwa w emisji VRAINS mająca miejsce 28 czerwca :/. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o dość nietypowym zabiegu ze strony twórców anime, a mianowicie o stosunkowo szybkiej zmianie endingu zaplanowanej na lipiec bieżącego roku. Niestety, na razie brak jakichkolwiek informacji odnośnie powodu takiej a nie innej decyzji, czy też tego co miałoby zastąpić obecny utwór.

Episode 6: アイドル! ブルーエンジェル – Aidoru! Burū Enjeru
(Idol! Blue Angel)


Zaizen Aoi works as a Charisma Duelist under the alias Blue Angel in LINK VRAINS. In order to gain recognition from her brother, Zaizen Akira, she publicly challenged Playmaker to a Duel in LINK VRAINS. However, Playmaker did not respond to her challenge. Instead, the one who appeared before her is Specter, who has disguised as her fan!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Specter: Kajimoto Daiki
MC: Ikkan
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 7: ハノイの天使 – Hanoi no Tenshi
(The Angel of Hanoi)


Feeling that the Knights of Hanoi are behind Blue Angel, Yusaku decides to Duel her in order to figure out what is going on. However, Playmaker is gradually driven into a corner by Blue Angel’s tactics, which focus on dealing effect damage. Blue Angel’s strong desire to be recognized by her brother has fueled her Dueling, and she won’t hold back…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
MC: IKKAN
Extras

Episode 8: 風を操りし者 – Kaze o Ayatsurishi Mono
(Controller of the Wind)


Due to Hanoi’s program, Zaizen Aoi is now in a comatose state. Feeling responsible for dragging her into his battle against Hanoi, Yusaku tries to investigate the cause of this together with Kusanagi. However, Blue Angel, who is supposed to be in a coma, then appears on the city’s monitors, and challenges Playmaker to a rematch!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Blue Angel: Nakashima Yuki
Rook: Makishima Koichi
Knight: Yano Masaaki
Bishop: IKKAN
Frog/Pigeon/Eagle: Seki Tomokazu
Extras

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/theblueangelcometh/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-believe-magics-retirement/)
Ogólne (ep. 6-8)
(http://i.imgur.com/XxdUf1Y.jpg)
Ogólne (ep. 6-7)
(http://i.imgur.com/WiWsgEl.jpg)
Episode 6
(http://i.imgur.com/YqMeeJO.jpg)
Episode 7
(http://i.imgur.com/2ueNCWP.jpg)
Episode 8
(http://i.imgur.com/Qm8Eg8U.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: kiideny w 07 Czerwiec, 2017, 22:25:08
{...}
Dodatkowo na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o dość nietypowym zabiegu ze strony twórców anime, a mianowicie o stosunkowo szybkiej zmianie endingu zaplanowanej na lipiec bieżącego roku. Niestety, na razie brak jakichkolwiek informacji odnośnie powodu takiej a nie innej decyzji, czy też tego co miałoby zastąpić obecny utwór.

Czemu nietypowego??? Akurat endingi zazwyczaj w chińskich bajkach są zmieniane co sezon (z openingami jest gorzej, z nimi się zazwyczaj 2 sezony trzeba męczyć). A że bajka zaczęła wychodzić dopiero w maju to swoją drogą.

Kamiru: Wiem o tym, ale i tak dziwi mnie fakt tak szybkiej zmiany endingu, następującej niedługo po premierze serii.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 07 Czerwiec, 2017, 23:11:11
Trochę siedziałem w radiu o tematyce japońskiej. I z tej informacji wynika tylko 2 rzeczy.

ED i OP często promują wykonawców w Japonii. I każdy szanujące się artysta zazwyczaj promuje się przez demo. A jak najlepiej się wypromować? Właśnie sprzedając demo do OP i ED w anime ( proszę nie pisać chińskie bajki bo mnie to irytuje :P ). Nietypowo bo takie umowy są spisywane na sezon i bardzo rzadko się zdarza by został zmieniony utwór OP lub ED w anime w trakcie sezonu. Prędzej migawki nie są dziwne np. pacz na ostatnie odcinki One Pieca. Więc pewnie coś musiał być na rzeczy i doszło do złamania kontaktu po któreś stron w umowie lub doszło do plagiatu.  To niestety często się zdarza w Japonii a sprawy sądowe mogą ciągnąć się latami więc aby uniknąć skandalu wolą dać inne ED i załatwić problem od ręki.

Ewentualnie jakiś wujek dał drugiemu wujkowi Komoney parę SCR i zmienili ED bo mogą xD

Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 08 Czerwiec, 2017, 19:33:47
Kolejny odcinek: ace monster Onizuki i tak miał spore szczęście, że Yusaku odpalił lipnego tisa, bo gdyby to był np. Storming Mirror Force, to skończyłoby to się dla niego żałośnie. No i wtedy sieroty dalej by go dissowały bez litości. Według głównego bohatera, marokański handlarz złotem jest heglistą z przekonania, bo ciągle mu w głowie tylko teza, antyteza i synteza. Co nie zmienia faktu, że ciężko szanować gościa ze sztucznym sześciopakiem, niezależnie od jego zacięcia do filozofii. Yusaku już w drugim duelu pokazuje 3 nowe linki, co jest dla mnie pewnym zaskoczeniem (poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale Yusei chyba pierwsze 2-3 wygrał samym Junk Synchronem), ale raczej przyjemnym. Nawet spodobała mi się ta karta do Cybersów, tylko trochę szkoda, że to equip, a nie quick-play. W ogóle Yusaku trochę dziwnie się zachował w tym odcinku, bo do tej pory był przedstawiany jako osoba chłodno myśląca i skupiona na swoim celu, która nie gra w karty dla przyjemności, tymczasem teraz nagle stwierdził, że zrezygnuje z jedynej drogi ucieczki (czy on w końcu wiedział, że Go ma zdobyć Ignisa, czy nie?), bo fajnie mu się pykało :P

PS Goki Za Greto Oga! ;D

PPS Ta końcówka jest kompletnie nierealistyczna - w prawdziwym życiu małe gówniaki nigdy nie starałyby się, żeby podnieść na duchu przegranego, tylko z wrodzonym okrucieństwem wdeptałyby go jeszcze bardziej w ziemię.

PPPS Miałem coś wstawić, ale Kamiru już powrzucał fajne arty na CFY.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 15 Czerwiec, 2017, 13:05:17
Wracamy do schematu Barian Control. Tylko trochę lepszej wersji. I to już mi się podoba :P Szkoda że odcinek przegadany ale ta nuta pod koniec zasługuje na miano godnego ost do mej playlisty. Aby pojedynek był godny jak poprzedni xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 17 Czerwiec, 2017, 13:05:26
Archetyp Altergeist, który mieliśmy okazję poznać niedawno w dodatku "Circuit Break" - http://yugioh.pl/news/(ocg)(cibr)-circuit-break/ - będzie jednocześnie archetypem Emmy, oraz jej VRAINS-owego alterego "Ghost Girl"

(https://i1.wp.com/ygorganization.com/wp-content/uploads/2017/06/01be738e.jpg?ssl=1)


Źródło: https://ygorganization.com/freischutzandwezaa/

Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Koyako w 18 Czerwiec, 2017, 19:13:24
Altergeist... czyli potwory o cwanym i zmiennym charakterze. A Ema Bessho z wyglądu i z charakteru też ma w sobie coś zmiennego. No, muszę przyznać że wybrali dla tej dziewczyny całkiem odpowiedni archetyp.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Czerwiec, 2017, 18:40:23
Każdy bounty hunter musi być trochę nieprzewidywalny, więc tu się Emma dobrze wpisuje.

Ale osobiście wolałbym już pojedynkowy debiut Revolvera, bo to póki co jedyna postać, która jakoś mnie do siebie przekonuje + vullety same w sobie wydają się być srogie. Szkoda, że pewnie skończy jak każdy pseudo-antagonista arców typu Edo, Jack, Kaito czyli będąc w najlepszym razie rywalem/antyherosem, a prywatnie najlepszym kumplem od browara głównego protagonisty.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 21 Czerwiec, 2017, 21:49:31
No i mamy dwa odcinki dla Aoi.

Memy na temat Yusaku okazują się być prawdziwe, kiedy nawet postacie w anime żartują z jego niedostosowania społecznego. Większe sukcesy na polu romansu odniósł Ignis, który poderwał... duel disc Aoi. Oh well. W duelowym klubie panuje atmosfera jak u nas na forum - a to ktoś naśmiewa się z twojej talii, a to jedna osoba zarzuca drugiej, że jest interesowna, a typ odpowiedzialny za utrzymanie porządku... a nie, nie idźmy tą drogą. :> Przy okazji dowiadujemy się, co gryzie Aoi; to wręcz podręcznikowy przykład kompleksu Mokuby, bo jej największym problemem jest chęć zaimponowania starszemu bratu i pokazanie mu, że jest się samodzielną jednostką. Jak w przypadku każdej osoby dotkniętej kompleksem Mokuby, próba realizacji planów prowadzi niechybnie do wpadnięcia w opały jeszcze w tym samym odcinku, przez co inni bohaterowie muszą tę postać ratować. W tym przypadku kłopoty przybierają formę przydupasa Revolvera, który daje jej jakąś kartę hakującą mózg. Trickstary to irytujące małe k****e, które, jak większość żeńskich archetypów, wyglądają paskudnie. Jakoś nie potrafię zobaczyć sensownej taktyki w zadawaniu parę razy na turę 200 obrażeń, ale może się nie znam :P Hakująca karta okazuje się przemieniać ludzi we wrzeszczących idiotów i smażyć im mózgi. W sumie nie spodziewałem się niczego bardziej innowacyjnego :D

PS Blue Angel dobrze wie, że upadek z deski wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, bo uratowała w drugim odcinku Playmakera... Jednak na początku 6. epizodu nie miała problemów ze zrzuceniem w przepaść jakiegoś randoma. Spadaj, chłopie, nie jesteś Yuusaku :P

PPS Kolejnym objawem kompleksu Mokuby jest to, że brat Aoi jest zmartwiony/wkurzony jej działaniami, które nigdy mu nie zaimponują. Being Aoi is sufffering.

PPPS W trakcie oglądania tego odcinka zdałem sobie sprawę, że Link Spider przypomina Tachikomy z GitS: Stand Alone Complex, gdyby usunąć mu tę część "pasażerską", co w sumie pasuje do ogólnego motywu Cyberse monsterów. ;)
Spoiler
(http://i.imgur.com/VvgoIAs.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 05 Lipiec, 2017, 18:45:32
Dość długo trwała cisza odnośnie informacji dotyczących kolejnych odcinków VRAINS, ale właśnie została ona przerwana :). Wreszcie dojdzie do pojedynku pomiędzy Playmakerem i Revolverem, który jak widać po tytułach, czy też opisach poszczególnych epizodów, będzie toczony prawdopodobnie przez calusieńki miesiąc :D! Osobiście już nie mogę doczekać się starcia Firewall Dragona z Borreload Dragonem i tego jak na tle poprzednich rywali ze starszych serii YGO wypadnie nasz lider rycerzy xD.

Episode 9: 追い求めてきた敵 – Oimotometekita Teki
(The Sought-After Enemy)


In order to obtain the program that removes the virus that infected Aoi, Yusaku commences a Duel against Revolver, with Ai, who is also known as Ignis, as a wager. Using the Link Monsters he obtained in his previous Duels, Playmaker was able to destroy Revolver’s Cracking Dragon. However, the back-and-forth Duel between them takes a new turn as Revolver activates a shocking Skill!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Extras

Episode 10: 衝撃!サイバース消失 – Shōgeki! Saibāsu Shōshitsu
(A Shock! Cyberse’s Disappearance)


After activating a powerful Skill and obtaining overwhelming power, Revolver launches a brutal assault and puts Playmaker on the defensive. Playmaker then uses Storm Access to obtain a card in order to turn things around. However, due to Revolver’s tactics, the stage of their battle has moved to the inside of the Data Storm…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Rook: Makishima Koichi
Knight: Yano Masaaki
Bishop: IKKAN
Extras

Episode 11: 轟く弾倉 ヴァレルロード – Todoroku Dansō Varerurōdo
(The Roaring Gun Barrel – Varrel Load)


Playmaker is shocked by the truth that Revolver revealed, and he collapses after receiving a powerful attack from Revolver’s ace monster, Varrel Load Dragon. As his consciousness fades, a mysterious voice echoes in his mind and awakens him… Playmaker then gets back up, his eyes burning with unwavering resolve…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Extras

Episode 12: 鉄壁の守護竜ファイアウォール – Teppeki no Shugoryū Faiawōru
(The Iron-Clad Guardian Dragon – Firewall)


Accompanied by Firewall Dragon, Playmaker musters every last ounce of his strength to fight against Revolver’s Varreload Dragon. Playmaker vows to get revenge for the incident that happened in the past, while Revolver plots to eradicate Ignis. The two’s beliefs shall now clash, with their two dragons facing off against one another!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Rook: Makishima Koichi
Knight: Yano Masaaki
Bishop: IKKAN
Isomaki: Ihara Masaaki
One Random Extra

Episode 13: 激闘の記録 – Gekitō no Kiroku
(Record of the Fierce Battle)


After his fierce battle against Revolver, Yusaku analyzes the information about Ignis together with Kusanagi. Meanwhile, Ghost Girl, the mysterious Duelist who witnessed Playmaker, receives an interview in LINK VRAINS. She starts talking about the Knights of Hanoi’s attacks, as well as Playmaker’s battle.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Roboppy: Takahashi Minami
Revolver: Takeuchi Shunsuke

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-info-episodes-9-13/)
Ogólne (ep. 9-13)
(http://i.imgur.com/R1g3vnW.jpg)
Ogólne (ep. 9-10)
(http://i.imgur.com/dwoCpee.jpg)
Episode 9
(http://i.imgur.com/CCPktQA.jpg)
Episode 10
(http://i.imgur.com/NwVXyH7.jpg)
Episode 11
(http://i.imgur.com/v6UZtgT.jpg)
Episode 12
(http://i.imgur.com/J4pWYBC.jpg)
Episode 13 & 14
(http://i.imgur.com/uW3RHnq.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 12 Lipiec, 2017, 21:04:26
Obejrzałem sobie właśnie epek 9 i coraz bardziej lubie Revolvera. Spoko gościu- chce zniszczyć internety, żeby dzieciarnia przestała na redtubach siedzieć, wyszła na dwór i zajęła się realnym życiem- jak typa nie lubić? :D

No i spoko, że master duel w następnym odcinku^^
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Wojas021 w 13 Lipiec, 2017, 21:00:04
Bardzo mi się podoba ta seria, dawno nie oglądałem YGO z takim zapałem :) Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to Yusaku/Playmaker jest w TOP 5 najlepszych kartonikowych łupaczy w anime i trzecim z protagonistów, któremu skill nie skoczył po dostaniu jakiegoś kumpla typu Astral/Faraon lub oszukiwaniu dostawaniem nowych kart :D

Co do odcinka... Coraz bardziej mnie zastanawia kim jest ten Revolver. Jak na antagoniste jest spoko :) Mam wrażenie jednak, że będzie bardziej powiązany z Yusaku niż tylko ta nienawiść Yu do Hanoi, czy też chęć odzyskania przez Revo AI . Może pod tą maską kryje się owa bliska Yusaku osoba... Takie mam przeczucie. Ciekawe też, czy Master Duel oznaczał będzie, że Yusaku przegra Speed Duel, czy po prostu będzie to jakiegoś rodzaju przejście z jednego pojedynku w drugi.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Koyako w 16 Lipiec, 2017, 18:27:42
Szczerze wątpię, Wojas. Ja tam myślę, że Speed Duel skończy się remisem w Sztormie Danych, albo, jak sam spostrzegłeś, Speed Duel stanie się Master Duel.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Yano w 18 Lipiec, 2017, 01:38:45
Vrains ogólnie zapowiada się całkiem nieźle. Po tragicznym Arc V i padacznym Zexalu to w miarę spoko odskocznia. Yusaku nie irytuje tak bardzo, a sprawia wrażenia poważnego bohatera, takiego Yuseiowatego za co go dosyć lubię. No i Vrains od razu mówi dlaczego postać robi asspulla karty xD Nie to co wszyscy protagoniści, którzy wyciągali coś z d**y i nie było żadnego uzasadnienia. No i opening w wersji full jest też świetny. Jeśli zaś chodzi o duel Yusaki i Revolvera to pewnie sytuacja będzie podobna jak w przypadku Yusei'a i Jack'a.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 18 Lipiec, 2017, 22:15:29
Informacja o tym że Speed Duel pomiędzy Playmakerem i Revolverem zakończy się remisem została potwierdzona już w poprzednim tygodniu, czego dowodem jest zaprezentowany poniżej przeze mnie skan z Weekly Jumpa xD. Ale szczerze mówiąc i bez tego można było spodziewać się takiego, a nie innego obrotu zdarzeń ponieważ od dłuższego czasu w każdej z serii YGO pierwsze starcie protagonisty z jego głównym rywalem zostaje w taki, czy też inny sposób przerwane lub zakończone remisem :P. Choć akurat w tym przypadku od razu dostajemy na "osłodę" ich drugi pojedynek, który dla odmiany będzie rozgrywany w starym, dobrym stylu, będącym miłą odskocznią od forsowanego "surfowania po necie" :D.

Spoiler
(http://i.imgur.com/sJDYRhB.jpg)

Źródło: Maxut (http://blog.livedoor.jp/maxut/archives/50386668.html)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Jinos w 26 Lipiec, 2017, 22:26:58
Zacząłem oglądać tą serie i chce tylko wspomnieć, że ładnie w odcinku nr 4 i 5 korzystają z odniesień do pro wrestlingu w sumie nie jest to dziwne bo w japońskiej kulturze bardzo silnie jest umiejscowiony ten "sport". Bardzo mi się podobał  motyw gdy przeciwnik głównego bohatera specjalnie obrywał żeby wywrzeć atmosferę napięcia wśród widzów co najlepiej odwołuje się do prawdziwego "wyreżyserowanego" wrestlingu. Jedyne co mnie denerwowało to że potwory które niby maja być archetypem zawodników pro wrestlingu mało wskazuje po wyglądzie, że jest na podstawie wrestlerów.     
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 15 Sierpień, 2017, 18:15:38
Po niekrótkim maratonie z Playmakerem i Revolverem w rolach głównych nadeszła pora na parę epizodów w których to dojdzie do swego rodzaju "randki" pomiędzy naszym protagonistą a Emmą Bessho lub jak kto woli jej alter ego czyli Ghost Girl :P. Rozstrzygnięcie tego pojedynku jest nawet na tą chwilę raczej oczywiste (Yusaku powoli wyrasta nam na Yusei'a 2.0), więc przynajmniej moją osobę mocniej interesują dalsze odcinki w których to (patrząc na ich tytuły) poznamy nowego przedstawiciela sztucznej inteligencji :D. Czyżby to był kolejny uciekinier z zaatakowanego przez Hanoi Cyberse'u, czy może jednak coś bardziej banalnego czyli jedno z nowych dzieł SOL Technologies xD?

Episode 14: ゴーストガールの誘い – Gōsuto Gāru no Izanai
(Ghost Girl’s Invitation)


Interested in the incident that happened 10 years ago, Ghost Girl challenged Playmaker to a Duel, with Ai as a wager. Learning that he will be able to obtain the program that allows him to infiltrate SOL Technologies’s Data Bank if he wins, Yusaku heads to LINK VRAINS. Fully aware of the risks, Yusaku still accepted Ghost Girl’s challenge in order to discover the truth about the incident that happened 10 years ago. However, he faces a tough battle against Ghost Girl’s elusive Altergeist deck!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Kitamura: Kato Masayuki
Hayami: Ikki Chihiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Roboppy: Takahashi Minami
Extras

Episode 15: 闇に忍ぶオルターガイスト – Yami ni Shinobu Orutāgaisuto
(The Altergeists Lurking in the Darkness)


Ghost Girl carries out an unpredictable Duel with her phantasmagorical tactics. Meanwhile, Playmaker calmly analyzes Ghost Girl’s moves and looks for a chance to use Storm Access. Thus, a battle of wits unfolds between the two as they try to outsmart one another. Who will ultimately triumph?!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 16: 潜入SOL電脳要塞 – Sennyū Soru Dennō Yōsai
(Infiltration! SOL’s Digital Fortress)


In order to search for the truth about the incident ten years ago, Playmaker hacks into SOL’s mother computer, and heads for the data bank that lies deep within its system. However, standing in his way is a Dueling AI program! Can Playmaker get past this new threat and seize the truth?!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Kitamura: Kato Masayuki
Prototype AI Duelist: Sakamaki Manabu
Kuriball: Kanada Aki
Extras

Episode 17: 完全無欠のAIデュエリスト – Kanzenmuketsu no Ēai Dyuerisuto
(The Absolutely Flawless AI Duelist)


Blue Angel rushes to Playmaker, who is having troubles against the AI programs. Thanks to her, Playmaker is able to get out of a pinch and reach the inner depths of the mother computer. However, when Playmaker reaches the data bank, a certain character stands in his way…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Kitamura: Kato Masayuki
Prototype AI Duelist: Sakamaki Manabu
Lots of Extras

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/getyourghostgirlswhiletheyrehot/)
Ogólne (ep. 14-17)
(http://i.imgur.com/SPRWjnm.jpg)
(http://i.imgur.com/u16BzSb.jpg)
Ogólne (ep. 13-15)
(http://i.imgur.com/gztJCaV.jpg)
Episode 13 & 14
(http://i.imgur.com/uW3RHnq.jpg)
Episode 15
(http://i.imgur.com/l7ZhmXm.jpg)
Episode 16
(http://i.imgur.com/bhGuQlH.jpg)
Episode 17
(https://i.imgur.com/4aLKIjb.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 15 Sierpień, 2017, 22:22:13
Marzą mi się ładne cosplayerki w roli Ghost Girl^^ <3

A ogólnie sama seria spoko, zdziwiła mnie wygrana nad Revolwerem i to w takim stylu, co nie zmienia faktu, że i tak jego motywacje, oraz motywacje jego ojczulka najbardziej do mnie przemawiają.

Pozostaje czekać na wyjaśnienia co tam się odjaniepawliło 10 lat temu. No i póki co w SOL Company upatruję prawdziwszego antagonistę, anizeli w samych rycerzach Hanoi
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 16 Sierpień, 2017, 10:23:28
Marzą mi się ładne cosplayerki w roli Ghost Girl^^ <3


Napisz do grupy Kuribo na pewno spełnią twoją prośbę xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 16 Sierpień, 2017, 11:32:17
Chyba bardziej miałem na myśli jakieś sztuczno-cycate Jessici Nigri w tego typu wdzieniach xDD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 19 Sierpień, 2017, 17:25:43
Założę się drogi Regisie że po prostu chcesz zobaczyć ładną cosplayerkę Ghost Girl odtwarzającą scenę zaprezentowaną w poniższym spoilerze (Sharon Stone style) :P. A wracając do tematu, jak informuje nas Organizacja niedawno doszło do zmiany na pozycji Chief Directora w ekipie zajmującej się tworzeniem VRAINS, niejaki Asano Katsuya zastąpił na owym stanowisku Hosoda Masahiro. Na tą chwilę powód tej roszady nie jest znany, ale chodzą pogłoski że jakość animacji za starego dyrektora nie spełniała ustalonych standardów, co w ostateczności mogło być powodem jego zwolnienia. I tak od odcinka 14 można zaobserwować znaczącą poprawę w tym aspekcie objawiającą się choćby poprzez nową oprawę towarzyszącą przywoływaniu Link Monsterów :D.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
(http://i.imgur.com/jxRO826.gif)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-director-change/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 19 Sierpień, 2017, 19:40:14
Odpowiem krótko- owszem xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 29 Sierpień, 2017, 23:36:29
Nnnno, nadrabiam brakujące odcinki. Najpierw te z Revolverem:

Zgodnie z moim przeczuciem, działać nie przestaje kompleks Mokuby, zatem przez wyskok swojej siostry, która duelowała ze wsparciem lokalnej organizacji terrorystycznej, Akira Zaizen podpada swoim szefom z SEELE SOL Technology i musi prosić o pomoc Misako Katsuragi Emmę Bessho, żeby rozgryzła Shinjiego Yusaku. A że zachowuje się przy tym jak ostatni idiota, to trudno: przecież nawet te gigantyczne figury szachowe powiedziały mu, że Aoi miała w decku kartę od Hanoi, więc dlaczego nie wierzy Playmakerowi, kiedy ten mówi mu dokładnie to samo? Revolver również nie grzeszy rozumem; zamiast pozwolić, aby Akira i Ghost Girl wykończyli jego śmiertelnego wroga, woli OcZyWiŚcIe wpaść i dać mu alibi, przyjmując całą winę na siebie. W ten sposób w ciągu 5 minut przechodzimy od "śmieciu, będę cię torturował za to, co zrobiłeś mojej siostrze" do "sorry, ale weź ją uratuj, no hard feelings, right?". Revolver na dzień dobry zaczyna gadać o tym, jaki to internet i VR są złe, bo zaniedbujemy przez nie realny świat i prawdziwe relacje. Nie wiem, czy to raczej pachnie Martinem Heideggerem czy tematem tygodnia z kolorowego tygodnika dla typowych Grażyn, ale zostało przedstawione w sposób tak uroczo nieporadny, że komentarz Ignisa nawet mnie rozbawił. Sam duel całkiem przyjemny, sprytnie zakończony remisem, bo już się bałem, że wszystko sprowadzi się do tego, kto wyciągnie bardziej haxx kartę z Data Stormu. Przy okazji dowiadujemy się, że Revolver działa na polecenie swojego ojca (latent daddy issues INCOMING!). W drugim, tym razem zwyczajnym duelu też jest dobrze, jako że poznajemy parę nowych kart obydwu postaci, chociaż to całe Fire Prison to jakiś lepszy bullshit, bo na zdrowy rozum każdy, kto chce pokonać Playmakera, grałby ją w trzech sztukach z trzema Terraformingami na dokładkę. Na początku jedenastego odcinka: Ignis umiera i reinkarnuje się jako meduza :D "Nie wiadomo, gdzie w ciele człowieka znajduje się wolna wola" - umarłem, dosłownie umarłem XD Tym razem dowiadujemy się, że Yuusaku był najwyraźniej ofiarą jakichś eksperymentów w dzieciństwie, ale to mnie już nawet nie zdziwiło - zapewne Revolver otrzymał te same porady, co on, bo również wyraża się w podobny sposób (wylicza argumenty trójkami). Nawiasem mówiąc, czy ja czegoś tutaj nie rozumiem? Skoro Decode Talker i Encode Talker są obydwaj Link-3, to chyba nie powinno się dać z nich zrobić Link-4 Firewall Dragona, no bo 3+3=6, a nie 4 :P Trudno, zasady anime. SEELE Szachy są smutne, więc zaraz wyślą tam Kaworu Nagisę Kitamurę (kto to jest...?). Na końcu Ignis znowu odpieprza dziwne rzeczy i nagle sam sobie tworzy ciało z niczego.

PS - Ignis powstał jako projekt stworzenia AI z wolną wolą przez symulacje życia, tak? No, jak dla mnie to brzmi, jakby był pozostałością po projekcie "Alicyzacja" z SAO, co oznaczałoby, że Cyberse to takie Podziemie, a ostateczną formą Ignisa okaże sie być klon Saber z Fate/Stay Night złotowłosa dziewczyna z magicznym mieczem.

PPS - Zauważyliście, że kiedy Yuusaku wyliczał 3 powody, dla których musi wygrać z Revolverem, to nawet się nie zająknął o dziewczynie w śpiączce? Being Aoi is suffering.

PPPS - Teraz, kiedy Yuusaku wie, kim jest Blue Angel, tylko kwestią czasu pozostaje, aż Aoi dowie się, kim jest Playmaker. Najpewniej wspólnie będą zwalczać Knights of Hanoi, a to doprowadzi do poniższej sytuacji:
Spoiler
(http://i.imgur.com/VmxnRej.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Chris Cornell w 30 Sierpień, 2017, 08:23:08
Spoiler
Nnnno, nadrabiam brakujące odcinki. Najpierw te z Revolverem:

Zgodnie z moim przeczuciem, działać nie przestaje kompleks Mokuby, zatem przez wyskok swojej siostry, która duelowała ze wsparciem lokalnej organizacji terrorystycznej, Akira Zaizen podpada swoim szefom z SEELE SOL Technology i musi prosić o pomoc Misako Katsuragi Emmę Bessho, żeby rozgryzła Shinjiego Yusaku. A że zachowuje się przy tym jak ostatni idiota, to trudno: przecież nawet te gigantyczne figury szachowe powiedziały mu, że Aoi miała w decku kartę od Hanoi, więc dlaczego nie wierzy Playmakerowi, kiedy ten mówi mu dokładnie to samo? Revolver również nie grzeszy rozumem; zamiast pozwolić, aby Akira i Ghost Girl wykończyli jego śmiertelnego wroga, woli OcZyWiŚcIe wpaść i dać mu alibi, przyjmując całą winę na siebie. W ten sposób w ciągu 5 minut przechodzimy od "śmieciu, będę cię torturował za to, co zrobiłeś mojej siostrze" do "sorry, ale weź ją uratuj, no hard feelings, right?". Revolver na dzień dobry zaczyna gadać o tym, jaki to internet i VR są złe, bo zaniedbujemy przez nie realny świat i prawdziwe relacje. Nie wiem, czy to raczej pachnie Martinem Heideggerem czy tematem tygodnia z kolorowego tygodnika dla typowych Grażyn, ale zostało przedstawione w sposób tak uroczo nieporadny, że komentarz Ignisa nawet mnie rozbawił. Sam duel całkiem przyjemny, sprytnie zakończony remisem, bo już się bałem, że wszystko sprowadzi się do tego, kto wyciągnie bardziej haxx kartę z Data Stormu. Przy okazji dowiadujemy się, że Revolver działa na polecenie swojego ojca (latent daddy issues INCOMING!). W drugim, tym razem zwyczajnym duelu też jest dobrze, jako że poznajemy parę nowych kart obydwu postaci, chociaż to całe Fire Prison to jakiś lepszy bullshit, bo na zdrowy rozum każdy, kto chce pokonać Playmakera, grałby ją w trzech sztukach z trzema Terraformingami na dokładkę. Na początku jedenastego odcinka: Ignis umiera i reinkarnuje się jako meduza :D "Nie wiadomo, gdzie w ciele człowieka znajduje się wolna wola" - umarłem, dosłownie umarłem XD Tym razem dowiadujemy się, że Yuusaku był najwyraźniej ofiarą jakichś eksperymentów w dzieciństwie, ale to mnie już nawet nie zdziwiło - zapewne Revolver otrzymał te same porady, co on, bo również wyraża się w podobny sposób (wylicza argumenty trójkami). Nawiasem mówiąc, czy ja czegoś tutaj nie rozumiem? Skoro Decode Talker i Encode Talker są obydwaj Link-3, to chyba nie powinno się dać z nich zrobić Link-4 Firewall Dragona, no bo 3+3=6, a nie 4 :P Trudno, zasady anime. SEELE Szachy są smutne, więc zaraz wyślą tam Kaworu Nagisę Kitamurę (kto to jest...?). Na końcu Ignis znowu odpieprza dziwne rzeczy i nagle sam sobie tworzy ciało z niczego.

PS - Ignis powstał jako projekt stworzenia AI z wolną wolą przez symulacje życia, tak? No, jak dla mnie to brzmi, jakby był pozostałością po projekcie "Alicyzacja" z SAO, co oznaczałoby, że Cyberse to takie Podziemie, a ostateczną formą Ignisa okaże sie być klon Saber z Fate/Stay Night złotowłosa dziewczyna z magicznym mieczem.

PPS - Zauważyliście, że kiedy Yuusaku wyliczał 3 powody, dla których musi wygrać z Revolverem, to nawet się nie zająknął o dziewczynie w śpiączce? Being Aoi is suffering.

PPPS - Teraz, kiedy Yuusaku wie, kim jest Blue Angel, tylko kwestią czasu pozostaje, aż Aoi dowie się, kim jest Playmaker. Najpewniej wspólnie będą zwalczać Knights of Hanoi, a to doprowadzi do poniższej sytuacji:
Spoiler
(http://i.imgur.com/VmxnRej.jpg)

Jakiś konkretny powód, dla którego w temacie do dyskutowania robisz streszczenie wszystkich odcinków, które obejrzałeś?
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kanashimi Tomo w 30 Sierpień, 2017, 08:42:57
Jakiś konkretny powód, dla którego w temacie do dyskutowania robisz streszczenie wszystkich odcinków, które obejrzałeś?

Narzekasz xd Dał w spoiler? Dał. Jest na temat? Jest. Nie psuj tematu byciem przesadnie serio ;DD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 30 Sierpień, 2017, 09:28:34
Jakiś konkretny powód, dla którego w temacie do dyskutowania robisz streszczenie wszystkich odcinków, które obejrzałeś?

Po prostu ja komentuję w ten sposób :P Np. mógłbym napisać tylko "Revolver to idiota", ale bardziej rzeczowo to brzmi, kiedy wskażę jego zachowania, które doprowadziły mnie do takiego wniosku. A że robię to po kolei, to można z moich komentarzy wydedukować ogólny zarys przebiegu fabuły, jednak nie nazwałbym tego streszczeniem.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 12 Wrzesień, 2017, 23:25:42
To może i ja się wypowiem w tej kwestii :P. Jak nie patrząc to w tytule tego tematu wyraźnie stoi słowo "spoiler", więc każdy użytkownik który tutaj zagląda musi liczyć się z tym że natrafi tu właśnie na tego rodzaju treści, jak na przykład streszczenia, czy też zapowiedzi poszczególnych odcinków :). A gdy jesteśmy już przy tej drugiej kategorii, to wygląda na to że podróż Yusaku po bazie danych SOL Technologies doczeka się dość ciekawego finału, a mianowicie starcie naszego młodego hakera z nikim innym, a z samym Zaizen Akirą, który o dziwo może ujawnić nam kolejne szczegóły dotyczące tajemniczej przeszłości naszego protagonisty :D.

Episode 18: 胸に刻まれた傷 – Mune ni Kizumareta Kizu
(The Scars of the Soul)


When Playmaker reaches SOL’s data bank, he runs into Akira. Akira tries to stop the vengeful Playmaker, but Playmaker wouldn’t listen to him. In order to settle this, Playmaker decides to Duel Akira. Thus, a battle begins in the data bank, where the truth behind the incident is concealed…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Kitamura: Kato Masayuki
Prototype AI Duelist: Sakamaki Manabu
Extras

Episode 19: 闇に葬られし事件 – Yami ni Hōmurareshi Jiken
(The Incident Buried in the Darkness)


Akira skillfully uses his Tindangle deck to fight against Playmaker. Playmaker also fights back with his Cyberses. As their fierce battle rages on, Akira starts talking about the incident ten years ago. At last, Yusaku’s past is finally unveiled…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Kitamura: Kato Masayuki
Extras

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains018/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains019/)
Ogólne (ep. 18-19)
(https://i.imgur.com/Q0K1xON.jpg)
Episode 18
(https://i.imgur.com/tslgDOe.jpg)
Episode 19
(https://i.imgur.com/3I03PbQ.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Timothy w 20 Wrzesień, 2017, 20:43:17
Już bardzo dawno nie byłem tak pochłonięty oglądaniem Yu-Gi-Oh. Pojedynki są świetne, a historia naprawdę tajemnicza i wciągająca. Bohaterowie to popaprane odludki czyli też na plus.
Dzisiaj obejrzałem odcinek 19 i protagonista pojedynkujący się z zemsty z naprawdę mrocznym backstory to to czego jeszcze nie było. Poziom jest wysoki i modlę się żeby Vrains nie odwaliło Arc V.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 24 Wrzesień, 2017, 16:35:26
Przypominam że Arc-V po pierwszych odcinkach również zapowiadało się na świetną serię, a potem każdy widział jak się to skończyło :P. No ale mniejsza już o to, najwyższy czas wrócić do sedna sprawy czyli kolejnych zapowiedzi dotyczących tym razem 20 i 21 epizodu VRAINS w których to ujrzymy odpowiednio zakończenie pojedynku Yusaku z Akirą, jak i dowiemy się co za "niecną" intrygę szykuje nasza pikselowa para zakochanych, czyli Ai i Roboppy xD. Znając życie to pewnie będzie jakiś banał, który spowoduje że ten odcinek stanie się niczym innym tylko kolejnym fillerem, mającym na celu jedynie zapełnić pustą przestrzeni pomiędzy dwoma następującymi po sobie duelami :D.

Episode 20: ゆずれない正義 – Yuzurenai Seigi
(Unyielding Justice)


Akira manages to drive Playmaker into a corner. However, Playmaker fights back with everything he got, performing multiple Link Summons in a row in order to turn the battle around. Akira and Playmaker then proceed to duke it out with their ace monsters, Tindangle Acute Cerberus and Firewall Dragon.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Kitamura: Kato Masayuki
Extras

Episode 21: 新たな闘いの火種 – Aratana Tatakai no Hidane
(A New Battle Begins)


Yusaku and Kusanagi analyze SOL Technologies’s data, and discover some new information about the incident ten years ago. Meanwhile, at Yusaku’s house, Ai and Roboppy are secretly plotting something…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Roboppy: Takahashi Minami
Revolver: Takeuchi Shunsuke

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains020/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains021/)
Ogólne (ep. 20-21)
(https://i.imgur.com/yEAB4Ji.jpg)
Episode 20
(https://i.imgur.com/4N0pfJw.jpg)
Episode 21
(https://i.imgur.com/Ad1zsTM.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 04 Październik, 2017, 21:55:37
Wygląda na to że twórcy VRAINS postanowili "przeprosić" nas za kolejny epizod przeznaczonym na retrospekcje w najlepszy możliwy sposób, czyli serwując nam garść na prawdę ciekawie zapowiadających się odcinków, w których to poza paroma debiutującymi postaciami, z pewnością powiązanymi z nowymi wątkami fabularnymi, ujrzymy również po dłuższej przerwie naszego ulubionego, samozwańczego mistrza, czyli Go Onizukę xD! Szczerze mówiąc to bardzo cieszy mnie ta decyzja, krótki odpoczynek od Playmakera i jego pojedynków na pewno dobrze zrobi tej serii :). Bo przecież trzeba dać szansę zabłysnąć także innym, często już lekko zapomnianym postaciom, co nie :P? Jeszcze niech tylko Revolver i jego rycerze porządnie namieszają na antenie to będę w pełni ukontentowany :D.

Episode 22: 漆黒に染まる日輪 – Shikkoku ni Somaru Nichirin
(The Pitch-Black Sun)


Yusaku and co. investigate a mysterious phenomenon known as “Another,” where the victims can’t log out of LINK VRAINS and stay unconscious in the real world. They successfully identify who the next victim might be using the data they collected. In order to prevent more damage, Yusaku and co. decide to take action.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Doctor Genome: Kirimoto Takuya
Faust: Mikami Satoshi
Vyra: Koshimizu Ami
Kitamura: Kato Masayuki
MC: IKKAN
Kimijima Makoto: Suzuki Ryota
LOTS of Extras

Episode 23: ゲノムの巨人 – Genomu no Kyojin
(Genome’s Giant)


In order to save a boy who fell victim to the “Another” phenomenon, GO Onizuka confronts the criminal who calls himself Doctor Genome. Determined to win no matter what, GO casts away his entertainment style and Duels like a heel.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Doctor Genome: Kirimoto Takuya
MC: IKKAN
Extras

Episode 24: ダークマスクが背負う宿命 – Dāku Masuku ga Seou Shukumei
(The Fate Shouldered by the Dark Mask)


Dr. Genome uses his Hellix deck to turn the Gouki monsters’ powerful attacks against themselves, putting GO Onizuka into a pinch. At the same time, the other members of the Knights of Hanoi also show up in LINK VRAINS and indiscriminately attack the citizens…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Doctor Genome: Kirimoto Takuya
Vyra: Koshimizu Ami
Kitamura: Kato Masayuki
MC: IKKAN
LOTS and LOTS of Extras

Episode 25: ウィルスデッキ・オペレーション – Uirusu Dekki Operēshon
(Virus Deck Operation)


Aoi is aware of the battle between the Knights of Hanoi and Playmaker, but she doesn’t know whether she should fight as Blue Angel or keep her promise to Akira and not go into LINK VRAINS. However, Emma then appears before her. What is Aoi’s answer after her meeting with Emma?
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Go/Go Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Vyra: Koshimizu Ami
Faust: Mikami Satoshi
Hayami: Ikki Chihiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
MC: IKKAN
Extras

Episode 26: 希望を導くスリー・ドロー – Kibō o Michibiku Surī Dorō
(The Three-Draw of Hope)


All of Blue Angel’s Trickstar tactics were locked away, and she received a huge amount of damage due to Baira’s “Dark Mummy.” With no other choice, Blue Angel bets everything on her one last chance, despite all the risks …
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Baira/Taki Kyoko: Koshimizu Ami
Hayami: Ikki Chihiro
MC: IKKAN
Extras

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-episode-22-26-titles-staff/)
Ogólne (ep. 22-26)
(https://i.imgur.com/PlXOoES.jpg)
Ogólne (ep. 22-23)
(https://i.imgur.com/5ZsWulo.jpg)
Ogólne (ep. 24-25)
(https://i.imgur.com/uiiTgBx.jpg)
Episode 22
(https://i.imgur.com/DZv4jYm.jpg)
Episode 23
(https://i.imgur.com/KFuj4rZ.jpg)
Episode 24
(https://i.imgur.com/l6KqNnu.jpg)
Episode 25
(https://i.imgur.com/ePuAEc7.jpg)
Episode 26
(https://i.imgur.com/CRffR2j.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 07 Październik, 2017, 21:59:25
Żeby nikt potem nie miał pretensji: SPOILER ALERT z odcinków 13-20.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się, z kim kojarzy mi się Ignis. Czerwone slipy w 13. epizodzie wreszcie naprowadziły mnie na odpowiedź: to jest cholerny Ojama Yellow z GXa, tylko tutaj dręczy głównego bohatera, a nie jego dupka-rywala. Nawiasem mówiąc, czy ja dobre zrozumiałem, że Shoichi co noc kasuje wszystkie filmiki i zdjęcia przedstawiające Playmakera, jakie pojawiły się w całej sieci? Ja się kulturalnie pytam: no kuźwa jak??? Już nie wspominając o tym, że o ile nie włamuje się też ludziom na komputery, żeby skasować zawartość dysków twardych, to połowa tych materiałów jest w krótkim czasie wrzucana z powrotem... :P Brat Aoi został zdegradowany, w zasadzie nie wiadomo za co, aczkolwiek podejrzewam, że za wrodzoną głupotę. Przy okazji poznajemy jego zastępcę i szczerze mówiąc, to już chyba wolałbym, gdyby trzymali się kiepskich nawiązań do Evy i dali nam kopię Kaworu, bo ten Kitamura to już jest Projektowanie Postaci: Poziom Yubel. Generalnie meczyk GG vs. P-maker przyjemny, Emma wydaje się na chwilę obecną ciekawszą postacią niż marokański handlarz złotem i Mokuba 2.0, Altergeisty też podobają mi się jako archetyp, czekam na więcej. Nawiasem mówiąc, Playmaker ratuje Ghost Girl przed upadkiem z deski w Data Stormie, zgodnie z tym, co zostało powiedziane w drugim odcinku bodajże, że to mogłoby dla niej skończyć się tragicznie. Jednak dosłownie minutę później, gdy Excode Talker pokonuje ją dwukrotnym atakiem, to dziewczyna znowu spada z deski (obecnie znajdującej się tak wysoko, że poziom ulicy tonie w ciemności) i tym razem wszyscy mają to gdzieś :P Kodowanie syntetycznych duelistów trwa i przypomina a la CSI: NY, czyli im szybciej napieprzasz w losowe klawisze, tym lepiej. Z kolei włam internetowy w wykonaniu Yusaku przypomina gierki z polsatowskiego Hugo, niemal słyszałem uszami wyobraźni te dźwięki naciskanych klawiszy od słuchawki telefonu; w tym odcinku, po raz drugi w ciągu 16 epizodów komentarz Ignisa mnie rozbawił, chyba coś ze mną nie tak. Oglądanie Trickstarów na ekranie po kilkukrotnym zmierzeniu się z nimi na żywo i przez internet jest bardzo odświeżającym doświadczeniem, bo pokazuje, co gracze wycisnęli z mechaniki, która w wersji prezentowanej przez Mokubę 2.0 jest dosyć przeciętna. Zwłaszcza, że ten duel wyglądał w zasadzie jak mirror, bo te skrzypłocze czy cokolwiek to było miały bardzo podobne efekty do Trickstarów. Akira Zaizen pozostaje największym idiotą tej serii - "jesteś ofiarą okrutnych eksperymentów, w które była zamieszana moja firma, a ponadto uratowałeś życie mojej siostry... więc będę ci rzucał kłody pod nogi i próbował skopać dupsko". Pluszowa Evilswarm Mandragora jest świetna, a przy okazji pozwala dokonać szybkich obliczeń - ta karta pierwszy raz wyszła w Japonii pod koniec 2011 roku, a jej pluszowa wersja istniała już 10 lat przed wydarzeniami z anime, zatem VRAINS dzieje się najwcześniej w 2022. No i na koniec wyszło na to, że Yusaku zamiast serca kart korzysta w pojedynkach ze swojego PTSD. Zaizen olewający efekty kart przeciwnika trochę kojarzy mi się z ludźmy rzucającymi mi Raigeki na CAGGa, ale ten gościu jest idiotą, więc nie ma co się dziwić.

PS "Jeżeli dziwi cię to [3 zasetowane TiSy] to musisz się jeszcze wiele nauczyć" - Emma chyba miała przyjemność grać z Paleofrogiem :D

PPS Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby zamiast rzucać kostką, ktoś na turnieju po prostu dociągnął 5 kart, spojrzał w nie i powiedział wam "ja zaczynam"? :D

PPPS Według Ignisa talia Tindangle, oparta na flip monsterach, to coś bardzo oryginalnego. Może, ale nie u nas, bo jeszcze mamy Subterrory, zaraz dojdą Crawlery, a jakby tego było mało, to Subterror Behemoth Fiendess jest fajnym supportem... do Shaddoli.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 24 Październik, 2017, 21:55:35
No to lecę z drugą setką postów w tym dziale, a na samym jej starcie mam dla was krótką wzmiankę o zapowiedzianej zmianie endingu Yu-Gi-Oh! VRAINS :D. I tak "Believe In Magic" zapewne usłyszymy po raz ostatni już jutro, a od odcinka 25 (emisja 1 listopada bieżącego roku) zastąpi tą piosenkę utwór zatytułowany "Writing Life", którego wykonawcami są członkowie japońskiego zespołu Goodbye Holiday :D. Dodatkowo dostaliśmy również informację o premierze albumu zawierającego pełną wersję nowego endingu, a nastąpi ona 24 stycznia 2018 roku :P.

Goodbye Holiday
(https://i.imgur.com/IBBGQDp.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/novrainssoundduelyet/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/vrains-writing-life-release-date/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 14 Listopad, 2017, 21:00:17
Wybaczcie mi lekki poślizg tego newsa :/. Sprawy związane z lokalnym turniejem troszkę mnie w ostatnim czasie pochłonęły, przez co lekko zaniedbałem swoje obowiązki w tym dziale, ale turek jest już za mną, więc mogę nadrobić zaległości i zaprezentować wam zapowiedzi kolejnych czterech odcinków anime :)! W których to, jak się okazuje Shima Naoki (kolega z klasy Yusaku) odegra role uwięzionej bajkowej księżniczki, a nasz dzielny protagonista oczywiście postara się go uwolnić z rąk tajemniczego porywacza xD!

Episode 27: 闘う男, 島直樹 – Tatakau Otoko, Shima Naoki
(Naoki Shima the Fighter)


As the Another phenomenon begins to affect the real world, everyone starts to panic, and LINK VRAINS is put on high alert. Due to something, Naoki decides to fight against the Knights of Hanoi…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Faust: Mikami Satoshi
Knight of Hanoi: Murata Taishi
Roboppy: Takahashi Minami
Duel Club’s President: Ishikari Yuki
Sato: Yano Masaaki
Tanaka: Takeshima Sonosuke
Suzuki: Wakayama Akihisa
Extras

Episode 28: 三騎士, 最後の将 – Sankishi, Saigo no Shō
(The Three Knights’ Final Lieutenant)


Faust, the mastermind behind Another, takes Naoki hostage and lures out Playmaker. Using electric worm monsters known as “Motor Worms,” he seals away Playmaker’s Link Summon. In order to break through Faust’s elaborate trap, Playmaker flies into the Data Storm and uses Storm Access, hoping to turn things around…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Faust: Mikami Satoshi
Extras

Episode 29: クサナギ・リポート – Kusanagi Ripōto
(Kusanagi Report)


The Knights of Hanoi’s activities have begun to seep into the real world itself. Sensing the impending danger, Kusanagi decides to leave behind a record about the connection between the Knights of Hanoi and the Lost Incident, as well as the truth behind the Another Incident…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Revolver: Takeuchi Shunsuke

Episode 30: 奈落への扉 – Naraku e no Tobira
(The Door to Hell)


Yusaku questions why Revolver didn’t show up at all during the Another Incident. In order to clear things up, he enters LINK VRAINS to investigate. There, he runs into Ghost Girl, who is also investigating something. The two then discover a place where something abnormal is happening…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Specter: Kajimoto Daiki
Kitamura: Kato Masayuki
Bishop: IKKAN
Operator: Muto Mako

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/needsmoresteelswarm/)
Ogólne (ep. 27-30)
(https://i.imgur.com/hpn6BH6.jpg)
Ogólne (ep. 26-27)
(https://i.imgur.com/de9cSJz.jpg)
Ogólne (ep. 28-29)
(https://i.imgur.com/vAVktXU.jpg)
Episode 27
(https://i.imgur.com/hqZwZEj.jpg)
Episode 28
(https://i.imgur.com/8pyylSH.jpg)
Episode 29
(https://i.imgur.com/pjeAedZ.jpg)
Episode 30
(https://i.imgur.com/Ko7XVgZ.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 03 Grudzień, 2017, 21:33:18
No to teraz dla odmiany odcinki 21-26

Ignis shipuje Yusaku i Shoichiego, a w dodatku bezwstydnie dzieli się swoimi fetyszami z Roombą przyszłości, która najwyraźniej zajmuje się domem. Pewnego dnia Yusaku wróci do domu i znajdzie na swoim łóżku paczkę prezerwatyw, a wtedy pewien program będzie musiał się gęsto tłumaczyć. Moja 1,5 odcinka, zanim cokolwiek zaczyna się dziać; Dr. Genome w całkiem sensowny sposób próbuje wyszukać prawdziwego Playmakera... ale również okazuje się idiotą - tak na zdrowy rozum, to gdyby nie zostawiał ludzi w śpiączce, to nikt by się tą sytuacją nie zainteresował i prędzej czy później trafiłby na Yusaku, a tak musi użerać się z marokańskim handlarzem złotem. Przy okazji dowiadujemy się coś konkretniejszego o Knights of Hanoi - oprócz ścisłej czołówki, która wygląda jak jakaś koteria skupiona na opanowaniu świata, jest tam pełno randomów, którzy z gracją Sebixów z gimbazy rażą ludzi prądem, żeby ci zgodzili się zagrać z nimi w karty :P Onizuka jak zwykle robi z siebie pajaca, twierdząc że przechodzi heel turn, co miało zmienić zupełnie jego styl grania, chociaż w praktyce nie zmieniło się nic. Genome uważa, że jak połączy DNA dwóch dobrych duelistów, to sklonuje sobie tak dobrego, jak tamci razem wzięci - kto k***a dał temu gościowi dyplom XD Chociaż najwyraźniej sam jest trochę pomylony, skoro setował trap negujący effect damage w walce przeciwko typowym beaterom. BTW Gouki Octostretch jest paskudny, wygląda jak suchoklates-ekshibicjonista w czepku kąpielowym. Między sztucznymi duelistami a KoI miała być bitwa jak pod Helmowym Jarem, ale tego nawet nie się skomentować, skoro tak na oko kilka tysięcy programów zostało pokonanych przez dwie osoby w parę minut. Co oni robili, stackowali sobie karty pod FTKi z nadchodzącego VRAINS Packa? Metoda Emmy na przywitanie się z dziewczyną - przejedź obok niej na motorze, żeby podwiało jej spódniczkę - bez komentarza :D Nasza Ghost Girl popełnia straszliwy błąd, ponieważ podsyca kompleks Mokuby, czego pewnie wszyscy pożałujemy; w międzyczasie jej słowa odnoszą efekt i Blue Angel walczy z zombie zombie zombie zombie zombiezombiezomBiezombieZomBIeZOMbIEZomBiE <A problem has occured and operating system has been shut down to prevent damage> Yyyy, tak, już mi lepiej. Mógłbym pisać o tym, że Yusaku nie powinien wybierać się na przeszpiegi do kwatery wroga w swoim mundurku szkolnym i bez jakiejś kominiarki, ale to byłby próżny trud, za dużo PTSD. No i w ten sposób wygląda na to, że Onizuka, Playmaker i Blue Angel w trójkę będą polować na Knights of Hanoi. Także Batman, Superman i Wonder Woman mogą się schować, oto nadchodzi Trójca godna naszych czasów :P

PS Knight of Hanoi ogłaszający z entuzjazmem "My Hack Worm attacks you directly!" było tak żenujące, że aż zabawne...

PPS ...ale nie tak zabawne jak Baira wykłócająca się z Aoi, że "but you still take damage!" :D

PPPS Wreszcie ktoś wymyślił, że od śmierci w wyniku upadku z deski po przegranej można się uchronić, po prostu lecąc cały czas blisko ziemi. Scenarzyści chyba specjalnie czekali, aż będzie walczyła postać z tytułem doktorskim, żeby w ten sposób pokazać, jaki ten Genome jest mądry. :P
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 03 Grudzień, 2017, 21:44:48
Streszczenie Nimroda
No to teraz dla odmiany odcinki 21-26

Ignis shipuje Yusaku i Shoichiego, a w dodatku bezwstydnie dzieli się swoimi fetyszami z Roombą przyszłości, która najwyraźniej zajmuje się domem. Pewnego dnia Yusaku wróci do domu i znajdzie na swoim łóżku paczkę prezerwatyw, a wtedy pewien program będzie musiał się gęsto tłumaczyć. Moja 1,5 odcinka, zanim cokolwiek zaczyna się dziać; Dr. Genome w całkiem sensowny sposób próbuje wyszukać prawdziwego Playmakera... ale również okazuje się idiotą - tak na zdrowy rozum, to gdyby nie zostawiał ludzi w śpiączce, to nikt by się tą sytuacją nie zainteresował i prędzej czy później trafiłby na Yusaku, a tak musi użerać się z marokańskim handlarzem złotem. Przy okazji dowiadujemy się coś konkretniejszego o Knights of Hanoi - oprócz ścisłej czołówki, która wygląda jak jakaś koteria skupiona na opanowaniu świata, jest tam pełno randomów, którzy z gracją Sebixów z gimbazy rażą ludzi prądem, żeby ci zgodzili się zagrać z nimi w karty :P Onizuka jak zwykle robi z siebie pajaca, twierdząc że przechodzi heel turn, co miało zmienić zupełnie jego styl grania, chociaż w praktyce nie zmieniło się nic. Genome uważa, że jak połączy DNA dwóch dobrych duelistów, to sklonuje sobie tak dobrego, jak tamci razem wzięci - kto k***a dał temu gościowi dyplom XD Chociaż najwyraźniej sam jest trochę pomylony, skoro setował trap negujący effect damage w walce przeciwko typowym beaterom. BTW Gouki Octostretch jest paskudny, wygląda jak suchoklates-ekshibicjonista w czepku kąpielowym. Między sztucznymi duelistami a KoI miała być bitwa jak pod Helmowym Jarem, ale tego nawet nie się skomentować, skoro tak na oko kilka tysięcy programów zostało pokonanych przez dwie osoby w parę minut. Co oni robili, stackowali sobie karty pod FTKi z nadchodzącego VRAINS Packa? Metoda Emmy na przywitanie się z dziewczyną - przejedź obok niej na motorze, żeby podwiało jej spódniczkę - bez komentarza :D Nasza Ghost Girl popełnia straszliwy błąd, ponieważ podsyca kompleks Mokuby, czego pewnie wszyscy pożałujemy; w międzyczasie jej słowa odnoszą efekt i Blue Angel walczy z zombie zombie zombie zombie zombiezombiezomBiezombieZomBIeZOMbIEZomBiE <A problem has occured and operating system has been shut down prevent damage> Yyyy, tak, już mi lepiej. Mógłbym pisać o tym, że Yusaku nie powinien wybierać się na przeszpiegi do kwatery wroga w swoim mundurku szkolnym i bez jakiejś kominiarki, ale to byłby próżny trud, za dużo PTSD. No i w ten sposób wygląda na to, że Onizuka, Playmaker i Blue Angel w trójkę będą polować na Knights of Hanoi. Także Batman, Superman i Wonder Woman mogą się schować, oto nadchodzi Trójca godna naszych czasów :P

PS Knight of Hanoi ogłaszający z entuzjazmem "My Hack Worm attacks you directly!" było tak żenujące, że aż zabawne...

PPS ...ale nie tak zabawne jak Baira wykłócająca się z Aoi, że "but you still take damage!" :D

PPPS Wreszcie ktoś wymyślił, że od śmierci w wyniku upadku z deski po przegranej można się uchronić, po prostu lecąc cały czas blisko ziemi. Scenarzyści chyba specjalnie czekali, aż będzie walczyła postać z tytułem doktorskim, żeby w ten sposób pokazać, jaki ten Genome jest mądry. :P

(https://2static4.fjcdn.com/comments/Send+them+all+to+the+gulag+_6b1aa24882c6b023b221093ee82d936e.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 04 Grudzień, 2017, 00:00:02
Te anime jest tak słabe, że nawet cytując klasyka "kukle nie mają jak swędzieć" ;/
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Jacollo w 04 Grudzień, 2017, 00:51:31
Reżyser vrains przeprosił na tweeterze za ostatni odcinek.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Xari w 04 Grudzień, 2017, 10:23:09
Podobno wcześniej też przepraszali czyli chyba po każdym recapie możemy się spodziewać takiego posta na tweeterze  xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 16 Grudzień, 2017, 16:55:12
Hehe, na początku niektórym bardzo się ta seria podobała, a teraz patrzcie sam hate :). W sumie ja też nie przepadam za VRAINS, ale jeszcze poczekam z ocenianiem tej odsłony YGO, bo może jednak coś z tego będzie xD. Takiego ZEXALa jakoś umieli wyratować po fatalnym pierwszym sezonie, więc tutaj także warto mieć nadzieje :D. Ale mniejsza już o to, czas na konkrety, czyli zapowiedzi kolejnych czterech odcinków serii w których to poza dokończeniem pojedynku Revolvera z Ghost Girl (R.I.P.), ujrzymy również powrót naszej ukochanej Blue Angel i jej uwielbianego przez każdego decku (</3) :P! Kończąc wspomnę tylko jeszcze że z wiadomych przyczyn pierwszy epizod w 2018 roku zostanie wyemitowany dopiero 10 stycznia ;).

Episode 31: 終末のトリガー – Shūmatsu no Torigā
(The Trigger of the End)


Ghost Girl ran into Revolver while she was investigating LINK VRAINS’s underground. The two of them then start a Duel. Ghost Girl manages to take out Topologic Bomber Dragon and Link Summons her trump card. She then delivers the finishing blow against Revolver, but…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 32: ハノイの塔 – Hanoi no Tō
(The Tower of Hanoi)


An ominous tower has appeared in LINK VRAINS. An incident then occurs, where many Duelists get converted to data. Learning this, Playmaker heads to LINK VRAINS, bringing the info Ghost Girl entrusted to him with him. He meets up with GO Onizuka and Blue Angel, and exchanges information with them. The three then split up to search for Revolver. However, Blue Angel then runs into Specter…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Specter: Kajimoto Daiki
Kitamura: Kato Masayuki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 33: 青い涙の天使 – Aoi Namida no Tenshi
(The Sorrowful Blue Angel)


Blue Angel launches a series of attacks against Specter with her Trickstars, but her attacks didn’t work, since Specter is protected by his “Sunavalon.” Blue Angel then uses her deadly combo. However, a sinister smile dashes across Specter’s face…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Specter: Kajimoto Daiki
Hayami: Ikki Chihiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 34: 聖なる天樹 – Sei Naru Tenju
(The Sacred Tree)


Spectre’s Sun Avalon evolves and drives Blue Angel into a corner. As her tactics are gradually sealed off, Blue Angel comes up with a plan to counter Spectre’s impenetrable battle formation. Now on the defensive, Blue Angel Link Summons a new Trickstar…?!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Spectre: Kajimoto Daiki
Hayami: Ikki Chihiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Źródło: speedroidknight (https://speedroidknight.tumblr.com/post/168302345091/yugioh-vrains-episode-spoilers-episode)
Ogólne (ep. 31-34)
(https://i.imgur.com/MfIhAZe.jpg)
(https://i.imgur.com/3ZhWiH4.jpg)
Ogólne (ep. 30-31)
(https://i.imgur.com/DNzZPi6.jpg)
Ogólne (ep. 32-33)
(https://i.imgur.com/uvZ0wHe.jpg)
Episode 31 & 32
(https://i.imgur.com/9pviDZY.jpg)
Episode 33
(https://i.imgur.com/62ZYQtd.jpg)
Episode 34
(https://i.imgur.com/lVyD6NX.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 18 Grudzień, 2017, 19:17:12
Powiem szczerze, że nawet Zexal po pierwszym sezonie bardziej mnie ciekawił, choćby przez pryzmat samych Numbersów i ich designu. Tutaj trochę padaka. Fabuła się wlecze jak Arc-V w fusion arcu, wszystko rozgrywa się wokół 4 postaci (jakby się uprzeć to 5) i każda z nich jest tak cholernie nie przekonująca i zwyczajnie nudna, że ciężko się dziwić hejtom xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 08 Styczeń, 2018, 22:10:25
Święta i Sylwester już za nami, więc nadeszła odpowiednia chwila na ujawnienie pierwszych w 2018 roku zapowiedzi odcinków VRAINS :)! Jak widać nasza urocza Blue Angel prawdopodobnie nie zdoła sprostać roślinnemu gangowi Spectera i to nie kto inny, a sam Go Oni... znaczy Playmaker będzie musiał stanąć na polu walki w celu wyzwolenia internetu ze złowrogich macek Rycerzy Hanoi xD. Czy mu się to uda, zobaczymy w przeciągu najbliższego miesiąca :D.

Episode 35: もう一つのロスト事件 – Mou Hitotsu no Rosuto Jiken
(The Other Lost Incident)


In order to save LINK VRAINS from destruction, Playmaker heads to the Tower of Hanoi. However, standing in his way is Spectre! Playmaker tries to deal big damage to Spectre, but Spectre’s Sun Avalon combo prevents him from doing that. In this Duel, Playmaker learns about Spectre’s shocking past…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Spectre: Kajimoto Daiki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 36: くだらない正義 – Kudaranai Seigi
(Pointless Justice)


Spectre’s devious Sunavalon combo keeps replenishing his Life and summoning Sunvines, but Playmaker never lets up his attacks. Playmaker manages to figure out its weak point, and comes up with a plan to counter it. However, Spectre then uses his trump card…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Spectre: Kajimoto Daiki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu

Episode 37: 我が母なる樹 – Waga Hahanaru Ju
(The Motherly Tree)


Playmaker uses his ace monster, Excode Talker, to counter Spectre’s Sunvines. In order to finish Playmaker off, Spectre evolves his Sunavalon into its ultimate form. As Spectre delivers the finishing blow against him, Playmaker…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Spectre: Kajimoto Daiki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 38: ハノイの追想 – Hanoi no Tsuisō
(Hanoi’s Reminiscences)


As the Tower of Hanoi gradually approaches its completion, Revolver reflects on the battles that had been waged in LINK VRAINS. And now, carrying on the wishes of Dr. Kogami with firm resolve, Revolver makes his move…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki

Źródło: speedroidknight (https://speedroidknight.tumblr.com/post/169380817106/yugioh-vrains-episode-spoilers-episode)
Ogólne (ep. 35-38)
(https://i.imgur.com/WMD8AU7.jpg)
Ogólne (ep. 34-35)
(https://i.imgur.com/Fv6AwMv.jpg)
Ogólne (ep. 36-37)
(https://i.imgur.com/1ypPIa9.jpg)
Episode 35
(https://i.imgur.com/QSm9GtN.jpg)
Episode 36
(https://i.imgur.com/oYr06xC.jpg)
Episode 37
(https://i.imgur.com/QBvyV6B.jpg)
Episode 38
(https://i.imgur.com/4xxu8iA.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 17 Luty, 2018, 15:00:30
Anime nie powala to i temat jak widać umarł, ale bez obaw gdyż przybyłem właśnie z Monster Rebornem, który mam nadzieje przywróci go znowu do życia xD! Po ostatnim dość długim okresie poświęconym promowaniu ekologii i miłości do drzew nadeszła pora na kulminacyjny etap bieżącego sezonu VRAINS gdzie Revolver zmierzy się najpierw z Go Onizuką (niech znika na zawsze), a potem, jak zapewne wielu z was się spodziewa, naszym protagonistą i jego pikselowym kompanem :D. Z pierwszym z tych dueli nie wiążę jakiś wielki nadziei, ale od rewanżowego pojedynku Yusaku z liderem Rycerzy Hanoi to wymagam już bardzo dużo, ponieważ te starcie może być ostatnią szansą by jeszcze podźwignąć wizerunkowo tą mizerną w oczach niemal wszystkich serię :).

Episode 39: 闇に葬る弾丸 – Yami ni Hōmuru Dangan
(The Fatal Bullets)


GO Onizuka confronts Revolver and challenges him to a Duel. Meanwhile, the Tower of Hanoi is getting closer to completion, gradually absorbing everything in LINK VRAINS…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Revolver: Takeuchi Shunsuke
GO Onizuka’s Manager: Tsuda Eizo
Orphanage Teacher: Sako Mayumi
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 40: 勝利への渇望 – Shōri e no Katsubō
(The Thirst for Victory)


Due to Revolver’s tactics, many of GO Onizuka’s monsters have been destroyed. However, GO’s fighting spirit still does not waver. In order to turn things around, GO summons his powerful ace monster, Gouki – The Giant Ogre!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Go/GO Onizuka: Hamano Daiki
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Revolver: Takeuchi Shunsuke
GO Onizuka’s Manager: Tsuda Eizo
Orphanage Teacher: Sako Mayumi
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 41: 欺かれた事実 – Azamukareta Jijitsu
(The Distorted Truth)


Playmaker faces off against his fated enemy, Revolver. With the fate of the world and the truth behind the Lost Incident at stake, the two begin their final showdown…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 42: スターダストロードの導き – Sutādasuto Rōdo no Michibiki
(The Stardust Road’s Guidance)


Playmaker manages to withstand a brutal attack from Revolver’s Link Monster. Sensing the presence of monsters in the Tower of Hanoi, he flies into it. Playmaker then bets it all on a draw, but…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Źródło: speedroidknight (https://speedroidknight.tumblr.com/post/170643448326/yugioh-vrains-episode-39-42-spoilers-episode)
Ogólne (ep. 39-42)
(https://i.imgur.com/3QgkSrx.jpg)
Ogólne (ep. 38-39)
(https://i.imgur.com/1mgvoh6.jpg)
Ogólne (ep. 40-41)
(https://i.imgur.com/GUgBppj.jpg)
Episode 39
(https://i.imgur.com/in3dph9.jpg)
Episode 40
(https://i.imgur.com/uY5fz7l.jpg)
Episode 41
(https://i.imgur.com/rq9fLvl.jpg)
Episode 42
(https://i.imgur.com/0A44AtG.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 18 Luty, 2018, 15:15:52
Temat jeszcze do końca nie ożył, więc by w tym mu dopomóc zaserwuje tutaj dodatkowo dwie najnowsze informacje związane z Yu-Gi-Oh! VRAINS xD. Pierwsza z nich dotyczy właśnie trwającego pojedynku Revolvera z Go Onizuką, a dokładniej zapewne jego finalnego okresu w którym to ujrzymy dwa nowe potwory (po jednym dla każdego z nich), a są nimi odpowiednio uzbrojony w bagnet Borreload Dragon i starszy braciszek Gouki The Great Ogre :D. Natomiast drugi z owych newsów tyczy się troszkę dalszej przyszłości, a mianowicie kwietnia bieżącego roku, kiedy to dojdzie do zmiany openingu serii ;). Nowy utwór będzie zatytułowany "go forward", a jego wykonawcą zostanie znany już fanom YGO japoński piosenkarz KIMERU :).

Borrelsword Dragon i Gouki The Giant Ogre
(https://i.imgur.com/EohgEld.jpg)(https://i.imgur.com/hbTzQOR.jpg)
KIMERU "go forward"
(https://i.imgur.com/imJYaFV.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/thisfistofmineisburningred/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/hageshikuyuragukawaitadaichi/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 14 Marzec, 2018, 20:00:39
Finał pierwszego sezonu VRAINS troszkę się nam przedłuża i o ile kolejny remis Playmakera z Revolverem niekoniecznie przypadł większości do gustu, to już masa nowych faktów dotyczących, jak się okazuje wspólnej przeszłości Yusaku i Ryokena (prawdziwe imię lidera Rycerzy Hanoi), czy też geneza pochodzenia Ignisa i jego pobratymców na pewno zaciekawiła niejednego z tych, co do tej pory patrzyli na tą odsłonę YGO niezbyt przychylnym okiem :D. Miejmy nadzieje że zapowiedziane poniżej odcinki dobrze wprowadzą nas w drugi rok trwania Yu-Gi-Oh! VRAINS, w którym kto wie, może ujrzymy w akcji więcej niż tylko jeden rodzaj niebieskich kart xD.

Episode 43: イグニスの誕生 – Igunisu no Tanjō
(The Birth of Ignis)


Playmaker has realized who Revolver might be during their Duel. However, due to a shockwave generated in the Data Storm, Yusaku is forced to log out. In order to stop the Tower of Hanoi’s completion, he heads to a certain location in the real world, where Revolver is supposed to be…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Kogami Ryoken/Revolver: Takeuchi Shunsuke
Dr. Kogami: Sugo Takayuki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 44: 運命の囚人 – Unmei no Shūjin
(Prisoners of Destiny)


Having learned the truth hidden by the Ignis and the truth behind the Lost Incident, Playmaker tries to persuade Revolver to stop the Tower of Hanoi. Unfortunately, his words fail to convince Revolver. Having been driven into a corner, Playmaker entrusts all his hopes to his new ace monster!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Kogami Ryoken/Revolver: Takeuchi Shunsuke
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 45: 極限領域のデュエル – Kyokugen Ryōiki no Dyueru
(An Extreme Duel)


Revolver continues to assault Playmaker with his fierce attacks. Playmaker tries to mount a counterattack using multiple Code Talker monsters. However, Revolver uses his ace monster, Borreload Dragon, to counter that. Revolver then sets up the ultimate battle formation that transcends human understanding, and drives Playmaker into the abyss of despair.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Kogami Ryoken/Revolver: Takeuchi Shunsuke
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Episode 46: 未来を描き出すサーキット – Mirai o Egakidasu Sākitto
(The Circuit That Draws the Future)


Playmaker and Ai are barely hanging on, with only a few Life Points left. The situation is all but hopeless for them. However, the two of them refuse to give up, and keep on fighting. In order to overcome Revolver’s near-perfect tactics, Playmaker bets everything on one last draw. At the same time, the Tower of Hanoi is also on the verge of completion. Can Playmaker defeat Revolver and stop Hanoi’s plan once and for all?!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Kogami Ryoken/Revolver: Takeuchi Shunsuke
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Extras

Źródło: speedroidknight (https://speedroidknight.tumblr.com/post/171655985626/yugioh-vrains-spoilers-ep-43-46-episode)
Ogólne (ep. 43-46)
(https://i.imgur.com/WZsz4NA.jpg)
(https://i.imgur.com/OrGEhjG.jpg)
Ogólne (ep. 42-43)
(https://i.imgur.com/Gg79lIe.jpg)
Ogólne (ep. 44-45)
(https://i.imgur.com/HQEhDUT.jpg)
Episode 43
(https://i.imgur.com/Id1sPdQ.jpg)
Episode 44
(https://i.imgur.com/eTozVa2.jpg)
Episode 45
(https://i.imgur.com/C6IePmB.jpg)
Episode 46
(https://i.imgur.com/TzK9jPB.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 17 Marzec, 2018, 21:35:43
Obecny sezon jeszcze nie dobiegł końca, a my właśnie otrzymaliśmy kilka naprawdę interesujących informacji związanych już z drugą odsłoną Yu-Gi-Oh! VRAINS xD! I w ten oto sposób po krótkiej wzmiance dotyczącej przyszłości Link VRAINS zostają nam przedstawione aż trzy nowe postacie, a mianowicie ukrywający się pod pseudonimem "Soulburner" Homura Takeru, ubierający się równie idiotycznie co Go Onizuka tajemniczy Bowman i kolejny, tym razem czerwony Ignis noszący imię Flame :D. Na zakończenie warto jeszcze tutaj wspomnieć o planowanej zmianie endingu serii do której ma dojść w kwietniu bieżącego roku, nowa piosenka będzie nosić tytuł "BOY", a jej wykonawcą zostanie japoński zespół uchuu :).

Przyszłość Link VRAINS
(https://i.imgur.com/QbNbzfj.jpg)
Nowe postacie
(https://i.imgur.com/5HFpfxc.jpg)
(https://i.imgur.com/og3ROkq.jpg)(https://i.imgur.com/IIwxskv.jpg)
uchuu "BOY"
(https://i.imgur.com/129lIoy.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/intotheflames/) i YGO Organization (https://ygorganization.com/aboygoesintospace/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: SandoRo w 17 Marzec, 2018, 22:55:10
Ciekawostka. Seiu podkładający głos pod Takerowi jest nr 1 wśród aktorów w Japoni. Studio mocno musiało się, szarpnąć na niego. Skoro go zwerbowali. Xd
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 20 Marzec, 2018, 22:30:10
Jak widać zeszłotygodniowe informacje dotyczące nowych postaci i aktorów udzielających im swojego głosu to był jedynie przedsmak doniesień związanych z drugim sezonem VRAINS, które właśnie dzisiaj doczekały się małego uzupełnienia :). W większości nie jest to nic nowego, ale na pewno cieszy fakt pojawienia się kolejnego nieznanego nam wcześniej gracza, a mianowicie zagadkowego kompana Bowmana o znajomo brzmiącym imieniu Haru(to) :D.

Homura Takeru i Soulburner
(https://i.imgur.com/RaIgDVE.png)(https://i.imgur.com/onljiAi.png)
Bowman i Flame
(https://i.imgur.com/SamiLAD.png)(https://i.imgur.com/JaxM3sU.png)
Haru
(https://i.imgur.com/RByVxWl.png)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/areyoureadyforvrainstogethotblooded/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 08 Kwiecień, 2018, 15:20:52
Pierwszy sezon już oficjalnie za nami, więc możemy śmiało przejść do drugiej odsłony VRAINSa w której to, jak widać poza małymi roszadami w obsadę (Revolverze wróć :/) w sumie niewiele na tą chwilę uległo zmianie xD. Jedyna większa różnica do odnotowania to fakt że teraz zamiast jednego protagonisty z Ignisem, mamy takowych dwóch :D. Ale istnieje prosta i pewnie znana większości metoda przełamania monotonii tej serii, a mianowicie zmiana jej nastawienia wyłącznie na Link Summon i pojawienie się w niej także pozostałych rodzajów przywołań (nie tylko Rituali), co w mojej opinii bez wątpienia ją urozmaici i uatrakcyjni :).

Episode 47: 帰ってきたPlaymaker – Kaette Kita Pureimēkā
(Playmaker Returns)


Peace has returned thanks to Playmaker’s efforts. However, LINK VRAINS still suffered heavy damage due to Hanoi’s plan. Thus, SOL Technologies rebuilds it into NEW LINK VRAINS. The newly rebuilt Dueling platform has brought a lot of excitement to many. However, in NEW LINK VRAINS, Playmaker is a wanted man, and has a bounty on his head…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki/Brave Max: Sawashiro Chiharu
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Onizuka Gou/GO Onizuka: Hamano Daiki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Blood Shepherd: Okuda Takanori
?: Matsuda Kenji
Hal: Shiraishi Ryoko
Queen: Koyama Megumi
Hayami: Ikki Chihiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Roboppy: Takahashi Minami
Linkuriboh: Kanada Aki
Extras

Episode 48: 裁きの矢 – Sabaki no Ya
(The Arrow of Judgment)


Playmaker chases after the mysterious individual who attacked Jin, and challenges him to a Duel. However, he has a hard time trying to deal with the mysterious man’s never-before-seen cards. In order to achieve victory, Playmaker uses the new card he received from Ai to counterattack!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Bowman: Matsuda Kenji
Hal: Shiraishi Ryoko
Bit: Fujinuma Kento
Boot: Yano Masaaki
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu
Linkuriboh: Kanada Aki
Extras

Episode 49: 炎をまといし決闘者 – Honoo o Matoishi Kettōsha
(The Duelist Clad in Flames)


As Playmaker chases after Bowman, the Duelist who stole Jin’s consciousness, two Duelists appear before him and block his path. However, a mysterious Duelist called Soulburner then shows up to help Playmaker. And what’s more… Soulburner also has an Ignis in his Duel Disk!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Bowman: Matsuda Kenji
Hal: Shiraishi Ryoko
Bit: Fujinuma Kento
Boot: Yano Masaaki
Hayami: Ikki Chihiro
Frog/Pigeon: Seki Tomokazu

Episode 50: 転校生, 穂村尊 – Tenkōsei, Homura Takeru
(The Transfer Student, Homura Takeru)


A student named Homura Takeru has transferred to Yusaku’s school. Takeru also happens to be Soulburner, the Duelist who came to Playmaker’s aid. Takeru and his Ignis speak to Yusaku about the destruction of the Cyberse World, as well as the new enemies…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Onizuka Gou/GO Onizuka: Hamano Daiki
Blood Shepherd: Okuda Takanori
?: Maeda Issei
Bowman: Matsuda Kenji
Hal: Shiraishi Ryoko
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Hayami: Ikki Chihiro
Isomaki: Ihara Masaaki
Roboppy: Takahashi Minami
Linkuriboh: Kanada Aki

Episode 51: カリスマを捨てた男 – Karisuma o Suteta Otoko
(The Man Who Cast Away Charisma)


GO, who is now working as a bounty hunter for SOL Technologies, manages to find Playmaker and Ai. GO then attempts to Duel Playmaker. However, Soulburner then blocks GO’s path. In order to protect Playmaker, he challenges GO to a Duel.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Gou/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Hayami: Ikki Chihiro
Kenmochi (Could also be Kenmotsu or Kenji, etc.): Tonozaki Yusuke
Yoroizaka: Suzuki Ryota
Extras

Źródło: speedroidknight (https://speedroidknight.tumblr.com/post/172656789111/yugioh-vrains-season-2-spoilers-episode)
Ogólne (ep. 47-51)
(https://i.imgur.com/ZNxx3zj.jpg)
Ogólne (ep. 48-49)
(https://i.imgur.com/x3Djyxk.jpg)
Ogólne (ep. 50-51)
(https://i.imgur.com/wxcOt3m.jpg)
Episode 47
(https://i.imgur.com/nOnPMD9.jpg)
Episode 48
(https://i.imgur.com/WH3HLMS.jpg)
Episode 49
(https://i.imgur.com/F9AiOsZ.jpg)
Episode 50 i 51
(https://i.imgur.com/7s6IdCg.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 08 Kwiecień, 2018, 18:18:42
Czy jak oglądając to tęsknię za Zexalem to jest ze mna bardzo źle? ;p

Jak już o Zexalu mowa to mam wciąż cichą nadzieję, ze Vrains uda sie pójść tropem Zexala, czyli po tragicznym pierwszym sezonie dający się w miarę oglądać sezon drugi ^^
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Wojas021 w 10 Kwiecień, 2018, 18:22:32
To ja jestem chyba jakiś inny bo mi o dziwo Vrains się podobał :D Ale to może dlatego, że polubiłem nowego protagoniste co nie można powiedzieć o Yuyi czy Yumie :D
Ciekawe jak długo Playmaker będzie unbeatable i czy Ignis do niego wróci, a jak tak to w jakich okolicznościach, co go do tego skłoni.
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 11 Kwiecień, 2018, 12:21:00
https://www.youtube.com/watch?v=8fxoIKGVD5Y

Wiem, że to niecodzienne abym ja dawał newsy w anime, no ale tak jakoś wyszło :P. Widać tutaj nowy opening Vrains, a w nim to, że Aoi Zaizen powróci ze swoimi trickstarami, ale za to Go Onizuka porzuca wrestling i stanie się agentem SOL Technologies. Do tego widzimy też kolejnego "Code Talkera", tym razem strzelca z łukiem w rękach ;)

PS. Widzimy też, że Kusanagi Shōichi zdradzi(?) w penwym momencie Yusaku, a może mieć to związek z jego młodszym bratem, a w tle przewija się boss monster nowej osoby(Soulburner) powiązanej z kolejnym AI (Flame). A poniżej pierwszy obrazek ukazujący Spell Card z Link Markerami:

(https://i.imgur.com/tGeAE97.jpg?1)

PPS. A co, endning też dołożę!

https://www.youtube.com/watch?v=Xne1TkhT000
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: graylife75 w 11 Kwiecień, 2018, 15:50:30
Możemy chyba zobaczyć spoiler nowego Talker'a
w 1:08 minucie Yu-Gi-Oh! VRAINS Opening 2 - Go Forward

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8fxoIKGVD5Y&ab_channel=JadenBR
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Razmus w 11 Kwiecień, 2018, 16:05:32
Spoiler
Możemy chyba zobaczyć spoiler nowego Talker'a
w 1:08 minucie Yu-Gi-Oh! VRAINS Opening 2 - Go Forward

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8fxoIKGVD5Y&ab_channel=JadenBR

Już o nim napisałem w poprzednim poście ;)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: graylife75 w 11 Kwiecień, 2018, 16:14:08
Nie doczytałem w takim razie ;P. Zastanawia mnie cień tego smoka jak pokazywane są Talker'y niby podobny do Firewall Dragon, ale inny (skrzydła, łapy).
Będę miał czym uzupełniać moje Cyberse'y  :D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 11 Kwiecień, 2018, 18:06:20
Yusaku znalazł przyjaciela, jak słodko :V zajeżdża tutaj relacją Judai-Johan :P

Ogólnie opening spoczo. Widać, że Soulburner będzie pełnił kluczową rolę w tym arcu i wiele rzeczy wokół niego będzie się działo. W endingu widać, że też używa Cybersów, rola decku typowo pod beatdown i ma jakiś nowy skill "Burning Draw".

Zastanawia mnie czy młody Kusanagi, Spectre i dwójka jakiś nieznanych typów z Lost Incidentu zostanie jakoś połączona z Ignisami, które najwyraźniej każdy z osobna stworzył i czy w ogóle będzie to ujęte w fabule.

Onizuka jako agent SOL wygląda jeszcze bardziej kretyńsko niż w wersji Wrestler, choć jeszcze bardziej kretyńsko wygląda ten cały Bowman czy jakoś tak xD

Ogólnie ciężko tu na pierwszy rzut oka stwierdzić co będzie plotem przewodnim, kto będzie antagonistą etc. Hanoi wydają się być jacyś tacy w cieniu, wycofani. I też zaskoczenie, bo o ile powrót Ryokena i Spectra był raczej oczywisty to powrotu minionów Genome'a, Bairy i Fausta raczej się nie spodziewałem.

Podsumowując- oby było lepiej.

Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Nimrod w 11 Kwiecień, 2018, 21:05:52
Powiedzcie mi, jak coś się polepszy, to nadrobię, bo na razie straciłem motywację. Ewentualnie niech dadzą szybko jakiś epizod z Bairą, bo jak dostanie więcej kart, to może wydadzą je w karciance <3
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 10 Maj, 2018, 23:10:45
Po krótkim wstępie w fabułę nowego sezonu VRAINSa wreszcie nadeszła pora by akcja zaczęła nabierać troszkę większego rozpędu, a stanie się tak za pośrednictwem swoistego mini maratonu pojedynków z Bounty Hunterami w rolach głównych :D! I o ile starcie Soulburnera z dobrze nam znanym Go "muszę zostać numerem jeden" Onizuką nie wydaje się być zbytnio porywającym z powodu niewątpliwej bezbarwność postaci tego drugiego, to już zapowiedź duelu pomiędzy tajemniczym Blood Shepherdem a Playmakerem wygląda bardzo interesująco xD. Miejmy jedynie nadzieje że w obu tych przypadkach przeciwnicy naszych protagonistów nie będą tylko i wyłącznie kolejnymi "pionkami" do zbicia, lecz wymagającymi i trudnymi dla nich do pokonania oponentami :).

Episode 52: 名ばかりの英雄 – Na Bakari no Eiyū
(A Hero in Name Only)


Soulburner manages to survive a brutal attack from GO’s Dinowrestler monsters, using the effects of his Salamangreat monsters. Determined not to lose against GO, who wants to prove himself to be the strongest Duelist, Soulburner sets his fist ablaze, and starts a counterattack!
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Onizuka Gou/GO Onizuka: Hamano Daiki
Dojun Kengo/Blood Shepherd: Okuda Takanori
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Kamishirakawa Kiku (Note: unconfirmed reading): Shimabukuro Miyuri
Takeru’s Grandfather: Tahara Aruno
Takeru’s Grandmother: Terauchi Yorie
Young Takeru: Inase Aoi
Hayami: Ikki Chiharu
Extras

Episode 53: 賞金稼ぎブラッドシェパード – Bauntī Hantā Buraddo Shepādo
(The Bounty Hunter, Blood Shepherd)


Blood Shepherd challenges Playmaker to a Duel. He manages to figure out Playmaker’s strategy, and proceeds to launch a combo with his Drone deck to overwhelm Playmaker and seal off his strategy.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Zaizen Aoi/Blue Angel: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Dojun Kengo/Blood Shepherd: Okuda Takanori
Extras

Episode 54: 戦慄のバトルドローン – Senritsu no Batoru Dorōn
(The Terrifying Battledrones)


Blood Shepherd has thoroughly studied Playmaker’s deck, and Playmaker is completely helpless before his Drone deck. Having been driven into a corner, Playmaker decides to use his trump card to turn things around.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Dojun Kengo/Blood Shepherd: Okuda Takanori
Kengo’s Mother: Tsuboi Konomi
Extras

Episode 55: 未知なる世界へ – Michi Naru Sekai e
(A Never-Before-Seen World)


Playmaker and Soulburner have reached a windswept cliff. Due to some mysterious force, the two of them have arrived to some ruins. As they investigate the ruins, they run into someone unexpected…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Windy: Suzuki Chihiro
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Zaizen Aoi/Blue Girl: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Hayami: Ikki Chihiro
Echo: Watanuki Ryunosuke

Źródło: speedroidknight (https://speedroidknight.tumblr.com/post/173671310351/yugioh-vrains-new-episode-summaries-episode)
Ogólne (ep. 52-55)
(https://i.imgur.com/w6ODImM.jpg)
Ogólne (ep. 52-53)
(https://i.imgur.com/LARvz3I.jpg)
Ogólne (ep. 54-55)
(https://i.imgur.com/Y95NJbo.jpg)
Episode 52
(https://i.imgur.com/cmiRamE.jpg)
Episode 53
(https://i.imgur.com/ShChgEa.jpg)
Episode 54
(https://i.imgur.com/s4lGzeG.jpg)
Episode 55
(https://i.imgur.com/trVOlJZ.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 11 Maj, 2018, 08:37:37
Spoko ten nowy deck Onizuki- wrestlerowe zwierzęta zamienił na wrestlerowe dinozaury :v

Ogólnie jest juz nieco lepiej, cos sie zaczyna dziać. Świetlisty antagonista usuwajacy pamiec dopiero został nakreslony, nie wiadomo o co chodzi. Hanoi zahiberonwane najwyraźniej podejrzewane jest o cos czego nie zrobili ;P No i wciaż ciekawy jest Soulburner sam w sobie, wciąż mam gdzieś podskornie nadzieję, że relacja z Playmakerem, która na pierwszy rzut oka wyglada jak relacja Johana z Judaiem okaże sie relacją Yumy z Vectorem xD
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 09 Czerwiec, 2018, 16:10:10
Jak widać wietrzna pogoda za naszymi oknami udzieliła się w tym tygodniu również ostatniemu odcinkowi VRAINSa w którym to wreszcie mieliśmy okazję poznać kolejnego, tym razem zielonego Ignisa, noszącego jakże oryginalne imię Windy :D. Teraz w sumie zastanawiam mnie tylko jedna kwestia, a mianowicie intencje owego śmieszka. Czy jest on  jedynie niegroźnym żartownisiem, czy jednak te jego czerwone ślepia mogą nam sugerować złe intencje owego wirtualnego bytu wobec swoich współbraci, albo raczej ich kompanów :/? Kto wie, prawdopodobnie przekonamy się o tym po zakończeniu zapowiedzianych poniżej pojedynków odmienionej Zaizen Aoi i chyba już troszkę silniejszego Bowmana z naszymi dwoma protagonistami :).

Episode 56: 初陣!ブルーガール – Uijin! Burū Gāru
(Blue Girl’s Debut Battle!)


Having received a request from the Wind Ignis, Soulburner commences a Duel against Blue Girl. While he receives some damage due to Blue Girl’s Trickstars, he still manages to summon Salamangreat Heatleo and launch an attack with it. However, Blue Girl then proceeds to drive Soulburner into a corner with her new tactics. Who will ultimately win this Duel…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Zaizen Aoi/Blue Girl: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Extras

Episode 57: 雲上の決戦 – Unjō no Kessen
(Showdown Above the Clouds)


Playmaker manages to locate Bowman, and challenges him to a Duel in order to take back Jin’s consciousness. Having Dueled Bowman before, Playmaker expects that he’ll use the same tactics. However, Bowman has become a much stronger Duelist than before, and drives Playmaker into a corner. Bowman then starts talking about his past. Just who is he…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
???: Maeda Issei
Bowman: Matsuda Kenji
Hal: Shiraishi Ryoko
Young Yusaku: Omuro Kana
Linkuriboh: Kanada Aki
Extras

Episode 58: レプリカの魂 – Repurika no Tamashii
(The Soul of a Replica)


Bowman launches a fierce attack against Playmaker and inflicts a huge amount of damage to him. However, Playmaker’s fighting spirit still does not waver. In order to achieve victory, he attempts to break up the vicious Hydradrive monsters’ formation. However, Bowman then does something that no one could have possibly foreseen…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
???: Maeda Issei
Bowman: Matsuda Kenji
Hal: Shiraishi Ryoko
Young Yusaku: Omuro Kana
Young Ryoken: Takahashi Minami
Linkuriboh: Kanada Aki
Extras

Źródło: dueldeegao (https://dueldeegao.wordpress.com/2018/06/07/vrains-eps-56-58-spoilers/)
Ogólne (ep. 56-58)
(https://i.imgur.com/2nttBlh.jpg)
Ogólne (ep. 56-57)
(https://i.imgur.com/F3lGUzj.jpg)
Ogólne (ep. 58)
(https://i.imgur.com/NZMUwhz.jpg)
Episode 56
(https://i.imgur.com/7Mx9K3q.jpg)
Episode 57
(https://i.imgur.com/GLgRFCh.jpg)
Episode 58
(https://i.imgur.com/5YgpG2R.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 22 Czerwiec, 2018, 21:00:20
Prawdziwe intencje Windiego dalej nie są nam w pełni znane, a autorzy VRAINSa postanowili uraczyć nas kolejną, dużo bardziej intrygującą zagadką, tym razem dotyczącą tożsamości Bowmana :D. Czy jest on rzeczywiście prawdziwym Yusaku, walczącym jedynie by odzyskać swoje ciało z rąk jego wirtualnej kopii, czyli Playmakera, a może to kolejna mistyfikacja autorstwa zapewne owej tajemniczej świetlistej istoty? Przekonamy się o tym zapewne 4 lipca, kiedy przeciwnik naszego protagonisty zaprezentuje nam również swojego Ace Monstera, który będzie zapewne potworem Link 3, a wnioskuje tak na podstawie koncepcji Twin Hydradrive Knighta :).

Trident Hydradrive Lord
(https://i.imgur.com/TYqRhc4.jpg)

Źródło: YGO Organization (https://ygorganization.com/whatisahydradriveanyways/)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Koyako w 24 Czerwiec, 2018, 13:18:59
Przyznam, że też się zastanawiam. W sumie to by mogło wyjaśnić, dlaczego Yusaku potrafi używać tzw. "Łącznikowego Odczucia" (Link Sense), czyli wyczuwać czyjąś obecność w sieci. Ale z drugiej strony Bohman może być tylko wirtualną "skorupą", ledwie nośnikiem AI stworzonym przed tą ową tajemniczą istotę, która posiada dane świadomości brata Kusanagiego, a ta historia z "zamianą świadomości" to tylko ściema, zasłona dla prawdziwych planów tajemniczej istoty?
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Regis w 05 Lipiec, 2018, 10:14:47
To z preview do następnego odcinka:

(https://ygorganization.com/wp-content/uploads/2018/07/DhQK12lUcAA_Wwz.jpg)

Fajnie zrobili chłopaków w ciuchach "nieroboczych" ;D
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kamiru w 08 Lipiec, 2018, 17:30:30
Krótka saga z wietrznym światem Windiego w roli głównej już za nami, więc najwyższy czas przejść do kolejnych odcinków drugiego sezonu VRAINSa, w których to doczekamy się powrotu Revolvera i jego Hanoi ekipy, jak i zapewne ultra pasjonującego pojedynku Ghost Girl z Brave Maxem xD. W kwestii sierpniowych epizodów musimy jeszcze poczekać na ich dokładniejsze opisy. choć z samych tytułów można obstawiać że czeka nas kolejny pojedynek Soulburnera, pytanie tylko z kim :D.

Episode 59: ハノイ再始動 – Hanoi Saishidō
(Hanoi’s Revival)


Baira, one of the masterminds behind the Another Incident, is currently locked away in a prison and placed under strict security. A certain man pays her a visit…
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Revolver: Takeuchi Shunsuke
Spectre: Kajimoto Daiki
Faust: Mikami Satoshi
Doctor Genome: Kirimoto Takuya
Baira: Koshimizu Ami
Extras

Episode 60: 敗北のブレイヴ・マックス – Haiboku no Bureivu Makkusu
(The Loser, Brave Max)


Emma and Aoi are trying to figure out who Playmaker is, and one of their leads is Shima, who claims to be Playmaker’s friend. When Ghost Girl finds Brave Max, Shima’s avatar in LINK VRAINS, she challenges him to a Duel.
Cast:
Fujiki Yusaku/Playmaker: Ishige Shoya
Ai: Sakurai Takahiro
Homura Takeru/Soulburner: Kaji Yuki
Flame: Yashiro Taku
Kusanagi Shoichi: Kimura Subaru
Shima Naoki: Sawashiro Chiharu
Zaizen Akira: Yamamoto Shoma
Onizuka Gou/GO Onizuka: Hamano Daiki
Zaizen Aoi/Blue Girl: Nakashima Yuki
Bessho Emma/Ghost Girl: Kamakura Yuna
Dojun Kengo/Blood Shepherd: Okuda Takanori
Young Takeru: Inase Aoi
Extras

Episode 61: 闇より出でし絶望 – Yami Yori Ideshi Zetsubō
(Despair from the Dark)


When this card is sent from your hand... oh sorry, nie to xD.

Na razie brak opisu.

Episode 62: 忌まわしき亡霊 – Imawashiki Bōrei
(The Ominous Ghost)


Na razie brak opisu.

Episode 63: 転生する炎 – Tensei Suru Honoo
(Transmigrating Flames)


Na razie brak opisu.

Źródło: dueldeegao (https://dueldeegao.wordpress.com/2018/07/08/vrains-eps-59-63-titles-and-staff/)
Ogólne (ep. 59-63)
(https://i.imgur.com/PkA1xNB.jpg)
Ogólne (ep. 59-60)
(https://i.imgur.com/Z3qCrGy.jpg)
Episode 59
(https://i.imgur.com/Fb0F9Kb.jpg)
Episode 60
(https://i.imgur.com/Uuwg81g.jpg)
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Yano w 12 Lipiec, 2018, 19:54:54
Szkoda tylko, że odcinek z  powrotem Hanoi to recap i sam odcinek mógłby trwać równie dobrze z 12 minut. Go natomiast... cóż, te dinozaury jakoś mnie nie kupują. Co dalej? Karate żuki?
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Kruk w 15 Lipiec, 2018, 20:58:48
W sumie to dawno recapa nie było :D Przynajmniej był ciekawy, porównując do pozostałych. Takie mogą być, bo przynajmniej nie przewija się od razu całego odcinka. Choć faktycznie, z jakąś połowę mogliby wyciąć, ale wtedy to już by nie był recap. Oby tylko za 10 odcinków nie dali znowu powtórki :D
A karate żuki brzmią nawet fajnie! Można by było się pośmiać. Choć może daliby żółwie? Jest chyba jakaś taka bajka o bojowych żółwiach...
W sumie ciekawe też, jakie zmiany zajdą w deckach rycerzy Hanoi. I czy przypadkiem ich przeciwnikiem nie będzie Soulburner, który jak na razie podąża śladami Yusaku. Był Go, była Aoi... teoretycznie powinien być Revolver... Hmm...
Tytuł: Odp: [Anime] Yu-Gi-Oh! VRAINS (możliwe spoilery)
Wiadomość wysłana przez: Yano w 16 Lipiec, 2018, 13:09:54
W zasadzie to może być taka zmiana jak u Blue Angel, że dorzuciła dwa monsterki ale nadal gra tym samym rakiem. Najbardziej zmienił się Go jeśli chodzi o deck, a Playmaker wyciąga z rękawa kolejne metody przyzywania. Może następne będzie synchro?